TorGuard VS PIA: מרוץ שני סוסים אפלים בשנת 2020

גישה פרטית לאינטרנט – או PIA, כפי שהיא מכונה בדרך כלל – היא אחת מספקיות ה- VPN הידועות יותר בשוק כיום. אם תבדוק את סקירת הגישה הפרטית שלנו לגישה לאינטרנט, תראה שאנחנו אוהבים את העיצוב הידידותי למשתמש שלה, את המהירויות המרשימות ואת הרקורד המוצק של אבטחה ופרטיות.. 


TorGuard, אף שהוא פחות מוכר מ- PIA, הוא אולי אחת מאפשרויות ה- VPN המוערכות ביותר. בסקירת TorGuard שלנו, שמנו לב כי TorGuard מציע אבטחה איתנה ויש לה כמה נקודות חוזקות וחולשות דומות כמו PIA, כלומר המהירויות המרשימות אך ביצועי הזרם חסרי המפתח.. 

כששני הספקים מופיעים חזקים באותם תחומי המפתח אך חלשים באחרים, חשבנו שיהיה מתאים להתאים בין הפופולריות המבוססת של PIA לבין גדולתה העשויה להיות בלתי מוכרת של TorGuard.

הגדרת קטטה: PIA נגד TorGuard

על מנת לקבל מושג ברור כיצד VPNs אלה מתערבים זה בזה, יצרנו מערכת בת תשעה סיבובים. בכל סיבוב נבחן פן קריטי אחד בביצועי ה- VPN, כגון מהירות, אבטחה או סטרימינג. 

נשווה את פעולתו של כל VPN בקטגוריה הספציפית ואז נחליט על הזוכה בסיבוב ההוא. לזוכה בכל סיבוב מוקצה נקודה, ולספק עם הכי הרבה נקודות בסוף מנצח בקרב.

1

מהירות

TorGuard ו- PIA מופיעים בסבב ה- VPN המהיר ביותר שלנו, כאשר PIA נכנסת למקום השני ו- TorGuard במקום הרביעי. כשמשווים בין זה לצד זה, קל לראות מדוע PIA דורגה גבוה יותר במאמר ההוא מאשר TorGuard.

מהירויות TorGuard

מיקום: PingDownloadUpload
לא מוגן4291.83342.32
ארה”ב.13192.39207.51
בריטניה8149.16318.94
יפן17251.1688.84
ישראל14858.0081.47
שוויץ106111.25214.86

בדקנו כל VPN באותו חמישה מיקומים וגילינו שתוצאות בדיקת מהירות ה- PIA היו מהירויות העלאה גבוהות יותר, מהירויות הורדה וזמני פינג בשלושה מתוך חמישה מיקומים.. 

מהירויות PIA

מיקום: PingDownloadUpload
לא מוגן4291.83342.32
ארה”ב.4116.96190.80
בריטניה88100.06237.93
יפן16776.79193.93
ישראל145105.28282.76
שוויץ10689.58257.07

TorGuard גבר על PIA בארצות הברית ובשוויץ, אך עדיין היה PIA 116 מגהביט לשנייה ו 89 מגהביט לשנייה בהתאמה באותם מיקומים. לעומת זאת, ל- TorGuard היה רק ​​כמחצית מהמהירות של PIA בבריטניה ובישראל. 

שני ה- VPNs הם יציבים בכל מה שקשור לביצועים, אך PIA מכה את TorGuard על הנייר והיה ניכר יותר בתגובה בבדיקות שלנו בעולם האמיתי. PIA בדרך כלל העמסה אתרים מעט מהירים יותר ותהיה כברירת מחדל באמינות של 1080p בעת טעינת קטעי וידאו, ואילו TorGuard מדי פעם ברירת מחדל תהיה 720p בשרתים איטיים. 

סיבוב: נקודת מהירות לגישה לאינטרנט פרטי

לוגו TorGuard
לוגו פרטי גישה לאינטרנט

2

סטרימינג

למרות המהירויות המרשימות שמציעות שני הספקים, זה לא יעזור מאוד אם אתה מתכוון להשתמש באחד מאותם VPN לסטרימינג. עם PIA, נוכל רק לגרום לנטפליקס לעבוד. גם הולו וגם אמזון פריים אמרו לנו שעלינו לכבות את ה- VPN שלנו אם אנחנו רוצים לצפות במשהו. בקיצור, לסטרימינג מקיף, בדוק במקום זאת את ExpressVPN.

PIA גם לא הצליחה להכניס אותנו ל- BBC iPlayer, כאשר האתר מסרב לטעון בכלל, דבר שלא ראינו מעולם. אם אתה מנסה לקבל גישה לתוכן ה- BBC, אנו מציעים לבדוק את ה- VPN הטוב ביותר שלנו למאמר ה- iPlayer של BBC. 

באשר ל- TorGuard, הדברים היו חמורים עוד יותר. לא הצלחנו לגרום לווידאו של הולו, נטפליקס או אמזון פריים לעבוד בכלל. ה- BBC iPlayer אפשר לנו לעלות לאתר, שלא כמו ב- PIA, אך אמר לנו שאנחנו יכולים לצפות רק במשהו אם אנחנו בבריטניה, למרות שאנחנו מחוברים לשרת הלונדוני.. 

torguard-review-hulu

אף אחד מאותם VPN אינו אידיאלי לגישה לתוכן חסום גיאוגרפי באתרי סטרימינג. למרות שלשניהם המהירות לכך, אף אחד מהם לא יכול להתגנב מעבר לאיתור ה- VPN של מרבית האתרים. אנו ממליצים להציץ ב- VPN הטוב ביותר שלנו לכתיבת סטרימינג אם אתה מחפש דרך לצפות בתוכן זה.

עם זאת, עלינו לבחור מנצח בין שני אלה לסיבוב. אנחנו נותנים את זה ל- PIA מכיוון שהיא הצליחה להכניס אותנו לנטפליקס, שהיא אי פעם מעט יותר ממה שטורגארד יכול לטעון. 

סבב: נקודת סטרימינג לגישה לאינטרנט פרטי

לוגו TorGuard
לוגו פרטי גישה לאינטרנט

3

בטיחות ופרטיות

TorGuard וגישה לאינטרנט פרטי מציעים את השילוב של פרוטוקול והצפנה שאנו מציעים. ההבדל הוא שטור-גארד מחליף זאת, בעוד שאתה צריך להגדיר PIA מעט.

TorGuard נפתח מההתחלה עם קידוד AES-256 ופרוטוקול OpenVPN מופעל. במקום זאת נבחר ל- PIA קידוד AES-128 שנבחר מחוץ לקופסה, שמציע רמת אבטחה מעט נמוכה יותר בתמורה לביצועים קצת יותר מגיבים.. 

מלבד אפשרויות ההצפנה של OpenVPN ו- AES, PIA מאפשרת למשתמשים גם לבחור מבין כמה אפשרויות של שיטות לחיצת יד. למרות שזה לא מוצג בלקוח השולחן העבודה, ניתן גם להגדיר חיבורי L2TP ו- PPTP עם PIA אם תעשה זאת באופן ידני.

מנהרות פיצול-סקירה-פיצול

באופן דומה, TorGuard מציעה אפשרויות נוספות לפרוטוקול למי שמעוניין, אך אלה חייבים להיות מוגדרים ידנית מכיוון שהלקוח מצויד רק ב- OpenConnect ו- OpenVPN. אפשרויות הפרוטוקול הנוספות כוללות L2TP, PPTP ו- IPsec.

הגדרות ביקורת

לשני ה- VPN יש אפשרויות אבטחה סולידיות, ולא גילינו דליפות במהלך בדיקת הדליפות ה- DNS שלנו, ולכן עלינו לבחון את מדיניות הפרטיות וההיסטוריה של כל ספק כדי לקבוע איזו מהן טובה יותר.. 

כפי שראינו במאמר שלנו PIA לעומת NordVPN, ל- PIA יש רקורד של פרטיות. ה- FIA הוזמן בעבר על ידי ה- FBI, והיא לא הצליחה למסור מידע רלוונטי אודות המשתמשים שלה בגלל מדיניותה ללא רישום כניסה.. 

בינתיים, ל- TorGuard יש קו במדיניות הפרטיות שלה, שם היא קובעת כי היא תשתף מידע אם “נדרש לעשות כן על פי חוק”, מה שמבהיר אותנו מעט. המשמעות היא שאנו נותנים את הסבב הזה ל- PIA בזכות ההיסטוריה המוכחת שלה שלא לסייע באכיפת החוק.

סבב: נקודת אבטחה ופרטיות לגישה לאינטרנט פרטי

לוגו TorGuard
לוגו פרטי גישה לאינטרנט

4

מפחיד

כדי לראות איזה VPN יהיה טוב יותר למי שמסביר לעיתים קרובות קבצים גדולים, בדקנו את שני ה- VPN עם אותו קובץ טורנט. התחברנו לשרת הכי קרוב בכל רשת שהעניקה לנו מהירויות טובות. בדקנו כל VPN כמה פעמים כדי לוודא שהתוצאות שלנו אמינות ועקביות.

ציפינו ש- PIA תהיה מעט מהירה יותר על סמך בדיקות המהירות הקודמות שלנו, אבל התוצאות היו קצת מפתיעות. גישה לאינטרנט פרטי לא הייתה איטית בשום אמצעי, והגיעה במהירות למהירויות של קצת יותר מ 8 מגה-בתים לשנייה במבחן הבדיקה שלנו ונשארה שם למשך כל ההורדה..

לעומת זאת, TorGuard לקח זמן רב יותר להתקדם בהשוואה ל- PIA. ברגע שהוא התפתח, הוא הצליח רק להגיע לשיא של 5 מגהבייט לשנייה ולעתים קרובות יותר היה משייט סביב 4 מגהבייט לשניות. אף ששני ה- VPN אפשרו סיבוב, ו- TorGuard היה ניתן לשירות, PIA הייתה בערך פי שניים מהקצה וקיבלה סיבובים הרבה יותר מהר.

סבב: נקודת טרנינג לגישה לאינטרנט פרטי

לוגו TorGuard
לוגו פרטי גישה לאינטרנט

5

מיקומי שרת

אגב, ל- PIA ו- TorGuard יש מספר כולל של שרתים דומה ביחס לכל ספק המתגאה ביותר מ -3,000 שרתים. ההבדל העיקרי בין כל רשת הוא כיצד מפיצים שרתים אלה ברחבי העולם. 

גישה פרטית לאינטרנט כוללת את השרתים שלה בסך הכל 50 מיקומים ב -30 מדינות. רוב אפשרויות המיקום פרושות ברחבי ארה”ב, ורק בכמה מדינות אחרות יש יותר ממיקום אחד. 

pia-review-servers

TorGuard מציעה רשימת אפשרויות מגוונת יותר עם 68 מיקומים ב- 55 מדינות. למרות שזה לא ממש גודל של משהו כמו רשת HideMyAss – שיש בה 290 מיקומים ב -190 מדינות, כפי שתוכל לקרוא עליהם בסקירת HideMyAss שלנו – הוא עדיין מציע כמה אפשרויות מוצקות שיעשו את העבודה עבור רוב האנשים. ל- TorGuard יש אפילו שישה מוקדים במזרח התיכון, שיכולים להיות ממצא נדיר יחסית.

torguard-review-server-locations

סיבוב: נקודת מיקומי שרת עבור TorGuard

לוגו TorGuard
לוגו פרטי גישה לאינטרנט

6

חיבורים סימולטניים

אם אתה מחפש דרך להגן על כל המכשירים הביתיים שלך, מעט ספקי VPN יכולים לנצח את מה שיש ל- PIA להציע. גישה פרטית לאינטרנט מאפשרת למשתמשים לחבר עד 10 מכשירים בו זמנית לחשבון יחיד.

זה מכה על רוב ספקי המדף העליונים, כפי שאתה יכול לראות במאמר ה- IPVanish לעומת NordVPN שלנו, שמציין כי NordVPN מציע רק שש ו- IPVanish עונה על 10 הקשרים המרשימים של PIA. TorGuard מעניק למשתמשים בסך הכל חמישה חיבורים בו זמנית, וזה טוב יותר מרבים של VPN הקיימים בשוק אך עדיין מחוויר ביחס למה שמציעה PIA.

סיבוב: נקודת חיבור סימולטנית לגישה לאינטרנט פרטי

לוגו TorGuard
לוגו פרטי גישה לאינטרנט

ז

תמחור

PIA ו- TorGuard שניהם מודל תמחור דומה הכולל תוכנית יחידה עם שלוש או ארבע אפשרויות משך זמן. החל מתמחור חודשי, TorGuard מתומחר בצד היקר יותר, מה שהופך אותו להשוואה לכמה מהאפשרויות המתקדמות בשוק.. 

לעומת זאת, PIA היא כמה דולרים פחות על בסיס של חודש לחודש, מה שהופך אותה לבחירה סולידית למי שמעוניין רק ב- VPN לטווח קצר. TorGuard מציעה גם תוכנית לשלושה חודשים שמורידה את מחירו לרמה דומה עם התמחור החודשי של PIA. 

לשני הספקים יש אפשרות למינוי של שישה חודשים ולשנה. באופן מוזר, TorGuard הוא למעשה מעט יותר זול בפרק הזמן של שישה חודשים, בעוד PIA מציעה עסקה טובה יותר כשאתה נרשם לתכנית לשנה..

עם זאת, PIA היא עסקה טובה יותר בכל הכוח אם מבצעים השוואת מחירים של VPN שמסבירה את העובדה שחשבון PIA מאפשר כפליים מכמה חיבורים.. 

למרבה הצער, אין שום ניסיון חינם PIA, אך הוא מציע תקופת החזר של שבעה ימים. זה מאפשר למשתמשים פוטנציאליים לנסות את השירות תוך שהם עדיין בדרך כלשהי להחזיר את כספם אם הדברים לא מסתדרים. באופן יחסי, יש דרך לנסות את TorGuard בחינם, אך היא דורשת שליחת חשבונית VPN קודמת..

סבב: נקודת תמחור לגישה לאינטרנט פרטי

לוגו TorGuard
לוגו פרטי גישה לאינטרנט

8

ידידותיות למשתמש

החל מהאתרים עבור כל ספק, ל- PIA יש פריסה כוללת טובה יותר. קל למצוא ולהוריד את מתקין PIA, וגם הגדרת חשבון היא קלה. ל- TorGuard אתר מסחרי המפרסם את גרסת הניסיון החופשית בת שבע הימים שלה, אך כפי שהזכרנו בסעיף האחרון, ניסיון זה מחייב לשלוח את חשבונית ה- VPN הישנה שלך..

עמוד התשלום עבור TorGuard קצת יותר מבלבל עם מילולי תריסר אפשרויות תוספות שמעמוסות את הדף, ויותר קשה למצוא את דף ההורדה של TorGuard בלי שכרטיסייה תהיה בראשו בדף, כמו שיש ל- PIA. 

ביקורת-ביקורת

באשר לתוכנה, שתי הספקיות משתמשות במערך פשוט מאוד עם עומס מינימלי. תוכנת PIA נקייה עם המינימום היחסי של מידע ואפשרויות המוצגים בעמוד הראשי של הלקוח. בינתיים TorGuard נותן לך כמה אפשרויות מפתח במסך הראשי בצורה של תפריטים נפתחים. 

pia-review-windows-application

ל- TorGuard יש שתי בעיות שאינן קיימות ב- PIA: אין לה פונקציית חיפוש ברשימת השרתים שלה, והיא מבצעת את הכניסה של TorGuard בכל פעם שאתה מתחבר. תהליך כניסה זה יכול לעיתים לגרום לכישלון בחיבור ולגרום לתהליך החיבור להימשך מעט יותר זמן. 

הדבר היחיד שבאמת יש לנו בעיה בלקוח של PIA הוא מתג ההריגה של PIA, שיש לו אפשרויות ל”כיבוי “,” אוטומטי “ו”תמיד”. המשמעות של זה מעט מעורפלת, אך היא מוגדרת כברירת מחדל כ- “auto”. נראה כי הדבר חוסם רק את התעבורה באינטרנט כאשר ה- VPN פועל, ואילו ההגדרה ‘תמיד’ גם תחסום את התעבורה באינטרנט גם אם ה- VPN מתנתק.

בסך הכל, ל- PIA יש לקוח מעודן יותר שקורה הרבה פחות. אף VPN לא גורם לבעיות במחשב שלנו, אך חווית המשתמש של PIA הרבה יותר חלקה מההתחלה ועד הסוף. החל ממערך האתר הטוב יותר ומתשלום קל יותר לניווט לתוכנה היעילה יותר, PIA מציעה חוויה ידידותית יותר למשתמש. 

סבב: נקודת ידידותיות למשתמש לגישה לאינטרנט פרטי

לוגו TorGuard
לוגו פרטי גישה לאינטרנט

9

תכונות

כשמדובר בפעמונים ושריקות נוספות, TorGuard לא מביא יותר מדי לשולחן. יש הרגה של אפליקציה שניתן להגדיר אותה כדי לסיים רשימה מוגדרת של תוכניות למקרה ש- VPN איבד את הקשר. TorGuard מאפשר למשתמשים גם לציין שרת פרוקסי מותאם אישית להגברת האבטחה. 

torguard-review-app-kill

בינתיים PIA תומכת ב- SOCKS5, המאפשרת למשתמשים להגדיר PIA באמצעות פרוקסי. בקיצור, פרוקסי מוסיף ניתור נוסף לאות האינטרנט שלך לפני שהוא מתחבר לשרת VPN. זה עוזר להוסיף שכבה נוספת של אנונימיות מקוונת אך במחיר של מהירויות חיבור איטיות יותר.

לגישה לאינטרנט פרטי יש גם את מה שהיא מכנה MACE, החוסמת דומיינים המשמשים למודעות, עוקבים ותוכנות זדוניות. כאשר זה מופעל, זה יכול להוסיף רק כמות קטנה של ביטחון ואנונימיות נוספים. 

אף אחד מהספקים הללו לא יכול להתמודד עם VPN כמו ExpressVPN בכל הנוגע לתכונות, עליהן תוכלו לקרוא עוד במאמרי ExpressVPN לעומת IPVanish ו- ExpressVPN לעומת PIA. עם זאת, PIA עדיין מצליחה לארוז כמה תוספות נחמדות שאין ל- TorGuard, מה שנותן לה מספיק יתרון בסיבוב הזה כדי להבטיח את הנקודה.

סיבוב: נקודת תכונות לגישה לאינטרנט פרטי

לוגו TorGuard
לוגו פרטי גישה לאינטרנט

10

מחשבות אחרונות

זה היה שידוך קרוב הרבה יותר ממה שהצביע על שמונה לאחד. PIA הצליחה רק ניצחון צר בכמה מהקטגוריות, כמו סטרימינג ואבטחה. TorGuard הציעה הצגה מוצקה עם מהירויות מכובדות וביטחון הדוק משל עצמה, אך נראה כי המוניטין הטוב יותר של PIA הוא הרוויח היטב, מכיוון שהוא תמיד היה צעד אחד לפני TorGuard.

הזוכה: PIA

אם יש לך ניסיון עם אחד הספקים האלה, נשמח לשמוע על זה בתגובות למטה. כמו תמיד, תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map