תוכנת עריכת התמונות הטובה ביותר 2020

מצלמות תמיד זולות יותר, מה שמאפשר אפילו לחובבים ביותר של הצלמים להשיג תוצאות נהדרות. ככל שהביקוש למכשירי לכידה באיכות גבוהה עולה, כך גם הביקוש לפיתרון עריכה באיכות גבוהה. אנו כאן בכדי לתת לך מדריך מקיף לתוכנת עריכת התמונות הטובה ביותר.


אנו נדרג את הבחירה הטובה ביותר עבור אנשי מקצוע ואת הבחירה הטובה ביותר עבור מעצבים וניתן אלטרנטיבות בכל קטגוריה.

Adobe מחזיקה בשוק של עריכת תמונות, והבדיקה שלנו ביישומי עריכת תמונות פופולריים מתיישרת עם זה. הזוכים שלנו בשתי הקטגוריות מגיעים מ- Adobe, אך אל תתנו לזה להרתיע אתכם מלנסות את חלופות Adobe שלנו.

עריכת תמונות לעומת עיצוב גרפי

לפני שנקבע את הקריטריונים שלנו וצלול לרשימה, אנו רוצים להבדיל בין תוכנת עריכת תמונות לתוכנה לעיצוב גרפי. בעוד שחלק מהיישומים מאפשרים לך גם לייבא ולערוך תמונות על גבי פונקציית הליבה שלהם, אנו בוחנים תוכנה שתוכננה שעושה רק את זה.

לדוגמה, אתה יכול לייבא קובץ RAW ל- Adobe Premiere, הבחירה הראשונה שלנו לתוכנת עריכת הווידיאו הטובה ביותר. זה מיועד לעריכת סרטונים, אך לא לתמונות. אתה יכול לבצע התאמות בסיסיות, אך לא הרבה יותר.

זוהי הבחנה חשובה מכיוון שהרבה תוכנות חותרות על הגבול בין צילום לעיצוב גרפי. ניתן להשתמש בפוטושופ, למשל, לעריכת תמונות וליצירת גרפיקה. בפוטושופ יש מספיק תכונות ייחודיות לעריכת תמונות כדי להצדיק מקום ברשימה שלנו.

לעומת זאת, Adobe Illustrator מתאים יותר לעיצובים דיגיטליים. ניתן לייבא תמונות ולבצע התאמות, אך התוכנה במיטבה כאשר היא משמשת לעיצוב גרפיקה. אם אתה מחפש עיצוב גרפי, הקפד לבדוק את המדריך שלנו לתוכנת הגרפיקה התלת מימדית הטובה ביותר.

בחירת תוכנת עריכת התמונות הטובה ביותר

כעת, לאחר שקבענו מה לא הולך להיות במדריך זה, אנו הולכים לפרט את הקריטריונים שהשתמשנו בהם בבחירת הבחירות שלנו. מרבית הקריטריונים יהיו רחבים, כגון שימושיות טובה, אך אנו ננסה לתת כמה תחומים ספציפיים אותם אנו מחפשים.

תמיכה ותכונות קבצים

אולם הקריטריון הראשון שלנו אינו רחב. כל תוכנית צריכה לתמוך בקבצי RAW. קובץ RAW מכיל את כל המידע שצילם חיישן המצלמה כאשר התמונה הוקלטה בכרטיס הזיכרון. שלא כמו .jpg, אין דחיסה, כלומר יש לך הרבה יותר נתונים לעבוד איתם.

קובץ לא מעובד-גלם -1
© Cloudwards.net

קובץ מעובד-גלם -1
© Cloudwards.net

קודם

הבא

זה חשוב במיוחד בתחום שלאחר הייצור. עם קבצי RAW, אתה יכול לדחוף עריכה רחוק יותר ממה שאתה יכול לעשות עם .jpg. הצבעים של קבצים גולמיים הם גם שטוחים, כך שתוכלו לצבוט את התמונה לפי טעמכם.

כמעט כל יצרן מצלמות משתמש בתוסף קבצים שונה לתמונות RAW. באופן אידיאלי, לתוכנה יש רקורד של שליחת טלאים עם הצגת תוסף חדש. אם לא, אנו מחפשים .arw, .nef ו- .cr2, שהם הרחבות למצלמות סוני, ניקון וקאנון, בהתאמה.

גם תכונות כמו חיטוב מפוצל, תפירה פנורמית ועיבוד טווח דינמי יתקבלו בברכה. חיטוב מפוצל עולה לעתים קרובות יותר מאשר תפירה פנורמית ו- HDR, אך אם אייפון יכול לעשות זאת, יישום עריכת התמונות הייעודי שלך אמור גם להיות מסוגל.

מחוץ לעיבוד, אנו מחפשים כלי שחזור כגון תיקון עיניים אדומות, ריפוי כתמים והפחתת רעשים.

שימושיות

עננים ראש-עורך-כל-יום

בשלב הבא אנו בוחנים את השימושיות. צלם עובד יכול לזרוק אלפי תמונות בבת אחת, כך שיש תוכנה שיכולה להיות הגיונית מכל זה חובה. Adobe Photoshop, המחייב אותך לפתוח כל קובץ באופן ידני, הוא חריג לכלל זה מכיוון שהוא מספק שליטה רבה יותר על התמונה.

אנו מחפשים גם תכונות לעיבוד אצווה. כל מה שמאפשר להחיל קביעה מוגדרת מראש על מספר קבצים בו זמנית או לייצא ברזולוציה מסוימת הוא שם המשחק כאן. זה גם המקום בו אנו בוחנים את היכולת לשמור ולהשתמש בהגדרות קבועות מראש ביישום.

קלות השימוש לא אמורה להקריב כוח. אנו מחפשים את התוכנה הטובה ביותר לעריכת תמונות, לא את הקלה ביותר לשימוש בה. מסיבה זו, מקובל להחליף בשימושיות לרמת כוח גבוהה יותר. התוכנה שאנו עוקבים אחריה עקומת למידה, אך תאפשר לך להפיק תמונות ראויות ומקצועיות לאחר שתשליט אותה.

תוכנת עריכת התמונות הטובה ביותר

כעת לאחר שקבענו את הקריטריונים, בואו להגיע לתוכנת עריכת התמונות הטובה ביותר. אנו נכריז על זוכה בתוכנת עריכת התמונות המקצועית הטובה ביותר ותוכנת עריכת התמונות הטובה ביותר לעיצוב, כמו כן ניתן מספר רצים לכל אחד מהם.

תוכנת עריכת התמונות המקצועית הטובה ביותר: Adobe Lightroom CC

Lightroom הוא הבחירה הבכורה עבור צלמים מקצועיים. הממשק מותאם לזרימת עבודה, ומאפשר לך לרפרף בין אלפי תמונות, לערוך אותן ולייצא אותן באיכות עקבית.

למרות שזה נהדר בתפקיד הזה, Lightroom אינו מושלם. הכלים שאדובי כוללת נועדו לערוך תמונות, להתאים איזון לבן, חשיפה וצבעים. עריכה ושכבות מורכבים לא באים בחשבון. אנו ניגע בזה אחר כך.

זה מאיר כאשר צלם עובד מחבר את כרטיס הזיכרון שלו וזורק בסיס נתונים של תמונות לתוכנה. Lightroom מתעדכן תמיד עם סיומות הקבצים העדכניות ביותר, כך שקבצי RAW כמעט מכל יצרן מצלמות נתמכים.

המיקוד הוא בעריכה יעילה, אך הגרסאות האחרונות של Lightroom הוסיפו כוחות סוס נוספים. בואו נסתכל על התכונות במהדורה האחרונה של Adobe Creative Cloud.

תכונות Adobe Lightroom

Lightroom מעודכן עם תכונות חדשות כל כמה חודשים. בגלל זה, אנו נבחן את מאפייני אבן הפינה של התוכנה ותוספות חדשות שנוספו בשנת 2018, במקום לצלול לכל הספציפיות..

החל מהתכונות שקיימו זמן מה, Lightroom מאפשר לך להתאים את נקודת המבט של התמונה שלך במהלך עריכה. היא מותחת ומכווצת חלקים מהתמונה שלך ומובילה אותה, כך שתוכל לקבל את הפרספקטיבה שאליה התכוונת. לדוגמה, אתה יכול לערוך תמונה של בניין כך שתיראה כאילו ירית אותו בסולם במקום על הקרקע.

Lightroom-Perspective-Settings

חדר אור יחפש קווים אופקיים או אנכיים בצילום ויישר את התמונה שלך כך שתתאים לאלה. המצבים האוטומטיים עובדים היטב להתאמות קלות, אך יתכן שתצטרך להסיט את התמונה באופן ידני אם תזדקק למשהו דרסטי יותר.

מחוץ לעיקול הטון שלך, התאמות גולמיות ואיזון צבע, Lightroom כולל חיטוי מפוצל, המהווה טכניקת עריכה מתקדמת המאפשרת לך ליישם גוונים שונים על הדגשים והצללים..

Lightroom-Split-Toning-הגדרות

ל- Lightroom יש גם את היכולת לתקן בעיות שעשויות להגיע מהמצלמה או העדשה שלך. יש לו מכנה מובנה טוב שכאשר משתמשים בו באופן שמרני, כמו גם כלי להפחתת סטיות כרומטיות.

כל עוד אתה משתמש בעדשות זמינות, Lightroom כולל תיקון פרופיל עדשות. הזכוכית הגלילית בתוך העדשה אינה מושלמת, כך שלא משנה כמה תוציאו, יהיה עיוות ועיצוב. הפעלת אחד מפרופילים אלה תתקן את הבעיות האלו באופן אוטומטי כדי שתוכלו לקבל תמונה מדויקת יותר.

כפי שהוגדר בקריטריונים שלנו, ל- Lightroom יש תמיכה בעיבוד HDR, כלים לתפרים ושחזור פנורמיים כמו תיקון עיניים אדומות, וכן.

מרבית הפיצ’רים שהוצגו בשנת 2018 התמקדו בשיפורי ביצועים ובגרסת המובייל, אך היו כמה תוספות ליישום שולחן העבודה.

Lightroom תומך כעת בייבוא ​​מאחסון המצורף לרשת ותוכל להחיל פרופילי מצלמה על קבצי RAW שלך כדי לראות את התמונה שלך כפי שהיא מוצגת בגב המצלמה. התוספת החדשה המועדפת עלינו היא פרופילי קריאייטיב.

פרופילי קריאייטיב דומים להגדרות קבועות מראש, אך הם אינם מכוונים את ההגדרות הקודמות שלך. הם כמו פילטרים של אינסטגרם עם שליטה רבה יותר. מרבית הצלמים המנוסים לא זקוקים להם, אך הם מהווים נקודת התחלה טובה עבור אלה שנכנסים לעולם עריכת התמונות בשולחן העבודה.

עריכת תמונות של Adobe Lightroom

כמו בכל תוכנה המותאמת לעריכת תמונות, ישנן אפשרויות רבות בכל שלב בתהליך. ניתן לייבא מכל מקור אחסון ולהגדיר היכן יאוחסנו הקבצים. אם אתה מייבא מכרטיס זיכרון, Lightroom תיצור תיקיה בכונן הקשיח ותעתיק לשם את קבצי RAW.

לאחר מכן הוא יוצר קטלוג. קטלוגים מכילים את הנתונים של התמונות שלך, אך לא את התמונות עצמן. התצוגה המקדימה, מיקום הכונן והמטא נתונים מאוחסנים שם כולם. גם אם תמחק את התיקיה עם התמונות שבתוכה, אתה עדיין יכול לראות קטלוג, אם כי התמונות לא ניתנות לעריכה.

קטלוג Lightroom

ישנן הגדרות רבות לייבוא ​​שהחשובה בהן היא עיבוד אצווה. אתה יכול להחיל קביעה מוגדרת מראש על כל התמונות שלך בזמן שהם מייבאים על ידי הרחבת הכרטיסייה “החל במהלך הייבוא” בתפריט השמאלי ולחץ על “פיתוח הגדרות.” זו זמן טוב ליישם הגדרת ניגודיות בסיסית כדי להאיץ את זרימת העבודה.

אתה יכול גם להוסיף מילות מפתח, להחיל מטא נתונים ולהגדיר כיצד Lightroom בונה תצוגה מקדימה חכמה באזור זה.

Lightroom-Import-Settings

ייבוא ​​יכול לארוך זמן מה, במיוחד אם יש לך הרבה קבצים. אם אתה משתמש בחיישן מגה פיקסל גבוה, כמו אלה שנמצאים בסדרת המצלמות של A7R של Sony, ייתכן שיהיה עליך לאפשר לייבוא ​​לפעול בן לילה.

לפני שאתה לוחץ על הכרטיסייה “פיתוח”, אתה יכול למיין תמונות בקטלוג שלך על ידי הקצאתן לצבע, לדרג אותן מתוך חמישה כוכבים או להשתמש במילות מפתח. זוהי אחת מתכונות זרימת העבודה העיקריות של Lightroom, ומאפשרת לך לעבור לעריכה רק עם התמונות שאתה מתכוון לשמור.

אתה תבלה את רוב זמנך בכרטיסייה ‘פיתוח’. זה המקום בו אתה יכול לערוך את התמונות שלך באמצעות איזון לבן בסיסי, חיתוך, איזון צבע וריפוי נקודה. כל אותם פקדים נמצאים בסרגל הכלים בצד ימין.

Lightroom-Develop-Settings

בחלקו העליון יש שורה של שישה סמלים לחיתוך, ריפוי כתמים, תיקון עיניים אדומות, מסנני מעבר, פילטרים אליפטיים ומגעים. למרות שלא תמיד יש צורך, הם נותנים לך את השליטה הידנית ביותר על התמונה שלך ומטשטשים את הגבול בין Lightroom לפוטושופ.

גם לאחר התאמת הצבעים ותיקון החשיפה, יתכן שתצטרך לבצע עריכות ידניות לתמונה. לדוגמא, השימוש בכלי המגע למעלה מאפשר ללכלך את הידיים ולרכך עור מחוספס או להלבין שיניים.

Lightroom-Manual-התאמות

כל מה שנמצא תחת סרגל הכלים הזה עוסק במכות הרחבות של התמונה. החלק העליון הוא התאמות גולמיות בסיסיות, בהן ניתן לתקן חשיפה, להגדיר ניגודיות וליישם חידוד בסיסי. אם החלת קביעה מוגדרת מראש במהלך הייבוא, לא תצטרך להתעסק עם אזור זה הרבה מעבר להתאמת איזון הלבן.

כלים לחדר אור

מתחתיו רשימת כלים מתקפלים. כאן מאיר כוחה של Lightroom. ישנם פקדים לניהול איזון הצבעים של תמונה, התאמת נקודת מבט, תיקון תיוג ועוד.  

Lightroom הוא מיוחד מכיוון שתוכלו לבצע שינויים אלה במהירות. התחתון מציג את כל התמונות בקטלוג ותוכלו לסנן את התמונות הדרושות לכם באותה מערכת תיוג בה השתמשתם במהלך הייבוא. אם ברצונך לזרז את זרימת העבודה עוד יותר, אתה יכול להשתמש בלשונית המוגדרת מראש בצד שמאל של המסך.

Lightroom מגיע עם קביעות מוגדרות מראש, שכמו רוב הגדרות קבועות מראש של Adobe, הן מסווגות בצורה הטובה ביותר כ”הגינות “. הדרך היעילה ביותר לעבור צילום היא לייבא כמה תמונות, לבצע את העריכות, לשמור קביעה מוגדרת מראש ולהחיל אותה על שאר הקטלוג..  

קביעות מוגדרות מראש ניתנות להתאמה אישית גם כן. אם, למשל, אינך רוצה לכלול את אותה התאמת פרספקטיבה בכל התמונות שלך, תוכל לבטל את סימון התיבה הזו תוך שמירת קביעה מוגדרת מראש.

חמש הכרטיסיות האחרות בחלקו העליון של הממשק הן בעיקר מיותרות, לפחות, אם אתה מספק תמונות באינטרנט. “מפה” מאפשר לך לתייג את התמונות שלך באופן גיאוגרפי, “ספר” הוא כלי עיצוב לספרי תמונות, “מצגת שקופיות” מייצאת את התמונות שלך כ- .mp4 עם מוסיקה נלווית, “הדפס” הוא כלי עיצוב להדפסים בקנה מידה גדול ו”אינטרנט “. מאפשרת לך לפרסם גלריה של הקטלוג שלך באופן מקוון.

Lightroom-Slideshow-Tab

לכל הלשוניות האלו יש את מקומן, ולצלמים מסוימים הם יזרזו את זרימת העבודה. הכרטיסיות אינן רלוונטיות למשתמשים רבים, עם זאת, במיוחד אם הם משתמשים בחברת דפוס חיצונית לצורך עותקים של התמונות שלהם..

מבין החמישה המועדפים שלנו הם “מצגת שקופיות” ו”אינטרנט “. יש הרבה יישומי שקופיות ברשת, רבים מצורפים עם תוכנות זדוניות (קרא את תוכנת האנטי-וירוס הטובה ביותר שלנו בכדי ללמוד על אילו סוגים), לכן אם יישום מובנה ב- Lightroom מועיל אם אתה רוצה דרך מהירה להשוויץ בתמונות שלך..

“אינטרנט” הוא דרך קלה להתחבר לאתר שלך באמצעות FTP, ויצירת דף HTML מעוצב מראש. למרות שתוכנת CMS, כמו וורדפרס, יכולה להתמודד עם גלריות כאלו באמצעות תוסף, Lightroom היא חנות אחת להפסקה. אם מעולם לא השתמשת ב- FTP, תוכל ללמוד על כך בשלושת המדריכים שלנו לשימוש בוורדפרס.

 • מדריך למתחילים לשימוש בוורדפרס
 • מדריך ביניים לשימוש בוורדפרס
 • מדריך מתקדם לשימוש בוורדפרס

תמחור Lightroom של אדובי

כמו בכל מוצרי Adobe, התמחור הוא נקודת מכירה מרכזית. Creative Cloud מעניק לך גישה לכל מוצרי Adobe במחיר של 50 $ לחודש, גניבה בהתחשב בכך שרבים מהיישומים יעלו 1,000 דולר ומעלה בעצמם. גם סטודנטים ומורים מקבלים הנחה משמעותית, והם מקבלים את כל היישומים תמורת 20 דולר בלבד לחודש.

תכנית:צילוםאפליקציה יחידהכל האפליקציותכל האפליקציות + מניות Adobe
מחיר:9.99 $20.99 $52.99 $82.98 דולר
פרטים:חדר אור & פוטושופ CC,
אחסון בענן של 20 ג’יגה-בתים
יישום Adobe יחיד,
אחסון בענן של 100 ג’יגה-בתים
כל מוצרי שולחן העבודה של אדובי,
אחסון בענן של 100 ג’יגה-בתים,
אחסון נוסף של עד 10 טרה-בתים
כל מוצרי שולחן העבודה של אדובי,
10 תמונות של Adobe Adobe בחודש

אתה יכול להשיג אפליקציה יחידה תמורת 20 $ לחודש עם אחסון בענן של 100 ג’יגה-בתים. אם אתה משתמש במוצר אחר של Adobe, כגון Illustrator, אנו ממליצים על תוכנית זו. אחסון הענן הוא תוספת נחמדה, אבל אתה יכול להשיג יותר מקום בפחות כסף. קרא את ההשוואה שלנו בין ספקי אחסון הענן הטובים ביותר לקבלת המלצות.

לצלמים יש יתרון. אדובי מציעה שלוש תכניות צילום. אתה יכול להשיג Lightroom ו- Photoshop, בתוספת אחסון של 20 ג’יגה-בייט, תמורת 10 דולר לחודש או לשדרג לאחסון של 1 טרה-בתים במחיר כפול מהמחיר. כל עוד המיקוד שלך הוא בצילום, זה ערך מצוין והתכנית עליה אנו ממליצים בסך הכל.

בקצה העליון תוכלו להשיג את כל היישומים, בתוספת Adobe Stock, בסביבות 80 $. Adobe Stock היא ספרייה מצוינת, אך יקרה, של תמונות ווידאו. עבור צלמים עובדים זה מיותר.

החלופות הטובות ביותר של Adobe Lightroom CC

כפי שאתה יכול לראות לעיל, אנחנו אוהבים את Lightroom. עם זאת, יחד עם זאת, אנו יכולים לראות כיצד זה לא היה עובד לכולם או כיצד אנשים מסוימים יכולים למחוק את המחיר. להלן עקוב אחר כמה מהחלופות הטובות ביותר עבור Adobe בכל מה שקשור לעריכת תמונות.

DxO PhotoLab

DxO PhotoLab דומה ל- Lightroom, אך יש לו כלי עיבוד אוטומטיים טובים יותר. תכונות כמו תאורה חכמה DxO ​​ו- Prime denoising עובדות טוב יותר מכלי עבודה דומים ב- Lightroom, אך היא מגיעה עם תג מחיר נאה במחיר של 200 $ ואין לה הרבה אפשרויות לעיצוב וייצוא..

ההגדרות המוגדרות מראש הן שמבדלות את PhotoLab. נופים, במיוחד, הגיעו היטב לטווח הדינאמי הגבוה ולמסנני ההעדה שה DxO ​​מיושם. עם זאת, חסרה שליטה ידנית בהשוואה ל- Lightroom.

עריכת DxO-PhotoLab-Image

ל- PhotoLab התאמת גלם בסיסית לאיזון הלבן שלך, אך השליטה בחשיפה ובניגודיות שלך מוגבלת. במקום לתת לך סליידרים לשחורים, לבנים, צללים ומדגישים, PhotoLab מציע רק סליידר לחשיפה וסליידר לקונטרסט..

ישנם פקדים ידניים כמו עקומת צלילים, אך אתה מבצע עיבוד מאחורי הקלעים של DxO לעבודה. התאמות לחשיפה, ניגודיות ואיזון צבע חסרים קשות.

DxO מפצה על זה, בחלקו, עם התאמות מקומיות. אתה יכול לבחור אזורים בתמונה שלך בצורה אליפטית כדי להתאים חשיפה, ניגודיות, איזון צבע וחדות לאותם אזורים. זה דומה לכלי המסיכה של Lightroom, אך יש פחות פקדים.

בסך הכל, PhotoLab מתאים ביותר למי שרוצה עריכה מהירה. אתה יכול למצוא בקלות את התמונות שלך ולהחיל אחת מהגדרות קבועות מראש המצוינות. ClearView והפחתת הרעש של DxO מרשימים במיוחד, אך שליטה ידנית על התמונה שלך איננה.

אבל אתה יכול להשיג את המיטב משני העולמות. PhotoLab מתקין תוסף Lightroom כשאתה רוכש אותו, כך שתוכל להעביר קובץ מיישום אחד למשנהו כדי לקבל גישה לאלגוריתמי העיבוד הנהדרים של DxO מבלי לאבד את השליטה הידנית על Lightroom.

LightZone

LightZone היא אלטרנטיבה בחינם עם קוד פתוח ל- Lightroom. יש לו ממשק דומה, אך לא כהגדרות רבות לעיבוד אצווה וזרימת עבודה גרועה יותר. ובכל זאת, זה בחינם והקהילה הקטנה סביבו פעילה.

מוזר לקרוא ל- LightZone אלטרנטיבה ל Lightroom כפי שהיא יצאה לפני חדר האפלה הדיגיטלי של אדובי. ה- LightZone המקורי שוחרר בשנת 2005 ושינה את אופן עבודתם של עורכי תמונות דיגיטליות. במקום להשתמש בשכבות, זה מספק זרימת עבודה לא הרסנית.

עריכת תמונות LightZone

אתה עורך באמצעות סדרת מודולים, שכל אחד מהם מציע היבט שונה של עיבוד. ניתן להוסיף שבעה עקומות טון או להתאים צבע על פני 13 מודולים. הממשק והכלים שבהם אתה משתמש ניתנים להתאמה אישית, כלומר אתה יכול לבנות את ממשק המשתמש כך שיכלול רק את הפקדים הרלוונטיים.

מערכת זו אינה באה ללא חסרונות. אתה יכול לערוך תמונות באופן פרטני, באמצעות כרטיסיות הלוך ושוב בין הספרייה לדף העריכה. LightZone גם לא מייבא את הקבצים שלך, כך שאין הגדרות להחיל קביעה מוגדרת לפני עריכה.

הממשק באגי גם כן. במהלך הבדיקה שלנו, המודולים היו נכנסים לזרם שכפול אינסופי או לא נטען כלל. נראה כי הבאגים הללו הם ברובם גרפיים שכן היישום עדיין הגיב, היה רק ​​תקלה חזותית.

ובכל זאת, זה בחינם. LightZone היא אלטרנטיבה עוצמתית, אך מגושמת, Lightroom שעליך לנסות. יש לו הרבה אפשרויות כל עוד אתה לוקח את הזמן ללמוד את הממשק.

תוכנת עריכת התמונות הטובה ביותר לעיצוב: Adobe Photoshop CC

פוטושופ מורידה את המיקוד מעיבוד אצווה וזרימת עבודה ממוטבת ומניחה אותו על תכונות וכלים. אמנם לא תשתמש בפוטושופ לעריכת אלפי תמונות, אך תוכל להשתמש בה בכדי להפוך כמה ספציפיות.

זה משתמש במערכת שכבות, כלומר אתה יכול לבנות את התמונה שלך בכל דרך שתרצה. לדוגמה, תוכל למצוא תמונת מלאי של ערפל ולשכבה מעל תמונה שצילמת כדי ליצור אווירה.

למרות שאנחנו מתייגים את זה בצורה הטובה ביותר לעיצוב, זה עובד גם עבור צלמים מקצועיים. פוטושופ היא אפליקציה לעריכת תמונות עוצמתית בה המקצוענים יכולים להשתמש בכדי לתקן או להגדיל תמונות בגישה מעשית.

פוטושופ יכולה להתמודד עם שחזור תמונות בדרכים ש- Lightroom אינו יכול. זה יכול לשחזר צילומים ישנים שהוטמעו דרך ריפוי כתמים, מיסוך וטלאים. אמנם ישנם כלים מקבילים ב- Lightroom, אך אין אותה רמת שליטה.

כמו ב- Lightroom, Adobe מעדכנת כל העת את Photoshop CC. בואו נסתכל על כמה מהתכונות העדכניות ביותר, כמו גם על סימני ההיכר של התוכנית.

תכונות Adobe Photoshop

פוטושופ משתמשת בגישת עריכה מבוססת שכבות. אתה בונה את התמונה הסופית שלך על ידי הוספת שכבות חדשות ומיזוג אותן יחד. שכבה עשויה להיות אלמנט נפרד, כמו החלפת השמים, או שכבת התאמה לשליטה במראה הכללי של התמונה שלך.

שכבות פוטושופ

זה עובד בצורה מלמעלה למטה, כלומר כל שכבה שמונחת מעל שכבה אחרת תשפיע על אלה שמתחתיה. לדוגמה, אם רצית להוסיף שכבה של ערפל לתמונה, היית צריך להגדיר את השכבה הזו למעלה, כך שהיא תהיה מעל התמונה הנוכחית שלך.

פוטושופ מצטיינת בעריכת תמונות עם כלי המיסוך שלה. ניתן ליצור מסכות פשוטות באמצעות הכלים המובנים, אך המיסוך המודע לתוכן של Photoshop מרשים יותר. בעזרת כלי הלסו המגנטי, למשל, תוכלו לצייר אובייקט בתמונה שלכם ופוטושופ תנסה להגדיר את הקווים הישרים כדי ליצור את הבחירה המושלמת.

Photoshop-Select-and-Mask

בין שכבות למסכה, תהליך עריכת התמונות שונה לחלוטין. פוטושופ מאלצת אותך לחשוב על תמונה מחוץ להתאמות רגילות, באמצעות אלמנטים להגדלת תמונה או לתיקון.

אולם ישנם בקרי עריכה בסיסיים. פוטושופ תיצור אוטומטית שכבה חדשה עבור כל התאמה שתוסיף לתמונה וכמו שכבות אחרות, היא משפיעה רק על מה שמתחת להם. התנסות במצבי מיזוג ואטימות עבורם יכולה להוביל לתוצאות ייחודיות.

יש תכונות חדשות המיועדות לשימוש טוב יותר ב- Photoshop באמצעות Adobe Creative Cloud. המועדף עלינו הוא שילוב Lightroom. אתה יכול לחפש ולפתוח תמונות מ- Lightroom בפוטושופ מבלי שתצטרך קודם לייצא אותן לשולחן העבודה שלך.

Adobe גם הציגה את התכונה Select Subject בינואר. זה מאפשר לך לבחור את האובייקטים הבולטים בתמונה שלך כדי ליצור מסכה. אתה יכול לצמצם את הבחירה באמצעות סביבת העבודה Select and Mask.

יש הרבה תכונות אחרות בפוטושופ, כולל דגימה מחדש, מסנן החידוד החכם ופעולות מותנות. זו תוכנית צפופה עם כלים כמעט לכל משימת עריכת תמונות, כל עוד אתה לוקח את הזמן למצוא היכן הם נמצאים.

אדובי פוטושופ עריכת תמונות

עריכת תמונה בפוטושופ אינה פשוטה כמו אצל Lightroom. אתה פותח תמונות בנפרד ולעיתים קרובות מבלה זמן רב על כל אחת מהן.

אם תפתח קובץ RAW, Adobe תפתח את Camera Raw. זה מראות את הכלים ב- Lightroom, מאפשר התאמות גולמיות לפני ייבוא ​​הקובץ לפוטושופ. אבל זה לא נראה נחמד כמו Lightroom.

מצלמה Adobe גלם

התהליך לאחר הייבוא ​​מסובך. יש כל כך הרבה כלים בפוטושופ, ששום פרויקט אחד לא ישתמש בכולם. אנו נעבור על דברים בסיסיים שתוכלו לעשות עם קובץ RAW בפוטושופ, אך לימוד התוכנית דורש להקדיש זמן רב לשימוש בו.

אחת הטכניקות להעצמת תמונה היא להוסיף שיפוע של צבעים מנוגדים לשני הצדדים, ואז להתאים את מצב המיזוג. כפי שניתן לראות בתמונת הדוגמה שלנו, השתמשנו בירוק וכתום כדי להוסיף שכבת עומק לצילום משעמם אחרת.

Photoshop-Gradient-Edit-FInished

לשם כך, הוסף שתי שכבות חדשות. בשניהם, בחר בכלי מעבר צבע מסרגל הכלים וודא שצבע החזית שלך מוגדר לגוון הרצוי. גרור את מחוון מעבר הצבע לאורך התמונה תוך החזקת מקש Shift כדי ליצור מעבר צבע ישר. לאחר שתיהן מסתיימות, בקושי תוכל לראות את התמונה המקורית שלך.

Photoshop-Gradient-Edit1

בשלב הבא, התנסה במצבי מיזוג בשתי השכבות והתאם את האטימות עד שתקבל את המראה הרצוי. לתמונה זו השתמשנו בצבע בהיר יותר כמצב המיזוג והגדרנו את אטימות סביב 20 אחוזים.

לפוטושופ יש גם רשימה ארוכה של כלים לשחזור תמונות. מצאנו את דימויו של ילד שרוכב על אופניו למטה בויקישיתוף. יש לו גבול לבן לא אחיד ושפע של לכלוך, שלמרבה המזל יש לפוטושופ כלים לתקן.

פוטושופ-שחזור-לפני

חתכנו את התמונה כדי להסיר את הגבולות הלבנים והתאימנו אותה עם שכבת השלישים לקבלת הרכב טוב יותר. לאחר מכן השתגענו עם מברשת הריפוי במקום כדי להסיר את הלכלוך, השיער וחוסר השלמות מהתמונה. לבסוף, עם התאמות ברמה ועיקול, אנו מקבלים את התמונה המשוחזרת שלנו.

פוטושופ-שיקום-אחרי

אתה יכול להוסיף אמנות דיגיטלית לתמונה בפוטושופ. יש לו תמיכה מלאה במברשות, משהו ש- Lightroom אינו מכיל, מה שאומר שאתה יכול להשתמש בטאבלט רישום או ביד חופשית עם עכבר כדי ליצור איורים.

זה המקום בו פוטושופ מטשטש את הקווים בין עריכת תמונות לעיצוב גרפי. יש לו מערך מלא של כלים עיצוביים כולל מברשות, תבניות, טקסט ועוד. אתה יכול לתעלות צילום לחלוטין ופשוט להשתמש בפוטושופ ככלי עיצובי.

עם זאת יש בעיות עם זה. פוטושופ מבוססת פיקסל, כלומר כל הגרפיקה שהיא יוצרת מעניקה בפיקסלים, לא משנה כמה הרזולוציה גבוהה. זה עשוי לעבוד עבור פלייר קטן או גרפיקה מקוונת, אך השימוש בפוטושופ לעיצוב לוגו המיועד לשלטי חוצות יגרום לבעיות.

אם אתה מתמקד בעיצוב גרפי, אנו ממליצים להשתמש ב- Adobe Illustrator. זה מבוסס על וקטור, כלומר ניתן למלא מידע בין שני פיקסלים. במקום קו אלכסוני שנראה כמו גרם מדרגות, וקטור יכול לחזות מה צריך להיות בפערים ובקטעי הצבע של הפיקסל כדי להיראות כמו קו חלק..

תוכלו ללמוד יותר על ההבדלים בין יישומים מבוססי-פיקסל ליישומים מבוססי וקטור כאן.

פוטושופ יכולה להתמודד עם משימות רבות ושונות. אם עריכת התמונות היא המיקוד שלך, כפי שהוגדר על ידי ביצוע התאמות בסיסיות לצבע, חשיפה וכו ‘, Lightroom הוא בשבילך. עבודות עריכת תמונות מורכבות יותר מתאימות ביותר לפוטושופ.

תמחור של Adobe Photoshop

אין הרבה מה לעבור כאן. לפוטושופ ול- Lightroom יש אותה תוכנית תמחור. ובכל זאת, ישנם דברים שכדאי לחשוב עליהם בבחירת תוכנית.

פוטושופ ו- Lightroom הם שני אפליקציות עם אותה מטרה. אם אתה צלם בהחלט, כדאי להחזיק את שניהם, גם אם אתה משתמש באחד יותר מהשני. במקרים רבים, Lightroom היא תוכנת עריכת לחם וחמאה, ואילו פוטושופ משמשת למשימות אינטנסיביות יותר.

אם אתה עושה יותר מצילום, כדאי לשדרג את הענן המלא של Creative. בעוד ש- 50 $ לחודש אין מה להקל ראש, אך התחרות לא מתחרות ביניהן.

החלופות הטובות ביותר של Adobe Photoshop CC

בדומה ל Lightroom, אנו אוהבים פוטושופ אך יכולים להבין מדוע חובבים עלולים להחוויר בגלל תג המחיר. להלן כמה חלופות טובות.

צילום זיקה

צילום זיקה הוא אלטרנטיבה פוטושופ זולה שרק אנשי מקצוע מעדיפים על פני מוצר ה- Adobe העיקרי. יש לו את כל מאפייני המפתח, כולל עיבוד תמונה גולמי, ריטוש וקומפוזיציות רב שכבות, כמו גם תמיכה בהרחבות קבצים מקצועיות כמו PSDs..

זה כמו Lightroom ופוטושופ בשילוב. יש אזור נפרד להתאמות גולמיות שתוכל להשתמש בהן לפני שאתה נכנס לממשק הראשי. אתה מקבל כלי דומה שמוגדר ל- Lightroom ללא בחירת שכבה.

עריכת תמונות זיקה

זיקה מכנה תחומים אלה “פרסונות” וישנם חמישה לבחירה. הפרסומת “צילום” משקפת את פוטושופ, עם התאמה על בסיס שכבה, כלי מיסוך ואפקטים. “פיתוח” עוסק בכל ההתאמות הגולמיות שיש לבצע לפני המעבר לפרסונה אחרת.

הפרסומת “נזילה” מציגה רשת שבה אתה יכול לדחוף, לסובב ולשתול את התמונה שלך. במקרה השמרני ביותר, ניתן להשתמש בו כדי לגדל או לכווץ חלקים מהתמונה שלך בכדי לגרום לנושא להתבלט.

זיקה-צילום-נזילה

הפרסומת “מיפוי צלילים” משמשת לניהול הניגודיות ואיזון הצבעים בתמונה שלך. אתה יכול לבצע את מרבית ההתאמות הללו בפרסונה “לפתח”, אך “מיפוי צלילים” נותן לך שליטה רבה יותר. פרסומות הפרסומות של “ייצוא” יהיו עם כל ייצוא הפרטים, כולל פורמט הפיקסלים והמטא נתונים.

במחיר של $ 50 בלבד, צילום זיקה הוא ערך נהדר. יש לו בקרות עריכת תמונות מקיפות שמשתרעות על Lightroom ופוטושופ. זוהי אלטרנטיבה, בגלל זרימת העבודה שהוקמה בין שני מוצרי Adobe.

Corel PaintShop Pro

קורל מציגה את PaintShop Pro כאלטרנטיבה הפוטושופ האולטימטיבית. קל לראות גם מדוע. יש קבוצה מקיפה של כלי עריכת תמונות, כולל תמיכה RAW, עיבוד HDR, תיקון עדשות ועיבוד אצווה.

אתה יכול להתאים ידנית תמונות באמצעות חבילת כלי האיפור שלה. לקורל פקדים המאפשרים להסיר פגמים, להחליק קמטים, להחזיר תמונות מוכות ולחסל עין אדומה. ישנם גם כלי עריכה מודעים לתוכן כדי להזיז או למחוק בחירה מתמונה או ש- Corel ימלא את האזור בצורה מושכלת.

Corel-PaintShop-Pro-Editing Photo

ל- PaintShop Pro כלים לעיצוב גרפי, כולל שכבות, מיסוך וטקסט. אולם הדרך בה הוא מטפל ברישום שונה מפוטושופ. אתה יכול לצייר עם וקטורים, ולהפוך איורים דיגיטליים חלקים להרחבה.

אתה יכול לבצע משימות חוזרות על סקריפט ב- PaintShop Pro, שהיא התכונה המועדפת עלינו. קורל תקליט את הפעולות שלך על המסך ותקצה אותן למאקרו. השתמש בו בממשק וקורל ידאג למשימה באופן אוטומטי.

זה מחיר כפול ממחיר הזיקה, אך יש לו יותר תכונות. גם שיעור יחיד אינו רע, בהתחשב בעובדה שאתה תבלה בערך כמה בפוטושופ תוך מספר חודשים. אין לזה זרימת עבודה מיטבית של Lightroom, אבל PaintShop Pro הוא עדיין אלטרנטיבה מעולה לפוטושופ.

מדוע אנו ממליצים על אדובי

כאשר Adobe מתמקדת יותר בפתרונות מבוססי מנוי, מתחרים דוחפים את התעריף היחיד שלהם בשיווק. יש יתרון לשלם יותר עבור תוכנה ולבעלות עליה לנצח, אך אנו עדיין חושבים שמינוי Creative Cloud הוא ערך טוב יותר.

הבעיה עם תוכנה בשיעור חד היא עדכונים. שנה של שימוש בפוטושופ עשויה לעלות סכום זהה לזה של PaintShop Pro, למשל, אך ברגע שיצא גרסת 2020 של תוכנת קורל, תצטרך לשדרג.

היתרון של Creative Cloud הוא סינרגיה. אתה מקבל מעבר חלק בין מוצרי Adobe ועדכונים מתמידים. תשלם את אותו התעריף, לא משנה כמה תכונות חדשות יוצגו גם כן.

ישנם דברים שאנחנו אוהבים יותר באלטרנטיבות מאשר בהמלצות שלנו, מרמת הספק לשימושיות, אך בהתחשב בהתקף העדכונים והתעריף החודשי הנמוך יחסית, Adobe עדיין מחזיקה בחוזקה את החלק הזה בשוק התוכן..

תוכנת עריכת התמונות החינמית הטובה ביותר

לאלה שנמצאים באמת מהכיס, בואו נסתכל על כמה אלטרנטיבות חינמיות של Adobe. בעוד שחלק מאלו עשויים להיות חסרים בתכונות מפתח, הם יכולים בהחלט להתאים את עצמם למצב הספציפי שלכם.

תמונות של מיקרוסופט או של אפל

תמונות של מיקרוסופט ותמונות אפל הן אפליקציות צילום בעלות עוצמה מפתיעה עבור מערכות ההפעלה שלהן. אתה מקבל כלים לחשיפה, ניגודיות, איזון לבן ועוד, מה שמאפשר לתהליך פשוט לעריכת תמונות לתמונות מהטלפון או מצלמת הצבע & צילום..

אפל-צילומים

תמונות של מיקרוסופט יכולות לערוך תמונות וסרטונים. אתה יכול ליצור מצגות, לשזור סרטוני וידיאו ותמונות, להוסיף אפקטים תלת ממדיים, כגון ברק, ולהתאים מוסיקה ומהירות לקליפ המיוצא שלך. זוהי חבילת עריכה קטנה המשמשת הכי טוב כשאתה מצלם לעצמך תמונות.

לתמונות אפל אין תמיכה בווידיאו מכיוון ש- iMovie זמין לכך, אך יש לה קבוצה גדולה יותר של כלי עריכה. אתה יכול להשתמש בפילטרים המובנים לעריכה או צלילה מהירה כדי להתאים את הדגשים, הצללים והניגודיות.

אפל כוללת גם עקומת טון בת שלושה ערוצים, שהיא תכונה שימושית למי שמחפש ללכלך את ידיהם בעריכת תמונות. יש לו עוצמה בערך כמו ניידים של Lightroom והיא דרך נחמדה להכיר את עצמך לעולם עריכת התמונות מבלי לקבל סוויטה מלאה..

GIMP

GIMP הוא כלי עריכה חינמי דמוי פוטושופ זמין עבור macOS, Windows ו- Linux (הוא מגיע כסטנדרט ברוב המחוזות). גם זה קוד פתוח, כך שתוכל להוריד תוספים או לכתוב בעצמך אם אתה שולט ב- C ++, Scheme, Python או Perl..

GIMP

יש בה קהילה חזקה של אנשי מקצוע וחובבים. למרות היותך חופשי, אתה יכול להשתמש ב- GIMP כדי להרוויח כסף, בין אם זה על ידי יצירת יצירות אמנות דיגיטליות או נגיעה בסריקות של תצלומים מוכתמים..

ההרתעה הגדולה ביותר היא הממשק. GIMP הוא חזק, אך לא אינטואיטיבי, שהוא שילוב מסוכן עבור תוכנה מקצועית. אם תקדיש זמן ללמוד את זה, תקבל תוצאות מצוינות. אם אתה מגיע מפוטושופ או רוצה זרימת עבודה יעילה, GIMP אינו הבחירה הטובה ביותר.

ניתן לומר את אותו הדבר גם אם אתה עובר מ- GIMP לפוטושופ, כך שזה מסתכם במה שאתה מכיר. איכשהו זה נראה מתאים במיוחד עבור צוות פינגווין, אם כי בזכות הממשק הארכי שלו. עיין ב- VPN הטוב ביותר עבור לינוקס לקבלת דוגמאות נוספות למוצרי חנון מותאמים אישית.

פוטור

Fotor הוא כלי עריכת תמונות מקוון בחינם שמכוון לאנשים שלא יודעים הרבה על עריכת תמונות. זה מספיק חזק, אבל הממשק והשמות דומים יותר לאינסטגרם מאשר לייט רום.

פוטור

ובכל זאת, יש לה את המקום. לעריכות מהירות, Fotor מעולה. אתה יכול לערוך תמונות מהכונן הקשיח שלך או לייבא אותן מ- Dropbox (קרא את סקירת Dropbox שלנו). ניתן להשתמש בתמונות בקולאז’ים או כחלק מעיצוב באמצעות אחת מהתבניות הרבות של פוטור.

הגרסה החינמית מוגבלת, עם זאת. יש לך שטח אחסון מוגבל לתמונות ולסימני המים הערוכים שלך ויש מדי פעם מודעות. סכום של כ- $ 3 לחודש אם אתה רוכש תכנית שנתית או $ 9 אם אתה משלם חודש לחודש. עם זאת, המחיר הטוב ביותר פשוט להשתמש בצרור הצילום של אדובי.

מחשבות אחרונות

עריכת תמונות היא תהליך מורכב ומגוון, אך הגרסאות האחרונות של תוכנת ההידוק הפכו אותו לנגיש מתמיד. אנו חושבים שמוצרי Adobe שהפכו זה מכבר לתקן בתעשייה הם עדיין קשים לביצוע, במיוחד לעריכת תמונות.

ככל שחיישני המצלמה גדלים בספירת מגה-פיקסל, כך גם גדלי הקבצים. אחסון וגיבוי אמין הם נקודות מפתח עבור כל צלם עובד. הקפד לבדוק את שירותי הגיבוי המקוונים הטובים ביותר שלנו ואת כלל הגיבוי 3-2-1 כדי לשמור על אבטחת הנתונים שלך. יש לנו גם מאמר על תוכנת ניהול התמונות הטובה ביותר בכדי לשמור על אוסף הצמדים המניפולציות שלך בסדר.

באיזה יישום עריכת תמונות אתה משתמש? נודיע בתגובות למטה וכמו תמיד תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map