אופרה לעומת פיירפוקס: שני דפדפנים קטנים יותר מדליקים את זה בשנת 2020

אופרה ופיירפוקס הם שניים מדפדפני האינטרנט הפעילים הוותיקים ביותר ושניהם השתנו באופן דרמטי לאורך תוחלת החיים הארוכה שלהם. לאורך כל קיומם, שניהם תפסו פינת נישה בשוק הדפדפנים, בהשוואה לגוגל כרום ואינטרנט אקספלורר המיינסטרים יותר (קרא את סקירת האינטרנט אקספלורר שלנו) לפניו.. 


היום הגיע הזמן לנקות את אופרה מול פיירפוקס ולברר איזה מהם יוצא למעלה. למרות שפיירפוקס הייתה באופן עקבי האופציה הפופולרית יותר, גם היא וגם אופרה קיבלו ציון טוב בביקורות האישיות שלהם. אם ברצונך לבצע ניתוח מעמיק יותר של כל אחת מהן, תוכל לבדוק את סקירת Firefox וביקורת האופרה שלנו.

הגדרת קרב: אופרה מול פיירפוקס

בכדי לקבוע מי הדפדפן הטוב יותר, אנו ננהל את שני המתמודדים דרך חמישה סבבים, כאשר כל אחד מהם מתמקד בפן מכריע בגלישה באינטרנט. ראשית, מדובר בתכונות, ואחריה קלות השימוש, הביצועים, האבטחה והפרטיות. הזוכה בכל סיבוב יקבל נקודה אחת, והדפדפן שיגיע לשלוש נקודות או יותר יוכרז כזוכה הכללי.

1

מאפיינים

כמו תמיד, נתחיל עם תכונות. הגורמים המכריעים בסבב זה כוללים תכונות מובנות מרכזיות, כמו חוסמי מודעות, ספריות הרחבה וסנכרון בין מכשירים, כמו גם תכונות קלות, כמו כלי לכידת מסך וקוראי חדשות..

אופרה

בעוד שדפדפנים רבים עברו לכיוון גישה מינימליסטית, ובחרו בפריסה נקייה וחווית משתמש פשוטה במקום להציף את המשתמש עם אפשרויות ותכונות, אופרה הלכה בכיוון ההפוך.. 

במקום להסתמך על תוספים של צד שלישי כדי לספק את הפונקציונליות המתקדמת ביותר, הדפדפן מגיע עם מספר רב של תכונות מה- go-go.

אופרה כוללת תמיכה באפליקציות ההודעות הפופולריות ביותר, כגון Facebook Messenger ו- WhatsApp, ומאפשרת לך להשתמש בפלטפורמות אלה בקלות מבלי לשמור על כרטיסייה פתוחה עבורן. 

הדפדפן מסנכרן בקלות את כל נתוני הגלישה בין מכשירים, והתמיכה ב- My Flow מאפשרת לך גם לשלוח קבצים מוצפנים. ישנן כמה אפשרויות להתאמה אישית מינוריות, כמו נושאים ומצב חשוך, אך שום דבר יוצא דופן.

Opera-MessagingApps

ישנו גם דפדפן adblocker המובנה בדפדפן, וזה דבר שרוב הדפדפנים הגדולים האחרים אינם טורחים איתו, וסומכים במקום זאת על דפי צד שלישי פופולריים כמו Adblock Plus ו- uBlock Origin. קורא החדשות הוא עוד תכונה קטנה ומעולה, מכיוון שהוא מאפשר לך גישה מהירה לחדשות היומיומיות שלך, והמקורות שבהם נעשה שימוש ניתנים להתאמה אישית לחלוטין..

Opera-NewsReader

כמה תכונות נוחות קלות אחרות כוללות כלי צילום המספק גמישות רבה יותר בעת צילום מסך, כמו גם המרה אוטומטית של יחידות, כמו מטבע, תאריך ושעה ומדידות. 

עם זאת, ברשימת התוספות של אופרה אין שום דבר לזלזל בו. ברגע שמשלבים את התוספות הייעודיות שלה עם אלו בהן היא יכולה להשתמש על ידי התבססות על כרום, בסופו של דבר יש לך ספריה רחבה..

פיירפוקס

בניגוד לאופרה, פיירפוקס אינה מלאה בתכונות, אך ספריית התוספות הענקית עושה עבודה נהדרת לפצות על החיסרון הזה. עם זאת, מה שפיירפוקס עושה טוב להפליא הוא ההתאמה האישית, שכן משתמשים נותרים עם שליטה רבה על אופן הדפדפן להיראות ולהרגיש, כולל מיקום מחדש כמעט של כל חלק בממשק..

התאמה אישית של Firefox

סינכרון הנתונים שלך בין מכשירים הוא תהליך פשוט, ופיירפוקס מגיעה גם עם כמה תכונות מינוריות שימושיות מאוד, כמו כלי ללכידה הדומה לזה של אופרה, תצוגת קורא ומספר מנועי חיפוש אלטרנטיביים..

מחשבות סביב סיבוב אחד

שני הדפדפנים קיבלו ציון גבוה מאוד בקטגוריה זו בביקורות שלהם, אך יש פער ברור מבחינת התכונות המובנות בכל דפדפן. פיירפוקס בוחרת לממשק נקי שאינו מומה על המשתמש בפונקציונליות, וסומכת במקום זאת על ספריית התוספות הרחבה שלו בכדי לספק תכונות מתקדמות יותר..

עם זאת, אפשרויות ההתאמה האישית שלו הן רק השנייה של ויוולדי (קרא את סקירת ויוואלדי שלנו) ותצוגת הקורא, כלי הלכידה וסנכרון פשוט הם גם יתרונות גדולים.. 

עם זאת, כעת, כאשר אופרה מבוססת על Chromium (קרא את סקירת ה- Chromium שלנו), היא יכולה להתאים את Firefox בקלות לתוספות על ידי שילוב של תוספי האופרה הייעודיים עם אלה הזמינים לכל הדפדפנים מבוססי Chromium..

יתר על כן, אופרה מגיעה עם הרבה יותר תכונות המובנות ישירות בדפדפן. התמיכה באפליקציות העברת הודעות, כמו גם קורא החדשות, adblocker המותקן מראש, כלי המרה אוטומטי ו- My Flow נותן לו יתרון ברור בקטגוריה זו..

סיבוב: תכונות נקודה לאופרה

לוגו האופרה
לוגו פיירפוקס

2

קלות שימוש

כשאופרה תופס את ההובלה, הגיע הזמן לעבור לנוחות השימוש של כל דפדפן. המשמעות היא התבוננות בחוויית המשתמש, בפריסה, בעיצוב הממשק ובניווט.

אופרה

למרות שהממשק של אופרה מעט פחות מסורתי מדפדפנים אחרים, זה עדיין די קל לעטוף את הראש ולהתרגל אליו. היסודות דומים לדפדפני כרום אחרים, אך יש כמה תוספות חכמות לממשק המשתמש כמו תפריט גישה מהירה לאפשרויות התאמה אישית וסרגל קיצורי דרך בצד שמאל של המסך..

סרגל אופרה-התאמה אישית

אין גלילה אופקית אחר כרטיסיות, אך מסופק לך תפריט נפתח המפרט את כל הפתיחים שפתחת, כמו גם את הסגירות האחרונות. אתה יכול גם לחפש מילים או ביטויים ספציפיים בכרטיסיות, מה שמקל למצוא את המילה שאתה מחפש. תכונה שימושית נוספת היא שאתה יכול ללחוץ על הכרטיסייה הפעילה כדי לחזור לראש הדף.

Opera-TabDropdown

אופרה מאפשרת לך גם לנתק סרטונים המוזרמים באתרים כמו YouTube, המאפשרים לצפות בווידיאו בחלק מהמסך תוך שימוש בכרטיסייה אחרת, או אפילו באמצעות פיסת תוכנה אחרת לחלוטין..

אופרה-מנותקת ווידיאו

לרוע המזל, הדפדפן הנייד הראשי של אופרה, אופרה טאץ ‘, די מגושם, כשפקדי הניווט מוסתרים מאחורי כפתור שעליך ללחוץ עליו לחיצה ארוכה כדי לגשת אליו, מה שהופך להיות מתסכל במהירות..

פיירפוקס

לפיירפוקס יש גם ממשק נהדר ופשוט ששופץ לאורך השנים. ניתן לגלול כרטיסיות, מה שמקל על ניהולן בהרבה. למרבה הצער, מכיוון ש- Chrome הגיע לשלוט בחלק גדול מהאינטרנט, אתרים או אפליקציות מסוימים עשויים להתמודד עם בעיות בפיירפוקס בהשוואה לדפדפנים המבוססים על כרום..

גלילת Firefox-Tab

יש גם תפריט נפתח שימושי מתחת לסרגל הכתובות שמאפשר לך גישה מיידית למנועי חיפוש אלטרנטיביים שונים ולכל מונחי החיפוש האחרונים שלך..

שתי מחשבות עגולות

קטגוריה זו הייתה עוד תחרות הדוקה, שכן לשני הדפדפנים יש ממשקים נקיים וחוויות משתמש נעימות. גלילת הכרטיסיות של פיירפוקס היא דרך נהדרת לפשט את ניהול הכרטיסיות והיא משהו שאנחנו רוצים שדפדפנים רבים יותר יחקו, אך הפיתרון של אופרה של שימוש בתפריט נפתח אינו רע, וגם היכולת לחפש בכרטיסיות אחר מילים וביטויים היא נהדרת..

אנחנו גם מאוד אוהבים את הסרטונים הניתנים להסרה, מכיוון שהם מקלים על ההוראות המדריכות והמשימות הרב. כשמחברים את כל זה, זה מעניק לאופרה ניצחון נוסף למרות הגעת האופרה המגושמת בנייד.

סיבוב: נקודת קלות שימוש לאופרה

לוגו האופרה
לוגו פיירפוקס

3

ביצועים

אופרה כבר עומדת בראש שני הניצחונות של הניצחון. היא עדיין לא הסתיימה, מכיוון שהקרבות האלה יכולים להסתובב במהירות, כפי שראינו בהתאמה של Firefox לעומת Google Chrome. עם זאת, אנו מפנים את תשומת ליבנו לביצועים, שם נבחן את צריכת המשאבים, המהירות והשימוש בנתונים של כל דפדפן.

אופרה

אופרה היא דפדפן מהיר, במיוחד בשולחן העבודה, שם הוא מעט יותר איטי מכמה מהדפדפנים המהירים בשוק, כמו Chrome (קרא את סקירת Chrome שלנו). בנייד, מדובר יותר בתיק מעורב, מכיוון שאופרה טאץ ‘מציגה טוב מאוד, אך אופרה מיני מצליחה בצורה גמורה, ומבקשת נמוך יותר מכל דבר אחר, מצילה את מיקרוסופט אדג’ (קרא את סקירת הקצה שלנו).

בצד המשאב של הדברים, אופרה לא מצליחה. צריכת ה- RAM שלו דומה ל- Chrome, שהוא אחד הדפדפנים הגרועים בשוק בנושא זה. אחד הדפדפנים הניידים של אופרה, Opera Mini, מתוכנן סביב צמצום השימוש בנתונים אך כאמור, גרסה זו של הדפדפן יכולה להיות איטית עד כאב.

Opera-MiniDataSavings

פיירפוקס

פיירפוקס הוא אחד מהדפדפנים המהירים ביותר הזמינים, כאשר רק גוגל כרום וויוואלדי עונים במהירויות גבוהות יותר בשולחן העבודה. זה מצליח גם מהבחינה הזו בנייד, שם זו אפשרות הגלישה המהירה ביותר, אם כי לא בהרבה.

בעוד שתחילת צריכת ה- RAM גבוהה בהתחלה כשיש לך רק כמה כרטיסיות פתוחות, האופן בו ארכיטקטורת הדפדפן מתוכננת מאפשרת לה להשאיר טביעת רגל קטנה משמעותית בהשוואה לדפדפנים אחרים, ככל שיש לך יותר טאבים פתוחים, וזה הגורם העיקרי לבעיות RAM בזמן הגלישה..

שלוש מחשבות עגולות

המהירות היא ללא ספק הגורם החשוב ביותר בסבב זה, ובעוד ששני הדפדפנים מהירים מאוד, פיירפוקס עולה על אופרה הן בנייד והן בשולחן העבודה. פיירפוקס גם עושה הרבה יותר טוב מאופרה בכל מה שקשור לצריכת משאבים, ומשתמשת בהרבה פחות זיכרון RAM כאשר פתוחים הרבה לשוניות שונות.

למרות ההתמקדות של אופרה בחיסכון בנתונים ניידים באמצעות Opera Mini, שהיא תכונה נהדרת לאלה עם רוחב פס מוגבל או חבילות נתונים, סוף סוף Firefox חוטף נקודה בגלל המהירות הגבוהה והקצב הנמוך ביותר של השימוש ב- RAM.

סבב: נקודת ביצועים לפיירפוקס

לוגו האופרה
לוגו פיירפוקס

4

אבטחה

עם ניצחון בביצועים, פיירפוקס מצליחה לשמור על הקרב מעניין ולשלול את אופרה ניצחון מוקדם. עם זאת, עכשיו הגיע הזמן לסיבוב הרביעי שלנו, המכסה את האבטחה, לבדוק אם פיירפוקס יכולה לשמור על זה. 

מאפייני אבטחה מכריעים – כמו מסדי נתונים הגלישה בטוחה, אזהרות חיבור לא מאובטחות ותדירות עדכון – ישחקו כאן תפקיד גדול, כמו גם חסימוני adblocks וחוסמי חלונות קופצים..

אופרה

אבטחה היא משהו שאופרה נאבקת בה, בהשוואה לדפדפנים מרכזיים אחרים. במקום להשתמש בגלישה בטוחה של Google כדי להגן על משתמשים מפני תוכנות זדוניות ותוכניות דיוג, הדפדפן עושה שימוש בשני מסדי נתונים אחרים, הנקראים Yandex ו- PhishTank, ששניהם יעילים פחות באופן משמעותי מהאלטרנטיבה הפופולרית יותר של גוגל..

למשתמשים ניתנת אזהרה בעת חיבור באמצעות חיבור HTTP לא מאובטח, והאזהרה ברורה וקל לראייה, מכיוון שהיא כוללת את המילים “לא מאובטח” בפשוט, ולא רק סמל..

Opera-HTTP אזהרה

תדירות העדכון היא חולשה נוספת באבטחתה של אופרה, מכיוון שהדפדפן מקבל עדכון חדש כל ארבעה עד שישה שבועות, בערך כמחצית מהכרום כמו כרום הבסיס. זו בעיה מכיוון שהיא נותנת לפושעי סייבר התחלה ראשונה במציאת ופרצות אבטחה בקוד הבסיס.

עם זאת, לא הכל רע, מאחר שאופרה מגיעה עם חסימת חוסם חלונות קופצים המותקנת מראש. מודעות וחלונות קופצים הם מהווקטורים הנפוצים ביותר לתוכנות זדוניות, כך שמדובר בעסקה אדירה, במיוחד למשתמשים פחות מתקדמים שאולי לא ירצו להתקין תוספות של צד שלישי שעושים את העבודה הקריטית הזו..

אופרה-AdBlocker

פיירפוקס

שלא כמו באופרה, Firefox משתמש בגלישה בטוחה של Google כדי להגן על משתמשים מפני תוכנות זדוניות ודייגות, וכאמור, זוהי בחירה נהדרת לביטחון. למרות שהדפדפן כולל חוסם חלונות קופצים המותקנים מראש, אין חוסם adblock מובנה. 

עם זאת, מציאת חסימת מודעות בין שלל התוספים לפיירפוקס היא משימה פשוטה. תוכלו להתחיל ברשימה שלנו עם מיטב החוסמים המוקפצים, החוסמים גם מודעות.

פיירפוקס מזהירה משתמשים גם כאשר הם מתחברים לאתר באמצעות חיבור HTTP לא מאובטח, אך קשה להבחין באזהרה, מכיוון שזה רק סימן קריאה ואינו כולל טקסט. 

עם זאת, תדירות העדכון מצוינת, וחורי אבטחה לרוב טופלים תוך יום מהגילוי. בנוסף, עדכונים שוטפים מתרחשים לעיתים קרובות, שכן סקרנו בהרשמה שלנו באיזה דפדפן האינטרנט הוא המאובטח ביותר.

Firefox-HTTP אזהרה

ניתן להגן על הסיסמאות המאוחסנות באמצעות סיסמת אב, אך יש לאפשר זאת ידנית. אם לא תגדיר סיסמת אב, אין שום דבר שמגן על פרטי הכניסה שלך מפני גניבה על ידי מישהו עם גישה פיזית למכשיר שלך. מסיבה זו, שקול להוריד אחד ממנהלי הסיסמאות הטובים ביותר שלנו אם אתה משתמש בפיירפוקס.

סיבוב ארבע מחשבות

למרות שלאופרה יש אבטחה טובה יותר עבור סיסמאות מאוחסנות, אזהרת HTTP ברורה יותר ומחסום adblocker מובנה, תדירות עדכון והגנה אמינה מפני אתרים זדוניים הם גורמים חשובים בהרבה. בחזיתות אלה פיירפוקס מעולה, שמרוויח אותה בניצחון בסיבוב הזה למרות פגמים קלים אחרים, הערב התוצאה ל -2-2.

סבב: נקודת אבטחה לפיירפוקס

לוגו האופרה
לוגו פיירפוקס

5

פרטיות

עם ציון השוויון, הסיבוב האחרון בפרטיות יהיה פורץ השחרור. בסיבוב זה נבדוק כמה נתונים כל דפדפן אוסף, כמה מהימנים החברות המעורבות וכמובן, מהן תכונות הפרטיות בהן הדפדפנים מגיעים.

אופרה

אופרה נהגה לעשות הרבה יותר טוב בפרטיות כבר באותו היום, אך המשקיעים הסינים רכשו את החברה בשנת 2016. בהתחשב במעקב הרחב של הממשלה הסינית, מדובר בהתפתחות מדאיגה עבור הדפדפן. 

מדיניות הפרטיות שלה אינה טובה יותר, מכיוון שהיא מציגה על הסף כי החברה יכולה לאסוף נתונים על משתמשים, כולל שמות, כתובות IP ומונחי חיפוש, ולשתף מידע זה עם כל מי שהיא אוהבת.

יש VPN כלול, אך החברה שעומדת מאחוריו – SurfEasy – היא בעלת מדיניות פרטיות מדאיגה לא פחות. היא ממוקמת גם בקנדה, חברה ברשת המרגלים של חמש העיניים. עם זאת, אתה יכול לכבות איסוף נתונים דרך ההגדרות, ובקרות המעקב הן הגון. עם זאת, עדיף שתלך עם אחד מהבחירות הטובות ביותר ל- VPN שלנו.

הגדרות אופרה-פרטיות

פיירפוקס

לעומת זאת פיירפוקס מצטיינת בכל הקשור לפרטיות. מוזילה, החברה שמפתחת את הדפדפן, היא עמותה שאינה מבססת את הכנסותיה סביב פרסום או מכירת מידע על משתמשים. 

מדיניות הפרטיות של Firefox ברורה מאוד בכך שהיא אוספת רק נתוני שימוש מינימליים, אשר אנונימיים לחלוטין ומשמשים רק למטרות פיתוח פנימיות..

יתר על כן, הדפדפן מגיע עם בקרות מעקב נהדרות המאפשרות לך לנהל בדיוק את סוג העוקבים והעוגיות שאתה רוצה לחסום בפירוט. למרות ששימוש בפיירפוקס הוא צעד ראשון נהדר לשמירה על פרטיותך, עליך לקרוא את מדריך הגלישה האנונימי שלנו, ללא קשר, כדי ללמוד אילו צעדים אחרים אתה יכול לנקוט.

הגדרות אופרה-פרטיות

מחשבות סיבוב חמש

בדיוק כמו שקרה כשהתמודד מול כרום, פיירפוקס מנפצת את אופרה בסיבוב הגמר עם עמדתה המצוינת סביב פרטיות המשתמשים. המוניטין הגדול של מוזילה, מדיניות הפרטיות המחמירה וחוסר השערוריות עומד בניגוד מוחלט לרשומה של אופרה מאז שנמכרה החברה בשנת 2016, וזה מבטיח לפיירפוקס את הניצחון הכללי.

סבב: נקודת פרטיות לפיירפוקס

לוגו האופרה
לוגו פיירפוקס

6

מחשבות אחרונות

זה היה קרב נלחם בין שני מדינאים ותיקים מעולם הדפדפנים. זה נראה טוב מאוד עבור אופרה בהתחלה, ניצח בשני התכונות וגם את קלות השימוש, אבל פיירפוקס חטפה את הניצחון מלסתות התבוסה על ידי הופעה חזקה בשלושת הקטגוריות הנותרות..

הזוכה: פיירפוקס

מה אתם חושבים על אופרה ופיירפוקס? האם אתה מסכים עם הערכתנו ש- Firefox היא האפשרות החזקה יותר, או שאתה מעדיף את התכונות הטובות יותר של אופרה וקלות השימוש על פני ביצועים, אבטחה ופרטיות? ספרו לנו בתגובות למטה. תודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map