Bitdefender לעומת Windows Defender: מי מגן הכי טוב בשנת 2020?

לחלונות מעולם לא היה מוניטין רב בתחום אבטחת הרשת. זה בא להיות מערכת ההפעלה הפופולרית ביותר למחשבים אישיים. זו גם הסיבה שתוכנת אנטי-וירוס כמו Bitdefender קיימת מלכתחילה. למרבה המזל, מיקרוסופט לא התעלמה מהאיום עצמם והוסיפה את Windows Defender לכל התקנה של Windows.


אם אתה יכול לסמוך על Windows Defender כדי לשמור על המחשב האישי שלך או לא, זה עניין אחר. זו הסיבה שאנחנו הולכים להשוות את זה עם Bitdefender, הבחירה שלנו כתוכנת האנטי-וירוס הטובה ביותר בשוק. Windows Defender הגיע לרשימת המקצרים הטובים ביותר של תוכנת אנטי-וירוס בחינם, וראו כמה ציוני הגנה די טובים, אך יהיה עליכם להמשיך לקרוא לפירוט מלא..

אולי תרצה לבדוק את סקירת Bitdefender המפורטת יותר לפני שתגלה מי מנצח במלחמה נגד תוכנות זדוניות בהשוואה זו של Bitdefender לעומת Windows Defender..

הגדרת קרב: Bitdefender לעומת Windows Defender

עם איומים חדשים על הטכנולוגיה שלך שצצים מדי יום, אינך יכול להרשות לעצמך לבחור חבילת אנטי-וירוס שאינה מציעה לך את הכיסוי הטוב ביותר. Bitdefender היא אפשרות בתשלום, עם רשימת תכונות פרימיום שתתאים, והיא החלק העליון ברשימת ההמלצות שלנו. Windows Defender הוא בחינם, וזה אומר שיש לו מגבלות שאותן נעבור.

בכדי לתת לך את התחושה הברורה ביותר של מידת התוכנה האנטי-וירוס האחת מול השנייה, אנו נבדוק את Bitdefender ו- Windows Defender בחמישה תחומים. נתחיל עם תכונות, לפני שנעמק בתמחור, ידידותיות למשתמש, באיכות ההגנה שניתנה לך ותמיכת הלקוחות שהם מציעים.

המנצח בכל סיבוב מקבל נקודה, והראשון שמרוויח שלוש נקודות מנצח בסך הכל. אנו נסיים את כל החלקים עם סקירה כללית ונסביר את הבחירות שלנו, ואז נקבל בברכה את מחשבותיך בתגובות.

מאפיינים

בין אם אתה משלם עבור אנטי-וירוס ובין אם אתה בוחר אלטרנטיבה חינמית, תצטרך לדעת אם התכונות מספיקות כדי לשמור על בטיחותך. עם זאת, אנו בוחנים את מה שמציע ביטפנדר ו- Windows Defender למשתמשים שלהם.

ביטפנדר

משתמשי Windows הם המנצחים במחיר מכיוון שהם זוכים ל”הגנה על נתונים בזמן אמת “של Bitdefender ו”הגנה על איום מתקדם” כחלק מכל חבילה. פירוש הדבר שהוא יגן עליך מפני כל מיני תוכנות זדוניות, אפילו מהסוגי הכי מסובך במקום.

Bitdefender-Features

מרבית חבילות Bitdefender כוללות הגנה מפני תוקפי סייבר המנצלים את המיקרופון או מצלמת האינטרנט שלך, עם הגבלות על שתיהן. Bitdefender היא אחת ההמלצות המובילות שלנו בנושא כיצד לאבטח את מצלמת הרשת שלך מפני איומים מסוג זה.

גם איתור האיומים של Bitdefender הולך ומתרחב גם עם סורקי פגיעות תוכנה ו- WiFi. יש לך גם חומת אש שתוכל להגן על עצמך מפני איומים חיצוניים.

אם אתה מודאג מקנייה מקוונת, אתה יכול לנצל את Bitdefender Safepay, המאפשר לך לגלוש באינטרנט בסביבה מאובטחת. אתה יכול להשתמש בו בכל אתר אינטרנט, אך Bitdefender יתריע בפניך לעבור ל- Safepay אם זה נראה לך שאתה מנסה לבצע תשלום בלעדיו.

Safepay עובד טוב גם עם ה- VPN המוגבל של Bitdefender, במיוחד אם אינך מודע לסכנות של WiFi ציבורי ואתה מסכן את הנתונים שלך ברשת WiFi פתוחה. אתה מקבל קצבה יומית לנתונים, אך זה מוגדר במהירות 200MB. אם הגנה מפני VPN חשובה, תרצה לשלב Bitdefender עם ספק VPN כמו ExpressVPN (עיין בסקירת ExpressVPN שלנו).

Bitdefender מגיע עם מנהל סיסמאות כדי להגן על הנתונים הרגישים ביותר שלך, וזה תוספת נחמדה. זה בסיסי וקל על תכונות, אך כפי שתראו בסקירת הטשטוש שלנו, זה לא בהכרח גורם למנהל סיסמאות גרוע, במיוחד אם אתם רק רוצים להגדיר אותו ולשכוח אותו. עם זאת, ככל הנראה אנו ממליצים בראש ובראשונה על דשליין (עיין בסקירת דשליין שלנו). 

בהתחשב בסיכון שנגרם מ- ransomware, טוב לראות כי Bitdefender מונע שינויי קבצים בקבצים הרגישים ביותר שלך ומציע הצפנת קבצים מקיפה כדי לנעול כל מסמכים קריטיים. יש גם מגרסת קבצים מסודרת שמוחקת כל אחד מהקבצים שלך.

חשוב לציין כי למרות שרוב התכונות הללו הן סטנדרטיות עבור משתמשי Windows עם החבילה הבסיסית ביותר ב- Bitdefender Internet Security, תצטרך לבחור אחת מתכניות ה- Multi-OS של Bitdefender, כמו Total Security, כדי לאבטח את מכשיר ה- Mac או Android שלך..

בסך הכל, ל- Bitdefender אחת הסטים המקיפים ביותר של התכונות שראינו באחת מביקורות האנטי-וירוס שלנו..

Windows Defender

Windows Defender היא אפשרות אנטי-וירוס החינמית והברירת המחדל עבור מרבית משתמשי Windows והיא מגיעה כחלק מ- Windows עצמה. בהתאם לגירסה הספציפית שלך ל- Windows 10, Windows Defender עשוי להיות גם בשם Windows Security או Windows Defender Security.

תכונות של Windows-Defender

הגנה זו תכבה את עצמה ותאפשר למתחרה, כמו ביטפנדר, להשתלט ברגע שהיא מותקנת. עם זאת, ברגע שהיא מוסרת, Windows Defender מפעיל מחדש את ההגנה שלה.

בבסיסה, Windows Defender הוא סורק אנטי-וירוס טיפוסי. אתה יכול להריץ סריקה מהירה כדי לחפש איומים מיידיים, אך היא גם מאפשרת סריקה ממוקדת של תיקיות או כוננים מסוימים, בנוסף לסריקה יסודית יותר של המערכת שלך..

Windows Defender כולל הגנה מהאינטרנט, בזכות SmartScreen, ההגנה נגד חלוף והגנה מפני תוכנות זדוניות של Windows. זה מובנה מראש בתוך Microsoft Edge, ובקרוב יהיה זמין למשתמשים ב- Google Chrome עם סיומת ההגנה של דפדפן Windows. זה יהפוך את Chrome – הבחירה שלנו כדפדפן האינטרנט המאובטח ביותר – אפילו יותר בטוח לשימוש.

SmartScreen מנצלת את הניסיון הרחב של מיקרוסופט בתחום מחשוב ענן, ומשתמש במאגר נתונים רחב של עננים המאפשרים הגנה רחבה ככל האפשר. Windows Defender מציע גם הגנה מסביב לשעון למניעת התקנות זדוניות, כמו גם הגנה מפני חבלה כדי לנעול הגדרות קריטיות.

Defender כולל גם הגנה ספציפית מפני תוכנות רנסומור. כברירת מחדל, זה יגן על תיקיות מסוימות, כמו תיקיית המסמכים שלך, אך אתה יכול להתאים אותה אישית כדי להגן על התיקיות הרצויות. זה יגבה אוטומטית קבצים אלה לחשבון OneDrive שלך ​​(עיין בסקירת OneDrive שלנו).

יש רשת וחומת אש של מערכת הכלולים כחלק מההגנה של Windows Defender, עם הגדרות הניתנות להתאמה אישית על סמך איזה סוג רשת אתה משתמש.

Windows Defender אינו מציע את כל הקישוטים, כמו Bitdefender, אך הוא מציע אלטרנטיבה מוצקה לסוויטת אנטי-וירוס של צד שלישי. עם זאת, דבר אחד ברור הוא בשם. Windows Defender הוא רכיב ב- Windows 10 ולא ניתן להתקין אותו במכשירים אחרים.

מחשבות סביב סיבוב אחד

זה לא היה הוגן להשוות את Windows Defender ל- Bitdefender לפני כמה שנים, אך מיקרוסופט הרחיבה ושיפרה את תכונות האנטי-וירוס שלה בקפיצות דרך.. 

Windows Defender מנסה להיות חבילת אבטחה כוללת ועושה זאת היטב עם הגנת תוכנות רנסומיות וחומת אש. האמת הפשוטה היא ש- Bitdefender מציע יותר, גם אם אתה צריך לשלם על זה.

הזוכה בסיבוב הראשון: ביטפנדר

תמחור

מפתחי אנטי-וירוס אוהבים להציע מספר תוכניות מחירים, תוך נעילת תכונות מסוימות מאחורי עלויות גבוהות יותר. Bitdefender אינו שונה, ומציע כמה תוכניות, אם כי עם הנחות טובות במיוחד עבור לקוחות חדשים. בואו נראה כיצד Bitdefender ו- Windows Defender משתווים בקרב מחירים.

ביטפנדר

Bitdefender מציע ארבע תוכניות תמחור, אך כל אחת מהן מגיעה לתמחור מגוון בהתאם למספר המכשירים שתרצו לכסות או לאורך הכיסוי..

כשמסתכלים ראשית על מספר המכשירים שתרצו לכסות, לקוחות חדשים יכולים להשיג הנחות גדולות בעלות Bitdefender על ידי בחירת תוכנית המכסה שלושה מכשירים. תוכלו לרכוש תוכניות המכסות מאחד עד 15 מכשירים, אם כי חלקם ספציפיים לתכניות מסוימות ומגיעים ללא הנחות.

התוכנית הזולה ביותר שמציע Bitdefender היא אנטי-וירוס פלוס. הכיסוי נע בין מכשיר אחד לעשרה, למשך שנה לשלוש שנים. ייחודיות ההנחה פירושה שלקוחות חדשים כנראה יגלו שהמנוי הזול ביותר הוא עבור עד שלושה מכשירים, ולא אחד.

Bitdefender אינו כולל תכונות מסוימות, כגון הצפנת קבצים וחומת אש ברשת, מאנטי-וירוס פלוס, אך תהיה לך הגנה מלאה נגד אנטי-וירוס, כמו גם Safepay וכמה תוספות אחרות. היא זמינה רק עבור משתמשי Windows, עם זאת, כמו גם אבטחת אינטרנט, חבילת ה- Bitdefender הבאה.

אבטחת אינטרנט כוללת את כל מה שיש ל- Bitdefender להציע, וחסרה רק את ההגנה מפני גניבה ו”כלי אופטימיזציית OneClick “שתמצא בתוכנית האבטחה הכוללת היקרה ביותר.. 

Total Security מגיע עם כיסוי של עד חמישה או עשרה מכשירים, כמו גם תמיכה ב- Mac ובמערכות הפעלה סלולריות כמו אנדרואיד. למרות העלות המקדימה, זו אחת הבחירות המובילות שלנו כאנטי-וירוס הטוב ביותר עבור אנדרואיד והיא יקרה רק ב -5 דולר יותר מאבטחת אינטרנט לשנה של כיסוי אחד וחמישה מכשירים..

בחלקו העליון חבילת ה- Bitdefender Family, שמגיעה עם כיסוי לעד 15 מכשירים וכל התכונות של Total Security, כמו גם הגנה נגד גניבה, אך תשלם פרמיה נוספת עבור זה.

Windows Defender

נשמח לדבר על חבילות התמחור השונות של Windows Defender, אך איננו צריכים. זה לגמרי בחינם, והוא כלול כחלק מהתקנת Windows 10 שלך ללא עלות נוספת.

אין שום שונות ברמת ההגנה או בתכונות שתהיה לך זמינה. העלות היחידה היא כמובן לרישיון Windows 10 שלך, אך זה מיועד לכל מערכת ההפעלה שלך, ולא ספציפית של Windows Defender..

שתי מחשבות עגולות

קצת לא הוגן לערוך השוואה כזו בין תוכנת אנטי-וירוס בתשלום לחינם, אבל בכל מקרה נעשה זאת. עם הידיים למטה, Windows Defender זוכה בסיבוב זה. ככל הנראה, 0.00 דולר יותר מ- 59.99 $ לשנה.

זוכה שני בסיבוב: Windows Defender

ידידותיות למשתמש

אם תוכנת אנטי-וירוס אינה ידידותית למשתמש, היא תדחה את משתמש המחשבים הממוצע. אנו הולכים לבדוק ולראות כמה קל להשתמש ב- Bitdefender וגם ב- Windows Defender.

ביטפנדר

התקנה ושימוש ב- Bitdefender נמשכת כעשר דקות. המתקין הבסיסי דואג להוריד עבורך את עיקר קבצי ההתקנה שלך, ומעבר לכמה קליקים להתקדם, אינו מצריך ממך אינטראקציה רבה..

Bitdefender-client

לאחר ההתקנה, השימוש ב- Bitdefender הוא קל למדי. הלקוח הראשי מתמקד סביב לוח מחוונים המציע פעולות טיפוסיות שונות, כמו סריקה מהירה, כדי לחסוך לכם זמן. אזורים אחרים, כמו הגנה ופרטיות, נמצאים בצד שמאל ומעניקים לך גישה למכלול התכונות שלך.

אתה יכול להתאים אישית את ההגדרות בקלות על ידי לחיצה על “הגדרות” בפינה השמאלית התחתונה. אם אינך בטוח לגבי התכונות וההגדרות, תוכל ללחוץ על סימן השאלה מעל כל אזור לקבלת טיפים מועילים.

משתמשי המקצוענים ייהנו מההתאמה האישית, אך מתחילים יאהבו את הגישה הידנית שמציעה ביטדפנדר. יש משהו לכולם, אבל אם אתה נאלץ לפתוח ולהשתמש בלקוח, Bitdefender הופך את הדרך שלך לפשוטה למדי.

Windows Defender

מיקרוסופט השקיעה מאמץ רב בכדי להפוך את ממשק Windows 10 שלהם לפשוט לשימוש ככל האפשר, ו- Windows Defender אינו שונה. בדרך כלל אתה יכול למצוא אותו כסמל מגן בשורת המשימות של Windows או באזור ההגדרות של Windows.

Windows-Defender-Client

החלק “אבטחה במבט חטוף” נותן לך סקירה מיידית של ההגנה שלך על Windows Defender. לחיצה על אחד מהבלוקים הללו, כמו “גילוי וירוסים ואיומים”, תעביר אותך לאזור ההגדרות של אותה תכונה.

אין רשימות נרחבות של תכונות מורכבות, ו- Windows Defender מסביר כל אפשרות לא ברורה. ברגע שאתה מחוץ לאזור הראשי, אתה יכול לנווט מהסרגל השמאלי, בדומה ל- Bitdefender. 

Windows Defender מופעל כברירת מחדל כשאתה מתחיל להריץ את Windows, אלא אם כן מותקן אנטי-וירוס אחר. אם תתקין אנטי-וירוס אחר, Windows Defender יבטל חלק משירותיו ויפנה את מקומו לספק האחר כדי למנוע התנגשות..

בסך הכל, Windows Defender הוא ידידותי לשימוש. זה ינחה אותך כאשר הוא זקוק להחלטה לגבי משהו או אם יש בעיה, אבל אחרת זה יעבוד ברקע.

שלוש מחשבות עגולות

גם Bitdefender וגם Windows Defender מציעים לקוחות שימושיים שאפילו למתחילים ימצאו ידידותיים. לוח המחוונים לגישה נוחה ב- Bitdefender מעט טוב יותר, במיוחד בגלל שתוכל להתאים אותו אישית. בנוסף, הוא מציע אפשרות סריקה מיידית. מאותן סיבות, Bitdefender מנצח בסיבוב הזה בסיבוב נמוך.

הזוכה השלישי בסיבוב: ביטפנדר

הגנה

אנטי-וירוס אינו דבר מבלי להציע הגנה מועילה. אנו משתמשים בדוחות משלוש חברות לבדיקת אבטחה כדי לבדוק אם Bitdefender או Windows Defender טובים יותר בהגנה עליך והאם זה יאט את המחשב שלך בתהליך.

ביטפנדר

בבדיקת AV-TEST במאי-יוני 2019 של Bitdefender, נרשמה טבילה קלה בציונים הקודמים שלה ממארס-אפריל, וצנחה ל- 97.1 אחוזים להגנה כוללת על תוכנות זדוניות. ציון ההגנה הכללי ירד גם הוא, מ -6 ל -5.5.

Bitdefender-AVTest-June19

טבילה זו בציוני ההגנה היא מאכזבת, והייתה גם ירידה באחוזי הביצועים (מ- 14 ל- 19 אחוזים), אם כי ציון הביצועים הכללי נשאר זהה על 6.

ביטדפנדר השיג טוב יותר עם בדיקות ממבחני ההגנה של AV-Comparatives בפברואר-מאי. Bitdefender חסם 751 איומים בשיעור של 99.9 אחוזים בסך הכל – די בכדי להשיג את ציון ה- Advanced + AV-Comparatives הגבוה ביותר להגנה.

היא גם קיבלה את ציון ה- Advanced + לבדיקת ביצועים באפריל 2019, למרות שהיא הייתה 11 מתוך 15 בהשוואה לעומת תוכנות אנטי-וירוס אחרות, המבוססות על ציוני השפעה. זה מקביל לתוכנת אנטי-וירוס, כמו Trend Micro Antivirus, כפי שסקירת Trend Micro Antivirus יכולה להסביר עוד יותר..

עם זאת, בדיקות MRG-Effitas היו ללא דופי עבור Bitdefender. מתוך 339 איומים, Bitdefender זיהה את כל 339 בבדיקות הספקטרום המלא של רבעון הראשון של שנת 2019, וזכה בפרס המוסמך ברמה הגבוהה ביותר 1 – תואם את אבירה (ראו סקירת אבירא שלנו).

Windows Defender

ל- Windows Defender היה ציון אחוז זהה לזה של Bitdefender במבחן AV-TEST במאי-יוני 2019 ב -97.1 אחוזים, אך היה לו ציון הגנה כולל של 6, כשהוא מפחית את ציון 5.5 של Bitdefender. היא גם החזיקה בניקוד זה ממרץ-אפריל 2019, שם גם קיבלה 6 מתוך 6. 

Windows-Defender-AVTest-June19

ציון AV-TEST פירושו שהוא זיהה את Windows Defender כאחת מתוכנות האנטי-וירוס הטובות ביותר למשתמשים ביתיים בחלונות, לצד קספרסקי, נורטון ו- F-Secure.

Windows Defender הצליח היטב במבחן AV-Comparatives בפברואר-מאי 2019, וחסם 749 איומים בשיעור של 99.8 אחוז, נמוך רק ב -0.1 אחוזים מהציון של Bitdefender. עם זאת, מדאיג יותר היה המספר העצום של חיוביות שגויות שהתגלה באמצעות Windows Defender – 74 לעומת שניים עבור Bitdefender..

משמעות הדבר היא ש- Windows Defender זכה בפרס “מתקדם” נמוך יותר, אך AV-Comparatives מציין באופן ספציפי כי הניקוד הנמוך הזה נמצא בגב של חיובי שווא אלה..

MRG-Effitas היה טוב יותר כלפי מיקרוסופט, והעניק לה את אותו ציון מוסמך ברמה 1 שקיבל ביטפנדר בבדיקת ה- Q1 לשנת 2019. מתוך אותן 339 דוגמאות, Windows Defender חסם את כולם אוטומטית.

סיבוב ארבע מחשבות

Bitdefender תמיד היה אחד הטובים ביותר להגנה, אך הוא ראה טבילה בכמה מהציונים האחרונים שלו. Windows Defender מתחרה קשה בכמה ציוני ביצועים מצטיינים, אך כל כך הרבה חיובי כוזב של AV-Comparatives מראה שעדיין יש עבודה בשכלול מערכות הגילוי של מיקרוסופט..

בהתחשב במגוון בציונים משני הצדדים, זה תיקו עבור Bitdefender ומיקרוסופט כאן.

הזוכה בסיבוב הרביעי: לצייר

תמיכה

כשמשהו משתבש, תרצה את התמיכה הטובה ביותר שתוכל לקבל עבור האנטי-וירוס שלך. עם זאת, אנו בודקים את תמיכת הלקוחות הן של מיקרוסופט והן מ- Bitdefender בסעיף זה.

ביטפנדר

Bitdefender אינו בודק את אפשרויות התמיכה שלו. אתה יכול להתקשר לאחד מתוך 16 קווי תמיכה שונים במדינות שונות ברחבי העולם, אתה יכול לשלוח דוא”ל או לדבר עם מישהו בצ’אט חי.

Bitdefender-Site-Support

Bitdefender מציעה תמיכה 24 שעות ביממה ללקוחות, אך אתה חופשי לנצל את בסיס הידע הנרחב שלה כחלופה, עם שאלות נפוצות ומדריכי הוראות שיעזרו לך לעבור בעיות ברורות יותר.. 

יש גם פורום קהילתי עם קטעים באנגלית ובשפות אחרות המכסים מוצרים שונים של Bitdefender ובעיות נפוצות.

Windows Defender

בהתחשב בכך ש- Bitdefender הוא מוצר בתשלום, זה הוגן לומר שאתה משלם עבור שירות לקוחות פרימיום. Windows Defender הוא בחינם, כך שקצת פחות מוצע.

תמיכה ב- Windows-Defender-Site

יש פורום “תשובות” בקהילה, שבו אתה יכול לשאול שאלות על Windows Defender, אך פורום זה מיועד למשתמשים כלליים של Windows. יש גם מדריכים ומאמרים מועילים כיצד לשמור על המכשיר מעודכן ולעבוד בכמה בעיות נפוצות.

אם אתה זקוק לתמיכה, אתה יכול לרכוש תמיכה טכנית של Windows Premium, שמחירה 49 דולר לשנה עבור טלפון ותמיכה מקוונת של Windows.

יש גם את האפליקציה “קבל עזרה” – כלולה כחלונות של Windows – המאפשרת לך לדבר עם סוכן תמיכה או צ’אט בוט הווירטואלי, שיכול לעזור לך להוביל לתשובות ברורות. בהתחשב במספר המשתמשים העצום של Windows, סביר להניח שתצטרך לשלם עבור התמיכה אם תזדקק לעזרה ביקורתית.

מחשבות סיבוב חמש

מנויים ל- Bitdefender מגיעים עם חבילות תמיכה מובחרות, אך Windows לא עושה זאת. אם אתה רוצה אותה רמת תמיכה, תצטרך לשלם למיקרוסופט על ההרשאה. בהתחשב בעלות של 49.99 $, ייתכן שבסופו של דבר תוכלו לקנות Bitdefender בכל מקרה.

הזוכה בחמישייה החמישית: ביטפנדר

מחשבות אחרונות

Windows Defender הוא אנטי-וירוס ברירת המחדל במחשבי Windows, כך שלא יהיה הוגן לבצע השוואה בינה לבין אלטרנטיבה, כמו Bitdefender. מיקרוסופט עשתה טוב להפוך את מה שהיה פעם חבילת הגנה בסיסית ביותר לאחת הטובות, לפחות לפי AV-TEST.

עם זאת, עם כל החיוביות, Windows Defender אינו הגנה אנטי-וירוס מובחרת. Bitdefender מציע לך יותר תכונות ולקוח מעט קל יותר לשימוש, כמו גם תמיכה טובה בהרבה מהלקוחות.

הזוכה: ביטדפנדר

זו הסיבה ש- Bitdefender לא יופטר מהכתר שלו כחבילת האנטי-וירוס האהובה עלינו, אבל ייתכן שתמצא אחת החלופות בסעיף מאמרי האנטי-וירוס שלנו שמתאימות יותר לצרכים שלך.. 

האם אתה משתמש ב- Bitdefender, או שאתה משאיר דברים למיקרוסופט? תן לנו לדעת מה אתה חושב בקטע ההערות שלהלן. כמו תמיד, תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map