אסאנה נגד ג’ירה: שתי גישות, זוכה אחת לשנת 2020

מעולם לא הייתה יותר תחרות בתחום ניהול הפרויקטים, כאשר כלים איכותיים רבים נוקטים במגוון גישות המתחרות על העסק שלך. אנו בוחנים שתי פלטפורמות שונות מאוד בהשוואה זו של אסאנה לעומת ג’ירה.


אסאנה הוא כלי ידידותי למשתמש, אך יש לו גם שפע של תכונות חזקות. זה הוקם על ידי עובדי פייסבוק לשעבר ועבר מחוזק לחוזק מאז השקתו בשנת 2012, עם לקוחות כמו וודאפון, סנטאנדר וסוני..

התרשמנו מכך בסקירת אסאנה שלנו והענקנו לו ציונים גבוהים במיוחד בידידותיות למשתמש. זה עשה גם טוב בתכונות ועלויות.

ג’ירה מכוונת לפיתוח זריז ותהיה מעניינת במיוחד עבור מפתחי תוכנה. יש לה מעל 65,000 לקוחות, כולל כאלה כמו eBay, Airbnb ו- Spotify, שמשתמשים גם באסאנה. ג’ירה נמצאת בבעלות אטלסיאן, שבבעלותה גם היפצ’ט וביטבקט.

בסקירת Jira שלנו הרגשנו שהתכונות שלה הן התחום החזק ביותר שלה, ואחריו המחיר שלה. זה יותר מתמחה מאשר אסאנה, אבל זה לא בהכרח דבר רע, אז בואו נראה איך זה מתייצב.

הגדרת קטטה: אסאנה נגד ג’ירה

אסאנה וג’ירה יתמודדו זה מול זה במשך ארבעה מחזורים. נספר את הזוכים של כל אחד ומי שיזכה הכי הרבה בסוף יוכרז כמנצח הכללי. אם זה אפילו בסוף, אז נצטרך להסתכל מקרוב על הסיבובים ולהגיע להחלטה על נקודות.

בסיבוב הראשון נראה את התכונות ונשווה בין מה שהכלים עושים. חשוב כיצד הם מטפלים בפרויקטים שלך ומה שהם מציעים לך. לאחר מכן, נבדוק את המחיר ונראה מה נותן לך את התמורה המרבית.

קלות השימוש באה לאחר מכן, כפי שאנו רואים מה לוקח את המאמץ הנמוך ביותר לעבוד איתו. לבסוף, נבחן את האבטחה והפרטיות כדי להבין מה עושה הכי טוב כדי לשמור על בטיחותך באינטרנט.

שני הכלים הופיעו בעבר בעברות הפנים האחרות שלנו. ההשוואה שלנו בין Wrike לעומת Asana הלכה בדרכו של Wrike. Wrike אימץ גם את ג’ירה בתחרות Wrike vs Jira שלנו. תוכלו לקרוא עוד אודות הסיבה שבסקירת Wrike שלנו. אסאנה או ג’ירה יחזרו כאן קצת גאווה.

למרות ההבדלים ביניהם, יש להם המון במשותף. המראה הטוב של אסאנה יושב על גבי כלי שדומה לג’ירה כולל תלות, מבחר רחב של דרכים לצפייה בפרויקטים שלך ותכונות אבטחה ופרטיות מתקדמות..

1

תכונות

ראשית, בואו נראה מה התוכנה עושה. בסבב התכונות, אנו בודקים כיצד המתמודדים מאפשרים לך לנהל את הפרויקטים שלך. האופן בו הם מטפלים במשימות והדרכים בהן אתה יכול להציג אותם הם המפתח לשאלה אם הם יעזרו לך. אנו נבחן גם תקשורת, אחסון, שילוב עם פלטפורמות ותוספות אחרות.

שתי הפלטפורמות קיבלו ציון טוב כאן בביקורות שלהן, כאשר 90 אחוזים של אסאנה היו גבוהים יותר מאשר 85 אחוז של ג’ירה. השוואה ישירה צריכה להפוך לסיבוב פתיחה צמוד.

אסאנה

אסאנה מאפשרת לכם לבנות פרויקטים העשויים ממשימות, אותם ניתן למיין לקטגוריות. אתה יכול להוסיף משימות משנה לכל אחת מהן וליצור תלות, מה שמאפשר לך לאתר בעיות פוטנציאליות בלוח הזמנים שלך ולנהל את הדברים בהתאם.

תלות באסאנה

באפשרותך להציג משימות בתצוגות רשימה, לוח, לוח שנה וציר זמן. לכל אלה יש יתרונות ונותנים נקודות מבט שונות על מה שצריך לעשות בהמשך.

אסאנה משתלבת בשירותים רבים ומאפשרת לך לגשת לנתונים במאות אפליקציות חיצוניות באמצעות זאפייר, כולל יריבתה כאן, ג’ירה. אתה יכול לייבא פרויקטים באמצעות קבצי .csv, כך שאם יש לך פרויקט קיים בגיליונות אלקטרוניים, אתה יכול להתחיל לפעול במהירות.

אסאנה מעניקה לך שטח אחסון בלתי מוגבל, עם מגבלת קבצים מצורפים של 100MB, כך שלמרות שתוכל לשתף כמה קבצים שאתה רוצה, לא תוכל לעבוד עם סרטונים גדולים. אם זה משהו שצוותך זקוק, מאמר אחסון הענן הטוב ביותר שלנו עבור קבצים גדולים יעזור.

סטטוס אסאנה

אסאנה מאפשרת לך להגדיר סטטוס כולל של הפרויקט, כך שכולם יכולים לראות אם הדברים נמצאים במסלול או מחוץ למסלול. זו דרך טובה ליידע אנשים מתי הם צריכים להעלות את הקצב.

אפליקציות סלולריות זמינות עבור אנדרואיד ו- iOS, כך שמכורים לסמארטפונים יכולים לבצע עבודה תוך גירוד הגירוד שלהם.

ג’ירה

זרימת העבודה העיקרית של ג’ירה מבוססת על “סוגיות” הממלאות תפקיד דומה למשימות בכלים אחרים. ניתן ליצור משימות משנה ותלות, אך התקשינו להגדיר אותם כשניסינו.

הוא מגיע עם נפח אחסון של 250 ג’יגה-בייט, שהוא בין החבילות הנדיבות יותר בחוץ, אך לא מוגבלות כמו שקורה עם אסאנה. אם אתה מארח את עצמך, שטח האחסון יישאר לך לניהול. התבונן במאמר האחסון הטוב ביותר בענן שלנו בענן לקבלת אפשרויות נהדרות.

לג’ירה מבחר עצום של אפליקציות המציעות תכונות נוספות. עם זאת, הם עולים מחיר נוסף עליו נדון בסבב המחירים.

ג’ירה כוללת מעקב אחר זמן, שמועיל לראות עד כמה הצוות שלך יעיל ולפקח על עלויות. יש גם מבחר טוב של דוחות. התבונן גם בסיכום התוכנה החשבונאית הטובה ביותר שלנו, אם ברצונך לפקוח עין על ההוצאות וההוצאות שלך.

ג'ירה מדווחת

ג’ירה משתמשת בתוכנת “המפגש” של אטלסיאן לתקשורת, אך חשבנו שאפשר היה לשלב אותה בצורה טובה יותר. עיין בסקירת Basecamp שלנו אם ברצונך להפוך את התקשורת המקוונת למרכזית בזרימת העבודה שלך.

אם אתה רוצה להשתמש בג’ירה כשלא מתחיל, אתה מקבל גישה לאפליקציות ל- Android ו- iOS.

מחשבות סביב סיבוב אחד

מבחינת מגוון הפיצ’רים המוצעים, אין הרבה מה לבחור בין שתי הפלטפורמות. אם כבר, ג’ירה מציעה את המבחר הרחב יותר. ברמת מאפיין לתכונה, עם זאת, מצאנו ש- Asana עבדה טוב יותר.

שניהם מציעים ניהול תלות. מצאנו את השימוש קל של אסאנה, אך ג’ירה הייתה מביכה להתקנה ולעבוד איתה. בעיות ועיכובים בממשק הקשו עלינו כשניסו להשתמש בג’ירה, אז אסאנה לוקח את הסיבוב הזה, רק בגלל מה שיש תמיד עובד וזה לא היה המצב עם ג’ירה.

סיבוב: תכונות נקודה לאסאנה

לוגו אסאנה
לוגו ג

2

מחיר

הבא הוא סיבוב עבור מוני שעועית מכיוון שאנו משווים את המתמודדים שלנו על מחיר. זול זה טוב, אבל לא מבטיח ניצחון. ערך זה מה שחשוב. אפשרויות תשלום, הנחות וגמישות מהווים גם הם פלוס בסיבוב זה.

אם אתה מחפש פלטפורמה שתעזור לשמור על בריאות השורה התחתונה שלך, קרא את סקירת Mavenlink שלנו. ל- Mavenlink מבחר חזק של תכונות פיננסיות בהן תוכלו להשתמש כדי להישאר על המסלול.

אסאנה

לאסאנה יש שכבה חופשית, שעובדת היטב כדרך בסיסית לארגון משימות. אתה יכול להשתמש בו כלוח קאנבן. אם אתה רק רוצה משהו פשוט, אולי תרצה גם לקרוא את המדריך למתחילים של טרלו, המדבר על כלי אחר טוב ונוח לשימוש.

התוכנית החינמית של אסאנה מגבילה אותך ל -15 משתמשים, אך מעבר לכך הצוות שלך יכול להתרחב כרצונך. אתה מקבל תכונות נוספות על התוכניות היקרות יותר, החל מתצוגות נוספות על שכבת ה- Premium, תיקים ברמת העסקים ואבטחה חזקה יותר ותמיכה עדיפות ברמה הארגונית.

תכנית הפרימיום היא המקום המתוק עבור תכונות של ניהול משימות, אך עסקים צריכים לבדוק את התוכניות האחרות כדי להבין מה הם צריכים. המחירים משתווים לטובה לרוב הכלים.

בנוסף לתוכנית החינמית, יש תקופת ניסיון בחינם המאפשרת לך לנסות תכונות בתוכניות בתשלום.

ג’ירה

ג’ירה מגיעה בשני טעמים. הגישה הסטנדרטית מבוססת הענן משתווה באופן ישיר יותר לתוכנות אחרות לניהול פרויקטים שסקרנו. זה במחיר סביר, במיוחד אם יש לכם הרבה משתמשים. ברגע שגודל הצוות שלך מגיע ל -250, אתה יכול להוסיף אנשים במחיר של $ 1 בלבד לכל חודש.

זה ערך מצוין, אך כדאי לציין שתוכניות הערך המצוינות של ג’ירה לא כוללות דברים כמו תכונות אבטחה מתקדמות. אתה יכול לקבל כאלה על ידי הרשמה לשירות אחר של אטלסיאן, עם זאת.

התוספים מחויבים גם על ידי המשתמש. המחיר הוא בדרך כלל תשלום חד פעמי של 5- $ 10 $ בתוספת $ 0.70- $ 3.50 למשתמש. זה לא יותר מדי, אבל יש לו פוטנציאל להסתדר אם אתה משתמש בהרבה מהם.

הדרך השנייה להשתמש בג’ירה היא לארח אותה בעצמך. זה מסובך יותר ותצטרך אנשים בצוות שלך שיודעים מה הם עושים אם אתה רוצה להגדיר את זה. גם התמחור שונה.

אתה משלם עמלה חד פעמית של 10 $ בלבד, אם יש לך רק 10 משתמשים. אצל 25 משתמשים זה עולה ל- 2,500 $, שזה הרבה מראש, אבל ערך טוב לטווח הארוך. תצטרך לשלם גם עלויות אירוח אם תיסע בדרך זו, וכן לטפל בעצמך בדברים כמו אבטחת אתרים.

שתי מחשבות עגולות

זהו סבב קרוב מכיוון שאסאנה וג’ירה הם מוצרים זולים המציעים תמורה טובה לכסף.

שכבת הארגון של אסאנה כוללת דברים שעליך לשלם עבורם שירותים נוספים כדי לקבל עם ג’ירה. המבנה המשכבה של אסאנה קל להבנה ופשוט יותר לניהול מאשר הגדרת מנויים לשירותים מרובים. עם ג’ירה אתה יכול לבחור את מה שאתה צריך בצורה גמישה יותר.

ג’ירה מציעה דברים שונים, ובהשוואה ישירה של הצעות מבוססות ענן, אנו מעדיפים זאת. אין לו שכבת חינם, אך עולה בתחילה כמו התוכנית הזולה בתשלום של אסאנה, כאשר המחיר יורד ככל שהצוות שלך יגדל. פירוש הדבר שהוא הופך לערך טוב יותר ככל שגודל הצוות שלך גדל, והופך במהירות זול יותר מאשר אסאנה.

אפשרות האירוח העצמית של ג’ירה היא אפילו טובה יותר. התשלום הראשוני עשוי לעקוץ, אך ככל שמשתמשים בו זמן רב יותר, כך הוא טוב יותר. מכיוון שאסאנה אינה מציעה אפשרות זו, היא יכולה להיות רק מחרוזת בקשתה של ג’ירה. ג’ירה מנצחת בסיבוב.

סיבוב: נקודת מחיר לג’ירה

לוגו אסאנה
לוגו ג

3

קלות שימוש

אם תוכנה קלה לשימוש, תוכלו לעשות דברים מהר יותר ולהביא את חברי הצוות על הסיפון ללא אימונים רבים ככל האפשר. אתה מקבל גם אנשי צוות מעורבים יותר אם הדברים עובדים טוב. כאן, נבחן כיצד הכלים נעשים בשימוש וכמה עבודה טובה הם עושים כדי להנגיש את עצמם.

אסאנה הוא המוערך ביותר על השימושיות, ולכן הוא נכנס לסיבוב הזה כאהוב. הוא קיבל 99 אחוזים בסקירתנו. למרות הזכייה במחיר, ג’ירה נראית מודאגת מהסבב הזה. בואו נראה אם ​​אסאנה תוכל לקחת מחדש את ההובלה.

אסאנה

אסאנה היא יצירה נהדרת מבחינה שמישית. לא רק שהוא קל לשימוש, הוא גם מציע שפע של תכונות. זה לא איזון קל לפגוע. אם אתה חדש בזה, עיין במדריך למתחילים של אסאנה לקבלת עזרה.

יש לו פריסה ברורה שמשתמשת ביעילות במרחב ובצבע כדי להעביר פונקציה. זה מרגיש רך ומסביר פנים, וזה ממש בניגוד למראה המקצועי יותר של ג’ירה.

תבניות asana-project

יש לו תבניות רבות, ואתה יכול לייבא נתונים ממקורות אחרים, כך שיש המון דרכים להתחיל במהירות.

יש לו גם חגיגות מפורסמות. חיות ומפלצות חמודות – אנחנו עדיין לא בטוחים מה כולן – טסו על פני המסך והציצו מאחורי החלונות כשאתם עובדים ומבצעים את הדברים..

אסאנה-חגיגה

זה כיף, אבל זה עובד ומוסיף שמחה לסוג תוכנה שלעתים קרובות יכול להרגיש קר ומשעמם. אנחנו לא יכולים לחשוב על שום דבר רע לומר על החגיגות, אלא אם כן אתה טיפוס מקל יותר מאשר סוג גזר.

יש גם המון אפשרויות עזרה ותמיכה, אך ייתכן שלא תזדקק להן מכיוון שאסאנה עושה דברים כל כך פשוטים.

ג’ירה

לג’ירה יש תבניות רבות שיעזרו לך להתחיל ותשאל אותך כמה שאלות שיעזרו לך לבחור אחת כשתיכנס לראשונה. יש סיור אופציונלי להראות לך גם את החבלים, יחד עם טיפים שמסבירים לך תכונות.

שאלות ג'ירה

כמו אסאנה, לג’ירה יש תצוגה פשוטה של ​​קאנבן, אך תצוגת ה- Scrum שלה תעניין עבור צוותי Agile ומפתחי תוכנה הנוהגים גישה זו לפרויקטים שלהם..

ג'ירה-קאנבן

לרוע המזל, למרות שהתכנון הבסיסי שלו היה טוב, מצאנו לא מעט בעיות שימושיות ובאגים קלים. עברו עיכובים ארוכים בעת השימוש באתר שלו. ההיענות חשובה בעת השימוש בענן, ולג’ירה יש מקום להשתפר בתחום זה.

יש בו שפע של תיעוד ובסיס ידע גדול שיעזרו לך כשאתה נתקע, עם זאת, כמו גם קהילה גדולה ופעילה למתי שאתה זקוק לתמיכה.

שלוש מחשבות עגולות

לג’ירה יש כמה סוגיות כאן, וחבל מכיוון שעיצוב הליבה שלה מעולה ומציע שפע של תכונות. בבחינתנו הרגשנו שרבים מבעיות השימושיות שלה עשויים להיות תוצאה של עדכונים אחרונים הזקוקים ליותר פוליש מכיוון שהשתמשנו בהם בעבר ללא בעיות.

אסאנה עושה הכל נכון על שמישות, והיא אחת היישומים הבודדים שבהם אתה יכול להשתמש בלי לקרוא את המדריך. נכון לעכשיו זה נמצא בליגה שונה מג’ירה בקטגוריה זו.

הסיבוב הזה הוא ניצחון גדול עבור אסאנה, כאשר חזות דמוית איוון דרגו של ג’ירה נוטלת סערה של מכות כואבות מאסאנה, כלי שלא היית מצפה לגרום לכאב כזה. ג’ירה נראית לא יציבה לקראת הסיבוב האחרון.

סיבוב: נקודת קלות שימוש באסאנה

לוגו אסאנה
לוגו ג

4

אבטחה & פרטיות

בהמשך אנו בוחנים את האבטחה והפרטיות. זה קריטי שתוכל לסמוך על הכלים המקוונים עם הנתונים שלך, ולכן אנו נבדוק מה עושים אסאנה וג’ירה כדי לעזור לך להגן על המידע העסקי שלך.

אנו אוהבים לראות יסודות טכניים מוצקים, עם הצפנה חזקה ואימות דו-גורמי. פלוסים אחרים הם הסמכה חיצונית ועמידה במסגרות הפרטיות, כמו גם אפשרויות המאפשרות למשתמשים להתאים את הדברים לצרכיהם.

אנו מנסים גם לאשר שדברי הכלים אומרים תואם את מה שהם עושים. זה יהיה רלוונטי במיוחד כשנגיע לג’ירה, אבל נתחיל עם אסאנה.

כדי ללמוד על כלי אחר שעושה טוב בתחום זה, קרא את סקירת גיליון הסמרטוט שלנו.

אסאנה

אסאנה היא בעלת אישור SOC 2 והיא מכוסה על ידי שתי המדינות האיחוד האירופי. מגן פרטיות ותקנת הגנת מידע כללית. זה מצפין את הנתונים שלך במעבר באמצעות TLS v1.1 ומציע שפע באגים. קרא את המאמר שלנו בנושא בדיקות חדירה אם אתה רוצה לדעת יותר על אלה.

אתה יכול לייצא את הנתונים שלך בקלות, ויש לו כמה אפשרויות להתאים אישית את האופן שבו המשתמשים שלך מתקשרים עם הפלטפורמה. אתה יכול לשנות את הגדרות הסיסמה שלך, כמו גם לדרוש כניסה באמצעות SAML או Google אם אתה זקוק להגנה רבה יותר. הדרך שלנו להגדיר מאמר סיסמא חזק תועיל גם כאן.

אסאנה עושה את מה שצריך כדי לשמור על בטיחות הנתונים שלך ומתקתק את מרבית התיבות, אך הוא חסר אימות דו-גורמי.

ג’ירה

לג’ירה מגוון רחב של אישורים. אלה כוללים תעודות ISO 27001 ו- 27018, SOC 2 ו- PCI DSS, כך שהרבה מאוד אימות מצד צדדים שלישיים.

זה מתכנס עם ה- GDPR ומאפשר למחוק את הנתונים שלך, כמו גם לייבא ולייצא נתוני לקוחות.

אתה יכול לקבל אימות דו-גורמי באמצעות סיומת, שעולה תוספת, או אפליקציה חיצונית. קרא את המאמר בנושא אימות דו-גורמי למידע נוסף על מידת השימוש בתכונה.

אפשרויות אבטחה מתקדמות זמינות באמצעות גישה אטלסיאנית. זה נותן לך דברים כמו SAML וניהול סיסמאות ומאפשר לך לאכוף כניסות מאובטחות למשתמשים.

ג'ירה-גישה

ישנם דיווחים על בעיות אבטחה קודמות באתר האינטרנט שלה. לעתים רחוקות אנו רואים זאת, אך אנו מרגישים שזכייתה של ג’ירה תהיה כה פתוחה בנושא. רק בגלל שאתרים אחרים לא מספרים לך על הנושאים שלהם לא אומר שהם בסופו של דבר אין להם אותם.

עם זאת, מצאנו בעיה עם התמיכה שלה. כששואלים שאלה פשוטה קיבלנו תשובה שכללה צילום מסך שצולם בתוך הפרויקט שלנו שהראה את נתוני הפרויקט שלנו. לא נתנו במפורש את רשות התמיכה שלה לעשות זאת, למרות התנאים והתנאים שלה מאפשרים לו לעשות מה שהיא רוצה, וגילינו שהאינטראקציה היא כתם מרכזי באמינותה של ג’ירה בתחום זה..

אם אתה מפעיל שרת משלך, התמיכה שלה לא תוכל לגשת לנתונים שלך, ולכן זה לא עניין במקרה זה.

סיבוב ארבע מחשבות

שני הכלים מציעים חיבורים מוצפנים ושפע של אפשרויות אבטחה. ג’ירה כנראה הייתה מנצחת אלמלא נושא הפרטיות שלה. יש לו הצפנה טובה ומאפשרת לך להתאים אותה אישית. מבחינה טכנית, זה נשמע ויש לו המון שבחים.

גם אסאנה עושה הרבה, ובגלל הנושא שהיה לנו עם ג’ירה, זה לוקח את הסיבוב הזה.

סיבוב: ביטחון & נקודת פרטיות לאסאנה

לוגו אסאנה
לוגו ג

5

פסק הדין

אסאנה וג’ירה הם מוצרים חזקים המציעים דברים שונים. אסאנה היא בחירה מושלמת עבור צוות שרוצה דרך ידידותית לנהל פרויקטים ברשת. ג’ירה היא גם בחירה טובה, למרות הנושא שמדי פעם. זה מכוון יותר לשימוש רציני ויתאים היטב למפתחים. זה גם מציע גמישות רבה עבור בעלי יכולת טכנית.

בשלושה מחזורים לאחד, אסאנה לוקח את התחרות עם המון כסף. זה זכה בתכונות, בעיקר מכיוון שמה שהוא מציע מהיר, מגיב ונטול באגים. היא עקפה את ג’ירה בסבב השימושיות עם ממשק מעולה ותכונות השימושיות שהביאה אותה עוד לפני שהתחלנו לחגיגות שלה. זה גם לא רע בביטחון ופרטיות.

עם זאת, לג’ירה יש ערך רב, ואפשרות האירוח העצמי שלה היא כזו שלא מציעים כלים רבים לניהול פרויקטים. תכונות Agile שלה יועילו למפתחי תוכנה, מה שהופך אותה לבחירה טובה עבורם. הרגשנו שהבעיות בהן נתקלנו הן פתירות, ומקווים שהן ייפתרו כשנביט בהמשך.

קלות השימוש והתכונות של אסאנה מציגות אותו בין תוכנות ניהול הפרויקטים הטובות ביותר, והיא מתגלה כזוכה ראויה כאן. אנו ממליצים עליו לכל מי שמחפש לנהל את הפרויקטים שלו באופן מקוון.

הזוכה – אסאנה

אם ניסית את אסאנה או ג’ירה, אנו מעוניינים לשמוע מה אתה חושב. אנא שתפו את החוויות שלכם בתגובות. תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map