דפדפן האינטרנט המאובטח ביותר של 2020: הישאר בטוח באינטרנט

האינטרנט מלא בסיכונים ובפושעי רשת המנסים למצוא נקודות תורפה ופרצות בהגנות מחשב. מכיוון שכולנו ניגשים לאינטרנט בכל יום דרך דפדפני אינטרנט, הם אמצעי התקפה נוחים. דפדפני האינטרנט יכולים לנקוט במספר צעדים כדי לשמור על בטיחותך, והיום אנו נבדוק איזה דפדפן האינטרנט הוא המאובטח ביותר..


ראשית, עלינו להבהיר בדיוק למה הכוונה באבטחת הדפדפן, ומה מפתחים יכולים לעשות כדי לוודא שהדפדפן שלהם מאובטח ככל האפשר.

חשוב לציין כי אבטחה ופרטיות אינם זהים, ולמעשה שני המושגים לרוב מסכימים זה עם זה. הסיבה לכך היא ששיפור האבטחה פירושו לאסוף מידע נוסף על משתמשים. אם אתה עוסק יותר בפרטיות מאשר שאתה מאבטח, הקפד לקרוא גם את מדריך הגלישה האנונימי שלנו.

אם אתה מעדיף לדלג היישר לדפדפן הטוב ביותר ברשימה זו, תוכל להמשיך ולהוריד את פאפין. 

כפי שסקרנו בסקירתנו, דפדפן הפאפין מצליח בצורה יוצאת דופן באבטחה, בחלקם הגדול בגלל הדרך החריגה בה הוא מנהל אתרים בשרתים משלו לפני שהוא מעביר אותם למשתמשים. עם זאת, ניקח צעד אחורה ונזהה בדיוק מה פירוש אבטחת הדפדפן.

מה הופך את דפדפן האינטרנט המאובטח ביותר

מכיוון שהסביבה המקוונת מתפתחת כל העת, עדכונים ותיקונים הם ללא ספק ההיבט הקריטי ביותר באבטחת הדפדפן. כאשר נוצרים חורי אבטחה, מפתחים צריכים לסגור אותם במהירות האפשרית כדי למנוע מהאקרים לנצל את היתרון. 

Google Chrome הוא דוגמה נהדרת לדפדפן מאובטח שמקבל עדכוני אבטחה תכופים, לרוב מריץ חולשות תוך פחות מיום.

מאותה סיבה, בדרך כלל אתה מעוניין כי עדכוני הדפדפן יורידו ומתקינים אוטומטית. זה מבטיח שגם המשתמש הבלתי קשוב ביותר יישאר מוגן, ולא להסתמך עליו שיזכור לבדוק אם יש עדכונים חדשים על בסיס קבוע. ללא מאפייני אבטחה כמו עדכונים אוטומטיים, קל לפגר מאחור ולהשאיר אותך פגיע גם אם אתה שם לב מקרוב.

ההבדל בין HTTP ו- HTTPS חיוני גם להבנה. כשאתה מתחבר לאתר דרך HTTPS, התנועה שלך מוצפנת, מה שהופך אותה לחסרת תועלת לכל מי שמצליח ליירט אותה בדרך. ההפך הוא הנכון לגבי חיבורי HTTP רגילים, הפותחים בפניכם הזרקת תוכנות זדוניות, גניבת זהות ועוד, אם מישהו מקשיב.

על הדפדפנים להודיע ​​למשתמשים בבירור כשהם באתרים שאינם משתמשים ב- HTTPS. טנטה היא דוגמה נהדרת, שכן האזהרה שהוצגה ברורה ונראית במקום האזהרות הקלות לפספס של Mozilla Firefox או Microsoft Edge.

Tenta-HTTPS- אזהרה

דרך נוספת בה דפדפן האינטרנט שלך יכול להגן עליך היא באמצעות מסדי נתונים גלישה בטוחה. אלה רשימות של אתרים הידועים כמכילים תוכנות זדוניות, תוכניות דיוג או אלמנטים זדוניים אחרים.

מטרת הגלישה הבטוחה בבסיסי נתונים היא למנוע מהמשתמשים לגשת לאתרים אלה ולחשוף את עצמם לתקיפה. ישנם מספר מסדי נתונים כמו זה, כגון מערכת הגלישה הבטוחה של גוגל או SmartScreen של מיקרוסופט.

חוסמי חלונות קופצים של דפדפן

מכיוון שקופצים ומודעות הם חלק מהווקטורים הנפוצים ביותר להעלאת תוכנות זדוניות, דפדפנים החוסמים את אלה הם בדרך כלל בטוחים יותר. למרות שכמעט כל הדפדפנים המודרניים כוללים חוסם חלונות קופצים, לרוב הם לא טובים ככל שיוכלו להיות. 

לכן, הורדת אחד החוסמים המוקפצים הטובים ביותר היא רעיון נהדר להבטיח שתיהנו מהגנה מרבית.

חוסם חלונות קופצים של Chrome

אם כי פחות נפוץ, חוסמי מודעות מקוריים כלולים בדפדפנים כמו טנטה וויוואלדי, ותכונות אבטחה אלה בדרך כלל קלות למצוא בצורה של הרחבות או תוספות של צד שלישי לדפדפנים שאינם מגיעים עם חוסם מודעות מובנה..

Tenta-Ad-Blocker

מנגנון מסירה נפוץ נוסף של תוכנות זדוניות או רוגלות הוא JavaScript, כך שדפדפנים כמו Google Chrome או Vivaldi המאפשרים למשתמשים לחסום קבצי סקריפט באתרים ספציפיים מקבלים נקודות נוספות עבור זה.

מכיוון שרוב הדפדפנים כיום ישמרו את פרטי ההתחברות והסיסמאות שלכם לצורך קלות השימוש, הטיפול גם בסיסמאות שלהם הוא גם חשוב ביותר. באופן אידיאלי, עליך להגן על הסיסמאות המאוחסנות שלך באופן אוטומטי באמצעות אישורי מערכת או חשבון, כדי לוודא שהם בטוחים גם אם למישהו יש גישה פיזית למכשיר שלך. 

עדיין עליך להוריד את אחד ממנהלי הסיסמאות הטובים ביותר שלנו, גם אם אתה משתמש בדפדפן שמכיל תכונות אבטחה כדי להגן על הסיסמאות שלך.

ויוולדי-הגנת סיסמא

לבסוף, תהליך המכונה “ארגז חול” הוא דרך נוספת שדפדפני האינטרנט יכולים להגן עליך ועל המחשב שלך. על ידי בידוד כל כרטיסייה ויישום אינטרנט בתהליך משלו (או “ארגז חול”) עם הרשאות מוגבלות, דפדפנים יכולים להבטיח שאתרים לא יוכלו בקלות לתפעל אתרים אחרים שאתה מבקר בהם או את המכשיר עצמו.. 

גוגל הייתה הראשונה שהציגה את זה כל הדרך בשנת 2008, אך מאז הפכה לתכונה סטנדרטית.

מנהל המשימות-כרום

עם זאת, הגיע הזמן לעבור על רשימת חמשת דפדפני האינטרנט המאובטחים ביותר, כמו גם כמה אזכורים מכובדים שבקושי לא הגיעו לרשימה זו.

דפדפן האינטרנט המאובטח ביותר: פאפין

פאפין משתמש בגישה רדיקלית ויעילה במיוחד לאבטחת הדפדפנים. במקום להריץ קוד אתר במחשב המקומי שלך, פאפין מטפל בכל הצד בצד השרת לפני שהוא מראה למשתמש מראה של האתר. 

משמעות הדבר היא כי כל תוכנה זדונית שעלולה להיות באתר נטענת על שרתי פאפין במקום במכשיר שלך, מה שמאפשר להדביק את המחשב שלך בדרך זו.

חיבור מחדש לשרת לנאפין

גישה חכמה זו למעשה הופכת את מרבית הקריטריונים המפורטים לעיל לבלתי רלוונטיים, מכיוון שאין צורך בתכונות אבטחה כמו גלישה בבסיסי נתונים, ארגזי חול או חסימת סקריפט כאשר קוד האתר לא פועל אפילו במחשב שלך. מסיבה זו, זה בקלות דפדפן האינטרנט המאובטח ביותר בסביבה.

בעוד שהדפדפן לא עושה עבודה נהדרת להזהיר משתמשים מחיבורים לא מאובטחים, עם Puffin זה הופך לדאגה לפרטיות ולא לאבטחה, שכן התוצאה השלילית היחידה של חיבור דרך HTTP עם פאפין היא שמישהו יכול להקשיב לגלישה שלך..

סיבות אחרות שאנו אוהבים פאפין

מלבד האבטחה המצוינת שלה, אנו גם מעריכים מאוד את המחויבות של פאפין לפרטיות. הגישה מבוססת הענן לגלישה מספקת הגנה על מעקב, מה שהופך אותה לתפקד בעיקר כמו VPN במובן זה שאתרים יוכלו רק לעקוב אחריכם לשרתים של פאפין.. 

לא תוכל להשתמש בזה כדי לעקוף חסימת גיאוגרפיה, אז בדוק את רשימת ספקי ה- VPN הטובים ביותר, אם זה מה שאתה צריך.

הגרסה הניידת של פאפין גם היא מהירה להפליא, אם כי למרבה הצער אי אפשר לומר את אותו הדבר לגבי גרסת שולחן העבודה. ישנן גם כמה תכונות קטנות הכוללות, כמו שמירת קבצים ישירות לשירותי ענן, כמו Dropbox ו- OneDrive, שלדעתנו דפדפנים אחרים צריכים ליישם, וכן.

פאפין שמור עד ענן

לבסוף, פאפין משתמש גם במעט זיכרון RAM בהשוואה לדפדפנים אחרים והוא יכול לחסוך לכם רוחב פס משמעותי על ידי הגבלת כמות הנתונים שנשלחו אליכם מכל דף אינטרנט. למידע נוסף על כל היתרונות והחסרונות של הדפדפן, עיין בסקירת הפאפין שלנו.

טנטה

טנטה בנויה במפורש מתוך מחשבה על אבטחה ופרטיות. הוא מלא בתכונות אבטחה וכלי פרטיות שנועדו לשמור על משתמשיו בטוחים ובטוחים בזמן שהם חוצים את האינטרנט. 

התוסף HTTPS Everywhere מובנה ישירות בדפדפן, מה שמאלץ את כל האתרים להשתמש בחיבור מאובטח ככל האפשר. אם אתה עדיין מוצא את עצמך מתחבר דרך HTTP רגילה (בגלל שהאתר אינו תומך ב- HTTPS בכלל), אתה מקבל אזהרה ברורה שזה קורה..

יתר על כן, כל עוד אתה מאפשר VPN מובנה בחינם, כל נתוני היסטוריית הגלישה שלך מוגנים באמצעות קידוד AES 256 סיביות, וזה נכון גם לקבצים המקומיים המאוחסנים במכשיר אנדרואיד שלך. אתה זקוק לגישה שורשית למכשיר כדי פשוט לראות את תיקיית הטנטה, וגם אם כן, כל מה שתמצא זה חבורה של קבצים מוצפנים ולא קריאים..

טנטה חוסמת גם מודעות וגם חלונות קופצים ללא צורך בתוסף. בנוסף, הגדרה שנקראת “דפדפן המסכה” חוסמת צילומי מסך בזמן שהדפדפן פתוח, ותוכל גם להגדיר את הדפדפן לסגור את כל הכרטיסיות הפתוחות ביציאה. שתי תכונות האבטחה הללו הן פיסות נחמדות של אבטחה ופרטיות נוספות, אם מישהו יקבל גישה פיזית למכשיר שלך לרגע קצר.

טנטה-מסיכה-דפדפן

עם זאת, בדרך כלל זה לא אמור לדאוג לטנטה, מכיוון שאתה יכול להגדיר את הדפדפן לדרוש מספר זיהוי אישי. המשמעות היא שגם אם למישהו יש את המכשיר שלך, הוא לא יוכל לפתוח את הדפדפן. גם PIN זה לא נשמר בשרתים של טנטה ומספק אבטחה נוספת מפני הפרות נתונים והדלפות בצד החברה..

למרות כל תכונות האבטחה הנהדרות הללו, לעומת זאת, טנטה לא ממש יכולה להתחרות בפפין, מכיוון שהיא עדיין יכולה להידבק בתוכנות זדוניות בזמן הגלישה, מה גם שהיא לא חוסמת אתרים זדוניים בשום דרך, וגם לא תוכל להשבית JavaScript..

סיבות אחרות שאנחנו אוהבות טנטה

יש הרבה דברים לאהוב בטנטה, מלבד הביטחון המצוין שלה. פרטיות טובה באותה מידה, מכיוון שמדיניות הפרטיות ברורה ותמציתית, ו- CloudMosa – החברה שמפתחת את טנטה – לא אוספת נתונים מותאמים אישית על המשתמשים שלה..

גם עיצוב הממשק מעולה, הכולל גישה חדשנית לניהול כרטיסיות בשם “אזורים”, שהם בעצם קבוצות טאבים שתוכלו להתמחות בהגדרות שונות. בנוסף, קמרון המדיה מאפשר להוריד, לשמור ולהצפין כל מיני קבצי מדיה, ומאפשרים גישה קלה ופרטית אליהם בכל עת.

אזורי טנטה

אם עדיין לא החלטתם ממש על הדפדפן, הקפידו לבדוק את סקירת הטנטה המלאה שלנו לקבלת פירוט מלא.

ויוואלדי

כמו דפדפנים רבים אחרים, ויוולדי משתמש בגלישה בטוחה של Google כדי להגן על משתמשים מפני אתרים זדוניים המכילים תוכנות זדוניות או דיוג. זו בחירה מצוינת, מכיוון שהיא אחד ממאגרי הגלישה המאובטחים הטובים ביותר בסביבה.

תדירות העדכון היא גם מהשורה הראשונה, שכן הדפדפן מקבל עדכוני אבטחה במהירות בעת הצורך, כמו גם מהדורה סטנדרטית חדשה בערך פעם בשבוע.. 

מודעות נחסמות כברירת מחדל על מה שמסווג ויוולדי כ”אתרים פוגעים “, אם כי הדפדפן לא מבהיר מה זה קשור. אם ברצונך לחסום מודעות באופן כללי, תצטרך להוריד חוסם מודעות מחנות האינטרנט של Chrome.

ניתן לחסום JavaScript באופן כללי או על בסיס אתר אחר אתר. יתר על כן, אם בסופו של דבר אתה מתחבר לאתר באמצעות חיבור HTTP לא מאובטח, מוצגת בפניך אזהרה ברורה וגלויה, וודא שאתה מודע לפגיעות..

ויוואלדי-JavaScript

אף על פי שהאבטחה של ויוואלדי מעולה ביחס לרוב הדפדפנים, היא מנצחת במספר התכונות האבטחה העצום שמציעה טנטה וגלישה מבוססת ענן של פאפין, וזו הסיבה שהדפדפן תופס את המקום השלישי ברשימה שלנו..

סיבות אחרות שאנחנו אוהבים את ויוואלדי

ויוואלדי הוא אחד הבחירות הטובות ביותר בדפדפנים שלנו, ולא בכדי. לא רק שהוא מהיר להפליא, הוא גם משתמש בכמות נמוכה באופן מפתיע של זיכרון RAM. יתר על כן, רמת ההתאמה האישית והשליטה במראה והתחושה של הדפדפן היא ללא תחרות.

ויוואלדי-התאמה אישית

ניהול הכרטיסיות שלו מצוין גם הוא, מכיוון שמספקים לך שלל כלים לעקוב אחר הגלישה שלך. אתה יכול להצמיד, לשבת ולהשתיק כרטיסיות, כמו גם לפצל את המסך בין דפי אינטרנט מרובים, מה שהופך ריבוי משימות לבריזה. 

מכיוון שהדפדפן מבוסס על Chromium (קרא את סקירת ה- Chromium שלנו), מרבית התוספים של Chrome שלא משנים את ממשק המשתמש תואמים את Vivaldi.

ויוואלדי-מסך מפוצל

ויוולדי גם מצליח נהדר בפרטיות. הוא אוסף רק נתוני שימוש אנונימיים, ומדיניות הפרטיות קובעת בבירור כי מידע זה אינו משמש אף פעם למעט פרט לניתוח פנימי, כלומר הוא מעולם לא משתף עם צדדים שלישיים. סיקרנו את כל זה ועוד בסקירת Vivaldi שלנו, אז בדוק אם עדיין לא עשית זאת.

כרום

תדירות העדכונים של גוגל כרום היא דבר שאין דומה לו, כאשר תיקוני אבטחה מופעלים תוך שעות או ימים מרגע שגילתה גילה פגיעות. הדפדפן מספק למשתמשים גם אזהרה ברורה כאשר הם משתמשים בחיבור HTTP לא מאובטח, וניתן לחסום JavaScript לחלוטין או לאתרים ספציפיים..

אמנם חלונות קופצים נחסמים אוטומטית, אך אין חוסם מודעות מובנה, אך ישנם כמה זמינים בחינם בחנות האינטרנט של Chrome. באופן לא מפתיע, Chrome משתמש במאגר הגלישה הבטוח של גוגל כדי להגן על משתמשים מפני אתרים זדוניים, שכפי שכבר סקרנו, עושה זאת היטב במשימה זו..

עוד בשנת 2013, נחשף כי ניתן לגשת בקלות לכל הסיסמאות שנשמרו ב- Google Chrome בפשוט, ללא צורך באימות כלשהו, ​​אך הדבר השתנה מאז וסיסמאות מוגנות כעת באמצעות אישורי מערכת..

הגנת סיסמה של Chrome

למרות שהאבטחה של גוגל כרום זהה במהותה לוויוואלדי, היעדר חוסם מודעות מובנה לאתרים פוגעים בכרום מעניק לויוואלדי יתרון, אם כי לא בהרבה, מכיוון שאתה יכול להוסיף בקלות סיומת למטרה זו בכל מקרה. 

מכיוון שמאמר זה מתמקד בעיקר באבטחה, אנו ממליצים לקרוא את סקירת Google Chrome שלנו בכדי ללמוד כל מה שאתה יכול על מלך דפדפני האינטרנט.

סיבות אחרות שאנחנו אוהבים את כרום

גוגל כרום הוא ללא ספק הדפדפן הפופולרי ביותר בעולם, וזה לא בלי סיבה. זה ספורט עיצוב אינטואיטיבי ופשוט שהפך לסטנדרט בתעשייה.

Chrome-Google-Translate

כרום גם מהיר מאוד, עולה על מרבית הדפדפנים האחרים עם כמה חריגים בודדים, וספריית התוספים הענקית שלו היא ללא תחרות. סינכרון בין מכשירים הוא משב רוח, והדפדפן משולב היטב עם שירותי גוגל שונים.

אמיץ

אמיץ הוא בחירה מצוינת נוספת עבור דפדפן אינטרנט מאובטח. HTTPS בכל מקום מופעל כברירת מחדל, ואם אתה עדיין צריך להתחבר לאתר דרך HTTP רגילה, אמיץ נותן אזהרה ברורה מתי זה קורה.

אמיץ-HTTPS-בכל מקום

תפריט המגנים מקל על המעקב אחר מה שנחסם כרגע באתר שאתה מסתכל עליו, וגם מאפשר לך גישה מהירה להגדרות אבטחה שונות.. 

תפריט אמיץ-מגן

מודעות וחלונות קופצים חסומים כברירת מחדל, וניתן גם לאפשר חסימת סקריפט. כמו רבים אחרים ברשימה, אמיץ משתמש בגלישה בטוחה של Google כדי להגן מפני סוגים שונים של פשעי רשת, כגון תוכנות זדוניות או דיוג..

למרבה הצער, תדירות העדכון של אמיץ משאירה משהו לרצוי, מכיוון שהדפדפן לעתים נדירות מקבל עדכונים בתדירות גבוהה יותר מפעם אחת לשלושה שבועות, וזה קצת איטי בכל מה שקשור לאבטחה. זה לבדו מה שנחת אמיץ במקום החמישי ברשימה זו, ולא גבוה יותר.

סיבות אחרות שאנחנו אוהבים אמיצים

כמקורה בסקירתנו, אמיץ מביא ציונים היטב בכל קטגוריה, למרות שתפס את המקום הסופי ברשימה זו. אמיץ הוא גם מהיר וצורך כמות נמוכה באופן מפתיע של זיכרון RAM. זה גם מגיע עם כמה מאפייני אבטחה מעניינים, כמו חסימת תוכן במדיה חברתית ומתן סרגל טאבים בנייד.

תפריט אמיץ-מגן

בדומה לדפדפני כרום אחרים המכוסים במאמר זה, אמיץ יכול גם לעשות שימוש ברוב התוספים של Chrome, ולהרחיב מאוד את מה שהדפדפן יכול לעשות כמעט בכל תחום..

פרטיות היא גם מהשורה הראשונה, ובמהלך יוצא דופן, אמיץ תומך אפילו באופן טבעי ב- Tor, תוכנת הקוד הפתוח בחינם המאפשרת תקשורת אנונימית (לא להתבלבל עם דפדפן ה- Tor, עצמו). עיין בסקירתנו האמיצה לקבלת מידע נוסף על דפדפן מעולה ומאובטח זה.

התייחסות מכובדת

רשימה של חמישה מהדפדפנים המאובטחים ביותר תמיד תהיה מעט מגבילה; להלן שני דפדפנים שבקושי לא ביצעו את הקיצוץ.

קצה

אבטחה היא החלק היחיד בדפדפן Microsoft Edge שראוי לכל שבח. מערכת SmartScreen חוסמת אתרים זדוניים והיא למעשה טובה יותר בכך מאשר גלישה בטוחה של Google. 

Edge-HTTPS- אזהרה

לרוע המזל, תדירות העדכון הנמוכה (בערך פעם בחודש) ואזהרת חיבור לא בטוחה להפליא קל להחמיץ, מרחיקים את דפדפן Microsoft Edge מחמשת הדפדפנים המובילים שלנו. למידע נוסף על הדפדפן, קרא את סקירת Microsoft Edge שלנו.

פיירפוקס

Mozilla Firefox הוא דפדפן אחר שפשוט בקושי לא הגיע לרשימה שלנו. תדירות העדכון שלו מצוינת, והדפדפן משתמש בגלישה בטוחה של Google כדי להגן על המשתמשים בו. 

Firefox-Master-Password

למרות זאת, ל- Mozilla Firefox יש אזהרת חיבור לא מאובטחת, שקשה להבחין בה, וסיסמאות המאוחסנות באופן מקומי אינן מוגנות לחלוטין אלא אם כן אתה מפעיל ידנית סיסמת אב. לקבלת סקירה מעמיקה יותר של הדפדפן, עיין בסקירת Mozilla Firefox שלנו.

מחשבות אחרונות

אבטחה היא שיקול חשוב בבחירת הדפדפן. לרוע המזל, לעתים קרובות זה מתעלם מכיוון שהוא אינו מורגש כמו היבטים אחרים בגלישה באינטרנט, כמו ביצועים או תכונות. 

למרות שיש רק כל כך הרבה דפדפן יכול לעשות כדי להגן עליך (במיוחד מפני עצמך), אלה המפורטים כאן יאפשרו לך לעבור באינטרנט מתוך ידיעה שאין חולשות או פגיעויות מפוארות שמעמידות אותך בסיכון.

אם אתה מודאג במיוחד מהביטחון, אנו ממליצים מכל הלב על פאפין, אך כל ערך אחר ברשימה זו הוא גם בחירה סולידית. נשמח לשמוע מה אתה חושב על האבטחה של הדפדפן שלך. אם הוא לא מופיע ברשימה שלנו ואתה חושב שהיא ראויה להיות, יידע אותנו בתגובות שלהלן.

אם ברצונך ללמוד יותר על האופן בו דפדפנים אלו משתווים מחוץ לאבטחה, עיין בביקורות הדפדפנים שלנו. תודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map