Dashlane vs LastPass: הקרב על מנהלי הסיסמאות הטובים ביותר של 2020

Dashlane ו- LastPass הם שני מנהלי הסיסמאות המובילים בסביבתם, שניהם מרוויחים מקום במדריך הטוב ביותר למנהלי סיסמאות שלנו. למרות שיש להם יתרונות וחסרונות כמו כל פיסת תוכנה, Dashlane ו- LastPass מנגבים את הרצפה בתחרות, ומציעים תכונות ייחודיות, שימושיות מעולה ותמחור תחרותי. 

בהשוואה זו של דשליין מול LastPass, אנו מבצעים ניסוי, מצמידים שני מנהלי סיסמאות בראש שדה זה מול זה כדי לראות איזה מהם יוצא בראש. נדבר על תכונות, מחירים, אבטחה, תמיכה, קלות שימוש ועוד, הכל לפני שנכריז על הזוכה שלנו. 

האמת, אתה יכול ללכת עם מנהל הסיסמאות או להיות בסדר. Dashlane ו- LastPass מקדימים את החבילה כמעט בכל דרך ומכים מכות על חדשים כמו RememBear (קרא את סקירת RememBear שלנו). ובכל זאת, ישנם כמה הבדלים ביניהם שעשויים להפוך בחירה טובה יותר עבורך. 

לפני שנכנס לזה, זכור שאנחנו משווים ישירות את LastPass לעומת Dashlane. אם אתה רוצה לראות כיצד הם מתפקדים מול שאר השוק, או סתם רוצים לקבל מבט מעמיק יותר, הקפד לקרוא את סקירת Dashlane שלנו ואת סקירת LastPass.

הגדרת קטטה: דשליין מול LastPass

LastPass ו- Dashlane הולכים להוציא אותו משורת סדרה של סיבובים, המכסים את כל התחומים העיקריים שאנו בדרך כלל מעריכים בסקירות שלנו. אנו נשפוט אותם כמתאימים לכל תחום, וניתן נקודה למנצח בכל סיבוב. השירות שייצא עם יותר נקודות בסופו של דבר יהיה המנצח הכללי שלנו. 

עם זאת, יש מקום לדעה אישית. LastPass ו- Dashlane הם שניהם מנהלי סיסמאות מצוינים, המסוגלים לסנכרן סיסמאות בין המכשירים שלך בקלות. למרות שננקוט גישה סופית בהכרזת זוכה, זה או אחר עשוי להיות טוב יותר עבורך בהתאם לתקציב שלך, לתכונות הדרושות או לגורמים אחרים.. 

עם זאת, אל תדאג, אנו הולכים לכסות כל זווית במשחק הזה של דשליין מול LastPass. מביטחון לחוויית המובייל ועד לתמיכה, בדקנו את שני המתחרים שלנו ביסודיות כדי שתדעו מהי האפשרות הטובה ביותר. 

1

אבטחה

אבטחה היא ההיבט החשוב ביותר בכל מנהל סיסמאות, וגם דשלאן וגם LastPass זכו לציונים גבוהים בביקורות שלהם. שתיהן מספקות התראות אבטחה ואפשרויות אימות של שני גורמים, שהן נהדרות. 

החל מ- Dashlane הוא משתמש במודל של ידע אפס ובצפנת AES-256. האימות מתרחש באמצעות hash של סיסמת המאסטר שלך, שנוצרת באמצעות Argon2d. 

עם זאת, דשלאן חורגת ממודל האבטחה האופייני למנהל הסיסמאות. בכל פעם שתשתמש במכשיר חדש, Dashlane תייצר מפתח התקן בהתבסס על מפרטי חומרה ותוכנה מסוימים שלא קשורים בשום דרך לסיסמת האב שלך. המודל כל כך חזק שמחקר ב- MIT ב -2016 מצא את זה כמעט בלתי אפשרי לפצח. 

LastPass אינו ייחודי באותה מידה, אם כי עדיין נוקט בצעדים כדי לשמור על הכספת שלך. שוב, אתה מוגן באמצעות AES-256 ומודל ידע אפס. במקרה זה, LastPass משתמש ב- 100,000 סיבובים של PBKDF2 בסיסמת האב שלך כדי ליצור hash אימות. לאחר מכן משתמשים בחשיש זה ליצירת מפתח אימות המותאם למסד הנתונים של LastPass. 

חשוב לציין כי סיסמת האב שלך לעולם לא עוזבת את המחשב שלך. במקום זאת, נעשה שימוש בחשיפה של חשיש לאימותך, ומספק שתי שכבות הגנה. למרבה הצער, זה לא כל הסיפור עם LastPass.

האק של LastPass

LastPass ספגה הפרת נתונים בשנת 2015, מה שהביא למסד נתונים גדול של כספות משתמשים מוצפנות שעזבו את השרתים שלה. אף על פי שנגנבו נתונים, שום מידע בפועל לא נפגע. בגלל ההצפנה של מודל LastPass ומודעות אפס ידע, התוקפים הסתדרו עם חבורה של ג’יבריש בלתי שמיש. 

אם כבר, ההפרה היא עדות לדגם האבטחה שקיים LastPass. עם זאת, זה לא מהעניין. למרות ש- Dashlane ו- LastPass הולכים ומתאימים מבחינת ההגנה הטכנית, עובדת העניין היא של LastPass יש הפרה במוקדמות ודשלאן לא עושה זאת, ומעניקה האחרון לזכייה בסיבוב זה.. 

סיבוב: נקודת אבטחה לדשליין

לוגו של דשלאן
לוגו של LastPass

2

מחיר

בהתחשב בכך ש- LastPass הרוויח את המשבצת העליונה במדריך הטוב ביותר למנהל הסיסמאות החינמי שלנו, בעוד שדשליין נאבק לבצע את הקיצוץ, הסבב הזה לא תחרות הרבה. במילים פשוטות, LastPass מציע ערך טוב יותר. עם זאת, יש עוד קצת בסיפור אם אתם מחפשים ניהול סיסמאות והגנה מפני גניבות זהות.

החל מ- LastPass, הגרסה החינמית בולטת יותר מכל. אתה מקבל סנכרון מרובה מכשירים ואחסון ללא הגבלה מבלי לבזבז אגורה, שמנהלי סיסמאות אחרים נאבקים לעמוד בהם. אם אתה מעוניין בשיתוף סיסמאות, תזדקק לתכנית Premium. עם זאת, במחיר של 3 דולר בלבד לחודש, המחיר נמוך. 

ל- LastPass יש גם תוכנית משפחתית איתנה, אם כי אנו מעדיפים יותר מ- 1Password (קרא את סקירת 1Password שלנו, וכן את השוואת דשליין לעומת 1Password ו- 1Password לעומת LastPass). אתה מוגבל לשישה משתמשים, אך זה כמעט ולא משנה את המחיר. תמורת 4 דולר לחודש אתה בעצם קונה שישה רישיונות פרימיום, בנוסף גישה ללוח מחוונים משפחתי ותיקיות משותפות ללא הגבלה.

דשלאן הוא אחד ממנהלי הסיסמאות היקרים ביותר בסביבה, וזו החולשה הגדולה ביותר שלה. ישנה תוכנית חינמית זמינה, המתאימה למילוי אוטומטי והתראות אבטחה, אך אתה מוגבל ל 50 רשומות ויכולה לגשת לכספת שלך רק במכשיר יחיד. הגרסה בתשלום, פרימיום, מוסיפה סנכרון רב-מכשיר, ניטור רשת כהה ואחסון ללא הגבלה. 

עם זאת, Premium Plus היא התוכנית המרשימה ביותר. כמעט 10 דולר לחודש, זהו מנהל הסיסמאות היקר ביותר שראינו אי פעם. עם זאת, Premium Plus מגיע עם מנהל הסיסמאות המלא, ניטור אשראי והגנה על גניבת זהות של 1,000,000 $. בהשוואה לתוכנת ההגנה מפני גניבת זהות הטובה ביותר שלנו, המחיר ממש לא רע. 

למרות שקל להתווכח עבור דשלאן, בהתחשב בכמה תכונות שהיא מתארזת, אין להכחיש את המחיר. LastPass מציעה את התוכנית החינמית הטובה ביותר מכל מנהל סיסמאות שראינו תוך שמירה על המחיר החודשי בצורה נמוכה. 

סבב: נקודת מחיר עבור LastPass

לוגו של דשלאן
לוגו של LastPass

3

מילוי אוטומטי

כשמדובר במילוי אוטומטי, LastPass ו- Dashlane שניהם עובדים נפלא בדפדפן. ברחבי Chrome ו פיירפוקס, לעיתים רחוקות נתקלנו בבעיות שבוחנות את אחת מהן, בין אם מדובר בכניסה לכרטיס אשראי או בדף כניסה. עם זאת, לכל כלי יש את חוזקותיו בכל הקשור למילוי אוטומטי. 

Dashlane מציעה שליטה רבה יותר בדפדפן. באמצעות התוסף תוכל לציין אם ברצונך למלא פרטי כניסה, טפסים, שניהם או לא את כתובת האתר בה אתה נמצא. אתה יכול גם לבחור אם ההגדרות חלות על דף מסוים הקשור לתחום או לאתר כולו, ומאפשרת לך להתאים אישית את אופן התגובה של מילוי אוטומטי. 

מילוי dashlane-review-aut

ל- LastPass אין גמישות רבה כל כך, והיא מציגה כניסות רלוונטיות לאתר שאתה נמצא בו, כמו גם את כל הפריטים הניתנים למילוי. למרות שהמילוי האוטומטי פועל בצורה מושלמת, נתקלנו בכמה נבלות עם האופן בו LastPass מזהה שדות. בפרט, זה לא תמיד מגלה מתי יש שדה הזנת כרטיס אשראי, כלומר הכרטיסים המאוחסנים שלך לא יופיעו בתוסף.. 

lastpass-chrome-הרחבת סקירה

עם זאת, ל- LastPass יש את היתרון של מילוי אוטומטי מקומי. אם תרשמו כמנוי ל- Premium, תוכלו להשתמש בכלי מילוי אוטומטי של LastPass עבור יישומים, אשר יביא את חווית הדפדפן לשולחן העבודה. למרות שזו תכונה שימושית שיש, לדשלאן יש יישום מקומי, ובהינתן האפשרויות בתוסף הדפדפן, יש מספיק כדי להעניק לו ניצחון בסיבוב הזה. 

סיבוב: נקודת מילוי אוטומטי לדשליין

לוגו של דשלאן
לוגו של LastPass

4

תוכניות עסקיות

LastPass ו- Dashlane מציעים תוכניות עסקיות מקיפות – וזו הסיבה ששניהם הפכו את מנהל הסיסמאות הטוב ביותר שלנו לרשימת עסקים קטנים – למרות שלא היו חזקים כמו OneLogin ו- Zoho Vault (קרא את סקירת OneLogin שלנו ואת סקירת Zoho Vault). עם זאת, LastPass מציעה יותר אפשרויות מדשליין. 

החל מהאחרון, דשלאן מציעה תוכנית עסקית אחת, המניעה 4 דולר למשתמש לחודש כאשר היא מחויבת מדי שנה. זהה לתכנית הפרימיום, אם כי זה מגיע עם כמה תוספות, כולל מנהל חשבון עבור יותר מ -50 משתמשים וקונסולת ניהול לניהול מדיניות משתמשים ואבטחה.. 

LastPass הוא חלקי יותר בכל מה שקשור לתכניות עסקיות. יש שתי תוכניות ליבה: צוותים ו- Enterprise. הראשון מיועד לחמישה עד 50 משתמשים במחיר של 4 $ למשתמש לחודש, ואילו המאוחר יותר מיועד לכל צוות שיש בו יותר מחמישה משתמשים. זה כולל גם שילוב ספריות ויכולות כניסה יחידה.

מחיר מעבר אחרון-סקירה-עסק

שתי התוכניות האחרונות מוסיפות אימות רב-פקטורי אדפטיבי, הן כשירות משלה או מצורפות לארגון. LastPass יקר יותר, כאשר שעון של Enterprise הוא $ 2 יותר למשתמש מאשר Dashlane. עם זאת, זה מגיע עם SSO ו- MFA אדפטיבי, שדשליין חסר, ומעניק לסטפאס את הניצחון בסיבוב הזה. 

סבב: נקודת התוכניות העסקיות עבור LastPass

לוגו של דשלאן
לוגו של LastPass

5

אפליקציות סלולריות

למנהלי סיסמאות ברוב המקרים התברר שחווית הדפדפן, למעט כלים מסוימים (קרא דוגמא את סקירת Passwork שלנו). מכשירים ניידים הם קצת טריקיים, עם זאת. למרבה המזל, כשני מנהלי הסיסמאות הגדולים והטובים ביותר בסביבה, Dashlane ו- LastPass מציעים אפליקציות יעילות ויעילות עבור אנדרואיד ו- iOS.. 

האפליקציה לנייד של LastPass מרגישה כמעט כמו אפליקציית הדפדפן, וזו הסיבה שהיא קיבלה מקום במנהל הסיסמאות הטוב ביותר שלנו עבור מדריך iOS. מילוי אוטומטי פועל להפליא, כאשר LastPass תומך באימות ביומטרי באנדרואיד ו- iOS. עם זאת, יש כמה פונקציות חסרות ביישום הסלולרי.

LastPass-iOS

אינך יכול לארגן את הרשומות שלך כמו שאתה יכול עם דשליין. מעבר לכך, דשליין תומכת גם בערכים ספציפיים לנייד, כמו אנשי קשר. כל התכונות הסטנדרטיות עובדות גם כן, כאשר Dashlane תומך במילוי אוטומטי בגירסה האחרונה של אנדרואיד ו- iOS, וכן הצגת גרסה מלאה של לוח המחוונים האבטחתי שלה.. 

Dashlane-iOS

לא משנה באיזה ממנהלי הסיסמאות תבחר, גישה לסיסמאות במכשירים הניידים שלך אינה בעיה. עם זאת, דשלאן מציעה אפליקציה ניידת חזקה יותר, המתאימה ללוח המחוונים הזהותי המצוין שלה, אפשרויות הארגון והמילוי האוטומטי. בגלל זה, זה מרוויח ניצחון בסוף הדברים הניידים. 

סיבוב: הצבע על אפליקציות סלולריות לדשליין

לוגו של דשלאן
לוגו של LastPass

6

קלות שימוש

Dashlane ו- LastPass שניהם קלים לשימוש, בשונה מה- LogMeOnce ו- Steganos (קרא את סקירת LogMeOnce וסקירת מנהל הסיסמאות של Steganos). אם אתה פשוט עוסק בנוחות השימוש, אתה יכול לבחור בכל אחד מהכליים ולהיות בסדר. 

עם זאת, דשלאן גמיש יותר. הוא משתמש ביישום מקומי לעומת ממשק המשתמש הבלעדי של LastPass. כשאתה מוריד את האפליקציה ויוצר חשבון, דשלאן יבקש ממך לייבא סיסמאות מהדפדפן שלך. בהתחשב בכך שלרוב האנשים יש סיסמאות המאוחסנות ללא ידיעה במאגר הנתונים של הדפדפן, זוהי דרך מהירה להגדרה. 

dashlane-password-import

התמצאות בדשלאן היא פשוטה, כאשר קטגוריות הכספת שלך מוצגות בתפריט בצד שמאל והרבה דרכים לארגן את הרשומות שלך. הרחבת הדפדפן משקפת זאת, ומאפשרת לך גישה מהירה לכספת ולמחולל הסיסמאות מבלי שתצטרך לפתוח את היישום המקומי.

dashlane-review-edit-entry

עם זאת, אין ממשק משתמש של דפדפן, וכאן מאיר LastPass. למרות חסר יישום מקומי, LastPass יכול לרוץ בכל דפדפן. מבחינת שמישות, LastPass זהה פחות או יותר ל Dashlane. ישנן אפשרויות לארגן את הרשומות שלך, תמיכה בתבניות כניסה מותאמות אישית ותפריט קל לשימוש בצד שמאל של ממשק המשתמש.

קטגוריות lastpass-review

העובדה ש LastPass עובד בדפדפן שלך היא יתרון עצום. לא משנה באיזה מחשב אתה משתמש או בדפדפן בו אתה משתמש, אתה יכול לגשת במהירות לסיסמאות שלך, אפילו במחשבים ציבוריים. בשילוב עם העיצוב החדש יותר של LastPass, הוא מרוויח את הזכייה בסיבוב הזה. 

סיבוב: נקודת קלות שימוש ב- LastPass

לוגו של דשלאן
לוגו של LastPass

ז

תוכנית חופשית

שני המתחרים שלנו מציעים גרסה חינמית, אם כי ל- LastPass יש את היתרון. למרות ש LastPass אינה האפשרות החינמית היחידה – קרא את סקירת NordPass שלנו לדוגמה נוספת – יש לה תכונה שכמעט אף מנהל סיסמאות חינמי אחר אינו עושה: סינכרון מרובה מכשירים. 

גם אם אינך משלם, אתה יכול לסנכרן את הרשומות בין המכשירים שלך. בנוסף, LastPass מציע שיתוף אחד לאחד ואחסון ללא הגבלה. בכנות, התוכנית החינמית מביישת את LastPass Premium. התוספת של 3 דולר לחודש מעניקה כמה תכונות נוספות, כולל שיתוף אחד לרבים ותמיכה בעדיפות, אך חינם כולל את רוב מה שאנחנו מחפשים. 

Dashlane Free לא, למרבה הצער. למרות שאנו מבינים להזמין סינכרון רב-מכשיר עבור Dashlane Premium, הגרסה החינמית מגבילה את הרשומות שלך. אתה יכול לאחסן רק 50 רשומות בכספת שלך, לא משנה באיזו קטגוריה הם נמצאים. למרות שהמגבלה אינה מחמירה כמו McAfee True Key, היא עדיין מגבלה (קרא את סקירת McAfee True Key שלנו). 

בהשוואה ל- LastPass, הגרסה החינמית של דשליין אינה מתערמת. עם זאת, זה גם חסר דעות בהשוואה לכלים אחרים בחינם. למרות שהם לא יפים כמו דשליין, KeePass ו- Bitwarden מציעים שניהם אחסון בלתי מוגבל בחינם, והם קוד פתוח, לאתחל (קרא את סקירת KeePass וסקירת Bitwarden, ולראות כיצד Bitwarden משווה ל- LastPass). 

מפתיע מעט ש LastPass הוא מלך היבול בכל מה שקשור לאבטחת הסיסמאות שלך בחינם. Dashlane עושה מאמץ מוצק, אך עם המגבלות והיעדר סינכרון רב-מכשיר, הוא נדרס על ידי LastPass. 

סבב: נקודת תוכנית חופשית עבור LastPass

לוגו של דשלאן
לוגו של LastPass

8

תכונות

LastPass הוא די קל מבחינת התכונות, מחוץ לכלי השולחני הבולט של LastPass for Applications. אחרת, זה סטנדרטי. הציעו לך אתגר אבטחה, בו תוכל לראות כיצד הסיסמאות שלך עומדות מול שאר משתמשי LastPass, תמיכה בכניסות בהתאמה אישית ובמילוי אוטומטי.

אתגר אחרון-ביקורת-אבטחה

יש גם המאמת של LastPass. למרות שאינה טכנית חלק מ- LastPass, המאמת מאפשר לך לאפשר אימות דו-גורמי ברוב האתרים, ולהרוויח את זה במקום במדריך הטוב ביותר לאפליקציות 2FA שלנו. עם זאת, אינך צריך להשתמש או לשלם עבור LastPass כדי להשתמש במאמת. הוא מוצע בחינם כשירות עצמאי. 

דשלאן הוא בדיוק ההפך מ- LastPass. דשלאן ממולאת עד אפס מקום עם תכונות ומחיר להתאמה, דשלאן חרגה ממנהל סיסמאות רגיל למשהו הדומה יותר להגנת גניבת זהות.. 

Dashlane Premium כוללת ניטור רשת כהה, מרכז בריאות לסיסמאות ו- VPN, אם כי אנו ממליצים לבחור מרשימת ה- VPN הטובה ביותר עבור אותה האחרונה במקום זאת.. 

dashlane-review-password-health

אולם התכונה הייחודית ביותר היא מחליף הסיסמאות האוטומטי, שיכול לעדכן סיסמאות באתרים נתמכים בלחיצת עכבר אחת. ל- LastPass יש תכונה דומה, אם כי לעולם לא נוכל לגרום לה לעבוד כראוי במהלך הבדיקה שלנו. 

Dashlane לא יכול לשנות סיסמאות בכל אתר, אך רשימת כתובות האתר הנתמכות עדיין ארוכה, כולל Reddit ו- Citrix (קרא את סקירת Citrix ShareFile שלנו). 

Dashlane יקר יותר מ- LastPass, אך הוא כולל רשימה של תכונות המצדיקות את המחיר. החל מהודעות על הפרות, לניטור אינטרנט חשוך ועד ביטוח גניבת זהות, דשלאן חורגת פשוט מלהיות מנהל סיסמאות, ומרוויח את זה כזכייה בסיבוב הזה.. 

סיבוב: תכונות נקודה לדשליין

לוגו של דשלאן
לוגו של LastPass

9

תמיכה

ל- Dashlane יש את התמיכה הטובה ביותר שראינו ממנהל סיסמאות, וזה מפתיע, בהתחשב עד כמה התמיכה חסרת הערך בדרך כלל בכלים אלה. בנוסף לבסיס ידע קל לשימוש, דשליין מציע תמיכה בדוא”ל וצ’אט חי. תמיכה בדוא”ל פועלת שבעה ימים בשבוע, ואילו צ’אט חי מוצע בימים שני עד שישי בין השעות 21:00 עד 18:00. EST. 

התמיכה ממוקדת בעיקר סביב לקוחות דוברי אנגלית, אם כי דשלאן מציעה תמיכה בדוא”ל צרפתית וגרמנית במהלך ימי השבוע. למרבה המזל, לא היית צריך להושיט יד לתמוך הרבה. בסיס הידע יוצא דופן, מלא עד אפס מקום בכל פרט בנושא דשלאן וכיצד הוא מתפקד.

בסיס דשלאן-ביקורת-ידע

LastPass לא מציעה את אותה רמת טיפול עם משאבי התמיכה שלה. אתה מוענק לבסיס ידע המכסה את היסודות של היישום, אך הוא כולל מעט מאוד בדרך לפתרון בעיות במשאבים. יש דרכים ליצור קשר עם LastPass אם יש לך בעיה, אך תצטרך לקפוץ דרך כמה חישוקים. 

בסיס מעבר אחרון-ביקורת-ידע

עליך להשתמש בבסיס הידע כדי ליצור קשר עם LastPass. במקום להציע טופס יצירת קשר של כתובת דוא”ל, יש כפתור “תמיכה בתמיכה ליצירת קשר” בתחתית כל מאמר בנושא בסיס ידע. בהתחשב בכמות המעטה לפיתרון בעיות, דרושה דרך ברורה יותר ליצירת קשר. 

lastpass-review-contact-support

ובכל זאת, LastPass מציעה תמיכה ללקוחות שמשלמים ולא, כך שלא הכל רע. בלי קשר, אין להכחיש שדשלאן מציעה משאבי תמיכה חזקים יותר, הן עבור אלה שצריכים ליצור קשר עם צוות התמיכה והן לתכנים שמספקים לפתור את הבעיות שלהם. בגלל זה, דשלאן לוקח את הניצחון בסיבוב האחרון הזה. 

סיבוב: נקודת תמיכה לדשליין

לוגו של דשלאן
לוגו של LastPass

10

מחשבות אחרונות

מתוך תשעת המחזורים שלנו, דשלאן הרוויח חמש נקודות ואילו LastPass הרוויח ארבע. כצפוי, השניים היו צוואר וצוואר לאורך כל התחרות, אם כי דשלאן עדיין יוצא כמנצח. למרות שהיא יקרה, Dashlane מציעה רשימה חזקה יותר של תכונות ואבטחה טובה יותר מ- LastPass.

הזוכה: דשליין

ובכל זאת, LastPass הוא יריב ראוי. עם התוכנית החינמית הטובה ביותר שראינו מכל מנהל סיסמאות ושימושיות יוצאת דופן, LastPass הוא כלי נהדר. למרות שזה לא מגיע לגבהים של דשלאן, LastPass הוא עדיין אפשרות משכנעת, במיוחד לאלה עם תקציב. 

הבחירה תלויה בך. אתה הולך עם דשליין או LastPass? הודע לנו כיצד בחרת, וכיצד אתה אוהב אותה, בתגובות שלהלן. קרא גם את ההשוואה שלנו בין Dashlane לעומת Keeper. כמו תמיד, תודה שקראתם.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me