כרום לעומת כרום: הורה וילד דיוק זה בשנת 2020

כרום וכרום הם דפדפנים דומים במובנים רבים. מכיוון ש- Chromium מספק את מרבית הקוד שעליו Chrome מבוסס, יכול להיות קשה להבדיל ביניהם לפעמים. עם זאת, ישנם כמה הבדלים קלים המפרידים ביניהם. כדי לפתור את הבלבול, אנו מצמידים אותם זה מול זה בקרב הדפדפנים Chromium לעומת Chrome.


בשל הדמיון שלהם, שני הדפדפנים קיבלו ציונים קרובים מאוד ברוב הקטגוריות. למרות ש- Chrome בהחלט פופולרי יותר, זה לא מפתיע, מכיוון ש- Chromium מיועד בעיקר למפתחים לבדוק את אתרי האינטרנט או התוכנה שלהם, ולא לשימוש ציבורי נרחב..

אמנם נתמקד באופן בו הדפדפנים משווים זה לזה ישירות במאמר זה, אך תוכלו לבדוק את סקירת Chrome וסקירת Chromium לקבלת ניתוח מעמיק יותר של כל דפדפן..

הגדרת קרב: כרום מול כרום

כמו בקרבות הדפדפן האחרים שלנו, אנו ננהל את המתחרים דרך חמישה סבבים נפרדים, וניתן נקודה אחת לזוכה בכל אחד מהם. סבבים אלה הם לפי הסדר: תכונות, קלות שימוש, ביצועים, אבטחה ופרטיות. 

הדפדפן הראשון שמקבל שלוש נקודות זוכה, אך נמשיך בכל חמשת הסיבובים בכדי לתת לך את התמונה המלאה, גם אם אחד מהם משיג ניצחון מוקדם.

1

תכונות

נתחיל בתכונות, בהן נבחן דברים כמו סנכרון בין מכשירים, תוספים זמינים והגרסה הניידת של כל דפדפן, כמו גם אלמנטים קלים אחרים..

כרום

ל- Chromium יש גישה לאותה ספריית תוספים ענקית ש- Chrome עושה. בנוסף, אתה יכול להוריד תוספים שאינם מחנות האינטרנט של Chrome, המספקת לך שדה אפשרויות רחב עוד יותר. 

אמנם ניתן לשלב שירותי גוגל – כמו סנכרון, תרגום ואחרים – אך הדבר מחייב אותך לרכוש ידנית את מפתחות ה- API הרלוונטיים, שיכולים להיות תהליך ממושך. בדפדפן גם חסר קודקי מדיה מורשים, כמו “.ac,” “.h264” ו- “.mp3”, כך שתצטרך להתקין אותם באופן ידני אם תרצה להשתמש בדפדפן לשירותים כמו Netflix..

כרום-נטפליקס ארור

יתר על כן, אין תמיכה גם ב- Adobe Flash, אבל זו לא עסקה אדירה מכיוון שהטכנולוגיה בדרך כבר יוצאת מזה שנים, בכל מקרה. מבחינת תכונות מינוריות, כרום מגיע עם קורא PDF בסיסי מובנה ויכולת לבצע חיפוש תמונות הפוך ישירות על ידי לחיצה ימנית על תמונה.

כרום

מכיוון שהדפדפנים חולקים את ספריית התוספים שלהם, ל- Chrome יש גישה למספר כמעט זהה של תוספות של צד שלישי כמו Chromium, עם הערת האזהרה שאתה מוגבל לאלה שתוכל להשיג בחנות האינטרנט של Chrome..

Chrome משולב היטב גם עם שירותי גוגל שונים, כגון סנכרון בין מכשירים לחשבונך. שירות אחר הוא Google Translate, המאפשר לך לתרגם בקלות כל דף אינטרנט ב 103 שפות שונות ברמת דיוק נאותה, בהשוואה לשירותי תרגום אחרים..

Chrome-GoogleTranslate

בדומה ל- Chromium, Chrome כולל את אותו קורא PDF בסיסי ואת האפשרות להפוך ישירות חיפוש אחר תמונה.

מחשבות סביב סיבוב אחד

כפי שאתה יכול לראות, יש מעט מאוד הפרדה בין Chrome לבין Chromium מבחינת תכונות. לשניהם יש גישה למספר עצום של הרחבות ויש להם את אותם התכונות הקטינות והמובייל בדיוק. 

Chrome משולב הרבה יותר טוב עם שירותי גוגל אחרים, עם זאת, עם תמיכה לסנכרון ו- Google Translate מובנה, ואילו Chromium דורשת להוסיף מפתחות API לשם כך. 

הבדל גדול נוסף בין השניים הוא היעדרם של קודקי מדיה מורשים ותמיכת פלאש בכרום, המחייבת שלב נוסף במהלך ההתקנה אם ברצונכם להשתמש בדפדפן עבור כל שירות סטרימינג מכל סוג שהוא.. 

גורמים אלה מעניקים לכרום יתרון קל ומעניקים לו את הניצחון בסיבוב זה, למרות המגבלה היכן ניתן להתקין הרחבה.

סיבוב: תכונות נקודה עבור Google Chrome

לוגו Google Chrome
לוגו כרום

2

קלות שימוש

כעת, לאחר שסקרנו את ההבדלים בתכונות בין שני הדפדפנים, הגיע הזמן לעבור לנוחות השימוש. כאן נבדוק את הממשקים של כל דפדפן, כמה נוח להם להתקין, להשתמש ולעדכן, כמו גם ניהול לשוניות ותכונות נוחות קלות..

כרום

כרום ספורט ממשק משתמש נקי וקל להבנה. מכיוון שהדפדפן הוא הבסיס לרבים אחרים, כמו אופרה או אמיצים (קרא את סקירת האופרה שלנו ואת הסקירה האמיצה), רוב האנשים ימצאו אותה מוכרת מאוד. אתה יכול להשתיק ולהצמיד כרטיסיות, ולמרות שאין גלילה בכרטיסיות, הן עדיין מופרדות בבירור וקלות לזיהוי.

כרטיסיות כרום

למרות שהדפדפן זמין בכל שלוש הפלטפורמות השולחניות הגדולות (Windows, macOS ו- Linux), אין גרסת iOS, שמגבילה את Chromium בנייד למכשירי אנדרואיד בלבד. זו מכה גדולה לנוחות השימוש בדפדפן, שכן היכולת להמשיך בצורה חלקה את הפעלת הגלישה שלך במכשירים היא תכונה סטנדרטית למדי בימינו..

יתר על כן, תהליך ההתקנה של Chromium הוא מסובך ומגושם ללא צורך. זה מחמיר עוד יותר אם אתה רוצה להוסיף פונקציונליות נוספת, כמו שירותי גוגל או קודקי מדיה מורשים. עדכון הוא גם כאב, שכן הדרך הקלה ביותר לשדרג לגרסה חדשה יותר היא פשוט למחוק את הדפדפן ולהתקין אותו מחדש מאפס.

כרום

בדומה ל- Chromium, ל- Chrome יש ממשק מעוצב ונוח לשימוש, שכן ממשק המשתמש הבסיסי זהה בין השניים. Chrome זמין גם בכל פלטפורמה מרכזית הן בשולחן העבודה והן במובייל, ותוכלו לשלוח בקלות כרטיסיות בין מכשירים או אפילו לראות אילו כרטיסיות פתוחות כעת במכשיר אחר..

כרטיסיות Chrome-OtherDeviceTevice

ניהול הלשוניות בשולחן העבודה הוא גם זהה, מכיוון שאין גלילת כרטיסיות אופקיות. יש לך גם אפשרות להשתיק כרטיסיות בודדות או להצמיד אותן כך שלא ניתן יהיה לסגור אותן בטעות.

שתי מחשבות עגולות

אמנם חוויית המשתמש בפועל דומה מאוד לשני הדפדפנים, אך תהליך ההתקנה המטריף הוא פגיעה קשה בזכות קלות השימוש של כרום. זה מורכב מהעדר גרסת iOS, המחייבת אותך להשתמש בכרום בכל מקרה, אם אתה משתמש באייפון ורוצה לסנכרן את נתוני הגלישה שלך..

נוסף על כל אלה, Chrome מקל על שליחת כרטיסיות למכשירים שונים, וזה משהו שחסר לחלוטין בכרום. עם זה בחשבון, Chrome זוכה בקלות בסיבוב הזה, מבסס את היתרון ומביא את התוצאה ל -2: 0 לטובתו.

סבב: נקודת קלות שימוש עבור Google Chrome

לוגו Google Chrome
לוגו כרום

3

ביצועים

כאשר Chrome נמצא על סף ניצחון, הגיע הזמן לעבור לביצועים. משמעות הדבר היא הערכת מהירות כל דפדפן, צריכת משאבים ושימוש בנתונים, כמו גם בעיות יציבות אפשריות.

כרום

כרום מהיר להפליא, למען האמת, מהיר יותר מכל דפדפן אחר שבדקנו, למעט ויוואלדי (קרא את סקירת ויוואלדי שלנו), בעל מהירות דומה.. 

עם זאת, צריכת משאבים גבוהה מאוד, כך שאם תרצה להשאיר הרבה מהכרטיסיות פתוחות בו זמנית, נגמר לך הזכרון במהירות. בנוסף, אין שום דרך בדרך לתכונות לשמירת נתונים הכלולות בדפדפן.

כשמדובר בביצועים, המסמר האמיתי בארון הקבורה של כרום הוא יציבות. מכיוון ש- Chromium מיועד למפתחים ואינו מקבל בשום מקום קרוב לכמות בדיקות המשתמשים ש- Chrome מבצע, הגרסה העדכנית ביותר יכולה לרוב לכלול באגים, כמו גם רמות ביצועים משתנות וחורי אבטחה מדי פעם..

כרום

Chrome, אם כי לא מהיר כמו Chromium, הוא גם בין הדפדפנים המהירים ביותר שבדקנו, גם בנייד וגם בשולחן העבודה. צריכת ה- RAM שוב גבוהה, וזו בעיה המשותפת לכל הדפדפנים על בסיס כרום. 

אין גם תכונות שנועדו להגביל את השימוש בנתונים, כך שמשתמשים עם רוחב פס מוגבל עשויים לרצות לחפש אחר מקום אחר, כגון Puffin (קרא את סקירת הפאפין שלנו).

שלוש מחשבות עגולות

זה היה עוד סיבוב קרוב מאוד בין שני הדפדפנים. למרות שכרום מהיר מעט יותר מאחיו הפופולרי יותר, הוא גם נושא בסיכון מתמיד לבעיות יציבות מכיוון שהוא אינו מיועד לשימוש ציבורי נרחב. המשמעות היא שהסבירות הרבה יותר להכיל באגים ופגמים שונים.

בגלל זה, כרום מנצח בקטגוריה זו, למרות המהירות מעט יותר איטית שלה, מה שמעלה את התוצאה ל -3: 0. זה נותן לכרום את הניצחון הכולל, לפני שאנחנו בכלל מגיעים לשתי הקטגוריות הסופיות שלנו. אנו ממשיכים להמשיך, מכיוון שכדאי לבדוק כיצד הם משווים בין אבטחה ופרטיות, למרות המנצח שכבר הוחלט.

סבב: נקודת ביצועים עבור Google Chrome

לוגו Google Chrome
לוגו כרום

4

אבטחה

בסבב זה נעסוק באיזו מידה מצליח כל דפדפן עם אבטחה. גורמים חשובים כאן כוללים מסדי נתונים גולשים בטוחים, אזהרות לחיבורי HTTP, תדירות עדכון, כמו גם חוסמי מודעות וקופצים..

כרום

Chromium משתמש בגלישה בטוחה של Google כדי להגן עליך מפני אתרים זדוניים, תוכנות זדוניות ותוכניות דיוג. בנוסף, הדפדפן נותן לך אזהרה ברורה בכל פעם שאתה מתחבר לאתר באמצעות חיבור HTTP לא מאובטח. 

חלונות קופצים חסומים כברירת מחדל, ולמרות שאין חוסם מודעות מובנה, קיימים מספר תוספים זמינים למטרה זו.

מכשיר Chromium-PopUpBlocker

הפגם הגדול ביותר באבטחת Chromium הוא היעדר עדכונים אוטומטיים. למרות שתדירות העדכון טובה, המשתמשים צריכים להסיר את ההתקנה של הדפדפן באופן ידני ולהוריד את הגרסה החדשה ביותר מאפס אם הם רוצים להישאר בגירסה האחרונה.. 

זה ללא ספק משאיר הרבה משתמשים פגיעים לניצולי אבטחה שונים, דבר שלא תצטרך לדאוג אליו באותה מידה בדפדפנים אחרים שמקבלים עדכונים אוטומטיים..

כרום

באופן לא מפתיע, Chrome משתמש גם בגלישה בטוחה של Google להגנה. אתה מקבל את אותה אזהרה כמו ב- Chromium כשאתה גולש בחיבור לא מאובטח, וחלונות קופצים חסומים כברירת מחדל. למצוא חוסם מודעות להתקנה הוא קל, מכיוון שיש אינספור אפשרויות לבחירה בחנות האינטרנט של Chrome.

אזהרה של Chrome-HTTP

תדירות העדכון היא גם מצוינת, כפי שצוין במאמר שלנו אודות אפשרויות דפדפן האינטרנט המאובטחות ביותר. זה חשוב מכיוון שמפתחים נמצאים במאבק מתמיד עם פשעי רשת, מה שמקשה לחבר כל חורי אבטחה במהירות האפשרית.

סיבוב ארבע מחשבות

גם כרום וגם כרום מצליחים עם אבטחה. הם משתמשים בגלישה בטוחה של Google כדי להגן על משתמשים מפני אתרים זדוניים ויש להם אזהרה ברורה כשאתה גולש בחיבור לא מאובטח..

תדירות העדכון נהדרת גם היא, כאשר שני הדפדפנים מקבלים עדכון חדש כל כמה ימים. אף על פי שאף אחד מהם לא כולל חסימה מובנית של מודעות, קל למצוא את זה כתוסף, ושניהם חוסמים חלונות קופצים כברירת מחדל..

ההבדל העיקרי בין השניים בקטגוריה זו הוא עדכונים אוטומטיים. בעוד ש- Chrome מוריד ומתקין עדכונים חדשים ללא כל קלט ידני הנדרש מהמשתמש, זה לא דבר הכלול ב- Chromium. 

המשמעות היא שמשתמשים יכולים למצוא את עצמם במהירות בגרסה מיושנת, ולהשאיר אותם פגיעים להפליא לסוגים שונים של התקפות סייבר. בשל כך, Chrome חוטף ניצחון נוסף ומביא את התוצאה ל -4: 0.

סבב: נקודת אבטחה עבור Google Chrome

לוגו Google Chrome
לוגו כרום

5

פרטיות

בסיבוב האחרון שלנו, אנו בודקים את פרטיותם של שני הדפדפנים. זה כולל שירותים שרושמים את היסטוריית הגלישה שלך, שערוריות פרטיות, מדיניות איסוף נתונים ולמה בדיוק משתמשים בנתונים שלך ברגע שנאסף..

כרום

בעוד Chromium הוא קוד פתוח, הגירסה הסטנדרטית של הדפדפן עדיין מכילה שפע של התקשרות חזרה לגוגל. תכונות כמו השלמת אוטומטי של כתובות אתרים והצעות חיפוש כלולות ומופעלות כברירת מחדל, שתיהן מאפשרות ל- Google לאסוף ולנתח את היסטוריית הגלישה והחיפוש שלך..

עם זאת, קיימת גרסה של כרום ללא כל הפיצ’רים האלה שמורידים גם את ההתקשרות החבויה השונה לחברת האם. זה נקרא כרום “לא מוגדר” ומתוחזק על ידי מתנדבים במאמץ לספק גרסה בעלת פרטיות טובה יותר מכפי Chrome וגם כרום רגיל.

ללא כרום

כרום

Chrome ידוע לשמצה בזכות הפרטיות הלקויה שלו. כל המודל העסקי של גוגל מבוסס על מודעות, ואף שהוא אינו מוכר את נתוני המשתמש שלך לחברות אחרות, הוא מודה במדיניות הפרטיות שלה שהיא תשתמש במידע שלך כדי להתאים אישית את המודעות שהם מציגים לך..

למרות שאתה יכול לבטל שירותים כמו השלמה אוטומטית של כתובות אתרים והצעות חיפוש, קשה לסמוך על Google כשאומר שהדבר מונע ממנה לראות את היסטוריית הגלישה שלך.. 

הסיבה לכך היא שהחברה הייתה מעורבת בכמה שערוריות פרטיות, כמו לשתף פעולה עם תוכנית ה- PRISM של NSA ולהמשיך לאסוף נתוני מיקום, למרות שמשתמשים מונעים מהם הרשאה.

שירותי Chrome-GoogleServices

מדיניות הפרטיות, המכסה גם כרום וגם כרום, גם היא נוראית, מכיוון שקשה לקבוע בדיוק אילו נתונים החברה אוספת וכמה אתה יכול לעשות כדי לעצור אותם.

מחשבות סיבוב חמש

לא Chrome וגם Chromium לא מצליחים בכל מה שקשור לפרטיות. מכיוון ששניהם בבעלותם ומפותחים בעיקר על ידי גוגל, הם חולקים מדיניות פרטיות משותפת ומוניטין נורא לאיסוף נתונים. 

שירותים כמו השלמה אוטומטית של כתובות אתרים והצעות חיפוש אופטימיזציה מופעלים כברירת מחדל בשני הדפדפנים, מה שמאפשר ל- Google גישה לכל היסטוריית הגלישה והחיפוש שלך..

למרבה המזל, אתה יכול למחוק את הנתונים שגוגל שמרה עליך על ידי ביצוע המדריך שלנו כיצד למחוק את ההיסטוריה שלך בגוגל. מכיוון שגוגל כל כך לא אמינה בכל הנוגע לבעיה זו, עם זאת, אנו ממליצים גם לקרוא את מדריך הגלישה האנונימי שלנו כדי להבטיח שאתה טס מתחת לרדאר..

למרות הדמיון, קיומה של גרסת כרום “בלתי מוגנת” מעניקה לה יתרון. אף שזו אינה הגרסה הרגילה של הדפדפן, היא בכל זאת נותנת לך את האפשרות למחוק את כל ה- callbacks השונים לגוגל, ולפתור הרבה מהפרטיות הנוגעות למוצרי החברה.. 

בגלל זה, כרום סוף סוף מצליח לקלוע נקודה, ומותיר אותנו עם ציון סופי של 4-1.

סבב: נקודת פרטיות לכרום

לוגו Google Chrome
לוגו כרום

6

מחשבות אחרונות

אף על פי שזו הייתה תחרות קרובה בתכונות ובסבבי הביצועים, כרום עדיין הצליח לנצח קל בכך שניצח בצמצום את שניהם וגם גבר על כרום גם בנוחות השימוש וגם בביטחון.. 

זה נראה כאילו כרום עשוי לשלוף מטאטא נקי, אך הפרטיות הנוראה שלו מנעה ממנו לעשות זאת ואיפשרה לכרום לקלוע נקודה בדיוק בזמן שהקרב הגיע לסיום.

הזוכה: Google Chrome

למרות ש- Chrome הוא המנצח הבלתי מעורער של ההשוואה הזו, אתה יכול לבדוק את המאבק שלנו ב- Firefox לעומת Google Chrome על תחרות קרובה יותר. 

לעת עתה, אנו רוצים לדעת מה דעתך על Chrome וכרום. האם אתה מסכים שכרום ראוי לניצחון, או שמא קיים קיומו של כרום “בלתי מוגדר” ופרטיותו העילאית בכדי לזרוק את הניצחונות הצרים של הראשון בקטגוריות אחרות? ספרו לנו בתגובות למטה. כמו תמיד, תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map