האם החלפת מחשב שולחני בר קיימא של Jolidrive?

האם מנהל אחסון בענן יכול באמת להחליף את שולחן העבודה שלך? כשבוחנים את מנהלי אחסון הענן לפני מספר שבועות הסתקרנתי מהרעיון של ג’ולידרייב. זה אחד משני מוצרים מג’וליקוד. השני הוא JoliOS, ניסיון המפתחים לספק מערכת הפעלה מבוססת ענן בחינם הפועלת באופן מקוון ובמחשבים אישיים.


על פי המייסדים, מערכת זו מפעילה יותר משני מיליון מחשבים ברחבי העולם. הוא כולל ממשק HTML5, 1,500 אפליקציות בחינם, תמיד מעודכן ועובד גם במצב לא מקוון. מכיוון שאתה יכול לקחת את גרסת האינטרנט לנסיעת מבחן – היא פועלת בכל הדפדפנים הגדולים – זה בדיוק מה שהחלטתי לעשות. הנה החשבון שלי על השימוש ב- Jolidrive במשך יום אחד.

תחילת העבודה עם Jolidrive

בעוד שההבדל בין איטרציות שונות של ג’ולידרייב נותר מבלבל, ההתקנה הייתה כל דבר אחר. כידוע, כבר הוספתי כמה משירותי אחסון הענן שאני משתמשת ב Box, Dropbox, Google ו- OneDrive, Flickr, YouTube, SoundCloud ו- Pocket ל- Jolidrive שלי.

תהליך זה היה פשוט, וכלל לחיצה על אייקון, הצבת אישורים והמתנה למערכת ההפעלה בענן שתעבוד את קסומה. חשבתי שהשירותים שכבר על חשבוני יספקו נקודת התחלה טובה למשפט. אבל אחד הדברים הראשונים שגיליתי כשנכנסתי שוב לחשבון היה שזה לא שמר על הסטטוס של אותם קבצים מעודכן, לפחות לא ב- Google Drive.

במקום זאת, הייתי צריך לסנכרן ידנית את הקבצים האלה. אמנם, זה לקח רק כמה שניות, אבל אם הייתי משתמש בו כמערכת הפעלה הייתי רוצה שיהיו לו תמיד את הקבצים האחרונים.

הוספת שירותים חדשים

Jolidrive עובד עם חבורה שלמה של שירותים מקוונים, אם כי אתה צריך לשלוח ציוץ או שיתוף במדיה חברתית כדי לבטל את הנעילה של חלק מהם. שאלה אחת שהייתה לי הייתה בנושא אבטחה. אתה מספק את האישורים שלך בכניסה לשירותים שלך, אך Jolidrive אומרת שהיא לא מאחסנת אף אחד מהם. אני תוהה, אך עד כה נראה כי החשבונות שהוספתי נשארים מאובטחים.

מאוד אהבתי את אופן הטיפול בו ביוטיוב, והקל עלי למצוא את מה שרציתי מאשר בממשק האינטרנט של אתר הווידיאו. זה גם הפך את הפריטים השמורים שלי מהכיס לקלים מאוד לניווט. עם היכולת לקבל גישה גם לחשבון ה- Slideshare שלי ולצפות בכל מה שקורה, יכולתי לראות איך זה יכול להפוך לחנות עצירה שימושית לגילוי תוכן מדיה ולחיפוש בדברים המקוונים שלי..

עם זאת, מצאתי שלמרות שג’ולידרייב טיפלה היטב בקבצי מדיה, בכל פעם שרציתי לגשת לקובץ טקסט, זה לקח אותי לאתר האחסון בענן בו אוגר הקובץ. זה נראה נגדי אינטואיטיבי.

בתוך JoliOs

לאחר שסיימתי להוסיף את השירותים שלי, הגיע הזמן לקחת את מערכת ההפעלה האינטרנטית להפעלה תקינה. לשם כך הייתי צריך להיכנס להגדרות החשבון שלי ולאפשר יישומים.

זה נתן לי גישה לטאבלט דמוי ממשק (אפילו עד ליכולת לשנות טפט) עם מספר אפליקציות מובנות. אלה כללו את האפליקציות החברתיות העיקריות, Wikipedia, כמה מקורות מחקר אחרים, Office Online, יחד עם המשחק Invaders Space ועוד. אוסף האפליקציות נראה קצת אקלקטי, אך קל היה למחוק יישומים לא רלוונטיים על ידי העכבר מעל העכבר מעל הסמל.

הוספת אפליקציות

בחלק השמאלי התחתון של המסך היה אייקון קטן וירוק עם שלט פלוס, שהוביל אותי למרכז האפליקציות. שם תוכלו לגלוש ביותר מ- 1,500 אפליקציות ממוינות לפי קטגוריות.

יכולתי בקלות להוסיף את המקור החדשותי החביב עלי (חדשות BBC) ולהסתכל על כמה מהאפשרויות הזמינות תחת כותרות תקשורת, חינוך, משחקים, מדיה, משרד, פרסום, מדיה חברתית, נסיעות ואורח חיים, מפתחים, ארגונים, גרפיקה, מוסיקה, פרודוקטיביות, אחסון חיפוש ווידאו, עם מספר אפשרויות בכל קטגוריה.

ג’ולידרייב בעבודה

אז איך מערכת ההפעלה פעלה בפועל? האם הייתה לו כל הפונקציונליות המובנית במערכת ההפעלה? מעולם לא השתמשתי בזה ב- netbook, אך גרסת האינטרנט התגלתה מעט מאכזבת. רבים מהאפליקציות לקחו אותך לאפליקציה המקוונת או לענן עצמו כאשר לחצת על הקישור, מה שהופך את Jolidrive לדף התחלה יותר.

כעת, מחקרים מקוונים מצביעים על כך שיש כמה אפליקציות שיעבדו באופן מקוון לאחר הכניסה לראשונה, והמפתחים אישרו שיש אפליקציה לעיבוד תמלילים, כתוב, שתעבוד באופן טבעי במערכת JoliOs, אך זה לא היה ברור במבחן שלי.

פסק הדין

בסך הכל, אני חושב ש- Jolidrive / JoliOs יכולים לעבוד טוב בכדי לתת לאנטבוקס איטי גישה מהירה לשירותי ענן. זה גם הופך מקום נהדר לגלות יישומי ענן וליצור דף התחלה לשירותים מבוססי ענן.

זה עולה בקנה אחד עם מה שהמייסד והמפתח טארק קים רואים בעתיד השירות: “עם Jolidrive אנחנו באמת רוצים להמציא מחדש את הדרך לגישה, לניהול וליהנות מחיים הדיגיטליים שלך.” עד כה, כל כך טוב, אם כי אני עדיין לא משנה את מערכת ההפעלה של המחשב האישי שלי.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map