גיבוי CrashPlan לעומת Acronis: שני ספקים עסקיים נלחמים בזה בשנת 2020

יתכן שלא יהיה קל לבחור שירות מהגיבוי המקוון הטוב ביותר שלנו לבחירת עסקים קטנים. זו הסיבה שאנחנו הולכים לבקר את Acronis לעומת CrashPlan – המדורגים בסך הכל כמספר אחד וארבעה, בהתאמה, ברשימה ההיא – ונראה איזה מהם יוצא בראש. בדרך זו יהיה לך קל יותר להחליט איזה שירות טוב יותר לעסק שלך. 


CrashPlan נהג לתמוך במשתמשים פרטיים, אך כעת זה עובד רק עם עסקים. זו בחירה נהדרת מכיוון שהיא מספקת גיבוי ללא הגבלה, ערך רב, הצפנה פרטית ואחת מיכולות הגרסאות הטובות ביותר שראינו.

מצד שני, Acronis Backup היא תוכנה מתקדמת שהיא אחד השירותים העשירים ביותר בתכונות בשוק. נוסף על כך, הוא מספק קונסולת ענן פונקציונלית, אבטחה חזקה, מהירות מהירה ותמיכה מתמדת.

אם אלה לא נשמעים כמו כוס התה שלכם, קראו ביקורות חלופיות לעסקים שלנו. עם זאת, אם אתה רוצה לדעת יותר על המתחרים האלה, קרא את סקירת CrashPlan ואת סקירת Acronis Backup. אם אתה קורא זאת אך אתה מחפש גיבוי ביתי, קרא את אוסף הגיבויים המקוון הטוב ביותר שלנו לשירותים ביתיים.

אחרת אתה במקום הנכון. זה חכם להשקיע בהגנה על המחשבים העסקיים שלך מכיוון שהכונן הקשיח שלך עלול לקרוס, מישהו יכול לגנוב את המחשב הנייד שלך או מעשה מהטבע עשוי לגרום לך לאבד את הנתונים שלך. 

אתה יכול להשתמש בתוכנה לשחזור נתונים בחינם כדי לנסות לשחזר את הקבצים שלך, אך אין כל התחייבות שהיא תעבוד. גם כונני מצב מוצק לא יצילו את עורך מכיוון שהם חווים שגיאות נתונים יותר מכונני דיסק קשיח, למרות ששיעור הכישלון שלהם הוא פחות מאחוז..

הגדרת קרב: Acronis לעומת CrashPlan

אנו הולכים להשוות בין השירותים הללו בחמישה סבבים, ובסוף כל אחד מהם נקרא זוכה. לאחר מכן נעשה סיכום חוזר ונכריז על הזוכה הכללי.

1

גיבוי ותכונות אחרות

תכונות שתקבלו עם שירות גיבוי שנבחר מכתיבות כיצד תוכלו להשתמש בו ומה תוכלו להשיג בעזרתו. בגלל זה, אנו הולכים לראות באיזה סוג תכונות גיבוי ושחזור כל שירות מציע, בנוסף לאילו מערכות הם תומכים.

CrashPlan

התכונה הבולטת ביותר של CrashPlan היא הגיבוי האמיתי והבלתי מוגבל שלה. אין גודל קובץ או מגבלות נתונים, אפילו אם אתה מגיע ל -10 TB לכל הנתונים. ההגבלות היחידות הן כמה קבצים בתיקיות מערכת מסוימות ש- CrashPlan לא יגן עליהם.

בצד הפלוס, CrashPlan מאפשר לך לגבות כמה כוננים חיצוניים שרוצים, וזה כולל גיבוי של NAS, לפחות אם אתה משתמש ב- macOS או Linux. אם אתה משתמש ב- Windows, לא תוכל לגבות את מכשירי ה- NAS שלך. תוכל ללמוד עוד על NAS במאמר שלנו בנושא NAS.

CrashPlan יכול גם לגבות את השרתים שלך, כולל שרתי Windows, Microsoft Exchange, Mac ו- Linux. מלבד שרתים, CrashPlan יכול לגבות מסדי נתונים של SQL, PostgreSQL, Act !, גישה ומסדי נתונים של MySQL. שים לב שעליך לשלוף אותם תחילה לקובץ, ול- CrashPlan אין תמיכה מודעת למסד נתונים.

CrashPlan כולל את כל תכונות הגיבוי המקוונות הבסיסיות שאנו מצפים לראות כאשר אנו מעריכים שירות. זה כולל גיבוי מתוזמן, גיבוי רציף, גיבוי מצטבר, גיבוי לכוננים מקומיים, שכפול שכפול, דחיסת קבצים, מצערת מהירות, התראות בדוא”ל והעתקת קבצים ברמת הבלוק.. 

גיבוי לכוננים מקומיים פירושו ש- CrashPlan תומך בגיבוי היברידי. במילים אחרות, תוכלו לגבות הן לענן והן לכוננים המקומיים שלכם, כמו כוננים חיצוניים. זה מקל על יישום כלל הגיבוי 3-2-1.

CrashPlan מספק גם גרסת קבצים, המאפשרת לך לשחזר גרסאות קודמות של קבצים כדי למנוע שינויים לא רצויים או פגמים בקבצים.

גרסת crash-vs-acronis-crashplan

גרסת הגרסה של CrashPlan אינה מוגבלת, אך מכיוון שתוכל להגדיר אותה לשמור ללא הגבלת גרסאות קבצים על סמך תוספות של 15 דקות, יכול להיות שהיא עשויה להיות. CrashPlan מעניק לך גם אפשרות לשמור קבצים שנמחקו ללא הגבלת זמן. בנוסף, CrashPlan מספקת גישה מנהלית לפקח על גיבויים של עובדים ואפילו לגשת לקבצים שלהם.

עם זאת, מלבד התמיכה הלא מבוטלת של NAS, CrashPlan לא מאפשרת לך להריץ גיבויים מרובי הליכי כדי להאיץ את העניינים. אין דרך ליצור גיבויים מבוססי תמונה של המחשבים שלך, וגם אין שירות לשחזור שליחויות.

אקרוניס

ממשיך לגיבוי Acronis, שירות זה מתגאה ביכולת לגבות יותר מ- 20 פלטפורמות, כולל שולחן העבודה של Windows, Mac ו- Linux. זו תוספת נהדרת, בהתחשב בכך ששירותים רבים חסרים תמיכה בלינוקס. לקבלת אפשרויות נוספות, קרא את הגיבוי המקוון הטוב ביותר שלנו עבור חתיכת Linux. 

גיבוי Acronis תומך גם בשרתים פיזיים ווירטואליים כאחד. זה כולל Windows Server, Microsoft Exchange Server, VMware ESXi, Hyper-V ו- Citrix XenServer. נוסף על כך, Acronis יכולה לגבות מסדי נתונים של SQL ו- SharePoint של Microsoft.

crashplan-vs-acronis-acronis-backup-mobile

בנוסף, גיבוי Acronis מספק כלים לגיבוי סמארטפונים של אנדרואיד ו- iOS. עם זאת, אם ברצונך לקבל פיתרון אחר, קרא את הגיבוי המקוון הטוב ביותר שלנו לסיבוב נייד.

גיבוי Acronis עובד עם מכשירי NAS וכוננים חיצוניים. אתה צריך רישיון אחד לכל מחשב, אך Acronis מאפשרת לך לגבות כוננים חיצוניים מרובים אם הם מצורפים במהלך תהליך הגיבוי. ניתן גם לגבות מרשת אזור אחסון.

מלבד גיבוי המכשירים המקומיים שלך, אתה יכול להשתמש במכשירי NAS ובכוננים חיצוניים לאחסון הגיבוי שלך. אתה יכול לעשות זאת בנוסף לענן, מה שאומר ש- Acronis תומכת בגיבוי היברידי. כמו ב- CrashPlan, אין התאוששות של שליחים.

Acronis יכולה גם לגבות את הנתונים שלך המאוחסנים בשירותי ענן, כמו Amazon EC2, Azure, OneDrive Personal, OneDrive for Business ועוד. אם זו התכונה היחידה שאתה זקוק לה, עליך להתייעץ עם רשימת שירותי הענן-ענן הטובה ביותר שלנו לקבלת רעיונות.

בנוסף, Acronis מאפשרת לך לשחזר למחשבים עם חומרה שונה, וזה דבר ששירותי גיבוי מקוונים בסיסיים אינם מספקים. זה מכונה גיבוי מבוסס תמונה. קרא את מדריך התוכנה הטוב ביותר שלנו להדמיית דיסק עבור שירותי גיבוי אחרים המספקים אותו.

Acronis מאפשרת לך להתחיל מרחוק התאוששות מתכת חשופה ולהשתמש בה עם מארחי VMware ESXi ו- Hyper-V. בנוסף, Acronis Instant Restore מאפשר לך להפעיל את הגיבוי של Windows או Linux ישירות מאחסון כמכונה וירטואלית של VMware מבלי להזיז את הנתונים לשום מקום.

אם אתה צריך לנהל משתמשים, מנהלי מערכת או קבוצות משתמשים, אתה יכול לעשות זאת מלקוח האינטרנט של Acronis. תכונות מיוחדות אחרות כוללות Acronis Active Protection, המסייע בהגנה מפני תוכנות כופר, ו- Acronis Notary, המסייע לך לאמת את שלמות הגיבויים שלך.. 

התכונות הסטנדרטיות של Acronis Backup כוללות גיבוי מצטבר, גרסאות, מתזמן גיבוי, שמירת קבצים שנמחקו בלתי מוגדרים, ניהול מבוסס תפקידים ודוחות. עם זאת, גיבוי רציף אינו זמין.

אם ברצונך לברר פרטים נוספים על תכונות הגיבוי, עיין בספריית הגיבוי המקוונת שלנו לקבלת קריאה נוספת.

מחשבות סביב סיבוב אחד

גיבוי רציף הוא אחת התכונות החשובות בקטגוריה זו, אך Acronis אינה מספקת זאת. עם זאת, ל- CrashPlan יש חסרונות רבים יותר מכיוון שהוא חסר גיבוי נייד, אינו יכול לגבות מכשירי NAS במערכת Windows ולא יכול לבצע גיבוי מבוסס תמונה. בנוסף, Acronis מספקת הגדרות גיבוי ושחזור נוספות. לאור זאת, גיבוי Acronis זוכה בסיבוב הראשון.

סיבוב: גיבוי ותכונות אחרות מצביעים על גיבוי Acronis

לוגו גיבוי Acronis
לוגו של CrashPlan לעסקים קטנים

2

ערך

קטגוריה זו כוללת שירות אשר מספק שטח גיבוי רב יותר בפחות כסף. עדיף אם יש מבחר רחב של תוכניות כך שתוכלו למצוא תכניות שמתאימות לצרכים שלכם. נהדרת גם תוכנית או ניסיון בחינם, כך שתוכלו לבדוק את השירות. גיבוי ללא הגבלה מקבל נקודות בונוס.

CrashPlan

כאמור, CrashPlan מספק גיבוי בלתי מוגבל. זה רק 10 $ לחודש לכל מחשב, ואם אתה צריך יותר מחשבים, קל להוסיף אותם. בגלל מודל התמחור הזה, CrashPlan גובה בחודש, כך שאין אפשרות למנוי שנתי. החיסרון הוא שאתה יכול לבטל בכל עת. הקפד להשתמש בניסיון בן 30 הימים החינמיים כדי לבדוק את השירות לפני שאתה מנוי.

שים לב, עם מנוי נתונים בלתי מוגבל זה אתה משלם עבור מספר המחשבים ש- CrashPlan רואה כפעיל במסוף הניהול שלך, ללא קשר אם הם גיבו נתונים או לא..

גיבוי Acronis

Acronis, לעומת זאת, אין גיבוי בלתי מוגבל ומחייב אותך לשלם לפחות שנה מראש. לכן, ככל הנראה יהיה חכם להשתמש בניסוי החינמי בן 30 הימים הראשונים כדי לוודא שגיבוי של Acronis הוא הפיתרון הדרוש לך. אם זה, אתה יכול להירשם לשנתיים שלוש מראש, מה שנותן לך הנחה.

כל תוכניות Acronis מאפשרות לך לגבות מספר בלתי מוגבל של מכשירים. עם זאת, Acronis מחייבת אותך לשלם עבור השטח שאתה משתמש בו באחסון הענן שלו, בנוסף לרכישת רישיון. אתה יכול לרכוש רישיון “רגיל” או “מתקדם” של Acronis Backup, כאשר ההבדל הוא שלרישיון “מתקדם” יש יותר תכונות.

ישנן אפשרויות רבות לבחירה, אך אנו נבחר את האפשרות הזולה ביותר להמחשה. מנוי לשנה של 250 ג’יגה-בייט עם רישיון תחנת עבודה “רגילה” של Acronis עומד על 368 דולר לשנה.

שתי מחשבות עגולות

השירות הטוב ביותר עבורך תלוי אם אתה צריך להגן על נתונים רבים בכמה מחשבים או נתונים מסוימים במחשבים רבים. אם זו הראשונה, CrashPlan היא ללא ספק האפשרות הטובה יותר. האחרון, כמובן, מתאים ביותר לגיבוי Acronis. עם זאת, CrashPlan היא הבחירה הטובה יותר בסך הכל ולצרכים עסקיים קטנים, כך שהיא מנצחת בסיבוב הזה.

סבב: נקודת ערך עבור CrashPlan לעסקים קטנים

לוגו גיבוי Acronis
לוגו של CrashPlan לעסקים קטנים

3

אבטחה

בסיבוב זה, אנו הולכים לראות איזה סוג של הצפנה, הגנה במעבר, תוכנות כופר ותכונות אבטחה אחרות שהשירותים מציעים.

CrashPlan

CrashPlan משתמש בהצפנה של AES 256 סיביות כדי להגן על הנתונים שלך במנוחה בשרתים שלה. קידוד זה הוא מקצה לקצה, אך CrashPlan ינהל עבורך כברירת מחדל את מפתח ההצפנה שלך. אם תרצה לעשות זאת בעצמך, תוכל להגדיר מפתח הצפנה פרטי מחלונית הגדרות האבטחה של לקוח שולחן העבודה. משמעות הדבר היא שרק אתה תוכל לקרוא את הקבצים שלך.

crashplan-vs-acronis-crashplan-security

AES היא שיטת ההצפנה הנפוצה ולא היו שום פריצות ידועות עליה. למעשה, ההערכה היא שייקח מחשב-על מיליארדי שנים כדי לפצח את כוח ה- AES במפתח AES.

עם זאת, זה לא יעזור לך אם מישהו יצליח לגנוב את הסיסמה שלך. לכן עליך לוודא שאתה מגדיר סיסמה חזקה ומאפשר אימות דו-גורמי, המסייע בהגנה על אישוריך.

אם תיפגע מכלי כופר, תוכל להשתמש בתכונת הגירסאות כדי להחזיר את הקבצים לגירסאות הקודמות שלהם ולהימנע מתשלום כופר בגין הפענוח שלהם..

CrashPlan משתמש בפרוטוקול TLS כדי להגן על הקבצים שלך במהלך העברה למרכזי הנתונים שלה. תוכל ללמוד עוד על זה בהשוואה שלנו ל- SSL לעומת TLS.

למרכזי הנתונים של CrashPlan יש מעקב 24/7 והם מצוידים להתנגד לכישלון, בין אם מתקלה במכשירים, שריפה, הפסקת חשמל, רעידת אדמה או אסון אחר. תוכל לקרוא עוד על אמצעים אלה במאמר שלנו בנושא אבטחת מרכז נתונים. 

בנוסף, קוד 42, חברת האם של CrashPlan, הוא ארגון מוסמך ISO 27001, ומרכזי הנתונים שלו עוברים אימות שנתי של SOC 2 Type 2.

גיבוי Acronis

ההצפנה של Acronis לא מיושמת כברירת מחדל, אך אתה יכול להפעיל אותה ולבחור בין AES 128-, 192- ו 256-bit. בנוסף לבחירת רמת הצפנה, תתבקש גם להגדיר סיסמה. המשמעות היא שההצפנה של Acronis Backup עובדת מקצה לקצה והיא פרטית. 

במהלך העברת נתונים אלה Acronis Backup משתמש ב- HTTPS, המטמיע את פרוטוקול ה- SSL כדי להגן על קבצים מצדדים שלישיים שרוצים להתעסק בהם..

כאשר הקבצים שלך מגיעים למרכזי הנתונים של Acronis, הם מועתקים לשרתים מרובים לצורך יתירות במקרה של כשל בשרת. מרכזי הנתונים עצמם מיועדים לעמוד באסונות, באמצעות גיבוי כוח, אמצעי דיכוי אש וניטור טמפרטורות.

מרכזי נתונים מאובטחים גם מפני הסתננות עם סיורים 24/7, מעקב וידאו, גדרות גבוהות, סורקים ביומטריים וכרטיסי גישה.

כפי שציינו, גיבוי Acronis מגן עליך מפני תוכנות כופר באמצעות Acronis Active Protection, שבודק כל העת קבצים שלך אחר עדויות לזיהום בתוכנת Ransomware..

ל- Acronis אבטחה חזקה להגן על הגיבוי שלך, אך היא אינה נוקטת בגישה חזקה כמו האישורים שלך, מכיוון שאין אימות דו-גורמי.

שלוש מחשבות עגולות

שני השירותים טובים באבטחת הקבצים שלך, אך Acronis Backup אינו מספק אימות דו-גורמי, וכאן אנו מפצלים את ההבדל. CrashPlan מנצח את הסיבוב הזה.

סבב: נקודת אבטחה עבור CrashPlan לעסקים קטנים

לוגו גיבוי Acronis
לוגו של CrashPlan לעסקים קטנים

4

מהירות

גיבוי המחשב עשוי לארוך זמן רב, אך ככל שיידרש פחות, כן ייטב. כמה מהר אתה מגבה את המחשבים שלך יהיה תלוי במספר גורמים, כולל ספק שירותי האינטרנט שלך, המרחק ממרכזי הנתונים של השירות וכמה טוב השירות מנהל העברות קבצים..

עדיף אם שירות הגיבוי מאפשר לך להגדיר הגדרות העברה מועדפות, להגדיל את מספר האשכולות כדי להגביר את המהירות ולגרום להם במידת הצורך. אלגוריתם העברה ברמת חסימת שימושי מכיוון שהוא מאיץ את ההעברות לאחר הגיבוי הראשוני.

CrashPlan

CrashPlan שומרת על השרתים שלה באוסטרליה, והארה”ב CrashPlan הייתה מהירה כששחזרו את הגיבוי, אך היו לה תוצאות ממוצעות בעת הגיבוי. 

עם זאת, האלגוריתם ברמת החסימה זמין כדי להאיץ את ההעלאות הבאות, ותוכלו להצער את המהירות של CrashPlan אם השירות לוקח יותר מדי משאבי המערכת. אתה יכול גם להגדיר את זה כדי להגדיל את המהירות כשאתה מחוץ למחשב שלך.

גיבוי Acronis

crashplan-vs-acronis-acronis-center-data

Acronis היא בין שירותי הגיבוי המקוונים המהירים ביותר בזכות רשת השרתים הגלובלית שלה. זה הצליח להעלות ולשחזר במהירות את הקבצים שלנו, וזה לא לקח הרבה יותר זמן ממה שהיינו מצפים לו בלי שום תקורה. 

אלגוריתם העתקת הקבצים ברמת החסימה יגדיל את המהירות של העלאות עתידיות, ותוכל גם להוריד את קצב דחיסת הקבצים אם תרצה לגרום לגיבויים שלך לפעול אפילו יותר מהר. 

סיבוב ארבע מחשבות

בהתחשב בכך שגיבוי Acronis מהיר בהרבה מ- CrashPlan בעת ההורדה וההעלאה, ברור שהוא זוכה בסיבוב הזה.

סיבוב: נקודת מהירות לגיבוי אקוניס

לוגו גיבוי Acronis
לוגו של CrashPlan לעסקים קטנים

5

קלות שימוש

שירותי הגיבוי צריכים להיות קלים ומהנים לשימוש, ולאפשר לך להתמקד בעבודה שלך ולא לדאוג אם תוכנית הגיבוי שלך נכונה. כדי להפוך את זה למציאות, לקוח שולחן העבודה צריך לעבוד על רוב מערכות ההפעלה. הממשק, יחד עם אלה של אפליקציות לקוח ואינטרנט לנייד, אמור להיות אינטואיטיבי ומושך. 

CrashPlan

לקוח שולחן העבודה של CrashPlan עובד על חלונות, מק ולינוקס. לוקח להתקין מספר דקות בלבד, שלאחריה תתבקש להיכנס.

crashplan-vs-acronis-crashplan-desktop-client

זה לא קשה לשימוש, אך פעולות הגיבוי עם CrashPlan עשויות להיות פשוטות יותר. הסיבה לכך היא ש- CrashPlan מגבה על סמך מיקום הקבצים, מה שאומר שאתה צריך לתייג ידנית תיקיות וקבצים לגיבוי. אם זה מגובה לפי סוג קובץ, לא תצטרך לדאוג אם הוספת לגיבוי שלך את כל המסמכים, התמונות, הסרטונים והקבצים האחרים שלך..

בנוסף, CrashPlan מחייב אותך לדפדף בתיקיות, שאינן נוחות. אנו מעדיפים מבנה עץ קבצים, אשר יקל על תיוג קבצים ותיקיות במהירות רבה יותר.

crashplan-vs-acronis-crashplan-client הלקוח

לקוח האינטרנט של CrashPlan מאפשר לבדוק נתונים סטטיסטיים של משתמשים ולעקוב אחר שחזור הקבצים מתצוגה לוח מחוונים. זה גם מאפשר לך לפקח ולהשבית את המכשירים המגובים, להוסיף ולהשבית משתמשים, להוריד אפליקציות לקוח וליצור דוחות כדי לשמור על עדכוני כישלונות הגיבוי. המפץ היחיד שיש לנו הוא שהעיצוב לא מרגיש מושך ומודרני.

תצטרך להסתמך אך ורק על לקוח האינטרנט כדי לגשת לגיבוי שלך כשאתה רחוק מהמחשב שלך מכיוון ש- CrashPlan הפסיק את אפליקציות הסמארטפון שלו..

גיבוי Acronis

ל- Acronis Backup אין חוסר ניידות של CrashPlan מכיוון שיש בו אפליקציות לאנדרואיד ו- iOS, בהן תוכל להשתמש כדי לגשת לגיבויים שלך כשאתה בדרכים..

עם זאת, כשאתה במחשב שלך, אתה יכול להשתמש בלקוח האינטרנט של Acronis כדי ליצור את תוכנית הגיבוי שלך. יש סוכן שולחן עבודה שאתה צריך להתקין, אך אתה מנהל את כל השאר באמצעות לקוחות האינטרנט.

crashplan-vs-acronis-acronis-client-web

אנו אומרים “לקוחות” מכיוון שיש אחת לתחנת עבודה יחידה ואחת למנהל המערכת. עם זאת, הם בעצם אותו לקוח עם אפשרויות שונות במקצת. בסך הכל, לקוח האינטרנט הזה אטרקטיבי וקל לשימוש.

עם זאת, כמו CrashPlan, Acronis מחייבת אותך גם לבחור את הקבצים והתיקיות שלך לגיבוי. Acronis מקל על גיבוי המחשב כולו, מכיוון שאתה יכול לעשות זאת בלחיצה אחת. אתה יכול גם לבחור לגבות את כל מצב המערכת שלך.

מחשבות סיבוב חמש

CrashPlan אינו תומך באפליקציות לנייד, והאפשרויות העומדות לרשותך לבחור גיבוי מעט מסורבלות יותר משל אקרוניס. זו הסיבה שגיבוי Acronis זוכה בסיבוב הזה.

סיבוב: נקודת קלות שימוש בגיבוי אקרוניס

לוגו גיבוי Acronis
לוגו של CrashPlan לעסקים קטנים

6

פסק הדין

גיבוי Acronis ניצח בשלושה מחזורים ואילו CrashPlan ניצחה בשניים, מה שאומר ש- Acronis Backup הוא המנצח הכללי שלנו. מעבר למה שדיברנו בקטגוריות הללו, גם ל- Acronis יש מדיניות פרטיות איתנה ותמיכה 24/7, כולל טלפון וצ’אט.

הזוכה: גיבוי Acronis

עם זאת, התוצאה אינה אומרת ש- CrashPlan הוא שירות גרוע. בזכות הערך הגדול שלה, זו בחירה טובה בהרבה מ Acronis אם אתה צריך לגבות רק כמה מחשבים.

מה אתה חושב על ההשוואה הזו? האם אתה מצדד בגיבוי Acronis שזכה בסיבובים רבים יותר, או שאתה מעדיף את CrashPlan? ספרו לנו בתגובות למטה. תודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map