מה זה NAS? מדריך מעשי

אחסון מחובר לרשת, או NAS, הוא דרך נהדרת לאחסן כמויות גדולות של נתונים תוך הנגשתן מכל מקום. כאן ב- Cloudwards.net אנו ממליצים ל- NAS להיות חלק מכל אסטרטגיית גיבוי יסודית ובמאמר זה נעבור על מה ש- NAS ובאופן ספציפי יותר- מה NAS אינו.


אנו נבדוק במהירות מה NAS יכולה ואינה יכולה לעשות, כמו גם כיצד תוכל להשתמש בה בהתקנה האישית שלך כדי להגדיל את שטח האחסון שלך, ובנוסף לשמור על אבטחת הנתונים בכל בעיה קטנה שעלולה להתעורר. עם זאת, אל תחשוב שאחסון המצורף לרשת הוא פיתרון גיבוי בפני עצמו: אם אתה מחפש לשמור על המידע שלך בטוח, עיין בשירותי הגיבוי המקוונים הטובים ביותר שלנו או במאמר הגיבוי הטוב ביותר לענן שלנו ל- NAS..

איך עובד NAS

בעיקרו של דבר, NAS הוא מיני-שרת שיושב על שולחנכם. אתה יכול לחבר אותו ישירות למחשב באמצעות כבל USB, אך זה יבטל את היתרון העיקרי שלה: הרשת. NAS יוצר רשת קטנה משל עצמה שכל מכשיר עם אישורי כניסה (שם משתמש וסיסמא) יכול לגשת אליו. NAS הוא צעד למעלה משימוש ב- HDD חיצוני פשוט, וצעד בדרך ליצירת אחסון ענן אישי משלך.

אם אתה רוצה לדעת יותר על ההבדלים בין HDDs חיצוניים ל- NAS, כמו גם כיצד הם מתקשרים עם פתרונות גיבוי בענן, יש לנו מאמר השוואה שמסביר בדיוק את זה.

NAS לעומת אחסון בענן

אם יש לך הגדרת NAS, אתה יכול לאחסן נתונים עליו ואז לגשת אליהם מכל מכשיר אחר שבבעלותך, ממש כמו עם ספק אחסון בענן. לאלו מכם שתוהים מדוע לא סתם לקבל שירות שאתה משלם 5 $ לחודש במקום לקנות קופה של 300 $, היתרונות העיקריים הם מהירות וחוסר צד ג ‘.

NAS הם מהירים יותר משרת ענן מרוחק: בעוד שמהירות ההעלאה וההורדה שלך לשרת מרוחק עשויה להיות תלויה בשלל גורמים – מחיבור לאינטרנט, לקושחת שרת וכו ‘- מהירות החיבור ל- NAS שלך מוגבלת רק על ידי מהירות הרשת והחומרה של NAS. אם מסיבה כלשהי, הרשת שלך לא מספיק מהירה, אתה יכול פשוט לחבר את המחשב שלך ל- NAS שלך ישירות באמצעות ה- USB ולהעביר נתונים במהירות הקריאה / הכתיבה של HDD שלך..

היתרון העיקרי הנוסף ל- NAS הוא שאתה מארח את הקבצים בעצמך, מבלי שגורם שלישי קשור לזה. בדומה לכל ספקי הידע הטובים ביותר שלנו עם אפס, רק שאתה מחזיק במפתחות הנתונים שלך ולעולם לא תצטרך לדאוג כתבי אופציה ממשלתיים או חדירה ארגונית. פרטיות מובטחת בעת השימוש ב- NAS, כל עוד אתה ממשיך לשמור על פרוטוקולי האבטחה שלך (עוד על כך בהמשך).

NAS בהגדרת Office

כפי שאתה יכול לדמיין, NAS מושלמים לכל מי המטפל בכמויות גדולות של נתונים: חובבי שמע ווידאו, יזמים יחידים, אפילו עסקים קטנים עד בינוניים יכולים להרוויח מכך שיש להם NAS במשרד. כל מי שעובד איתך יכול לגשת ל- NAS ולהשאיר קבצים או לאסוף אותם, ועם התוכנה הנכונה, אפילו לערוך ולתפעל קבצים בו זמנית.

היבט השיתוף של קיום NAS בארגון שלך הופך אותו לאטרקטיבי ביותר, אכן, במיוחד אם ה- NAS מחובר לרשת LAN. ללא הפיגור הקשור בתוכנת שיתוף פעולה בענן, אתה יכול לבצע עבודה מהירה יותר מאי פעם בצוות שלך, והשקעה ב- NAS חזקה אמורה להיות שתראה את הרקיע הפרודוקטיבי.

NAS ואחסון

לא שיש לך NAS פירושו שאתה יכול לבטל את מנויי האחסון בענן שלך: רוב ה- NAS עברו את הגבול שלהם בסימן 10TB ולמרות שאתה יכול להגדיר מערך RAID מרושת כלשהו לקבלת מקום רב יותר, עדיף לאחסן את הארכיונים שלך עם כל אחד במקום זאת, ספקי אחסון הענן הטובים ביותר שלנו. NAS נהדרות לאחסון פרויקטים שוטפים אליהם אתה צריך לגשת בירידה של כובע, כנראה שישנם יותר טוב לאחסן במיקום זול יותר.

שימו לב שכובע האחסון הוא אחת מהמגבלות של NAS: אם יש לכם צורך בכמות אדירה של שטח, אולי כדאי לכם לשקול להקים שרת קבצים במקום זאת (קראו את המאמר שלנו על השרתים הטובים ביותר במחירים סבירים לעסקים קטנים אם אתם רוצה לדעת יותר). אף שרתי קבצים ו- NAS פועלים בצורה דומה מאוד, שרת הוא הרבה יותר חזק ויעניק לך שליטה רבה עוד יותר על מה שנכנס ויוצא. עם זאת העלות עולה, ולא רק שתזדקק לחומרה ספציפית יותר, תצטרך לשלם למישהו כדי לתחזק אותה.

אם קישוריות אינה הדאגה העיקרית שלך, הגדרת מערך RAID עשויה גם להיות אפשרות אם אתה צריך לאחסן כמויות עצומות של נתונים. סביר להניח שזה יהיה הרבה יותר זול מאשר הקמת שרת קבצים או NAS ויעניק לך מהירות רבה מכיוון שזה בעצם רק כונן קשיח ענק. למידע נוסף, עיין במאמר שלנו בנושא RAID.

NAS וביטחון

כמו כל דבר שקשור ברשת, NAS חשופים להתקפה חיצונית על ידי פושעי רשת או ריגול על ידי סוכנויות ביון כמו ה- NSA. באופן כללי, אמצעי האבטחה שמגיעים עם NAS הם מספיק מתאימים, אך הקונים צריכים להיות מודעים לכך שלא תמיד זה המצב. דוגמה מושלמת היא סוכן יורופול שלקח תיקים חסויים הביתה ואחסן אותם ב- NAS שלו, שלא הגיע אוטומטית עם הגנת סיסמא.

באופן אידיאליזם בירוקרטי, הסיפור הזה מראה שמשתלם לוודא שאתה מילא את כל ההוראות בעת הגדרת ה- NAS שלך. אבטחת ענן איננה בדיחה ומשתלם לבדוק-לבדוק בדוק אם עשית הכל לפי הספר. למידע נוסף, הקפד לבדוק את מדריך האבטחה של NAS.

סינולוגיה ו- QNAP

למרות שיש הרבה יצרנים וספקים בחוץ שמציעים אחסון מחובר לרשת, נראה כי הקונצנזוס הכללי הוא ש- QNAP מערכות וסינולוגיה מציעות את המפץ הטוב ביותר עבור הדולר שלך. אף על פי שאף אחד מהם אינו זול במיוחד (המחירים מתחילים ב -200 $ ועולים משם בצורה תלולה), שניהם מציעים הרבה פעמונים ושריקות כמו גם אמצעי אבטחה משופרים..

ה- NAS הזול ביותר בדרך כלל מגיע עם נפח אחסון של כ- 1 TB והם מושלמים לאנשים שאינם זקוקים לשטח רב, אך רוצים גישה לשרת קטן, אישי ומרוחק. כמה צעדים מעלה מגיעים מפרצים גדולים יותר שיכולים להתאים עד 10 טרה-בתים והם נהדרים לארגונים בינוניים. כל דבר גדול מזה ואתה מסתלק לטריטוריה טכנית יותר, בה ניתן להחליף דיסקים קשיחים כרצונם למערכים גדולים יותר ויותר..

כאן ב- Cloudwards.net, אנחנו מעריצים גדולים במיוחד של Synology (וזו הסיבה שיש לנו מאמר המוקדש לגיבוי הענן הטוב ביותר עבור Synology) והרכבנו סרטון עם חמישה טיפים חיוניים שתצטרכו לדעת בעת השימוש Synology DiskStation שלך.

תוכנת NAS

אולם בשני המקרים האטרקציה העיקרית היא התוכנה שמגיעה עם ה- NAS. Synology ו- QNAP מציעים תוכנה מתקדמת וידידותית למשתמש, שתקל על התקנת ה- NAS ותשתמש בה ביתר שאת. נוסף על כך, משתמשים מנוסים יותר יוכלו להגדיר את ה- NAS שלהם באמצעות תוכנה קניינית זו בכדי להפוך את הקופסה הקטנה שלהם לאחסון ענן אישי שלהם..

עם זאת, שימו לב שאם אחסון ענן אישי הוא המטרה הסופית, מומלץ לשקול להשתמש ב- CloudBerry Backup במקום זאת. זוהי פיסת תוכנה מפותחת מאוד שתאפשר לך להתקין את ה- NAS שלך, לשלב אותה עם כל אחסון ענן קיים שיש לך וגם להגדיר את הגיבוי שלך לכל השיבנג. למבט מפורט יותר על שירות זה, עיין בסקירת הגיבוי של CloudBerry.

NAS וגיבוי

אם כבר מדברים על גיבוי, זה מביא לנו מעגל מלא לתחילת המאמר: NAS הם נהדרים ואלטרנטיבה נפלאה לאחסון בענן, אבל פיתרון גיבוי הם לא. אם משהו קורה פיזית ל- NAS שלך (שריפה, שיטפון, מתח חשמלי), הנתונים נעלמים לתמיד.

עם זאת, NAS יכולה לתפוס את מקום אחסון הענן באסטרטגיית גיבוי היברידית יסודית ויש המון אפשרויות נהדרות בחוץ לאנשים שרוצים לגבות NAS. השימוש בכל אחד מהגיבויים המקוונים הטובים ביותר שלנו לשירותי NAS יאפשר לך לנוח בקלות בידיעה שהנתונים שלך, בא מה שאולי, מגובים בבטחה איפשהו בשרת מרוחק ומאובטח.. 

סיכום

NAS הן מכונות נפלאות המושלמות לכל מי שרוצה לאחסן כמויות גדולות של נתונים, אך רוצה להיות מסוגל לגשת אליו מכל מקום. אם אתה כבול למחשב הביתי שלך וגישה אי פעם לקבצים משם, ייתכן שתרצה לבדוק אם אתה מגדיר מערך RAID ולא NAS, אבל ארגונים קטנים ובינוניים, כמו גם אנשים שנמצאים לעתים קרובות ב- המהלך תוך כדי עבודה, יאהב את הגמישות ואת המהירות שה- NAS מציעה.

חסרונות ל- NAS הם שמודלים הגונים אינם זולים והביטחון צריך להיות דאגה שאתה צריך לזכור בכל עת. אנו ממליצים לאנשים שאינם משתמשים בטיפול בטכנולוגיה לקחת את זמנם בעת הקמת ה- NAS שלהם כדי להימנע מלהסתיים כמו סוכן האירופול שלנו שהוזכר קודם. כמו כן, קיומה של תוכנית גיבוי טובה לעולם לא פוגע.

האם אתה משתמש ב- NAS? שתפו את החוויות שלכם למטה בתגובות, נשמח לשמוע את ההתחשבות שלכם בכל זה. תודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map