סמנכ”ל רשת הולה: מדוע אתה עדיין צריך להימנע מכך בשנת 2020

כל מי שהסתובב בשוק הרשת הפרטית הווירטואלית מודע לכך שיש הרבה הונאות. אף על פי ש- VPN הטוב ביותר לאייפון ומדריכי ה- VPN הטובים ביותר לאנדרואיד מציעים המלצות לגבי השירותים שאתה צריך להשתמש במכשיר הנייד שלך, Google Play וחנות האפליקציות עדיין גדושות ביישומים בעייתיים..


אחד העבריינים הגרועים ביותר הוא הולה VPN, חברה ישראלית המתקרבת למודל ה- VPN החינמי מנקודת מבט אחרת. עם למעלה מ- 184 מיליון משתמשים – לפחות, לפי אתר האינטרנט שלה – הולה VPN היא אחת ה- VPN הפופולריות ביותר בסביבה, למרות העובדה שהחברה שמאחוריה מדגימה מניפולציה של צרכנים..

עם רישומים של CNN Money ו- Insider Insider, VPN של הורה נראה כשירות לגיטימי, אך המניפולציה שלו בעיתונות והצרכנים אינם יכולים לחפור אותו מתנאי השירות המזיקים, שלדבריהם הוליה VPN מוכרת גישה שלך מכשיר לעסקים ואולי גם עבריינים ברחבי העולם.

מה זה VPN של Hola?

אם אתה מחפש שירותי VPN בחינם, הולה VPN לא בולטת. כמו אפשרויות רבות ברשת, זהו VPN חינמי שמבטיח לבטל את חסימת מרבית האתרים מכל מדינה, אך הוא הפך את מדריך ה- VPN החינמי הגרוע ביותר שלנו מסיבה כלשהי.

שלא כמו, למשל, Windscribe, שמגביל את כמות הנתונים שמשתמשים בחינם יכולים להשתמש בהם, אין מגבלות על התוכנית החינמית של Hola VPN (קרא את סקירת Windscribe שלנו). במקום זאת, היא טוענת שהיא יכולה להפעיל את ה- VPN בחינם על ידי יצירת רשת עמיתים לעמית, מה שיגרום לכך שהחברה לא תצטרך לתחזק שרתים ברחבי העולם.

זה מודל עסקי מעניין, אבל מי שיודע מה יכול להשתבש בחיבורי P2P יכול כבר לראות את הדם במים.

בואו נעלה אותך למהירות. VPN הוא רשת שרתים הממוקמת בדרך כלל ברחבי העולם. אתה מתחבר לשרתים אלה לפני שאתה מתחבר לאינטרנט, תוך מיסוך יעיל של המקור והתנועה שלך. VPN של Hola עושה את אותו הדבר, אבל במקום לשמור על רשת שרתים, זה הופך אותך לרשת.

נניח, למשל, אתה נמצא בבריטניה ותושב ארה”ב רוצה להזרים BBC iPlayer (קרא את ה- VPN הטוב ביותר שלנו למדריך ה- iPlayer של BBC). במקום להחזיק שרת ייעודי בבריטניה, Hola VPN תשתמש במשאבי המחשוב של המכשיר מתושב בריטניה. בקיצור, המשתמש האמריקאי יעבור דרך מכשיר המשתמש בבריטניה.

זה לא מידע מוסתר. למעשה, הולה זכתה לשבחים על הדגם עם שחרורו בשנת 2014. הרעיון היה שמכשירים סרק, כמו הסמארטפון שלכם, ייצרו רשת מסירת תוכן שתייצר תנועה ותאיץ את האינטרנט עבור אנשים ברחבי העולם. למרבה הצער, זה לא מה שקרה.

האתר Adios, Hola, שהושק על ידי תשעה מומחי אבטחה, מצא פגיעויות מרובות במערכת, והן לא היו רק פיקוח פשוט. על ידי ניתוב נתונים דרך המכשיר שלך, Hola VPN אפשרה לכל אחד המנהור ברשת לעקוב אחרכם ברחבי האינטרנט, כולל ספריית ההתקנה, מפתח ההפעלה הייחודי ונתונים אישיים אחרים..

מה שגרוע יותר הוא שהאפליקציה אפשרה לכל אחד לבצע תוכניות במחשב שלך, מה שאומר שהאקר יכול לפרוק תוכנות זדוניות במכשיר שלך ללא ידיעתך. בגלל ההרשאות העמוקות שהולה זקוקה לה, למשתמשים היו דברים כמו ערכות שורש, שהם תוכנות זדוניות מגעילות שאפילו תוכנת האנטי-וירוס הטובה ביותר מתקשה להתקין אותה במכשירים שלהם..

זו הולה בבידוד. למרבה הצער, חור הארנב לא נעצר שם. למרות הגישה למכשירים של משתמשים זה מספיק גרוע, זה דורש הרבה ידע. עד כדי כך שזה עשוי להיות קשה יותר מאשר לפצח את המכשיר של מישהו בדרך אחרת. מה שמפחיד בסיפור הזה הוא שהולנה VPN אינה פועלת לפי מודל עסקי ייחודי. זה מייצר רווחים מכתובת ה- IP שלך.

הולה ולומינטי

לפני שתעמיק יותר מדי, חשוב שתבינו את הקשר בין VPN של הולה ללומינטי. עופר וילנסקי הוא המייסד של הולה VPN, HolaCDN ולומינטי. כיום הוא נשיא לומינתי ויו”ר המנהלים של הולה. אף כי נראה שאיש לא מסתיר ששתי החברות קשורות זו לזו – זה לא BestVPN ו- Buffered – זו ההוכחה לכך שהן.

Luminati הוא לא VPN, עם זאת. במקום זאת, היא מוכרת רשתות של מחשבי עבדים. הרעיון הוא שסמארטפונים, טאבלטים ומחשבים סרוקים במהלך חלק מהיום, ולכן לומינאטי רותמת את משאבי המחשוב של אותן מכונות בזמן סרק כדי לתת משאבים נוספים לעסקים..

מקרי השימוש בשירות כזה הם רבים, על פי Luminati בדף “בערך”. לדוגמה, תוכל לבדוק את אתר האינטרנט שלך בערים מרובות ברחבי העולם או להריץ סקריפטים לאיסוף מידע ללא תקשורת מחשוב מסיבית. למרות שמדובר בצרכים לגיטימיים, הדרך שבה לומינאטי ממלא אותם אינה.

כיום יש לומינאטי 35 מיליון כתובות IP למגורים ושני מיליון כתובות IP ניידות. היא הצליחה לרכוש עשירית מאוכלוסיית ארה”ב על ידי שעבוד המכשירים המשתמשים ב- VPN של הולה ומכירת כתובות ה- IP באמצעות לומינטי. למרות שזו הייתה עובדה ידועה כבר בשנת 2015, טוענת לומינאטי שהיא החלה לפעול באופן עצמאי מחולה ב -2016.

אבל זה לא נכון. הסכם הרישיון של משתמש הקצה של הולה, המסומן כמעודכן לאחרונה בשנת 2018, קובע בבירור כי “בתמורה לשימוש בחינם ב- Hola Free VPN Proxy, Hola Fake GPS Location ו- Hola Video Accelerator, אתה עשוי להיות חבר ברשת Luminati. “

הסכנות בלהיות עמיתים

למרות שכבר דיברנו על הסכנות הטמונות בכך שהולנה VPN היא רשת עמית לעמית עמוסה, הרעיון שאחרים יוכלו לרכוש גישה למכשיר שלך מפחיד עוד יותר. בעיקרון, Luminati מוכרת באופן חוקי בוטנות, מוצר שבדרך כלל יהיה זמין רק באינטרנט האפל לצורך פשעי רשת..

Botnet הוא קיצור של “רשת הרובוטים.” הרעיון פשוט לתפיסה. זו רשת של מכונות שמותקנות בהן בוטים. בוטים מאפשרים לכל מי שעמד בראש ההסכם לעשות כמעט כל מה שהוא רוצה במכשיר שלך. על ידי התקנת VPN של Hola, אתה מסכים להתקין בוט במחשב שלך.

הולה לא מסתירה את העובדה שהיא תשתמש במשאבים נוספים במחשב שלך, אך לא ברור לאיזה משאבים אפשר להשתמש. Botnets הם סחורה לוהטת, המייצרת טונות של הכנסות למי שמנהל אותם באמצעות הונאת מודעות, כריית cryptocurrency והפצת מתקפות מניעה מהשירות..

אחד הבוטנות הידועים לשמצה היה ידוע בשם ZeroAccess, אשר אסף 1.9 מיליון כתובות IP ברשת P2P. סימנטק, שיצרה את נורטון אבטחה (קרא את סקירת Norton Security שלנו), בחנה את הבוטנט בשנת 2013 כדי לראות כמה השפעה הייתה לו..

הוא מצא שלבוטנט היו שתי מטרות: כריית ביטקוין וביצוע הונאת קליקים. כריית ביטקוין הניבה כ -2,000 דולר ליום והסתכמה בסביבות 800,000 $ בשנה, בעוד הונאת הקליקים הביאה עשרות מיליונים..

ZeroAccess השתמשה במחשבי העבדים כדי לזייף את הקליקים על פרסומות, מה שגרם להיראות כאילו מודעות היו פופולריות יותר מכפי שהן היו. בדיוק מזה, הבוטנט יצר תנועה של 488 טרה-בתים ליום, שפגעו במי שנעטף בה. כל משתמש שהיה חלק מהבוטנט הוציא חשמל בסך 110 $ נוספים לחשמל בשנה, והוסיף עד 204 מיליון דולר בשנה.

כדי לשים את זה בפרספקטיבה, כמות החשמל ש- ZeroAccess השתמש בה עשויה לספק יותר מ 100,000 בתים.

זו רשת עם 1.9 מיליון כתובות IP. לומינאטי יושב עם 37 מיליון. למרות ההפצה בקרב משתמשים רבים, ההשפעות הסביבתיות והכלכליות עדיין קיימות. בכך שאתה בן זוגך ברשת לומינאטי, אתה מגדיל את חשבון החשמל שלך, מכניס כסף בידי פושעים וגונב חשמל נחוץ..

אנחנו לא אומרים שכולם המשתמשים בלומינטי הם עבריינים. ישנם מקרי שימוש לגיטימיים לשם כך. אבל זה יכול לשמש לפשעי רשת. פגיעויות במערכת VPN של Hola מאפשרות למשתמשי Luminati להעביר תוכנות זדוניות למכשירים של משתמשים ולרתום את כוחה של רשת לבצע כל הפשעים שניתן לבצע באמצעות Botnet..

שמור את כאב הראש

למרות שאנו מבינים שחסכון בכסף הוא חשוב, הפרטיות שלך היא משהו שעליך להעריך. לא כדאי לסכן את הסכנה הפוטנציאלית של שימוש ב- VPN בחינם, כגון הולה VPN, כדי לבטל את חסימת הסרטים החדשים ב- Netflix או להגן על הסיבוב שלך. בסופו של דבר אתה תמיד משלם, והמחיר החודשי הנמוך שגובים VPNs לגיטימי בסופו של דבר הופך לזול יותר בטווח הארוך.

נסלח לך שחיפשת בעבר ב- VPN הטוב ביותר, ExpressVPN, אם תקציב. למרות שאנחנו חושבים ששווה את המחיר – תוכלו לראות מדוע בסקירת ExpressVPN שלנו – זו ללא ספק אחת האפשרויות היקרות יותר.

עם זאת, קיימות אפשרויות תקציב, והבולטת ביותר היא CyberGhost וגישה לאינטרנט פרטי. המחיר החודשי של CyberGhost אינו מרשים – הוא זהה למחיר של ExpressVPN – אך החוזים הרב שנתיים שלו אין תחרות. במחיר זהה לזה של שירות לשירות של ExpressVPN, אתה יכול לקבל שלוש שנים עם CyberGhost (קרא את סקירת CyberGhost שלנו).

CyberGhost היא הספק הזול ביותר שעדיין נשקול על המדף העליון, אך PIA לא נמצאת הרחק מתחתיו. גם PIA זולה בהרבה. במחצית השיעור החודשי של CyberGhost, עם הנחות ניכרות על תוכניות רב שנתיות, PIA הוא הערך הטוב ביותר בשוק (קרא את סקירת PIA שלנו).

תמורת כמה דולרים בודדים בחודש, אתה יכול לקבל VPN לגיטימי שמגן עליך. אפשרויות בחינם הן אטרקטיביות, אך שימוש לרעה גס בהסכמתך יכול להוביל לתרחיש סיוט. VPN של הולה זה הסיוט ההוא. אפילו כאשר ספק אינו מנוון כמו הולה, VPNs בחינם פירושם בדרך כלל כי הנתונים שלך נאספים ונמכרים למטרות רווח.

מחשבות אחרונות

לרוע המזל VPN של Hola אינה היחידה מסוגה. למרות שזה יכול להיות היחיד שמתכופף כל כך נמוך, יש המון הונאות VPN ברשת. זה אף פעם לא רעיון טוב לבצע זול, וזה נכון במיוחד לגבי VPNs. אם אתה מחפש להזרים, סיקור או סתם להגן על עצמך באופן מקוון, הקפד ללכת עם שירות לגיטימי.

גם הם לא מתקשים למצוא. ביקורות VPN שלנו מראות אילו ספקים אנו חושבים שעומדים מעל השאר ובדקנו סביב 50 בהרחבה. ממהירות איתור וכלה בחיפוש בפרטי פרטיות, עשינו את העבודה המלוכלכת כך שתוכלו למצוא VPN שעובד בשבילכם..

באיזה VPN אתה משתמש? ספר לנו את מחשבותיך על כך בתגובות למטה וכמו תמיד תודה על הקריאה.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map