תוספי הפרטיות הטובים ביותר עבור Chrome בשנת 2020

פרטיות מקוונת היא נושא אשר זוכה לתשומת לב הולכת וגוברת כשתאגידי ענק טכניים וממשלות לאומיות ברחבי העולם אוספים ומאחסנים יותר ויותר נתונים על צרכיהם ואזרחיהם (קרא את עמודות מצב הענן שלנו למידע נוסף). 


כדי לעזור לך להגן עליך מפני כל זה, הרכבנו רשימה של תוספי הפרטיות הטובים ביותר עבור Chrome שיעזרו להגן על פעילויותיך המקוונות מפני עיניים סקרניות..

לא רק שתוספי הפרטיות האלה של גוגל שומרים על בטיחותך מפני חטטנות, הם יכולים גם לשפר משמעותית את חוויית הגלישה שלך על ידי הסרת מודעות פולשניות והגנה מפני תוכנות זדוניות והתחזות, כמו גם עזרה בניהול חשבונות המשתמש והסיסמאות השונים שלך..

כל התוספים למטה נמשכים ישירות מחנות האינטרנט של Chrome, כך שלא אמור להיות לך שום בעיה להתקין אותם. למרות שבדפדפן יש כמה בעיות פרטיות באופן כללי, תוספות הפרטיות של Chrome צריכות לשמור על בטיחותך.

מהן התוספים הטובים ביותר ל- Chrome לפרטיות?

 1. גוסטרי
 2. גירית פרטיות
 3. מעבר אחרון
 4. מברק
 5. מגן נקודה חמה
 6. מקור uBlock
 7. יסודות פרטיות של DuckDuckGo
 8. HTTPS בכל מקום
 9. Unshorten.link
 10. בדיקת סיסמאות של גוגל
 11. לחץ על&נקי
 12. ScriptSafe
 13. כפתור מצוקה

תוספי פרטיות ב- Chrome מבצעים מגוון רחב של משימות ולעיתים קרובות יש חפיפה משמעותית עם אלו המתמקדים באבטחה, אותם סקרנו במאמר שלנו על תוספי האבטחה הטובים ביותר לדפדפן. למרות שרשימה זו מציגה דירוג, האופי המשתנה של הרחבות אלה פירושו שהיא אינה השוואה קפדנית בין תפוחים לתפוחים.

למרות שרשימה זו מתמקדת ב- Google Chrome (קרא את הסקירה שלנו ב- Google Chrome), כל הבחירות שלנו תואמות גם לדפדפני ה- Chrome המבוססים על כרום, כמו אמיץ (קרא את הסקירה האמיצה שלנו), אופרה (קרא את סקירת האופרה שלנו) ו- Vivaldi (קרא סקירת ויוואלדי שלנו). אם אתה מתמקד במיוחד בפרטיות, הדפדפן של פרויקט Tor (קרא את סקירת Tor שלנו) הוא גם משהו שעליכם לקחת בחשבון)

1. גוסטרי

Ghostery היא אחת התוספות המובילות בחינם של Google Chrome לפרטיות, ולא בכדי. המשימה העיקרית של Ghostery היא חסימת מודעות ועוקבים שונים שאוספים מידע עלייך בזמן שאתה גולש באינטרנט. אתה יכול להגדיר את תוסף Chrome עם ארבע רמות שונות של חסימה, תלוי כמה קפדני אתה רוצה שיהיה.

אפשרויות חסימת-רוח

למרות ש- Ghostery מספקת את כל פונקציונליות הליבה שלה בחינם, אתה יכול גם להירשם לתוכנית Pro תמורת 2 דולר לחודש. זה מאפשר לך גישה לתמיכה עדיפות, נושאי ממשק וסטטיסטיקות מפורטות. עם זאת, התוכנית בתשלום אינה מציעה שום הגנה נוספת.

תוכניות רפאים

Ghostery כולל גם תכונה “משופרת נגד מעקב”, שהיא אלגוריתם נפרד המזהה עוקבים שלא ניתן לחסום אותם וממשיך לחסל כל מידע אישי או זיהוי. יש גם “חסימת מודעות משופרת”, שמתפקדת כמו חסימת מודעות רגילה על ידי הסרת מודעות חזותיות מאתרים שאתה מבקר בהם.

לבסוף, הגדרת “חסימת חכמה” מייעלת את חוויית הגלישה שלך על ידי מתן אפשרות לעוקבים מסוימים הנדרשים לאתרים לעבוד וידועים כבטוחים. 

Ghosty- פרטיות

בונוס קטן ונחמד לשימוש בג’וסטרי הוא תוכנית “תגמולים”. זהו אלגוריתם שמציג בפניכם הצעות והנחות על מוצרים ושירותים שעשויים לעניין אתכם. על פני השטח זה נשמע מעורפל, אבל כל זה נעשה באופן מקומי במחשב שלכם, ואף אחד מהנתונים ששימשו להם “ לבטל את הנעילה “ההצעות נשלחות אי פעם לשרתי Ghostery.

Ghosty-Simple-View

סמל התוסף בסרגל הכלים מספק גם תצוגה פשוטה וגם תצוגה מפורטת. אלה נותנים לך גישה להגדרות שהוזכרו לעיל, כמו גם לאילו עוקבים ובקשות נחסמים כרגע באתר שאתה מבקר בו..

תצוגה מפורטת של Ghostery

2. גירית פרטיות

כמו Ghostery, גם גירית הפרטיות מתמחה בחסימת כל מיני העקבים שעוקבים אחר פעילות הגלישה שלך או אוספים את המידע האישי שלך. בעוד שרוב התוכנות נגד מעקב יעשו זאת על ידי התייעצות עם רשימות פילטרים – כלומר רשימות של עוקבים ידועים – פרטיות גירית נוקטת בגישה אחרת.

PrivacyBadger

כשתתחיל להשתמש בגירית הפרטיות, זה לא יעשה הרבה. הסיבה לכך היא שהסיומת לומדת מהגלישה שלך, וברגע שהיא מגלה את אותו הגשש בשלושה אתרי אינטרנט שונים, היא מתחילה לחסום אותו. 

זה יתרון בכך שלא להסתמך על עדכון רשימות המסננים, והוא גם מביא לצריכה נמוכה יותר של משאבים מכיוון שהשלוחה אינה צריכה לעשות הרבה הפניות מקושרות..

הגדרות PrivacyBadger

יתר על כן, באפשרותך להגדיר גירסת פרטיות שתחסום את WebRTC מלדלוף את כתובת ה- IP שלך, כמו גם שתאמר לך מתי אתה נמצא באתר שלא נראה כאילו הוא עוקב אחריך, וזה טוב לדעת. בהתאמה בין גירית פרטיות לעומת גוסטרי, גוסטרי מנצחת, אך גירסת פרטיות היא עדיין אפשרות טובה. 

בנוסף, גירית הפרטיות מפותחת ומתוחזקת על ידי קרן האלקטרוניקה, כך שאתה בידיים טובות.

3. LastPass

מנהל סיסמאות ייעודי הוא חיוני לחלוטין אם ברצונך לשפר את חוויית הגלישה שלך כמו גם את האבטחה והפרטיות שלך באינטרנט. 

למרות ש- Dashlane (קרא את סקירת ה- Dashlane שלנו) בחרה כמנהל הסיסמאות הטוב ביותר, היא מסתמכת מאוד על יישום שולחן העבודה שלה, ואילו LastPass פועלת כולה בדפדפן שלך, מה שהופך אותה לבחירה טובה יותר אם אתה מסתכל רק על הרחבות דפדפן..

מעבר אחרון

יתר על כן, ל- LastPass יש את התוכנית החינמית הטובה ביותר של כל מנהל סיסמאות שבדקנו והיא כוללת גם כמה תכונות נוספות המיועדות יותר לפרטיות. המטרה העיקרית של התוסף היא לעקוב אחר חשבונות המשתמש והסיסמאות המשויכות אליך, אך היינו מסווגים זאת יותר בקטגוריית “אבטחה” של דברים ולא פרטיות כשלעצמה..

מה שמעולה לפרטיות הוא שתוכל לאחסן תוכן מילוי אוטומטי, כמו כתובות, כרטיסי תשלום וחשבונות בנק. זה מאפשר לך לעקוף את פונקציית ברירת המחדל למילוי אוטומטי שמציעה Chrome עצמה, אשר בהתחשב במוניטין של גוגל, כמעט בהחלט משמש לאיסוף מידע אישי אודותיך, כמו היכן אתה גר, באיזה סוג בנקאות אתה משתמש וכן הלאה.

כתובת אחרונה

אם אתה מעוניין בסקירה מלאה של התכונות של LastPass, כולל מבט מעמיק יותר על הביצועים שלה מבחינת אחסון הסיסמאות שלך, עבור אל סקירת LastPass שלנו למידע נוסף.

4. מברק

מרבית יישומי ההודעות הגדולים הם בבעלות תאגידים גדולים שיש להם מעט קרצופים בכל הנוגע לאיסוף נתונים על המשתמשים שלהם. 

למותר לציין שברור כי פייסבוק מסנג’ר אינה פרטית, אך אפילו אפליקציות כמו WhatsApp – שפעם הועלו בזכות הצפנתה מקצה לקצה ועמידה נהדרת בנושא פרטיות המשתמשים – קשה לסמוך בימינו, מכיוון שזוללו. מעלה על ידי חברות כמו פייסבוק.

מברק

מברק הוא הפיתרון המושלם לבעיה זו. כל ההודעות שנשלחות בתוך האפליקציה מאובטחות באמצעות קידוד מקצה לקצה. 

למרות שזה עדיין נכון גם ל- WhatsApp, ההבדל הוא שמאז שנרכשה על ידי פייסבוק, אפליקציית WhatsApp יכולה לתקשר עם אפליקציות פייסבוק אחרות, כמו Messenger, שפותחת את הדלת עבור החברה לאסוף את כל הצ’אטים המאוחסנים במכשיר שלך. מתי שהם רוצים.

טלגרם-הגדרות

Telegram, לעומת זאת, מוגן כראוי מפני זה באמצעות ארגזי חול, מה שאומר שהיא לא יכולה לשלוח נתונים קדימה ואחורה בינה לבין יישומים אחרים במכשיר שלך.. 

מלבד זה, טלגרם כוללת את כל התכונות שהיית מצפה ליישום העברת הודעות, כמו צ’אט קבוצתי, התראות ואנשי קשר. כל מה שאתה צריך להגדיר את זה הוא מספר טלפון (כדי לקבל את ה- SMS לאימות) וכדאי לך ללכת אליו.

5. מגן נקודה חמה

Hotspot Shield הוא VPN חינמי של Chrome שאמור לשמור על בטיחותך בעת הגלישה. למרות שזה לא מושלם – קרא את סקירת Hotspot Shield שלנו למידע נוסף על זה – זה יגן על כתובת ה- IP שלך מכל אתרים שמעוניינים בה. 

רשת פרטית וירטואלית מתפקדת באופן דומה לדפדפן Tor, אם כי עם הרבה פחות נקודות ניתור. במקום להתחבר ישירות לשרת האינטרנט שאליו אתה מנסה לגשת, VPN יתחבר תחילה לשרת מרוחק. בשרת מרוחק זה, כתובת ה- IP שלך מוחלפת, מה שמאפשר לך לעבור גלישה בסתר. 

למרות ש Hotspot Shield מציעה תוכנית בחינם, היא מוגבלת ל 500MB ליום. יש אמנם תוכנית לשלוש שנים מוזלות בסביבות 100 דולר, והיא מגיעה עם אחריות להחזר הכסף של 45 יום, לאתחל. 

6. uBlock מקור

מכיוון שחסימת מודעות היא אחת הדרכים היעילות ביותר להגן על עצמך מפני תוכנות זדוניות, uBlock Origin הוצג באופן בולט ברשימת התוספים הטובים ביותר של Google Chrome. יתר על כן, זו הייתה הבחירה מספר שתיים שלנו עבור חוסם המודעות הטוב ביותר והיא התוכנה הטובה ביותר לחסימת מודעות שאינה נושאת תג מחיר.

uBlock-Main-Panel

מבחינת הפרטיות, uBlock Origin מגיע עם כמה תכונות נהדרות. אתה יכול לקבל את בקשות ההחלפה המוקדמות של חסימת ההרחבה, אשר מונעת מהדפדפן ליצור חיבורים לאתרים לפני שאתה לוחץ על הקישור כדי לבקר בהם. 

יש גם אפשרות לחסום ביקורת על היפר-קישור, שהיא למעשה תכונה של “בית טלפון” שמיידעת את חברת הדפדפנים על אילו קישורים אתה לוחץ ומתי. uBlock יכול גם לחסום דליפת כתובות IP דרך WebRTC, ולבסוף להשבית את שליחת דוחות CSP. 

CSP היא מערכת אבטחה המגנה עליך מפני התנהגות זדונית, כגון סקריפטים בין אתרים והזרקת קוד, וזה נהדר, אך היא גם מפיקה דוחות על פעילות זו עבור המפתחים, שהיא פחות גדולה. השבתת דוחות CSP לא תסיר את ההגנה שתקבל מהמערכת, אלא רק הדוחות שיוחזרו לחברה האחראית.

uBlock-פרטיות

לבסוף, כמו כל חוסם מודעות טוב, uBlock Origin עוצר מספר עצום של עוקבים שאוספים מידע עליך באופן אישי כמו גם את פעילות הגלישה שלך..

uBlock-Filter-Lists

7. חיוני פרטיות של DuckDuckGo

חיוני פרטיות של DuckDuckGo הם עוד הרחבה נגד מעקב עבור Chrome. מלבד ההגנה מפני מעקב, התוסף גם מחליף את הקשרים שלך ל- HTTPS בכל הזדמנות אפשרית ומספק סיכום של נוהלי הפרטיות של האתר כאשר הם זמינים לציבור..

DuckDuckGo-Main-Panel

כל אתר שתבקר בו יקבל ציון פרטיות על סמך האם הוא מציע HTTPS, כמה עוקבים קיימים באתר והאם ידועים נוהלי הפרטיות שלו או לא.. 

לאחר מכן נוצרות שתי ציונים נפרדות, אחת שמתייחסת לאתר לפני שהסיומת עושה דבר, והשנייה משקפת עד כמה DuckDuckGo שיפר את פרטיותך על ידי חסימת עוקבים.

DuckDuckGo- פרטיות כיתה

כברירת מחדל, DuckDuckGo Privacy Essentials חוסם גם ציוצים משובצים, אך ניתן לכבות את זה בהגדרות, שם תוכלו גם להגדיר רשימת רשימת אתרים שלפיה התוסף יתעלם לחלוטין..

הגדרות DuckDuckGo

8. HTTPS בכל מקום

זוהי בחירה נוספת שמופיעה גם ברשימת תוספי האבטחה המובילים שלנו. לא רק HTTPS משפר את האבטחה המקוונת שלך על ידי הגנה עליך מפני הזרקת תוכן, זה גם מספק מידה משמעותית של פרטיות נוספת. 

הסיבה לכך היא שתעבורה המופעלת באמצעות HTTPS (בניגוד לפרוטוקול HTTP הרגיל) מוצפנת כולם, מה שמונע מאף אחד ליירט את התנועה שלך בדרך, או ליתר דיוק, זה הופך את כל מה שהם מרימים ללא תועלת, מכיוון שהם לא יוכלו לפענח את התוכן.

Https בכל מקום

ככל שחולפות השנים יותר ויותר חברות מאמצות את HTTPS כברירת מחדל, אך עדיין ישנם אתרים רבים, במיוחד קטנים יותר, שעוד לא ביצעו את המעבר..

זכור כי הרבה הרחבות אחרות – כגון חוסמי מודעות, סוויטות פרטיות או רשתות פרטיות וירטואליות – מציעות גם תכונה זו, כך שאם אתה כבר משתמש במשהו כמו NordVPN (קרא את סקירת NordVPN שלנו) או חיוני פרטיות של DuckDuckGo, ואז התקנת HTTPS בכל מקום הופך מיותר.

9. Unshorten.link

קישורים מקוצרים הם אחת הדרכים הנפוצות ביותר עבור פושעי רשת ברשת כדי לפתות משתמשים חסרי חשד לאתר שלהם. למרות שקישורים מקוצרים בדרך כלל בסדר, הבעיה היא שאין דרך לדעת זאת לפני שתלחץ עליו. 

אפילו מי שנזהר בעת גלישה באינטרנט יכול ליפול לאחד המלכודות הללו ולפתע למצוא את עצמו בתחום שמומם בעוקבים או גרוע מזה, תוכנה זדונית..

UnshortenLink

Unshorten.link הוא התוסף המושלם לעקוף את הבעיה הזו. בכל פעם שאתה לוחץ על קישור מקוצר, אתה מנותב לדף שמאפשר לך לדעת אם האתר שאתה מנסה לגשת אליו הוא בטוח או לא, ואז תוכל להחליט בעצמך אם אתה רוצה להמשיך או לא..

למרות שההרחבה היא בחינם, קיימת גם גרסת Pro עבור 7 דולר לשנה. זה מאפשר לך גישה לשתי תכונות נוספות והיסטוריה מפורטת של מה שסיננת.

UnshortenLink-Settings

ראשית, גרסת ה- Pro מאפשרת לך להפעיל צילומי מסך מקדימים, שיציגו תמונת מצב של האתר שאליו אתם מנסים לבקר לפני שתיכנסו לאתר עצמו. אתה מקבל גישה גם לסינון פסיבי, שידלג ישר מעבר לדף הסינון אם נקבע כי הקישור בטוח.

10. בדיקת סיסמאות של Google

בדיקת סיסמאות היא סיומת נוספת מאוד פשוטה שמבצעת משימה אחת: להגן עליך מפני דליפות נתונים. למרות שהססנו לכלול סיומת שפותחה על ידי גוגל (שכן יהיה קשה לחפש חברה פחות מוקדשת לפרטיות המשתמשים), בדיקת הסיסמאות נראית תמימה מספיק.

בדיקת סיסמאות

בכל פעם שאתה מתחבר לאתר, התוסף בודק אותו מול רשימה של הפרות נתונים ידועות בהן נפגעו שמות משתמש ו / או סיסמאות. אם האתר המדובר מופיע ברשימה, התוסף מזהיר אותך ומעודד אותך לשנות את הסיסמה שלך כדי להבטיח שחשבונך עדיין בטוח.

11. לחץ&נקי

תוסף פשוט שעושה בדיוק מה שהוא אומר, לחץ&Clean מעניק לך דרך מהירה וקלה לנקות את כל נתוני הגלישה שלך. בעיקרון, התוסף מספק לך כפתור שכותרתו “סגור היטב את הדפדפן”, אשר בהתאם להגדרות שלך, יכבה את Chrome, ימחה את היסטוריית הגלישה שלך, תרוקן את הקובץ השמור, תמחק מסדי נתונים צמודים ועוד..

לחץ על הגדרות AndClean

אתה יכול אפילו להגדיר את זה כדי לנקות את הסיסמאות השמורות שלך, לנקות את היסטוריית ההורדות שלך ולמחוק את נתוני הטופס השמורים שלך. כל זה מוסיף לנגב למעשה את המחשב שלך מפעילות הגלישה שלך, וחוסך לך זמן משמעותי בהשוואה לביצוע כל זה באופן ידני. 

אם מחיקת כל המידע הזה בבת אחת נראית מעט מוגזמת, לחץ על&Clean כולל גם לחצני מחיקה נפרדים עבור כל אפשרות, כך שתוכלו לבחור ולבחור, בהתאם לצרכים הנוכחיים שלכם.

לחץ על AndClean-MainPanel

12. ScriptSafe

מלבד חסימת הגששים עצמם, השבתת סקריפטים שונים הפועלים בדפי אינטרנט היא הדרך היעילה ביותר למנוע מעקב ובעיות אחרות הקשורות לאבטחה ופרטיות בעת גלישה..

הגדרות ScriptSafe

מלבד היכולת לחסום כל מיני סקריפטים, ScriptSafe כולל מצב גלישה בטוח החוסם אתרים עם תוכנות זדוניות, הגנה מפני טביעות אצבעות, “מצב אנטי-סוציאלי” שמפסיק אלמנטים של מדיה חברתית מדפי אינטרנט והגנת WebRTC. 

אתה יכול גם להפעיל זיוף עבור אזור הזמן שלך, סוכן משתמש ומפנה, מה שעוזר להסתיר את זהותך מהאתרים שאתה מבקר בהם או מכל מי שעשוי להאזין בסוף.

ScriptSafe- הגדרות פרטיות

הפאנל הראשי שנגיש מסרגל הכלים שלך נותן סקירה כללית על כל מה שנחסם בדף האינטרנט הנוכחי, כמו גם אפשרות להתיר או לדחות סקריפטים בודדים או כל מה שרץ בדומיין הנוכחי..

ScriptSafe-Main-Panel

13. לחצן מצוקה

למרות שאר הבחירות ברשימה זו מתמקדות בהגנה על פרטיותך מפני מישהו שמרגל עליך ממש, כפתור הפאניקה נועד במקום זאת לשמור על עצמך מפני ריגול פיזי. אם אי פעם חווית מישהו שמסתכל מעבר לכתף שלך ורואה משהו על המסך שלך אתה מעדיף לשמור על פרטיות, כפתור הפאניקה הוא מה שאתה צריך.

כפתור מצוקה

מבחינת תכונות, זה בדיוק איך שזה נשמע. התוסף מספק כפתור מצוקה מילולי, שכאשר לוחצים עליו, מסתיר את כל החלונות והכרטיסיות הפתוחות כרגע מכל מי שצופה בך. ניתן למפות זאת לקיצור מקשים, כמו גם להגדיר “דף בטוח” שייפתח במקום הכרטיסיות שתרצו להסתיר..

אפשרויות PanicButton

אם אתה רוצה הגנה נוספת, אתה יכול להגדיר סיסמה לפתיחה מחדש של הלשוניות המוסתרות, כמו גם להסתיר את סמל כפתור הפאניקה בסרגל הכלים שלך כשתפעיל.

מחשבות אחרונות

עם זאת הגענו לסוף הרשימה שלנו עם הרחבות הפרטיות הטובות ביותר לדפדפן כרום. מכיוון שיש הרבה חפיפה בפונקציונליות בין הבחירות ברשימה זו (לדוגמא, בין התוסף Ghostery Chrome ל- Badger Privacy), התקנת כל אחת מהן תהיה מוגזמת בלשון המעטה.. 

במקום זאת, אנו ממליצים לבחור כמה מהתוספים הללו שאינם חופפים בכבדות בכדי ליצור איזון חזק בין פרטיות לביצועים. על ידי שילוב של כמה מהבחירות שלנו כאן עם אלה מרשימת תוספי האבטחה שלנו, יהיו לך את תוספי האבטחה והפרטיות הטובים ביותר עבור Chrome כדי לשמור על בטיחותך.

מה אתה חושב על רשימת התוספים הטובים ביותר של Google Chrome לפרטיות? האם השארנו פיסת תוכנה חיונית בה אתה משתמש כדי לשמור על הגלישה שלך מאובטחת ופרטית, או שאולי חווית חוויה לא טובה עם אחת מהבחירות שלנו? ספרו לנו בתגובות למטה. תודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map