ניהול משימות לעומת ניהול פרויקטים: להישאר מאורגן בשנת 2020

יש כל מיני תוכנות שמטרתן לעזור לך להתארגן יותר. אתה יכול להשתמש בו כדי לתכנן כל דבר מהקניות שלך לפרויקטים גדולים. אנו נבחן שני סוגים של תוכנה על ידי השוואה בין ניהול משימות לעומת ניהול פרויקטים.


לקטגוריות יש תכונות משותפות, אך תוכנת ניהול פרויקטים מרחיקה יותר מכלי ניהול משימות בעשיית דברים בשבילכם. בואו נדבר על כל סוג תוכנה שיכול לעשות ואז נסתכל על דוגמאות. אני מקווה שזה יכול לעזור לך להבין מה מתאים יותר לצרכים שלך.

מה עושה תוכנת ניהול המשימות?

תוכנת ניהול משימות, באופן מפתיע למדי, מאפשרת לך ליצור משימות. לעתים קרובות אתה יכול לקבץ משימות אלה לרשימות. בסיום המשימות, תוכלו לסמן אותן ככאלה, אולי לקבל צליל “דינג” משביע רצון, כמו שעושים עם Wunderlist (קראו את סקירת Wunderlist שלנו).

מבוא wunderlist

מעבר לכך, לרוב תוכלו לשתף משימות עם חברים או קולגות. אתה יכול לקבוע מועדים ולקבל התראות כאשר הם קרובים.

בדרך כלל, אתה יכול לשתף נתונים עם יישומים אחרים, אם כי לעתים קרובות תוכנת ניהול פרויקטים מרחיקה זאת, ומעניקה לך שיתוף נתונים עם פלטפורמות רבות אחרות.

רשימת דברים לבחינה

היתרונות של תוכנת ניהול משימות הם בכך שהיא מאפשרת לראות מה אתה צריך לעשות ולתכנן דברים בהתאם. תוכנת ניהול המשימות היא לרוב כל כך פשוטה, עד כי קל לבטל אותה כטריוויאלית, אך בפועל, פשוט הגדרת מה שעליך לעשות יכולה להקל על ביצוע הדברים הרבה יותר קל. 

עבור חלק זה יספיק ובגלל שניהול המשימות פשוט יותר, זו כנראה הדרך הטובה ביותר להתחיל. אם תרצה להעמיק בדברים, תצטרך תוכנת ניהול פרויקטים.

מה עושה תוכנת ניהול פרויקטים?

תוכנת ניהול פרויקטים בדרך כלל עושה כל מה שתוכנת ניהול משימות יכולה לעשות ועוד. עם זאת, זה לא בהכרח משפר את זה. אם אתה זקוק רק לניהול משימות, אפליקציות ייעודיות עם ממשקים מהירים וברורים יעשו מה שאתה רוצה בלי להתעסק.

בנוסף לאפשר לך ליצור רשימות של משימות, תוכנת ניהול פרויקטים מאפשרת לך ליצור מערכות יחסים ביניהן. פירוש הדבר פשוט יכול להעביר אותם מעמודה לטור בלוח קאנבן, אבל זה יכול להיות יצירת תלות ביניהם בתרשים גנט.. 

אם תעשה זאת, תוכל לראות כיצד איחור במשימה אחת יכול להשפיע על כל הפרויקט. אם זה נשמע שימושי, קרא כיצד להשתמש במדריך תרשימים של גנט.

ציר זמן של יום שני

אתה מקבל גם מספר דרכים להציג משימות בתוכנת ניהול פרויקטים. בדרך כלל יש תצוגת רשימה, הדומה ביותר למה שמראים כלים לניהול משימות. לעתים קרובות, יש לוח קאנבן גם יחד עם לוח שנה וציר זמן.

שילובים נפוצים, כאשר כמעט כל כלי ניהול הפרויקטים מאפשרים לך לשתף נתונים עם פלטפורמות אחרות. הם יכולים לכלול פלטפורמות תקשורת, כגון Slack, או פלטפורמות אחסון, כך שתוכלו להעלות קבצים.

למרות שרוב הכלים מאפשרים לך להעלות קבצים כקבצים מצורפים, פיתרון אחסון ייעודי יכול לעזור. קרא את מאמר אחסון הענן הטוב ביותר שלנו לקבלת מדריך לדברים הזמינים.

שילוב של Wrike

לעתים קרובות תוכלו לשתף כלים עם פלטפורמות אחרות לניהול פרויקטים, כך שתוכלו לנצל את התכונות השונות שלהם. האינטגרציה עם שירות זאפייר, המאפשרת לך לשתף נתונים עם אלפי פלטפורמות שעלולות להיות פופולארית.

תוכנת ניהול פרויקטים נראית לעתים קרובות יותר קשה להשתמש בהם והיא מתרחשת חזותית יותר. לכלים המתקדמים יותר יש עקומת למידה, אך הפשוטים ביותר בדרך כלל קלים לאיסוף.

יש גם קרוסאובר. כלים מסוימים מסמנים כמה תיבות לניהול משימות וכמה תיבות לניהול פרויקטים. יש המון אפשרויות.

תוכנת ניהול המשימות הטובה ביותר

Wunderlist

Wunderlist הוא כלי לניהול משימות המאפשר לך ליצור משימות ולתייג אותן בזמן שאתה עובד דרכן. אתה ממיין אותם לרשימות ותוכל לשתף אותם עם אחרים אם אתה עובד על פרויקט קבוצתי.

wunderlist-main

זה זמין כמעט בכל מקום. אתה יכול להריץ אותו בדפדפן או להוריד אפליקציות עבור מערכת ההפעלה Windows, macOS, Android, iOS ו- Chrome. יש לו גם תוספי דפדפן.

תכונות הליבה שלו מצוינות, ומאפשרות לך ליצור משימות ולהוסיף אותן לרשימות ששמו. כשאתה מסמן אותם, נשמע צליל “דינג” כדי לתגמל אותך על עבודה שביצעת היטב. כמו רוב היישומים לניהול משימות, הוא ממוקד בפונקציונליות בסיסית זו והופך את התכנון לקל ומהנה.

אתה יכול גם ליצור משימות משנה, לקבוע מועדים ולקבל התראות כשצריך לעשות דברים. תוכלו לבחור מתוך מבחר עליז של צילומי רקע ולהעלות קבצים, כמו גם לקחת הקלטות קוליות כשממאס לכם להקליד.

אם אתה צריך לאחסן קבצי שמע מחוץ ל- Wunderlist, עיין במאמר האחסון הטוב ביותר בענן עבור קבצים גדולים.

יש גם כמה תכונות אחרות. אתה יכול לשתף משימות עם פלטפורמות אחרות, כמו Trello ו- Slack. זאפייר זמין גם לחיבור לפלטפורמות רבות אחרות. אם ברשותך הצ’יפים הטכניים, אתה יכול לחבר אותם לאתר או לאפליקציה שלך באמצעות ה- API שלה. 

רשימת Wunder היא מהירה ומגיבה, מה שעוזר לך לעסוק בזה מכיוון שאתה לא מחכה לזה אחרי שתבצע שינויים. זה כולל תכונות שימושיות נחמדות, כמו קיצורי מקשים, ומאפשרים לך להשתמש בו אפילו יותר מהר. 

אם כי פשוט, יש לו בסיס ידע וצוות תמיכה שיכול לענות על שאלות אם אתה נתקע, מה שעלול לקרות אם תעז להשתמש להשתמש בתכונות המתקדמות יותר שלו.

האבטחה שלו גם איכותית, עם קידוד SSL ​​של 256 סיביות המגן על הנתונים שלך. קרא את המאמר בנושא פשעי רשת ברשת לקבלת מידע נוסף על סכנות מקוונות.

ניתן להשתמש בחינם, אך עליך להיכנס אליו באמצעות חשבון Microsoft. מיקרוסופט צפויה להפסיק אותה לטובת היישום האחר שלה, Todoist, אך לעת עתה, Wunderlist היא אפליקציית רשימת משימות מצטיינת שתוכלו להשתמש בה בחינם..

נהנינו להשתמש ב Wunderlist והמלצנו על כך לכל מי שמחפש להתחיל עם תוכנת ניהול משימות. קרא את סקירת Wunderlist שלנו לקבלת פרטים נוספים.

דברים

דברים הוא כלי פשוט נוסף שיש לו כמה תכונות בסיסיות שהוא עושה היטב. זה זמין רק עבור macOS ו- iOS. אוהדי Apple עשויים לרצות לבדוק גם את ניהול הפרויקטים הטוב ביותר שלנו עבור מדריך מקינטוש. קרא את סקירת הדברים שלנו למידע נוסף על התוכנה.

דברים מאפשרים לך ליצור משימות, למיין אותן לרשימות ולחלק את הרשימות שלך בין פרויקטים, שתוכל לקבץ. זה גם מאפשר לך ליצור משימות חוזרות. זו בחירה טובה אם אתה רוצה להיות שיטתי לגבי דברים מכיוון שניתן ליצור משימות שאתה עושה באופן קבוע באופן אוטומטי. 

זה יכול להיות חיסכון גדול אם יש לך רשימה ארוכה של משרות שחוזרות על עצמן מדי שבוע או חודש. זה אומר שאתה יכול להגדיר לוח זמנים מלא בלי שתצטרך לעשות עבודה נוספת. זה יכול גם לשלוח לך תזכורות לשמור על החלטות או להשיג יעדים אישיים.

אולי תרצה לרוץ כל שבוע, למשל, או לבשל ארוחה מסוג חדש. דברים יכולים לעזור להזכיר לך מה אתה צריך לעשות.

דברים-סקירה-מדגם

הדברים היא אפליקציה מיושנת שאתה קונה על הסף, ואז תקבל הכל, כולל תכונות ענן, בחינם. גרסת שולחן העבודה אינה זולה במחיר של $ 49.99, אך גרסת ה- iPhone של $ 9.99 היא ערך טוב בהרבה. מחירים אלה משתווים היטב לתוכנה עם עמלות חודשיות.

אם אתה זקוק לעזרה עם התכונות המתקדמות יותר שלו, יש לו בסיס ידע מעמיק וצוות התמיכה שלו נתן תשובה מפורטת, מועילה לשאילתה שלנו.

יש לו כמה באגים וראינו שגיאות קלות בממשק שלה, שמוריד מעט את הברק. זוהי בחירה טובה אם אתה רוצה יישום פשוט שאתה לא צריך לשלם דמי מנוי כדי להשתמש בו.

טודואיסט

טודואיסט מרחיק לכת ממתחרים בניהול המשימות וכולל תבניות רבות שיעניקו לך התחלה כשאתה משתמש בה לראשונה.

בנוסף לאפשר לך לשתף משימות עם לוח השנה של גוגל, הוא מאפשר לך להשתמש ב- Zapier כדי לגשת ליישומים רבים אחרים ויש לו יותר מ 50 אינטגרציות ישירות.

מערכת הקארמה שלה מאפשרת לך לצבור נקודות לביצוע משימות. אתה מקבל בונוסים על עשיית דברים שונים ואתה יכול לאבד קארמה אם המשימות מתיישנות. אם אתה רוצה להמר על העבודה שלך, או על החיים שלך, טודואיסט הוא בחירה מצוינת ויניע את אלה שאוהבים להתמודד נגד עצמם או עם אחרים.

תבניות טואיסט

זה מאפשר לך לבחור נושא משלך מכמה צבעים ששמו היטב, כולל מנדרינה ותלתן. יש גם העלאות קבצים, הערות ותכונות ניתוח.

התוכניות כוללות הצעה בחינם המאפשרת לך להשתמש בתכונות הבסיסיות שלה ושתי תוכניות בתשלום המעניקות לך פונקציונליות מתקדמת יותר תמורת כמה דולרים בחודש. אתה יכול לנסות את תכונות הפרימיום שלה גם עם ניסיון של חודשיים, אם אתה מספק פרטי כרטיס אשראי. מחנכים ועמותות מקבלים הנחות. אתה מקבל תמיכה עדיפה בתוכניות הפרמיה שלה, כמו גם בחיוב צוותי.

Todoist היא אחת ממערכות ניהול המשימות המלאות ביותר. נצלו את כל מה שהיא מציעה ותמצאו את עצמכם מפליגים אל מחוץ למים הרגועים של ניהול משימות לאוקיאנוס הקצוץ יותר של תוכנת ניהול פרויקטים.. 

היכולת להתרחש ככה זה לא בהכרח דבר רע, וטודואיסט עשוי להתאים למי שרוצה להתחיל פשוט ויש לו מקום לצמוח אחר כך.

זה זמין להרבה מכשירים, עם אפליקציות עבור Windows, macOS, Android ו- iOS. תוספי דפדפן ותוספי דואר אלקטרוני זמינים גם הם. יש גם יישומים לבישים ואפליקציות לינוקס של צד שלישי. זה נותן לו טווח הגעה רחב ככל שתוכל לרצות.

איפשהו באמצע

אתה צריך לשרטט קו איפשהו, ולמרות שאתה יכול להתווכח לאן הוא צריך ללכת, אנחנו חושבים שטרלו הוא הכלי שיושב הכי קרוב אליו. יש לו גישה ממוקדת מבוססת-קאנבן, כמו גם מספר תכונות המאפשרות לך לעבור מעבר לזה אם תבחר לעשות זאת.

שלום

טרלו הוא דוגמה טובה לפלטפורמה שיושבת על גבול ניהול הפרויקטים וניהול המשימות. תכונות הליבה שלה דומות יותר לתוכנת ניהול משימות, אך יש לה כמה תוספים שיכולים להפוך אותה לפלטפורמת ניהול פרויקטים מתקדמת יותר.

Trello הוא כלי מבוסס על קאנבן. אם לא השתמשת בזה בעבר, בדוק כיצד להשתמש במדריך לוח קאנבן. המשימות שתיצור מתווספות לטורים ששמו ושם מעבירים אותן מעמודה לטור כדי לשקף את מצבם. אם נעשה נכון, עליהם לזרום משמאל לימין. ניתן לכנות עמודות כדי לייצג אנשים או שלבים שונים בתהליך הייצור שלך.

טרלו, כמו רוב תוכנות ניהול המשימות, מבוסס על תצוגה יחידה. לוח הקאנבן שלה נותן לך יותר מרחב לשלוט בדברים מאשר ברשימה פשוטה. אתה יכול גם להוסיף תצוגות שונות עם התוספים של טרלו.

יש לו המון כאלה, ואם אתה משתמש בכמה מהם אתה יכול להמיר אותו לכלי המקביל לתוכנת ניהול פרוייקטים מתוחכמת יותר. יש לו גם תכונות ייחודיות, כגון “באטלר”, המאפשרים לך להזרים עבודה אוטומטית. 

טרלו-באטלר

אתה יכול ליצור כפתורים שמפעילים משימות באופן אוטומטי, כך שאם יש לך עבודות שצריכות לבצע באופן קבוע, אתה יכול להגדיר את Trello שתבצע אותן באופן מיידי.

עם הרקעים המתכווננים, המדבקות והאמוג’י שלך, יש לך הרבה מקום להתאמה אישית, ועסקים רבים משתמשים בטרלו לרשימות גלויות לעין, כמו תפריטים או לוחות זמנים. תוכלו להשתמש בו גם לסידורי ישיבה באירועים. זו מערכת גמישה.

מרבית התכונות שלה הן בחינם, עם התאמות אישיות נוספות, גדלי קבצים גדולים יותר ואבטחה חזקה יותר בתוכניות המשולמות שלה.

קרא עוד על זה בסקירת טרלו שלנו. לאחר מכן, מדריך המתחילים של טרלו יעזור לך ללמוד מה אתה יכול לעשות איתו.

התוכנה הטובה ביותר לניהול פרויקטים

יש כל מיני אפליקציות לניהול פרויקטים, החל מאפליקציות רציניות יותר וממוקדות עסק, כמו Wrike ו- Mavenlink, וכלים רגועים יותר, כמו אסאנה ופודיו.. 

monday.com

monday.com הוא כלי ניהול הפרויקטים המועדף עלינו ויצא בראש ברשימת התוכנות הטובות ביותר לניהול פרויקטים. הוא משלב מערכת פיצ’רים מקצועית עם ממשק יוצא מן הכלל המאפשר לך להתמודד עם התכונות המתקדמות יותר שלו.

monday.com אין משימות משנה או תלות, אבל זו בחירה עיצובית. היא מחשיבה אותם כרעים. במקום זאת, זה נותן לך מרחב עצום להתאים אישית את נתוני המשימות שלך. 

תוכנת ניהול משימות מאפשרת לך ליצור משימות שלרוב מורכבות ממעט יותר משורת טקסט. תוכנת ניהול פרויקטים נותנת לך מספר שדות, אך עם monday.com, אתה יכול לבחור אילו נתונים ברצונך לכלול לכל פריט. זה אומר שאתה יכול להשתמש בו לכל מיני דברים אם אתה מגדיר אותו נכון.

לוח שני

monday.com מספק תבניות שיעזרו לך להתחיל, והיא מנחה אותך לעבר הנכונה לשימוש.

יש לו תצוגות רבות, כולל לוח קאנבן ויומן פעילות. יש ציר זמן דמוי גאנט, וגם לוח שנה. כלולים גם תצוגת מפה, מעקב אחר זמן ותצוגת תרשים.

monday.com משתלב עם הרבה פלטפורמות, כמו Slack ו- Trello, ותוכלו להשתמש בשירות זאפייר כדי לשתף נתונים עם אפליקציות אחרות..

הממשק שלו יוצא מן הכלל, עם כל מיני אנימציות קטנות שיעזרו לכם לעבוד איתו ולהבין מה ישתנה כשתלחצו על דברים.

תכונות האבטחה שלו מצוינות, כאשר ניתן להשתמש בהצפנה AES 256-סיביות ואימות דו-גורמי. אתה יכול גם להגביר את האבטחה שלך באמצעות הרשמות מוגבלות לתחום, הגדרות אימות של גוגל וסיסמאות מותאמות אישית.

אתה מקבל תמיכה פנטסטית. שלחנו שאלות דרך טופס יצירת הקשר שלה וקיבלנו תגובה תוך ארבע דקות בלבד. יש לו בסיס ידע גדול ותכונת עזרה מיידית יעילה, המסייעת לך למצוא מאמרים במהירות.

החיסרון הגדול ביותר הוא היעדר תוכנית חופשית, אך נקודת הכניסה שלה 25 $ לחודש לקבוצות של חמש היא ערך מצוין.

בסך הכל, monday.com היא הבחירה המובילה שלנו בכלי ניהול פרויקטים, כאשר השילוב שלו בין שימושיות וכוח הופך אותו ללהיט.

קרא עוד עליו בסקירתנו monday.com וקבל טיפים להתחיל איתו במדריך למתחילים של monday.com.

אסאנה

אסאנה היא בחירה מצוינת אם ברצונכם להקל על עצמכם בעולם ניהול הפרויקטים. הממשק שלו בהיר ועליז, והוא יודע להניע אותך. סמן את המשימה ויש סיכוי שתפעיל את אחת החגיגות שלה, שתשלח חיה צבעונית וחמודה שעפה על פני המסך.

אסאנה-חגיגה

בנוסף להיות כיף לשימוש, אסאנה מקבלת את הדברים הנכונים. זה מאפשר לך ליצור כמה פרויקטים שרוצים בתכנית החינמית שלה. אתה יכול להשתמש גם בתצוגות הלוח, הרשימה והלוח השנה של קאנבן בחינם. אתה יכול גם לעקוב אחר התקדמות הפרוייקט, לנהל שיחות עם חברי צוות ולהעלות קבצים.

אף שהתוכנית החינמית שלה טובה, התוכניות בתשלום שלה, שמתחילות ב- $ 9.99 לחודש, מציעות גם תכונות נחמדות. על אלה אתה יכול להשתמש בתצוגת ציר הזמן שלה דמוי Gantt וליצור טפסים ללכידת מידע. אם אתה מעדיף כלי ייעודי מבוסס גאנט, בדוק במקום זאת את סקירת TeamGantt.

ציר הזמן מאפשר לך ליצור קשרי תלות בין משימות, וכאן מתחיל ניהול הפרויקטים לפתח את ניהול המשימות מבחינת השימושיות, אך הוא מוסיף שכבה של מורכבות שעלולה להפריע לך אם אינך רוצה בכך..

האינטגרציות של אסאנה מאפשרות לך להשתמש בה עם שירותים אחרים, כולל טרלו וג’ירה, עליהם תוכלו לקרוא בסקירת Jira שלנו. ניתן להעלות קבצים בגודל של עד 100MB. האחסון המקוון הטוב ביותר שלנו לצוותים יעזור לכם אם זה לא מספיק.

סקירת אסאנה שלנו מכסה בפירוט את הכלי, ומדריך למתחילים של אסאנה שלנו יסייע לחדשים לתוכנה. זוהי בחירה נהדרת למתחילים, אך היא גם מציעה כוח עם ניהול התלות שלה.

קרא כיצד הוא משווה לכמה מהכלים האחרים המועדפים עלינו ב- monday.com לעומת אסאנה וריייק לעומת אסאנה..

לא בסדר

Wrike הוא היטר אחר גדול שעושה טוב ברשימות והשוואות שלנו. זה עלה בראש ברשימת התוכנות הטובות ביותר לניהול פרויקטים לעסק קטן, למשל. אתה יכול גם לראות כיצד זה משווה ישירות ליריבים במשחקי Wrike vs. Trello ו- Wrike לעומת Basecamp שלנו.

יש לו ניהול תלות וסוגי משנה, המאפשרים לך לקבוע קשרים בין המשימות שלך. פירוש הדבר שתוכל להבטיח את לוח הזמנים שלך בר ביצוע, כמו גם לעקוב אחר ההשפעה של עיכובים.

תלויים בשכנות

אתה יכול להתאים אישית את סביבת העבודה שלך עם בחירת הנושאים שלה, כמו גם להציג לוחות שנה מפרויקטים שונים כדי לראות כיצד לוחות הזמנים משתלבים זה בזה..

יש לו תכונה הגהה, המאפשרת לך להגיב על קבצים, כולל במהלך קטעי וידאו. אם אחסון קבצים רבים, שילובם עם Dropbox ו- Google Drive יתגלה כמועיל. זה משתלב גם עם שירותים אחרים, כמו Salesforce, Slack ו- Adobe Creative Cloud.

אם אתה רוצה להעביר את לוח הזמנים שלך, התלות מאפשרת לך לעשות זאת בלי להפוך דברים לבלתי אפשריים. אם המשימות תלויות זו בזו, Wrike תודיע לך אם מתוכנן להתחיל משהו לפני סיום המשימות שקדמו לו.

דור הדוחות של Wrike מאפשר לך להפיק מידע על חלקים בעסק שלך. אתה יכול לבדוק משימות איחור ולא מוקצה כדי לוודא שלכולם בצוות יש מה לעשות.

ל- Wrike יש שכבה חופשית לשימוש, אך התכונות הטובות ביותר שלה הן על פי התוכניות בתשלום שלה, שמתחילות מ- 9.80 $ למשתמש לחודש. בנוסף לדפדפן, הוא זמין עבור Windows, macOS, Android ו- iOS.

Wrike הוא אחד הכלים החזקים ביותר בכל הקשור לאבטחה מקוונת. יש לו אימות דו-גורמי, שתוכל ללמוד עליו יותר במאמר האימות הדו-גורמי שלנו.

אם אתה הולך להשיג יישום מלא לניהול פרויקטים הכולל יכול לעזור לך עם פרויקטים גדולים, Wrike היא בחירה מצוינת. קרא עוד על זה בסקירת Wrike שלנו.

מחשבות אחרונות

כלים לניהול משימות ופרויקטים הם עסק רציני, ובחירה נכונה יכולה לעזור לפריון שלך. יש המון אפשרויות וזה יכול להיות מבולבל. הקטגוריות השונות של התוכנה עושות דברים שונים, אם כי יש ביניהן הרבה מעבר.

בנוסף לקריאת הביקורות שלנו, הדרך הטובה ביותר ללמוד על תוכנה היא להשתמש בה. כמעט לכל הכלים אותם כיסינו יש ניסיון בחינם, וגם לרבים יש תוכנית חופשית. קרא את רשימת התוכנות הטובות ביותר לניהול פרויקטים בחינם לקבלת דוגמאות.

אם ניסית אחת מהתוכנות המפורטות כאן, או שיש לך משהו אחר להמליץ, יידע אותנו בתגובות. תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map