TunnelBear נגד NordVPN: קרב על הכתר בשנת 2020

NordVPN ממלא את המקום השני בדירוג ה- VPN שלנו מזה זמן. כפי שאתה יכול לקרוא בסקירת NordVPN שלנו, הוא מציע תמחור מעולה לטווח הארוך המעניק למשתמשים תמורה רבה לכסף. יש לו גם ממשק ידידותי למשתמש עם מספיק תכונות בדיוק למשתמש הממוצע. אולם במקום בו הוא נפל הכי שטוח היה המהירות. 


לעומת זאת, TunnelBear מדורגת בהרבה בהרבה מ- NordVPN, כך שזה עשוי להיראות כמו חוסר התאמה במבט ראשון. אם תקראו את סקירת TunnelBear שלנו, תוכלו לשים לב שהיא חולקת הרבה מחוזקות וחולשות של NordVPN. 

הוא מציע תמחור טוב, תוכנית חופשית נדיבה וממשק טוב וידידותי למשתמש, אך הוכח שהוא חסר במהלך הבדיקות שלנו במחלקת המהירות. חשבנו שזו תהיה הזדמנות טובה להתאים את NordVPN מול ספק שחולק את אותן נקודות חוזק וחולשה כדי לראות את סוג הערך שהוא באמת מציע. המשך לקרוא בהשוואה Tunnelbear לעומת NordVPN שלנו למידע נוסף.

הגדרת קרב: TunnelBear נגד NordVPN

כדי להשוות בצורה הוגנת את TunnelBear ו- NordVPN, עיצבנו מערך כללים שיאפשר לנו להסתכל על ההיבטים החשובים ביותר של כל VPN. חילקנו דברים לחמישה סבבים, שהם פחות מתשעה שאנו משתמשים בביקורות VPN מלאות. 

משולבים מספר סעיפים בביקורות VPN הייעודיות, כגון פרטיות ואבטחה. חמש הקטגוריות בהן אנו מסתכלים הן תכונות, תמחור, קלות שימוש, מהירות ואבטחה.

בכל סיבוב נפרט בקצרה את מה שאנחנו מחפשים ומצפים, ואז נבדוק את מה שיש לכל VPN להציע בתחום זה. לאחר מכן, אנו מקרבים את הכל כדי להשוות בין שתי האפשרויות ולבחור זוכה בסיבוב. ניצחון סיבוב שווה נקודה אחת וה- VPN עם הכי הרבה נקודות בסוף הוא המנצח הכללי.

1

תכונות

כדי להתחיל, אנו נבחן את התכונות המוצעות על ידי TunnelBear ו- NordVPN. תכונות מהוות חלק מהיסוד של השימוש ב- VPN הולך להיות, וחלקן חיוניות. 

התכונות שאנו רואים בהן חיוניות כוללות מתג להרוג ויכולת להתחבר אוטומטית בעת ההפעלה. אלה הדברים הקריטיים ביותר שאנחנו מחפשים בסעיף התכונות מכיוון שיש להם גם השפעה משמעותית על אבטחת הלקוח. 

התכונות או VPN כוללות מלבד אלה הן פשוט מרוויחות נקודות נוספות והופכות אותו להגדרה יותר. אנו בודקים גם לאילו שירותי סטרימינג כל ספק יכול לגשת בחלק זה כדי לראות מהם ה- VPN הטוב ביותר עבור Netflix.

מנהרת דוב

בהגדרות של הלקוח של TunnelBear, תוכלו למצוא את הדברים החשובים ביותר שהזכרנו, כולל מתג להרוג והפעלת הלקוח בהפעלה. באשר להתחברות אוטומטית, הדבר מטופל בכרטיסייה “רשתות מהימנות” של ההגדרות. 

מערכת ההפעלה Tunnelbear

שם, אתה יכול להגיד ל- TunnelBear להתחבר אוטומטית כשאתה לא באחת מהרשתות המהימנות שאתה מגדיר. זוהי דרך נהדרת להישאר בטוחה כשאתה מתחבר ל- WiFi ציבורי אם אתה לא מתכוון להשתמש ב- VPN בזמן שאתה נמצא ברשת הביתית שלך. לחלופין, אתה פשוט לא יכול להוסיף רשתות לרשימה המהימנה שלך כדרך לגרום ל- VPN להתחבר אוטומטית.

OpenVPN הוא הפרוטוקול היחיד זמין, אך קיימת עקיפה של TCP לקבלת חיבור יציב יותר. מתג ההריגה של TunnelBear מתחבר גם באופן אוטומטי אם החיבור אבד, וזה נוח.

TunnelBear מציע תוכניות ואפליקציות לכל מערכות ההפעלה הגדולות, כולל iOS, Android, macOS ו- Windows, וכן הרחבות דפדפן.. 

לבסוף, בבדיקות שלנו, לא הצלחנו לגרום לאחד משירותי הסטרימינג הגדולים לעבוד. Netflix, Hulu, Amazon Prime Video ו- BBC iPlayer גילו שאנחנו משתמשים ב- VPN ונעלנו אותנו. כדי ללמוד על VPN זורם מצוין, עיין בסקירת CyberGhost שלנו.

NordVPN

תפריט ההגדרות של NordVPN מאוכלס באפשרויות רבות יותר משל TunnelBear. בתור התחלה, יש מתג להרוג והאפשרות להפעיל את הלקוח בהפעלה. אתה יכול גם להפוך את המכשיר שלך לבלתי נראה לעין מכשירים אחרים ברשת, וזה נהדר להוספת אבטחה ברשתות ציבוריות.

nordvpn- סקירת הגדרות

יש גם מתג להרוג אפליקציות שמאפשר לך להגדיר רשימת תוכניות עבור NordVPN להפסקת אם החיבור שלך יאבד. יש כרטיסייה להגדרות חיבור אוטומטי המאפשרת לך לבחור אם ה- VPN מתחבר מתי שהוא מתחיל ואיפה הוא מתחבר. 

בדומה ל- TunnelBear, OpenVPN הוא הפרוטוקול היחיד הקיים, אך למשתמשים ניתנת האפשרות לבחור בין UDP ו- TCP, מה שיכול לעזור בפתרון בעיות בחיבור גס. עם זאת, יש מדריך באתר NordVPN כיצד להשתמש ב- IKEv2 למעוניינים בפרוטוקול זה. יש גם אפשרות DNS מותאמת אישית, בה אנו נבחן מקרוב בקטע “אבטחה”.

NordVPN הוסיפה לאחרונה לקוח שלה פיצ’ר חדש, שנקרא CyberSec, המשמש כמסנן תוכנות זדוניות וחוסם מודעות, קבצים חשודים וניסיונות דיוג. לא הבחנו בהבדל רב במהלך הבדיקה שלנו. חוץ מזה אנו ממליצים לאנשים המודאגים מסוגי האיומים לשקול להשתמש בתוכנת אנטי-וירוס ייעודית במקום כזו המובנית ב- VPN שלהם.. 

NordVPN מכסה את אותן מערכות הפעלה כמו TunnelBear, כולל iOS, Android, macOS ו- Windows, אך הוא תומך גם ב- Linux ו- Android TV. NordVPN מכה גם את TunnelBear בביצועי סטרימינג מכיוון שהיא הצליחה להימנע מגילוי בכל שירות סטרימינג שניסינו, וזו הסיבה שהיא קיבלה מקום בראש VPN הטוב ביותר שלנו לרשימת סטרימינג..

מחשבות סביב סיבוב אחד

TunnelBear ו- NordVPN רחוקים מלהיות ה- VPN העשירות ביותר בתכונות שראינו, ואף אחת מהן איננה מתקרבת להציע את החוויה שמציעה ExpressVPN, עליהן תוכלו לקרוא עוד אודות התאמת ExpressVPN לעומת NordVPN.. 

עם זאת, בין השניים, NordVPN מנצל את היתרון בזכות מתג ההריגה החזק יותר ואפשרויות החיבור האוטומטי. זה כולל גם חוסם תוכנות זדוניות ונכנס לכל אתר סטרימינג שניסינו, בעוד TunnelBear לא הצליח לעשות זאת.

סיבוב: נקודת תכונות עבור NordVPN

לוגו המנהרה
לוגו NordVPN

2

מחיר

כשמדובר ב- VPNs, התמחור אינו פשוט כפי שהוא יכול להיראות. בחלק זה אנו לא מסתכלים רק על סוגי התוכניות המוצעות וכמה הם עולים, אלא אנו בודקים את מדיניות ההחזר שכל VPN מציע, אילו אמצעי תשלום הם מקבלים והאם יש ניסיון חינם.

מנהרת דוב

כפי שתוכלו לקרוא בסיכום שירותי VPN החינמיים שלנו, TunnelBear מציע תוכנית נדיבה בחינם. זה נותן למשתמשים 500MB בחודש בחינם, וזו דרך נהדרת לנסות את השירות כדי לראות אם הוא מתאים לך. יש גם אפשרות להרוויח ג’יגה-בייט רוחב פס נוספת על ידי פרסום ציוץ בנושא TunnelBear. 

אם אתה אוהב את מה שאתה מקבל מהניסיון, אתה יכול לעבור לתכנית בתשלום שמתומחרת בתחרותיות עם VPNים מתקדמים אחרים. ניתן להירשם לחודש בכל פעם או לשנה שלמה, כאשר האופציה לשנה מציעה הנחה משמעותית. אם אתה סקרן לגבי VPNs נוחים יותר, קרא את סקירת ה- Windscribe שלנו וקרא את ה- Windscribe לעומת NordVPN או את Windscribe לעומת TunnelBear כדי לראות כיצד הם משווים.

ללא קשר לתוכנית בה אתה משתמש, חשבונך מוגבל לחמישה חיבורים בו זמנית, אך התוכניות בתשלום מספקות לך נתונים ללא הגבלה. TunnelBear נותן למשתמשים 30 יום להחזיר את כספם אם הם לא מאושרים מכל סיבה שהיא.

בתשלום, TunnelBear מקבלת כרטיסי אשראי ו- bitcoin, אך האחרון מיועד רק למי שנרשם לתכנית השנתית.. 

NordVPN

NordVPN אינו מציע תוכנית או ניסוי בחינם. היא עומדת באותה תקופת החזר של 30 יום שמציעה TunnelBear, אך משמעותה יש לפחות דרך להבטיח שאתה אוהב את השירות מבלי להפסיד כסף.

בניגוד ל- TunnelBear, NordVPN מציע ארבע תקופות זמן להצטרפות. השניים הראשונים הם חודשיים ושנתיים ונכנסים למעט יותר מהאפשרויות של TunnelBear לאותה מסגרת זמן. עם זאת, NordVPN מציעה גם תוכניות לשנתיים ושלוש, שמורידות את המחיר החודשי הממוצע נמוך מתחת להצעה הטובה ביותר של TunnelBear.. 

בנוסף, התוכניות של NordVPN מאפשרות עד שישה חיבורים בו זמנית. זה גם מקבל אמצעי תשלום רבים יותר, כולל כרטיסי אשראי, אמזון Pay, UnionPay ו- cryptocurrencies, כולל ביטקוין, אליפיי ואחרים.. 

שתי מחשבות עגולות 

קשה להשיג את הסיבוב הזה מכיוון שההבדלים בין NordVPN ל- TunnelBear הופכים כל אחד לאופציה מפתה. 

TunnelBear מציע מחירים טובים יותר לטווח קצר ותכנית חופשית לרוחב פס מוגבלת. לעומת זאת, NordVPN מספק ערך מצוין במסגרת הזמן הרב-שנתית וקשרים רבים יותר לחשבון. זה גם מקבל יותר אמצעי תשלום. 

בסופו של יום, מודל התמחור שעובד טוב יותר עבורך מסתמך על האופן בו אתה מתכנן לשלם עבור VPN שלך ולהשתמש בו. בגלל זה, אנו מכריזים על הסיבוב הזה על תיקו ומקצים נקודה אחת לכל ספק. 

סיבוב: מחיר אין מנצח ברור, נקודות לשניהם

לוגו המנהרה
לוגו NordVPN

3

ידידותיות למשתמש

ידידותיות למשתמש יכולה לעשות את ההבדל בין VPN הגון לגדולה. לקוחות מעוצבים בצורה לקויה יכולים להפוך את התוכנה לטרחה לשימוש, ואילו אפליקציה מעודנת תעניק למשתמשים את מבוקשם באופן קל לשימוש ואסתטי..

בסיבוב זה נבחן מקרוב איך זה להשתמש ב- TunnelBear וב- NordVPN כדי לקבוע אילו מציעים חוויה ידידותית יותר למשתמש.. 

מנהרת דוב

הלקוח של TunnelBear הוא מסוגנן להיות ידידותי למותג, עם טונות של דובים ומנהרות הפרושים על מפת העולם. על ידי לחיצה על אחת המנהרות, תוכלו להתחבר לשרת VPN באותו מיקום.

לקוח מנהרות

לחלופין, אתה יכול להשתמש בתפריט הנפתח שבראש החלון כדי לבחור את המיקום שלך, ואז להתחבר על ידי לחיצה על מתג ההחלפה שנמצא גם בראש החלון. למעשה, מי שלא דואג לנושא הדוב המוזר יכול ללחוץ על החצים הקטנים בפינה השמאלית התחתונה של הלקוח כדי להכניס את התוכנית למצב מינימליסטי שמסתיר את המפה ואת שאר הסלסולים בעיצוב..

מלבד עיצוב הדוב, המפה יכולה להשתמש בעבודה כדי להפוך אותה לתפקודית יותר. ראשית, אינך יכול להשתמש בגלגל העכבר כדי להתקרב ולהתרחק. לחיצה וגרירת דרכך על פני המפה דורשת מספר החלקות, וזה יכול להתווסף מהעובדה שהמפה לא מתעטפת.

אם היית בקליפורניה ורצית להתחבר ליפן, היית צריך לפנות למזרח כדי להגיע אליו. אתה לא יכול לגלול מערבה על פני החוף האוקיאנוס השקט של אמריקה, כלומר, כל מי שגר שם צריך לקחת כמה גרירה ארוכה ימינה כדי להגיע ליעדם. 

אלה תלונות קטנות יחסית שאנו מעלים רק מכיוון שלקוח TunnelBear הוא פונקציונלי, נראה טוב וידידותי למשתמש בסך הכל. תפריטי ההגדרות ערוכים היטב וקל לניווט, כמו גם באתר האינטרנט. 

NordVPN

כפי שראינו בהתאמה NordVPN לעומת CyberGhost, ל- NordVPN יש יישום שולחני מעוצב מאוד. NordVPN משתמש במערך דומה בלקוח השולחני שלה לזה של TunnelBear. רוב הצד הימני של המסך מצולם על ידי מפה, למעט NordVPN אינו מסוגנן ומותג על המותג..

nordvpn-review-server-navigation

יש בועות קטנות על הרבה מהמדינות על המפה שתוכל ללחוץ עליה כדי להתחבר למיקום זה. בצד שמאל של המסך מופיעה גם רשימת מיקומים. בחלקו העליון יש סרגל חיפוש שמאפשר למצוא את המיקום הרצוי לך.

יש גם אפשרויות ייעודיות ברשימת השרתים, כמו “בצל ב- VPN”, אך נסתכל עליהן בקטע “אבטחה”. בחלק התחתון של המפה יש סרגל לבן עם טקסט שמציין אם אתה מחובר ל- VPN.

מפת NordVPN מאפשרת לך לגלול פנימה והחוצה, מה שהופך את הגלילה בדרך שלך למקומות מרוחקים להרבה יותר קלה ועוזרת בלחיצה על המיקום הנכון מכיוון שכמה בועות ארוזות בצפיפות באירופה..

תפריטי ההגדרות של NordVPN מוצגים בצורה טובה יותר והאפשרויות מנוסחות בצורה ברורה יותר ממה שהם נמצאים בלקוח של TunnelBear. עם זאת, האתר של NordVPN עוקב אחר התבנית בה משתמשים TunnelBear ורוב ספקי ה- VPN האחרים.

סבב: נקודת ידידותיות למשתמש עבור NordVPN

לוגו המנהרה
לוגו NordVPN

4

מהירות

שלא כמו החלק האחרון, המהירות היא עניין אובייקטיבי שקל למדוד ולבדוק. יש כמה דברים שאנחנו צריכים לזכור בעת ביצוע הבדיקה שלנו.

אנו בודקים כל VPN באמצעות פרוטוקול OpenVPN ובאותם חמש מיקומים מרחבי העולם. בנוסף לבדיקת המהירות, אנו משתמשים ב- VPN כדי לראות איך זה מתרחש בזמן הגלישה באינטרנט והזרמת סרטונים. 

מנהרת דוב

TunnelBear לא עקביים בבדיקות שלנו ביחס למהירות, והמספרים על הנייר היו רק ההתחלה. ראינו ביצועים מוצקים בשלושה מתוך חמש השרתים שבדקנו, אך שוויץ ויפן לא הצליחו להסתדר. 

מיקום: Ping (ms) הורדה (Mbps) העלאה (Mbps)
לא מוגן (וירג’יניה, ארצות הברית)1672.025.82
ארצות הברית3354.515.12
הממלכה המאוחדת19824.041.60
שוויץ22062.852.56
יפן35223.861.35
ברזיל29567.991.91

מלבד המיקומים שלא ביצועים טובים, הזמן שלקח ליצירת חיבור יכול לנוע בין מספר שניות ל -30 שניות. לאחר מכן, ברגע שהלקוח אמר שאתה מחובר, לעתים קרובות התלבט האיכות והיציבות המיידית של החיבור.

לעתים קרובות, אתרי אינטרנט אליו נסענו תוך הדקה הראשונה מיום הקמת החיבור, יימצאו זמן פסק זמן תוך ניסיון לטעון או לטעון עם אלמנטים של הדף חסרים. למרות שבדקנו את TunnelBear בעבר, הדברים לא היו כל כך גרועים כמו שהיו הפעם.

ברגע שהחיבור התפוצץ, חוויית הגלישה הייתה הגונה בשרתים שבהם ראינו ביצועים טובים ואיטית באופן מתסכל בשרתים היפנים והשוויצרים, כפי שהמספרים שראינו על הנייר הציעו שזה יהיה. 

NordVPN

ההבדל על הנייר בין NordVPN ל- TunnelBear מורגש מייד. NordVPN אמין הרבה יותר ממקום אחד למקום אחר. אף כי זמני הפינג בין שני הספקים היו דומים, מהירויות ההורדה וההעלאה שראינו מ- NordVPN היו עקביות יותר ומהירות יותר, בדומה לקטע NordVPN לעומת IPVanish שלנו.

מיקום: Ping (ms) הורדה (Mbps) העלאה (Mbps)
לא מוגן9165.510.57
ארה”ב # 247923133.538.87
בריטניה # 20115334.786.06
הולנד # 6614566.915.39
יפן מספר 69159132.833.31
VPN כפול (ארה”ב לקנדה מספר 4)7920.488.64

NordVPN גם כן התקדמה יותר טוב כשמדובר ביצירת חיבור וגלישה. VPN התחבר בערך 10 שניות והחיבור היה יציב מייד. אתרי אינטרנט שנטענו כראוי וגלישה באינטרנט הרגישו תגובה. 

הצפייה בסרטונים עבדה גם כן והצלחנו להזרים אותם במהירות של 1080p ללא פיגור או חציצה. 

סיבוב ארבע מחשבות 

NordVPN לא היה טוב יותר רק על הנייר מבחינת המהירות, אלא גם הצליח לספק חוויה מגיבה יותר. TunnelBear ביצע בצורה לא עקבית ולעיתים לא הצליח ליצור קשר יציב מייד.

NordVPN, לעומת זאת, הצליחה להשיג חיבור אמין עם מהירויות טובות וגלישה רספונסיבית, לא משנה לאיפה בעולם רצינו להתחבר. בעוד ש- NordVPN לא היה מהיר מספיק כדי לנצח נגד ExpressVPN במשחק שלנו ב- ExpressVPN לעומת NordVPN, הוא עדיין מהיר מספיק כדי לנצח את TunnelBear.

סיבוב: נקודת מהירות ל- NordVPN

לוגו המנהרה
לוגו NordVPN

5

אבטחה & פרטיות

לבסוף, נבחן את האבטחה והפרטיות שמציע TunnelBear ו- NordVPN. אבטחה ופרטיות הם מה שמניע את רוב האנשים להתחיל להשתמש ב- VPN, ולכן אנו דואגים בבדיקתם. כשמדובר בביקורת אבטחה, אנו בודקים אילו פרוטוקולים מוצעים, איזה אלגוריתם הצפנה משמש ונבדק אם קיימות דליפות DNS..

לצורך פרטיות אנו קוראים את מדיניות הפרטיות והתנאים וההגבלות של כל ספק VPN כדי לראות איזה מידע נאסף על השימוש שלך ב- VPN וכיצד הוא משמש.. 

מנהרת דוב

אמנם זה לא מציע הרבה אפשרויות מבחינת פרוטוקולים, אבל אלה שמשתמשים בהם הם יציבים. כברירת מחדל, לקוחות Windows, macOS ו- Android ישתמשו ב- OpenVPN. משתמשי iPhone ישתמשו ב- IPSec, עם זאת. אלה הם פרוטוקולים בטוחים, אך OpenVPN הוא הטוב יותר מבין השניים. 

למרות ההבדל בפרוטוקולים, לקוחות TunnelBear בכל המכשירים משתמשים בהצפנת AES 256-ביט, שהיא מאובטחת ותגן על הנתונים שלך מפני פושעי רשת וסוכנויות ממשלתיות כאחד. אם אתה מעוניין ללמוד עוד על הצפנה, בדוק את פירוט ההצפנה שלנו. 

ל- TunnelBear מדיניות פרטיות תמציתית וברורה יחסית, המעניקה ללקוחות מושג טוב באילו נתונים נרשמים ומשתמשים בהם. בתור התחלה, לא נאסף מידע מזהה לגבי השימוש שלך ב- VPN. רשימת המידע שלא נרשמת כוללת כתובות של אתרים שאתה מבקר בהם, שאילתות DNS וכתובות IP.

מה שנאסף כולל נתונים תפעוליים מסוימים, כגון איזו מערכת הפעלה אתה משתמש וכמה נתונים השתמשת. מידע זה משמש כדי לעזור TunnelBear לשמור על תשתית השרת שלו בצורה יעילה.

NordVPN

בדומה ל- TunnelBear, NordVPN מציע אפשרויות פרוטוקול מוגבלות. זה יהיה להתקין את OpenVPN רק בפני עצמו, אך ניתן להגדיר אותו לשימוש גם ב- IKEv2. אלה הם פרוטוקולים מהשורה הראשונה, כפי שתוכלו לקרוא בפירוט פרוטוקול VPN שלנו, אבל OpenVPN הוא מה שאנחנו מחפשים ומציעים שרוב האנשים יתמודדו עם. 

ההצפנה טובה גם היא, כאשר AES 256-bit היא האפשרות היחידה. 

מדיניות הפרטיות של NordVPN היא מהקצרות שראינו, והיא נכתבת בצורה ברורה מבלי שעגגון משפטי יתר על המידה מסבך את העניינים. 

NordVPN אוסף ויומן את כמות המינימום המוחלטת של מידע על משתמשים. כדי לקבל חשבון כל שעליך לתת הוא כתובת דוא”ל ואמצעי תשלום, וניתן לטפל בהם באמצעות ביטקוין וכתובת דוא”ל זורקת.. 

באתר האינטרנט שלה, NordVPN משתמש בעוגיות כדי לפקח על האופן בו אנשים משתמשים באתר. מידע זה משמש לתחזוקה ושיפור האתר. ה- VPN לא אוסף מידע מזהה, והדבר היחיד שנמצא בפיקוח ברשת ה- VPN הוא עומס השרת. 

מחשבות סיבוב חמש 

TunnelBear ו- NordVPN מציעים רמות אבטחה דומות לזיווג הזהב של OpenVPN ו- AES 256-bit. בנוסף, יש להם מדיניות פרטיות תמציתית וברורה שנותנים למשתמשים מושג טוב על הנעשה עם המידע שלהם מאחורי הקלעים.

עם זאת, TunnelBear אוספת מידע תפעולי נוסף, כולל שימוש בנתונים ומערכת הפעלה. מכיוון ש- NordVPN לא אוסף מידע מסוג זה, הוא פשוט זוכה בנקודה סופית זו. 

סיבוב: ביטחון & נקודת פרטיות עבור NordVPN

לוגו המנהרה
לוגו NordVPN

6

מחשבות אחרונות

ל- TunnelBear תמחור תחרותי אך מגביל את המשתמשים בכל הקשור לאפשרויות הרשמה. NordVPN מציע יותר מסגרות זמן למנויים, וכן הנחות עמוקות למי שמחפש VPN שישמש לשנים הבאות.. 

הזוכה: NordVPN

למרות ש- TunnelBear הצליחה לקחת נקודה מתיקו בקטע התמחור בזכות התמחור לטווח הקצר ותוכנית החינם שלה, הצליחה NordVPN את כל ההישגים בכל קטגוריה אחרת, והעניקה ל- NordVPN ציון סופי של חמש נקודות. NordVPN הציעה מהירויות אמינות יותר, ממשק מעודן יותר ותכונות נוספות. 

אם השתמשת ב- TunnelBear או ב- NordVPN, יידע אותנו על החוויה שלך בתגובות שלהלן. כמו תמיד, תודה שקראתם. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map