כיצד לשנות את כתובת ה- DNS שלך בשנת 2020

בכל פעם שאתה מקליד כתובת אתר בסרגל הכתובות של הדפדפן שלך, היא מפעילה סדרת אירועים מורכבת המחברת את המחשב שלך לאתר. חלק מהתהליך נועד למחשב שלך לאחזר את כתובת ה- IP של השרת של אותו אתר.


מידע זה ניתן למחשב שלך על ידי מערכת DNS, או שמות דומיינים. זה “מתווך” שמזכיר מפעיל בחילופי טלפון ישנים. המחשב שלך יוצר קשר עם ה- DNS ואומר לו את כתובת האתר לאתר שאליו אתה מנסה להגיע. לאחר מכן ה- DNS מספק את הכתובת של אותו אתר ומחבר אותך אליו.

מבנה זה אומר ש- DNS שאתה משתמש בו יכול לראות את הרגלי הגלישה שלך, לשלול ממך גישה לאתרים מסוימים ולהשפיע על הביצועים.

למרבה המזל, ישנם ספקי DNS של צד שלישי הניתנים בחינם וקל להתקנה. המשך לקרוא ונעבור לפרטים נוספים על היתרונות של שינוי ה- DNS שלך וכיצד לעשות זאת.

כיצד ה- DNS שלך יכול להשפיע על הביצועים

שנה DNS

החיבור שלך צריך לעבור את ה- DNS כמעט בכל פעם שהוא רוצה להתחבר לאתר אינטרנט. למרות שניתן לאחסן במטמון מקומי בכמה אתרים שביקרו לעתים קרובות לצורך גישה מהירה יותר, בכל פעם שאתה מבקר באתר חדש או שהמטמון נקה, בקשת המידע חייבת לעבור דרך ה- DNS.

זה מוסיף עיכוב קטן אך בולט בזמן שלוקח לדפדפן שלך להתחיל לטעון את האתר. שינוי ה- DNS שלך למהיר יותר יגרום לדפדפן שלך להרגיש הרבה יותר חריף אם אתה משתמש בדפדפן תת-אופטימלי.

כדי להיות ברור, זה לא ישפר את מהירויות ההורדה. עם זאת, זה יקטין את משך הזמן שעליך להמתין לפני שיטען אתר אינטרנט.

שפר את האבטחה באמצעות DNS טוב יותר

אם אתה אדם בעל אופי ביטחון, כמו שכולנו צריכים להיות בעידן של דליפות נתונים ארגוניים ופשעי רשת, שינוי ה- DNS שלך הוא קריטי. לעתים קרובות יותר מאשר לא, DNS ברירת המחדל שלך יהיה זה שמספק ספק שירותי האינטרנט שלך.

ספק שירותי האינטרנט שלך יכול לרשום את השאילתות שהמחשב שלך שולח לשרת ה- DNS שלה כדי לכרות נתונים. הידיעה באילו אתרים אתה מתארח היא בעלת ערך רב לחברות רבות, והן מוכנות לשלם את הדולר העליון של ספק שירותי האינטרנט עבור נתונים אלה. אם אינך רוצה שמישהו יקרא את היסטוריית האינטרנט שלך, חשוב לרדת מ- DNS של ספק שירותי האינטרנט שלך. עם זאת, הודות לתקנות האיחוד האירופי, מדובר בפרט בבעיית ארה”ב.

מעבר ל- DNS אחר יביא דחיפה משמעותית לפרטיותך המקוון, אך זה רחוק מלהיות מושלם. אם ברצונך להפוך באופן בלתי מקוון למעקב באינטרנט ולהבטיח שהפעילות שלך תהיה בטוחה ופרטית, שקול להשיג רשת פרטית וירטואלית. למרות שבדיקת VPNs נמצאת מחוץ לתחום של מאמר זה, עליך לבדוק מהו מאמר VPN למידע נוסף.

DNS ציבורי יכול לשנות את העולם

לפעמים מדינות או חברות ירצו לחוקק מדיניות של צנזורה באינטרנט. מניעת גישה למישהו לאתר מסוים יכולה להיות קלה כמו השארת מידע ה- IP עבורם משרתי ה- DNS.

לדוגמה, בשנת 2014 ממשלת טורקיה ניסתה לצנזר את טוויטר בכך שהורתה על ספקיות האינטרנט לדחות בקשות DNS לגביה. בהתחלה, הדבר היה יעיל למניעת שליחת מידע לארץ ומחוצה לה במהלך תקופת אי שקט והקשה על הדיווחים בשטח (קרא את המדריך הטוב ביותר שלנו ל- VPN לטורקיה למידע נוסף בנושא זה).

עם זאת, אנשים מיהרו להתמודד. קמפיין ציבורי החל ליידע אנשים שהם יכולים לשנות את ה- DNS שלהם ל- DNS של גוגל. זה החזיר את טוויטר ואתרים אחרים לידיהם של אנשים בטורקיה.

במדינות מסוימות משתמשים בשיטות צנזורה מורחבות עוד יותר. אף שהכחשת בקשות DNS היא חלק קטן מהצנזורה באינטרנט במדינה כמו סין, קבלת גישה לאתרים יכולה להיות קשה הרבה יותר. לשם כך, כמו גם הבטיחות, אנו קוראים לך לבדוק קבלת VPN. קרא את מדריך ה- VPN הטוב ביותר שלנו כדי לראות אילו ספקים יעניקו לך את התמורה הטובה ביותר.

האפשרויות הטובות ביותר עבור DNS ציבורית

יש הרבה ספקי DNS שם, כך שנבחן את שלוש האפשרויות הטובות ביותר עבור רוב האנשים.

ראשית, יש את ה- DNS הציבורי של גוגל, עם כתובת קלה לזכור 8.8.8.8. נכון לשנת 2014 זהו שרת ה- DNS הציבורי הגדול ביותר בעולם, והוא נהדר לספק אינטרנט פתוח יותר עבור אנשים רבים. זה ספורט גם זמני תגובה מוצקים.

עם זאת, עבור אנשי הפרטיות שביניכם, ה- DNS של גוגל אכן רושם ושומר מידע. זה מוחק את כתובת ה- IP שלך מהשרת שלו תוך 48 שעות, אך מידע אחר, כגון מיקום ו- ISP, נשמר לצמיתות.

אם אתה רוצה את ה- DNS המאובטח והפרטי ביותר, חברה בשם Cloudflare מציעה 1.1.1.1. זה מהיר ואינו אוגר נתונים. Cloudflare שומר על רשימות עצמות חשופות של בקשות DNS למשך 24 שעות כדי לעזור לה לבצע איתור באגים במערכת שלה אם משהו משתבש, אך לאחר מכן, כל המידע מנקה מהמערכת שלו..

לבסוף, אם אתה פשוט מחפש להשיג ביצועים מדהימים, יש תוכנת בחינת השוואת DNS בחינם שיכולה לומר לך מה ה- DNS המהיר ביותר באזור שלך. התוכנה קלה לשימוש ומספקת לך בחירה טובה ביותר ברורה למהירות וביצועים.

תוצאות כתובת DNS

כיצד לשנות את ה- DNS שלך

חלונות 10

שלב 1: פתח את תפריט ההתחלה ועבור ללוח הבקרה. אתה יכול להגיע לשם על ידי הקלדתו בתפריט ההתחלה ברגע שהוא יהיה.

כתובת DNS-StartMenu

שלב 2: בלוח הבקרה בחר “רשת ואינטרנט.”

פאנל שליטת כתובת DNS

שלב 3: לחץ על “מרכז הרשת והשיתוף.”

כתובת DNS-NetworkCenter

שלב 4: בצד שמאל, בחר “שנה את הגדרות המתאם.”

מתאם כתובת DNS

שלב 5: לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על החיבור שברצונך להגדיר ובחר “מאפיינים.” עליך לעשות זאת כמנהל המערכת של המחשב שלך.

מאפייני כתובת DNS

שלב 6: כאשר תפריט המאפיינים נפתח, לחץ פעמיים על “גרסת פרוטוקול האינטרנט 4 (TCP / IPv4)”.

כתובת DNS-IPv4

שלב 7: בחלון הבא, החלף “השג את כתובת שרת ה- DNS באופן אוטומטי” ל”שימוש בכתובת השרת הבאה “, ואז הזן את ה- DNS בו ברצונך להשתמש.

אם אתה מתכנן להשתמש ב- Cloudflare, 1.1.1.1 אמור להיות בשדה השרת המועדף ו- 1.0.0.1 צריך להיות בשדה החלופי. עבור גוגל 8.8.8.8 מועדף, כאשר 8.8.4.4 היא אלטרנטיבה. יתירות זו מאפשרת למחשב שלך להמשיך לפעול כרגיל אם אחד השרתים מושבת.

שלב 8: לחץ על “אישור” וחזור לחלון המאפיינים. גלול מטה כדי למצוא “גרסת פרוטוקול אינטרנט 6 (TCP / IPv6).” לחץ פעמיים עליו ועשה את אותו הדבר שעשית עבור IPv4. החלף “השג את כתובת שרת ה- DNS באופן אוטומטי” ל”שימוש בכתובת השרת הבאה “, אך הקלד את הפעמים הבאות:

גוגל: 2001: 4860: 4860 :: 8888 למועדפים ו- 2001: 4860: 4860 :: 8844 לחלופה.

Cloudflare: 2606: 4700: 4700 :: 1111 למועדפים ו- 2606: 4700: 4700 :: 1001 לחלופה.

נייד (אנדרואיד ו- iOS)

באנדרואיד וב- iOS, שינוי ה- DNS שלך חייב להיעשות על בסיס רשת ולפעמים על ידי אפליקציה. השיטה משתנה גם מגרסה לגרסה, במיוחד עם אנדרואיד. זה זמן רב והופך את כתיבת המדריך לבלתי מעשית בגלל השונות והדרישות.

למרבה המזל, Cloudflare מציעה אפליקציה לאנדרואיד ול- iOS. אנו ממליצים להשתמש בו כיוון שהוא קל להתקנה ודורש לחיצה אחת על הכפתור כדי לעבוד. בנוסף, זה מונע מהדברים להחליק דרך הסדקים.

מחשבות אחרונות

אם אתה מחפש דרך פרטית יותר, מהירה יותר או פתוחה יותר לגישה לאינטרנט, שינוי ה- DNS שלך יכול לעבור דרך ארוכה. זה קל לעשות ולוקח כמה דקות בלבד. זה גם בחינם.

עם זאת, שינוי ה- DNS שלך לא הופך את החיבור שלך לאינטרנט בטוח יותר. אם אתה מחפש את החיבור הכי מאובטח ופרטי שאפשר, אנו קוראים לך לבדוק את ביקורות VPN שלנו. תחילת העבודה עם VPN חינמי היא דרך נהדרת לראות אם היא מתאימה לך.

שינית את ה- DNS שלך? תן לנו לדעת כיצד זה התרחש בתגובות למטה. תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map