ה- VPN הטוב ביותר לדרום אפריקה 2020: VPNs for the Veldt

דרום אפריקה היא בקצה הדרומי ביותר של יבשת אפריקה. קווי החוף היפים שלה, התרבות המגוונת והנופים הדרמטיים המלאים בחיות בר שונות הופכים אותו למקום פופולרי לתיירים. לא משנה מה תעשה כשאתה שם, סביר להניח שתרצה לגלוש באינטרנט, ועליך להשתמש באחד ה- VPN הטוב ביותר שלנו לבחירות דרום אפריקה להגנה.


המועדף עלינו ללא ספק הוא ExpressVPN, אף כי הבחירות האחרות שלנו יעניקו לך ריצה מכובדת לכסף שלך.

זה תמיד רעיון טוב להשתמש ברשת פרטית וירטואלית בזמן שאתה מקוון, בכל מקום בו אתה נמצא בעולם. אחד השימושים העיקריים שלו הוא גישה לתכנים מוגבלים. כשאתה בדרום אפריקה, אתה עשוי לגלות שאתה לא מצליח לגשת לדברים שאתה עושה בדרך כלל באופן מקוון. הסיבה לכך היא חסימות גיאוגרפיים, שבאופן בסיסי מגבילות את הגישה לתוכן למדינה מסוימת.

לדוגמה, אם אתה ממשיך על נטפליקס, תקבל את פניך בספרייה הדרום אפריקאית. אם אתה רוצה לגשת לגרסת ארה”ב, תצטרך כתובת IP אמריקאית.

אתה יכול לבחור אחד מהספקים מבדיקות ה- VPN שלנו, אך רבים אינם יכולים לעבור את מערכת איתור ה- VPN של Netflix. אם זה מה שאתה רוצה, ריכזנו חמישה VPN העומדים במשימה זו ב- VPN הטוב ביותר שלנו עבור יצירה של נטפליקס..

ה- VPN הטוב ביותר לדרום אפריקה 2020

צנזורה מקוונת בדרום אפריקה

מלבד המגבלות האזוריות, ישנם חסימות אחרות שאולי תצטרך להתמודד איתן. מדינות מסוימות חוסמות אתרים ותכנים מקוונים מסוימים. הסיבות לחסימות שונות, אך יכולות לכלול נימוקים פוליטיים ומוסריים. אחד האשמים הגרועים ביותר הוא סין עם חומת האש הגדולה שלה. כמעט כל תוכן מערבי נחסם מאזרחים סינים.

בדרום אפריקה מוטל צנזורה מועטה. חלק מהשיטור המוסרי מתקיים באתרים הכוללים חומר מיני מפורש או אלים. בנוסף, הועלתה הצעה להצבת פילטר אוטומטי על כל המכשירים כך שילדים לא ייחשפו לחומרים למבוגרים בלבד. פרט לכך, רוב התוכן ניתן לצפייה בחינם. 

עם זאת, הפרלמנט אישר הצעת חוק צנזורה אינטרנטית חדשה בשנת 2018. כעת הוא ממתין לחתימת החוק על ידי הנשיא. אמנם הצעת החוק לתיקון סרטים ופרסומים אינה צנזורה טכנית, אך יש חששות שזה עשוי להוביל לאינטרנט מבוקר יותר. 

ברגע שזה ייעשה לחוק, מועצת הקולנוע והפרסום (FPB) תוכל לווסת תוכן שנוצר על ידי משתמשים ולהוריד כל דבר ש- FPB רואה שהוא מזיק או מטריד..

זה כולל תמונות, מוזיקה וסרטונים בכל מדיום, כולל מדיה חברתית, סרטים, פרסומים ו- YouTube. עם זאת, מרבית הבלוקים יכולים להתרחש רק אם מישהו מתלונן על כך.

במקרים מסוימים, זה דבר טוב. יהיו חוקים מחמירים יותר להגנה על ילדים מתכנים מסוימים, והיא נועדה גם להפסיק את פורנו הנקמה. דיבור שנאה הוא גם יעד, וכל מי שמפיץ ביודעין תוכן שמסית אלימות או דוגל בשנאת דיבור, יכול להיקנס או להטיל עונש מאסר..

עם זאת, חששות התעוררו מכיוון שהשטר כתוב בצורה גרועה וניתן היה להשתמש לרעה בחוק. בנוסף, פלטפורמות תוכן, כמו YouTube ו- Netflix, יצטרכו להירשם כמפיץ ולשלם אגרה שנתית, שגובהה יהיה תלוי בגודל ספריית התוכן של הפלטפורמה. ניתן לחסום פלטפורמות שאינן מצייתות לרמת ספק שירותי האינטרנט.

אימה בדרום אפריקה

אם תרצה להסתובב, עליך לדעת שהפרת זכויות יוצרים יכולה להוביל לעונשים מכוח חוק זכויות היוצרים של דרום אפריקה. תחתיו, אתה יכול לקבל קנס של 5,000 ראנד דרום אפריקה (כ -330 דולר) ו / או מאסר של עד שלוש שנים עבור כל הפרה, אם זו הרשעה ראשונה. 

הרשעות עוקבות יכולות להסתיים בקנס של 10,000 ראנד דרום אפריקה (כ- $ 660) ו / או חמש שנות מאסר בגין כל הפרה..

בנוסף, ספקי האינטרנט חייבים לחסום אתרי סיקור ואחרים המפרים זכויות יוצרים, וכן לדווח על משתמשים על פיראטיות, תחת עדכון בחוק פשעי סייבר. אם תוריד משהו שלא כדין, אתה יכול להסתיים בעונש נחמד, כשהעונש המרבי הוא עד 15 שנות מאסר.

מעקב מקוון בדרום אפריקה

חוק הסדרת יירוט התקשורת ומתן חוק מידע הקשור לתקשורת – המכונה גם RICA – הוא חוק המעקב העיקרי של דרום אפריקה. תחתיו, רשויות אכיפת החוק והמודיעין צריכות לקבל אישור מיוחד ליירט תקשורת, והנמקותיהן חייבות להיות מספקות.

עם זאת, בשנת 2017 נחשף כי ממשלת דרום אפריקה עוקבת אחר אלפי טלפונים ניידים וכי היא הצליחה לעשות זאת בגלל פרצה ב- RICA. סעיף 205 לחוק סדר הדין הפלילי מאפשר לפקידים לעקוף את ההיתר הדרוש ל- RICA ולגשת לנתוני הטלפון שלך.

לא רק זאת, אלא ש- RICA מחייבת ספקי שירותי אינטרנט לשמור על נתוני לקוחות והיא אסורה על מערכות תקשורת שלא ניתן לפקח עליהן. בנוסף, על מנויי הטלפון הנייד לספק את מספרי הזיהוי הלאומי שלהם ומסמכים אישיים אחרים כדי לרכוש כרטיסי SIM ושירותים אחרים. 

עם זאת, כלי הצפנה אינם אסורים ובתי קפה באינטרנט אינם נדרשים לפקח על לקוחותיהם.

מלבד שחוק המעקב העיקרי של דרום אפריקה הוא בעייתי, גילויים אחרים העלו את החששות גם לגבי המעקב. 

בשנת 2015 עלו דיווחים על ארגוני ביטחון המדינה המחזיקים בטכנולוגיית מעקב. הציוד יכול ללכוד מטא נתונים של הטלפון הנייד על ידי חיקוי מגדלי הטלפון הסלולרי. 

דובר המינהל לחקירות פשע בעדיפות אישר כי ברשותה טכנולוגיה כזו, אך אמר שהיא משמשת רק לענייני ביטחון לאומי..

הצעת חוק פשעי סייבר ואבטחת סייבר 2017 עדיין ממתינה לחתימה בחוק, אך היא כוללת הוראה שעשויה להעניק למדינה סמכות יירוט יותר ולפגוע בזכויות הפרטיות. סעיף 38 מאפשר יירוט של תקשורת עקיפה, כמו גם גישה לנתוני תקשורת בזמן אמת ומידע בארכיון. 

חופש הדיבור ברשת בדרום אפריקה

החוקה של דרום אפריקה קובעת חופש דיבור. זה בדרך כלל מכובד, והוצאת לשון הרע אינה עבירה פלילית. עם זאת, יש מגבלות לנאום שנאה כלפי גזע, אתניות, מגדר ודת, כמו גם הסתה לאלימות.

בנוסף, אם חוק הפשעים והביטחון הופך לחוק, הוא מעניש את התפוצה של הודעות מזיקות, שיכולות לכלול מידע כוזב. עם זאת, המפרט שלו מעורפל, וישנם חששות שניתן להשתמש בו כדי לצנזר דיבור מסוים, כמו דעות פוליטיות.

בדרום אפריקה יש סביבה תקשורתית תוססת, אך עיתונאים מתמודדים עם הטרדות והתקפות בגלל הדיווחים הביקורתיים שלהם על הממשלה.

פשעי רשת בדרום אפריקה

בדרום אפריקה נרשמה עלייה של 22 אחוזים בהתקפות תוכנות זדוניות ברבעון הראשון של 2019, וחברת סייבר המעבדה Kaspersky אמרה כי למעלה מ 13,000 ניסיונות פיגועי סייבר מתרחשים מדי יום במדינה. מחקר אחר משנת 2016 הראה שכמעט 9 מיליון דרום אפריקאים היו קורבנות לפשעי רשת במהלך תקופה של 12 חודשים.

עם זאת בחשבון, עליך להיות זהיר בזמן הנסיעות שלך, במיוחד אם אתה מתחבר לאחת מנקודות ה- WiFi הרבות הציבוריות הזמינות במדינה. רמת האבטחה בקשרים כאלה אינה ידועה, ואתה יכול להיות פגיע לנגיפים והתקפות פריצה. השימוש ב- VPN אינו מסייע במקרה זה, אך גם אנטי-וירוס הגון לא ישתבש.

מה הופך VPN לטוב ביותר עבור דרום אפריקה

למרות שרבים מספקי VPN כוללים תכונות מעולות ושירות אמין, חשוב שתבחר את זה המתאים ביותר לדרום אפריקה. 

עליך לוודא שיש לה ביטחון טוב כדי להגן עליך מפני מעקב מקוון ופשעי רשת. כחלק מהביטחון הזה, כדאי לוודא שהוא כולל מתג להרוג. מתג להרוג ינתק את הקשר שלך לאינטרנט אם ה- VPN לא מצליח, וישמור על בטיחותך. 

פרטיותך חשובה גם היא, והביטחון הטוב אינו אומר שהספק מכבד אותה. עליך לוודא של- VPN קיימת מדיניות ללא רישום. עם אחד כזה, אתה יכול להיות בטוח שהפעילות המקוונת שלך לא תירשם.

רשת שרתים טובה מועילה לחלוף על כל צנזורה או חסימת גיאוגרפיה. ככל שיש יותר שרתים במדינות שונות, כך גדל הסיכוי שלכם לעקוף מגבלות. בנוסף, אם אתה רוצה לגשת לתוכן הבלעדי לדרום אפריקה, תצטרך כתובת IP דרום אמריקאית, אז וודא של- VPN יש שם שרתים.

אתה גם רוצה לוודא שלשירות יש מהירויות טובות ורוחב פס בלתי מוגבל, במיוחד אם אתה רוצה להסתובב או להזרים. מהירויות טובות פירושו שלא תוטרדו במסכי טעינה, וברוחב פס בלתי מוגבל מבטיחה שלא תצטרכו לדאוג לפגוע בגבול, בשלב זה ה- VPN יפסיק לעבוד וישאיר אתכם בלתי מוגנים.

1. ה- VPN הטוב ביותר עבור דרום אפריקה: ExpressVPN

בחרנו את ExpressVPN כבחירה המובילה בדרום אפריקה בגלל השירות המעולה והסביבתי שלה. זה ה- VPN הטוב ביותר שסקרנו עד כה, והוא מסמן את כל התיבות עבור דרום אפריקה. 

האבטחה שלו מצוינת וקבועה בהצפנה של 256 סיביות, אם כי תוכלו להגדיל אותה אם תרצו. יש גם מתג להרוג שמופעל כברירת מחדל. גם כאן פרטיות אינה נושא, שכן ל- ExpressVPN קיימת מדיניות ללא יומני קפדנית.

אתר ExpressVPN

ExpressVPN- הרשמה

ExpressVPN-Speedtest

אפשרויות ExpressVPN-מנהרה

אפליקציית ExpressVPN-Full

קודם

הבא

יש שפע של שרתים הפזורים ברחבי העולם כדי להתגבר על מגבלות, וישנם גם בדרום אפריקה, למקרה שתזדקק להם. 

ExpressVPN הוא ה- VPN המהיר ביותר שבדקנו. המהירויות, רוחב הפס הבלתי מוגבל והיכולת להיכנס לנטפליקס עזרו לה בקלות לזכות ב- VPN הטוב ביותר שלנו לקטע סטרימינג. זה גם יכסה אותך אם אתה רוצה לסנן. קרא את סקירת ExpressVPN שלנו לקבלת מבט טוב יותר על השירות.

סיבות אחרות שאנו אוהבים ExpressVPN

אם אתה חדש בכל ה- malarky VPN, ExpressVPN הוא בחירה נהדרת מכיוון שהוא אחד ה- VPN הקלים ביותר לשימוש. אל תדאג אם אתה משתמש מנוסה יותר, מכיוון שאתה עדיין יכול להתעסק בהגדרות שלו. ניתן להתקין אותו ב- Windows, macOS, Android ו- iOS ותוכלו לחבר עד חמישה מכשירים בו זמנית. 

לצערנו ExpressVPN יקר. עם זאת, השירות שאתה מקבל שווה את הכסף. בנוסף, יש ערבות להחזר הכסף בחזרה למשך 30 יום, כך שתוכל לנסות אותה קודם ללא סיכון.

2. NordVPN

הבחירה השנייה שלנו היא NordVPN. לעתים קרובות זה מוזכר כאן ב- Cloudwards.net ומהווה מתמודד הדוק עם הבחירה הראשונה שלנו, כפי שתוכל לקרוא במופע העיתון ExpressVPN לעומת NordVPN.. 

יש לו כמה מהאבטחה הטובה ביותר שקיימת עם מתג להרוג מובנה, ואתה יכול להוסיף הגנה עוד יותר לחיבור שלך באמצעות שרתי ה- Hop Hop. NordVPN מעריך גם פרטיות ואינו שומר יומן של פעילויותיך.

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

קודם

הבא

ישנם יותר מ -5,600 שרתים זמינים ב 60 מדינות וזה כולל 30 בדרום אפריקה לתוכן שמוגבל לשם. 

המהירויות שלה מהירות אך יתכן שתמצאו שהן מאטיות אם אתה מתחבר לשרת מרוחק. אין כובעי רוחב פס וזה יכול להיכנס כמעט לכל רשת סטרימינג. זהו גם ה- VPN הטוב ביותר שלנו לבילוי, משהו שכדאי לזכור אם זו פעילות תכופה עבורך. קרא עוד על השירות בסקירת NordVPN המלאה שלנו.

סיבות אחרות שאנו אוהבים את NordVPN

אתה יכול להשתמש בו ב- Windows, macOS, Android ו- iOS. זה קל לשימוש ומאפשר לך לחבר בו זמנית עד שישה מכשירים.

NordVPN עשוי להיות בחירה טובה יותר מ- ExpressVPN אם אתה לא שוחה במזומן. זה ערך טוב לכסף, ובעוד שהתוכנית החודשית אינה גדולה, התוכניות הארוכות יותר משנה את ההבדל למחיר הכללי. יש גם NordVPN, כך שתוכל לנסות את זה קודם.

3. CyberGhost

עוד בחירה טובה ב- VPN היא CyberGhost. יש לו אבטחה רבה ואפילו יש מתג להרוג שהופעל לצמיתות, כך שאתה לא צריך לזכור להגדיר אותו. יש גם מדיניות ללא יומני קפדנית בכבוד לפרטיותך.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-Slider2

CyberGhost-Slider3

CyberGhost-Slider4

CyberGhost-Slider5

קודם

הבא

רשת השרתים שלה ענקית, עם כמעט 6,000 שרתים ב 89 מדינות. ישנם גם 10 שרתים בדרום אפריקה, כך שתוכלו לגשת לתוכן המוגבל לשם.

המהירויות שלו טובות אבל כמו NordVPN, הן יכולות להיות איטיות לאורך מרחקים ארוכים. יש רוחב פס בלתי מוגבל וזה יכול להיכנס לרוב הפלטפורמות הזורמות. בנוסף, בממשק יש כרטיסיות לזרמת ולטרינת שרתים, כך שתוכלו לבחור את הטוב ביותר שיש. תוכלו לקרוא עוד על כך בסקירת CyberGhost שלנו.

סיבות אחרות שאנו אוהבים CyberGhost

CyberGhost תואם ל- Windows, macOS, Android ו- iOS. הממשק המעודכן לאחרונה עשוי להתרגל מעט, אך קל לראות איפה אתה צריך להיות ולא קשה לשימוש. אתה יכול לחבר עד שבעה מכשירים בו זמנית, מה שזיכה אותו במקום ב- VPN הטוב ביותר לרשימת מכשירים מרובים.

התעריף החודשי הוא גרוע, אך אם תירשם למנוי ארוך יותר, זה יסתדר בזול יותר בטווח הרחוק. ניסיון חינם בן שבעה ימים זמין עבור אנדרואיד ו- iOS, כך שתוכל להשתמש בזה כדי לראות אם אתה אוהב את זה. בנוסף, קיימת ערבות להחזר כספי לשקט נפשי נוסף. התוכנית החודשית מקבלת 14 יום, אך הארוכים יותר מקבלים 45 יום.

4. רישום רוח

לבחירה הרביעית שלנו בחרנו ב- Windscribe. בראש ובראשונה נציין במהירות כי Windscribe מציעה תוכנית ללא תשלום ותשלום. התוכנית החינמית נדיבה, ואף נבחרת לשירות ה- VPN החינמי הטוב ביותר על ידי צוות Cloudwards. עם זאת, יש כמה תכונות שאתה יכול לגשת אליהם רק באמצעות התוכנית בתשלום, אז קח זאת בחשבון.

ממשק מינוי רוח

העדפות רישום לרוח

תוסף דפדפן למנועי רוח

הרשמה לאפשרויות פרטיות

לבצע בדיקות דליפות במנוי רוח

קודם

הבא

יש לו אבטחה טובה שניתן להתאים אישית וכולל מתג להרוג, אם כי זה מוזר נקרא חומת אש. יש מדיניות ללא יומנים, אך מידע מסוים נרשם, כגון צריכת רוחב פס וחותמות זמן של פעילות. אף אחד ממה שרשום אינו מחזיק בערך אמיתי ולא ניתן לציין אותו.

ספירת השרתים שלה עומדת על יותר מ- 600 בלמעלה מ- 60 מדינות, אך תקבל גישה לכל המיקומים שלה רק אם אתה נמצא בתכנית בתשלום. ביוהנסבורג ישנם שרתים, אך רק חברי “מקצוענים” יכולים להתחבר אליהם. 

המהירויות שלו מספיק טובות לרוב הפעילויות, אבל אחרות מהירות יותר. באשר לרוחב הפס, חברים בחינם מקבלים 2GB לחודש, ועולים ל -10 ג’יגה-בתים אם אתה מזין את הדוא”ל שלך. הוספת מיקומים לרשת השרת שלך במחיר של $ 1 לחודש כל אחד תקבל לך עוד 10 ג’יגה בייט. 

חברי “מקצוענים” זוכים ברוחב פס בלתי מוגבל, וזה חובה אם אתם מתכננים להזרים או לסובב אותם. בנוסף, ל- Windscribe יש גם שרתי סטרימינג ייעודיים, הנקראים שרתי Windflix. הם זמינים לחברים “מקצוענים” בלבד ועובדים היטב עם Netflix ופלטפורמות אחרות. מידע נוסף על זה ניתן למצוא בסקירת Windscribe שלנו.

סיבות אחרות שאנחנו אוהבים להרשם לרוח

ישנם לקוחות זמינים עבור Windows, macOS, Android ו- iOS. הממשק שלה הוא חוויה נטולת סלסולים, שהיא נהדרת למתחילים, אך גם האנשים היודעים יכולים להתעסק. היתרון עבור Windscribe הוא שגם אתה יכול לקבל מספר בלתי מוגבל של חיבורים.

המחיר החודשי הוא די יקר, אך תוכניות ארוכות יותר מורידות את העלות בצורה ניכרת. אין תקופת ניסיון בחינם, אך הסיבה לכך היא שאתה יכול להשתמש בתוכנית החינמית כדי לראות אם אתה אוהב אותה. גם לא קיימת מדיניות החזר כספי, אך אם אתה מבקש החזר כספי בתוך שלושה ימים, הם יחויבו בשמחה.

5. VyprVPN

לבסוף יש לנו VyprVPN, שהוא שירות טוב שמציע אבטחה מעולה. ניתן להתאמה אישית אך קל לשימוש. יש לו גם פרוטוקול זיקית קנייני משלו, שמוסיף הגנה רבה יותר למנהרת VPN. יש גם מתג להרוג ומדיניות אי-יומני איתנה.

VyprVPN-Slider1

VyprVPN-Slider2

VyprVPN-Slider3

VyprVPN-Slider4

VyprVPN-Slider5

קודם

הבא

כמות השרת שלו דומה לזו של Windscribe, עם יותר מ- 700 ב 64 מדינות. עם זאת, ל- VyprVPN אין שרתים בדרום אפריקה, כך שלא תוכלו לגשת לתוכן כלשהו שמוגבל בדרום אפריקה..

המהירויות שלה אינן טובות כמו הבחירות האחרות שלנו, אך אמורות להיות בסדר עבור רוב הפעילויות. אתה מקבל גם רוחב פס בלתי מוגבל וזה יכול להיכנס לשירותי סטרימינג. VyprVPN יגן עליכם אם גם אתם מבולקים.

סיבות אחרות שאנו אוהבים VyprVPN

זה זמין ב- Windows, macOS, Android ו- iOS. ניתן היה לשפר את הממשק שלה, אך עדיין קל לשימוש. בנוסף, האפליקציות הסלולריות הן מהטובות ביותר שקיימות שם, וזו הסיבה שהיא אחת ממבחר ה- VPN הטוב ביותר שלנו לאנדרואיד. אתה יכול לחבר עד חמישה מכשירים בו זמנית, תלוי בתוכנית שתבחר (עוד על כך בהמשך).

במהלך הבדיקה שלנו בשירות הלקוחות שלה, החוויה שלנו הייתה מגוונת. זמן ההמתנה בדרך כלל לא היה נורא, אבל בבדיקה אחת חיכינו כ 20 דקות. בנוסף, נראה שזה לא תמיד מאויש, ובמקרה כזה תצטרך להשאיר הודעה. 

עם זאת, עדיין קיימת אפשרות הדוא”ל. זה השתפר, אבל זה עדיין יכול להיות טוב יותר. קרא עוד על כך בסקירת VyprVPN שלנו.

אתה יכול לבחור למנוי חודשי או שנתי. המחיר החודשי סטנדרטי למדי, אך העלות השנתית הופכת אותו להרבה יותר זול בטווח הרחוק. אתה יכול גם לבחור בין התוכניות “הסטנדרטיות” או “הפרמיות”. 

התוכנית “הסטנדרטית” מאפשרת שלושה חיבורים ואילו ה”פרמיה “מאפשרת חמישה. בנוסף, תוכנית “הפרמיה” מעניקה לך גישה לפרוטוקול הזיקית שלה. אתה יכול לתת לו מערבולת עם ההבטחה להחזר הכסף של 30 יום, כדי לראות אם אתה אוהב את זה.

מחשבות אחרונות

לא משנה מה הסיבה שלך להיכנס לאינטרנט בדרום אפריקה, אתה יודע עכשיו מדוע עליך להשתמש ב- VPN כשאתה עושה זאת. אתה זקוק לביטחון ופרטיות טובים כדי להגן על עצמך מפני מעקב ממשל ופשעי רשת. בנוסף, תפיק תועלת מרשת שרתים טובה, כמו גם משרתים דרום אפריקאים, אם תשמרו על תוכן משם.

עם זאת בחשבון, ExpressVPN הוא המנצח הברור. זה מתקתק בכל התיבות וכולל גם תכונות רבות אחרות. האבטחה שלה מצוינת, אין ספק שהפעילויות שלכם יישארו פרטיות ויש לה רשת שרתים נהדרת, כולל כאלה בדרום אפריקה. בנוסף, זה יכול להיכנס לשירותי סטרימינג, כולל נטפליקס, בקלות.

מדוע לא לנצל את הערבות להחזר הכסף בחזרה למשך 30 יום ולראות אם אתה אוהב את זה? אם יש לך ניסיון בשימוש ב- VPN בדרום אפריקה, או שהחמצנו דבר, יידע אותנו בקטע התגובות. בדוק את ארכיון ה- VPN שלנו כשאתה גם כאן. תודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map