מדריך לחסימה גיאוגרפית: מה זה ואיך אתה מתמצא סביב זה בשנת 2020?

אתה יכול לחשוב שכל דבר באינטרנט נגיש לכל אחד, אך למרבה הצער, שם אתה טועה. לעולם הדיגיטלי יש גבולות רבים יותר ממה שנדמה לכם, ומדריך החסימה הגיאוגרפית הזה אמור לעזור לכם להבין את הכל.

בעוד שמדינות רבות סובלות מצנזורה קשה, חסמים ומגבלות אחרים מיושמים ברחבי העולם, אולי אפילו בלי שתבינו. ניתן למצוא הערות גיאוגרפיות בצורה של אתר חסום, שירות סטרימינג או אפילו פיסת תוכן מסוימת, כמו סרטון יוטיוב. 

פילטרים גיאוגרפיים הם אחת הצורות הגדולות ביותר של חסימת אינטרנט ברחבי העולם. בין אם נרצה או לא, המיקום שלנו מכתיב את מה שאנחנו יכולים ולא יכולים לראות באופן מקוון. מדינות מסוימות, כמו ארה”ב ובריטניה, מקבלות גישה לטון של תוכן, אולם באחרות יש רק כמות קטנה של תוכן הנגיש.

בין שאתה מכיר חסימות גיאוגרפיים ובין אם לא, אתה תוהה ככל הנראה מדוע וכיצד אתרים ושירותים מקוונים יכולים לדעת איפה אנחנו מלכתחילה. ובכן, אנו נסביר את כל זה וגם נספר לכם כיצד תוכלו לעקוף את המגבלות.

מה חוסם גיאוגרפי?

חסימה גיאוגרפית היא טכניקה המשמשת חברות המגבילה את הגישה של אנשים לתוכן על סמך מיקומם הגאוגרפי. זה מונע מאנשים במדינה אחת גישה לתוכן של מדינה אחרת. 

כיצד פועל חסימה גיאוגרפית?

אתרים ושירותים מקוונים יכולים לדעת היכן אתה נמצא בגלל כתובת ה- IP שלך. כתובת IP אולי נראית לך כמו חבורה של מספרים אקראיים, אך היא מכילה מידע רב. כתובות IP מוקצות לספקי שירותי אינטרנט, ואז מקצות אותן ללקוחות. 

בכל פעם שאתה מנסה לבקר באתר או להשתמש בשירות מקוון, כתובת ה- IP שלך נשלחת עם הבקשה כך שהשרת יידע לאן הוא צריך לשלוח את התוכן בחזרה. כך אתרים ושירותים מקוונים יכולים לזהות את המיקום שלך.

כשאתה פוגע בגיאוגרף, אתה יכול להיות חסום לחלוטין, להפנות אותו מחדש או לקבל גישה חלקית. אתה עשוי לראות הודעת שגיאה המציינת כי התוכן אינו זמין במדינה שלך, או שאתה אפילו לא שם לב שהופנית לגרסה הנכונה. כך או כך, יש כמה סיבות לכך שהם קיימים.

דוגמאות לחסימה גיאוגרפית

חסימה גיאוגרפית קיימת כבר שנים. קודי אזור DVD הם למעשה סוג של זה, גם אם זה מבוסס על חומרה. אולי לא הבנתם, אך גם חסימה גיאוגרפית מוטלת על ידי חנויות מקוונות. המחיר שתשלם יכול להיות מבוסס על המקום בו אתה נמצא. 

חברות רבות אשמות בהפללה בכל הנוגע למחיר, אך יתכן שתגלה שאמצעי התשלום שלך לא יתקבלו או שאינך יכול להירשם לאתר או לשירות.. 

סוג זה של חסימה גיאוגרפית מתגלה יותר, והאיחוד האירופי הוביל את הדרך לקידום פרקטיקות הוגנות. בשנת 2015 יושמה אסטרטגיית השוק הדיגיטלי היחיד כדי לראות את סיום ההגבלות הגיאוגרפיות בין מדינות האיחוד. 

בנוסף, בשנת 2018 נחקקה תקנת החסימה הגיאוגרפית, האוסרת סוגים מסוימים של חסימת גיאוגרפיה בקרב מדינות חברות באיחוד האירופי, כולל שלילת גישה או ניתוב מחדש מבלי לבקש רשות ראשונה, וסירוב לתשלום מכיוון שזה ממדינה אחרת באיחוד.. 

זרימת גאו-בלוקים

חסימה גיאוגרפית נפוצה במיוחד כשמדובר בשירותי סטרימינג. חברות מסוימות מסוגלות לפעול רק במדינות או באזורים מסוימים, ולכן הן מיישמות פילטר גיאוגרפי כדי לעכב מבקרים ממקומות אחרים. 

הסכמי רישוי וזכויות יוצרים מגבילים את מה שחברות יכולות להזרים לשווקים שונים, וחסימה גיאוגרפית היא הדרך הקלה ביותר עבור חברות לעמוד בקנה אחד עם מגבלות אלה..

דוגמה טובה לכך היא ה- BBC, שדרנית השירות הציבורי הבריטי העומדת לרשות כל תושבי בריטניה. ה- BBC החל לשדר ב -1922, כך שברור שלא היו אז שירותים מקוונים. עם זאת, כדי לשמור על התקופה, ה- BBC השיקה את שירות הסטרימינג והקידום שלה, BBC iPlayer, בשנת 2007. 

ה- iPlayer של BBC כולל טלוויזיה בשידור חי, אירועי ספורט, מופעים וסרטים על פי דרישה, כמו גם תוכן בלעדי, הכל מקוון, אך הוא זמין רק לאנשים בבריטניה. אם אתה מנסה לגשת אליו מחוץ לאזור, תקבל הודעה בה כתוב כי התוכן זמין רק בבריטניה (VPN הטוב ביותר שלנו לאימות ה- BBC iPlayer יכול לעזור).

כך גם בפלטפורמות סטרימינג אחרות וזה יכול להיות מעצבן לגלות שאם אתה בחופשה, אינך יכול לגשת לשירות שאתה משלם עליו. 

חסימה גיאוגרפית באיחוד

הרגולציה של האיחוד האירופי מחייבת שספקי תוכן מקוונים – כמו Netflix או Amazon Prime (קרא את ה- VPN הטוב ביותר שלנו עבור קטע הווידיאו של Amazon Prime) – לספק את אותה מידה של שירותים גם אם לקוח נמצא באופן זמני במדינת האיחוד השונה מהמקום בו הם ציינו בעת החתימה. למעלה. עם זאת, זה ישתנה עבור משתמשים אחרים ברחבי העולם.

ליוצרי הסרטונים ביוטיוב ניתנת האפשרות למקם חסימות גיאוגרפיים גם על התוכן שלהם, כך שתוכלו למצוא סרטון YouTube נחסם. יש מדינות שחוסמות את YouTube לחלוטין, אך קל להבין כיצד לצפות בסרטוני YouTube חסומים במדינה שלך.

בנוסף, ל- Youku – הגרסה הסינית של YouTube – יש כמה תוכן סיני נהדר, כמו גם כמה תוכניות וסרטים באנגלית. עם זאת, לא ניתן לגשת אליו מחוץ לסין, וזה לא מפתיע לאור עמדתה של סין בנושא צנזורה וחומת האש הגדולה המגבילה שלה. אם אתה רוצה לקבל גישה, כיצד לבטל את חסימת מדריך Youku יכול לעזור.

חסימת גיאבלוק של נטפליקס

חסימת הגיאו-חוסם המורכבת של נטפליקס לא אומרת רק שאינך יכול לצפות בסרט או בתצוגה המשונים, יש לו ספריית תוכן שונה לכל מדינה בה הוא זמין. שירות הסטרימינג זמין ב -190 מדינות, ורוב הדברים הזמינים מיוצרים על ידי חברות אחרות.

חברות אלה אומרות היכן מוצג תוכן זה, ומכיוון שלעתים קרובות יש עסקאות עם רשתות אחרות, נטפליקס עשויה להיות מוגבלת מלהראות משהו באותה מדינה. בנוסף, למרות שנטפליקס מייצרת יותר ויותר מתוכן שלה, חלקה ניתנת לצפייה רק ​​במיקומים מסוימים.

ל- Netflix בארה”ב יש את הספרייה הגדולה ביותר, כך שמובן שאנשים רבים ירצו לגשת אליה. לדוגמה, למרות שזה רק מעבר לגבול, חסימה גיאוגרפית בקנדה הופכת את התוכן בגירסא שלה לנטפליקס משלו מזה של ארה”ב..

יש הרבה מאמרים של נטפליקס בכדי להכניס שיניים שלך ב- Cloudwards.net, אבל הקטע שלנו כיצד לנצח את איסור ה- VPN של נטפליקס אמור לעזור לך להבין את כל המלארקים הגיאוגרפיים קצת יותר טובים. בנוסף, למרות שנטפליקס אינה שירות הסטרימינג היחיד שיש לו מגבלות מבוססות אזור, הוא מספק מכשול נוסף להתגבר עליו, ואותו נגיע תוך דקה.

כיצד לעקוף חסימה גיאוגרפית

לא קשה לעקוף חסימה גיאוגרפית, והאנשים הידועים כנראה כבר הבינו את זה. מכיוון שנטפליקס מספקת תוכן המבוסס על המיקום שכתובת ה- IP שלך מציגה, שינוי כתובת ה- IP שלך למדינה הרצויה יביא אותך סביב מגבלות כאלה (יש לנו המון מאמרים של כתובות IP אשר יפנו אותך לכיוון VPN ספציפי למדינה).

דרך קלה לעשות זאת היא באמצעות פרוקסי. זה מסווה את כתובת ה- IP האמיתית שלך משלה, ומטעה את השרת המקבל לחשוב שאתה מבוסס במקום אחר. עם זאת, למרות שזו יכולה להיות דרך קלה לעקוף מגבלות אזוריות, זו לא הדרך הטובה ביותר. 

פרוקסי

שרתי פרוקסי הם בחירה גרועה בכל הקשור לבטיחות ואבטחה. למרות שזה ייראה כאילו אתה נמצא במיקום אחר, ניתן לחשוף את כתובת ה- IP האמיתית שלך באמצעות מעקב מסלול בסיסי. אתה יכול לקרוא עוד על זה במדריך VPN לעומת פרוקסי לעומת טור.

גם אם אינך מחפש לשנות את המיקום שלך ורק רוצה להשתמש בשרת proxy עבור PornHub, זה רעיון רע. לא תהיה מוגן ממגני חלונות קופצים זדוניים שמאתרים אלו מציגים. אם אתה מבצע פעולה מסוימת, אתה צריך לבדוק את ה- VPN הטוב ביותר שלנו ליצירת פורנו.

VPNs

בחירה בטוחה יותר היא להשתמש ברשת פרטית וירטואלית. VPN לא רק יאפשר לך לזייף את המיקום שלך בלחיצת כפתור, הוא גם יצפין את החיבור שלך. תנהור דרך רשת פרטית שמסתירה את כתובת ה- IP שלך ומספקת הגנה מפני סכנות מקוונות אחרות, כמו פשעי רשת. 

VPNs הם בחירה מצוינת אם אתה מוצא את עצמך מאחורי חסימות אזוריות או מכשולים אחרים, למשל אם אתה חסום ב- Snapchat או אם אתה צריך לבטל את חסימת Instagram.

כל אחד מהספקים בביקורות ה- VPN שלנו מסוגל לשנות את כתובת ה- IP שלך למיקום אחר. לחלקם יש מספר גדול יותר של מיקומי שרת לבחירה בהשוואה לאחרים. 

ל- ExpressVPN, שהיא אחת מאפשרויות ה- VPN הטובות ביותר בהן תוכלו להשקיע, יש שרתים ב -94 מדינות. ל- HideMyAss יש כיסוי רחב אף יותר, עם שרתים ב -190 מדינות, אך זו לא הבחירה הטובה ביותר בסך הכל. 

הסיבה לכך היא ש- HideMyAss אינו מאובטח כמו ExpressVPN, וגם אינו מצטיין בתכונות אחרות הכלולות. באמצעות ExpressVPN, אתה יכול לשנות את המיקום שלך בקלות, כמו גם להגן על עצמך מפני כל הקונקציות המקוונות שאתה נתקל בהן. 

אתה יכול לקרוא את סקירת ExpressVPN שלנו בכדי לראות כמה טוב זה ובסקירת HideMyAss שלנו כדי לראות מדוע מיקומים לבד פשוט לא חותכים אותה.

נכנס לנטפליקס

כשמדובר בגישה לנטפליקס, תצטרך לדלג על כמה חישוקים נוספים. להלכה, זה אמור לעבוד באותו אופן כמו לעקוף כל גיאוגרף אחר, אך נטפליקס הציבה את אחת ממערכות הגילוי של ה- VPN המתוחכמות ביותר, מה שהופך אותה לתהליך קשה בהרבה..

מפיצים שנטפליקס התחברה איתם הבינו שהם מפסידים כסף מכיוון שאנשים צפו בתכניות נטפליקס. הם הפעילו לחץ על נטפליקס כדי למנוע מאנשים להשתמש ב- VPN כדי לגשת לתוכניות וסרטים מסוימים. בינואר 2016, נטפליקס הודיעה שהיא תחסום את ה- VPN, וכך נולד מחסום ה- VPN שלה.

מכאן ואילך, משתמשים מצאו עצמם תקועים מאחורי שגיאת ה- Proxy של נטפליקס, כלומר, הם לא יכלו לצפות בנטפליקס כלל אלא אם כן הם כבו את ה- VPN. בתורו פירוש הדבר שהם לא יכלו לגשת לספריה של מדינה אחרת יותר.

למרבה המזל, כמה VPNs מצאו את דרכם ברדאר ה- VPN של Netflix, ול- VPN הטוב ביותר שלנו ליצירה של Netflix יש כמה אפשרויות טובות.

מחשבות אחרונות

עכשיו אתה יודע מה זה חסימה גיאוגרפית ומדוע משתמשים בטכניקה. חברות רבות מיישמות הגבלות אזוריות, ולמרות שהנטפליקס מורכבות מעט יותר, לא קשה לעקוף אותן. כל מה שאתה צריך זה VPN הגון שיש לו כיסוי שרת טוב כדי לעקוף את רוב הבלוקים. רק קח בחשבון את הביטחון שלך כשאתה בוחר אחת. 

בהתחשב במיקומי השרת, האבטחה והיכולת להיכנס לנטפליקס, ExpressVPN הוא האפשרות הטובה ביותר שלך. זה מכסה יותר מ 90 מדינות, הוא בעל אבטחה מעולה ויכול בקלות להיכנס לנטפליקס. בנוסף, יש לו תכונות שימושיות אחרות, מה שהופך אותו לשווה את ההשקעה. גם ערבות להחזר כספי של 30 יום קיימת למקרה שתשנה את דעתך.

ספר לנו על החוויה שלך עם חסימה גיאוגרפית – ואיך הסתדרת אותם – בקטע התגובות. כשאתה כאן, הסתכל גם במאמרי VPN ומאמרי הבידור שלנו. כמו תמיד, תודה שקראתם.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me