כיצד להשתמש בתרשים גנט: מדריך למתחילים לשנת 2020

ישנם כלים רבים בחוץ שיעזרו לכם להתארגן. תוכנת ניהול פרויקטים מציעה תכונות מכל הסוגים שיעזרו לכם בתכנון העבודה שלכם. אנו מתמקדים בדרך מסוימת לארגן משימות במדריך זה כיצד להשתמש בתרשים Gantt.


נסביר מה תרשים גנט יכול לעשות בשבילך, ואז נראה איך הדברים עובדים בכמה פלטפורמות. ראשית, נסתכל על דוגמא פשוטה באתר monday.com, עליה תוכלו לקרוא בסקירתנו monday.com. לאחר מכן, אנו עוברים דוגמה מתקדמת יותר עם TeamGantt, עליו תוכלו לקרוא בסקירת TeamGantt שלנו.

תרשימי גנט הם מתוחכמים. אם אתה מעדיף משהו פשוט יותר, הסתכל כיצד להשתמש במאמר לוח של קאנבן. סקירת Trello שלנו דנה בדוגמה נהדרת לכלי קאנבן.

מהו תרשים גנט?

ישנם המון כלים המאפשרים לך להוסיף ולסדר משימות ולהציג אותם בדרכים שונות. כלי גנט מציעים יתרון גדול על פני אחרים בכך שהם מאפשרים לך להוסיף ולנהל תלות, כך שתוכל לגרום לדבר אחד לקרות להיות תלוי בדבר אחר.

זה אומר שתוכלו לראות מה צריך לעשות לפני שכל משימה תושלם. אם אתה זקוק לתפוחי האדמה שלך שיועברו לפני שתוכל להכין צ’יפס, אתה יכול ליצור מערכת יחסים זו בתרשים של גנט. אם יש בעיה במסירה שלך, אתה יכול לראות מה תהיה ההשפעה על ידי עקוב אחר התלות קדימה.

אתה יכול גם לחשב איזו השפעה תהיה לעיכוב. במקרה זה נשמע טריוויאלי, אך בפרויקט מורכב משימות רבות עשויות להיות תלויות זו בזו. תרשים Gantt יאפשר לכם לחשב בקלות את ההשפעות של הדפיקה של כל בעיה.

תרשים Gantt מראה בדרך כלל מסגרת זמן מסוימת, כמו שבוע או חודש, ומאפשר לך לדפדף או לגלול את התאריכים, כמו ברוב הכלים מבוססי לוח השנה..

יוצר תרשים גנט

תרשים הגאנט הראשון הומצא על ידי האקדמאי הפולני קרול אדמייצקי בשנת 1896. זה לא עשה הרבה התזות. הנרי גנט, שעל שמו נקראת כעת המערכת, פרסם את גרסתו בשנת 1910.

תרשימים מוקדמים הראו את תאריכי ההתחלה והסיום של המשימות המרכיבות פרויקט. תלות נוספו מאוחר יותר, למרות שהם המפתח לתועלת של תרשימי גנט.

תרשימי גנט ועבודה עם תלות

יצירת משימות היא בדרך כלל פשוטה. אתה מוסיף שם ואולי גם תיאור. אם אתה עובד בצוות, ניתן להקצות משימות לאנשים. ניתן לסווג אותם ולקבוע סדר עדיפויות. לעתים קרובות, אתה יכול להשאיר הערות או לצרף קבצים אליהם. הדברים האלה יהיו תלויים בכלי בו אתם משתמשים.

בעזרת כלים מבוססי תרשים של גאנט, תרצה גם להגדיר תאריך התחלה, כמו גם תאריך סיום או הערכה של כמה זמן ייקח המשימה. ככה, משימות יכולות להופיע במיקום הנכון בלוח השנה שלך, להראות מתי הדברים יתרחשו, או לפחות מתי אתה מקווה שהם יעשו זאת.

כדי ליצור תלות ביניהם, בדרך כלל אתה לוחץ וגורר מסיום משימה אחת לתחילתה של משימה אחרת. זה הופך את המשימה השנייה לתלויה הראשונה. אתה יכול להשתמש ב- Microsoft Excel כדי ליצור תרשימי גנט, אך השימוש בתוכנית ייעודית בדרך כלל הרבה יותר קל.

בחלק מהכלים יש כפתור המאפשר לך ליצור תלות על ידי מילוי הפרטים בחלון מוקפץ. בפרויקטים מורכבים, זה עשוי להיות קל יותר משיטת הגרירה והשחרור.

בכל כלים מסוימים, באפשרותך להתאים את אורך המשימות, להזיז אותם ולשנות את תאריכי ההתחלה והסיום באופן פרטני. הכלים המאפשרים לך לעשות את כל הדברים האלה יכולים להיות יותר פשוטים להשתמש בהם, מכיוון שקשה יותר למצוא את הידיות ליצירת תלות..

תרגול הופך מושלם, אבל כדאי לציין כי רק בגלל שמוצאים יישום אחד שאינו מתאים לך, יכול להיות שיש כזה שעושה.

סוגיות של תרשים גנט

אם מתוכנן להתחיל משימה לפני אלה שהיא תלויה בסיום, יש לך בעיה. תרשימי גנט יודיעו לך מתי זה המקרה, ומאפשרים לך לתקן את זה. אתה יכול לעשות זאת ידנית על ידי גרירת משימות כדי לשנות את סדרן מחדש או לשנות את האורך המשוער שלהן.

כלים מסוימים מעדכנים את לוח הזמנים שלך באופן אוטומטי בכדי לשמור על ביצועו. פירוש הדבר שאם משימה תלויה במשימה אחרת, תחילתה תסתגל אוטומטית אם המשימה שהיא תלויה בה לא תושלם בזמן. זה יכול להיות מורכב, אך הפיכת מורכבות זו לניהול היא מה שתרשימי גנט מיועדים להם.

פלטפורמות רבות גם יידעו אותך אם יש לך לולאת תלות. אם משימה אחת תלויה במשימה שנייה, נסה לגרום למשימה השנייה להיות תלויה במשימה אחת ולראות מה קורה. זה מצב בלתי אפשרי, אך שוב, תרשימי גנט יכולים לאתר את מערכות היחסים הללו בין רשתות משימות מורכבות ולחסוך לך כאבי ראש בתזמון.

כיצד ליצור תרשים גנט בדרך הפשוטה: monday.com

monday.com מכיל קווי זמן הדומים לתרשימי גנט אך אינם כוללים ניהול תלות. ציר הזמן מאפשר לך להגדיר תאריכי התחלה וסיום למשימות.

כיצד להשתמש ב- a-gantt-chart-monday-timeline

אתה יכול להזיז פריטים על ידי גרירה או שינוי תאריכי ההתחלה והסיום שלהם. אתה יכול להקצות משימות גם לאנשים, כמו גם לראות מי עושה מה. זה מאפשר לך לדמיין את מה שצריך לעשות ומאפשר לך לאתר בעיות.

תכנון פרויקט הרבה יותר קל בעזרת כלים כאלה. בפרויקטים גדולים עם הרבה משימות תלויות זה בזה, עבודה חזותית ואינטואיטיבית עשויה לא להיות טובה מספיק. כאן יכולים התלות לעזור.

monday.com כולל ממשק פנטסטי, כמו גם תכונות אבטחה מעולות להגנה מפני פשעי רשת. שמירה על ביטחון היא קריטית בעת עבודה בענן, כך שהמחויבות של monday.com לביטחון מקוון הופכת אותה לבחירה חזקה לניהול הפרויקטים שלך..

תרשים גנט חינם: צעד אחר צעד עם TeamGantt

בשלב הבא, נסתכל על TeamGantt, שכפי שהשם מרמז, בנוי סביב נוף Gantt שלו. יש לו שכבה חופשית המאפשרת לשלושה אנשים להשתמש בו ללא כלום. זה אומר שאתה בטח יכול לבדוק את זה בלי שתצטרך לסובב את זרועו של הבוס יותר מדי. מעבר לכך, ישנן תוכניות בתשלום עם תכונות נוספות.

בואו נסתכל כיצד להתחיל עם זה. לאחר ההרשמה, זה ישאל אותך כמה שאלות, ואם אתה מתאר את עצמך כמתחיל, הראה לך סרטון היכרות. לאחר מכן, הגיע הזמן ליצור את הפרויקט הראשון שלך.

אנו הולכים להראות לכם כיצד להתחיל מאפס, אך ישנן תבניות. הם די בסיסיים וכוללים פרויקט לדוגמא שטוב ללמוד את הדרך שלך ב- TeamGantt. יש גם פרויקט בסיסי עם כמה משימות וקבוצות שהוקמו עבורך לשימוש או שינוי שם כנדרש.

כיצד להשתמש ב- a-gantt-chart-teamgantt-new-project

לחץ על “הפרויקטים שלי” בחלונית הימנית אם אינך כבר שם, לחץ על הכפתור “הפרויקט החדש” הכחול מצד ימין. תראה את המסך הבא.

כיצד להשתמש ב- a-gantt-chart-teamgantt-new-project

שם אתה יכול לתת שם לפרויקט שלך, לבחור תבנית כפי שנדון לעיל ואף לבחור את ימי השבוע שישמשו בפרויקט שלך. בחר את כל שבעת הימים אם אתה טיפוס עסוק, חמישה אם אתה אוהב את רובנו או שניים אם אתה מעדיף גישה סתמית יותר לחיים.

לאחר מכן, לחץ על כפתור “צור פרויקט חדש” כדי להביא את הפרוייקט שלך לקיום. תצטרך לצפות קודם בסרטון מהיר, אז אל תהסס להכין קפה מהיר ולחזור שתי דקות אחר כך.

כך נראה הפרוייקט שלך מיד לאחר יצירתו. יש קבוצה אחת המכילה משימה יחידה. קבוצות מאפשרות לך לארגן את המשימות שלך בקטגוריות. אתה יכול לתת להם שם את מה שאתה אוהב.

כיצד להשתמש ב- a-gantt-chart-teamgantt-blank

משימות TeamGantt

ראשית, בואו ליצור משימה חדשה, ואז נשנה את הקבוצות שלנו לפני שנבחן תלות.

כדי ליצור משימה, לחץ על הטקסט “משימה” שליד לחצן הפלוס שמתחת למשימה הראשונה שסופקה. הטקסטים “אבן דרך” ו- “קבוצת משימות” מאפשרים לך ליצור אותם.

כיצד להשתמש ב- a-gantt-chart-teamgantt-first

המשימה החדשה שלך תופיע, מודגשת ועם הסמן בשדה השם כדי שתוכל לקרוא לה מה שאתה רוצה, כפי שעשינו כאן. לחץ על לחזור או לחץ על העכבר והמשימה תהיה מוכנה.

ישנם דברים אחרים שאתה יכול לעשות עם משימות. באמצעות TeamGantt, אתה יכול להקצות כל אחד למשתמש, לסמן כמה ממנו נעשה או להוסיף רשימת משימות משנה כדי לחלק אותו לנתחים קלים יותר. עם זאת, נשכח את כל זה לעת עתה.

משימות וקבוצות מכילות סמל עט קטן שתוכלו ללחוץ עליו כדי לערוך אותם. יש גם צלב למחוק אותם. הם גלויים אם אתה עובר על המשימה או הקבוצה באמצעות העכבר.

לחץ על כפתור העריכה ויופיע חלון המאפשר לערוך את פרטי המשימה.

הוספנו כמה משימות וקבוצה חדשה ושינוי שם לפרוייקט שלנו. זה עכשיו הקלאסיקה הקולינרית, ביצה וחיילים מבושלים.

כיצד להשתמש ב- a-gantt-chart-teamgantt-multi-משימות

תלות ב- TeamGantt

כעת אנו ניצור תלות. תצטרך להכניס את המים לסיר לפני שתרתיח אותם. המשימה השנייה תלויה בראשונה. אנו יכולים להוסיף מערכת יחסים זו ל- TeamGantt. ככה, איננו יכולים לתזמן בטעות את המשימה השנייה שתתחיל לפני הראשונה.

זה ברור במקרה זה, אך יתכן שהוא לא נמצא בפרויקטים גדולים.

כדי ליצור את התלות, אנו מעבירים את העכבר מעל למשימה “להרתיח מים”. כשאנו עושים זאת, נקודות קטנות מופיעות משני צדיו. לאחר מכן אנו לוחצים וגוררים מהנקודה שמאלה, למשימה “הכניסו מים לסיר”. כשאנחנו משחררים את העכבר נוצרת התלות.

כיצד להשתמש ב- a-gantt-chart-teamgantt- תלות-נוסף

יכולנו לגרור את הנקודה מימין ל”הכניס מים לסיר “וגררנו למשימה” להרתיח מים “. כך או כך, ההשפעה זהה. מה שחשוב זה שאתה משתמש בנקודה בצד שמאל כדי להפוך את המשימה הזו תלויה במשהו אחר ואת הנקודה מצד ימין כדי להפוך משהו אחר תלוי בה.

אם אתה מסתכל על המסך שלמעלה, תבחין בקו אדום. זה מראה שלוח הזמנים שלנו אינו אפשרי. שתי המשימות המקושרות מתוזמנות בו זמנית. ברור שבמקרה זה צריך לגמור לפני שהאחר יכול להתחיל. אם נגרר את המשימה “להרתיח מים” ימינה, הכל יהיה בסדר והקו ישנה צבע כדי להראות זאת.

כיצד להשתמש ב- a-gantt-chart-teamgantt-משימות מחדש

אם אתה זקוק לכלי שיכול לשנות את התלות שלך מחדש כדי שלא תצטרך לגרור אותם סביב עצמך, עיין בסקירת ClickUp שלנו.

עכשיו אתה מבין את היסודות של ניהול תלות ויכול ליצור ולחבר משימות משלך. TeamGantt ו- monday.com עורכים ניסויים בחינם, אז בדקו מה תוכלו לעשות איתם.

מחשבות אחרונות

ישנן הרבה פלטפורמות הכוללות תרשים של גנט. אנו מכסים אותם באופן קבוע במאמרי ניהול הפרויקטים שלנו. תרשימי גנט נוטים לכלול את הכלים היותר ממוקדים לעסקים, אך כפי שראינו, הם לא צריכים להיות קשים לשימוש. השג את הטכניקה החזקה הזו ותוכל לשפר את זרימות העבודה שלך ולהעסיק את כולם בצוות שלך.

כדי לראות מה הפלטפורמות המועדפות שלנו יכולות לעשות, הסתכל במאגר התוכנות הטוב ביותר לניהול פרויקטים שלנו.

מבט מעבר ל- monday.com ו- TeamGantt, אחד הכלים האהובים עלינו, Wrike, מבצע עבודה נהדרת של ניהול תלות. קרא עוד על זה בסקירת Wrike שלנו. אם אתה מעדיף לעבוד באופן מקומי, עיין בסקירת GanttProject שלנו בכדי ללמוד על תוכנת שולחן עבודה מיושנת שמתאימה לשימוש משרדי..

אם השתמשת באחד הכלים של גנט כאן או שאתה יודע על אחרים שלא הזכרנו, אנא שתף ​​את הידע שלך בתגובות למטה. תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map