NordVPN לעומת TorGuard: שני VPNs מאובטחים מדוכאים את זה בשנת 2020

NordVPN מדורגת כרגע במקום השני ברשימת ביקורות ה VPN שלנו, והיא מחזיקה בתואר “VPN התקציב הטוב ביותר.” אם תקרא את סקירת NordVPN שלנו, תראה שאנחנו אוהבים אותה בגלל הממשק החלק והקל לשימוש שלה, כמו גם מדיניות האבטחה והפרטיות המצוינת.. 

נכון לעכשיו, TorGuard תופס את המקום הרביעי בדירוג הכללי שלנו וגם מכין כמה מהרשימות הטובות ביותר שלנו, כמו ה- VPN הטוב ביותר שלנו לגיבוש המשחקים. תוכל לעבור לביקורת המלאה של TorGuard לקריאה נוספת. המהירויות הגבוהות והעיצוב העשיר בתכונות שלה הם מה שמרוויח לו כל כך הרבה נקודות מובילות במאמרים שלנו. 

כפי שמתברר, המהירות והתכונות הן כמה מהנקודות החלשות ביותר של NordVPN, בעוד קלות השימוש היא של TorGuard. זו הסיבה שחשבנו שהגיע הזמן להתאים את שני המתמודדים הבכירים הללו ולראות איך הם מסתדרים בהשוואה בין אחד לאחד במשחק זה של NordVPN לעומת TorGuard.. 

הגדרת קרב: NordVPN נגד TorGuard

כדי להשוות בין NordVPN ו- TorGuard בצורה הוגנת, אנו נשתמש במערכת כללים שפיתחנו כדי להציב שני VPNs זה מול זה בהתאמה ראש בראש. בעוד שביקורות ה- VPN הרגילות שלנו מחולקות לתשעה קטעים, כאן צמצמנו את הדברים לחמישה סבבים.

הסיבה לכך היא שגיבשנו חלק מהקטעים, כמו “אבטחה ופרטיות”, שבדרך כלל מחולקים לשני חלקים בסקירות VPN המלאות. בדרך זו, כל אחד מחמשת הסיבובים נושא משקל שווה בערך. חמשת הסבבים כוללים תכונות, תמחור, קלות שימוש, מהירות ואבטחה. 

עבור כל חלק, נעבור בקצרה על מה שאנחנו מחפשים ואז נסקור כל VPN בנפרד. בתום הסיבוב, נשווה בין השניים ונבחר מנצח, שיזכה בנקודה. ה- VPN עם הכי הרבה נקודות בסוף מוכרז כמנצח.

1

תכונות

החשיבות של התכונות המוצעות על ידי NordVPN ו- TorGuard תלויה באופן שתכנן להשתמש בשירות. לכל הפחות, אנו מצפים שלכל VPN יהיה מתג להרוג ודרך להתחבר אוטומטית. אלה תכונות חובה מכיוון שהן משפיעות על אבטחת ה- VPN.

מלבד הפיצ’רים הללו, כל השאר הוא בעיקר רק הדובדבן בעוגה, עם דברים כמו מנהור מפוצל ואפשרויות פרוטוקול רק שהופכים את היישום להתאמה אישית ורבגוני יותר. תכונות נוספות אלה יכולות לעזור לנו לקבוע אם VPN נתון מיועד למשתמשים סטנדרטיים, שעשויים לרצות פתרון VPN פשוט, או למשתמשים כוחיים, שרוצים שליטה על כל היבט ב- VPN שלהם.. 

NordVPN

כפי שציינו במאמר NordVPN לעומת CyberGhost, NordVPN עושה עבודה מצוינת בכיסוי התכונות החשובות ביותר. בתור התחלה, ישנו מתג להרוג כדי לנתק את חיבור האינטרנט שלך אם תאבד את חיבור ה- VPN שלך. 

בנוסף למתג ההריגה, ל- NordVPN יש גם מתג להרוג אפליקציות שמאפשר להגדיר רשימת תוכניות שהיא תסתיים אם תאבד את חיבור ה- VPN שלך. NordVPN גם נותן לך את האפשרות להריץ אותו כאשר מערכת ההפעלה של Windows. יש כרטיסייה נפרדת בתפריטי ההגדרות לחיבור אוטומטי, המאפשרת לך לבחור אם ה- VPN מתחבר ברגע שהאפליקציה מופעלת, ואם כן, לאן הוא מתחבר.

nordvpn- סקירת הגדרות

בכל הנוגע לתכונות נוספות, ל- NordVPN יש הגדרה שמאפשרת להפוך את המכשיר שלך לבלתי נראה לעין מכשירים אחרים ברשת, וזה נהדר להפחתת הסיכונים של שימוש ב- WiFi ציבורי. ללקוח של NordVPN יש גם תכונה מובנית בשם CyberSec, שהיא חסימת תוכנות זדוניות ותוכנות פרסום חדשות.. 

למרות שזה נהדר ש- NordVPN כולל תכונות אלה, הן לעולם לא יהיו טובות כמו תוכנת האנטי-וירוס המאובטחת ביותר עבור אלה המודאגים מהאיום המקוון מסוג זה.. 

לבסוף, יש קומץ אפשרויות תחת הכרטיסייה “מתקדם”, כולל הבחירה בין פרוטוקולי TCP ו- UDP, אותם נבחן בחלק “אבטחה” במאמר זה, כמו גם הגדרות DNS. בסך הכל, NordVPN עושה עבודה טובה במתן למשתמשים את כל הפונקציות החיוניות ביותר באופן נגיש וקל להבנה.

TorGuard

צעד רגל לתפריט ההגדרות של TorGuard בפעם הראשונה יכול להיות מעט מרתיע. ישנן אין ספור תיבות עם טונות של אפשרויות ויותר מחצי תריסר כרטיסיות בחלקן העליון. 

בתור התחלה, כמה מתיבות הסימון הראשונות שתראו נועדו לדברים המהותיים שהזכרנו. יש תיבה להפעלת VPN באופן אוטומטי בעת האתחול ותיבה להתחברות אוטומטית ברגע שאתה מפעיל את ה- VPN.

הגדרות ביקורת

יש גם תיבת סימון להתחמשת מתג להרוג, כמו גם מספר לא מבוטל של תיבות העוסקות בדברים קוסמטיים ואיך האפליקציה ממזערת ומתנהגת כשלא משתמשים בה. בדומה ל- NordVPN, ל- TorGuard יש רוצח אפליקציות ומתג להרוג אינטרנט, המאפשר לך להפסיק תוכניות מסוימות אם תאבד את חיבור ה- VPN שלך..

TorGuard מעניק למשתמשים גם אפשרות להריץ סקריפטים לפני התחברות, לאחר חיבור או לאחר ניתוק. אמנם אתה צריך לכתוב את זה בעצמך, זה נותן למשתמשים בכוח רמות גבוהות של שליטה על אופן ה- VPN פועל ומתנהג. 

יש גם שלל הגדרות רשת, כולל אפשרויות DNS ובחירה בין כמה פרוטוקולים שונים והצפנות.

מחשבות סביב סיבוב אחד

לא NordVPN או TorGuard ידועים באריזה בתכונות הטובות ביותר, ושניהם חסרים דברים כמו מנהור מפוצל. (תוכל לקרוא על VPN עשיר בתכונות עם מנהור מפוצל בסקירת ExpressVPN שלנו.) 

עם זאת, TorGuard עושה עבודה טובה בהתאמה אישית של היישום, והרחיק לכת כדי לאפשר למשתמשים מיומנים לכתוב סקריפטים משלהם. בנוסף, הוא תומך יותר בחירות של פרוטוקול והצפנה מאשר NordVPN. התצורה הנוספת הזו מנצחת את TorGuard בנקודה הראשונה.

סיבוב: תכונות נקודה עבור TorGuard

לוגו NordVPN
לוגו TorGuard

2

מחיר

השוואה בין שני מוצרים ושירותים היא כמעט בלתי אפשרית בלי להסתכל על המחיר. כפי שראינו בהתאמת ExpressVPN לעומת NordVPN, NordVPN מתגאה בתמחור תחרותי עבור מה שהיא מציעה. 

בסעיף זה אנו לא בוחנים אך ורק את התמחור. אנו שוקלים גם אילו סוגים של תשלום כל VPN מקבלים, מדיניות ההחזר ואילו סוגים של ניסויים בחינם זמינים, אם בכלל.

NordVPN

מודל התמחור של NordVPN כולל תוכנית אחת עם ארבעה אורכי זמן שונים. התוכנית החודשית פחות מפתה, מבחינת מחיר, ומעמידה את NordVPN בערך בקנה אחד עם VPN מתקדמים אחרים. התוכנית השנתית מקצצת את המחיר לחצי, והתוכניות הארוכות יותר הופכות את החיסכון אפילו טוב יותר.

NordVPN מציעה תוכניות לטווח ארוך, שנתיים ושלוש, שהן מאוד נוחות. התוכניות הללו עומדות בקנה אחד עם התמחור שתוכלו לראות בסקירת CyberGhost שלנו, שהיא אחת ה- VPNs הזולות ביותר בשוק. התוכנית מאפשרת לך לחבר בו זמנית לשישה מכשירים ומעניקה לכל אותם מכשירים רוחב פס בלתי מוגבל.

לתשלום, NordVPN מקבלת כרטיסי אשראי, cryptocurrencies, כולל ביטקוין, וקומץ של אפשרויות מעורפלות, כמו Alipay ו- UnionPay. ל- NordVPN יש גם ערבות של 30 יום הכסף בחזרה, אך ללא תקופת ניסיון – מה שהופך את זה לדרך היחידה למשתמשים לנסות את ה- VPN. 

TorGuard

TorGuard מציעה אפשרויות תכניות רבות יותר מ- NordVPN בטווח הקצר. התוכנית החודשית היא כמה דולרים פחות מזו של NordVPN. השלב הבא מעלה זה הוא רבעוני ומוריד את העלות לא מעט, מה שהופך אותו לשווה יותר לתמחור השנתי של NordVPN כשאתה מפרט אותם על בסיס חודש-לחודש..

TorGuard מציעה גם תוכניות לחצי שנה ושנה עם אותו תמחור חודשי. זה טוב יותר מהתמחור השנתי של NordVPN, אך הוא עדיין לא מבטל את התוכנית לשנתיים של NordVPN. לבסוף, TorGuard מעניקה ללקוחות גם אפשרות לשנתיים שעדיין אינה עולה על התוכנית לשנתיים של NordVPN.

מעל המנוי הסטנדרטי, תוכלו לבצע מספר רכישות נוספות. כמעט כמו המינוי עצמו לחודש, אתה יכול להוסיף IP סטטי לבחירתך מרשימת מדינות, דבר שיכול לעזור כשאתה מנסה להזרים באופן מהימן תוכן חסום גיאוגרפי.. 

ל- TorGuard יש פחות אפשרויות בסך הכל כשמגיע הזמן לשלם עבור המנוי שלך, אך הוא עדיין מכסה כרטיסי אשראי, PayPal וכמה צורות cryptocurrency. לבסוף, TorGuard אכן טוען להציע ניסיון חינם למשך שבעה ימים אם תשלח להם חשבונית מ- VPN אחר. עם זאת, גם לאחר שליחת חשבונית ומעקב, לא הצלחנו לקבל את המשפט הזה. ל- TorGuard יש מדיניות החזר של 7 ימים, אולם פירוש הדבר שיש לפחות דרך למשתמשים חדשים לנסות את השירות..

שתי מחשבות עגולות

בעוד TorGuard אכן מנצח את NordVPN בקושי בתמחור לטווח קצר, NordVPN מנצח את TorGuard במסגרת הזמן הרב-שנתית. בנוסף, אף NordVPN או TorGuard לא מציעים שירות VPN בחינם, מדיניות ההחזר של 30 יום של NordVPN מציגה את שבעת הימים בלבד של TorGuard.

לבסוף, NordVPN מקבל אמצעי תשלום נוספים ואינו מנסה לכלול תוספות לזרם בקופה. זה הופך את NordVPN למנצח חזק בחלק זה וקושר את הציון הנוכחי בנקודה אחת כל אחת.

סבב: נקודת מחיר ל- NordVPN

לוגו NordVPN
לוגו TorGuard

3

קלות שימוש

נראה שיש קרב מתמיד כשמדובר בעיצוב תוכנה. חברות מסוימות אוהבות לשים את הכוח בידי המשתמש, אך לרוב במחיר של ממשק מבלבל יותר. מצד שני, חברות מסוימות בוחרות לייצר מוצר פשוט להפליא, אך במחיר של תכונות.

בחלק זה אנו בודקים עד כמה טוב ספק כל VPN עיצב את לקוחו כדי להציע חוויה ידידותית למשתמש. אנו מבקרים באתר של כל ספק כדי לבדוק את הניווט שלו.

NordVPN

הלקוח של NordVPN הוא אחד הטובים בשוק כרגע בכל הקשור לעיצוב וקלות שימוש. כשאתה פותח את הלקוח, חלון עם מפת עולם עומד לברך אותך. 

כפי שאתה יכול לראות במאמר TunnelBear לעומת NordVPN, TunnelBear משתמש במערך דומה מאוד, אך NordVPN מבצעת זאת בצורה טובה יותר. כלומר מכיוון ש- NordVPN מאפשר לך להתקרב ולהתרחק מהמפה באמצעות גלגל הגלילה שלך, ובכך מקל על ההסתכלות ברחבי העולם ולחץ במדויק על השרת שאתה רוצה..

nordvpn-review-marker-selection

אם לא מתחשק לך למצוא את המיקום הרצוי לך על הגלובוס, יש בצד שמאל גם רשימה אלפביתית שיש לה פונקציית חיפוש. הדברים ממשיכים להיות מסודרים ונעימים מבחינה ויזואלית בתפריט ההגדרות, שם האפשרויות כתובות בבירור וכוללות הסברים קטנים מתחת. זה מקל על משתמשי VPN לא מנוסים אפילו להגדיר את התצורה של היישום לטעמם. 

האתר של NordVPN יעיל ועוקב אחר פריסת אתר די סטנדרטית בה משתמשים ב- VPN רבים. ישנם מספר כפתורי הרשמה בהירים, והרשמת חשבון היא מהירה וקלה. 

TorGuard

הלקוח של TorGuard הרבה פחות מזמין, במבט ראשון. עם פתיחת האפליקציה רואים מסך כהה עם מספר תפריטים נפתחים. אלה מאפשרים לך לבחור דברים כמו פרוטוקול והצפנה, ואילו כפתור ה”סר שרת “הנסתר במקצת בפינה השמאלית העליונה מאפשר לך לבחור את המיקום הרצוי..

torguard-review-ממשק

אם אתה מעז לצאת להגדרות, הדברים מחמירים עוד יותר. מספר הכרטיסיות ותיבות הסימון הוא מהמם בהתחלה, וחלק מהאפשרויות מנוסחות באופן מוזר. אין הסברים לאפשרויות – בניגוד ל- NordVPN – מה שהופך את הגדרות ה- TorGuard ליותר בלתי-אפשריות. 

הרבה מהאפשרויות שנמצאות בתפריטי TorGuard הן – כפי שהזכרנו בסעיף “התכונות” – מכוונות יותר למשתמשים מיומנים. אתה יכול לטעון סקריפטים משלך ואפילו להרכיב ולשמור קבצי באגים בכונן הקשיח שלך. עם זאת, פירוש הדבר גם שרבות מהאפשרויות יהיו מעבר למה שרוב המשתמשים מחפשים. 

אתר TorGuard פחות מעודן מ- NordVPN. אמנם הדברים מתייעלים וניווט באתר קל דיו, אך תהליך הקופה מעורב יותר מזה של NordVPN.

שלוש מחשבות עגולות

מכיוון ש- TorGuard נועד בבירור למשתמשים הבקיאים בתחום הטכנולוגי ומוכנים להפיק את המרב מ- VPN שלהם, חווית המשתמש פחות מעודנת. אין לו את המפה או התפריטים האסתטיים נעימים כמו NordVPN.

ל- NordVPN יש יותר תוספות וסגנון שמאפשר למשתמשים לרדת מהקרקע בקלות, בעוד TorGuard מציב בפני המשתמשים המון אפשרויות חשובות וטכניות בפני הרגע בו הם משיקים את התוכנה. אמנם זהו עניין של העדפה בכל הנוגע לנוחות השימוש ועיצוב ידידותי למשתמש, אך קשה לנצח את NordVPN.

סיבוב: נקודת קלות שימוש עבור NordVPN

לוגו NordVPN
לוגו TorGuard

4

מהירות

כשבדקנו בעבר את NordVPN לגבי מהירות – כמו למשל בהתאמה של NordVPN לעומת PureVPN – גילינו שהוא מתפקד מספיק באופן אמין לזרם ולשימוש טיפוסי. עם זאת, לעיתים קרובות זה פשוט מבויש להיות מהיר מספיק בכדי להגיע למצב ה- VPN המהיר ביותר שלנו. 

לעומת זאת, TorGuard הראה לנו מהירות יוצאת דופן כאשר בדקנו זאת בעבר, כך שזה יהיה קרב עלייה עבור NordVPN בסיבוב זה. הקמנו כל VPN כדי להשתמש בפרוטוקולים ובצפנים זהים, ואז בדקנו את המהירות של כל ספק באותם חמשת מיקומים ברחבי העולם כדי לקבל מושג מקיף לגבי הביצועים שכל רשת VPN מציעה.

NordVPN

NordVPN ביצע בצורה מעוררת הערכה בבדיקות שלנו, כאשר רוב השרתים שניסינו להחזיר לנו את רוב רוחב הפס שלנו. זמני הפינג היו נמוכים למדי עבור כל המרחקים השונים, והגלישה באינטרנט – אפילו כשהיא מחוברת לשרתים רחוקים – הרגישה מגיבה ונמרצת..

מיקום: Ping (ms) הורדה (Mbps) העלאה (Mbps)
לא מוגן9165.510.57
ארה”ב # 247923133.538.87
בריטניה # 20115334.786.06
הולנד # 6614566.915.39
יפן מספר 69159132.833.31
VPN כפול (ארה”ב לקנדה מספר 4)7920.488.64

בסך הכל, המהירויות של NordVPN היו אמינות משרת אחד לשני, כאשר יוצא מן הכלל האחד היה דרום אפריקה, שאיבדה יותר ממחצית רוחב הפס המקורי שלנו. אפילו שרת זה בכל זאת הציע לנו גלישת גלים ברשת וחווית סטרימינג אחידה למרות ביצועיו על הנייר. 

אמנם NordVPN אינו בהכרח ה- VPN המהיר ביותר שיש במספרים, אך הוא מבצע מספיק טוב עבור מרבית המשימות ומציע אינטרנט מהיר מכובד בכדי להפוך אותו למתמודד מוצק..

TorGuard

TorGuard היה בסך הכל פחות עקבי מאשר NordVPN, והשניים סחרו מכות משרת לשרת. ל- NordVPN יש יתרון בשרת האמריקני, בעוד TorGuard הצליחה ביצועים טובים יותר במהירויות ההורדה בשרת הבריטי..

מיקום: Ping (ms) הורדה (Mbps) העלאה (Mbps)
לא מוגן (סנט לואיס)884.2822.01
דאלאס (מומלץ)4863.5117.7
שיקגו4264.212
לונדון2793.120.64
טוקיו29622.4818.89
סידני44511.6814.51

עם זאת, NordVPN הצליחה להשיג ביצועים טובים יותר בשרתים של יפן ודרום אפריקה, בעוד TorGuard השיגה מהירויות מהירות יותר בברזיל. דרום אפריקה הייתה גם המיקום הבעייתי ביותר עבור TorGuard, ואיבדה את רוב רוחב הפס שלנו.

TorGuard אמנם ראה פעמים פינג מעט טובות יותר במיקומים הרחוקים יותר, כמו יפן, דרום אפריקה וברזיל, אך רווח הביצועים לא הורגש במהלך הגלישה. עם זאת, NordVPN ו- TorGuard מציעים שניהם חווית גלישה נהדרת.

סיבוב ארבע מחשבות

גם NordVPN וגם TorGuard מציעים גלישה מהירה באינטרנט שכל אחד יכול לסמוך עליה שיעבוד טוב מספיק כשהוא זורם או מבצע משימה מקוונת טיפוסית כלשהי. עם זאת, גם ל- NordVPN וגם לטורגארד היו כמה אזורים בבעיות, כאשר שתי האופציות נאבקות ביותר בדרום אפריקה. 

NordVPN היה מהיר יותר כשמדובר במהירויות הורדה בשלושה מתוך חמשת המיקומים שבדקנו וגם היה פחות שונות בביצועים משרת אחד לשני. מסיבה זו אנו נותנים את נקודת המהירות ל- NordVPN.

סיבוב: נקודת מהירות ל- NordVPN

לוגו NordVPN
לוגו TorGuard

5

בטיחות ופרטיות

כפי שראינו קודם לכן, בהתאמת ה- NordVPN לעומת ה- IPVanish שלנו, למשל, ל- NordVPN יש אבטחה מעולה, מדיניות פרטיות איתנה ורקורד טוב. קשה לנצח בכל הנוגע לביטחון. עם זאת, כפי שראינו בסעיף התכונות, TorGuard מציע אפשרויות נוספות להגדרת אבטחה, מה שיכול לתת לו יתרון.

בחלק זה אנו מעריכים את האבטחה של כל VPN על ידי בדיקה באילו סוגים של פרוטוקולים והצפנה הם משתמשים ועל ידי בדיקת דליפות DNS. אנו גם מעריכים את פרטיותו של כל ספק על ידי בדיקת כל מדיניות פרטיות והסתכלות אחורה על ההיסטוריה של כל חברה בכדי לבדוק אם אחד מהם אי פעם הוציא מידע לקוחות לצדדים שלישיים או אכיפת החוק (כמו שתוכל לקרוא עליהם בביקורת PureVPN שלנו).

NordVPN

כפי שכבר אמרנו, NordVPN לא נותנת למשתמשים מגוון עצום של אפשרויות בכל הקשור לאבטחה. יש מתג להרוג ותוכל לקוח להתחבר אוטומטית בעת ההפעלה, ושתי תכונות חיוניות.

עם זאת, NordVPN נועל את ההצפנה ל- AES-256 ומציע רק בחירה בפרוטוקול בין שתי צורות OpenVPN: TCP ו- UDP. למרות שזה לא נותן למשתמשים המון אפשרויות, שילוב זה הוא מה שאנחנו מחשיבים כסטנדרט הזהב בכל הקשור לאבטחת VPN. לא הצלחנו למצוא שום סוג של דליפות DNS או נתונים בזמן בדיקת NordVPN.

באשר לפרטיות, ל- NordVPN יש את אחת ממדיניות הפרטיות התמציתית ביותר של כל ספק VPN הקיים. זה כתוב בצורה קלה להבנה וקצרה מספיק שלא קשה לקרוא את זה ולנתח איזה מידע NordVPN אוסף.

בתור התחלה, NordVPN זקוק לכתובת דוא”ל ואמצעי תשלום כדי להגדיר חשבון. מי שחושש מאנונימיות מקוונת יכול להתמודד עם זה בקלות באמצעות ביטקוין והודעת דוא”ל. 

NordVPN לא מקיים יומני מידע כלשהו המזהים לגבי השימוש באנשים ב- VPN. עם זאת, היא אוספת מידע כלשהו באתר באמצעות קובצי Cookie. אוסף מידע מסוג זה ברובו בלתי ניתן להשגה, כפי שאתה יכול לקרוא במדריך הגלישה האנונימי שלנו. הם משתמשים במידע כדי לשפר ולתחזק את האתר – אין לו מידע מזהה או מתייחסים בשום דרך לשימוש שלך ב- VPN.

TorGuard

אמנם אתה יכול להגדיר ידנית את TorGuard במחשב שלך כ- VPN רשת לשימוש כמעט בכל פרוטוקול שתרצה, היישום תומך רק ב- OpenVPN ו- OpenConnect. כפי שאמרנו עם NordVPN, עם זאת, OpenVPN הוא פרוטוקול מצוין שהוא מאוד מאובטח תוך שהוא עדיין מציע ביצועים מהירים. 

לצורך הצפנה, TorGuard נותן המון אפשרויות, כולל צורות מרובות של AES-128 ו- AES-256. אם אתה מעוניין ללמוד עוד אודות הצפנה שונה, תוכל לבדוק את סיכום ההצפנה שלנו, אך אנו קוראים לאנשים להתייצב עם AES-256 לביטחון הטוב ביותר. TorGuard אפילו מאפשר לך לבחור באיזה יציאה החיבור שלך ישתמש, אך זו תכונה שכמה אנשים סביר להניח שישתמשו בהם אי פעם. 

TorGuard היה חופשי מכל סוג של דליפות DNS או IP במהלך הבדיקה שלנו. יש לה גם מדיניות מוצקה ללא כריתת עצים שטרם הותקנה ערעור בבית המשפט או שהוצגה בספק. בדומה ל- NordVPN, TorGuard אוסף מידע באתר באמצעות קובצי Cookie כדי לאסוף נתוני תנועה ולתחזוקה של האתר שלה.

אמנם TorGuard מבוסס בארה”ב, שלא ידוע כי הם מחוקקים על חוקי הגנת הפרטיות, אך עדיין לא סביר שזה יהיה חשוב. TorGuard קובע במדיניות הפרטיות שלה שהיא לעולם לא תעביר מידע לצדדים שלישיים אלא אם כן תידרש לעשות כן על פי חוק. עם זאת, TorGuard לא יכול למסור מידע שאין לו. 

משמעות הדבר היא שאפילו אם הרשויות מנסות להשיג יומנים או רשומות מ- TorGuard, הם לא יקבלו דבר מכיוון TorGuard לא רושם את המידע הזה. 

מחשבות סיבוב חמש

גם NordVPN וגם TorGuard הם בראש המשחק כשמדובר באבטחה ופרטיות. לאף אחד מהספקים מעולם לא דלף נתונים, העביר מידע לצדדים שלישיים או נקלע לתביעה ביומנים. 

בנוסף, שתי הספקיות מציעות אבטחה איתנה עם אפשרויות דומות, כמו גם מדיניות פרטיות כתובה וידידותית לצרכן. אנו מרגישים בנוח להמליץ ​​על אחת מהאפשרויות הללו לאנשים שרוצים לשמור על מידע מקוון ובאנונימיות שלהם. מסיבה זו אנו מכריזים על הסיבוב הזה על עניבה ומעניקים נקודה אחת לכל VPN.

סבב: אבטחה ופרטיות אין מנצח ברור, נקודות עבור שניהם

לוגו NordVPN
לוגו TorGuard

6

מחשבות אחרונות

בעוד TorGuard יצא חזק עם מערך הפיצ’רים שלו, הוא רק הבטיח שתי נקודות מול ארבע של NordVPN. שתי הספקים מציעים רמת אבטחה וביצועים מכובדת, אך NordVPN לקח יתרון קל בכל הנוגע למהירות.

הזוכה: NordVPN

אמנם NordVPN עשוי להקריב כמה דברים בכל מה שקשור לתכונות, אך הוא עושה זאת תוך שיקול דעת זהיר. כל התכונות החשובות ביותר עדיין קיימות. בנוסף, בתמורה לתפריטי ההגדרות המעט מאוכלסים, הממשק נקי להפליא וקל לכל אחד לשימוש. NordVPN מוציאה גם את TorGuard בכל הנוגע לתמחור בעזרת מדיניות התמחור וההחזר הכספי לתקציב, לטווח הארוך.

תן לנו לדעת מה אתה חושב על NordVPN ו- TorGuard בתגובות שלהלן. כמו תמיד, תודה שקראתם.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me