הגדרות פרטיות של פייסבוק: כיצד להפוך את פייסבוק לפרטית בשנת 2020

לפייסבוק יש בעיות בהגנה על המידע שלך. בשנה מלאה בדוחות הנוגעים לאופן שבו פלטפורמת המדיה החברתית ממצאת – או נכשלת – בנתוני המשתמשים, לא זו בלבד שהיא פועלת לאור זרקור לא מחמיא, אלא שהיא גם מכריחה משתמשים מסוימים לשקול את ביטחונם. כדי לעזור לאנשים אלה, הרכבנו מדריך זה להגדרות הפרטיות של פייסבוק.


כשמשתמשי פייסבוק ענו על שאלות על אישיותם בסקר לכאורה לא מזיק בשנת 2014, הם מעולם לא שיערו שמשרד פוליטי שמעורב בבחירות לנשיאות ארה”ב 2016 עומד מאחורי זה. למרות שרק 270,000 נבדקי הסקר הסכימו לכרות את הנתונים שלהם “למטרות אקדמיות”, קיימברידג ‘אנליטיקה אסף ושמר נתונים של 50 מיליון משתמשים.

אף על פי שהתגלית שפייסבוק – שמרוויחה כסף מהמידע האישי שלנו – אינה נקייה חורקת כמו שאנחנו רוצים שיהיה היא מעורערת, היא אינה חדשה. העמודה החודשית שלנו בנושא ענן, שם אנו נותנים את שני הסנטים שלנו בחדשות בענף, מכסה את השאנניגנים של פייסבוק מזה זמן.

כדי להבטיח שהנתונים שלך יישארו שלך, אנו נבדוק כיצד תוכל להפוך את האבטחה לפרופיל שלך לאטמה לאור העדכונים האחרונים של פייסבוק. לקראת הסוף, אנו גם נמליץ על שירותים אחרים לאנשים שרוצים את רמת הפרטיות המרבית.

אמצעי אבטחה בסיסיים

ראשית, נסקור כיצד תוכל לשפר את פרטיותך תוך שימוש בפייסבוק דרך הגדרות החשבון. כהערה צדדית, אנו נשתמש בפייסבוק באמצעות מחשב שולחני למאמר זה.

בדף הבית שלך בפייסבוק, לחץ על החץ הקטן בפינה השמאלית העליונה ולחץ על “הגדרות” בסמוך לתחתית התפריט הנפתח..

תמונה 1-ניווט להגדרות

התבונן בכרטיסיות בצד שמאל של הדף ולחץ על “אבטחה והתחברות”.  

כרטיסיית תמונה-2-אבטחה וכניסה

כניסה לפייסבוק היא צעד חובה שמרגיש כמו פורמליות הודות לתכונות נוחות כמו מילוי אוטומטי של סיסמא והיכולת להישאר מחובר. עם זאת, שימוש באימות דו-גורמי אולי נשמע כמו נטל, אבל זה קריטי עבור המשתמשים שרוצים להגן על חשבונם.

אנו מספקים סקירה כללית כיצד אימות דו-גורמי עובד ומועיל למשתמשים במקומות אחרים. השימוש בפייסבוק עם שכבת הגנה נוספת זו יכולה להגביל את הסבירות להאקרים לגשת לחשבונך, גם אם הם יודעים את הסיסמה שלך. כדי להפעיל אותו, לחץ על כפתור “עריכה” תחת “השתמש באימות דו-גורמי.”

Image-3-Enable-2FA

בדוק את אפליקציות ה- 2FA הטובות ביותר שלנו אם אינך בטוח מהם הטובים ביותר בזמן השימוש.

אפשרות אבטחה נוספת משתמשת בדבר שפייסבוק סובבת אותו: החברים שלך. מכונה “אנשי קשר מהימנים”, והיא שולחת לשלושה לחמישה חברים לבחירתך קוד התאוששות שיעזור לך להיכנס שוב, אם פייסבוק תנעל אותך. לא רק שזה עוזר כששכחת את הסיסמה ונכשלת בניסיונות כניסה מרובים, אלא שהוא יכול גם להגביל את האיום של מישהו שייכנס לחשבונך..

אפשרות תמונה-4-מהימנות-חברים

חלק מהבטחת המידע האישי שלך בפייסבוק מצדיק מבט שני בתעודות הכניסה שלך. כדאי לשאול אם כתובת הדוא”ל שלך היא אותה אתה משתמש כדי לגשת לנתונים פיננסיים רגישים, כמו בנקאות מקוונת. אם כן, שקלו ללכת עם אימייל שתוכלו להקדיש אך ורק לשימוש בפייסבוק או בבנקאות.

תחום נוסף שיש בו מקום לשיפור הוא הסיסמה שלך. גם אם הוא עומד בקריטריונים שפייסבוק מבקשת, סיסמה לעולם לא צריכה להיות זהה לזולת בה אתה משתמש. הפוך את הסיסמא שלך לפייסבוק לייחודית למקרה שחשבון אחר ייפגע.

התאמת הגדרות הפרטיות שלך

כעת, לאחר שהראנו לכם מספר דרכים לשיפור האבטחה של חשבון הפייסבוק שלכם, אנו הולכים להתאים את האופן בו הפרופיל שלכם נראה לעין שאינם חברים..

ישנן לשוניות נוספות שכדאי לבחון בצד שמאל של המסך מתחת ל”אבטחה והתחברות “. הבא שאליו אנו הולכים לבקר הוא “פרטיות”.

הכרטיסייה Image-5-Privacy

בראש החלק “הפעילות שלך” נמצא “מי יכול לראות את הפוסטים העתידיים שלך?” זה שימושי אם ברצונך להגביל את מספר האנשים שיכולים להציג את הפוסטים שלך. אל תהסס לצמצם את הקהל שלך על ידי בחירת קטגוריה, כגון מיקום או קבוצות.

תמונה-6-מי יכול לראות את העתיד שלך

מתחת לזה “הגביל את הקהל עבור פוסטים ישנים בציר הזמן שלך”, שאנו ממליצים לאנשים שרוצים להפוך את חשבונם לפרטי ככל האפשר. זה יגביל פוסטים בעבר ששיתפת באופן ציבורי כך שהם יכולים להיות גלויים רק על ידי חברים. זה כולל גם פוסטים בעבר שהיית משתף עם חברים של חברים.

תמונה-7-הגבלת קהל של פוסטים ישנים

בנוסף לבדיקה כיצד להגביל פוסטים בעבר, ייתכן שתרצה להתעסק בהגדרות בקטע “איך אנשים מוצאים אתך קשר”. שם אתה יכול לשים מגבלות על מי יכול לשלוח לך בקשות חברות, מי יכול לראות את רשימת החברים שלך והאם ברצונך להסתיר את מספר הטלפון וכתובת הדוא”ל שלך.

תמונה -8-איך-אנשים-מוצאים וצור קשר איתך

הלשונית הבאה בסרגל הצד משמאל היא “ציר זמן ותיוג.” בעוד ש”פרטיות “עסקה במעשים שלך ואיך שאנשים מוצאים אותך בפייסבוק, הכרטיסייה” ציר זמן ותיוג “נוגעת לפעולות של משתמשים אחרים הכרוכים בפרופיל ובעדכוני החדשות שלך..

כרטיסיית Image-9-Timeline-and-Tagging

אם אתה רוצה למקסם את פרטיותך, תעבוד עבורך עבודתך. בקטע “סקירה” בתחתית, אתה יכול להפעיל תכונה שבה בכל פעם שמישהו מתייג אותך, היא דורשת את אישורך להמשיך. בהנחה שחבריך מתייגים אותך בכל דבר, זה עלול לקחת זמן, אבל זו דרך אחרת לשחק בזה בטוח, במקום להציג משהו לא רצוי בעדכון החדשות שלך..

תמונה-10-סקירה-מדור

הוספת אבטחה מחוץ לפייסבוק

אם אי פעם שמתם לב לפרסומת בפייסבוק למוצר שמצאת במקום אחר באינטרנט, זה לא במקרה. התרגול הנפוץ של פייסבוק ואתרים אחרים העוקבים אחר הפעילות שלך והצגת מודעות אלו הוא מצמרר ולעתים קרובות אינו רצוי.

בעת סריקת סרגל הצד בהגדרות פייסבוק, יתכן ששמת לב ללשונית לא בולטת המכונה “מודעות” כלפי מטה. קטע זה של ההגדרות הוא המקום בו אתה יכול להגביל את המידע ש- Facebook משתמשת במודעות על בסיס פעילות האינטרנט שלך.

העדפות תמונה -11-FB-מודעות

אם הגדרות הפרטיות של פייסבוק אינן מספיקות כדי לעזור לך לנוח בלילה, נסה אפשרויות אחרות מחוץ לפלטפורמה. ניתוק פייסבוק הוא תוסף Google Chrome בחינם המונע מהחברה לעקוב אחר המשתמשים שלה. אתה עדיין יכול להשתמש בחשבון הפייסבוק שלך כמו רגיל כאשר התוסף פועל גם ברקע.

למי שרוצה לגשת לאפליקציות ואתרי פייסבוק מכל מקום תוך הצפנת התעבורה שלו, כדאי לשקול להשתמש ברשת פרטית וירטואלית. בדוק את סקירת ExpressVPN, סקירת NordVPN וסקירת CyberGhost כדי לראות אילו מתאימה ביותר לצרכי הפרטיות שלך..

מחשבות אחרונות

מפתה ככל שהיא להפקיד את פייסבוק לשמור על הנתונים שלך, רקורד לאחרונה לא מצליח להחדיר אמון. חוץ מזה, הנתונים האישיים שלך משמעותיים ביותר עבורך, לכן זה רק הוגן שאתה נוקט באמצעים נוספים כדי להגן עליהם על ידי חיזוק הפרטיות שלך.

אף שהתאמתה של פייסבוק בטיפול בנתוני משתמשים חשודה, לפחות יש לה תחושת לספק למשתמשים הגדרות פרטיות מעודכנות. מכיוון שהנתיב לפרטיות מוחלטת בפייסבוק אפשרי רק על ידי מחיקת חשבונך, נלך עם האלטרנטיבה להפוך את שלנו למאובטחת ככל האפשר (לעת עתה).

מה אתה חושב על הגדרות האבטחה והפרטיות של פייסבוק? האם יש לך טיפים נוספים לשמירה על פרטיותך בזמן השימוש בפייסבוק? ספרו לנו בתגובות למטה. תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map