אופרה מול כרום: שני דפדפנים מבצעים גילוח קרוב בשנת 2020

כרום ואופרה הם שניהם דפדפנים פופולריים, אם כי האחרון תמיד תפס חלק נישה יותר בשוק, לעומת סטטוס הרגלים של גוגל.. 


היו בעבר הבדלים רבים יותר ביניהם, אך מאז שעברה אופרה לכרום בשנת 2013, השניים התחברו להיות הרבה יותר דומים. כאן, אנו נשחרר את אופרה מול כרום ונשב אחת ולתמיד שהוא הדפדפן הטוב יותר.

מכיוון שזו השוואה ישירה, אנו נתמקד במה שמפריד בין שני הדפדפנים הללו, ולא נסקור אותם לעומק. אם זה מה שאתה מחפש, תוכל לקרוא את סקירת Google Chrome ואת סקירת האופרה שלנו, שם אנו מתבוננים מקרוב בכל דפדפן.

הגדרת קרב: אופרה מול כרום

אנו נעביר את הדפדפנים דרך חמישה סיבובים, כאשר כל אחד מהם שווה נקודה אחת, מה שאומר שהדפדפן שיזכה בשלוש נקודות יהיה המנצח. נתחיל עם תכונות, ואחריהן קלות השימוש, הביצועים, האבטחה והפרטיות, וכולם מהווים היבטים מכריעים בדפדפן האינטרנט..

1

תכונות

לאחר שנדחף את הדברים, נראה את התכונות של כל דפדפן. זה כולל דברים כמו סנכרון בין מכשירים, ספריות הרחבה, פונקציונליות מובנית והתאמה אישית.

אופרה

האופרה מגיעה עם הרבה פיצ’רים מובנים, גדולים ומינוריים כאחד. יש כלי צילום שמאפשר לך לתפוס את המסך של כל דף האינטרנט, ללא קשר לאורך. כלול גם קורא חדשות המאפשר לך להתאים אישית את המקורות, ומאפשר לך גישה נוחה לכל כלי החדשות הרגילים שלך במקום אחד.

Opera-NewsReader

יש כמה התאמה אישית בסיסית שתוכל לעשות, כולל מצבים כהים וקלים, טפטים ונושאים. שילוב עם אפליקציות העברת הודעות פופולריות, כמו Facebook Messenger ו- WhatsApp, כלול גם כן, ותוכלו לגשת אליהם דרך סרגל הקיצורים בצד שמאל של המסך. זה נוח להפליא, מכיוון שאתה לא צריך להקדיש כרטיסיות נפרדות ליישומים אלה.

Opera-MessagingApps

באותו תפריט, באפשרותך גם להתאים אישית את קיצורי הדרך שלך לאתרים שבהם אתה משתמש לעתים קרובות, ומאפשר לך גישה מתמדת אליהם ללא קשר לכרטיסייה הפעילה.. 

קל מאוד גם להגדיר ולסנכרן את הסנכרון בין מכשירים בין מכשירים, החל מסימניות וכרטיסיות פתוחות וכלה בהיסטוריית הגלישה וההעדפות. לא רק זה, אתה יכול גם לשלוח נתונים מוצפנים בין מכשירים באמצעות My Flow המשולב בדפדפן.

אפילו עם כל הפיצ’רים הכלולים האלה, אופרה גם לא מדלגת על הרחבות של צד שלישי. יש המון תוספות ייעודיות לאופרה, ומכיוון שהדפדפן מבוסס על כרום, הוא יכול להשתמש גם בחלק גדול מהתוספים של Chrome..

כרום

למרות שאין הרבה פונקציונליות מתקדמת כלולה ב- Chrome, ספריית התוספים היא מסיבית לחלוטין. כמעט כל תכונה של דפדפן שתוכלו לחשוב עליה יכולה להימצא כהרחבה, החל מחוסמי מודעות והערות וכלה בתכונות אבטחה, כלי ללכידה ועוד ועוד.

הסנכרון של Chrome בין מכשירים הוא יציב, ומאפשר לך לסנכרן כל חלק מחוויית הגלישה שלך. הדפדפן משולב גם בחבילת היישומים והשירותים של גוגל, כולל Google Pay, Drive, Translate ועוד. במיוחד Google Translate הוא שילוב נהדר, מכיוון שהיא בקלות תוכנת התרגום החינמית הטובה ביותר הקיימת כיום.

Chrome-GoogleTranslate

מבחינת תכונות מינוריות, ישנו קורא PDF מובנה, שהוא נחמד למרות שהוא בסיסי למדי, חסר תמיכה בפיצ’רים מתקדמים יותר כמו חתימות או קבצי PDF דינמיים.. 

כאשר אתה לוחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על תמונה, אפשרות בתפריט ההקשר מאפשרת לך לבצע חיפוש תמונות הפוך, וזה מאוד נוח. באפשרותך גם להגדיר מספר משתמשים, שימושי הן למחשבים משותפים והן לשימוש כפרופילי גלישה מיוחדים.

חיפוש ב- Chrome-ReverseImage

בנייד יש עוד פחות תכונות מתקדמות או ייחודיות בהשוואה לשולחן העבודה, כאשר הדבר היחיד שמעניין הוא רשימת הקריאה המאפשרת לך לשמור דפי אינטרנט כך שתוכל לגשת אליהם מאוחר יותר כשאתה במצב לא מקוון..

מחשבות סביב סיבוב אחד

Chrome בהחלט כולל ספריית תוספים גדולה יותר, אך אופרה תואמת לרבים כאלה בנוסף לתוספות ייעודיות משלה. למעשה, זה מנטרל את היתרון הגדול ביותר של כרום בכל הקשור לתכונות, מכיוון שאופרה מכילה פונקציונליות מתקדמת בהרבה המובנית בדפדפן, כמו כלי תמונת מצב, שילוב העברת הודעות וקורא חדשות..

סיבוב: תכונות נקודה לאופרה

לוגו האופרה
לוגו Google Chrome

2

קלות שימוש

הבא הוא קלות השימוש. בסיבוב זה נמדוד כמה נוח הוא לגלוש באינטרנט בכל דפדפן, ונשים לב במיוחד לדברים כמו ניהול כרטיסיות, עיצוב ממשק, פריסה ותכונות נוחות..

אופרה

ממשק האופרה קל לניווט ומושך חזותית. מכיוון שהוא מבוסס על Chromium (קרא את סקירת ה- Chromium שלנו), הוא דומה למדי להרבה דפדפנים אחרים, אך עדיין ישנם חלקים ממנו הבולטים. 

הגישה הקלה לשני קיצורי הדרך ולהגדרות ההתאמה האישית נחמד, כמו גם הסרטונים הניתנים המאפשרים לך להמשיך לצפות במשהו גם כשאתה עובר לכרטיסייה או אפליקציה אחרת.

אופרה-להסרה וידאו

ניהול הכרטיסיות הוא גם סולידי. למרות שאין גלילת טאבים, יש תפריט נפתח שמציג את כל הכרטיסיות הפתוחות ברשימה. אתה יכול גם לחפש מילות מפתח או ביטויים כדי למצוא כרטיסייה ספציפית, אם אתה מתקשה לצוד מילות מפתח. מאפיין מסודר נוסף כשמדובר בכרטיסיות הוא שתוכלו ללחוץ על אחת מהן הפעילה כדי לגלול בחזרה לראש דף האינטרנט..

Opera-TabSearch

לרוע המזל, אופרה טאץ ‘- אחד הדפדפנים הניידים של אופרה והראשון ב- iOS – הוא חסר סיכוי. מסיבה בלתי מוסברת, הדפדפן מסתיר את כל פקדי הניווט מאחורי כפתור שעליך להקיש ולהושיב לרגע, וזה מעצבן להפליא.

כרום

ממשק המשתמש של Chrome מעוצב ונעים לשימוש. אין כאן יותר מדי שגורם לו להתבלט מדפדפנים אחרים, אבל זה בעיקר בגלל שעיצובים של דפדפנים אחרים התקרבו יותר אל Chrome במהלך השנים כאשר בסיס המשתמשים שלה המשיך לצמוח..

למרבה הצער, אין גלילת כרטיסיות, מה שיכול להפוך את הכרטיסייה שאתה מחפש לקשה אם יש לך רבים פתוחים בו זמנית. עם זאת, הכרטיסיות מופרדות בצורה נקייה ככל שיכולות להיות ללא גלילה, ופייביקונים נותרו קל לזיהוי, אפילו כאשר מספר עצום מהם פתוח.

כרטיסיות Chrome

שתי מחשבות עגולות

אם ההשוואה הזו רק התחשבה בדפדפני שולחן העבודה, סבב זה היה ניצחון קל עבור אופרה. לרוע המזל הגרסה העיקרית של הדפדפן במכשירים ניידים ב- iOS (Opera Touch) מרגישה נורא לשימוש, וזו בעיה אדירה בקטגוריה זו..

המשמעות היא שלמרות ניהול כרטיסיות נחות ספורטיבי, Chrome לוקח הביתה את הנקודה לסיבוב זה על ידי הצגת חווית משתמש נעימה מסביב לשולחן עבודה וניידים כאחד..

סבב: נקודת קלות שימוש עבור Google Chrome

לוגו האופרה
לוגו Google Chrome

3

ביצועים

כעת, כשהציון הוא אפילו 1-1, הגיע הזמן לבדוק את הביצועים של כל דפדפן. ההיבט החשוב ביותר כאן יהיה כמובן מהירות, אך תכונות צריכת משאבים וחיסכון בנתונים ישחקו גם הן.

אופרה

אופרה היא דפדפן מהיר, אך עדיין איטי מכמה מהתחרות, כמו פיירפוקס (קרא את סקירת Firefox שלנו) או אכן כרום. גם צריכת המשאבים גבוהה מאוד, מכיוון שהדפדפן משתמש ב- RAM לא מבוטל ברגע שפותחים יותר מכמה כרטיסיות. זה לא מפתיע במיוחד, מכיוון שמדובר בבעיה המשותפת לרוב הדפדפנים המבוססים על כרום.

אחת הגרסאות הניידות של אופרה, Opera Mini, מתמקדת בחיסכון בנתונים, מה שהופך אותה לבחירה מצוינת עבור אנשים עם רוחב פס מוגבל. לרוע המזל הגרסה הזו של אופרה היא גם איטית להפליא, כך שזה קצת פיתרון בין מהירות לשימוש בנתונים.

כרום

כרום מהיר מאוד, עם רק כמה דפדפנים, כמו ויוואלדי (קרא את סקירת ויוואלדי שלנו) ומצליח ביצועים טובים יותר במהירות. לרוע המזל הדפדפן משתמש גם בטונות של זיכרון RAM, וזה נושא שהציק את כרום מאז הקמתו. אין שום דבר בדרך לתכונות לשמירת נתונים בנייד או בשולחן העבודה.

שלוש מחשבות עגולות

בסופו של יום, גורם הביצועים החשוב ביותר עבור דפדפן האינטרנט הוא המהירות שלו. למרות שצריכת משאבים חשובה גם היא, היא משפיעה בעיקר על מחשבים עם כמויות RAM נמוכות, וגם אופרה וגם Chrome צורכים כמויות גדולות של משאבים, בכל מקרה.

מצב שמירת הנתונים של אופרה בנייד הוא נהדר, אבל זה לא מספיק כדי לפצות את ההבדל במהירות. מסיבה זו, כרום מנצח את הסיבוב הזה, שם את התוצאה על 2-1 לטובתו.

סבב: נקודת ביצועים עבור Google Chrome

לוגו האופרה
לוגו Google Chrome

4

אבטחה

אבטחת דפדפנים היא מירוץ בלתי נגמר בין מפתחים לפושעי רשת, ועם כרום רק נקודה אחת מהניצחון, הגיע הזמן לבדוק עד כמה טוב כל דפדפן מגן על המשתמשים שלו. זה כולל בסיסי גלישה בטוחים, אזהרות חיבור לא מאובטחות, תדירות עדכון וחוסמי מודעות.

אופרה

אופרה משתמשת בשני מסדי נתונים נפרדים לצורך איתור תוכנות זדוניות וגלישת דיוג. Yandex מגן מפני הראשון, ו- PhishTank האחרון. לרוע המזל, אלה אינם יעילים כמו מאגרי מידע אבטחה אחרים, כמו SmartScreen של מיקרוסופט, המשמשים את Internet Explorer ו- Edge (קרא את סקירת Edge שלנו), או את הגלישה הבטוחה יותר של Google הנפוצה יותר..

תדירות העדכון גם היא גרועה, מכיוון שהדפדפן מקבל עדכון רק בכל שישה שבועות. באופן אידיאלי, אתה רוצה לראות עדכונים שפורסמו על בסיס קבוע יותר, כאשר אחד מהם יוצא לפחות לכל שבועיים-שלושה.

מצד שני, אופרה מגיעה גם לארוז מראש עם גם חוסם מודעות וגם חוסם חלונות קופצים. למרות שבדרך כלל נכללים חוסמי חלונות קופצים בימינו, הדבר אינו נכון לגבי חוסמי מודעות, מכיוון שבדרך כלל אתה צריך להוריד תוסף חיצוני למטרה זו. גם אזהרת החיבור הלא מאובטחת ברורה וקלה להבחנה.

אופרה-AdBlocker

כרום

כפי שסיכמנו במאמר שלנו על איזה דפדפן האינטרנט הוא המאובטח ביותר, Chrome הוא בין דפדפני האינטרנט הגדולים הטובים ביותר בכל מה שקשור לאבטחה. תדירות העדכון שלו מצוינת, כאשר בדרך כלל טלאי אבטחה מתגלגלים תוך יום מתגלה חולשה.

כדי להגן על משתמשים מפני תוכנות זדוניות והתחזות, Chrome משתמש באופן לא מפתיע במאגר הגלישה הבטוחה של גוגל, שעושה את העבודה היטב. אזהרת החיבור הלא מאובטחת שמוצגת בפניך בעת חיבור דרך HTTP רגילה (ולא באמצעות HTTPS) היא גם ברורה וקלה לראייה.

Chrome-HTTPS אזהרה

ל- Chrome מובנה בתוכו גם חוסם חלונות קופצים, אך אם אתה רוצה שהדפדפן יחסום מודעות, תצטרך להוריד תוסף. ישנן המון אפשרויות לבחירה, אם כי זו לא בעיה. רשימת החוסמים המוקפצים הטובים ביותר שלנו היא מקום טוב להתחיל בו, מכיוון שהם גם חוסמים מודעות רגילות.

סיבוב ארבע מחשבות

למרות שאופרה מגיעה עם חוסם מודעות המותקן מראש, זה לא יתרון גדול כל כך, שכן למצוא חוסם מודעות טוב של צד שלישי ב- Chrome זו משימה פשוטה. 

יתרה מזאת, Chrome מספק עדכונים תכופים בהרבה ומסד נתונים טוב יותר לגלישה בטוחה. למרות שסיסמאות מוגנות באמצעות אישורי המערכת שלך על ידי שני הדפדפנים, אנו עדיין ממליצים על אחת מהבחירות הטובות ביותר למנהל הסיסמאות שלנו.

כל זה ביחד מעניק לכרום רגל משמעותית בקטגוריה זו והניצחון בסיבוב הרביעי שלנו. זה מציב את התוצאה 3-1, מה שהופך את Chrome למנצח בהשוואה זו. עם זאת, נמשיך בסיבוב הגמר שלנו, בכל מקרה.

סבב: נקודת אבטחה עבור Google Chrome

לוגו האופרה
לוגו Google Chrome

5

פרטיות

לבסוף, הגיע הזמן לבדוק עד כמה הדפדפנים מגנים על פרטיות המשתמשים שלהם. סבב זה תמיד מהווה בעיה עבור Chrome (כפי שמוצג בקרב שלנו ב- Firefox לעומת Google Chrome), אבל אופרה לא בדיוק נהדרת בנושא זה. 

גורמים חשובים שנשקול עליהם הם מדיניות איסוף נתונים, שערוריות פרטיות, עד כמה אמינה כל חברה וכמובן כל התכונות שעוזרות למשתמשים להישאר בעילום שם באופן מקוון..

אופרה

אופרה נהגה להיות סולידית בפרטיות, אך לאחר שמשקיעים סיניים רכשו את החברה בשנת 2016, כל זה השתנה. בהתחשב ברמת השליטה שיש לממשלת סין על חברות במדינה, זה מדאיג להפליא עבור כל מי שיקווה להישאר בעילום שם תוך כדי שימוש באופרה.

מדיניות הפרטיות שלה גם פנתה לרעה, שכן אופרה שומרת כעת את הזכות לאסוף כל מיני נתונים על משתמשים – כולל שמות, כתובות IP והיסטוריית גלישה – ולשתף אותם עם כל מי שהיא אוהבת. עם זאת, בקרי המעקב והפרטיות הכלולים בדפדפן הם הגונים, אך שום דבר יוצא דופן.

בדרך כלל, כולל VPN זה בונוס עצום לפרטיות, אך ל- SurfEasy – החברה המספקת את שירות ה- VPN – יש מדיניות פרטיות מאוד מעורפלת..

יתר על כן, ה- VPN מאפשר לך לבחור רק בין שלושה אזורים – אירופה, אמריקה ואסיה – מה שהופך אותו לחסר תועלת אם אתה רוצה לעקוף חסימת גיאוגרפיה. בנוסף, SurfEasy מבוססת בקנדה, שהיא חברה ברשת המרגלים Five Eyes.

אופרה-VPN

כרום

פרטיות היא ללא ספק הבעיה הגדולה ביותר עם Chrome. מכיוון שזרם ההכנסות של גוגל מסתמך על פרסום, היא לא תמכור את הנתונים שלך באופן גמור לצדדים שלישיים, אך היא תאסוף את כל מה שהיא יכולה ותשתמש בהם כדי להתאים את המודעות שאתה רואה..

ישנן מספר תכונות שמופעלות כברירת מחדל ופוגעות בפרטיות, כגון הצעות חיפוש או חיזוי כתובת, האוספות את מונחי החיפוש ואת היסטוריית הגלישה שלך, בהתאמה.

למרות שאתה יכול לכבות את התכונות האלה ואפילו למחוק את הנתונים שיש לחברה עליך (עיין במדריך שלנו כיצד למחוק את ההיסטוריה שלך בגוגל), קשה לסמוך על גוגל כשאומר שזה מונע מהם לרגל אחריך..

שירותי Chrome-GoogleServices

חוסר האמון הזה נובע בחלקו הגדול משערוריות רבות שגוגל עשתה בהן, החל בשיתוף פעולה עם תוכנית ה- PRISM של NSA וכלה באיסוף נתונים מרשתות WiFi לא מוצפנות באמצעות מכוניות Street View שלה..

למרות שפקדי הפרטיות והמעקב הינם הגונים, הם אינם גמישים כמו אלה של פיירפוקס, למשל, לכן אנו ממליצים על מדריך הגלישה האנונימי שלנו אם ברצונך להגן על עצמך. מכיוון ש- Chrome גם לא מגיע עם VPN כמו שאופרה עושה, תרצה להוריד את ה- VPN הטוב ביותר עבור Chrome כדי לפצות..

מחשבות סיבוב חמש

זה היה למעשה עניבה, שכן גם אופרה וגם גוגל נוראיות בכל הקשור לפרטיות. לשניהם מדיניות פרטיות מטרידה ומפותלת ואוספים טונות של נתונים על המשתמשים שלה. 

אף אחת משתי החברות אינן אמינות מאוד, מכיוון שהאחת ממוקמת כיום בסין והשנייה הייתה מעורבת באינספור שערוריות במהלך השנים.

עם זאת, אנו נותנים את זה לאופרה, למרות שזה בשולי הכי רזה שאפשר. בסופו של יום, גוגל מבססת את כל המודל העסקי שלה על הצגת מודעות, ולמרות ש- VPN הכלול של אופרה אינו נהדר, הוא עדיף מכלום. 

המציאות היא ששום דפדפן לא יוכל להגן כראוי על זהותך בכוחות עצמו, לכן שקול להוריד כמה מ 99 הכלים האלה כדי להגן על פרטיותך..

סיבוב: נקודת פרטיות לאופרה

לוגו האופרה
לוגו Google Chrome

6

מחשבות אחרונות

עם זה, הקרב נגמר. למרות שאופרה החלה חזק עם ניצחון בתכונות, כרום רשם אז שלושה ניצחונות רצופים בקלילות שימוש, ביצועים וביטחון, והשיג את הניצחון הכללי. 

אף על פי שהסבב האחרון בנושא הפרטיות היה למעשה קשר, מכיוון ששתי החברות נוראיות בנושא זה, אופרה הצליחה לסחוב שם ניצחון, וצמצמה את שולי הניצחון של כרום לנקודה אחת.

הזוכה: כרום

אם אתה רוצה לראות כיצד Chrome ואופרה מתייצבים מול דפדפנים אחרים, אתה יכול לקרוא את מאמרי Chrome לעומת Edge ו- Opera לעומת Firefox כדי לגלות זאת..

מה אתם חושבים על כרום ואופרה? האם אתה מעדיף את רשימת הפיצ’רים הרחבה יותר של זו האחרונה, או שאתה מסכים כי הביצועים והביטחון המעולים של Chrome חשובים יותר? ספרו לנו בתגובות למטה. תודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map