NordVPN לעומת PIA: סקירת אבטחה ומהירות בשנת 2020

NordVPN הוא אחד השחקנים הגדולים ביותר בשוק ה- VPN, ולא בכדי. בסקירת NordVPN שלנו, אנו מדברים על האופן שבו יש לו מספר מכובד של תכונות, ממשק נקי וקל לשימוש מאוד, כמו גם אבטחה ופרטיות איתנים.. 


גישה פרטית לאינטרנט, או PIA, היא קומץ קטן של VPNs שממוקמים בארצות הברית. בסקירת ה- PIA המלאה שלנו, אנו מדברים על איך זה יכול להרים גבה אצל אנשים מסוימים בגלל חוקי פרטיות הנתונים החלשים יחסית במדינות. 

עם זאת, סמנכ”ל PIA הוזמן לא פעם ולא נתן מעולם מידע למשתמש לרשויות..

מתוך היכרות עם ההיסטוריה המוצקה של PIA לשמירה על פרטיות המשתמשים, חשבנו שיהיה מעניין להשוות את NordVPN לאנדרדוג היחסי הזה כדי לראות אם הרשומה הנקייה של PIA יכולה לעזור לה לנצח ענקית VPN. התוצאה היא קרב ה- PIA מול NordVPN לדורותיו.

הגדרת קרב: PIA מול NordVPN

למרבה הצער, VPNs אלה אינם יכולים להילחם זה בזה במובן המילולי, לכן פיתחנו כמה כללים כדי להקל על תחרות הוגנת. ישנם חמישה סיבובים וכל אחד משוקלל באופן שווה כשנקודה אחת מוקצה בכל סיבוב. חמשת הסבבים הם תכונות, תמחור, קלות שימוש, מהירות ואבטחה. 

אנו מתחילים כל סיבוב על ידי מעבר בקצרה על מה שאנחנו מחפשים, ואז נותנים קצת מידע מפורט על ביצועי כל VPN בקטגוריה זו. בסוף כל סיבוב אנו מסיקים מסקנה ומעניקים נקודה לאחד ה- VPNs. 

1

תכונות

כפי שאתה יכול לראות בהשוואה שלנו NordVPN לעומת Mullvad, אנחנו תמיד מתחילים את ההתאמות הללו עם מבט על התכונות של כל ספק, ול- NordVPN יש רקורד חזק בסיבוב הראשון הזה..

בחלק זה, הדברים החשובים ביותר שאנו מחפשים הם מתג להרוג ואיזו דרך ל- VPN להתחבר אוטומטית. אלה שתי התכונות שלדעתנו נחוצות לכל VPN, מכיוון ששתי תכונות אלה משפיעות ישירות על האבטחה, ובלעדיהן, VPN לא יכול להיות בטוח כמעט באותה מידה.. 

מלבד אלה, התכונות שכל VPN בוחר לספק הן רק הדובדבן בעוגה. דברים כמו חוסם מודעות, אפשרויות DNS או אפילו שכבות אבטחה נוספות הן תוספות נפוצות.

NordVPN

NordVPN דופק אותו מהפארק כשמדובר בפריטים החיוניים ביותר שרשמנו זה עתה. זה מאפשר למשתמשים להגדיר מגוון רחב של אפשרויות בכל מה שקשור לחיבור האוטומטי והמתג להרוג שלו.

החל מהמתג להרוג, ישנם למעשה שניים מובנים בלקוח שולחן העבודה. האחד מסומן בהגדרות כמתג “להרוג אינטרנט” ועובד על ידי ניתוק תזרים התעבורה באינטרנט אם חיבור ה- VPN אבד.. 

nordvpn-review-killswitch

השנייה נקראת “מתג להרוג אפליקציות”, וכשהיא מופעלת, היא תסיים אוטומטית את כל היישומים שתוסיף לרשימה שלה. זה עוזר בשיפור הביצועים של תוכניות שאינן זקוקות ל- VPN, תוך שמירה על ביטחון. 

ל- NordVPN יש גם הגדרת חיבור אוטומטי מעוצבת המאפשרת את התצורה קלה. אתה יכול לחבר את ה- VPN באופן אוטומטי כאשר התוכנית מתחילה או כאשר Windows מתחיל. ניתן גם להגדיר את התצורה כך שתתחבר אוטומטית רק כשאתה נמצא ברשתות אלחוטיות לא מאובטחות (מה שאומר רוב ה- WiFi הציבורי). 

בנוסף, אתה יכול לבחור לאיזה אזור או מדינה אתה מתחבר אוטומטית. ל- NordVPN יש גם כמה מאפייני אבטחה נוספים, כמו אפשרויות DNS מותאמות אישית ואי נראות ברשת LAN.

המעניינות מבין תכונות האבטחה הנוספות הללו הן מסנן CyberSec ו- VPN הכפול. CyberSec היא תכונה חדשה יחסית שהציגה NordVPN שעובדת כחוסם מודעות, כמו גם כנוזל זדוני ומסנן דיוג.. 

אופן הפעולה של CyberSec הוא פשוט על ידי חסימת האתרים המציגים מודעות או שידוע שהם מכילים תוכנות זדוניות או התקפות דיוג. למרות שזו לא התכונה הכי פורצת דרך – וישנם טונות של כלים חינמיים דומים להגנה על פרטיותך, זה נחמד למי שלא משתמש כבר באיזו חוסם מודעות. 

לבסוף, ה- VPN הכפול הוא בדיוק איך שהוא נשמע. זה מעביר את התנועה שלך דרך יותר משרת VPN אחד, ומקשה על מישהו אחר לעקוב אחר הפעילות המקוונת שלך.

גישה פרטית לאינטרנט

ל- PIA יש פריסה שונה מאוד עם תפריטי ההגדרות שלה משל NordVPN, שנחקור ביתר פירוט בסעיף “קלות השימוש”. בדף ההגדרות הראשון שאליו אתה מתקדם יש תיבות סימון להפעלת התוכנית בעת הפעלת המערכת, האם ה- VPN מתחבר בהשקה וקומץ תפריטים נפתחים עם אפשרויות קוסמטיקה.. 

כברירת מחדל, לקוח PIA ננעל בשורת המשימות ומשתמש בנושא כהה. עם זאת, בהגדרות קיימת האפשרות לבטל את נעילת החלון משורת המשימות ולאפשר להעביר אותה סביב המסך, כמו גם נושא קליל וכמה אפשרויות להופעת סמל מגש המערכת..

סיור פרטי עם גישה לאינטרנט

זהו אחד החלקים הטובים ביותר ב- PIA, ואנחנו מחכים לספקים נוספים, כמו NordVPN, שישלבו מצב לילה ברקע הלבן שלו, שיכול להיות די צורב בעיניים על צגים בהירים יותר או בחדרים כהים יותר..

עם זאת, זהו הדבר היחיד בהגדרות של PIA שאנו יכולים להצביע עליו כדבר שאחרים צריכים לעקוב אחריו. בעוד שהדף הראשון של ההגדרות מציע תיבת סימון לחיבור אוטומטי, אין דרך להגדיר היכן VPN מתחבר אוטומטית. 

בנוסף, מתג ה- kill מציע שלוש הגדרות שאינן מוסברות היטב. האפשרויות הן “כבוי”, “אוטומטי” ו- “תמיד.” קל מאוד להסביר את “כיבוי” ו”תמיד “, אך ההגדרה” אוטומטי “אומרת שהיא חוסמת תנועה מחוץ בזמן ש- VPN פועל.. 

הרפתקאות פרטיות עם גישה לאינטרנט

מתג להרוג פועל בדרך כלל על ידי חסימת תנועה אם ה- VPN איבד את הקשר שלו מסיבה כלשהי. חסימת תנועה חיצונית היא דבר שכל VPN צריך לעשות כברירת מחדל, והגדרת מתג ההרג ככה זה קצת מוזר. 

בדומה ל- NordVPN, PIA מציעה גם אפשרויות DNS ואפילו חוסם תוכנות זדוניות שהיא מכנה MACE. PIA מציעה גם כרטיסייה בהגדרות שכותרתה “חיבור” המעניקה למשתמשים שליטה רבה יותר על ההיבטים הטכניים של אופן הפעולה של ה- VPN, כגון הצפנה, פרוטוקול, לחיצת יד ואפשרויות יציאה.. 

דבר אחד שנעדר גם מרשימת התכונות של NordVPN וגם מרשימת ה- PIA הוא מנהור מפוצל, המאפשר למשתמשים להגדיר רשימת תוכניות המשתמשות בחיבור המוגן של ה- VPN בעוד תוכניות אחרות משתמשות בחיבור אינטרנט רגיל. תוכלו לקרוא עוד על מנהור מפוצל ולראות יישום מצוין של תכונה זו בסקירת ExpressVPN שלנו. 

מחשבות סביב סיבוב אחד

לגישה לאינטרנט פרטית יש תפריט הגדרות שונה מאוד מרוב ה- VPN, וזה לא משהו שאנחנו בהכרח אשמים בו. ישנן טונות של אפשרויות אסתטיות, ואנחנו מאחלים לספקים נוספים היו במצב לילה לבריאות העיניים. 

ל- PIA יש גם כמה אפשרויות מתקדמות הרבה יותר העומדות לרשות מתכננים ומשתמשי כוח מאשר NordVPN. עם זאת, NordVPN השקיע מאמץ רב יותר בדברים שבאמת חשובים ותפקד עדיפות על פני פונקציות על פני מראה עם מערך התכונות שלה. 

מתג ההרג המצוין של NordVPN ואפשרויות החיבור האוטומטי מציבות אותו לפני PIA בכל מה שקשור לתכונות, שמרוויחות את זה הנקודה לסיבוב זה.

סיבוב: נקודת תכונות עבור NordVPN

לוגו NordVPN
לוגו פרטי גישה לאינטרנט

2

מחיר

כמובן שלא ניתן להשוות בין שני מוצרים מבלי לבחון את התמחור שלהם. עם זאת, סבב זה לא מסתיים בכמה שעלה כל ספק. 

נוסף על התמחור, אנו לוקחים קצת זמן בסעיף זה כדי לבדוק אילו סוגים של אמצעי תשלום מתקבלים, האם מוצעת תוכנית ללא תשלום או ניסוי בחינם והאם קיימת מדיניות החזר כלשהי כלשהי.. 

NordVPN

כפי שראינו בהתאמת ה- NordVPN שלנו לעומת TorGuard, ל- NordVPN יש מבנה תמחור שמתחיל קצת סלעי אך הופך במהירות לפיתוי. אם אתה מתכנן להירשם על בסיס של חודש לחודש, התמחור של NordVPN קצת בסופו של דבר, אבל זה בערך מה שאתה צריך לצפות מספק מדף עליון..

האופציה השנתית מקטינה את המחיר החודשי כמעט לחצי, והאופציות לשנתיים או שלוש מציעות עסקה מצוינת עוד יותר. כל התוכניות זהות ביחס לכלול, כאשר כולן מאפשרות עד שישה חיבורים בו זמנית וכמות רוחב פס בלתי מוגבלת.. 

NordVPN מקבל את כל צורות התשלום העיקריות, כולל כרטיסי אשראי, PayPal, Amazon Pay ואפילו bitcoin. למרות שאין תקופת ניסיון ללא תשלום או תוכנית בחינם, NordVPN אכן מבטיחה 30 יום הכסף להחזר הכסף. זה לפחות מציע דרך לנסות את השירות, אך הוא עדיין מחייב אותך להעלות את העלות הגדולה הקדמית של התוכנית לטווח הארוך.

גישה פרטית לאינטרנט

על פני השטח, התמחור של PIA נראה טוב יותר מזה של NordVPN. התמחור החודשי של PIA מתחיל במקום בו נמצא התמחור השנתי של NordVPN. זה הופך את ה- PIA לבחירה הברורה עבור מי שלא מחפש מנוי VPN לטווח ארוך.

עם זאת, PIA מציעה רק תוכניות לחצי שנה ושנה, כאשר האופציה לחצי שנה כמעט ולא מורידה דבר מהעלות. התוכנית השנתית היא בערך כמחצית מהתוכנית החודשית, עם פירוק העלות החודשית. 

למרות שזה מקים את ה- PIA בטריטוריה טובה כאופציה משתלמת, הוא עדיין לא ממש מבטל את התמחור הארוך לטווח הארוך של NordVPN. עם זאת, התוכנית של PIA מגיעה עם קצת יותר מהאפשרות NordVPN, ומאפשרת לחבר עד 10 מכשירים בו זמנית. 

בדיוק כמו NordVPN, PIA מקבלת cryptocur מטבעות כמו גם תשלום מסורתי יותר, כמו כרטיסי אשראי ו- PayPal. למעשה, PIA מקבלת יותר אמצעי תשלום מאשר NordVPN, זורקת אופציות כמו Beam ו- Mint. 

בדומה ל- NordVPN, גם PIA נעדרת כל ניסיון חינם. אם אתה מעוניין לנסות VPN לחלוטין בחינם, הקפד לבדוק את המידע הטוב ביותר שלנו בנושא שירותי VPN בחינם. PIA מקלה מעט את הדאגה הזו בתקופת החזר, אך היא שבעה ימים בלבד.

שתי מחשבות עגולות

זהו סבב קשה להבקיע, מכיוון שלשני הספקים יש מודל תמחור שנראה מכוון לאנשים שונים. מצד אחד, PIA מציעה תמחור לטווח קצר יחסית סביר, ומצד שני, NordVPN מכה אותה בתכנית לשלוש שנים.. 

מה שמגיע בסבב זה הוא ש- NordVPN מעניק למשתמשים 30 יום שלם להחליט אם זה מתאים להם ולקבל החזר, בעוד ש- PIA נותן לך רק שבעה. ההבדל הזה מנצח את NordVPN את הנקודה בסיבוב זה, אבל רק בצמצום. אנו מרגישים שכדאי לציין כאן שכפי שתוכלו לקרוא עוד על כך בסקירת CyberGhost שלנו, CyberGhost מציעה תקופת החזר ארוכה יותר ותמחור טוב יותר משני VPNs שאנו בוחנים היום. 

סבב: נקודת מחיר ל- NordVPN

לוגו NordVPN
לוגו פרטי גישה לאינטרנט

3

קלות שימוש

כמה קל להשתמש בתוכנת תוכנה זה עניין די סובייקטיבי, אך למרות זאת, זה משהו שחשוב לקחת בחשבון. תוכנה מעוצבת היטב יכולה להציע חוויה נעימה, בעוד שתוכנה מעוצבת בצורה לא טובה יכולה להיות אומללה לשימוש, להפריע לפריון המקוון שלך או לדחיינות. 

בסעיף זה אנו בוחנים מקרוב את הלקוחות של כל VPN ומדברים על איך נראה ממשק המשתמש. ה- VPN עם הלקוח הידידותי למשתמש וההגשה היטב זוכה בנקודה לסיבוב. 

NordVPN

קשה לומר מי עשה זאת קודם, אך המתווה הכללי של NordVPN הוא די נפוץ בקרב לקוחות VPN (אתה יכול לראות דוגמא לעיצוב דומה מאוד בסקירת ProtonVPN שלנו). הדבר הראשון שאליו אתה מתקבל כשאתה פותח את התוכנה הוא מסך עם מפה גדולה שתופסת את רוב הצד הימני של המסך ורשימת שרתים שתופסת את הצד השמאלי..

nordvpn-סקירה-ממשק

סביב המפה ישנם מספר סמני מיקום שניתן ללחוץ עליהם כדי להתחבר לשרת באותו מיקום. דבר אחד NordVPN עושה טוב יותר מרוב הספקים האחרים המשתמשים בפריסה זו הוא שתוכלו להתקרב ולהתרחק על המפה כדי להקל על הגלישה בכל מיקומי השרתים ברחבי העולם, בעוד של VPNs אחרים יש פרספקטיבה קבועה.. 

רשימת השרתים בצד שמאל של המפה מחויבת לפי אלף-בית ומציגה את הדגל של כל מדינה שלצידה. לאחר שתתחיל להשתמש ב- VPN, רשימה של שרתים ששימשו לאחרונה תופיע מעל רשימת השרתים המלאה, ותקל על התחברות מהירה למיקומים פוקדים..

רשימת השרתים האחרונה מציגה עד חמישה מיקומים לפני כיבוי אחד מהרשימה. למי שמעוניין למקסם את שטח המסך ולמזער את העומס במרחב העבודה הדיגיטלי שלהם, NordVPN מאפשר למשתמשים לסגור את חלק המפה של הלקוח ורק לראות את חלק רשימת השרתים הקטנים בהרבה.. 

תפריט ההגדרות של הלקוח של NordVPN מותאם ביעילות רבה והופך את NordVPN לבחירה נהדרת עבור כל אחד. ישנן מספר מוגבל של כרטיסיות בהגדרות, ויכולנו למצוא הכל על ידי התבוננות תחת הניחוש בכרטיסייה הראשונה שלנו, וזה דבר די נדיר. 

מעל הלשוניות המאורגנות היטב, לכל אפשרות בהגדרות יש הסבר קטן, שורה אחת או שתיים מתחת. אלה עוזרים להבהיר עוד יותר מה כל האפשרויות עושות וממצקות את NordVPN כבחירה מצוינת עבור אלו שאינם המתמצאים ביותר בטכנולוגיה..

גישה פרטית לאינטרנט

כברירת מחדל, הלקוח של PIA נעול במקום בשורת המשימות בפינה השמאלית התחתונה של המסך. החלון קטן בהרבה מהלקוח של NordVPN, נכנס פחות ממחצית הרוחב וכמעט חצי מהגובה. 

כפי שציינו, ישנן טונות של אפשרויות חזותיות המוצעות בהגדרות של PIA, ואחת משחררת את לקוח VPN משורת המשימות, המאפשרת לך להעביר את החלון למקום שאתה רוצה אותו..

הפריסה של PIA שונה מאוד מזו של NordVPN, כאשר כפתור “הפעלה” גדול תופס כמחצית מהממשק הקטן שכבר נמצא. לחיצה על כפתור הפעלה זה מחברת אותך ל- VPN במיקום שמוצג ממש מתחת. VPN אחר שעושה זאת הוא ExpressVPN; קרא את המאמר שלנו ExpressVPN לעומת PIA כדי לראות דרכים אחרות להשוואה בין שירותים אלה.

ממשק פרטי גישה לגישה לביקורת

לחיצה על המיקום תפתח את רשימת השרתים ומתחת לזה תציג גם את כתובת ה- IP שלך ואת ה- IP של שרת ה- VPN בו אתה משתמש.. 

לבסוף, חץ קטן בתחתית התוכנית מרחיב את החלון לגובה זהה לזה של לקוח NordVPN. שטח נוסף זה מציג מידע רב יותר על חיבור, כגון פרטי חשבון, שימוש חודשי וכמה אפשרויות הגדרות מהירות. 

הממשק העיקרי מאוד קומפקטי ויעיל. אפשרויות ההגדרות המהירות הן מגע נהדר, והמראה הכללי של הממשק נקי. עם זאת, ברגע שאתה נכנס לתפריטי ההגדרות, הדברים קצת יותר מחוספסים בקצוות. 

להגדרות יש הסברים, אך חלק מהניסוחים יכולים להיות מעט לא ברורים. דברים כמו מתג ההרג של שלוש מצבים שהזכרנו בסעיף “תכונות” רק מוסיפים פרטים מבלבלים ומיותרים לתכונות שצריך לחתוך באופן ברור.

בנוסף, החיבור הרחב ואפשרויות הרשת עוברות הרבה מעבר למה שרוב האנשים צריכים להתעסק איתם. למרות שבוודאי יכול לשמש PIA על ידי כל אחד ברמה בסיסית, פונקציות טכניות הרבה יותר מוצעות בהגדרות, שעשויות להיות משהו שמסלק אנשים מסוימים.

שלוש מחשבות עגולות

שני ה- VPNs מזוקקים לקוחות שנראים טוב ועושים את העבודה הזו טוב. NordVPN מעניק למשתמשים גלובוס לחפש מיקום טוב להתחבר אליו, בעוד ש PIA מכווץ מעט את הדברים כדי לחסוך את שטח המסך היקר שלך. 

בסופו של דבר, ל- NordVPN יש פריסה שנבחרה טוב יותר בתפריטי ההגדרות. ארגון הלשוניות הוא פשוט, ולכן קל למצוא את מה שאתה צריך. 

מה שכן, ש- NordVPN מציע הסברים מאוד ברורים למה כל מה בהגדרות עושה. בינתיים, ל- PIA יש ניסוחים שיכולים להיות מבלבלים, והיא מציעה הגדרות שהן קצת יותר טכניות ממה שרבים מהאנשים היו מעוניינים בכך.

סיבוב: נקודת קלות שימוש עבור NordVPN

לוגו NordVPN
לוגו פרטי גישה לאינטרנט

4

מהירות

בדומה לקלות השימוש, המהירות יכולה ליצור או לשבור כל VPN בקלות. VPN מהיר יכול להציע חוויית גלישה באינטרנט דומה לאי שימוש ב- VPN בכלל, בעוד שמהירויות מתפוררות יגרמו לך להרגיש כאילו שודרגת אותך בחזרה לחיוג. 

אולם בניגוד לנוחות השימוש, מהירות היא עניין שניתן לכימות אותו אנו יכולים לבדוק באופן אובייקטיבי כדי לקבוע מנצח. בקטע זה, נעשה זאת בדיוק על ידי בדיקת כל VPN בחמישה מיקומים ברחבי העולם והשוואה לקריאת בסיס שאנו מבצעים ללא VPN כלשהו. 

NordVPN

כפי שנגענו בעבר, כמו למשל בהתאמת ProtonVPN לעומת NordVPN שלנו, NordVPN יכול להיות לא עקבי בכל הקשור להקצאת לך שרת. זה בולט ביותר כאשר מבצעים בדיקות מהירות כאלו, ובסופו של דבר פירושו שכל פעם שאתה מתחבר למיקום חדש, יש קצת הגרלה שנמשכת.

מיקום: Ping (ms) הורדה (Mbps) העלאה (Mbps)
לא מוגן9165.510.57
ארה”ב # 247923133.538.87
בריטניה # 20115334.786.06
הולנד # 6614566.915.39
יפן מספר 69159132.833.31
VPN כפול (ארה”ב לקנדה מספר 4)7920.488.64

רוב הזמן הסיכוי האקראי הזה יתברר בסדר, ותראו ביצועים איתנים, כפי שעשינו בארבעה מתוך חמשת המיקומים שבדקנו. עם זאת, שיטת הקצאת השרתים הכושלת של NordVPN לכאורה גרמה שוב את הראש בגרמניה וגרמה לנו לקבל פחות ממחצית רוחב הפס ההורדה של מה שקיבלנו מכל שרת אחר.. 

למרות ששרת זה עדיין היה מהירויות הגון והרגיש טוב כששימשנו אותו לגלישה באינטרנט והזרמת וידאו, זה עדיין ממחיש נקודה שקבענו בעבר. NordVPN בדרך כלל מהיר, אך הוא אינו עקבי משרת אחד לשני, אפילו באותו מיקום. 

עם הזמן נראה כי הדברים השתפרו בהקשר זה, אך עדיין תוכלו למצוא לעצמכם מדי פעם צורך להתנתק ולהתחבר מחדש כדי לנסות את ההגרלה שוב ובתקווה לקבל שרת מהיר יותר..

גישה פרטית לאינטרנט

PIA ו- NordVPN סחרו מכות ממקום אחד למשנהו, כאשר PIA פלטה את NordVPN בארה”ב, אך לא הצליחו להשיג את הזכייה בבריטניה. ואז, בעוד ש PIA קצת איטית ביפן, היא מנצחת על המיקום החלש ביותר של NordVPN, גרמניה.

מיקום: Ping (ms) הורדה (Mbps) העלאה (Mbps)
לא מוגן (סנט לואיס)9169.3411.3
שיקגו (מומלץ)1665.4910.23
לונדון107100.728.82
סאו פאולו156124.583.11
טוקיו16352.495.27
סידני253122.192.6

לבסוף, בברזיל, PIA התפרקה בסוף ומתפוצצת במהירות של NordVPN. כל השרתים ביצעו היטב בבדיקות מעשיות, אפילו בזמן הזרמת וידאו HD, למעט שרת ברזיל.

כפי שרמזו התוצאות על הנייר, שרת ברזיל היה ניכר איטי יותר מהשרתים האחרים והיה לוקח שנייה או יותר זמן מהרגיל להתחיל לטעון דפי אינטרנט..

סיבוב ארבע מחשבות

אף אחד משני ה- VPN הללו לא היה נוחת בקטגוריה “איטית” עם ביצועים מסוג זה, אך רק לאחד מהם היה שרת איטי בולט, וזה היה PIA. על הנייר, NordVPN גברה על PIA בשלושה מתוך חמישה מיקומים וניצחה בשוליים גדולים.

במקומות שבהם NordVPN היה איטי יותר, זה היה רק ​​בשוליים קטנים יחסית. המסמר הסופי האמיתי בארון המתים של PIA הוא שהוא היחיד עם שרת שסבל באופן ניכר כתוצאה מביצועים גרועים, בעוד שכל השרתים של NordVPN הרגישו מגיבים ומהירים..

סיבוב: נקודת מהירות ל- NordVPN

לוגו NordVPN
לוגו פרטי גישה לאינטרנט

5

בטיחות ופרטיות

הסבב האחרון הוא מה שתראה ככל הנראה שהדגיש הכי הרבה בשיווק של כל VPN: אבטחה ופרטיות. כמו בכל דבר, אסור לקחת את מילת החברה עד כמה המוצר שלה מאובטח. 

כדי לנתח את האבטחה של כל VPN אנו בודקים אילו סוגי פרוטוקולים והצפנות זמינים ובודקים כל סוג של דליפות, כולל מידע על DNS ו- IP. אנו בודקים גם את מדיניות הפרטיות של כל VPN ונעמקים מעט בעברו של כל אחד כדי לראות אם היו בעבר שיקולי פרטיות בעבר. 

NordVPN

מבחינת האבטחה, NordVPN לא מציע אפשרויות רבות. לרוב, גם ההצפנה וגם הפרוטוקול נעולים ולא ניתן לשנותם. עם זאת, למרות היעדר אפשרויות, היא משתמשת בשילוב הטוב ביותר כרגע. 

לגבי פרוטוקול, NordVPN משתמש ב- OpenVPN, שהוא פרוטוקול מאובטח ומקור פתוח מאוד שיש לו רקורד מוכח של אבטחה, תוך שהוא עדיין שקוף ומציע מהירות מוצקה מעל לכל. תוכל לקרוא מידע נוסף על OpenVPN ועל פרוטוקולים אחרים בפירוט פרוטוקול VPN שלנו. 

ההצפנה המשמשת היא AES-256, שכאשר אנו מתייחסים לפרוטוקול OpenVPN, זה מה שנחשב לתקן הזהב הנוכחי לאבטחת האינטרנט. כפי שציפינו עם פרוטוקול והצפנה אלה, לא הצלחנו למצוא סימנים של דליפות DNS, דליפות IP או כל סוג אחר של דליפת נתונים..

באשר לפרטיות, NordVPN מציעה את אחת ממדיניות הפרטיות התמציתית יותר שקיימת שם. באורך של כשמונה עמודים, המסמך עושה עבודה טובה למדי בכדי להסביר בדיוק איזה מידע נאסף, כמה זמן הוא נשמר ולמה הוא משמש, מבלי להסתבך מכוח המינוחים החוקיים המופרזים מדי.. 

NordVPN אוסף כמות מינימלית של מידע על המשתמשים. למעשה, אם בחרתם לשלם באמצעות bitcoin, למעשה ניתן להקים חשבון מבלי למסור מידע מזהה באמצעות כתובת דוא”ל זורקת..

שיטות תשלום רגילות, כגון כרטיס אשראי, עדיין יספקו ל- NordVPN מידע מזהה, אך הדבר מתמעט במידה רבה מהעובדה שה- VPN עצמו לא אוסף מידע מזהה על משתמשים..

המידע שנאסף מחוץ להגדרת החשבון מוגבל לרוב לנתונים שנאספו מעוגיות באתר. שוב, מידע זה אינו מזוהה ומשמש לשיפור ותחזוקת האתר.

גישה פרטית לאינטרנט

PIA מציעה יותר אפשרויות למשתמשים בכל הנוגע לאבטחה, והיא אף מציעה אתר שימושי זה שמסביר רבות מאפשרויות ההצפנה ומציע כמה המלצות. כמו NordVPN, גם קידוד AES-256 זמין, אך PIA זורקת גם AES-128.

AES-128 הוא פחות מאובטח מאשר האח הגדול של 256 סיביות, אך בתמורה יכול לספק מהירות וביצועים מעט טובים יותר. ישנן גם כמה אפשרויות לאימות נתונים שיכולות להגן מפני “התקפות פעילות”, כאשר מישהו מיירט את התנועה בינך לבין שרת ה- VPN. 

באשר לפרוטוקול, PIA מציעה את אותן שתי אפשרויות כמו NordVPN, ששתי צורות OpenVPN. אחד כזה, UDP, טוב יותר לביצועים הכוללים, ואילו השני, TCP, יציב יותר ויציע חיבור אמין יותר.

בהמשך למדיניות הפרטיות, PIA זה הרבה יותר מזה של NordVPN, באורך כולל של כ -12 עמודים. המדיניות מתמקדת באופן ספציפי במידע שנאסף באמצעות קובצי Cookie באתר האינטרנט, שכמו במקרה של NordVPN – הוא נוהג סטנדרטי כמעט בכל אתרי האינטרנט, והמידע שנאסף בדרך זו משמש לתחזוקת האתר. 

מלבד המידע שנאסף באתר, PIA מנהלת את ה- VPN שלה עם מדיניות רישום אפס שמגובה על ידי עדויות בעולם האמיתי. ה- FIA הוזמן על ידי ה- FBI במהלך החקירות בעבר, והיא הוכיחה את עצמה ככזו שאינה מסוגלת למסור מידע לגופי ממשל משום שהיא לא שומרת על שום מידע מזהה.. 

מחשבות סיבוב חמש

גם NordVPN וגם PIA מציעים הצפנת AES-256 ואת פרוטוקול OpenVPN, וזה בדיוק מה שאנחנו מחפשים כשמדובר באבטחה.. 

למרות ש- PIA מציעה אפשרויות רבות נוספות בכל הקשור לקביעת תצורת האבטחה של ה- VPN שלך, הדבר לרוב ישמש רק להקריב ביטחון לטובת המהירות. אנו מציעים לרוב האנשים להישאר עם המשולבת המוכחת. 

באשר למדיניות הפרטיות, בעוד ש- NordVPN קצרה יותר וכתובה בסגנון קל יותר להבנה, PIA הוכיחה את עצמה כמובילה מול סוכנויות ממשלתיות שבפתח. לשניהם יש מדיניות מוצקה ללא רישום ועם רקורד נקי. 

הסיבוב הזה קרוב להפליא, ושני הספקים נראים בטוחים ואמינים, ולכן אנו קוראים לסיבוב האחרון הזה תיקשור, כלומר שני הספקים מרוויחים נקודה.

סבב: אבטחה ופרטיות אין מנצח ברור, נקודות עבור שניהם

לוגו NordVPN
לוגו פרטי גישה לאינטרנט

6

פסק הדין

עם ציון סופי של חמש לאחד, NordVPN לוקח הביתה את הניצחון במפולת אדמה. למרות ש- PIA אינו VPN רע, הוא פשוט לא יכול לעמוד בבחירה אמיתית במדף כמו NordVPN. 

הזוכה: NordVPN

ל- NordVPN היה מהירות מעולה, תכונות טובות יותר, היה קל לשימוש באופן סובייקטיבי ואף הציע אפשרויות תמחור מעט יותר טובות. הנקודה היחידה שגישה פרטית לאינטרנט הצליחה לנקוט הייתה בקשר, מכיוון שלשני הספקים יש אבטחה טובה ורשומה טוב של כיבוד פרטיות המשתמשים. 

אם היה לך ניסיון עם PIA או NordVPN, אנו רוצים לשמוע כיצד החוויה שלך משתווה לשלנו בהערות שלהלן. כמו תמיד, תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map