איסור VPN הרוסי: איך ספקים מתמודדים עם זה

רוסיה אינה מקום ידידותי לזכויות אדם. ממשלת פוטין מצנזרת את האופוזיציה, מונעת מעיתונאים לבצע את עבודתם וחוסמת מאוכלוסייתה גישה לאתרים מסוימים. הוסף את הכיבוש הבלתי חוקי של קרים ומלחמת המברשות שנלחמת במזרח אוקראינה ויש לך את כל סימני ההיכר של משטר דפוטי.


עם זאת, ממשלת רוסיה עשתה את הצעד הלא שגרתי בניסיון להצטרף לצדדים שלישיים לסייע בשמירה על אוכלוסייתה באפילה. בסוף מרץ 2019, השירות הפדרלי לפיקוח בתחום הטלקום, טכנולוגיות המידע ותקשורת ההמונים – שלרוב עובר בשם ראשי תיבות רוזקומנזור – שלח דוא”ל למספר ספקי VPN מובילים והורה להם לחסום אתרים מסוימים למשתמשים רוסים..

הושטנו את ה- VPNs אליו פנה Roskomnadzor ויכולים לדווח כי איש מהם אינו מוכן לשתף פעולה עם הרשויות הרוסיות, גם אם זה אומר שהם עשויים להתמודד עם עונש. לפני שנגיע לתגובות שלהם, בוא נדבר על VPNs ועל המצב ברוסיה.

צנזורה ברוסיה

צנזורה רוסית

כפי שתוכלו לקרוא במדריך ה- VPN שלנו, רשתות פרטיות וירטואליות הן דרך נהדרת להישאר אנונימיות ברשת. במקום להתחבר לאינטרנט דרך שרת שהממשלה וספקי שירותי האינטרנט יכולים לצפות בו, אתה מתחבר דרך שרת פרטי ומאפשר לך לעשות כל מה שתרצה באופן מקוון בלי לחשוש שמעקב אחרך (קרא את מאמר האבטחה של VPN לפרטים).

זה נהדר לסיבוב, לצפייה בפורנו או לחלוף על פני אתרי הסטרימינג של גוגל-בלוקים, אך הדרך המוחשית ש- VPNs משפרת את העולם היא על ידי מתן אפשרות לאנשים במדינות שמצנזרות את האינטרנט לגשת לאינטרנט ולהגיד מה שהם רוצים בלי לפחד מהגמול, שבאותם מקומות בדרך כלל מגיע בצורה של דפיקה בדלת וטיול עיניים מכוסה לשום מקום.

מדינות שמצנזרות את האינטרנט לא יתן לחור אוויר כזה להתקיים אם הן יכולות לעזור לו. סין, למשל, שומרת על חומת האש הגדולה שלה גדולה וחזקה על ידי איסור VPNs והענישה של אנשים שנתפסים באמצעות אחד.

רוסיה לא אסרה עד כה על VPN, למרות שיש לה רשימה מסיבית של אתרים שהממשלה מעדיפה שהאזרחים לא יבקרו בה. אם אתה עוקב אחר הקישור שלמעלה, אתה יכול לראות שהרבה מהאתרים החסומים הם פורנו והימורים, אך יש גם שפע של חדשות חדשות. לא מדובר רק בהגנה על אזרחים מפני הרגלים רעים, אלא גם מפני זרימת המידע החופשית.

אנחנו מדברים יותר על איך מכונת הצנזורה עובדת במולדת ב- VPN הכי טוב שלנו ליצירה ברוסיה, אבל די אם נאמר שהיא לא יפה.

קיבלנו גם כמה דיווחים על כך שאנשים במוסקבה וסנט פטרסבורג נעצרו על ידי המשטרה כדי לבדוק בטלפונים שלהם תוכנת VPN, אך הם לא אוששו בעת כתיבתם. אם אתה יודע יותר על זה, פנה לכותב זה דרך העמוד שלנו אודות.

סגן ה- VPN הרוסי

רוסיה מזמינה VPNs לחסום אתרים

במקום איסור מוחלט, פנתה רוזקמנדשור למספר ספקי VPN כדי להורות להם לחסום את אותם אתרים שרוסיה עושה. אנו חושבים שזה משום שאיסור על VPN זה הרבה יותר טריקי ממה שאתה חושב. הרבה אנשים שדיברנו איתם יכולים להשתמש ב- VPN שלהם בסדר גמור בסין, למשל (עיין ב VPN הטוב ביותר שלנו לסין כדי לקבל מידע נוסף על זה).

עם זאת, הבעיה בהזמנת אנשים לעשות דברים כשאין לך שום כוח עליהם היא שהם יכולים לסרב. הדבר הגרוע ביותר שרוסקומנדזזור יכול לעשות הוא להוסיף אתרי VPN לרשימת האתרים האסורים הקיימים, וניתן להפחית אותם באמצעות VPN שאינו ברשימה..

זה, וכל ה”לא רצו להיות שותף לחנק את הדיבור החופשי “, הוביל את ה- VPNs אליו פנינו לסרב להיענות לצו. כפי שאומר הרולד לי, סגן נשיא ExpressVPN (ה- VPN הטוב ביותר בחוץ, להערכתנו), בחילופי דוא”ל עם Cloudwards.net:

“בעיקרון, ExpressVPN לעולם לא ישתף פעולה עם המאמצים לצנזר את האינטרנט על ידי אף מדינה. שמירה על פרטיות וחופש הביטוי באופן מקוון היא חלק ממשימת הליבה שלנו, ואנחנו נמשיך להילחם כדי לשמור על משתמשים מחוברים לאינטרנט החופשי והפתוח, לא משנה היכן הם נמצאים.

“כפי שחווינו במדינות אחרות עם צנזורה ברמה גבוהה, אכיפה היא משחק של חתול ועכבר. אנו צופים שמשתמשי האינטרנט הרוסים עדיין יוכלו למצוא אמצעי גישה לאתרים ולשירותים שהם רוצים, אם כי אולי במאמץ נוסף. “

מנכ”ל OpenVPN, פרנסיס דינה, הצהיר הצהרה דומה בפוסט בבלוג כמה ימים לאחר קבלת הודעת הדוא”ל של רוסקומנדזור, ואמר כי החברה שלו “אינה יכולה לתמוך בצנזורה במצפון טוב.”

אחד מה- VPNs האהובים עלינו, NordVPN, הלך צעד אחד קדימה וסגר את השרתים שלו ברוסיה. בפוסט בבלוג אמרה החברה כי “התחברות לשרתי NordVPN ברוסיה עשויה כבר לא להיות בטוחה. כדי למנוע שיבושים או תקלות בשירות, אנו נגרס את כל השרתים הרוסים שלנו ונסרוק אותם מהשירות שלנו. “

שני שירותים נוספים שהצלחנו להגיע אליהם סירבו למלא, והם גם לא חששו במיוחד מכיוון שאין להם שרתים ברוסיה. IPVanish סגרה את שרתיה שם בשנת 2016 לאחר שהופעל לחץ, ו- VPN Unlimited גם פוצץ בהבלטה בפטל לעבר מוסקבה.

מחשבות אחרונות

אנו בטוחים שהרוסים ימשיכו להיות מסוגלים לראות ולקרוא מה שהם רוצים באינטרנט. לעת עתה, לפחות. עם זאת, עצוב שהם יצטרכו להשתמש בשירותיהם של חברות פרטיות לשם כך.

אף על פי שהאחרון כנראה לא נאמר על רוסיה החוסמת אתרים, ספקי VPN נראים נחושים בהחלטתם לא למלא אחר הוראות מרוסקומנזור בכל צורה או צורה שהיא. אנו מקווים שיישאר כך בשנים הבאות, ואנו שואפים לעדכן אתכם.

מה אתה חושב על פעולות ממשלת רוסיה? לאילו סנקציות אתה חושב ששירותי ה- VPN לעיל יכולים לצפות? נודיע בתגובות למטה וכמו תמיד תודה על הקריאה.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map