הונאות הכרויות מקוונות ואיך להגן על עצמך מהן בשנת 2020

החג המנוהל על ידי הארגון החביב על כולם נמצא כאן, ולמזל המזל שביניכם עם אחרים משמעותיים, המשמעות היא יום של אהבה, מתנות וחגיגה. עבור כולם זה כנראה אומר לחפש אהבה, ואין דרך קלה יותר לעשות זאת מאשר עם אפליקציות היכרויות מקוונות.


שוקולדים ופרחים הם בסדר, אבל חג האהבה הזה, Cloudwards.net רוצה להעניק לך מתנה הרבה יותר חשובה. יש להודות שזה יהיה כמו להשיג גרביים לחג המולד, אבל אם לא היה לך אותם, היית מסתובב עם שלפוחיות כל יום (או פשוט נראה כמו היפסטר בלתי נסבל).

אנו נעסוק בהונאות היכרויות מקוונות ואיך להגן על עצמך מפניהן. מציאת אהבה היא קשה דיה, ולכן אנו הולכים להקל על העומס על ידי הענקת הידע לעשות זאת בבטחה. ראשית, נדבר על כמה מההונאות הידועות לשמצה שאחרות נתפסו בהן, ואז נגיד לך את הדרכים בהן אתה יכול להגן על עצמך במצבים אלה.

הונאות היכרויות הגרועות ביותר

חדשות התפרסמו בשנת 2018 על גרינדר, שירות היכרויות מקוון לגברים הומואים, וחשף ללא ידיעה מידע רגיש למשתמשים. טרבר פדן, מנכ”ל אטלס ליין, הקים אתר בשם C * ckblocked בו משתמשים של Grindr יוכלו להזין את שם המשתמש והסיסמה שלהם ולראות מי חסם אותם בשירות.

פאדן הצליח לראות פרופילי משתמשים, הודעות, תמונות ומיקומים, שלמרבה המזל מעולם לא פרסם. זה היה פעלול האקיוויטי לחשוף את הביטחון המטונף של גרינדר. אף שחשיפת נתונים זה מסוכנת מספיק, העובדה שהיא פגעה בשירות הכרויות לגברים הומואים החמירה את המצב. במדינות בהן הומואים אינם חוקיים זה יכול היה להכניס משתמשים לכלא או לקבר.

החלק הגרוע ביותר הוא שגרינדר חשף גם את מעמד ה- HIV של המשתמשים שלה לצדדים שלישיים מבלי שהם ידעו. בנוסף, מידע זה נשלח ללא הצפנה, כלומר כל מי שמנפנף בזרם הנתונים יכול לגנוב אותו. קרא את תיאור ההצפנה שלנו כדי ללמוד כיצד זה עובד.

סטטוס HIV של גרינדר
© TechCrunch

אבל זה לא קשור למניפולציה ארגונית של הנתונים האישיים שלך. בשנת 2017, אישה בשנות ה -50 לחייה בנישואים שהולכים ופחות פנתה לשירותי הכרויות מקוונים לכתף. האישה הטקסנית, נוצרית גאה כפי שצוין בעמוד הפייסבוק שלה, עברה מניפולציה לכסף חיווט ל”צ’רלי “, אותה פגשה ברשת.

צ’רלי השתמש באמונתה כאבן מדרכה להונאת אותה מתוך 2 מיליון דולר במהלך שנתיים.

“הוא ניסה לסיים משרה בקליפורניה, והוא היה צריך קצת כסף כדי לסיים את העבודה הזו”, אמרה בראיון ל- FBI. “וכך שלחתי לו [כסף]. חשבתי על זה הרבה זמן וקשה. התפללתי על זה. אם נבדק אם יש לי כסף בחשבון, שאוכל לשלוח לו קצת כסף. והוא הבטיח להחזיר את זה תוך 24-48 שעות. וחשבתי – אני יכול לעשות את זה, אף אחד לא יידע ואף פעם הייתי בסדר. “

מרבית ההונאות הללו הן התפתחות של הונאת דמי המקדמה הניגרים, שם אנשים נקראו על ידי “סוכן ממשלתי” ואמרו שהם מתאימים למענק, בהמתנה לתשלום מקדמה בסך 250 דולר. רמאים שהשתתפו בכך מכוונים כעת למשתמשים באתרי היכרויות, במיוחד אנשים מעל גיל 40, גרושים לאחרונה, קשישים, אלמנים או מוגבלים.

אם אתה חתול טרי שמחפש אהבה בטינדר או בבומבל, אתה בסדר, אבל, כן? לא בסדר. בשנת 2015, מאיה M שיתפה את סיפורה על המולה של תאריך טינדר שהפכה לעוקבת, ויש עוד הרבה סיפורים כמו שלה. מחוץ לאוצר של מידע המידע המקוון ששירותי נתונים מקפידים עלייך, משתמש ערמומי יכול לגלות היכן אתה נמצא בכל זמן נתון.

כיצד להגן על עצמך מפני הונאות הכרויות מקוונות

זה הרבה אבדון וקדרות, אך למרבה המזל זה ניתן להימנע. בקטע זה, נדבר על הדרכים הפשוטות שאתה יכול להגן על עצמך מפני הונאות היכרויות מקוונות.

שכל ישר

לפני שתשתמש באמצעי הגנה אחרים, השתמש במוח שלך. ניתן להימנע מרוב הונאות היכרויות על ידי פענוח מה יש באינטרנט. אתה לא חולק שושלת עם נסיך ניגרי והבחור הזה ממישיגן לא מתכוון להחזיר את 2,000 הדולרים ששלחת לו.

העובדה היא שתרמית היכרויות מקוונת בדרך כלל בטלגרף ממרחק של קילומטר (או 10). יש כאן דגש על “הונאה”. השכל הישר לא יגן עליכם מפני הזנות התחתונות המגניבות או המצערות יותר באתרי היכרויות מקוונים. אם זהו המצב הקיים בו, אנו נהיה מוגנים בחלקים הבאים.

כמו שאומרים, השכל הישר אינו תמיד נפוץ. אל תחלק כסף לפני שאתה יודע שהאדם הוא, אתה יודע, אדם ואל תחלק מידע אישי בלי לחשוב עליו קודם. הונאות הכרויות מחפשות את הפרי התלוי הנמוך ביותר. אל תהיה כזה.

אין שום בושה במחקר. אם לאהוב הפוטנציאלי שלך יש מדיה חברתית, הביטו בזה. עבודות חקירה מסוימות עוברות דרך ארוכה להבטיח שמי שאתה מדבר הוא מי שהם אומרים שהם. יש כאן קו, עם זאת, שוב, השתמש במוח שלך.

גם אם אתה נזהר, לא תהיה מוגן מפני, למשל, הפרת נתונים. גרינדר חשפה לא רק מיליוני נתונים אישיים של משתמשים אלא גם חלקה את מצב ה- HIV שלהם עם צדדים שלישיים. הדרך הטובה ביותר להתגונן מפני זה פשוט לשקר. אם אתה נמצא באתר הכרויות ומחפש אהבה, מידע כמו מצב ה- HIV שלך צריך להיות בינך לבין מי שאתה רואה, לא משווקים.

אולי תרצה ליצור פרופיל פייסבוק ייעודי לאתרי היכרויות. שירותים כמו Tinder ו- Bumble מתחברים לפייסבוק שלך כדרך להגדיר את הפרופיל שלך, וייתכן שיש שם מידע אישי שאתה לא רוצה לשתף. אלא אם כן אתה מעוניין לקרוא את תנאי השירות ומדיניות הפרטיות, עדיף לא לתת הסכמה.

אנחנו לא אומרים שעליכם להרגיע אנשים – הרי המטרה של מאמר זה היא להימנע מכך – אך לא רעיון רע להשתמש בחשבון פייסבוק שני שאינו זרוע במידע אישי שאתם מעדיפים לא לשתף.

השתמש ב- VPN

כשאתה משתמש בשירות היכרויות מקוון, אתה שולח בקשות ברחבי האינטרנט, ובקשות אלו מכילות מידע אישי רב. כתובת ה- IP שלך, שנשלחת עם כל בקשה, יכולה לחשוף את המיקום שלך, כך שזוחל ערמומי באינטרנט יכול למצוא היכן אתה נמצא.

רשת פרטית וירטואלית יכולה לעזור לכם להימנע מכך. כשאתה משתמש ב- VPN, כתובת ה- IP שלך מוחלפת בכתובת חדשה, כך שאתה נראה כאילו אתה במקום אחר. בנוסף, זה יצפין את החיבור שלך, כך שאותם דברים מתוקים שאתה שולח לא ייפלו לידי הממשלה או סנוטרי רשת אחרים.

מבחן expressvpn-review-speed-speed

הבחירה שלנו עבור ה- VPN הטוב ביותר היא ExpressVPN. זה לא רק ישמור על החיבור שלך מהיר ויציב, אלא שהוא גם ישמור על בטיחותך. בצייתם למיטב האבטחה והפרטיות של VPN, ExpressVPN מוריד את מה שאתה עושה באינטרנט. תוכלו ללמוד על כך בסקירת ExpressVPN שלנו או להירשם לחשבון עם ערבות להחזר כספי של 30 יום.

אם אתה פשוט טובל את אצבעותיך לעולם הטכנולוגיה ואינך רוצה לבטל יתר על המידה להגנות מפני פשעי רשת, בדוק את מדריך ה- VPN החינמי הטוב ביותר שלנו. למרות שאפשרויות אלה כוללות חסרונות במהירות או בתכונות, הן עדיין ישמרו עליכם כשאתם יוצאים מקוונים.

השתמש במנהל סיסמאות

למרות שבדרך כלל זה נוהג באבטחה מקוונת, השימוש במנהל סיסמאות עם אפליקציות היכרויות אינו רעיון רע. אם אינך מודע, מנהל סיסמאות, ובכן, מנהל את הסיסמאות שלך. זה מספק לך מקום אחד לאחסן סיסמאות לחשבונות שלך, לא רק מקל על השימוש באינטרנט, אלא גם בטוח יותר.

לוח מחוונים זהות

ניקח כדוגמה את גרינדר. אמנם יש חשש רב לחלוקת נתוני HIV עם צדדים שלישיים, אך נוהלי האבטחה המרושעים שלה היו מזיקים בעבר. זהו אחד מהרבים מהאתרים שחוו הפרת נתונים. בשנת 2012, האקר אוסטרלי הצליח להתחזות למשתמשים אחרים ולחשוף את המידע האישי של אלפי אנשים.

לא נהיה טכניים מדי, אך כאשר מתרחשת הפרת נתונים, ההאקר בדרך כלל לא מקבל סיסמאות של משתמשים מייד. במקום זאת, הם מקבלים גרסאות מהודרות או מקושקשות שהם מנסים לפענח באמצעות תוכנית שנועדה לעשות זאת. שימוש בסיסמה חזקה וייחודית בכל אחד מהחשבונות שלך יכול להגן עליהם מפני סוג זה של התקפת כוח סוער.

למרבה המזל, מנהלי סיסמאות זולים. מנהל הסיסמאות הטוב ביותר שלנו הוא Dashlane וזה לא יקר אם תירשמו לשנה (קרא את סקירת Dashlane שלנו). זה מגיע גם עם הגנה מפני גניבת זהות וניטור רשת כהה, כך שתוכל להבטיח שאתה בטוח בכל החזיתות.

עבור אפליקציות היכרויות, מנהלי סיסמאות מגנים עליך מפני הפרות נתונים והתחזות פוטנציאלית. אם מישהו פרץ את חשבונך, הוא יוכל להשתמש בו כדי לבצע הונאות היכרויות על שמך. עם זאת, כל עוד יש לך סיסמא חזקה, זה בלתי אפשרי עד בלתי אפשרי.

כמו ב- VPNs, ישנן אפשרויות בחינם. קרא את המדריך הטוב ביותר שלנו למנהל סיסמאות אם אתה עדיין לא מוכן להוציא כסף.

מחשבות אחרונות

העולם המקוון הגדול שלנו מפחיד ועובדה זו לא מקלה כשאתה מתחיל למצוא אהבה ברשת. למרבה המזל, ישנם צעדים שאתה יכול לנקוט כדי להגן על עצמך מפני הונאות היכרויות מקוונות.

כרגיל השכל הישר שורר. עם זאת, אין להפחית בחשיבות של קיום VPN ומנהל סיסמאות. תרצו או לא, האבטחה שלכם אינה לגמרי בשליטתכם בעת השימוש באינטרנט. מדריך הגלישה האנונימי שלנו מוכיח זאת. אנשי VPN ומנהלי סיסמאות הם כלים המאפשרים לך לקבל שוב את השליטה בנתונים האישיים שלך וכיצד הם משותפים באופן מקוון.

אנו ממליצים לבדוק את ביקורות VPN וסקירות מנהל הסיסמאות שלנו לקבלת אפשרויות נוספות. אם אתה מנסה לנעול את האבטחה המקוונת שלך, בדוק גם את ביקורות האנטי-וירוס שלנו.

מה אתה עושה כדי להבטיח את היכרויות מקוונות? נודיע בתגובות למטה וכמו תמיד תודה שקראתם.  

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map