Avast SecureLine VPN לעומת NordVPN: מי מכה את מי בשנת 2020?

Avast הוא שם שכמה קוראים אולי כבר מכירים אותו. Avast החלה בסוף שנות ה -80 כחברת תוכנת אבטחת סייבר, והיא מגנה כעת על יותר מ -435 מיליון מחשבים ברחבי העולם, מה שהופך את האנטי-ווירוס שלה לאפליקציה האנטי-תוכנה הפורה ביותר שקיימת כיום..


למי שמעוניין בצד זה של קו המוצרים של Avast, תוכלו לבדוק את סקירת Avast Pro שלנו, אך במאמר זה אנו בוחנים את Avast SecureLine VPN, שהיא התוכנה של Avast לתוכנת VPN. בסקירתנו ב- Avast SecureLine VPN גילינו שהיא מציעה מהירויות ואבטחה איתנים תוך שהיא עדיין נוחה לשימוש.

חשבנו שיהיה מתאים להתאים בין הטיטאן הזה של תעשיית האנטי-וירוס לבין טיטאן של תעשיית ה- VPN, NordVPN. אם אתה מסתכל על סקירת NordVPN שלנו, אתה תגלה שזה אחד המועדפים שלנו בכל הזמנים, והוא מצטיין כמעט בכל קטגוריה פרט למהירות..

הגדרת קרב: VPV NordVPN לעומת Avast SecureLine

כדי להשוות בין שני ספקי ה- VPN המתמודדים שלנו, פיתחנו מבנה פשוט למאמרים אלה. אנו מחלקים דברים לחמישה סבבים, ומדגישים אלמנט מפתח אחד בביצועי ה- VPN בכל אחד מהם. בסיבוב הראשון אנו מסתכלים על תכונות, ואחריהן מתמחרים בסיבוב השני, ואז קלות שימוש, מהירות ולבסוף, אבטחה. 

אנו מתחילים כל סיבוב בלשים לב בקצרה מה אנו מחפשים ואיזה סוג שלטי אזהרה איננו רוצים לראות. לאחר מכן אנו דנים בביצועים של כל VPN בקטגוריה הנתונה. לבסוף, אנו עוסקים בכל סיבוב על ידי התבוננות באיזה VPN הצליח יותר והקצאת נקודה לזוכה בקטגוריה.

קשר אפשרי, ואם זה המקרה, נעניק נקודה לכל ספק עבור אותו סבב. ה- VPN עם הכי הרבה נקודות בסוף מוכרז כמנצח הכללי.

1

תכונות

בדומה לביקורות ה- VPN המלאות שלנו, אנו מתחילים את ההתאמות הללו על ידי הערכת התכונות שכל ספק מציע. יש זוג תכונות מפתח שאנו מחפשים: מתג להרוג ואיזו דרך להתחבר אוטומטית ל- VPN. 

לשתי התכונות הללו יש השפעה משמעותית על האבטחה, וכל VPN ללא אחת או שתיהן כמעט ואינו ניתן לשימוש. מלבד אלה, תכונות הכוללות חוסמי מודעות או מנהור מפוצל נחמד לראות, אך הן רק תרוויחו נקודות VPN נוספות ואינן נחשבות לחובה.. 

Avast SecureLine VPN

אפילו במבט ראשון הממשק של Avast SecureLine VPN נראה עקרה. הכניסה להגדרות רק מחזקת את תחושת הריקנות הזו. 

ההגדרות מורכבות משלוש כרטיסיות, כאשר לכל אחת מהן תיבות סימון דלילות בלבד. החל מהכרטיסייה הכללית, ישנה אפשרות להפעיל או לכבות התראות מהתוכנה, תיבת סימון אם הלקוח פועל בהפעלה והאפשרות לבטל או לבטל עדכוני בטא..

Avast-SecureLineVPN- לקוח-פרופיל רשת

תכונת בטא זו עלולה לסכן את היציבות של ה- VPN שלך, וזה משהו שאווסט מציין את עצמו. הלשונית השנייה מכונה “אבטחת רשת” והיא נותנת לך כמה אפשרויות הקשורות לחיבור ה- VPN באופן אוטומטי.

עמוד אבטחת הרשת נמצא גם במקום בו מתג ההשמדה נמצא, אשר עבורנו כבה כברירת מחדל. למי שמשתמש ב- SecureLine VPN אנו ממליצים לוודא שהפעולה הזו מופעלת בכדי למקסם את האבטחה מכיוון שבלעדיה VPN שלך יכול להתנתק מבלי שתשים לב, ותוכל להמשיך לבצע רכישות מקוונות או להסתכל במידע פרטי ללא כל הגנה. 

בלשונית האחרונה אין תיבות סימון, אך במקום זאת נותן למשתמשים דרך בלחיצה אחת להתקין את תוספי הדפדפן Avast SecureLine. למרות שאווסט מכסה את התכונות המינימליות שהזכרנו, זה כל מה שהיא עושה. אין תכונות נוספות מעבר לאלו שחייבות. 

NordVPN

NordVPN אינו בהכרח הטוב ביותר בכל מה שקשור לתכונות, כפי שראינו במאמר שלנו NordVPN לעומת TorGuard, אבל עדיין יש לו לא מעט טריקים במעלה השרוול. החל מהמצרכים העיקריים, ל- NordVPN יש מתג להרוג יציב ובשרתי שהוא יותר מסתם תיבת סימון.

יש מתג להרוג באינטרנט, שעובד זהה למתג ההריגה Avast SecureLine ואחרים, וחוסם את התעבורה באינטרנט כאשר ה- VPN מנותק. בנוסף, יש גם מתג להרוג אפליקציות. זה מאפשר לך להגדיר רשימה של תוכניות ש- NordVPN ייסגר אם החיבור ל- VPN יאבד (קרא את סקירת Astrill שלנו לקבלת שירות אחר עם kill app). 

nordvpn-review-killswitch

ישנן גם אפשרויות חיבור אוטומטי המאפשרות לך להתחבר בעת הפעלת האפליקציה או כאשר מתגלה רשת לא מהימנה, המהווה הגנה נהדרת מפני הסכנות של WiFi ציבורי.. 

בניגוד ל- Avast SecureLine VPN, NordVPN מאפשרת גם לבחור לאן VPN מקשר כשהוא מתחבר אוטומטית. אם אין לך מיקום ספציפי בראש, אתה יכול גם לבחור אזור להתחבר אליו ו- NordVPN יבחר באופן אוטומטי שרת מהיר.

באשר לתוספות, NordVPN הוסיף לאחרונה תכונה בשם CyberSec, שעוזרת לך לשמור על ביטחון מקוון על ידי חסימת אתרים עם תוכנות זדוניות או ניסיונות דיוג. CyberSec עובד גם כחוסם מודעות. 

למרות שזה לא ממש יעיל כמו חוסם מודעות ייעודי, כמו אלה שב- 99 הכלים החינמיים שלנו כדי להגן על מערך הפרטיות שלך, זו תכונה נחמדה שיש לך. ל- NordVPN יש גם אפשרות להשתמש בשרתים ערומים, המאפשרים לאנשים במקומות שבהם השימוש ב- VPN מוגבל עדיין להתחבר לרשת NordVPN.

מחשבות סביב סיבוב אחד

Avast SecureLine VPN מכסה את התכונות הבסיסיות ביותר ועוצר שם. NordVPN עובר מעבר לכל, עם היסודות הכוללים מתג להרוג אפליקציה ומספר אפשרויות להתאמה אישית של אופן ההתנהלות של החיבור האוטומטי. 

נוסף על כך, NordVPN זורק מספר מנות טובות נוספות, כגון חוסם מודעות ותוכנות זדוניות ושרתים מעורפלים. הסיבוב הראשון הזה הוא ניצחון חתך ויבש עבור NordVPN. 

סיבוב: נקודת תכונות עבור NordVPN

לוגו VPN של Avast SecureLine
לוגו NordVPN

2

תמחור

כאשר קונים משהו, אחד הדברים הראשונים – אם לא הדבר הראשון – אנשים רוצים לדעת הוא המחיר. זו הסיבה שהקדשנו את החלק השני לחקירתו, אך איננו מפסיקים להסתכל על המחיר.

אנו בודקים גם איזו סוג מדיניות החזר כספי קיימת והאם יש איזושהי ניסיון חינם. בנוסף, אנו בוחנים איזה סוג של אפשרויות תשלום מתקבלות ומה התוכנית כוללת, כמו כמה חיבורים בו זמנית מותר. 

Avast SecureLine VPN

ל- Avast SecureLine VPN יש מספר מיותר של תוכניות ואפשרויות תמחור. יש אפשרות לקבל רק רישיון למכשיר יחיד עבור אנדרואיד או אייפון או אייפד בודד, שנכנסים רק כמה דולרים בחודש..

ישנה גם אפשרות לקבל רישיון להתקנים בודדים לשולחן עבודה או מחשב נייד שמריץ חלונות או macOS. תוכניות אלה אינן זמינות במסגרת חודשית ויש לרכוש אותן לאורך תקופה של שנה, שנתיים או שלוש.

עם זאת, לשלושת מסגרות הזמן הללו יש כמעט את אותה עלות חודשית, המגיעה בכחמישה דולר. לבסוף, ישנה גם אפשרות לרכוש תוכנית המכסה עד חמישה מכשירים מכל סוג, כולל ניידים, חלונות ו- macOS.

תוכנית זו זמינה בכל ארבע מסגרות הזמן, החל מחודש לשלוש שנים. התמחור החודשי הוא הגון, ומגיע לכמה דולרים בחודש פחות מהמתחרים מהשורה הראשונה. התוכנית השנתית מקטינה זאת כמה דולרים, ואילו האופציות לשנתיים ושלוש אינן מורידות את המחיר לחודש יותר מכמה אגורות.. 

כשמגיע הזמן לבדוק זאת, Avast SecureLine VPN מקבלת כרטיסי אשראי או פייפאל, אך אין צורות של cryptocurrency. לפני הקנייה, Avast מציעה למשתמשים פוטנציאליים תקופת ניסיון בחינם לשבוע, שקל להתקין. זה גם מכסה את הרכישה שלך באמצעות מדיניות החזר של 30 יום. 

NordVPN

מערך התוכניות של NordVPN פשוט הרבה יותר מ- VPN של Avast SecureLine. יש רק תוכנית אחת, הזמינה בארבע מסגרות זמן. התמחור החודשי הוא מה שהיינו מצפים לראות מ- VPNs מהמדף העליון ובוודאי שהוא אינו עסקה מרשימה לאף אחד. 

התוכנית השנתית, עם זאת, מקצצת למחיר זה, ומביאה את העלות החודשית כמעט לתואמת התמחור השנתי של Avast SecureLine VPN. התוכניות של שנתיים ושלוש של NordVPN מורידות את המחיר הזה עוד יותר, מה שהופך אותו לאופציה ידידותית יותר לתקציב מאשר אפילו תוכנית Windows או Mac של מכשיר יחיד של Avast.. 

לא רק זה, אלא שהתוכניות של NordVPN כוללות עד שישה חיבורים בו זמנית. אף על פי ש- NordVPN אינו מציע ניסוי חינם כלשהו, ​​הוא תואם למדיניות ההחזר של 30 יום של Avast SecureLine VPN. המשמעות היא שאם השירות לא עובד כמצופה, עדיין יש דרך להחזיר את ההשקעה שלך. 

NordVPN גם מקבלת יותר סוגי תשלום מאשר Avast SecureLineVPN, כולל כרטיסי אשראי, PayPal, UnionPay, Alipay ואפילו bitcoin. אף על פי ש- NordVPN אינו מורגש בכל מה שקשור לתמחור – כפי שראינו במאמר NordVPN לעומת PureVPN שלנו – התמחור שלו לשלוש שנים הוא בין הטובים ביותר. 

שתי מחשבות עגולות

למרות ש- Avast SecureLine VPN אכן מציע תקופת ניסיון בחינם, זה לא הכי טוב שראינו (זה כנראה יעבור ל- ProtonVPN, עליו תוכלו לקרוא בסקירתנו ProtonVPN). הניסיון החינמי של Avast הוא הרגל היחידה שיש לו על פני NordVPN. 

NordVPN מציע מודל תמחור שקל יותר להבין ויותר חיבורים לחשבון, מקבל יותר אמצעי תשלום ואפילו יש תמחור טוב יותר אם אתה הולך עם אפשרות לשלוש שנים. אף על פי שהתמחור של תוכנית המכשירים הניידים היחידים של Avast SecureLine קשה לנצח, תוכנית זו היא אפשרות נישה שאנשים רבים לא היו מעוניינים בה.

סבב: נקודת תמחור עבור NordVPN

לוגו VPN של Avast SecureLine
לוגו NordVPN

3

קלות שימוש

קלות שימוש היא דבר שקשה להצמיד בצורה אובייקטיבית, אך זה עדיין דבר שאינו חשוב בהחלט. כלי תוכנה שנבנה היטב יכול להקל על משימות מורכבות, ואילו כלי שתוכנן בצורה לא טובה יכול לגרום למשימות פשוטות לתסכלות ולזמן רב.. 

בסיבוב זה, אנו מתארים את הפריסה של כל VPN ואיך הוא רוצה להשתמש. אנו מסתכלים על בעיות גבוהות ונמוכות, ואנחנו אפילו מנסים לגרום קצת הרס עם התוכנה על ידי גרימת ניתוקים אקראיים ופתיחת תוכנות תובעניות אחרות תוך הפעלת ה- VPN כדי לנסות לגרום לקריסה וחוסר יציבות.. 

Avast SecureLine VPN

כפי שכבר ראינו בסעיף התכונות, Avast SecureLine VPN נוקטת בגישה מינימליסטית מאוד לממשק המשתמש שלה. החלון מעט גדול יותר מרוב ה- VPNs, אך יש מעט מאוד למלא את החלל הזה.

כמעט שני שליש העליון של החלון מאוכלס על ידי מתג לחיבור לחיבור וניתוק ה- VPN. מתחת לזה הוא מציג את ה- IP שלך כשאינך מוגן, כמו גם את ה- IP המוגן שלך וזמן החיבור ברגע שאתה מפעיל את ה- VPN.

Avast-SecureLineVPN-Client-מנותק

השליש התחתון של החלון מציג את דגל המדינה שבחרת כרגע ואת שם המיקום בטקסט. יש כפתור שכותרתו “שנה מיקום” המרחיב את רשימת השרתים המלאה, שתופס את כל החלון כשנפתח ומסודר היטב.

אתה יכול לגלוש בכל המיקומים הזמינים ברשימה לפי אלף-בית או לבחור אחת מהכרטיסיות בצד שמאל, הכוללת את המיקומים המקובצים לפי יבשת, כמו גם כמה כרטיסיות נוספות לדברים כמו שרתי סטרימינג ייעודיים.. 

קל למצוא את ההגדרות – כיוון שיש מעטים כל כך. כל האפשרויות מוסברות בשורה או שתיים כדי לעזור למשתמשים ב- VPN לראשונה למצוא את דרכם. הלקוח יציב ולא חווינו קריסות, אך הייתה תוכנה ייחודית אחת.

כשאתה לוחץ וגורר את החלון כדי להעביר אותו מסביב, הוא גורם לאפקט קצב מסגרת נמוך ומוזר. החלון נע לאט יותר מהעכבר ונעה בצורה מגמגמת ולא בצורה חלקה. זה גם ממשיך לנוע שנייה או שתיים אחרי שמשחררים את העכבר או אם משנים כיוונים, מה שמאפשר כמעט למקם את החלון במקום שאתה רוצה.

בסך הכל, הלקוח של Avast SecureLine VPN נראה כמו פיתרון של אש ושכחה עבור מי שלא רוצה להתעסק עם הגדרות כלשהן, אך יש לו גם הפגם הבולט של האטת המחשב כולו לרגע כשהוא נגרר סביב. 

NordVPN

אפילו במבט ראשון, הממשק של NordVPN מרגיש מושלם יותר מאשר VPN של Avast SecureLine. במקום להחזיק חלון גדול וריק ברובו, שני שלישים הימניים של הלקוח תופסים מפה המציגה את כל המיקומים הזמינים עם סמנים כחולים.. 

אתה יכול ללחוץ על הסמן במיקום החיבור הרצוי שלך, או להשתמש ברשימת השרתים בצד שמאל של החלון. ל- NordVPN אין אפשרויות קיבוץ כמו Avast SecureLine VPN עושה, אך יש לו סרגל חיפוש שיעזור באיתור מיקומים.. 

nordvpn-review-server-navigation

NordVPN עובר להגדרות, יש הרבה יותר מה להציע מ- Avast SecureLine VPN, אך היא עושה עבודה טובה בכדי לשמור עליהן לניהול. יש רק שלוש כרטיסיות הגדרות ואחת למידע על חשבון.

שלושת כרטיסיות ההגדרות הן “כלליות”, “התחברות אוטומטית” ו- “מתקדם.” העמוד “כללי” מארח את מרבית התכונות שרוב המשתמשים יצטרכו אי פעם, ודף “התחברות אוטומטית” נקרא במדויק, מכיל את כל ההגדרות הרלוונטיות לאופן ומתי ה- VPN מתחבר אוטומטית. 

בכרטיסייה “מתקדם” יש פרוטוקול ואפשרויות DNS שרוב המשתמשים לא יצטרכו להתעסק איתם. הלקוח של NordVPN מותאם היטב וצריך לגימות קטנות של משאבי מערכת. לא הצלחנו לגרום לקריסה או בעיות עם התוכנה, והכל פועל בצורה חלקה כאשר הלקוח פתוח, בין אם הוא מתחבר, כבר מחובר או סתם מתבטל.. 

שלוש מחשבות עגולות

לקוח VPN של Avast SecureLine הוא יעיל ונוח לשימוש. נראה כי באמצעות תכונות שהוזכרו לעיל, Avast כיוון ליצור VPN שכל אחד יכול להשתמש בו בקלות, ובמובנים רבים הוא השיג את זה.

עם זאת, הייתה לנו בעיה עם גרירת החלון, שלא הייתה קיימת עם NordVPN. בנוסף, הפריסה הקטנה אך החזקה עוד יותר של העיצוב מבוסס המפות של NordVPN נותנת את עצמה לידידותיות למשתמשים בדרכים משלה. NordVPN מבצע את הסיבוב הזה, בעיקר בגלל הבעיה של Avast SecureLine VPN במיקום מחדש של החלון.

סיבוב: נקודת קלות שימוש עבור NordVPN

לוגו VPN של Avast SecureLine
לוגו NordVPN

4

מהירות

בסיבוב הרביעי אנו מתרחקים מתחום הסובייקטיבי ונכנסים לעולם הנתונים הקשים. כדי לבדוק את המהירות של כל VPN אנו מודדים את זמן הפינג, מהירויות ההורדה ומעלות מהירויות של כל VPN בחמישה מיקומים שונים, החל ממש בשכנות וכלה ברחבי העולם.. 

אנו משווים זאת למדידת הבקרה שלנו ללא VPN כלשהו בכדי לראות את הביצועים הטובים ביותר של כל ספק. אנו גם מבצעים את הבדיקות שלנו לעולם האמיתי כדי לאשר את התוצאות שלנו על הנייר על ידי העמסת סרטוני סטרימינג והורדת כמה קבצים גדולים יותר כדי לראות איך הדברים מסתדרים. 

Avast SecureLine VPN

ל- Avast SecureLine VPN לוקח קצת זמן ליצור חיבור, שנע בין כחמש שניות עד 10 שניות. לאחר חיבור, הביצועים משתנים משמעותית ממדינה למדינה.

מיקום: Ping (ms) הורדה (Mbps) העלאה (Mbps)
לא מוגן (בריטניה)13194.3012.24
גרמניה49191.789.74
רוסיה11439.396.03
ברזיל22841.301.12
ארה”ב.8575.042.62
דרום קוריאה47218.943.07

בארה”ב ובבריטניה ראינו ביצועים מכובדים מאוד עם זמני פינג נמוכים ומהירות הורדה משולשת ספרות. עם זאת, ביפן ובברזיל, הביצועים נפלו משמעותית. זמני הפינג היו עדיין בתבונה, לנוכח המרחקים העצומים הכרוכים בכך, אך מהירויות ההורדה ירדו לרמות שמישות – גם אם לא מרשימות.

כשהגיע הזמן לבדוק בפועל את הביצועים של Avast SecureLineVPN, גילינו שהדברים קצת איטית להתחיל. אתרים וסרטוני וידיאו יידרשו שתיים או שלוש שניות נוספות כדי להתחיל לטעון, אך ברגע שדברים התחילו לטעון, נראה היה שהכל מתפקד כרגיל. לאחר זמן הטעינה הראשוני, סרטי הווידאו כברירת מחדל היו 1080p ולא היו צריכים לחיץ.

NordVPN

כפי שדיברנו פעמים רבות בעבר, למשל במאמר שלנו NordVPN לעומת IPVanish, NordVPN היו כמה בעיות בכל הנוגע לספק מהירויות עקביות. לאמיתו של דבר, זה אפילו זכה לאזכור חסר מידה בסבב שירותי ה- VPN המהיר ביותר שלנו מסיבה זו.

מיקום: Ping (ms) הורדה (Mbps) העלאה (Mbps)
לא מוגן9165.510.57
ארה”ב # 247923133.538.87
בריטניה # 20115334.786.06
הולנד # 6614566.915.39
יפן מספר 69159132.833.31
VPN כפול (ארה”ב לקנדה מספר 4)7920.488.64

משרת אחד למשנהו, אפילו באותו מיקום, המהירויות יכולות לנוע בין מעולה לבלתי שמיש כמעט. נראה שזה מסתכם במזל הגרלה, ורוב הזמן פשוט ניתוק וחיבור מחדש יכולים לתקן זאת על ידי חיבור לשרת אחר.. 

עם זאת, למעשה לא חווינו את הבעיה הזו כל הזמן הזה, כלומר NordVPN אולי עובד בנושא זה. בבדיקות שערכנו עבור מאמר זה, המהירויות היו מוצקות לאורך כל הלוח כאשר כל מיקום בודד מחזיר מהירויות העלאה והעלאה דו ספרתיות.. 

כשמדובר בשימוש בעולם האמיתי, הביצועים טובים באותה מידה שהמספרים מעלים. אפילו השרת הרחוק ביותר, יפן, הרגיש מאוד מגיב, והיה עיכוב קטן מאוד מורגש לפני שהדברים התחילו לטעון. הצלחנו לצפות בקלות בסרטוני וידאו של 1080p, אפילו במהירות של 60 קילו-לשנייה, בלי שום בעיות חוצץ. התלונה היחידה שנוכל להעלות היא שבדומה ל- Avast SecureLine VPN, NordVPN יכול לקחת רגע כדי להקים את החיבור. 

זה לא נדיר שנאלץ לחכות 10 שניות לערך עד ש- NordVPN יתחבר, וברגע שזה יהיה מחובר, הדברים יכולים להיות מעט איטיים במשך 10 שניות נוספות. ראה כיצד זה משתווה ל- VPN המהיר ביותר שלנו בקטע ExpressVPN לעומת NordVPN.

סיבוב ארבע מחשבות

אף על פי ש- NordVPN הוכח כבעייתי בעבר, ביצועיה בבדיקות שלנו למאמר זה מראים סימני שיפור. כל שרת בודק שבדקנו היה מהירויות מצוינות על הנייר והביצועים באותה מידה כמו שהמספרים היו מציעים בבדיקה שלנו בעולם האמיתי. 

Avast SecureLine VPN ניתן היה להשתמש בכל רחבי הלוח אך הייתה שונות רבה יותר משרת לשרת מאשר NordVPN. Avast SecureLine VPN גם הרגיש פחות מגיב מאשר NordVPN ולקח רגע לפני שהאתרים החלו לטעון, בעוד NordVPN הרגיש מיידית בהשוואה.. 

סיבוב: נקודת מהירות ל- NordVPN

לוגו VPN של Avast SecureLine
לוגו NordVPN

5

אבטחה & פרטיות

NordVPN ניצחה עד כה בכל סיבוב, והפכה את התוצאה לארבעה ללא תחרות, מה שאומר שאי אפשר עבור Avast SecureLine VPN לנצח בסך הכל, למרות הסיבוב האחרון הזה. עם זאת, חסכנו את מה שעשוי להיות החלק החשוב ביותר אחרון: אבטחה ופרטיות. 

בסיבוב זה, אנו בודקים אילו פרוטוקולים והצפנות כל VPN משתמש ובודקים עבור דברים, כמו דליפות DNS. אנו מסתכלים אחורה על ההיסטוריה של כל VPN כדי לראות אם יש רקורד של אבטחה או רקע של הפרות. 

בנוסף, אנו מתעמקים במדיניות הפרטיות של כל ספק בכדי לבדוק איזה סוג מידע נאסף ואיך הוא משמש. 

Avast SecureLine VPN

כפי שכבר הזכרנו, Avast SecureLine VPN לא נותן למשתמשים הרבה בדרך של אפשרויות, כך שגם הפרוטוקול וגם ההצפנה נעולים פנימה ותלויים במכשיר בו אתה משתמש.. 

למי שנמצא במכשירי Windows ו- Android, Avast SecureLine VPN משתמש בפרוטוקול OpenVPN. אם תבדוק את פירוט פרוטוקול ה- VPN שלנו, תראה שמדובר בפרוטוקול מהימן וקוד פתוח. 

לעומת זאת, אלה במכשירי iOS ו- macOS ישתמשו ב- IKEv2, שהוא פחות מאובטח מ- OpenVPN אך עדיין מציע רמת הגנה מכובדת. לצורך הצפנה, Avast SecureLine VPN מזווג את שני הפרוטוקולים עם AES-256, שהוא החלק העליון של קידוד הקו. 

במקום לקיים מדיניות פרטיות הנוגעת באופן ספציפי ל- VPN SecureLine, לאווסט יש מדיניות פרטיות אחת המכסה את כל מוצריה ושירותיה. מסיבה זו, המדיניות נרחבת ונמשכת 39 עמודים מדהימים. 

לקראת החלק התחתון של האפוס הזה בן 39 העמודים, נמצא המידע שמתייחס ספציפית ל- VPN. בסעיף זה נכתב כי Avast SecureLine VPN אוסף מידע, כולל איזו מערכת הפעלה אתה משתמש, חלק מכתובת ה- IP שלך (אם כי לא די בה כדי לזהות אותה) ואיזה שרת אתה משתמש.

בנוסף, בחלקים אחרים של מדיניות הפרטיות מוזכרים דברים כמו “מידע על האינטרסים שלך” כדברים שאווסט עשוי לאסוף אודותיך. מוצג גם במדיניות זו כי המידע שאוסף אווסט משותף עם צדדים שלישיים רבים. 

האורך העצום של מדיניות פרטיות זו וחלק מהניסוחים לאורך הם מעט עניינים ואינם מציעים תמונה ברורה בדיוק כמה שואפת Avast ללמוד עליכם באמצעות השימוש במוצריה.. 

NordVPN

בדומה ל- Avast SecureLine VPN, NordVPN אינו מספק אפשרויות בחירה אמיתיות לצרכנים בכל הנוגע לפרוטוקול והצפנה. במקום זאת, זה נועל את המשתמשים בשילוב של OpenVPN ו- AES-256, וזה, בדיוק כך קורה, בדיוק מה שאנחנו מציעים שרוב האנשים משתמשים בו. משולבת זו מציעה ביצועים איתנים וביטחון מעולה.

עם זאת, כפי שאולי מכם ששמת לב לחדשות טכנולוגיות אולי כבר ידעו, NordVPN עברה לאחרונה הפרת אבטחה. בקיצור, האקרים הצליחו לגנוב מפתח TLS, שאיפשר להם לפתוח במה שמכונה התקפה “אדם באמצע”.

המשמעות היא שההאקרים יכולים להגדיר שרת שייראה כאילו היה אחד השרתים ברשת של NordVPN בפועל. משתמשים היו יכולים להתחבר ללא ידיעה לשרת מזויף זה, ולהעניק להאקרים גישה למידע שלהם. 

אותה פגיעות התגלתה מאז ברשתות VPN אחרות, ו- NordVPN תיקן את הבעיה הזו וממשיך לפעול כדי להבטיח שדבר מסוג זה לעולם לא יקרה שוב, אך ללא קשר, זהו כתם קבוע ברשומת המעקב של NordVPN.

בהמשך למדיניות הפרטיות, NordVPN שומר על דברים תמציתיים ועושה עבודה טובה למדי בהימנעות מז’רגון משפטי מוגזם. המידע היחיד שצריך NordVPN כדי להקים חשבון הוא כתובת דוא”ל, ואין שום דבר שמונע ממך להשתמש בהודעת דוא”ל מזויפת לשם כך.

ה- VPN עצמו לא אוסף מידע מזהה כלשהו. הנתונים שנאספו לגבי השימוש שלך ב- VPN מוגבלים לדברים כמו עומס שרתים המשמש לתחזוקת הרשת.

מחשבות סיבוב חמש

גם NordVPN וגם Avast SecureLine VPN מציעים את מה שאנחנו מחשיבים כסטנדרט הזהב לאבטחת VPN: OpenVPN ו- AES-256. עם זאת, Avast SecureLine VPN מציע זאת רק בפלטפורמות מסוימות, בעוד ש- NordVPN עברה לאחרונה הפרת אבטחה משמעותית. 

NordVPN כתב מדיניות פרטיות איתנה שהיא קצרה למדי וכתובה באופן שכמעט כל אחד יכול להבין. Avast, לעומת זאת, יש מדיניות פרטיות ארוכה עד כדי גיחוך שלעתים קרובות יכולה להותיר אותך עם יותר שאלות מאשר תשובות. 

בין ההפרה של NordVPN למדיניות הפרטיות של Avast SecureLine VPN, זה נראה כאילו שני הספקים הללו צריכים לנקות מעט את המעשים שלהם. סיבוב זה מסתיים בתיקו.

סיבוב: ביטחון & פרטיות אין מנצח ברור, נקודות עבור שניהם

לוגו VPN של Avast SecureLine
לוגו NordVPN

6

מחשבות אחרונות

בניצחון של חמישה לאחד הוכיח NordVPN מדוע זהו אחד ה- VPNs הפורה ביותר שקיימים כיום. זה עלה על מעבר ל- Avast SecureLine VPN מתחילתו ועד סופו במהירויות גבוהות יותר, תכונות נוספות וממשק ידידותי יותר למשתמש. 

הזוכה: NordVPN

משום מה, חברות אנטי-וירוס נאבקות להתחרות בשוק ה- VPN, כפי שראינו במקרים אחרים, למשל בסקירת ה- VPN של Bitdefender. נראה כי סוג ההתמחות הנדרש לתחרות בשוק ה- VPN והשקעת הרשת הנדרשת יוצרת מכשול כניסה לחברות באזורים אחרים בעולם האבטחה ברשת.. 

אם השתמשת באחד מאותם ה- VPN, אנו תמיד אוהבים לשמוע את מחשבותיך עליהם בתגובות למטה. כמו תמיד, תודה שקראתם. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map