ProtonVPN לעומת NordVPN: גרוטאות קשות בשנת 2020

NordVPN יושב כיום בעמדת מדליות הכסף ברשימת ה- VPN הטובה ביותר שלנו. אם תעבור לבדיקת NordVPN שלנו, תראה שאנחנו מתרשמים כמעט מכל היבט בה. האבטחה אמינה והיא מציעה תכונות רבות עבור כמעט כל אחד, אך עדיין נוח לשימוש. 


ProtonVPN יושב בהמשך הדירוג, אבל הוא מציע כמה דברים ש- NordVPN לא עושה. כפי שאתה יכול לקרוא בסקירת ProtonVPN שלנו, יש לה תוכנית בחינם עם נתונים ללא הגבלה ומערכת מנהור מפוצלת היטב בבשר..

אנו רוצים לראות אם התכונות הנוספות הללו יספיקו כדי לעזור ל- ProtonVPN להחזיק את עצמו בהתאמה ראש בראש עם NordVPN, ואנחנו מקווים שאתה סקרן כמונו, כי יש על מה לדבר. בואו נצלול פנימה כשאנחנו משווים את ProtonVPN לעומת NordVPN.

הגדרת קרב: NordVPN לעומת ProtonVPN

כמו בכל תחרות, עלינו לקבוע תחילה את הכללים. התאמה זו תחולק לחמישה סיבובים שהם, לפי הסדר, תכונות, תמחור, קלות שימוש, מהירות ואבטחה. 

אנו נציג בקצרה בכל סיבוב הסבר על מה אנו מחפשים ומה אנו רוצים לראות נמנעים ממנו. לאחר מכן נסקור סקירה מעמיקה של כל VPN לקטגוריה. בסוף כל סיבוב, נסיק מסקנה מוגדרת ונכריז על זוכה. כל סיבוב שווה נקודה אחת, וה- VPN עם הכי הרבה נקודות בסוף זוכה.

1

תכונות

בדיוק כמו בביקורות ה- VPN הייעודיות שלנו, הדבר הראשון שאנחנו רוצים להסתכל עליו הם התכונות שכל VPN מציע. התבוננות בתכונות ראשונות היא דרך נהדרת לקפוץ ישר לבשר ההשוואה, ובאופן כללי היא נותנת מושג טוב כיצד יתמודד שאר המשחק.. 

יש טונות של תכונות ייחודיות הפוגעות בשוק ה- VPN. אלה כוללים פרוטוקולים קנייניים, עליהם תוכלו לקרוא עוד על סקירת VyprVPN שלנו, או סוגים שונים של חוסמי מודעות וסינון איומים, כמו שנראה מ- NordVPN בסעיף זה.. 

למרות שפעמונים ושריקות נהדרים, יש רשימה קצרה של תכונות קריטיות המשפיעות על אבטחת ה- VPN. אלה כוללים מתג להרוג ודרך להתחבר אוטומטית ל- VPN בעת ההפעלה. כל VPN ללא אלה יאבד מייד נקודות מרכזיות.

NordVPN

פיצוח פתיחת ההגדרות בלקוח שולחן העבודה של NordVPN מגלה במהירות שכל התכונות העיקריות מכוסות. למעשה, היישום של NordVPN של מתג להרוג ותכונת חיבור אוטומטי הם מהטובים שיש שם.

בתור התחלה, ישנם שני מתגי הרג בעמוד הראשון של הגדרות NordVPN. הראשון, שכותרתו “מתג להרוג אינטרנט”, עובד ממש כמו כל מתג הרג הרגיל אחר, ומנתק את כל התעבורה באינטרנט אם הקשר של ה- VPN אבוד..

מתג ההריגה השני נקרא “kill app” ועושה בדיוק איך שהוא נשמע. אתה יכול להגדיר רשימת תוכניות שתופסק אם החיבור של ה- VPN יאבד. 

זה נהדר אם אתה עובד על משהו תוך כדי שימוש ב- VPN שייתכן שלא תרצה לאבד התקדמות בגלל ניתוק. אתה יכול להגדיר את מתג ההריגה של האפליקציה כדי לסגור תוכנית סוררת, למשל, תוך השארת Chrome לא מושפעת. מאפיין זה עזר ל- NordVPN לזכות במקום הראשון ב- VPN הטוב ביותר שלנו לסיבוב ההטרדות. 

nordvpn-review-killswitch

על גבי מתגי ההריגה הכפולים, ההגדרות מקדישות דף שלם לחיבור אוטומטי של הגדרות. אתה יכול לבחור אם ה- VPN מתחבר בהפעלה או רק ברשתות אלחוטיות. זוהי דרך נהדרת להימנע מהסכנות שב- WiFi ציבורי. 

אתה יכול גם לבחור לאיזו מדינה אתה רוצה להתחבר אוטומטית, או שאתה יכול לבחור באופן רחב יותר אזור שאליו אתה יכול להתחבר, אם אינך זקוק למדינה ספציפית. 

NordVPN עובר על פני התכונות הקריטיות, אורז בכמה תכונות נוספות. NordVPN מציע אפשרות VPN כפולה, המעבירה את החיבור שלך דרך שרתי VPN מרובים כדי להסתיר עוד יותר את זהותך ברשת. 

יש גם קומץ של אפשרויות DNS שנבחן בהן יותר בקטע “אבטחה”, כמו גם תכונה חדשה בשם CyberSec. זה פועל כחוסם מודעות ובמקביל מגן עליך מפני תוכנות זדוניות, דיוג ואיומים אחרים.

CyberSec עושה זאת על ידי חסימת אתרים שמכילים תוכנות זדוניות או התקפות דיוג אפשריות, וזו מעט דרך כוחנית להבטיח שהמשתמש יהיה בטוח, אך זה דבר שאנשים רבים בוודאי יעריכו. בנוסף, אם מפריע לך להיחסם או שאתה צריך להשתמש באתר חסום, קל לכבות תכונה זו.

ProtonVPN

שלא כמו NordVPN, ProtonVPN מציב את אפשרויות החיבור האוטומטי בכרטיסייה הראשונה בתפריט ההגדרות. ניתנת לך היכולת לבחור אם ה- VPN יתחבר אוטומטית ובין אם אתה יכול לבחור בין השרת הזמין ביותר או שרת אקראי אם תחליט להפעיל חיבור אוטומטי..

מסיבה כלשהי, מתג ההריגה של ProtonVPN מכניס לכרטיסייה “המתקדמת”, יחד עם הגנת דליפות DNS ומשהו מרשים מאוד שאין ל- NordVPN: מנהור מפוצל.

המנהור המפוצל של ProtonVPN מבוצע היטב ומאפשר לך לבחור אם ברצונך להגדיר רשימת תוכניות שיוחרגו מחיבור ה- VPN או להפך, להגדיר רשימת תוכניות שישתמשו ב- VPN כך שכל תוכנית שאינה מופעלת הרשימה לא נכללת אוטומטית.

protonvpn-review-split-tunneling

מנהור מפוצל הוא תכונה נוחה להפליא שאין לרבים מ- VPN יותר מדי כרגע – אם כי הבחירה המובילה שלנו, ExpressVPN עושה זאת, כפי שתוכלו לקרוא בסקירת ExpressVPN שלנו – כך שזה מרוויח לפחות מהקרדיט של ProtonVPN. ל- ProtonVPN יש גם את מה שהיא מכנה “ליבה מאובטחת”, שמתפקדת בדיוק כמו מערכת ה- VPN הכפול של NordVPN כדי להוסיף מעט אבטחה נוספת. 

לבסוף, דבר אחד ששמנו לב תוך כדי עיון בתוכנות והתפריטים הוא שיש מתג למתג פשוט שכותרתו “גישה מוקדמת.” היפוך מתג זה לא שינה דבר, ככל שיכולנו לדעת. לא היו הגדרות ותכונות חדשות שיכולנו למצוא, למרות הניסיון הרב שלנו עם משחקי ההבדל. 

מחשבות סביב סיבוב אחד

שני ה- VPN יצאו כשהם מתנדנדים בשידוך זה, כאשר כל מתמודד מציע סוג של ממסר VPN כפול, מתג הרג והיכולת להתחבר אוטומטית. כל VPN הציע גם כמה דברים שהשני לא עושה. 

למרות של- ProtonVPN יש מאפיין מנהור מפוצל מוצק שלא חסר ב- NordVPN, NordVPN פשוט מציפה את ProtonVPN עם כמות ואיכות מערך התכונות שלו. 

לדוגמה, אין לך דרך פשוטה לבחור לאן אתה מתחבר אוטומטית עם ProtonVPN, בעוד NordVPN מאפשר לך להגדיר אותה בכמה דרכים. מתג ההרג של ProtonVPN חותך את האינטרנט, בעוד NordVPN יכול לעשות את אותו הדבר או לסיים יישומים ספציפיים. לבסוף, CyberSec היא תוספת נחמדה ועוזרת ל- NordVPN להבטיח את הנקודות לסיבוב זה.

סיבוב: נקודת תכונות עבור NordVPN

ProtonVPN לוגו
לוגו NordVPN

2

מחיר

תמחור הוא קטע נהדר להסתכל עליו אחרי תכונות מכיוון שלעתים קרובות הוא יכול להיות נקודת נדנדה. ספקי VPN שנופלים במונחים של תכונות יכולים לעיתים קרובות לחזור ולנצח בסיבוב הזה על ידי הצעת ערך טוב יותר.

עם זאת, עלות אינה הדבר היחיד שאנו לוקחים בחשבון בסעיף “התמחור”. יש יותר להיות VPN משכנע מבחינה פיננסית מאשר סתם עולה פחות מהמתחרים. אנו שוקלים גם אילו אמצעי תשלום זמינים, איזה סוג של מדיניות החזרה מוצעת והאם קיים ניסיון כלשהו לניסיון.

NordVPN

ל- NordVPN מודל תמחור די פשוט עם ארבע אפשרויות שכולן זהות במהותן, מה שמאפשר עד שישה חיבורים בו זמנית ורוחב פס בלתי מוגבל.

ההבדל בין אפשרויות התמחור הללו הוא לפי מסגרת זמן. בעוד שהתמחור החודשי אינו גדול, התוכניות הופכות במהירות במחיר סביר כשמסתכלים על התוכניות השנתיות, השנתיות והשלוש..

בפרק הזמן של שלוש השנים, NordVPN הוא אחד ה- VPN הזולים ביותר בשוק, ועולה רק כמה דולרים בחודש. עם זאת, קיימות אפשרויות VPN טובות יותר למי שרוצה לחסוך כמה שיותר, כמו התמחור לשלוש שנים של CyberGhost, עליו תוכלו לקרוא עוד על סקירת CyberGhost שלנו..

עם זאת, כל VPN שיכה את המחיר של NordVPN ככל הנראה לא יוכל לעמוד בקצב התכונות שהוא מציע. יש גם מדיניות החזר של 30 יום, שהיא נהדרת והיא מקבלת מגוון רחב של תשלומים, כולל PayPal, כרטיס אשראי או כרטיס חיוב ואפילו ביטקוין.. 

NordVPN הצליחה ליצור איזון נהדר בין ערך וביצועים, אך עדיין חסר בעניין אחד. למרבה הצער, אין דרך לנסות את NordVPN מבלי לשלם כסף. ללא משפט חינמי, אנשים רבים לא ישתוקו מהכסף הנדרש בכדי להשיג את העסקאות הטובות יותר של התוכניות לטווח הארוך..

ProtonVPN

ל- ProtonVPN אחד ממבני התמחור המעורבים ביותר של VPN כלשהו. יש שלוש תוכניות שונות המוצעות, וכל אחת מהן ניתנת לרכישה חודשית או שנתית.

בתור התחלה, יש תוכנית חינמית שהיא נדיבה מאוד ומאפשרת שימוש בלתי מוגבל. כיוון שרוב ה- VPN החינמי אינו אלא ניסוי שמוגבל על ידי מסגרת זמן או מכסת נתונים, התוכנית החופשית ללא גבולות זו מרוויחה את ProtonVPN מקום ברשימת שירותי VPN החינמיים הטובים ביותר שלנו.. 

באופן טבעי, לתוכנית החינמית הזו יש קומץ מגבלות המונחות עליה. רק שלושה מיקומים זמינים למשתמשים בחינם, ניתן לחבר מכשיר אחד בלבד בכל פעם והמהירות שלך מוגבלת, אך בגבול לא ידוע. 

במעבר לאפשרות הראשונה, שכותרתה התוכנית “הבסיסית”, אתה מקבל גישה לכל המדינות ברשת ProtonVPN, אתה יכול לחבר שני מכשירים ולא אחד, ומכסה המהירות מוסר. בנוסף, התוכנית החינמית אוסרת על שיתוף קבצים ב- P2P, כגון סיקור, בעוד שהתוכנית “הבסיסית” והלאה מאפשרת זאת.. 

התמחור של התוכנית “הבסיסית” אינו רע, אך אפילו האופציה השנתית יקרה יותר כאשר היא מתפרקת למחיר החודשי שלה, בהשוואה לתוכנית התלת-שנתית של NordVPN המציעה יותר, כולל פי שלושה ממכשירים המחוברים..

התוכנית הבאה, אפשרות “פלוס”, מגיעה למחירים כמעט ברמה של התוכנית החודשית של NordVPN. תוכנית זו מאפשרת חמישה מכשירים (עדיין פחות מ- NordVPN) והיא מאפשרת לך את תכונת הליבה המאובטחת והגישה לכמה שרתים בלעדיים שצריכים להיות מהירים יותר ופחות סוחרים, כמו גם לשרתי Tor.

לבסוף, יש מה שמכונה התוכנית “החזון”, בשל הכללתה את ProtonMail, שמצפין את הדוא”ל שלך לקבלת אבטחה נוספת. אם אתה מתכנן להשתמש בזה, זה יכול להציע עסקה טובה. למי שסקרנים לגבי ProtonMail, תוכלו ללמוד עוד במאמר הדוא”ל המאובטח ביותר שלנו. 

עם זאת, מעצמו כתוכנית VPN, התמחור ה”חזוני “גבוה מדי. תוכנית זו גם מגדילה את מגבלת החיבור שלך ל 10, אך זה פשוט לא מספיק כדי לקזז את המחיר המגוחך של תוכנית זו.

שתי מחשבות עגולות

הרבה יותר קל לקלוע את הסיבוב הזה מאשר הראשון. NordVPN הוא המנצח הברור כאן עם תמחור טוב יותר ומוצע יותר בתכנית מרוב תוכניות ProtonVPN. 

למרות של- NordVPN אין תקופת ניסיון בחינם ול- ProtonVPN יש אחת התוכניות החינמיות הנדיבות ביותר שקיימות, זה פשוט לא מספיק כדי לעלות על התוכניות המסובכות מדי של ProtonVPN, וברמות הגבוהות יותר, תוכניות במחיר מופקע..

סבב: נקודת מחיר ל- NordVPN

ProtonVPN לוגו
לוגו NordVPN

3

קלות שימוש

הסיבוב השלישי נראה קל לשימוש. כמובן שזה קצת עניין סובייקטיבי, אבל אנו עושים כמיטב יכולתנו כדי להציע מושג טוב מהי החוויה של השימוש בכל VPN ואיך הדברים מתנהלים בצורה חלקה.. 

מתווה מביך יכול להקשות על דברים, טרחה לשימוש או במקרה הגרוע, בלתי שמיש לחלוטין. הצד ההפוך של אותו מטבע הוא שתוכנות ותפריטים מעוצבים היטב יכולים להציע חוויה נעימה שמרגישה חסרת משקל ואינטואיטיבית. עם זה בחשבון, בואו נראה על איזה צד של הספקטרום הזה NordVPN ו- ProtonVPN נופלים. 

NordVPN

כפי שאתה יכול לקרוא במאגר המשחקים ExpressVPN לעומת NordVPN, הלקוח של NordVPN מצליח להציע מידה רבה של גירויים חזותיים תוך שהוא נראה מלוטש. בצד ימין של המסך יש מפת עולם גדולה עם בועה שמציגה היכן ממוקמים השרתים.

nordvpn-review-marker-selection

לחיצה על אלה תחבר אותך לשרת באותו מיקום. המפה מוזרה ויכולה להיות דרך נחמדה למצוא ולבחור שרת, אך קיימת גם רשימת שרתים מסורתית בצד שמאל של המסך.. 

בפינה השמאלית העליונה של רשימת השרתים, יש לחצן לסגירת חלק המפה של החלון ורק רשימת השרתים מוצגת, למי שרוצה לחסוך מקום במסך ורוצה משהו פונקציונלי גרידא..

NordVPN הוא אחד המובילים בשוק בתחום ה- VPN ואילו ProtonVPN בנה מעקב קטן אך נאמן במיוחד. בקרב ProtonVPN לעומת NordVPN זה אנו גורמים לשני השירותים להילחם כדי לראות מי הכי טוב. שנאמר, המפה והפריסה של NordVPN נעשים היטב ושום דבר בממשק לא מרגיש עמוס. אפילו עוברים להגדרות והתפריטים של התוכנה, דברים עדיין נראים נקיים ומעודנים. 

הכרטיסיות הגיוניות, וכל מה שיש בהגדרות מרגיש כאילו הוא בדיוק במקום הנכון. קל למצוא את הדברים, ו- VPN הוא משב רוח לכל אחד להשתמש בו, גם לא אלו שאינם מכירים VPNs או טק.

ProtonVPN

ל- ProtonVPN ממשק מגניב בשחור-ירוק שנראה כמו משהו מסרטי The Matrix. מתקבלת בברכה עם פריסה דומה ל- NordVPN עם מפה בצד ימין ושרתים משמאל.

protonvpn-review-ממשק

משולשים ירוקים הפוכים מנקדים את המפה כדי להראות היכן ממוקמים שרתים, ותוכלו להתחבר ל- VPN על ידי לחיצה על אלה או פשוט על ידי מציאת השרת הרצוי מהרשימה. ProtonVPN מאפשר גם לך לסגור את חלון המפה, בדיוק כמו NordVPN, אם ברצונך למקסם את הנדל”ן שלך על המסך..

מתחת למפה מופיע מידע נוסף על החיבור שלך ש- NordVPN אינו כולל, כגון טיימר הפעלה וגרף של מהירות החיבור שלך, מה שמוסיף לתחושה של להיות האקר בזמן השימוש בתוכנה כהה זו.. 

למרות שעמוד ראשי זה של הלקוח נראה מגניב ומודרני, מתעוררות בעיות עם פריסת תפריט ההגדרות. דברים קטנים, כמו לשים את מתג ההשמדה בלשונית “המתקדמת” של ההגדרות, מקשים למצוא את הדברים מעט יותר ממה שהם צריכים להיות. 

נוסף על כך, נראה כי מתגי מיתוג מסוימים אינם עושים דבר, כמו אפשרות הגישה המוקדמת, וחלקם אינם ניתנים להחלפה כלל, כגון הגנת דליפת ה- DNS ננעלת במצב “דולק”.. 

שלוש מחשבות עגולות

בעוד שממשק ProtonVPN מושך ללא ספק בצורה דיסטופית ועתידנית, והפריסה של הלקוח רחוקה מלהיות גרועה, בתפריטי ההגדרות יש כמה כינויים שצריכים לעבוד.. 

NordVPN, לעומת זאת, מציע קרוב ככל האפשר לחוויית משתמש ללא רבב שתוכלו לצפות מכל תוכנה. יש כמה סוגיות שנבחן בהן בקטע “מהירות”, אך בסופו של יום, מבחינת ידידותיות למשתמש, NordVPN הוא טוב ככל שיהיה. 

סיבוב: נקודת קלות שימוש עבור NordVPN

ProtonVPN לוגו
לוגו NordVPN

4

מהירות

המתרחק מהעולם הסובייקטיבי של קלות השימוש, החלק הבא הוא הרבה יותר מדעי וקליני. כדי להשוות את המהירות של כל VPN, אנו מכניסים לכל ספק דרך כפפה של חמישה מיקומים בכדי להקליט את מהירויות הפינג, ההורדה וההעלאה.. 

ניתן להשוות נתונים אלה למדידת הבקרה של מהירויות האינטרנט שלנו ללא VPN כדי לקבל מושג טוב למה כל ספק מסוגל, מבחינת המהירות. אנו גם מבצעים כאן מעט בדיקות בעולם האמיתי כדי לאשר אם ה- VPN אכן מבצע ביצועים כמו המספרים המצוינים על הנייר.

NordVPN

כפי שציינו בהתאמה של NordVPN לעומת CyberGhost, ל- NordVPN יש כמה בעיות עם עקביות בכל מה שקשור למהירות. נראה כי המערכת לבחירת השרת שלך במיקום נתון דומה לציור של חלק אקראי מכובע, ואיזה שרת שניתנת לך יכול להיות נהדר או בלתי שמיש לחלוטין. 

מיקום: Ping (ms) הורדה (Mbps) העלאה (Mbps)
לא מוגן9165.510.57
ארה”ב # 247923133.538.87
בריטניה # 20115334.786.06
הולנד # 6614566.915.39
יפן מספר 69159132.833.31
VPN כפול (ארה”ב לקנדה מספר 4)7920.488.64

עם כל השליליות הזו לא מוצלחת, נראה כי הדברים משתפרים או שפשוט התמזל מזלנו עם השרתים שלנו הפעם. ראינו מהירויות מוצקות מארבעה מתוך חמש השרתים שניסינו, כאשר רק אחד – דרום אפריקה – נופל שטוח לחלוטין על פניו. 

למרות הביצועים הגרועים האלה על הנייר, שרת זה עדיין נראה שמיש לשימוש בגלישה באינטרנט ואפילו ב- YouTube. בסופו של דבר, יעיל בדרך כלל רק להתנתק ולחבר מחדש כדי לצייר הרבה חדש, כביכול, ולנסות להתחבר לשרת טוב יותר. בסך הכל, NordVPN מציעה מהירויות יציבות, אם לא בהכרח אמינות. קרא את היצירה NordVPN לעומת IPVanish כדי לראות כיצד השניים משווים.

ProtonVPN

כשמסתכלים על שני הטבלאות, ברור מיד מי משני ה- VPN הללו מהיר יותר. המהירויות של ProtonVPN היו לא מרשימות, בלשון המעטה.

מיקום: Ping (ms) הורדה (Mbps) העלאה (Mbps)
לא מוגן (סנט לואיס)983.1420.49
אילינוי, ארה”ב # 16 (שרת מומלץ)1551.1320.51
ארה”ב אילינוי מס ‘1 (Core Secure)2793.23.56
בריטניה # 1410216.3410.99
יפן מספר 2126417.917.45
אוסטרליה מספר 2125684.2810.87

בעוד ששרת ארה”ב הסמוך ביצע ביצועים טובים ובריטניה רואים גם מהירויות מכובדות, יפן ודרום אפריקה הצליחו בצורה לא טובה. שרתים אלה היו איטיים באופן ניכר במהלך הגלישה, גם בדרכים ש- NordVPN לא היה, אפילו לא במקרה הגרוע ביותר. 

נוסף על כך, זמני הפינג שראינו במהלך הבדיקה שלנו פוסלים כליל דבר כמו VPN למשחקים (למרות המראה המגניב). כשדרום אפריקה עולה על חצי שניה מזמן הפינג ויפן מתקרבת גם כן, הגלישה באינטרנט מרגישה קצת כמו שימוש בחיוג לפעמים בהשוואה לתחושה המגיבה של NordVPN, אפילו בשרת הכי איטי שניסינו.

סיבוב ארבע מחשבות

כפי שאמרנו בהתחלה, החלק הזה הוא בדרך כלל הכי חתוך ויבש. אם מסתכלים על הנתונים, NordVPN מהיר יותר באופן אובייקטיבי ומשמעותי יותר מאשר ProtonVPN כמעט בכל שרת.

הביצועים של כל VPN על נייר מועברים גם לשימוש בעולם האמיתי, כאשר NordVPN מרגיש מהיר יותר מ ProtonVPN בעת טעינה באתרים או סרטונים..

סיבוב: נקודת מהירות ל- NordVPN

ProtonVPN לוגו
לוגו NordVPN

5

אבטחה & פרטיות

בסיבוב החמישי והאחרון, אנו בודקים מה רוב האנשים היו מחשיבים את הפונקציות החשובות ביותר של כל VPN: אבטחה ופרטיות. כדי לקבוע זאת, אנו בודקים כל VPN לגבי דליפות DNS, דליפות IP או כל סוג אחר של הפרות אבטחה באיתור.

אנו בודקים גם אילו פרוטוקולים והצפנה כל VPN מציע כדי לקבוע עד כמה הוא מאובטח. בנוסף, אנו קוראים את מדיניות הפרטיות של כל ספק כדי לבדוק אם אחד מהם עשוי לעמוד במשהו הדגי במידע המשתמשים. 

NordVPN

NordVPN לא מציע למשתמשים בחירה בפרוטוקול או בהצפנה, אלא במקום זה נועל אותך בהגדרות שידועות כי הן מאובטחות. הוא משתמש ב- OpenVPN בשילוב עם קידוד AES-256, שהוא, נכון לעכשיו, השילוב המאובטח ביותר ש- VPN יכול להשתמש בו. 

באשר לפרטיות, ל- NordVPN קיימת אחת ממדיניות הפרטיות הקצרות יותר שראינו. זה גם מקבל מבנה שמקל על גלישה ומציאת התשובה לשאלות ספציפיות, אם אתה צריך לדעת כיצד משתמשים במידע מסוים. 

בסך הכל, NordVPN עושה עבודה טובה באיסוף כמה שפחות מידע תוך מתן השירות שלה. הדבר היחיד הדרוש מכדי ליצור חשבון הוא אימייל ואמצעי תשלום. 

אם אתה מישהו שרוצה למקסם את האנונימיות שלך, אתה יכול להשתמש בהודעת דוא”ל ובביטקוין כדי להפוך את זה כך של- NordVPN אין מידע מזהה בפועל עליך. 

מלבד זה, מידע נאסף כשאתה מקבל עזרה משירות לקוחות, אך זהו כל המידע שאתה צריך להציע ברצון בתהליך העבודה עם שירות הלקוחות. חלק מהפרטים נאספים גם מקובצי Cookie באתר האינטרנט, אך מידע זה אינו מזוהה ומשמש אך ורק כדי לסייע במיטוב ותחזוקת האתר.

ProtonVPN

ProtonVPN, כמו NordVPN, אינו מציע אפשרויות בכל הנוגע לפרוטוקול או הצפנה. במקום זאת, הוא משתמש ב- OpenVPN עבור לקוח שולחן העבודה ו- IKEv2 / IPSec במכשירים ניידים. לצורך הצפנה הוא משתמש ב- AES-256, עליו תוכלו לקרוא מידע נוסף בתיאור מאמר ההצפנה שלנו. 

כמו שאמרנו לגבי NordVPN, אלה הן אפשרויות מאובטחות מאוד, ונמנעים מהפרוטוקולים כמו PPTP בגלל חוסר האבטחה שלהם, כפי שתוכלו לקרוא עליהם בפירוט פרוטוקול VPN שלנו.. 

למעבר למדיניות הפרטיות, ל- ProtonVPN אורך דומה ל- NordVPN. ProtonVPN אוסף דוא”ל ושיטת תשלום כדי ליצור את חשבונך, אך במקרה זה החיוב מטופל על ידי צד שלישי.. 

המשמעות היא שגם אם אינך רוצה לעבור את הבעיה של השימוש בביטקוין לרכישת ה- VPN שלך, ProtonVPN עדיין לא יהיה לך שום מידע מזהה עליך. על מנת שמישהו יחבר אותך ל- VPN, הם יצטרכו לאחזר רשומות משני ProtonVPN והן מהצד השלישי המטפל בחיוב.. 

מלבד זאת, ProtonVPN אוסף חותמת זמן בכל פעם שאתה מתחבר. חותמת הזמן הזו מוחלפת בכל פעם שאתה מתחבר ואינה מזהה. זו רמת עצמות חשופות למדי של איסוף מידע. נוסף על כך, ProtonVPN מבוסס בשוויץ, שיש בה כמה מחוקי הפרטיות הטובים בעולם, מה שהופך את זה לבחירה ברת קיימא עבור משתמשים בעלי מודעות לפרטיות.. 

מחשבות סיבוב חמש

שני ה- VPNs מציעים את אותם פרוטוקולים והצפנה, כאשר ProtonVPN נבדלים זה מזה במכשירים ניידים באמצעות IKEv2 / IPSec בעוד NordVPN משתמש ב- OpenVPN בכל רחבי הלוח. שני ה- VPN עברו כל בדיקת דליפת DNS ו- IP שזרקנו עליהם ומציעים אבטחה אמינה.

לשניהם יש מדיניות פרטיות איתנה עם כמה הבדלים פה ושם. בעוד ProtonVPN משתמש בצד שלישי כדי לעבד תשלומים כך שלעולם אין לו את המידע המזהה, NordVPN מציעה למשתמשים המודאגים מהפרטיות את האפשרות לשלם ב- bitcoin כדי לשמור על האנונימיות שלהם.. 

זה קרוב מדי להתקשר, מכיוון ששניהם מציעים אבטחה ופרטיות מעולים, ולכן עלינו לקרוא לזה אחד עניבה ולהעניק נקודה לשני ה- VPNs..

סיבוב: ביטחון & פרטיות אין מנצח ברור, נקודות עבור שניהם

ProtonVPN לוגו
לוגו NordVPN

6

פסק הדין

עם ציון סופי של חמש לאחד, NordVPN הוא המנצח הבלתי מעורער במחזור זה. למרות ש- ProtonVPN אכן מציעה כמה בורות מפתים, כמו התוכנית בחינם, התמחור הכולל שלה אינו יכול להתאים לערך שמציעה NordVPN.

כדי להחמיר את המצב עבור ProtonVPN, המנהור המפוצל שלה לא מפצה את הפער בכמות התכונות העצומה שמגיע עם NordVPN, שלא לדבר על המהירות הגבוהה והקלות השימוש של NordVPN.. 

הזוכה: NordVPN

אם השתמשת באחד מ- VPN אלה בעבר, נשמח לשמוע כיצד החוויה שלך משתווה לזו שלנו בתגובות. כמו תמיד, תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map