פיירפוקס לעומת גוגל כרום: גובר על התחרות בשנת 2020

פיירפוקס וגוגל כרום הם שניים מהדפדפנים הפופולאריים והמשתמשים ביותר בעולם. שתיהן אפשרויות סולידיות לגלישה באינטרנט, עם ספריות תוספות מעולות, ממשקי משתמש נקיים וביצועים מעולים.

כדי לעזור לך לקבל החלטה מושכלת יותר בבחירתך באיזו החלטה תרצה להשתמש, החלטנו לבטל אותם זה מול זה בתכנית Firefox לעומת Google Chrome זו..

מבחינת נתח השוק כרום בהחלט דומיננטי, אך פיירפוקס קיימת הרבה יותר זמן ותמיד הייתה משהו של אנדרדוג. הם מקבלים ציונים דומים ברוב הקטגוריות שלנו, למעט פרטיות, כך שזה הולך לרדת ממש לחוט.

מאמר זה ישווה רק בין שני הדפדפנים זה לזה, כך שאם אתה רוצה פירוט מפורט יותר של כל אחד ואיך הם מתקדמים כשמסתכלים על כל מערך דפדפני האינטרנט הזמינים, תוכל לקרוא את סקירת Firefox שלנו ואת סקירת Google Chrome.

הגדרת קרב: Firefox מול Chrome

אנו הולכים להעביר את הדפדפנים דרך חמש קטגוריות נפרדות, ולהעניק נקודה אחת עבור הזכייה בכל סיבוב. הסבבים כוללים: תכונות, קלות שימוש, ביצועים, אבטחה ופרטיות. 

הדפדפן שמצליח לקלוע לפחות שלוש נקודות יוכרז כמנצח. כאמור, זה יהיה קרוב, ולכן אנו בספק אם נראה מוקדם מנצח ברור.

1

תכונות

בסיבוב הראשון, נראה את התכונות. גורמים חשובים כוללים הרחבות, התאמה אישית, סנכרון ותכונות ניידות, כמו גם תכונות נוחות קלות, כמו כלי לכידה ומצבי קריאה..

פיירפוקס

לפיירפוקס ספריית תוספות גדולה, ולמרות שהיא אינה גדולה כמו זו של כרום, עדיין תוכלו למצוא שם כמעט כל דבר שתרצו.

הדפדפן מגיע גם עם מספר מכובד של תכונות מובנות מינוריות, כמו כלי הלכידה. זה שימושי להפליא לצילום צילומי מסך, ומאפשר לך לצלם את המסך המלא, לבחור אזור ספציפי או ליצור תמונה של כל דף האינטרנט, ללא קשר לאורך.

FirefoxCaptureTool

תכונות מינוריות אחרות כוללות מצב קריאה המפשיט את כל התוכן שאינו קשור לטקסט הראשי של המאמר, ויוצר ממשק נקי שאידיאלי לקריאה, כמו גם קורא PDF בסיסי ושפע מנועי חיפוש חלופיים הזמינים בכל עת תחת הכתובת. בר.

יש גם מגוון לא מבוטל של אפשרויות התאמה אישית, מכיוון שהדפדפן מאפשר לך להזיז את רוב רכיבי ממשק המשתמש לאן שאתה רוצה שיהיו.

בנייד, Firefox בהחלט נוטה לחווית משתמש נקייה ופשוטה ולא לארוז את הדפדפן מלא בתכונות. עם זאת, יש כמה תכונות מסודרות כלולות. יש קורא QR מובנה, שיכול להיות שימושי, כמו גם מצב לילה שיחסוך מעיניך ומצב שולחן עבודה, אם אתה מעדיף לא להתמודד עם גרסאות ניידות לא טובות של אתרי אינטרנט.

גוגל כרום

כאמור, ספריית התוספים של כרום היא ללא תחרות, כך שהדפדפן מקבל ציונים מלאים בקטגוריה זו.

הדפדפן משולב היטב גם עם שירותי גוגל אחרים, כמו Gmail, Google Docs – ואולי המשמעותי ביותר עבור חווית הגלישה – Google Translate. זהו שירות התרגום האוטומטי הטוב ביותר הקיים בשלב זה, ומאפשר לך לתרגם דפי אינטרנט בקלות כמעט בכל שפה.

ChromeGoogleTranslate

קל מאוד להגדיר את הדפדפן ולגשת למספר משתמשים. זה נהדר גם אם זה רק אתה משתמש במחשב, שכן אתה יכול להתאים אישית פרופילי משתמשים למטרות שונות, כמו עבודה או בידור. כרום כולל גם קורא PDF מובנה, אם כי הוא בסיסי למדי.

מבחינת ההתאמה האישית, Chrome לא יכול לשנות הרבה, כך שאם ברצונך לשנות את מראה הדפדפן, יהיה עליו לבצע הרחבות של צד שלישי..

בנייד אין הרבה תכונות שצריך להזכיר, אך יש מצב שולחן עבודה ורשימת קריאה המאפשרת לשמור ולארגן דפי אינטרנט לקריאה מאוחרת יותר, גם אם אינך מחובר.

מחשבות סביב סיבוב אחד

מייד מהעטלף, יש לנו סיבוב מאוד קרוב. אף אחד מהדפדפנים אינו כבד במיוחד, אך הם מפצים אותו עם ספריות הרחבה גדולות, אף כי Chrome גדול יותר. לאחר מכן Chrome מגדיל את ההובלה עם שילוב מוצק עם שירותי גוגל אחרים ותמיכה למשתמשים מרובים. 

עם זאת, פיירפוקס עושה טוב יותר בנייד, כולל מצב לילה וקורא קוד QR. פיירפוקס מגיעה גם עם תכונות מינוריות יותר מהמתחרות שלה, כמו מצב הקריאה שלה, מנועי חיפוש חלופיים וכלי לכידה.. 

זה גם מאפשר למשתמשים להתאים אישית חלקים גדולים בממשק, דבר ש- Chrome אינו עושה אלא באמצעות הרחבות של צד שלישי. כל זה מאפשר לפיירפוקס לחטוף את הניצחון בסיבוב הראשון, אם כי לא בהרבה.

סיבוב: תכונות פוינט עבור פיירפוקס

לוגו פיירפוקס
לוגו Google Chrome

2

קלות שימוש

בשלב הבא, אנו נשווה את קלות השימוש של הדפדפנים, תוך התחשבות בדברים כמו עיצוב ממשק, ניווט, ניהול כרטיסיות וכל נושא אפשרי בתאימות לאתר..

פיירפוקס

פיירפוקס מציע ממשק משתמש נקי מאוד שקל לעטוף את ראשך ולנווט. הפריסה היא פשוטה והפונקציות השונות ממוקמות במקום שבו הייתם מצפים שיהיו. 

קל לניהול כרטיסיות, מכיוון שברגע שיש לך יותר מדי פתוח בו זמנית, הדפדפן משתמש בגלילה אופקית, במקום להמשיך למזער אותם. אתה יכול גם להצמיד ולהשתיק כרטיסיות, כמו גם לשלוח אותם למכשיר אחר.

התאמה אישית של Firefox

לרוע המזל, נתח השוק המדהים של כרום בקרב דפדפני האינטרנט פירושו שחלק מהמפתחים יוצרים את האתר שלהם רק עם זה (ולסיכום, דפדפני Chrome אחרים).. 

פירוש הדבר שאתה עשוי להיתקל מדי פעם באתרים שעובדים בצורה גרועה עם Firefox. מצד שני, אתרים ישנים מאוד יכולים לפעמים לעבוד טוב יותר עם Firefox, אם הם תוכננו לפני עליית הדפדפן של גוגל.

גוגל כרום

הממשק של Chrome מעוצב ומגיב גם הוא. מכיוון שהרבה דפדפנים מבוססים על Chromium (קרא את סקירת ה- Chromium שלנו), רוב האנשים ימצאו את ממשק המשתמש ממשק משתמש מוכר וקל לשימוש. כאשר אתה לוחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על תמונה נותנת לך אפשרות לבצע חיפוש תמונות הפוך בגוגל, זה מאוד שימושי.

ניהול כרטיסיות טוב גם כן, מכיוון שאתה יכול להצמיד ולהשתיק כרטיסיות. אך למרבה הצער, Chrome לא מגיע עם גלילת טאבים, כלומר הוא ממשיך למזער את הכרטיסיות כשאתה פותח הרבה בו זמנית. 

עם זאת קל מאוד להבחין בין הכרטיסיות, מכיוון שכרום תמיד מציג את ה- favicon של הכרטיסייה במלואו, ויש שינוי ברור בגוון בין הכרטיסיות השכנות..

כרטיסיות Google

אתה יכול גם לגשת בקלות לכרטיסיות הפתוחות שלך בשולחן העבודה דרך המכשיר הנייד שלך, כפי שהם נשמרים בתפריט כרטיסיות נפרד. פירוש הדבר שלא תצטרך לשלוח אותם לפני כן למכשיר ספציפי כדי לגשת אליו.

שתי מחשבות עגולות

הקרב נותר צוואר וצוואר בסיבוב השני, מכיוון שאין הרבה מה שמפריד בין שני הדפדפנים בקטגוריה זו. לשניהם ממשקי משתמש מעוצבים, נקיים וקל להבנה.

למרות שלפיירפוקס גלילה אופקית אחר טאבים, הם עדיין קלים לניהול גם ב- Chrome. עם זאת, אפשרות תפריט ההקשר לביצוע חיפוש תמונות הפוך בגוגל היא שימושית להפליא והיא חסרה בפיירפוקס.

Chrome בנייד מאפשר לך גם לראות את כל הכרטיסיות הפתוחות בכל המכשירים שלך ממש בתפריט הכרטיסיות מבלי לשלוח אותן ידנית, מה שמקל על האיסוף במקום שהפסקת אם אתה עובר משולחן עבודה לנייד. היתרונות המשניים הללו מעניקים לכרום יתרון קל וניצחון בסיבוב זה.

סבב: נקודת קלות שימוש עבור Google Chrome

לוגו פיירפוקס
לוגו Google Chrome

3

ביצועים

כששני הדפדפנים קשורים, נעבור למדידת הביצועים של כל אחד מהם. המשמעות היא להסתכל על המהירות וצריכת המשאבים שלהם. חשוב גם להשתמש בנתונים, כמו גם אם הדפדפנים מגיעים עם דרכים מובנות להגביל אותם.

פיירפוקס

פיירפוקס היא בין דפדפני האינטרנט המהירים ביותר, הן על שולחן העבודה והן על הנייד. למרות שצריכת ה- RAM גבוהה, הדפדפן מצליח כשעומס בעומס כבד (יותר מ -20 עד 30 כרטיסיות), ומשתמש במעט משאבים בכרטיסייה בתרחישים כאלה..

למרות שאין מצב של שמירת נתונים, אתה יכול לבחור להשבית תמונות בנייד, מה שיכול לחסוך לך רוחב פס משמעותי אם אתה בתוכנית מוגבלת.

FirefoxDisableImages

גוגל כרום

גוגל כרום הוא גם דפדפן מהיר מאוד בכל המכשירים, אך במיוחד בשולחן העבודה. עם זאת, צריכת זיכרון RAM גבוהה להפליא, וזו סוגיה של Chrome ידוע לשמצה. אין שום דבר בדרך לתכונות לשמירת נתונים, המהווה בעיה למשתמשים ניידים עם רוחב פס מוגבל.

שלוש מחשבות עגולות

זהו עוד סיבוב קרוב, מכיוון ששני הדפדפנים משיגים ציון גבוה בקטגוריה זו. שני הדפדפנים מהירים מאוד, כאשר Chrome נמצא קצת יותר מהיר בשולחן העבודה ופיירפוקס מעט מהיר יותר בנייד. שניהם רעבי משאבים, אם כי פיירפוקס הופך ליעיל יותר מכרום ככל שכרטיסיות הפתיחה רבות יותר.

הסיפור דומה לשימוש בנתונים, כאשר שני הדפדפנים זהים זה לזה. עם זאת, Firefox מאפשרת לך להשבית את כל התמונות בנייד, שהיא תכונה שימושית אם יש לך נתונים נמוכים. פונקציונליות זו, בשילוב עם ביצועים טובים יותר תחת עומס כבד, מאפשרת לפיירפוקס להשיג ניצחון נוסף בסיבוב השלישי.

סבב: נקודת ביצועים לפיירפוקס

לוגו פיירפוקס
לוגו Google Chrome

4

אבטחה

כשפיירפוקס מעלה שוב את ההובלה, הגיע הזמן לבדוק איזה סוג ביטחון מציע כל דפדפן. נבדוק חוסמי חלונות קופצים ומודעות – בין אם הם מובנים או זמינים כהרחבות, מסדי נתונים בגלישה בטוחה או אזהרות חיבור לא מאובטחות – וכמה טוב הדפדפנים מגנים על פרטי הכניסה שלך, כמו גם את העדכון שלהם. תדירות.

פיירפוקס

Firefox מגיע עם חוסם חלונות קופצים מובנה, אך ללא חסימת מודעות. עם זאת, אתה יכול לבחור מתוך מגוון אפשרויות בין הספרייה הגדולה של הרחבות Firefox, כולל כמה מהחסמים המוקפצים הטובים ביותר שלנו.. 

הדפדפן משתמש במאגר הגלישה הבטוח של גוגל כדי להגן על משתמשים מפני אתרים עם תוכן זדוני ידוע. תכונה זו מופעלת כברירת מחדל, שהיא טובה לביטחון אך רע לפרטיות. בנוסף, הדפדפן מקבל עדכונים תכופים שמורידים אוטומטית.

פיירפוקס מזהירה אותך כשאתה ניגש לאתר באמצעות חיבור לא מאובטח (שאינו HTTPS), אך האזהרה די קטנה וקל לפספס אותה, מכיוון שהיא אינה כוללת טקסט.

FirefoxHTTP אזהרה

אתה יכול להגדיר סיסמת אב כדי להגן על כל פרטי הכניסה שלך המאוחסנים בדפדפן. עם זאת, עליכם לעשות זאת ידנית, כך שיש כנראה הרבה משתמשים עם סיסמאות בלתי מוגנים לחלוטין מכל מי שיש לו גישה פיזית למכשירים שלהם. אם זה משהו שאתה מודאג ממנו, בדוק כמה ממנהלי הסיסמאות הטובים ביותר.

גוגל כרום

רבים מאותם דברים שנאמרו לעיל לגבי Firefox נכונים גם ל- Google Chrome. יש חוסם חלונות קופצים מובנה והרבה חסמי מודעות של צד שלישי זמינים בחנות האינטרנט של Chrome. באופן לא מפתיע, הדפדפן משתמש גם בגלישה בטוחה של Google כדי לחסום אתרים זדוניים.

האזהרה שתקבל כשאתה משתמש בכרום כדי להתחבר לאתר באמצעות חיבור HTTP רגיל היא ברורה וקלה לשים לב. בנוסף, הדפדפן מקבל עדכונים תכופים, לרוב כל כמה ימים, שמתקינים מבלי לדרוש פעולת משתמש. Chrome גם מגן היטב על הסיסמאות שלך, ומחייב את אישורי המערכת של המכשיר שלך כדי לגשת אליהם.

ChromeHTTP אזהרה

סיבוב ארבע מחשבות

זה היה עוד סיבוב קרוב, מכיוון ששני הדפדפנים כוללים את רוב אותן הגנות אבטחה, כמו גלישה בטוחה של גוגל, חוסמי חלונות קופצים, עשרות הרחבות חסימת מודעות ואזהרות על חיבור לא מאובטח. שניהם מקבלים גם עדכונים תכופים ופגמי אבטחה בכל פעם שהם מתגלים.

כפי שסיכמנו במאמר שלנו לגבי איזה דפדפן אינטרנט הוא המאובטח ביותר, ל- Chrome יש יתרון קל, מכיוון שהוא עושה עבודה טובה יותר בהגנה על סיסמאות המשתמשים, נעילתם כברירת מחדל מאחורי אישורי המערכת של המכשיר, במקום שהמשתמש ייצר באופן ידני סיסמת אב. 

אזהרת החיבור הלא מאובטח של Chrome קלה גם יותר לאיתור מזה של Firefox. שני הגורמים הללו מאפשרים לכרום למשוך מעט קדימה ולנצח את הסיבוב הזה, ולהשאיר את הדפדפנים קשורים.

סבב: נקודת אבטחה עבור Google Chrome

לוגו פיירפוקס
לוגו Google Chrome

5

פרטיות

הגיע הזמן להכריע במאבק התחרותי הזה והכל מסתכם בסיבוב הסופי הזה בנושא הפרטיות. אנו בוחנים את הרקורד והאמינות של כל חברה, את מדיניות הפרטיות שלהם וכל תכונות פרטיות מובנות, כמו הגנות מעקב, VPNs או פרוקסי..

פיירפוקס

Firefox נהדר עם פרטיות. החברה היא עמותה ואינה מניבה הכנסות ממודעות, מה שאומר שהרבה יותר קל לסמוך על מה שפיירפוקס אומר על הגנה על הנתונים שלך. 

מדיניות הפרטיות של מוזילה קובעת בבירור איזה מידע היא אוספת ומה השימוש בהם או אינו משמש לה, וכן שהיא מעולם לא מוכרת או מוסרת את הנתונים שלך לצדדים שלישיים מכל סיבה שהיא..

בדפדפן יש גם בקרות הגנת מעקב מעולות, שהן גמישות מאוד. אתה יכול לחסום בנפרד גששים, עוגיות, כורי קריפטו ומדפסות אצבעות, מאפשר לך לבחור ולבחור בדיוק מה תרצה לאפשר..

FirefoxTrackingProtection

גוגל כרום

פרטיות היא כנראה החולשה הגדולה ביותר של כרום כדפדפן. גוגל ידועה באיסוף כל הנתונים שהיא יכולה למשתמשים שלה, וכל המודל העסקי שלה מבוסס על שימוש בנתונים אלה כדי לייצר הכנסות באמצעות מודעות. 

למרות שאפשר למחוק את הנתונים שגוגל מחזיקה בך (קרא את המדריך שלנו כיצד למחוק את ההיסטוריה שלך ב- Google), קשה לסמוך עד כמה זה יעיל. הסיבה לכך היא שהחברה הייתה מעורבת בשערוריות פרטיות שונות, כגון שיתוף פעולה עם תוכנית ה- PRISM של ה- NSA והמשיכה באיסוף נתוני מיקום, למרות המשתמשים מבטלים את שירותי המיקום..

יש הרבה שירותי גוגל המאפשרים כברירת מחדל ב- Chrome שאוספים טונות של נתונים על משתמשים, כמו חיזוי כתובות אתרים והצעות חיפוש. מדיניות הפרטיות גם היא מסובכת ללא צורך וקשה לקריאה, ומקשה על מרבית המשתמשים לעקוב בדיוק אחר מה המידע שלהם ש- Chrome אוספת. עם זאת, לדפדפן ההגנה על מעקב חזקה, כך שמעטפת כסף קטנה.

GoogleTrackingProtection

מחשבות סיבוב חמש

זה היה הסיבוב הראשון בו לא היה ממש תחרות. כרום – ואכן גוגל עצמה – ידועה בכך שהיא מתעלמת מפרטיות המשתמשים שלה. בינתיים, פיירפוקס הייתה הרבה יותר מעל הלוח. 

לשני הדפדפנים יש הגנת מעקב די טובה המובנית בתוכם, אך יש לך שליטה רבה יותר עם Firefox בדיוק על סוג העוקבים שאתה רוצה לחסום.

אף אחד מהם אינו כולל VPN או פרוקסי מסוג כלשהו, ​​אך זו אינה בדיוק תכונה סטנדרטית של מרבית הדפדפנים. אם זה משהו שאתה מחפש, עיין ברשימה שלנו עם ספקי ה- VPN הטובים ביותר. 

יתרה מזאת, שערוריות הפרטיות השונות של גוגל, ולמען האמת, מדיניות הפרטיות הנוראה עומדת בניגוד גמור לרשומה הנקייה בהרבה של מוזילה, והצהרת הפרטיות התמציתית והקלילה שלה לתפיסה. גם אם אתה משתמש בפיירפוקס, תרצה לקרוא את מדריך הגלישה האנונימי שלנו כדי להבטיח שאתה מוגן.

סבב: נקודת פרטיות לפיירפוקס

לוגו פיירפוקס
לוגו Google Chrome

6

מחשבות אחרונות

קרב זה היה צוואר וצוואר כבר מההתחלה, עם תוצאות קרובות מאוד בארבעת המחזורים הראשונים, והותיר את הדפדפנים קשורים. Firefox החליפה ניצחונות צרים בסבב התכונות ובביצועים, בעוד ש- Chrome עשה את אותו הדבר בעזרת סבבי הקלות והביטחון..

הזוכה: FireFox

עם זאת, פיירפוקס הצליחה להחזיר אותה הביתה בסופו של דבר על ידי העדפת Chrome עם סבב הפרטיות, והפכה אותו למנצח בהשוואה זו. הסיבוב האחרון היה הראשון שלא היה ניצחון צר במיוחד, מה שהפך אותו לסוף הולם לקרב שלנו.

מה אתם חושבים על פיירפוקס וכרום? האם אתה מסכים עם ההערכה שלנו כי פיירפוקס נושאת את היום, או שאתה חושב ש- Chrome הגיע לזה במקום זאת? ספרו לנו בתגובות למטה. כמו תמיד, תודה שקראתם.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me