הדפדפנים הטובים ביותר של 2020: ויוואלדי, פיירפוקס, כרום ועוד המון חוץ מזה

דפדפני האינטרנט הם אולי התוכנה המכריעה ביותר בחיי היומיום שלנו, למעט מערכת ההפעלה עצמה. כמעט כל מי שיש לו מחשב משתמש בדפדפן כדי לגשת לאינטרנט ברחבי העולם על בסיס יומיומי, ולכן בחירה באחת להשתמש בו יכולה להיות החלטה מסובכת. במאמר זה, נספר לכם מהם הדפדפנים הטובים ביותר באינטרנט.


ויוולדי הוא המנצח הברור בהשוואה זו. למרות שהוא עמוס בתכונות, יש לו ביצועים מצוינים. אפשרויות ההתאמה האישית הן כמעט אינסופיות, ומכיוון שהיא מבוססת על כרום, דפדפן ויוואלדי יכול להשתמש גם בתוספים של Chrome. כל זה משולב עם אבטחה ופרטיות רבה, מה שמאפשר לדפדפן ללא חסרונות משמעותיים.

הקריטריונים שלנו להשוואה זו הם תכונות, קלות שימוש, ביצועים, אבטחה ופרטיות. למרות שדפדפן אינטרנט עשוי להצטיין באחד או יותר מאלו, זה לא בהכרח אומר שהוא דפדפן נהדר.

לדוגמה, ציון נהדר באבטחה לרוב עולה על חשבון הפרטיות וכן הלאה. למבט מפורט יותר על כל רשומה ברשימה זו, הקפד לבדוק את ביקורות הדפדפנים שלנו.

לפני שנעבור לרשימה עצמה, נתחיל בכיסוי של כמה מהיסודות, כולל מה המשמעות של המונחים “אבטחת דפדפן” ו”פרטיות הדפדפן “, כמו גם מה דפדפן האינטרנט בפועל..

הדפדפנים הטובים ביותר של 2020

מהו דפדפן?

אם השתמשת במחשב בשניים או שלושה עשורים האחרונים, רוב הסיכויים שהשתמשת בדפדפן אינטרנט. דפדפן אינטרנט הוא פשוט חתיכת תוכנה המאפשרת למשתמשים להתחבר לאינטרנט ברחבי העולם. זה נעשה בדרך כלל באמצעות פרוטוקולי HTTP ו- HTTPS, המעבירים את הפעולות והנתונים שלך לשרתי אתרים ובחזרה.

לפני שתבחר, יכול להיות שימושי להבין את ההיסטוריה של דפדפני האינטרנט. בימיו הראשונים של האינטרנט היו הרבה פחות אפשרויות לבחירה. Netscape Navigator שלט בעבר אך בוטל בשנות התשעים של דפדפן ברירת המחדל של מיקרוסופט Internet Explorer (קרא את סקירת Internet Explorer שלנו) במה שמכונה כעת “מלחמות הדפדפנים”.

בסוף שנות ה -90, יותר ויותר דפדפנים החלו להתקרב, מאתגרים את עמדתה הדומיננטית של מיקרוסופט אז. דוגמאות מוקדמות כוללות את דפדפני פיירפוקס ואופרה (קרא את סקירת האופרה שלנו), אך ההשקה של גוגל כרום בשנת 2008 היא זו שבאמת שינתה את משחק הדפדפן לנצח. מאז, Chrome הפך לדפדפן האינטרנט הפופולרי ביותר ללא ספק וכעת הוא הסטנדרט בתעשייה.

פרטיות דפדפן האינטרנט

פרטיות מקוונת היא נושא אשר זכה לתשומת לב מוגברת מהציבור בשנים האחרונות, כאשר ענקיות הטכנולוגיה כמו גוגל, מיקרוסופט ופייסבוק מצאו את עצמן מעורבבות בשערוריות שונות הקשורות לפרטיות המשתמשים שלהם..

כשמדובר בדפדפני אינטרנט, “פרטיות” מתייחסת במידה רבה לאיזה מידע החברה המפתחת ומתחזקת התוכנה מסוגלת ומוכנה לאסוף על המשתמשים שלה.. 

חברות מסוימות – כמו גוגל – מבססות את כל המודל העסקי שלהן סביב פרופיל המשתמשים שלהן כדי להציג בהן מודעות רלוונטיות יותר, ואילו אחרות – כמו דפדפן האופרה – שומרות לעצמן את הזכות למכור את המידע האישי שלך לכל המרבה במחיר..

שירותי כרום-גוגל

כאשר שופטים את הפרטיות של דפדפן אינטרנט, הדבר הראשון שצריך לבדוק הוא איסוף הנתונים או מדיניות הפרטיות של החברה. זה המקום בו חברה חייבת לציין איזה מידע היא אוספת לצרכנים בזמן שהם משתמשים במוצריה, והאם היא חולקת נתונים אלה עם צדדים שלישיים.

בקרות פרטיות של Chrome

עם זאת, פרטיות אינה אומרת רק להגן עליך מפני החברה המפתחת את הדפדפן. ישנן דרכים רבות אחרות לפגיעה אנונימית ברשת, בדרך כלל באמצעות מה שמכונה עוקבים ועוגיות. לפיכך, על הדפדפנים להציע לך דרך לחסום את אלה, רצוי עם אפשרויות מפורטות המאפשרות לך לבחור אילו קובצי Cookie יאפשרו.

אבטחת דפדפני אינטרנט

אבטחה היא היבט נוסף שאינו נשכח לעיתים קרובות בגלישה באינטרנט, וכאשר הוא לא נשכח, הוא מבולבל או מתעמת עם הפרטיות לעתים קרובות, למרות ששני המושגים לעיתים קרובות אינם תואמים זה את זה..

פרטיות מגן עליך מפני החברה שהופכת את דפדפן האינטרנט, כמו גם צדדים שלישיים אחרים שרוצים להקשיב לפעילותך. בינתיים, האבטחה עוסקת בהגנה עליך מפני פושעי רשת, תוכנות זדוניות ותוכניות דיוג. כדי להבטיח זאת, הדפדפנים משתמשים במאגרי מידע הגלישה בטוחים, אזהרות חיבור לא מאובטחות וחוסמי תוכן.

הגדרות Chrome- אבטחה

תדירות העדכון היא גם חשובה קריטית מכיוון שהמשך זמן רב בין כל גרסאות של הדפדפן מקנה לפושעי סייבר והאקרים זמן רב לגלות פגמים באבטחת התוכנה.. 

אנו מכסים את שלושת הדפדפנים עם האבטחה הטובה ביותר בהמשך, אך לפירוט מעמיק יותר של קריטריונים אלו, תוכלו לבדוק את רשימת דפדפני האינטרנט המאובטחת ביותר שלנו..

דפדפן האינטרנט של טור

דפדפן טור הוא דוגמה מצוינת לדיכוטומיה שבין פרטיות לביטחון שרק נגענו בה. על ידי שימוש ברשת Tor, הדפדפן מנתב את התנועה שלך דרך שלושה צמתים נפרדים לפני שהוא מגיע ליעד המיועד לו.

טור-שרשרת

זה מצוין לאנונימיות, מכיוון שכל מי שמאזין לשני קצותיו לא יוכל להבחין לאן באמת מגיעה התנועה או להגיע אליה ללא ניתוח כבד של גודל הנתונים. טור גם נותן למשתמשים אפשרות לגשת ל”אינט האפל “, המורכב מאתרים המשתמשים ב”כתובת בצל”, שמסתיר את המיקום הפיזי של השרתים שלהם.

כתובת טור-בצל

עם זאת, גישה זו גם מותירה את המשתמש פגיע להפליא מבחינת האבטחה. מכיוון שהתנועה שלך עוברת דרך צמתים, כל מי ששולט ומתחזק את הצומת השלישי והאחרון (המכונה “צומת היציאה”) יכול לראות את כל התנועה שלך. 

מה שגרוע יותר, הם יכולים גם לתפעל את התעבורה בכל דרך שהם רוצים, עד וכולל הזרקת תוכנות זדוניות שעלולות להדביק את המחשב שלך.

למרות שבעיית אבטחה זו מהווה רק דאגה בחיבורי HTTP (להבדיל מ- HTTPS, שם כל הנתונים מוצפנים), היא עדיין מהווה בעיה רצינית עבור הדפדפן, וזאת אחת הסיבות להמלצנו על רשת פרטית וירטואלית על פני Tor in המאמר שלנו VPN לעומת פרוקסי לעומת טור. אם אתה מעוניין בפרטיות מקוונת ו- Tor, הקפד לקרוא את סקירת Tor המלא שלנו.

דפדפני האינטרנט הטובים ביותר של 2020

לאחר ההקדמה בואו, נסתכל על הקריטריונים הנפרדים בהם השתמשנו וכמה טוב ביצעו דפדפנים שונים.

תכונות

הקריטריון הראשון שנבחן הוא תכונות. זוהי קטגוריה רחבה ובעצם מכסה את כל מה שדפדפן מאפשר לך לעשות. גורמים חשובים כאן הם סינכרון בין מכשירים, התאמה אישית, תוספי צד ג ‘ותכונות קלות, כגון קוראי PDF, כלי צילום מסך וכן הלאה..

ויוואלדי

אם קראת את ביקורת Vivaldi שלנו, אתה יודע שהדפדפן הוא החביב עלינו כאן ב- Cloudwards.net. היא מקבלת ציונים גבוהים בכל קטגוריה, כולל תכונות, והיא נעזרת רבות בכך שהיא מבוססת על Chromium (קרא את סקירת ה- Chromium שלנו), מה שהופך אותו לתואם לרוב התוספים של Google Chrome..

יש גם המון התאמה אישית שכן הדפדפן מאפשר לך לשנות גופנים, ערכות נושא וצבעים, וכן לארגן מחדש את הממשק לטעמך ולהגדיר קיצורי מקשים ועכבר משלך..

ויוואלדי-התאמה אישית

אף על פי שדפדפן ויוואלדי יכול היה להסתמך בקלות על תוספים שיספקו את מרבית הפונקציונליות שלו, הדפדפן הוא בכל זאת מלא בתכונות קלות..

יש פונקציית הערות המאפשרת לך לקשר את הטקסט לדפי אינטרנט ולתצלומי מסך (אותם ניתן לתפוס בקלות בעזרת הכלי המובנה). יתר על כן, אתה יכול לפשט דפי אינטרנט עם תצוגת הקורא לקריאה קלה יותר ולהגדיר פרופילי גלישה מרובים.

ויוואלדי-הערות

הסנכרון מוצק, ומאפשר לך להעביר הכל מסימניות והיסטוריה להגדרות ולכרטיסיות פעילות. יצירת חשבון מעניקה לך גישה גם לדוא”ל ובלוג של ויוואלדי, אם כי אלה די בסיסיים. למרות שזה ללא ספק בונוס נחמד, עליך לבדוק את רשימת ספקי האירוח הטובים ביותר שלך אם אתה רציני בבלוג.

ויוואלדי-סינכרון

לבסוף, אתה יכול גם לחסום כרטיסיות לא פעילות מנגינת שמע, ולהגדיר תמונות ואנימציות GIF מונפשות להפעלה אחת בלבד (או בכלל לא) כדי לחסוך רוחב פס.

אמיץ

אמיץ הוא דפדפן אחר שקיבלנו סקירה זוהרת. כמו ויוואלדי, אמיץ תואם לרוב התוספים של Google Chrome שאינם משחקים עם ממשק המשתמש, מה שמועיל מאוד מבחינת התכונות.

יתר על כן, ישנן כמה תוספות המובנות מה- go-go, כולל WebTorrent (המאפשר להוריד טורנטים בתוך הדפדפן) ו- Google Hangouts (המאפשר התראות על השירות).

אמיץ-ווב-טורנט

כדי לסנכרן, אמיץ בוחר קודי אימות חד פעמיים לחיבור המכשירים שלך במה שהיא מכנה “שרשרת סנכרון”. זה נהדר מבחינת פרטיות, מכיוון שהמידע שלך לא קשור לזהותך, אך למרבה הצער התהליך רק מסנכרן את הסימניות שלך, וזה די חסר. 

כמו כן כלול חוסם מודעות וניתן לבטל תוכן של מדיה חברתית משובצת, כגון כפתורי “כמו” וטפסים להתחברות.

אמיץ-בלוק-חברתית

בנייד, יש כלי להמרת PDF, אם כי זה לא עובד טוב ככל שהוא יכול אלא אם כן תאפשר את תצוגת הקריאה לפני כן. 

לבסוף, תוכנית “אמיצות תגמולים” היא גישה חדשה ומעניינת לפרסום, המאפשרת לאנשים לבחור לראות מודעות מותאמות אישית בתמורה לנקודות שניתן לאחר מכן לתרום ליוצרי תוכן. למידע נוסף על זה ועל הדפדפן באופן כללי, קרא את הסקירה המלאה שלנו.

תגמולים אמיצים

Mozilla Firefox

Firefox היא אפשרות נהדרת נוספת אם אתה מחפש דפדפן עשיר בתכונות. למרות שאינן נרחבות כמו ויוואלדי, אפשרויות ההתאמה האישית של הדפדפן הן איתנות, ויש המון תוספות זמינות למרות שאינן מבוססות על כרום.. 

גם תהליך הסנכרון מצוין. זה מהיר וקל להתקנה, והוא מסנכרן את כל מה שאתה צריך, מסימניות להגדרות.

Firefox-Sync

מבחינת תכונות קלות, Firefox מגיע עם כלי מובנה ללכידת מסך המאפשר לך ליצור צילום מסך של דפי אינטרנט שלמים, ללא קשר לאורכם, כמו גם תצוגת קורא וקורא PDF בסיסי.. 

יש גם אינטגרציה מובנית עם Pocket (אחד מאפליקציות הארגון הטובות ביותר שלנו), המאפשרת לך לארגן דפי אינטרנט ולגשת לתוכן בזמן שהם במצב לא מקוון..

כלי לכידת Firefox

בנייד, יש פחות מה לומר, אך Firefox עדיין מגיעה עם כמה תכונות מינוריות שימושיות כאן. גם כן. זה כולל את היכולת להשבית את כל התמונות, וזה נהדר עבור דפי אינטרנט מסוימים או עבור צרכנים עם רוחב פס מוגבל. 

תפריט Firefox-Mobile

יתר על כן, קורא QR מובנה וניתן לאפשר למצב שולחן עבודה להימנע מאתרי אינטרנט ניידים המותאמים באופן גרוע. לקבלת פירוט מלא של הדפדפן של מוזילה, קרא את סקירת Firefox שלנו.

קלות שימוש

עכשיו לאחר שסקרנו תכונות, הגיע הזמן לבדוק את קלות השימוש. זהו ללא ספק הקריטריון הסובייקטיבי ביותר, ובמידה מסוימת תמיד יהיה תלוי בטעם האישי שלך. עם זאת, כאן ב- Cloudwards.net, בדרך כלל אנו מעדיפים ממשק נקי ולא מסודר, וניהול הכרטיסיות עוסק במרכז הבסיס בקטגוריה זו.

טנטה

העיצוב החדשני והנוח של טנטה גורם לו להתבלט בקרב קהל דפדפני האנדרואיד. הכרטיסיות שלך מופרדות ל”אזורים “, שלכל אחת מהן כוללת הגדרות נפרדות שתוכל להתאים. בתוך כל אזור אתה יכול לשנות את הגדרות ה- VPN וחסימת המודעות, ספק ה- DNS שלך, מנוע החיפוש המוגדר כברירת מחדל וכמה הגדרות מינוריות אחרות.

אזורי טנטה

יש בתפריט גישה מהירה הממוקם בתחתית המסך שמאפשר לך גישה קלה למספר אלמנטים, כגון ההיסטוריה, הסימניות וכספת המדיה שלך. 

יש לו גם כפתורים לניקוי ההיסטוריה שלך בדומיין, הפעלת מצב שולחן עבודה ופתיחת כרטיסייה חדשה. כמו תמיד, עיין בסקירת Tenta שלנו לקבלת סקירה מלאה על נקודות החוזק והחולשה של הדפדפן.

גישה מהירה לטנטה

ויוואלדי

ויוולדי מביא ציונים היטב בכל הקטגוריות שלנו, וקלות השימוש אינה יוצאת מהכלל. ישנן מספר תכונות חכמות שהופכות את חווית הגלישה לרוח, כולל כפתור ההרצה אחורה שמחזיר אותך לדומיין הקודם בו ביקרת, ולא רק לדף האחרון.. 

אתה יכול גם להצמיד אתרים לתפריט שמשמאל למסך, ולתת לך גישה מתמדת אליהם מבלי לתת להם כרטיסיות משלהם.

ויוולדי-מוצמד-אתר

אם כבר מדברים על כרטיסיות, ויוואלדי נותן לך שפע של אפשרויות לנהל אותם. אתה יכול לקבץ כרטיסיות ב”ערימות “, החוסך נדל”ן יקר בתפריט הכרטיסיות על ידי שילובן. על ידי הנחת כרטיסיות בערימה, אתה יכול גם לחלק את המסך ביניהן, וזה עוזר מאוד אם אתה מבצע ריבוי משימות או משווה בין דפי אינטרנט..

ויוואלדי-טאב-סטאק

בנוסף, אתה יכול לשנות את רוחב הלשונית הפעילה, והדפדפן מציין אם הסתכלת על כרטיסייה או לא, ומסמן אותם כלא נקראו אם לא.

אתה יכול לפתוח את מחזיק הכרטיסיות באמצעות “ctrl + tab”, אשר ניתן להגדיר להציג את הלשוניות הפתוחות שלך כתצוגה מקדימה של תמונות או כרשימה פשוטה. יתר על כן, יש תפריט כרטיסיות נוסף שניגש בצד שמאל של המסך המציג את הכרטיסיות פתוחות ונסגרות לאחרונה. ניתן לחפש בתפריט זה, וזה בונוס נחמד.

תפריט VivaldiTab

גוגל כרום

למרות ש- Chrome הוא במובנים רבים סוג של “אמצע הדרך” לדפדפן, קלות השימוש שלו מצוינת. ככל שהדפדפן נעשה דומיננטי יותר ויותר, ממשק המשתמש שלו הפך למשהו בסטנדרט בתעשייה, במיוחד מכיוון שמתחרים רבים משתמשים במסגרת הבסיסית של כרום כדי לבנות עליו.

Chrome-BasicUI

הממשק עצמו פשוט ולא מסודר, מכיוון ש- Chrome מסתמך על ספריית התוספים העצומה שלה כדי לספק את הפונקציונליות המתקדמת ביותר. 

למרות שזה מצריך הגדרה נוספת למשתמשים מתקדמים, זה מקל על הדפדפן לסובב את הראש ולהשתמש ישירות מחוץ לקופסה. אתה יכול לבחור אילו תכונות אתה זקוק בפועל, במקום להיות שקוע באינסוף אפשרויות מה- go-go.

כרטיסיות Chrome

למרות שבוודאי ניתן היה לשפר את ניהול הכרטיסיות על ידי הוספת תפריט סקירה או גלילה אופקית, זה בשום אופן לא רע. גם כשממזערים בצורה משמעותית את הכרטיסיות, עדיין קל להפריד בין פייביקים שונים, אם כי אתרים באותו דומיין יכולים להיות יותר טרחה להבדיל..

Chrome-Image-Search

יש גם כמה מאפייני נוחות שימושיים, כמו אפשרות ההקשר “חפש תמונות בגוגל”. כאשר אתה לוחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על תמונה, אתה יכול להשתמש בתכונה זו כדי לבצע במהירות חיפוש תמונה הפוכה בגוגל כדי לגלות תמונות דומות או את המקור המקורי. אם אתה מעוניין בביצועי Chrome מחוץ לקטגוריה זו, הקפד לקרוא את סקירת Chrome שלנו עבור התמונה המלאה.

ביצועים

עבור הקריטריון השלישי שלנו, אנו נתמקד בביצועים. באופן לא מפתיע, מהירות גולמית היא הדבר החשוב ביותר להסתכל כאן. עם זאת, צריכת משאבים ועומס רוחב הפס הם גם חשובים, והם יכולים בקלות לעשות את ההבדל בין שני דפדפנים המשיגים מהירויות דומות.

אמיץ

אמיץ הוא דפדפן מהיר מאוד, הן על שולחן העבודה והן על הנייד. על הראשונה, מהירותה עולה על ידי ויוואלדי בלבד, ועל האחרונה, רק פיירפוקס מהיר יותר. יתרה מזאת, אמיץ משיג את המהירות שלו תוך כדי צריכת מעט מאוד משאבים, מה שמאוד בולט עבור דפדפן המבוסס על כרום, מכיוון שאלו ידועים לשמצה בזכות טורף כמויות גדולות של RAM, בפרט.

ויוואלדי

ויוואלדי הוא הדפדפן המהיר ביותר בשולחן העבודה, אם כי יש לראות האם ניתן להשיג זאת גם בנייד, שכן גרסת הדפדפן הזו עדיין נמצאת בשלב הבטא שלה. בדומה לאמיצים, ויוולדי גוזל מעט מאוד משאבים עבור דפדפן מבוסס כרום, וממוצע בערך 80 אחוז משימוש בזיכרון ה- RAM בכרום עצמו..

יתר על כן, באפשרותך גם לעבור לשוניות שינה, מה שמוריד משמעותית את צריכת ה- RAM אך מגדיל את עומס רוחב הפס שלך, מכיוון שאתה חייב לטעון מחדש את הלשוניות שהתרדדו מאפס.

כרטיסיות ויברדי-מצב שינה

ספארי

למרות שדפדפן הספארי פגום במובנים רבים, הוא מאיר בכל מה שקשור לביצועים. במכשירי iOS זהו הדפדפן המהיר ביותר בסביבה. זה כנראה שהיא חייבת להיות מותאמת היטב לפלטפורמה, שכן אפל מפתחת הן את הדפדפן והן את מערכת ההפעלה.

ספארי משתמש גם בפחות משאבים מכל דפדפן מרכזי אחר, ולעתים קרובות לוקח פחות ממחצית ה- RAM ש- Chrome עושה. למרות שהביצועים שלו מצוינים, דפדפן אפל נופל בחסרונות רבים בהרבה דברים אחרים, עליהם תוכלו ללמוד הכל על ידי קריאת סקירת הספארי שלנו.

אבטחה

אם אתה מודאג במיוחד מפני תוכנות זדוניות ופשעי רשת, אבטחה צריכה להיות הדאגה החשובה ביותר שלך בעת בחירת דפדפן אינטרנט. גורמים חשובים כוללים תדירות עדכון, מסדי נתונים בגלישה בטוחה, אזהרות לחיבורי HTTP ויכולת חסימת אלמנטים כמו מודעות, חלונות קופצים ו- JavaScript.

הטיפול בסיסמאות הוא גם חשוב מאוד, אך עליכם להשתמש באחד ממנהלי הסיסמאות הטובים ביותר שלנו ללא קשר לאופן הדפדפן שלכם מגן על פרטי הכניסה שלכם.

פאפין

אף דפדפן אחר אינו יכול להתמודד עם פאפין בכל מה שקשור לאבטחה, בשל האופן הייחודי בו נבנה הדפדפן. במקום להפעיל קוד אתר באופן מקומי במחשב שלך, פאפין עושה את כל העבודה בשרתים משלו. המשמעות היא שתוכנות זדוניות אף פעם לא יגיעו למכשיר שלך בפועל, מה שמאפשר להדביק את המכונה באמצעות אפיקים מסורתיים.

גישה זו של “הזרמת” אתרים באופן יעיל למחשב שלך הופכת את רוב קריטריוני האבטחה האחרים שלנו ללא רלוונטיים. הסיבה לכך היא שכאשר אתה מוגן מאחורי שרתי פאפין, אין צורך בחסימה של JavaScript, עדכוני אבטחה תכופים או מסדי נתונים של גלישה בטוחה..

עם זאת, הגלישה דרך חיבור HTTP לא מאובטח עדיין מהווה סיכון, מכיוון שזה אומר שניתן ליירט את התעבורה שלך בין שרתי Puffin לאתר שאתה מנסה לגשת אליו. לרוע המזל, פאפין לא עושה עבודה טובה במיוחד כדי להזהיר משתמשים כשזה קורה, שכן האינדיקציה היחידה היא היעדר המנעול הירוק הסטנדרטי לחיבורי HTTPS..

אזהרת פאפין-HTTP

עם פאפין זה הופך להיות יותר נושא לפרטיות מאשר אבטחה, כיוון שמי שמיירט את התנועה הלא מוצפנת שלך לא יוכל לעשות יותר מאשר להאזין. יש גם חוסם מודעות מובנה, וטוב שכך. מכיוון שאין תוספי צד ג ‘זמינים לדפדפן. 

יש עוד הרבה סיבות טובות להשתמש בפאפין, במיוחד באנדרואיד או iOS, שם זה מהיר מאוד ומגיע עם פקדים מובנים למשחקים מקוונים. הקפד לקרוא את סקירת הפאפין שלנו אם ברצונך ללמוד עוד אודות הדפדפן הייחודי והמעניין הזה.

טנטה

טנטה הוא דפדפן שעוצב עם אבטחה ופרטיות במיוחד בראש. יש שורה של תכונות שמשפרות את הבטיחות שלך בזמן הגלישה, כמו הכללת חוסם מודעות ותוסף HTTPS Everywhere, שמאלץ את כל אתרי האינטרנט להתחבר באמצעות HTTPS, אם הם יכולים. 

לאתרים שאינם מציעים חיבור HTTPS כלל, Tenta מציגה אזהרה ברורה שאתה לא מאובטח.

טנטה-תוספות

הדפדפן גם מוצפן לחלוטין. למעשה, אתה צריך להיות בעל גישה שורשית למכשיר ה- Android שלך כדי אפילו לראות את תיקיית ה- Tenta, ואם כן, הקבצים עדיין מוצפנים וחסרי תועלת לכל אחד אחר שיש לו גישה למכשיר שלך.. 

למרבה הצער, אין בסיס נתונים של גלישה בטוחה ושום דרך להשבית או לחסום JavaScript, אך אלה בעיות קלות לאור כל מאפייני האבטחה הנהדרים של טנטה.

כל עוד אתה מאפשר את ה- VPN המובנה, חוויית הגלישה שלך בפועל מוגנת גם באמצעות קידוד AES-256 (עיין בתיאור המאמר שלנו בנושא הצפנה למידע נוסף בנושא זה). 

בנוסף, פרוטוקול “mimicVPN” של הדפדפן יכול להטעות את חסימות ה- VPN של מרבית האתרים לחשוב שאינך משתמש ב- VPN כלל. אם אינך מכיר VPNs והפרוטוקולים שלהם, עיין בפירוט פרוטוקול VPN שלנו.

הענקת הגנה עוד יותר מפני התקפות פיזיות היא היכולת “להסוות את הדפדפן”, מה שמבטל צילומי מסך. אתה יכול אפילו להגדיר את הדפדפן לסיים אוטומטית את כל הכרטיסיות בכל פעם שאתה סוגר את הדפדפן.

טנטה-מסיכה-דפדפן

אם אתה מגדיר את הדפדפן כראוי, הגנות אלה לא צריכות להיות נחוצות, מכיוון שאתה יכול לנעול את הדפדפן מאחורי קוד PIN שאינו מאוחסן בשרת כלשהו. המשמעות היא שהיא לא תיחשף בהפרת נתונים או בדליפה בסופו של טנטה.

ויוואלדי

למרות שזה לא ממוקד בלייזר בביטחון כמו שני הערכים הקודמים שלנו, ויוואלדי עדיין עושה עבודה נהדרת בהקשר זה. תדירות העדכון שלה מצוינת, מכיוון שהיא מקבלת מהדורה חדשה בערך פעם בשבוע.

ויוואלדי-שירותים

הדפדפן משתמש גם בגלישה בטוחה של Google כדי להגן על משתמשים מפני אתרים זדוניים, וזו בחירה מצוינת לתפקיד.

Vivaldi-HTTP- אזהרה

האזהרה לחיבורי HTTP לא מאובטחים ברורה ונראית, ולמרות שאין חוסם מודעות או תוספי אבטחה אחרים המותקנים מראש, התאימות של ויוואלדי לרוב התוספים של Chrome מקלה על תכונות אלה להוסיף את עצמך.

פרטיות

לבסוף, כעת נבדוק מהם הדפדפנים הפרטיים הטובים ביותר. כבר בילינו זמן בשיחות על מה שמגדיר בדיוק את הפרטיות עבור דפדפן אינטרנט, כולל מדיניות איסוף נתונים, המוניטין של החברות עצמן, ובקרת מעקב ועוגיות..

טור הוא באופן טבעי אפשרות מצוינת לאנונימיות, אך מכיוון שכבר סקרנו את זה בתחילת המאמר שלנו, אנו נתמקד בשלושה דפדפנים מסורתיים נוספים שלא מגיעים עם אותן בעיות אבטחה מובנות.. 

מכיוון שיש רק כל כך הרבה דפדפן יכול לעשות כדי להגן על פרטיותך, אנו ממליצים לקרוא את מדריך הגלישה האנונימי שלנו, ללא קשר לאיזה דפדפן אתה משתמש.

Mozilla Firefox

פיירפוקס מצטיינת בפרטיות, וייתכן שזהו עוצמתו הגדולה ביותר של הדפדפן. זה כנראה נובע מהעובדה שמוצילה – החברה שמפתחת את דפדפן פיירפוקס – היא עמותה ללא תמריץ לאסוף את המידע שלך..

הדפדפן מגיע גם עם כמה מבקרות הפרטיות הטובות ביותר בעסק, מאפשר לך לבחור ולבחור בדיוק אילו עוקבים ועוגיות אתה רוצה לאפשר..

Firefox- הגדרות פרטיות

קל לקרוא ולהבין את מדיניות הפרטיות של החברה, והיא קובעת בבירור כי הנתונים היחידים שמוזילה אוספת אי פעם הם למטרות התפתחות ולא ניתן לאתר אותם למשתמשים בודדים.. 

אפילו איסוף נתונים קלים זה יכול להיות מושבת בהגדרות, ומוצ’ילה גם מפרסמת דוח רווחים מדי שנה, כך שמשתמשים יוכלו לראות מאיפה הכסף מגיע ולאן הוא הולך.

טנטה

כאמור בסעיף האבטחה, טנטה ממוקדת מאוד בפרטיות. ה- VPN המובנה הוא עסקה אדירה אם אתה רוצה להישאר בעילום שם, וטנטה קובעת במדיניות הפרטיות שלה שהיא לא שומרת יומני היסטוריית הגלישה שלך מכל סוג שהוא. זה נהדר, מכיוון ש- VPNs יכולים בקלות להיות חסרי תועלת לפרטיות אם החברה המפעילה אותה רושמת את כל מה שאתה עושה.

טנטה-VPN

לרוע המזל, עליך לשלם דמי מנוי כדי להשתמש ב- VPN מחוץ לדפדפן, כך שאם אתה רוצה VPN רחב-התקן, תוכל לעבור לרשימת ה- VPN הטובה ביותר שלנו..

קוד המקור של טנטה זמין גם בפומבי ב- GitHub, המאפשר למומחים ומתכנתים לאמת את טענותיהם לגבי פרטיות. נכון לפרסום מאמר זה, לא הונפו דגלים אדומים בעניין זה, כך נראה שטענות הפרטיות של טנטה מחזיקות מים. 

אתה יכול גם לבחור בין מספר ספקי DNS שהיא תכונה ייחודית המאפשרת למשתמש לבחור אם ברצונו לתעדף ביצועים או פרטיות.

פאפין

פאפין הוא עוד בחירה מצוינת אם אתם מודאגים מפרטיות ואנונימיות. מכיוון שכל התעבורה שלך עוברת דרך שרתי פאפין, היא פועלת כ- VPN של דפדפן במובנים רבים מכיוון שכל אתר שאתה מבקר בו לא יוכל לעקוב אחריך מעבר לשרתים האמורים..

מדיניות הפרטיות של החברה טובה גם היא, ומציינת בבירור כי שום מידע על משתמשים אינו משותף עם צדדים שלישיים, ויומנים נשמרים רק במשך 100 יום לפני הטיהור. יומנים אלה משמשים ליצירת דוחות מצטברים למטרות פיתוח, אך לא ניתן לקשור אף אחד מהמידע למשתמשים ספציפיים לאחר ניקוי היומנים..

מחשבות אחרונות

כפי שאתה יכול לראות, אנחנו המעריצים הגדולים של ויוואלדי כאן ב- Cloudwards.net. זה הופיע בארבע מתוך חמש קטגוריות במאמר זה, והוא לא נמצא הרחק מאחורי האחרים בכל הנוגע לפרטיות. אמיץ הוא הבחירה השנייה שלנו והיא טובה במיוחד אם אתה רוצה דפדפן מהיר עמוס בתכונות. Mozilla Firefox גם משחק הרבה פונקציונליות, והפרטיות שלו מצוינת מכל הבחינות.

עם זאת, אם הפרטיות והביטחון הם הדאגות העיקריות שלך, אתה לא יכול להשתבש עם טנטה או פאפין, מכיוון ששני הדפדפנים מצטיינים באזורים אלה. Chrome גם הרוויח מקום ברשימה זו בגלל הממשק המעוצב והלא מסודר שלו, כך שאם אתה מחפש את חווית המשתמש הפשוטה ביותר, עליך לזכור את הדפדפן של גוגל..

בסופו של יום, כל הדפדפנים המפורטים כאן הם אפשרויות מצוינות, והבחירה ביניהם מסתכמת במה שאתה הכי מעריך, בין אם זה הביצועים, התכונות, האבטחה או משהו אחר.. 

מה אתה חושב על מבחר הדפדפנים שלנו? התגעגענו לחביב שלך? ספרו לנו בתגובות למטה. תודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map