מה זה VPN? הסבר את היסודות בשנת 2020

אינך יכול שלא לחוש שפרטיות נמצאת תחת מתקפה. בזמן הכתיבה, נייטרליות נטו היא נחלת העבר, ספקיות האינטרנט האמריקאיות יתאפשרו בקרוב למכור את נתוני הלקוחות שלהם לצדדים שלישיים וכולנו נמצאים תחת מעקב כזה או אחר כבר שנים. אם עדיין אין לך אחד כזה, זה הזמן לחשוב על קבלת VPN. 


במאמר זה, אנו נעזור ללא-יזום להבין את הרשת מהי רשת פרטית וירטואלית, כיצד היא אבן הפינה של כל אסטרטגיית פרטיות ולהסביר כיצד VPNs עובדים. אם ברצונך להתעמק יותר בעגמומי ההצפנה וכל זה, אנו ממליצים לך לקרוא את המדריך שלנו בנושא אבטחת VPN, בעוד שמדריך הפרטיות המקוון שלנו יעניק לך סקירה כללית כיצד לשמור על בטיחות באינטרנט.

לאחר שכולכם למדו ב- VPN, תוכלו לעבור למדריך שלנו לבחירת ה- VPN הטוב ביותר עבורכם או לבדוק את כל ביקורות ה- VPN שלנו בעזרת הידע החדש שלכם. אם תרצה לדלג על כל הטכנולוגיות הניידות ופשוט התחל עם הספק הטוב ביותר בכל הסביבה, בדוק את סקירת ExpressVPN שלנו.

מהו VPN?

כפי שציינו קודם, VPN מייצג רשת פרטית וירטואלית. כמו בהרבה מהדברים האלה, ההסבר שם ממש שם, כל מה שאתה צריך זה קצת הקשר.

VPNs התפתחו מהצורך של חברות לאנשים לגשת למערכת מחשבים מרחוק, אך עם אותם אישורים כמו מישהו שנכנס לרשת הביתית. בדרך כלל זה לא אפשרי – ובכן, לא בלי המון כבלים וקצת ידע רציני – אך על ידי הגדרת תוכנית מיוחדת, לקוח VPN, אתה יכול להטעות את המחשב שאתה מדבר איתו שאתה חבר של אותה רשת.

בעיקרו של דבר, אתה יוצר רשת במרחב הסייבר – ואנחנו שונאים את המונח הזה – שמשמעותו היא וירטואלית, ולא קשורה זה לזה פיזית. מכיוון שהוא מוגן באמצעות סיסמה, הוא גם פרטי, אז הנה, רשת פרטית וירטואלית. VPN הוא למעשה מרחב מקוון בו תוכלו להשתמש מבלי שאנשים אחרים יוכלו לגשת אליו, זה כמו שיהיה לכם מיני-אינטרנט פרטי קטן משלכם..

לשם מה משתמשים ב- VPN?

העניין הוא, שהמיני-אינטרנט הקטן הזה לא כל כך מעניין בפני עצמו, אלא אם כן אתה יכול למלא אותו עם דברים. זה מה שחברות רבות עושות, כמו גם מוסדות אקדמיים כמו אוניברסיטת פורדהאם. עובדים וסטודנטים יכולים להשתמש בלקוח VPN כדי להיכנס לשרת המקומי כאילו הם יושבים ליד המסגרת ולגשת אליו בחופשיות. החוקרים עושים שימוש רב בזה במיוחד, שכן לעיתים קרובות מחיר ההצטרפות לספרייה באוניברסיטה למשך שנה הוא רק שבריר של אחוז ממה שעולה להרשם לכתבי עת אקדמיים..

עם זאת, השימוש העיקרי ב- VPN אינו הרשת הקטנה שהם יוצרים לעצמם, אלא השימוש ברשת לגישה לאינטרנט. הסיבה לכך היא די פשוטה: כשאתה משתמש ב- VPN, אתה לא מופיע כ”אתה “באינטרנט, אלא כרשת, במקום זאת. המשמעות היא שאתה מסתיר את זהותך מאחורי זהות הרשת, מה שמאפשר להתחקות אחרך.

זהו כוחם הגדול של VPNs ומדוע הם הכלי מספר אחד בכל הנוגע להגנה על זהותך ברשת. אם אתה משתמש ב- VPN כדי לגשת לאתר אינטרנט מעורפל למשל, והם מנסים להתחקות אחריך, כל מה שהם ימצאו הוא הרשת שקיבלת גישה באמצעותה.

אנונימיות זו מתפרסמת גם על ספק שירותי האינטרנט שלך: כל מה שהם יכולים לראות זה חיבור ה- VPN שיצרת, שום דבר אחר. זה מסתדר נהדר עבור אנשים המודאגים מ- ISPs שמוכרים בנתונים שלהם או אנשים שרוצים פשוט לגלוש בפורנו בשלום.

מלבד הדאגות מהעולם הראשון, אנשים שגרים במדינות המצנזרות את האינטרנט די שמחים גם על VPNs, שכן השימוש באחד מאפשר להם לגשת לאינטרנט “האמיתי” ולא למופע הכלבים והפוני שהמדינה שלהם הציבה. . עם זאת, עם הרעיונות המוזרים שיוצאים מפוליטיקאים בארה”ב וגם באירופה, ייתכן שחלקים מהעולם המפותח יותר יעברו את דרכה של סין בקרוב.

כיצד עובד VPN?

עד כה, כל כך טוב: VPNs נראים כמעט קסומים, לא? הם מעניקים אנונימיות ומאפשרים לך לגלוש בלי לדאוג שמישהו מסתכל איתך (אלא אם כן הוא מסתכל מעבר לכתף שלך, כאילו, שום דבר לא עוזר בזה).

VPNs עושים זאת על ידי החלפת כתובת ה- IP שלך (IP מייצג את פרוטוקול האינטרנט, שהוא המקבילה האינטרנטית של כתובת הרחוב שלך) לזה של ה- VPN. עכשיו, אם זה כל מה ש- VPN עשה, זה טכני יהיה פרוקסי, שירות שפשוט מפנה מחדש את התנועה, שהם מטבעם לא בטוחים. למידע נוסף על ההבדלים, עיין במאמר VPN vs Proxy vs Tor. מאמר ה- proxy החינמי הטוב ביותר שלנו נותן לך רשימה של כמה כאלה שלא נוראים.

חוסר ביטחון זה טמון בעובדה שכל מה שתשלח דרך חיבור אינטרנט IPv4 או IPv6 (הדרך הסטנדרטית בה מועברים הביטים והבתים המרכיבים נתונים), צד שלישי יכול פשוט להסתכל עליו ואז לקרוא אותם בעצמם. תעבורת האינטרנט אינה מטבע הדברים בטוחה, אלא אם מצפינים תנועה זו.

הצפנה זו מה שמבדיל VPN בין פרוקסי. VPN יוצר מנהרה מאובטחת כביכול בין המחשב שלך לשרת VPN. כל התנועה שלך מנותבת דרך המנהרה הזו ואף אחד לא יכול לבדוק מה קורה שם בגלל שכבה אחת, או לפעמים אפילו כמה, של הצפנה (קרא את סקירת NordVPN שלנו לקבלת שירות אחד שלוקח את ההצפנה ברצינות במיוחד).

שים לב שהמשמעות היא ששירות ה- VPN עצמו יודע מה אתה עומד, אלא אם כן קיימת מדיניות “ללא יומני”. רוב השירותים הגונים לא ישמרו את היומנים שלכם (למעט אולי מידע בסיסי כלשהו, ​​המכונה מטא נתונים), אם כי בצער יש המון שירותים חסרי מצפון בחוץ,.

VPNs טובים לעומת רעים

לא כל שירותי ה- VPN נוצרים שווים. למעשה, ישנם כל כך הרבה שירותים לא אמינים בחוץ שהחלטנו לעשות מאמר על חמשת ספקי ה- VPN החינמיים הגרועים ביותר. העבירות העיקריות של אלה הן שהן אולי אפילו לא מצפינות את התנועה שלך (דמיין שקורה לך בסין, למשל, סין) או אכן מצפינה אותה, אך אז תמכור את הנתונים שלך למשווקים.

באופן כללי, מיטב שירותי ה- VPN הם בתשלום, אם כי ישנם כמה חריגים כפי שאנו מתארים במאמר ה- VPN החינמי הטוב ביותר שלנו. אמנם יש המון הבדלים בין אפילו השירותים הטובים ביותר, אך לכולם יש כמה דברים משותפים.

ראשית, הם מציעים הצפנה מתקדמת. זה צריך להיות מובן מאליו. הבעיה היא, עם זאת, שהצפנה מתקדמת תאט מעט את חיבור האינטרנט שלך, על גבי ההאטה שאתה כבר חווה על ידי שליחת האות שלך באמצעות מיקום אחר.

שירותי ה- VPN המהירים ביותר עשויים לראות רק ירידה של 10 אחוזים מזה, בעוד שחלקם עשויים להאט לסריקה מוחלטת. טריק נוסף הוא לבחור ספק VPN עם הרבה שרתים הפזורים ברחבי העולם, מה שמקל על מציאת אחד שמציע לך מהירות הגונה..

ישנם מספר סוגים של הצפנה הזמינים ל- VPN, הנקראים פרוטוקולים, כאשר כל אחד מיתרונותיהם ומורדותיהם הם. יש כמה רבים מדי לרשימה כאן, אך הטוב ביותר והמשומש ביותר הוא OpenVPN. פרוטוקולים אחרים כוללים PPTP, L2TP / IPSec ו- SSL / TLS. קרא את פירוט הפרוטוקול VPN המלא שלנו כדי לראות את ההבדל בין כל אלה.

ידידותיות למשתמש הינה דרישת ליבה נוספת, במיוחד אם אינך החנון הגדול ביותר בסביבה. באופן כללי, אתה רוצה לחפש ספק עם ממשק ברור ולא יותר מדי כפתורים עלומים; קרא את סקירת ה- PIA כדוגמה אחת לשירות טוב.

שיקולים אחרים עשויים להשתנות מעט מאדם לאדם, אך יכולים לכלול דברים כמו אם לשירות יש מתג להרוג (מה שמנתק את חיבור ה- VPN שלך אם שרת ה- VPN שלך מפסיק להגיב), אם הוא יעבור את האיסור של ה- VPN של Netflix והאם הוא יצליח לעבוד בנייד או לא. עם זאת, בכל מקרה, הקפד לבדוק אם אתה מתמודד עם שירות בנאמנות או כמה בוקרים מקודדים שמוכנים להרוויח כמה דולרים מהפרוקסי שהם תייגו VPN.

למה לצפות מ- VPN

יחד עם זאת, אל תצפו ליותר מדי משירותי ה- VPN הטובים ביותר. למרות ש- VPNs הם דרך נהדרת להגן על עצמך באופן מקוון, ישנם, בפשטות, גבולות. אחרי הכל, אתה די פשוט מחליף את היומנים ש- ISP שלך מנהל עם אותם שנשמרים על ידי ספק ה- VPN. כמעט כל שירות בחוץ טוען שלא לנהל יומנים ובדיקת הקביעות הללו היא, ובכן, בלתי אפשרית.

ב- Cloudwards.net אנו ממליצים על VPN כאשר אין לנו אינדיקציות לכך ששירות מקיים יומנים. אמנם זה יכול להיראות כמו דרך אקראית לבחור משהו, אבל זה גם הכי כנה. אנו ממליצים למשל על ExpressVPN ועל CyberGhost מכיוון שאין לנו דוחות אמינים ששומרים על יומנים, ואילו אנו ממליצים לאנשים להתרחק משירות אחר בסקירת PureVPN שלנו מכיוון שהוא שיתף פעולה עם אכיפת החוק בעבר.

בסופו של דבר, אין דרך אחת לאטום את הזהות המקוונת שלך. אם אנונימיות מוחלטת היא המטרה שלך, תצטרך לנתק את עצמך מהמדיה החברתית לחלוטין, להשתמש בשירות VPN אחר לכל פעילות שונה, להשבית כמה תכונות דפדפן סטנדרטיות ולדאוג למדי לחווית הגלישה שלך. מכיוון שאנחנו מפקפקים בכך שרוב האנשים הסבירים יעשו זאת, אנו ממליצים גם לקוראינו לשמור על סבירות הציפיות שלהם מ- VPN.

התוצאה? צפו מ- VPN טוב שישמור עליכם באופן סביר, רוב הזמן, וגם שיעזור לכם להזרים מופעים מחו”ל. אם התחמקות מהגרוע שבמעקב הממשלתי ובמקביל למלא את אפשרויות הבידור שלך היא המטרה שלך, רוב ה- VPN שאנו ממליצים יהיה בסדר. אם אתה רוצה באמת להחשיך, אולי ללכת בדרך האפלה זה יותר הדבר שלך.

מחשבות אחרונות

ככל שנוהגים לאמצעי אבטחה של עשה זאת בעצמך, רשת פרטית וירטואלית היא קו ההגנה הראשון ביותר נגד אנשים המנסים לרגל אחר הנתונים שלך והתנהגות מקוונת, גם אם הם לא מושלמים. אנו מקווים כי מאמר זה פינה כמה שאלות שהיו לך וקירב אותך להתחיל להגן על האבטחה והפרטיות שלך באמצעות שאלה אחת.

אנו מקווים שנהניתם לקרוא מאמר זה ככל שנהנינו לכתוב אותו; אנא יידעו את מחשבותיכם בתגובות למטה. תודה שקראת.

שאלות נפוצות אודות VPNs

בחלק האחרון הזה, הרכבנו כמה מהשאלות שנשאלנו הכי הרבה כאן ב- Cloudwards.net. אל תהסס להציע כמה משלך בתגובות למטה.

מה זה VPN ואיך זה עובד?

רשת פרטית וירטואלית מצפינה את התנועה שלך ומנתבת אותה מחדש, מה שהופך אותך לבלתי נראה בזמן הגלישה והופך אותה כמעט בלתי אפשרית לאף אחד לרגל אחריך. כבונוס, VPN טוב יאפשר לך גם לגשת לשירותים חסומים גיאוגרפיים כמו Netflix.

האם אני זקוק ל- VPN בבית?

תלוי במה שאתה עושה, אך אנו ממליצים לתבוע VPN בבית. גם אם אתה גולש באתרים הכי תמימים באינטרנט, המשווקים עדיין יכולים לרחף את המידע הזה ולמכור אותו ב. שימוש ב- VPN ימנע את זה.

כיצד אוכל להשיג VPN?

עיין בביקורות ה- VPN שלנו, בחר ביקורות שאתה אוהב והירשם. כמעט כל ה- VPN ידרשו מכם לשלם אגרה קטנה כדי להתחיל, אך יש גם מדיניות החזר כספי למקרה שלא תרצו..

האם אוכל להשתמש ב- VPN בחינם?

יש שפע של VPNs בחינם, אך רובם הם שטויות שלמות והם ימכרו את הנתונים שלך עוד יותר ממה ש- ISP שלך יעשה. ישנם כמה יוצאים מן הכלל, כמובן, ש- Windscribe החביב עלינו. קרא את סקירת Windscribe שלנו למידע נוסף על שירות VPN זה.

האם VPNs באמת עובדים?

כן בהחלט. חלקם טובים יותר מאחרים, אך כל אחד מ- VPN שהמלצנו עד כה מובטח לשמור על האבטחה והפרטיות שלך על כנה בזמן הגלישה.

האם אתה יכול להיות במעקב אם אתה משתמש ב- VPN?

לא, אם ל- VPN בו אתה משתמש יש ביטחון מספיק טוב, אתה אמור להיות בסדר. בהחלט, בצע את בדיקת הנאותות שלך, עם זאת, וקרא כמה ביקורות מקוונות לפני שנרשמים לשירות, חלקם טובים מאחרים.

משתמש ב- VPN באמת הכרחי?

אם תרצה להרחיק את הנתונים האישיים שלך מהשוק הפתוח, כן. אם אתה מאמין שאין לך מה להסתיר, אנו ממליצים לקנות מניות בפייסבוק ולראות את הכסף מתגלגל. כמו כן, אם אתה נמצא במרחב ציבורי, כמו ספרייה או בית קפה, אתה בהחלט צריך להשתמש באחד.

האם אני זקוק ל- VPN בטלפון שלי??

כן אתה כן. טלפונים חכמים הופכים יותר ויותר לאופן שבו אנו מתקשרים עם האינטרנט, וכך הם מאחסנים מידע רב מתמיד. השימוש ב- VPN בטלפון הוא חשוב מאוד.

האם זה לא חוקי להשתמש ב- VPN?

לא ברוב המדינות. יוצאים מן הכלל הם סין ורוסיה, אף כי לעיתים נדירות אוכפים איסורי VPN אלה. 

האם נטפליקס עובדת עם VPN?

תלוי ב- VPN. ל- NordVPN, ExpressVPN ו- CyberGhost יש רקורד נהדר שעובר מעבר לחסימת ה- VPN של Netflix, אז הקפד לבדוק אותם..

האם זה לא חוקי להשתמש ב- VPN עם Netflix?

בכלל לא. כשנטפליקס תופס אותך באמצעות VPN, כל שעליך לעשות הוא להתנתק ולחבר מחדש ותזרימי כמו שהיית בעבר. אנחנו עושים את זה שנים ואף פעם לא התקשנו.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map