הגיבוי המקוון הטוב ביותר לעסקים בשנת 2020

אם אתה מנהל חברה, עליך להשתמש באחד משירותי הגיבוי המקוונים הטובים ביותר לעסקים קטנים. קל לאבד את הנתונים שלך: כוננים קשיחים עלולים לתקלה וכונני SSD חווים יותר שגיאות נתונים, למרות ששיעור הכישלון שלהם הוא פחות מאחוז.. 

אם אינך חווה כשלים בחומרה, אסונות טבע, כמו שיטפונות, שריפות ורעידות אדמה, עלולים לגרום נזק למחשבים שלך. בנוסף, עובד עלול למחוק בטעות את הנתונים שלך או שגנב יכול לגנוב את המחשב הנייד שלך.

ברור שאתה לא רוצה את זה ותוכל לסמוך על הבחירה שלנו בתוכנה הטובה ביותר לשחזור נתונים כדי לשחזר את הקבצים שלך, אבל זו לא שיטה אמינה. 

פיתרון קבוע יותר הוא העברת הנתונים לענן. שם, הנתונים שלך ייהנו מאבטחה ספציפית ומאמצעים אחרים שנועדו לוודא שלעולם לא תאבד אותם. אנו מדברים על אמצעים אלה יותר בקטע “אבטחה” למטה. עם זאת, ראשית, אנו נתחיל עם הבחירות המובילות עבור תכונות.

Contents

הגיבוי המקוון הטוב ביותר לעסקים

כעת, לאחר שדיברנו מדוע עליכם לגבות את הקבצים שלכם, נוכל להתחיל עם הבחירות המובילות שלנו לקבלת הגיבוי המקוון הטוב ביותר לעסק.

אנו לא מתכוונים לתת רשימה הכוללת את כל הקריטריונים שאנו משתמשים בהם כדי לדרג את השירותים הכוללים הטובים ביותר. הסיבה לכך היא שאין שירות גיבוי אחד שמתאים באופן מושלם לצרכים של כולם. במקום זאת, אנו נתמקד בחמשת הקריטריונים החשובים ביותר ונמליץ על שלושה שירותים שהכי טוב בכל אחד מהם.

תכונות

בקטגוריה זו אנו בוחנים את התכונות שהשירות מציע. לרוב אנו מחלקים קטגוריה זו לשני מקטעים: תכונות גיבוי רגילות ותכונות מיוחדות. IDrive for Business הוא הטוב ביותר בקטגוריה זו מכיוון שיש לו את כל התכונות הסטנדרטיות הדרושות וכמה כאלה המיוחדות. לפני שנגיע לרשימה, בואו נדבר על תכונות גיבוי.

תכונות סטנדרטיות הן התכונות הקיימות ברוב שירותי הגיבוי העסקי שאנו בודקים. הראשון ובראש ובראשונה הוא גיבוי רציף.

גיבוי רציף הוא תכונה חשובה מכיוון שהיא מאפשרת לך ליצור את תוכנית הגיבוי שלך ולא לדאוג לשכוח לתייג קבצים חדשים או ששונו לגיבוי. כמובן שזה נכון רק אם אתה מוסיף או משנה קבצים במיקומים שנבחרו לגיבוי.

גיבוי מצטבר הוא תכונה המשלימה גיבוי רציף מכיוון שהיא מאפשרת לגיבוי התהליך רק את חלקי הקבצים שנוספים או משנים, ובכך חוסכת זמן ורוחב פס. לשם כך משתמשים בשירותים באלגוריתם להעתקת קבצים ברמת הבלוק.

מלבד גיבוי רציף, אתה יכול להשתמש במתזמן גיבוי כדי להגדיר גיבוי שעתי, יומי, שבועי או אפילו חודשי (תלוי בשירות).

אם אינך רוצה לבחור ולבחור מה ברצונך לגבות, תוכל ליצור תמונת דיסק שמייצגת עותק מדויק של הכונן הקשיח שלך. זה מכונה גיבוי מבוסס תמונה, ותוכלו להשתמש בו כדי לשחזר את כל המחשב שלך במקרה של כשל בחומרה. שירותים מסוימים מאפשרים לך לשחזר את המערכת שלך למכונות עם חומרה שונה. 

אם זה מה שאתה צריך, קרא את המדריך הטוב ביותר שלנו להדמיית דיסקים לקבלת מידע נוסף על שירותי גיבוי שיכולים לבצע אותו.

תכונה שימושית נוספת היא גיבוי כונן חיצוני. באמצעותו תוכלו לגבות נתונים מהכוננים החיצוניים שלכם לענן. קשורה אליו באופן הדוק היא היכולת לגבות מכשירים לאחסון המצורף לרשת, או NAS. למידע נוסף על NAS, קרא את המאמר שלנו שמסביר מה זה NAS.

במקום לגבות את הנתונים שלך רק לענן, לכונן חיצוני או למכשיר NAS, אתה יכול לעשות את שניהם במקביל באמצעות גיבוי היברידי. בדרך זו, גיבוי היברידי מוסיף שכבת הגנה נוספת ומזרז את תהליך השחזור שלך (ניתן לשחזר מהר יותר ממכשיר מקומי מאשר דרך האינטרנט). אנו מפרטים שירותים אלה בגיבוי ההיברידי הטוב ביותר שלנו לצורך גיבוש עסקי.

אתה יכול לקרוא עוד על היתרונות של גיבוי היברידי וכיצד להגדיר אותו במדריך הגיבוי ההיברידי שלנו עבור SMBs. גיבוי היברידי מקל גם על יישום כלל הגיבוי 3-2-1, ואנו ממליצים לך לעשות זאת.

אם אתה עסק, סביר להניח שיש לך שרת. למען האמת, רוב הסיכויים שיש לך מספר רב, ולכן עדיף ששירות יוכל לגבות מגוון שרתים. זה יכול לכלול שרתים פיזיים ווירטואליים, כמו שרת Windows, שרתי מק, שרתי לינוקס, VMware ESXi, Hyper-V, SQL, MySQL, Citrix XenServer ועוד.

חשוב גם להגן על הטלפון הנייד שלך, שיש בו כנראה נתונים עסקיים. אתה יכול לאבד אותו בקלות, או שמישהו עלול לגנוב אותם, אז עדיף שהשירות יאפשר לך לגבות את הנתונים הניידים שלך בנוסף לגיבוי התמונות והסרטונים שלך (מה שרוב השירותים מגבים). אנו מפרטים את השירותים שיכולים לעשות בשניהם במאמר שלנו על הגיבוי המקוון הטוב ביותר לנייד.

השירותים נבדלים זה מזה גם אם הם מספקים גיבוי ללא הגבלה או התקנים ללא הגבלה. הם לא עושים את שניהם. גיבוי ללא הגבלה מקל על גיבוי מהיר של הרבה קבצים, מה שאומר שאתה לא צריך לבזבז את זמנך היקר בטרדות עם שירות הגיבוי. אתה יכול למצוא שירותים אלה בגיבוי המקוון הטוב ביותר ללא הגבלה שלנו 2019.

תוכלו ללמוד עוד על עליונות הגיבוי הבלתי מוגבל במאמר שלנו אודות היתרונות של גיבוי ענן ללא הגבלה עבור חברות קטנות ובינוניות. עם זאת, העלויות שלך יכולות להסתכם במהירות אם אתה משתמש בשירות גיבוי בלתי מוגבל כדי להגן על מחשבים רבים. אם אתה צריך להגן רק על כמה קבצים הפרוסים במכשירים רבים, עדיף לך להשתמש בשירותים שיכולים לגבות מכשירים ללא הגבלה.

אם אתה מבצע טעות או מוחק קובץ בטעות, גרסת הגרסאות תעזור לך לחזור לגירסה קודמת של הגיבוי שלך. זה גם יעזור לך לאחזר את הקבצים שלך אם תיפגע על ידי ransomware. 

בנימה דומה, אם אתה מוחק קבצים מהגיבוי שלך, זה לא חייב אומר שהקבצים שלך יימחקו מהענן. רוב שירותי הגיבוי שומרים על הקבצים שלך עד שתגיע למגבלת השמירה שהוגדרה במדיניות השמירה של הקבצים שנמחקו. חלקם אפילו מאפשרים לשמור קבצים שנמחקו ללא הגבלת זמן.

לסיום, כדאי אם לשירות יש אפשרות לאפשר גיבוי רב-הברגה, המבצע מספר גיבויים בבת אחת.

התכונות “המיוחדות” הן כל אלה שלא מתאימות לתכונות ה”סטנדרטיות “. דוגמה אחת היא Acronis Active Protection מפני Acronis, הסורקת באופן פעיל את הגיבויים שלך אחר סימנים של תוכנת כופר.

דוגמא נוספת היא שיתוף קבצים ותיקיות, וזה יותר עניין של אחסון בענן. אם לא ברור לך מה ההבדל, קרא את מאמר ההשוואה המקוון שלנו לעומת השוואה בגיבוי. שירותים מסוימים מאפשרים לך לחבר ולגבות קבצים מספקי אחסון בענן. יש גם כאלה המאפשרים לך להציג בתצוגה מקדימה את התמונות המגובות שלך במגוון דרכים.

IDrive לעסקים

אם אתה זקוק לשירות הכולל את כל התכונות הסטנדרטיות – וחלק מהאינן סטנדרטיות – IDrive for Business היא הדרך ללכת. זה יכול לגבות מספר בלתי מוגבל של מכשירים, הכולל שרתים שונים, כוננים חיצוניים, מכשירי NAS, מחשבים וסמארטפונים. IDrive יכול גם לגבות את חשבונות הפייסבוק והאינסטגרם שלך.

idrive-bussines-desktop-client

בנוסף לשטח גיבוי בענן, IDrive מספק שטח לסנכרון ענן, בו תוכלו להשתמש לאחסון הקבצים שלכם. תכונה נוספת, שנלקחה מתוך ספר האחסון בענן, היא שיתוף. אתה יכול לשתף את הקבצים והתיקיות שלך עם אחרים באמצעות הדוא”ל ולתת למשתמשים אחת מכמה הרשאות.

אתה יכול אפילו להשתמש ב- IDrive כדי לארכוב את הקבצים שלך בענן ולחסוך שטח אחסון מכיוון ש IDrive מספק ארכיון אמיתי. בזכות זה, IDrive לא תמחק את הקבצים שלך בענן גם אם תמחק אותם מהמכשיר שלך.

אם אתה מגלה שלוקח כמה זמן לגיבוי או לשחזור הקבצים שלך, אתה יכול להשתמש ב- IDrive Express כדי להאיץ אותם. IDrive Express הוא שירות גיבוי ושחזור שליחים. אתה יכול לשלוח או לקבל כונן עם הנתונים שלך באמצעות הדואר. גיבוי אקספרס הוא בחינם שלוש פעמים בשנה. תוכל ללמוד עוד על אקספרס ותכונות אחרות בסקירת IDrive לעסקים שלנו.

גיבוי Acronis

גיבוי Acronis יכול לעזור לך לגבות ולשחזר נתונים ביותר מ- 20 פלטפורמות. אלה כוללים שרתים פיזיים, שרתים וירטואליים (VMware, Hyper-V, Citrix XenServer), יישומים, מכשירים ניידים ושרתי SQL שונים, כמו גם מחשבי Windows, Mac ו- Linux..

acronis-backup-user-סקירה כללית

גיבוי Acronis תומך גם בהתקנים חיצוניים, כלומר מכשירי NAS וכוננים חיצוניים. גיבוי מרשת אזור אחסון זמין גם כן. אתה יכול גם להשתמש בגיבוי Acronis כדי להגן על קבצים שאתה מאוחסן בשירותי ענן, כגון Amazon EC2, Azure, OneDrive for Business ועוד.

אם ברצונך לבצע שחזור למכונות עם חומרה שונה, Acronis יכולה גם לעשות זאת. Acronis מאפשרת גם לשחזר להתקן ללא תוכנת יישום או מערכת הפעלה. זה מכונה שחזור מתכת חשופה. מעניין ש- Acronis מאפשרת לך גם לשחזר שחזור מתכת חשופה מרחוק ולהשתמש בו עם מארחי ESXi ו- Hyper-V.

כמו כן ראוי לשים לב שחזור מיידי של Acronis, המאפשר לך להריץ את גיבוי Windows או Linux מאחסון כמכונה וירטואלית של VMware מבלי להזיז את הנתונים לשום מקום. Acronis כוללת גם נוטריון Acronis, המסייע לך להבטיח את שלמות הגיבויים שלך. למידע נוסף על Acronis, קרא את סקירת הגיבוי של Acronis.

CrashPlan

CrashPlan מספק גיבוי אמיתי, ללא הגבלה ללא מגבלות בגודל קובץ. המגבלות היחידות הן מספר קבצים בתיקיות מערכת מסוימות ש- CrashPlan לא יגן עליהם. הגדרת גיבוי ללא הגבלה פירושה שתצטרך לרכוש רישיון לכל מחשב שברצונך לגבות.

עם זאת, המינוי של CrashPlan מאפשר לך לגבות כמה כוננים חיצוניים שרוצים, וזה כולל גיבוי של NAS, לפחות אם אתה משתמש ב- macOS או Linux. CrashPlan יכול לגבות את השרתים שלך, אך הוא אינו יכול לבצע גיבויים מבוססי תמונה של המחשבים שלך.

אין גיבוי לנייד מכיוון של- CrashPlan אין יישומי סמארטפון, אך קיימים תכונות בסיסיות אחרות לגיבוי מקוון. הם כוללים גיבוי רציף, גיבוי מצטבר, גיבוי מתוזמן, גיבוי לכוננים מקומיים, מצערת מהירות, התראות בדוא”ל והעתקת קבצים ברמת הבלוק. 

גרסת התרסקות

CrashPlan מספק גם גרסת קבצים, שתוכלו להגדיר לשמור על גרסאות הקבצים בהתבסס על תוספות של 15 דקות. בנוסף, CrashPlan מספק לך גם אפשרות לשמור קבצים שנמחקו ללא הגבלת זמן. אם נראה כי CrashPlan מתאים לך לעסק שלך, הקפד לקרוא עליו עוד בסקירת CrashPlan שלנו.

ערך

לעתים קרובות אנו מתרגמים “ערך” כמי שמפיקים יותר עבור פחות, וזה בדיוק מה שאנחנו מחפשים כשאנחנו מנתחים את תוכניות המנויים שהשירותים מציעים. חשוב גם שתוכניות נוספות לבחירה הן חשובות מכיוון שזה נותן לך סיכוי טוב יותר למצוא תוכנית המתאימה ביותר למקרה השימוש שלך. בנוסף, תוכנית בחינם או תקופת ניסיון מאפשרת לך לבדוק את השירות לפני שאתה מנוי.

שירותים מסוימים מחייבים אותך לשלם לשנה, בעוד שאחרים נותנים לך גם אפשרות לשלם לחודש. אין זה נדיר ששירות יציע את שני דגמי התמחור. שירותים נותנים לרוב הנחה אם החלטתם להירשם לשנה או יותר מראש. 

כמה שאתה צריך לשלם הוא לרוב הגורם המכריע, ולכן אין פלא שרשימת השירותים הטובים ביותר משתנה מזו של תכונות. בזכות התוכנית הבלתי מוגבלת הזולה שלה, Backblaze for Business היא הבחירה המובילה שלנו. עם זאת, הבחירה הטובה ביותר עבורך תלויה במידה רבה בצרכי האחסון ותכונותיך.

Backblaze לעסקים

Backblaze for Business הוא רק 6 דולר לחודש בגיבוי בלתי מוגבל למחשב אחד. זה הרבה מאוד עבור מחשב בודד וזה מקטין את CrashPlan. אם אתה משלם מראש עבור שנת גיבוי אחת, המחיר יורד ל 60 $ לשנה. אם אתה הולך במשך שנתיים, המחיר הוא 110 $, כלומר אתה תשלם פחות מ- 60 $ לכל מחשב לשנה.

אם יש לך הרבה מחשבים להגן, ללכת על פיתרון גיבוי מוגבל כנראה יחסוך לך כסף. אחרת, Backblaze הולכת להיות העסקה הטובה יותר. אולם לפני שתירשמו אליו תוכלו להשתמש בניסיון הניסיון בן 15 הימים החינמיים שלו לבדיקת השירות. אם המחיר של Backblaze סקרנת אותך, קרא את סקירת ה- Backblaze for Business למידע נוסף על השירות.

CrashPlan

ל- CrashPlan לעסקים קטנים תוכנית תמחור בלתי מוגבלת אחת, העומדת על 10 דולר לחודש למחשב. זה יקר יותר מ- Backblaze, וזה לא נותן הנחה אם אתה משלם במשך שנה מראש.

בנוסף, זכור שאתה משלם עבור מספר המחשבים ש- CrashPlan רואה שהם פעילים במסוף הניהול שלך, לא משנה אם הם גיבו נתונים או לא. אם אינך רוצה לשלם יותר עבור מכשיר, תוכל לבטל אותו במסוף הניהול של CrashPlan. זה גם ימחק את כל נתוני הגיבוי הקיימים עבור אותו מכשיר.

בגלל זה, CrashPlan גובה בחודש, כך שאין אפשרות למנוי שנתי. היתרון הוא שאתה יכול לבטל בכל עת. אולם לפני שתירשם כמנוי, תוכל לנצל את תקופת הניסיון ללא תשלום של 30 יום כדי לבדוק את השירות.

IDrive לעסקים

ל- IDrive Business יש גמישות רבה וגודלה בעלויות, הודות למספר התוכניות שלה, הנמצאות כיום בהנחה של 25 אחוזים. שתי התוכניות הזולות ביותר מחייבות אותך לשלם במשך שנה או יותר מראש, בעוד שהשאר נותנים גם אפשרות לשלם לחודש.

התוכנית הראשונה מעניקה לך שטח גיבוי של 250 ג’יגה-בייט תמורת 74.62 דולר לשנה. השנייה מספקת 500 ג’יגה-בייט תמורת 149.62 דולר לשנה. אם אתה זקוק ליותר, אתה יכול לקבל 1.25 טרה-בתים במחיר של 374.62 $ לשנה או 49.95 $ לחודש. המרבית שתוכלו להשיג עם מנוי IDrive for Business יחיד היא 12.5 טרה-בתים.

זכור כי IDrive מספק שטח שווה לסנכרון בנוסף שטח הגיבוי שלך. המשמעות היא שכשאתה נרשם, למשל, לתכנית של 250 ג’יגה-בייט, אתה באמת מקבל 500 ג’יגה-בייט של שטח ענן כולל.

קלות שימוש

אסור להגביל שימוש בשירותי גיבוי מקוונים למומחי IT – וזה לא – אבל אנו בודקים כמה השירות נוח להשתמש. 

השירות צריך להיות פשוט למשתמשים המיינסטרים ומשתמשי הכוח כאחד. כדי לעזור בכך, הממשקים של הלקוחות צריכים להיות ברורים ואינטואיטיביים לשימוש. ספציפית, פעולות הגיבוי והשחזור לא אמורות להיות קשות להשלים. 

בנוסף, השירותים צריכים לעבוד על מכשירים שונים במערכות הפעלה רבות. זה כולל לקוחות לאינטרנט, Windows, macOS, Linux וסמארטפונים. בין השירותים, Backblaze הוא זה שמתאים לתיאור זה בצורה הטובה ביותר.

Backblaze לעסקים

Backblaze מנתח את הכונן הקשיח במהלך ההתקנה עבור קבצים שצריך לגבות. לאחר שתשלים את ההתקנה, תהליך הגיבוי יתחיל. קבצים חדשים יתווספו אוטומטית לתוכנית הגיבוי שלך.

לקוח שולחן העבודה עובד על חלונות ו- MacOS, אך לא על לינוקס. עם זאת, זה פשוט וקל לשימוש מכיוון שהחלון הראשי שלו לא עמוס בהגדרות. במקום זאת, הם מוסתרים מאחורי כפתור ה”הגדרות “.

backblaze-business-desktop-client

מההגדרות, אתה יכול לכלול סוגי קבצים ותיקיות שאינך זקוק לגיבוי. זה יכול להיות הקלט היחיד ממך שהלקוח השולחני זקוק לו. עם זאת, מלבד אי הכללת קבצים, אתה יכול לשפר את ביצועי הגיבוי, לשנות את לוח הזמנים של הגיבוי ולראות קבצים המתוזמנים לגיבוי, וכן לבדוק את הדוחות והבעיות שלך..

לקוח האינטרנט מאפשר לך לנהל את הגיבוי והקבוצות העסקיות שלך. זה אומר שאתה יכול לגשת לחשבונות עובדים כדי לאפס את הסיסמאות שלהם ואפילו לגשת לקבצים שלהם. עם זאת, על עובדיכם להסכים לגישה זו בעת ההצטרפות לקבוצה.

אתה יכול להזמין משתמשים להצטרף לקבוצה שלך באמצעות דוא”ל או שתוכל להעתיק ולהדביק קישור הזמנה. אם יש לך הרשאות ניהול ומעקב מרחוק, אתה יכול לבצע התקנה שקטה המונית עבור החברים שלך. בסך הכל, המערכת הקבוצתית קלה לשימוש ותואמת את העיצוב הברור של Backblaze. 

גם האפליקציה לנייד היא פשוטה. זה מאפשר לך לגלוש בקבצים המגובים שלך, לראות את הקבצים שהורדת ולגשת להגדרות. התכונות בסיסיות, ואין דרך לשתף קבצים או להתחיל שחזור מהאפליקציה.

גיבוי Acronis

לגיבוי Acronis אין לקוח שולחן עבודה אמיתי, אך סוכן Acronis מחבר אותך ללקוח האינטרנט, בו אתה משתמש לניהול הגיבוי שלך. ישנם לקוחות אינטרנט נפרדים לתחנות עבודה ולמנהל, אך הם דומים. הגדרה זו פועלת ב- Windows, macOS ו- Linux.

acronis-backup-new-backup

בסך הכל, ללקוחות יש עיצוב מודרני והם קלים לשימוש. לקוח תחנת העבודה מאפשר לך להשתמש בתפריט משמאל כדי לנווט בין סקירה כללית, התקנים מחוברים, תוכניות גיבוי, מיקומי גיבוי והגדרות. החלונית הימנית תציג את התוכן של כל קטע. 

תצוגת ברירת המחדל של לקוח האינטרנט של מנהל Acronis היא מנהל המשתמש. זה מאפשר לך ליצור משתמשים, מנהלי מערכת או יחידות, שהם קבוצה של משתמשים עם מנהל מערכת והתקנים מחוברים.

אם אינך נמצא במחשבך, תוכל להשתמש ביישום הנייד של Acronis כדי לגשת לגיבויים של המחשב שלך. זה גם מספק גיבוי רציף להגנה על הנתונים הניידים שלך, כולל אנשי קשר, תמונות, קטעי וידאו, לוחות שנה והודעות.

“BigMIND

יש לו גם כפתורים גדולים בתחתית המאפשרים לך לבחור נתונים לגיבוי, לשנות את ההגדרות ולהתחיל את תהליך השחזור. הלקוח הוא, בסך הכל, משב רוח לשימוש.

התצוגה העיקרית של לקוח האינטרנט היא לוח המחוונים, אשר, כמו לקוח שולחן העבודה, מציג את כל המידע הדרוש כדי לקבל סקירה כללית על הגיבוי העסקי שלך..

לקוח האינטרנט מאפשר לך גם להזמין משתמשים באמצעות דואר אלקטרוני, לרשום אותם בעצמך או להזמין מספרים גדולים של משתמשים המשתמשים בקובץ CSV. אתה יכול גם להוסיף שרתים וליצור מדיניות, המאפשרת לך לבחור מרחוק נתונים לגיבוי, לנהל הגדרות ולהגדיר הרשאות למשתמשים שלך.. 

בנוסף, תוכלו לבחור אילו סוגי קבצים ברצונכם לגבות, לאפשר גיבוי היברידי, להגדיר הרשאות, להגדיר לוח זמנים ועוד. בסך הכל, לקוח האינטרנט הוא מושך וברור. 

האפליקציה לנייד אינה פשוטה כמו הלקוחות הקודמים, אך היא מאפשרת לך לגבות את יומני השיחות, אנשי הקשר, התמונות, ההודעות, הסרטונים וסוגי הקבצים האחרים שלך. בנוסף, האפליקציה לנייד יכולה לחבר ולגבות את הנתונים שלך מפייסבוק ואינסטגרם. זה יכול להתחבר גם לשירותי אחסון בענן.

יש יותר ל- BigMIND Business, ואם אתה רוצה לדעת מה זה, קרא את הביקורת שלנו על BigMIND Business.

גיבוי ושחזור קבצים

השירותים הללו מיועדים לגיבוי ושחזור קבצים. חשוב לומר, כיצד הם משיגים את מטרת הליבה שלהם. ההבדל הגדול ביותר כאן הוא האם השירותים מספקים גיבוי רציף, וכן אילו אפשרויות גיבוי ושחזור שהם מציעים. אלה כוללים את מה שאתה יכול לבחור לגיבוי ואילו סוגים של אפשרויות הגדרה אתה יכול לצבוט.

עדיף שתוכלו לבחור את כל המחשב או השרת, מחיצות ספציפיות, התקנים חיצוניים, קבצים ותיקיות או שירותי ענן אחרים. חשוב גם כאשר הלקוח יתחיל בתהליך הגיבוי. אתה יכול לבחור להריץ אותו בעצמך, אך בדרך כלל הגיבוי מתחיל בלוח זמנים. ככל שתקבל יותר אפשרויות לתזמון, כן ייטב.

אין שירות שמתקתק את כל תיבות הגיבוי והשחזור, אבל זה שהכי נפגע הוא IDrive for Business.

IDrive לעסקים

IDrive for Business אינו פיתרון גיבוי “בלחיצה אחת” מכיוון שלקוח שולחן העבודה דורש ממך לבחור ידנית קבצים ותיקיות לגיבוי. עם זאת, IDrive עוזר לך על ידי בחירה אוטומטית של תיקיות תמונות, מסמכים, מוסיקה, שולחן עבודה ווידאו לגיבוי. באפשרותך לכלול קבצים ותיקיות מסוימים מתפריט ההגדרות.

IDrive מספק גיבוי רציף, אך הוא חל רק על קבצים שהשתנו או הוספו בפחות מ- 500MB. בהתחשב בכך שפתרונות עסקיים רבים אחרים אינם מספקים גיבוי רציף, זה לא חוסר עצום.

הגדרות idrive-business-dashboard

אתה יכול גם להתחיל את הגיבוי באופן ידני או לתזמן אותו. המתזמן מאפשר לך להריץ גיבויים בימים ספציפיים בזמן מוגדר או לעבור לתזמון לשעה. אם תעשה זאת, תהליך הגיבוי יפעל כל שעה ותוכל לציין את השעה שהגיבוי אמור להפסיק. בנוסף, יש אפשרות להפעיל התראות דוא”ל ושולחן העבודה.

למתזמן יש מספיק אפשרויות, אך אנו רוצים להגדיר שעות ספציפיות לגיבוי, כמו גם אפשרויות שבועיות וחודשיות.

בדומה לפעולת הגיבוי, שחזור קבצים מחייב אותך לבחור קבצים ותיקיות ממבנה הספריה שלך. לאחר מכן תוכל לבחור להחזיר אותם למיקום המקורי או החדש שלהם.

אם יש לך הרבה קבצים לגיבוי ושחזור, אתה יכול להשתמש בשירות הבלדרות של IDrive, המאפשר לך לגבות או לשחזר קבצים באמצעות כוננים שנשלחים בדואר..

גיבוי Acronis

אם אינך זקוק לגיבוי רציף ולא מתרשם מאפשרויות אחרות ש- IDrive מספקת, גיבוי Acronis יתאים ככל הנראה לצרכים שלך..

דרוש קצת עבודה כדי להגדיר את כל הדרוש לגיבוי ושחזור, אך Acronis מפצה על זה עם שפע אפשרויות גיבוי ושחזור.

acronis-backup-שחזור-התחל

אתה יכול לבחור לגבות את כל המחשב שלך, כוננים ספציפיים או קבצים ותיקיות. אם תבחר בקבצים ותיקיות תצטרך לגלוש במבנה הספרייה שלך ולבחור מה תרצה להגן. היעד לגיבוי שלך יכול להיות ענן Acronis או תיקיה מקומית. 

אין גיבוי רציף, מה שאומר שאתה צריך לקבוע לוח זמנים או להריץ את הגיבוי באופן ידני. המתזמן מאפשר לך להריץ גיבויים מדי שעה, יומית, שבועית או חודשית. התדירות הגבוהה ביותר בה אתה יכול להריץ את הגיבוי שלך היא כל 10 דקות לאורך היום.

המתזמן מאפשר גם להגדיר את זמני ההתחלה וגם את זמני הניתוק להפעלת הגיבוי. אפשרויות אחרות כוללות הפעלת גיבוי כאשר המערכת מתחילה או נכבית, כאשר משתמש נכנס למערכת ועוד.

מלבד קביעת לוח הזמנים, אתה יכול גם להגדיר כמה זמן Acronis צריכה לשמור על גיבויים קודמים. כשאתה מגדיר כלל, אתה יכול לבחור לשמור גיבויים ללא הגבלת זמן, לפי מספר גיבויים או לפי גיל. נוסף על כך, אתה יכול לשכפל קבצים מגובים למיקום אחר.

לאחר השלמת תכנית הגיבוי, תוכלו לצבוט הגדרות נוספות הכוללות את היכולת להגדיר אי הכללות מסוג קבצים, התראות, פקודות לפני הגיבוי ואחרי הגיבוי, טיפול בשגיאות ועוד.

תהליך השחזור פשוט. זה דורש ממך לבחור התקן המשויך לגיבויים שלך ולבחור את הקבצים והתיקיות שברצונך לשחזר. אתה יכול לבחור לשחזר אותם למיקום המקורי שלהם או למיקום חדש. 

בדומה לתהליך הגיבוי, לתהליך השחזור יש כמה אפשרויות מתקדמות, כגון אימות גיבוי, שינוי ביצועים, אי הכללת קבצים ואבטחת קבצים..

גיבוי ענן של זולץ

אם הגישה של גיבוי Acronis נראית מדהימה, יתכן שתמצא גיבוי Zoolz Cloud טעים יותר בכל מה שקשור לגיבוי ושחזור הקבצים שלך.

לקוח שולחן העבודה מאפשר לך לבחור תיקיות ספציפיות במערכת הקבצים שלך לגיבוי או מאפשר לך לגבות קבצים על סמך קטגוריות, כגון דואר, מסמכים, מוסיקה, קטעי וידאו, קבצי משרד, קבצים פיננסיים ועוד..

bigmind-business-web-client

אם אתה רוצה תיקיות וקבצים ספציפיים, מבנה עץ מסייע לך לבחור אותם במהירות לגיבוי. הגדרות הגיבוי שתוכלו לצבוט כוללות תזמון גיבוי, מצערת רוחב פס ומאפשרת גיבוי היברידי.

המתזמן מאפשר לך להריץ גיבוי לעתים קרובות כל חמש דקות או לעיתים רחוקות כמו 24 שעות. אתה גם מגדיר את הגיבוי לרוץ ולהסתיים בשעות מסוימות במהלך ימים ספציפיים. 

תהליך השחזור מאפשר לך לאחזר את הקבצים שלך למיקום המקורי או החדש שלהם, לשחזר קבצים מטווח נתונים ספציפי בלבד ולבחור מה קורה לקבצים הקיימים בעת שחזורם למיקומם המקורי.

אינך צריך לסמוך על לקוח שולחן העבודה שיפתח שחזור מכיוון שלקוח האינטרנט מאפשר לך לבצע שחזור מרחוק עבור המחשב הרצוי. בסך הכל, תהליכי הגיבוי והשחזור פשוטים להגדרה.

Zoolz מציעה גם שירות גיבוי ושחזור של שליח. עם זאת, זה זמין רק באזור צפון אמריקה ואירופה, והוא לא זול כמו זה שמגיע מ- IDrive. עיין בסקירת הגיבוי בענן של Zoolz לעסקים לפרטי התמחור.

אבטחה

אחד החששות הגדולים ביותר בעת העברת הנתונים העסקיים שלך לענן הוא האם זה יהיה בטוח. זה תלוי עד כמה אבטחת הענן של שירות טובה. אם זה לא חזק, סביר להניח שתפגע קורבן לפשעי רשת. 

זה אומר שמישהו עשוי לגנוב את האישורים שלך או לקרוא את התוכנית העסקית הסודית שלך, או שהממשלה עשויה לדפדף בדוחות הכספיים שלך. עם זה בחשבון, קל לראות כי ביטחון טוב הוא חובה.

ישנן שיטות רבות לאבטח את הנתונים שלך מפני איומים מקוונים. הצפנה היא שיטת מפתח מכיוון שהיא קו ההגנה האחרון. גם אם מישהו יצליח לגנוב את הקבצים שלך, הוא לא יוכל לקרוא אותם. זה לא אומר ששירות הגיבוי המקוון שלך לא יכול לעשות זאת. זה בדרך כלל מנהל את מפתח הפענוח שלך, אשר יכול, ובכן, לפענח את הקבצים שלך.

עם זאת, זה לא נכון לגבי שירותים שמציעים הצפנה פרטית, שמונעת מאנשים אחרים מלבדך לקרוא את הקבצים שלך. הסיבה לכך היא שרק אתה מנהל את מפתח הפענוח שלך.

בעל ברית קרוב להצפנה הם פרוטוקולי SSL ו- TLS המונעים התעסקות עם קבצים במהלך המעבר לשרתים במרכז נתונים. אבטחת מרכז הנתונים חשובה גם מכיוון שהכל לא סתם אם תאונה או הפרת מרכז נתונים פוגעים בקבצים שלך.

מסיבה זו, מרכזי נתונים שומרים את הקבצים שלך במיקומים מרובים והם מתקשים מפני אסונות טבע, שריפות ושיטפונות. שיטות אבטחה אחרות כוללות מעקב, גדרות, גישה לכרטיסי מפתח, סיורים ועוד. אם האבטחה של מרכז הנתונים מודדת אותך, קרא את מאמר האבטחה של מרכז הנתונים שלנו.

כל שיטות האבטחה הקודמות לא יעזרו לך אם מישהו יצליח לגנוב את האישורים שלך, אך אימות דו-גורמי יעשה זאת.

לשירותים ששקלנו עבור רשימה זו יש אבטחה חזקה, אך הצבנו את IDrive for Business תחילה בזכות היכולת שלה לנתק חיבור מרחוק ממכשיר מגובה, כמו גם המערך העשיר יותר של תכונות האבטחה של מרכז הנתונים..

IDrive לעסקים

IDrive מערבל את הקבצים שלך באמצעות קידוד AES 256 סיביות כדי להגן על הקבצים שלך בזמן מנוחה בשרתים. לפני שמגיעים לשרת, עם זאת, מוצפנים נתונים גם במעבר באמצעות פרוטוקולי TLS ו- SSL.

כברירת מחדל, IDrive ימשיך לשמור על סיסמת ההצפנה שלך, אך אתה יכול להימנע מכך אם תאפשר הצפנה פרטית בעת הגדרת IDrive לראשונה.

ניתן גם להגדיר אימות דו-גורמי מלקוח האינטרנט. בנוסף, מרכזי הנתונים של IDrive משתמשים במערכות דיכוי אש, מערכות בקרת טמפרטורה עם אזורי קירור נפרדים, רצפות מורמות ומתלים שנבנו כדי לעמוד בפני רעידות אדמה..

יש להם גם גישה מאובטחת, מעקב 24/7, חיישני תנועה ואזעקות מפרצות במקום.

תכונה שימושית נוספת היא היכולת לנתק מרחוק את הסנכרון למכשירים שבחשבונך. ככה, גם אם מחשב נייד אבוד או נגנב, אתה יכול להבטיח שאיש לא יוכל להשתמש במכשיר כדי לגשת לתוכן מסונכרן.

CrashPlan

CrashPlan משתמש בהצפנה של AES 256 סיביות כדי לטרוף את הנתונים שלך ומאפשר לך להצטרף לניהול המפתח הפרטי שלך. בנוסף, CrashPlan משתמש בפרוטוקול TLS כדי לאבטח את הקבצים שלך במהלך העברה למרכזי הנתונים שלה.

מרכזי הנתונים משתמשים במעקב מתמיד על מתקניו בנוסף לאמצעי הגנה אחרים מפני פריצה. המתקנים מצוידים גם להתנגד לתקלות עקב תקלות, הפסקות חשמל, שריפות, רעידות אדמה ועוד.

בנוסף, CrashPlan מאפשרת לך להפעיל אימות דו-גורמי כדי להגן על פרטי הכניסה שלך. עליכם לדעת גם ש- Code42, חברת האם של CrashPlan, היא ארגון מוסמך ISO 27001, ומרכזי הנתונים של CrashPlan עוברים אימות שנתי של SOC 2 Type 2. קוד 42 גם תואם HIPAA.

BackupVault

BackupVault מגן גם על הנתונים שלך באמצעות קידוד AES 256 סיביות לפני שהם עוזבים את המכשירים שלך, אך הופך אותם לפרטיים כברירת מחדל. בנוסף, הוא משתמש בפרוטוקול SSL כדי לאבטח את החיבור בין המכשירים שלך לשרתים של BackupVault. אין אימות דו-גורמי, אך התכונה היא ביצירות. 

מרכזי הנתונים של BackupVault כוללים תכונות אבטחה ובטיחות פיזיות שונות. אלה כוללים מעקב, גישה ביומטרית, אזעקות וגישה מאובטחת, כמו גם סוללות מיותרות, גיבוי חשמל ומיזוג אוויר..

מרכזי הנתונים תואמים ISO 9001, כלומר BackupVault עומד בדרישות הלקוח והרגולציה. בנוסף, יש להם גם אישור ISO 27001.

מחשבות אחרונות

עברנו את הקטגוריות החשובות ביותר והכרזנו על הזוכים עבור כל אחת מהן. עכשיו הגיע הזמן להכריז מי המנצח הכללי. זה IDrive for Business, בזכות מערך הפיצ’רים העשיר שכולל גיבוי רציף, תוכניות בעלות ערך רב המאפשרות לך לגבות מספר בלתי מוגבל של מכשירים, ארכיון אמיתי, שירות אקספרס בלדרות ועוד.

אמנם אין לנו מהירות כקריטריונים החשובים ביותר במאמר זה מכיוון שלעתים קרובות גיבויים ראשוניים נמשכים זמן רב, אך IDrive for Business אינו מהשירותים המהירים יותר. אם אתה זקוק להעברות מהירות ולא אכפת לך לשלם דולר עליון עבור התכונות המובילות, עליך לשקול גיבוי Acronis.

עם זאת בחשבון, שירותים שאינם שני אלה עשויים להתאים יותר למקרה השימוש הספציפי שלך, לכן עליך להתייעץ בקטגוריות לעיל ובסקירות הגיבוי העסקי שלנו לקבלת רעיונות חלופיים. אם ברצונך ללמוד עוד אודות גיבוי באופן כללי, התייעץ עם ספריית הגיבוי העסקית שלנו.

מהן המחשבות שלך על הגיבוי המקוון הטוב ביותר לעסקים קטנים? איזה שירות הוא המועדף עליך? ספרו לנו בתגובות למטה. תודה שקראת.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me