VPN לעומת פרוקסי לעומת טור: נותר אנונימי ברשת בשנת 2020

יש הרבה בלבול סביב הרשתות הפרטיות הווירטואליות. לעתים קרובות הם נראים מורכבים הרבה יותר ממה שהם ואפשרויות הפרטיות האחרות המבצעות פונקציות דומות בוציות את המים עוד יותר. עם זאת, VPNs משמשים מטרה מובחנת שטריקי פרטיות מקוונים אחרים אינם יכולים לחקות.

בהשוואה זו של VPN לעומת פרוקסי לעומת טור, אנו נבדיל בין שלושת כלי הפרטיות העיקריים שאנשים משתמשים בהם. נדון במקרי השימוש בכל אחד מהם, כמו גם בחסרונות והיתרונות שלהם. בסיום, אנו נותנים לך את המלצתנו באיזה כלי להשתמש.

למרות שלכל אחד מהם יש מטרה, רוב המשתמשים ינחתו במחנה ה- VPN. זהו השוק המוגש והמעוגל ביותר. לפרוקסי וטור חסרונות כשירותים המנוהלים על ידי קהילות, בעוד ש- VPNs יכולים ליישם את אמצעי האבטחה והרשתות המתאימים לחיבור בטוח ואמין..

מהו פרוקסי?

פרוקסי

“לפרוקסי” יש הגדרה מילולית למדי במרחב הרשתות. כשאתה מתחבר לאתר, החיבור שלך נשלח לשרת בו מתארח האתר. שרת זה יכול לראות עומס של מידע על החיבור שלך, כולל כתובת ה- IP והמיקום היחסי שלך. פרוקסי פרץ יושבים בין החיבור הזה כדי להראות כאילו אתה נמצא במקום אחר.

זהו “פרוקסי” לחיבור שלך. על ידי פעולה כנקודת חיבור מתווכת, שרת פרוקסי יכול להערים את שרת האינטרנט המקבל לחשוב שכתובת ה- IP שלך והמיקום שלך שונים ממה שהם.

עבור עקיפת מסנני תוכן בסיסיים, פרוקסי אקסס הם מצוינים. כל סוג של פעילות מקוונת בעלת סכומים נמוכים הדורשת IP ייחודי למיקום הוא משחק הוגן. ניתן להשתמש בפרוקסי כדי לבטל את החסימה של סרטוני YouTube הזמינים רק באזורים ספציפיים או לבקר באתרים שאחרת לא היו נגישים.

המפתח הוא פעילות בהימור נמוך. לפרוקסיונים יש בעיה בולטת בכך שהחיבור שלך אינו מאובטח. אמנם נראה שאתה נמצא במיקום אחר בעת שימוש בפרוקסי, מעקב מסלול בסיסי, שניתן לבצע בקלות באופן מקוון בחינם, יחשוף את כתובת ה- IP והמיקום האמיתיים שלך..

גם בקשות המקור שלך אינן מאובטחות. אם אתה עושה משהו מפוקפק – לא שאנחנו מאשימים אותך בהפרות חוק זכויות יוצרים של Digital Millennium Copyright – אז ספק שירותי האינטרנט שלך, הממשלה או כל אדם אחר שיכול לגשת לזרם הנתונים שלך יוכל לראות את זה.  

אף על פי כן, למוקשים יש את מקומם. ישנם סוגים שונים של שרתים לשימושך, תלוי באיזו תנועה תרצה להסתיר.

פרוקסי HTTP

פרוקסי HTTP מיועדים אך ורק לתעבורת אינטרנט. אתה מזין את כתובת ה- IP של ה- proxy שאליו ברצונך להתחבר בהגדרות הדפדפן והתנועה שלך תנותב דרך אותו שרת. תנועה אחרת, כמו חיבורי עמית לעמית, אינה מתאימה לפרוקסי HTTP.

גם אין קידוד. אף על פי שלפקח בדרך כלל לא מספקים הצפנה, SSL / TLS בסיסי אינו מסופק. אתה יכול ללמוד את ההבדל בין אלה במדריך SSL לעומת TLS שלנו.

פירוש הדבר שתצטרך לוודא שאתה מתחבר לאתרים התומכים ב- TLS, במיוחד אם אתה מגיש מידע רגיש. זה תקף גם לדוא”ל. תוכל ללמוד עוד על הפעלת הצפנה לדוא”ל שלך במדריך שלנו לאבטחת דואר אלקטרוני.

SOCKS פרוקסי

פרוקסי SOCKS טובים יותר מאשר פרוקסי HTTP בכך שהם תנועה אגנוסטית. אתה יכול לשלוח כל תנועה דרך פרוקסי SOCKS בין אם מדובר בתעבורת אינטרנט בסיסית, חיבור P2P או חיבור FTP.

מלבד זאת, לבעלי האחסון של SOCKS יש אותם נושאים כמו אלה של HTTP. לא סיפקת לך הצפנה מחוץ למה שאתה מספק והעומס והתנועה המהירים באוויר. בנוסף, לבעלי האחסון של SOCKS יש תקורה רבה יותר, ולכן הם בדרך כלל איטיים יותר מ- HTTP.

דאגות פרוקסי

טירוני Cybersecurity לרוב יגיעו לאתר של proxy מקוון בחינם כדרך להגנה בעת הורדת כמה סרטים או אלבומים. פרוקסי בחינם מגיעים עם חסרונות רבים, כולל זמן פעולה לא עקבי, מהירויות איטיות ובמקרים מסוימים גם תוכנות זדוניות. למרות שאתה אולי יודע את המיקום של אחד, קשה למצוא את מי שמריץ אותו ואת שלמותם לאבטחת הרשת.

תשלום הוא הדרך הטובה ביותר ללכת. TorGuard מספק שירות VPN טוב (קרא את סקירת TorGuard שלנו), כמו גם פרוקסי תעבורה ודוא”ל בסיסיים באינטרנט. אמנם אינך מאבטח את החיבור שלך בפועל, פרוקסי עדיין יכול להסתיר את ה- IP שלך למשימות אינטרנט בסיכון נמוך.

מה זה VPN?

VPN לעומת פרוקסי

אתה יכול לקרוא מדריכי אבטחה VPN ו- VPN שלנו אם ברצונך לקבל את הפרטים הנוקשים כיצד השירותים עובדים. עבור מאמר זה אנו הולכים לספק סקירה כללית וכיצד VPNs משווים בין פרוקסי טור.

VPN דומה לפרוקסי בכך שאתה מתחבר לשרת מתווך, אך החיבור הראשוני שלך מוצפן. ספקים כמו NordVPN (קרא את סקירת NordVPN שלנו) משתמשים בהצפנת AES 256-bit ברמה העליונה בחיבור שלך לשרת המרוחק, אנונימיים לתנועה שלך ברגע שהיא מגיעה לשרת ושלח אותה לכל אתר שאתה מנסה לגשת אליו..

כל עוד אתה משתמש בשירות שלא דולף – קרא דוגמא את סקירת Mullvad שלנו – אתה תעבור לגלישה בסתר. מעקב אחר מסלול הופך כמעט בלתי אפשרי והחיבור הראשוני שלך נעלם בתוך האתר.

דאגות VPN

VPNs לא מגיעים ללא ביקורת. למרות שהם נועדו להגן על פרטיותך, ספק VPN יכול לראות את התעבורה באינטרנט ובמקרים מסוימים לרשום אותה. ספקים כמו IPVanish ו- HideMyAss נתפסו על ידי המשתמש בכניסה אדומה בנתוני המשתמש והגישו אותם לממשלה.

תוכל לקרוא עוד על אירועים אלה בסקירת HideMyAss שלנו ובסקירת IPVanish.

עם זאת, מרבית הספקים בביקורות ה- VPN שלנו הוכיחו כי לא מתרחש רישום ביומן. VPN של Astrill ו- Goose הם דוגמאות לספקים שיש להם זיקה לאבטחה ופרטיות (קרא את סקירת Astrill ו- סקירת VPN של Goose).

ההרתעה הגדולה ביותר היא ש- VPN, כמעט בכל מקרה, יעלה כסף. ישנן אפשרויות בחינם, אך כפי שאתה יכול לראות במדריך ה- VPN החינמי הגרוע ביותר שלנו, הן מגיעות עם השלכות לא מכוונות. החריג היחיד לזה הוא Windscribe, שהוא ככל הנראה ה- VPN החינמי הטוב ביותר בסביבה, כפי שתוכלו לקרוא בסקירת Windscribe שלנו..

אמנם לא בחינם, אתה יכול להשיג VPN בזול. ספקים כמו CyberGhost וגישה לאינטרנט פרטי מציעים תכניות רוחב פס בלתי מוגבלות עבור מספר מכשירים תמורת כמה דולרים בודדים בחודש. תוכל ללמוד את הפרטים האישיים בסקירת CyberGhost ובסקירת PIA שלנו.

יתרונות VPN

העלות הנוספת מגיעה עם אבטחה, אמינות ותכונות נוספות. StrongVPN, למרות בעיות השימושיות שלו, מספק מכשיר הרגה ב- Windows, שמנתק את חיבור האינטרנט שלך בכל פעם שאתה נופל מהשרת המרוחק. זה מגן עליך מפני דליפת נתונים שניתן לזהות, כפי שאתה יכול לקרוא בסקירת StrongVPN שלנו.

בנוסף, VPNs יכולים לעקוף את חסימות הגיאוגרפיים הקשות ביותר. Perfect Privacy, למשל, פורץ ל- Netflix, אותו תוכלו לראות בסקירת הפרטיות שלנו Perfect. אמנם לא ה- VPN הטוב ביותר לסטרימינג, אך הוא נכנס לפלטפורמות סטרימינג ושומר על מהירות הגונה.

VPNs הם גם הפיתרון האמיתי היחיד לחיבורי P2P מאובטחים. כפי שניתן לראות במדריך ה- VPN הטוב ביותר שלנו לסיבוב, VPNs מספקים את האיזון הטוב ביותר של אבטחה ומהירות עבור חיבורי P2P, אשר פרוקסי וטור נאבקים איתם.

מה זה טור?

טור

טור אמור להיות פסגת האנונימיות באינטרנט. כפי שנראה, עם זאת, זה רחוק מהאמת. זה עובד על ידי הקפצת חיבור האינטרנט שלך מכמה צמתים או ממסרים המופעלים על ידי מתנדבים. חשבו על זה כשיש שימוש במספר פרוקסיורים בו זמנית.

משתמשים רבים מועברים לטור כי קל להתקנה וחינם לשימוש. עם זאת, כמו כל שירות בחינם, יש חסרונות. כמו proxies, ניתן לזהות צמתים של יציאה של Tor, השרת האחרון שהחיבור שלו יוצא ממנו. בגלל זה, אתרים יכולים לרשום שחור את כתובות ה- IP ואת החיבור שלך.

צמתים של Tor מנוהלים גם על ידי מתנדבים, כך שיש שאלה של הביטחון שלך. צמתים רבים הם זדוניים ומוסיפים נתונים זדוניים לחבילות שאתה שולח. זה יכול להשפיע עליך, אם כי לא גדול אם אתה משתמש בתוכנת האנטי-וירוס הטובה ביותר. זה דאגה גדולה יותר לאתרים שאליהם אתה ניגש.

אתרי אינטרנט אינם חוסמים צמתים של טור מכיוון שהם שונאים אנונימיות ורוצים כל מידע אודותיך. הם עושים את זה כיוון שלא חסום אותם זה מסוכן. לא ברור מאיפה התנועה מגיעה ואיזה צמתים היא עברה, כך אתרים חוסמים את החיבור שלך מכיוון שהוא מסכן אותם יותר להידבקות.

טור אבטחה

באשר לפרטיות, גם לא הכל נשמע שם. ספקי VPN, כמו VyperVPN (קראו את סקירת VyprVPN שלנו), טענו בעקביות כי טור הוא פיתרון תת-חלקי לאנונימיות אמיתית, ולא בכדי. חוקרי המכון הטכנולוגי של מסצ’וסטס ואחרים הצליחו לשבור את טור מבלי לפצח את ההצפנה בה הוא משתמש.

הנחת היסוד היא שמישהו שמתחרט על חיבור Tor יכול להשתמש בטביעות אצבע של התנועה כדי לקבוע לאילו תוכן משתמש ניגש. ניתן לעקוב אחר הנתונים ולספור את המנות כדי לקבוע מאיפה הקשר מגיע ולאן הוא הולך.

בנוסף, טור נמצא בבחינה מתמדת על ידי סוכנויות ממשלתיות מכיוון שהוא משמש לעתים קרובות לפשעי רשת. כפי שאתה יכול לקרוא במדריך שלנו לרשת העמוקה, השונה מהאינטרנט האפל, Tor משמש על ידי פושעי סייבר כדי להתחבר לאתרי אינטרנט חשוכים בניסיון להסוות את זהותם. אבטחת הסייבר מתפרקת וההתמקדות בטור הופכת אותה למסוכנת יותר לשימוש.

יש לו גם חששות שמישות אחרים. Tor לא עובד לחיבורי P2P והוא איטי בהרבה מפרוקסי או VPN. אתה עדיין מצפין את החיבור הראשוני שלך, אך אתה גם צריך להקפיץ את החיבור הזה מכמה שרתים לפני שתגיע ליעד.

בהם עליכם להשתמש

VPN לעומת פרוקסי

הדרך היחידה להגן באמת על תנועת האינטרנט שלך, לפחות מתוך שלוש הדוגמאות הללו, היא באמצעות VPN. פרוקסי הם פתרונות נוחות ופתרונות ממוקדים במהירות המתאימים לעקיפה של חסימות גאוגרפיות בסיסיות, ותור מתמקד באנונימיות בכוח אכזרי במחיר של כמויות מהירות אדירות. VPNs פוגעים בשטח בינוני ומעניקים לך מהירויות טובות תוך אבטחת הקשר שלך.

זה הכל בתיאוריה, כמובן. יש שפע של פרוקסי איטיות ושירותי VPN מסביב (פשוט תסתכל בסקירת BoxPN שלנו), אך אתה נתקל באובדן חיבור כמעט ללא שירותי VPN המהירים ביותר, במיוחד אם אתה מתחבר לשרת קרוב יחסית..

חיבור ל- VPN דרך Tor הוא התרחיש הטוב ביותר לאבטחה מכיוון שהמיקום שלך יוגדר וההתחברות שלך מוצפנת. עם זאת, הוספת אלגוריתמי הצפנה מורכבים לתערובת עם הקפצות שרת מרובות היא מתכון למהירויות איטיות. עם זאת, אם האבטחה היא החשש ביותר, זוהי התצורה שאנו ממליצים עליה.

זוהי ההגדרה לשימוש אם אתה מנסה לעקוף צנזורה קפדנית, כמו זו שנראית בסין. ה- VPN הטוב ביותר לסין תומך לעתים קרובות בחיבור לטור ואז לשרת VPN. ספקים מסוימים, כמו AirVPN, מקלים על כך, כפי שאתה יכול לקרוא בסקירת AirVPN שלנו.

אם ברצונך להשתמש בתצורה, הקפד להתחבר לטור ואז ל- VPN, ולא להפך. פעולה כזו מספקת שתי שכבות של הצפנה, מה שמאפשר כמעט לעקוב אחר הפעילות המקוונת שלך.

לעשות זאת להפך יש כמה חסרונות. צומת יציאה של Tor נחסמים לרוב מאחר ואתרים יכולים ליצור רשימה שחורה של כתובות IP של צומת יציאה, והתנועה שלך לא מוצפנת כשהיא נכנסת לצומת היציאה, מה שמפתח את האפשרות להידבק בתוכנות זדוניות.

זה מתעלם מההשפלה המהירה שתגיע משימוש ב- VPN וטור. עבור מרבית קוראינו VPNs מציעים את האיזון הטוב ביותר בין מהירות וביטחון. Tor יכול לשמש את מי שצריך כל הזמן להביט מעבר לכתף, אך ספקים כמו ExpressVPN, שאותם דירגנו כספק ה- VPN הטוב ביותר, מראים שאתה יכול לסמוך על שירות שייתן אנונימיות לתנועה שלך..

תוכלו ללמוד מדוע אנו מדרגים זאת תחילה בסקירת ExpressVPN שלנו.

מחשבות אחרונות

עבור רוב האנשים, VPN הוא הבחירה הטובה ביותר, אך זה לא אמור להפתיע במידה רבה. VPNs הם שוק מתפתח בו אנשים מחזיקים בחברות באחריות לנוהגי האבטחה שלהם. לפרוקסי וטור אין מערכת ההתחשבנות הזו, כך שהאבטחה שלך נותרה להשערה.

זה לא אומר שאין להם ערך. חיבור ל- VPN דרך Tor הוא פיתרון איטי אך יעיל לאנונימיות אמיתית, והמקשים הם פיתרון מהיר ומשתלם למסכת IP בסיסית. עם זאת, כפתרון מסביב, VPNs הם הטובים ביותר.

האם אתה מסכים או שאתה מעדיף להשתמש במשהו אחר? ספר לנו את מחשבותיך בתגובות למטה וכמו תמיד תודה על הקריאה.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me