מהי Hyper-V וכיצד משתמשים בו? מדריך למתחילים

מיקרוסופט שיחררה את Hyper-V בשנת 2016 והיא נחשבת למתחרה חמה על ה- Fusion של VMware ו- VM VirtualBox של Oracle. במאמר זה, אנו נראה לך כיצד להגדיר אותו ולהשתמש בו.


אף על פי שרבים ממוצריה נתפסים כברירת מחדל כמפותחים רע או אינם ידידותיים למשתמש, באופן כללי, לא ניתן להאשים את מיקרוסופט במוניטין הרע שלה. כחברה הפועלת בכל כך הרבה תחומים עסקיים, קשה לה להתמודד עם יריבים מיוחדים.

עם זאת, מיקרוסופט לא החמיצה את מגמת מחשוב הענן. רק חלק מהתוכנה מותקן ישירות בלקוחות או בשרתים, כפי שמדגים Azure (קרא את סקירת Azure), OneDrive for Business (קרא את סקירת OneDrive שלנו) ו- SharePoint.

בנוסף ליישומי ענן ולקוחות, מיקרוסופט ביססה את עצמה לצד לינוקס בעולם השרתים עם פיתרון תוכנה. בשונה משירותי גיבוי שרת, שרת Windows כולל יישום וירטואליזציה הנקרא Hyper-V.

מהי Hyper-V?

לוגו Hyper-V
© ציון IT ייעוץ

Hyper-V היא תוכנת וירטואליזציה, ובכן, וירטואליזציה של תוכנה. זה לא יכול רק לווירטואליזציה של מערכות הפעלה, אלא גם לרכיבי חומרה שלמים, כגון כוננים קשיחים ומתגי רשת. שלא כמו פיוז’ן ו- Virtualbox, Hyper-V אינו מוגבל למכשיר המשתמש. אתה יכול להשתמש בו גם לווירטואליזציית שרתים.

Hyper-V זמין בשלוש גרסאות.

 • Hyper-V לשרתי Windows
 • שרתי Hyper-V
 • Hyper-V במערכת Windows 10

Hyper-V לשרתי Windows הוא תוסף למערכת ההפעלה Windows Server. לעומת זאת, שרתי Hyper-V הם פיתרון עצמאי שניתן להשתמש בו לניהול מופעי שרת וירטואליים וייעודיים, ממש כמו Hyper-V עבור שרתי Windows..

Hyper-V במערכת Windows 10 היא הגרסה הפועלת במחשב הנייד ונושא המאמר הזה.

כדי להפעיל את Hyper-V במכשיר Windows שלך, אתה זקוק למערכת הפעלה של 64 סיביות. עם זאת, זה לא חייב להיות Windows 10. Windows 8.1 עובד גם.

לפני שתתחיל, עליך לבדוק את ביצועי החומרה של המחשב הנייד שלך כדי לוודא שהמחשב הווירטואלי שלך יפעל בצורה חלקה. גם אם מיקרוסופט טוענת כי 4GB של זיכרון RAM הוא מספיק, באופן אידיאלי כדאי שיהיה לך 8GB עד 16GB. יש הבדל בין “התוכנה עובדת” לבין “התוכנה שמישה”.

עליך גם לוודא שבכונן הקשיח יש מספיק מקום למערכת הפעלה נוספת.

מדוע להשתמש במכונה וירטואלית?

ישנן סיבות רבות לשימוש במכונה וירטואלית. ברוב המקרים, הם משמשים להפעלת תוכנה שאינה פועלת במערכת ההפעלה שלך. בין אם אתה משתמש במערכת ההפעלה Windows, Mac או Linux, VM יסיר את המגבלות שלו. לדוגמה, אם ברשותך מחשב Windows ואתה רוצה להתקין יישום הזמין רק ל- Mac, תוכל להפעיל מופע macOS במחשב הנייד של Windows כדי להתקין אותו..

זה לא צריך להיות אפילו במקרה שהתוכנה אינה פועלת במערכת Windows. אולי אתה עובד מהר יותר על גרסת לינוקס או מק, מכיוון שאתה מכיר יותר את קיצורי הדרך והשימושיות שלו.

רוב מפתחי התוכנה אוהבים לעבוד על מסופים, ולכן הם מעדיפים את לינוקס. עם זאת, מכיוון שרבים מאיתנו מלווים על ידי חלונות במהלך ימי הלימודים, אנו מבצעים ניירת מהר יותר.

דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא שתוכנות ב- Windows אינן מוסרות לעיתים רחוקות ללא עקבות. תוכלו למצוא הגדרות ישנות, ערכי רישום או ממצאים אחרים אשר יאטו את מערכת ההפעלה שלכם. אם ברצונך להשתמש ביישום באופן זמני, הגדר VM, השתמש בתוכנית והסר את VM לאחר שתסיים. ככה לא תצטרך לנקות את המחברת שלך אחר כך.

שימוש במכונה וירטואלית הגיוני גם הוא. עם מערכת ההפעלה הווירטואלית אתה מביא שכבה נוספת של אבטחה לפעולה. אם אינך בטוח שאתה צריך להריץ קובץ שהורדת ממקור לא מהימן במערכת ההפעלה היצרנית שלך, השתמש ב- VM.

VM מאפשר גם לך לעבור דרך האינטרנט האפל בצורה בטוחה יותר. בשלב זה אתה צריך לדעת ש- VM איטי ביותר. זה יכפיל את מערכת ההפעלה הפעילה שלך ואת זה הווירטואלי. עליך לחשוב פעמיים אם ברצונך להשתמש בדפדפן ה- Tor האיטי ב- VM איטי כדי לגלוש באינטרנט האפל.

כיצד להשתמש ב- Hyper-V

Hyper-V מותקן מראש ב- Windows 10. אינך צריך להוריד שום דבר, אך אתה צריך להפעיל אותו לפני שתוכל להשתמש בו.

במדריך זה, נדון במנהל Hyper-V עבור Windows 10. הוראות טובות עבור Hyper-V בצד השרת ניתן למצוא כאן.

ראשית, פתח את לוח הבקרה ולחץ על “הסר התקנה של תוכנית.”

התקנת Hyper V של Windows 10

לאחר מכן בחר באפשרות “הפעל או כבה תכונות של Windows” בצד שמאל.

כיבוי וכיבוי של Hyper V

אשר את ההפעלה.

אפשר Hyper V במערכת Windows 10

לאחר סיום המחשב האישי, תראה את המסך הבא.

הקמת Hyoer V

ניתן גם להפעיל את Hyper-V מהטרמינל. פתח שורת פקודה במצב מנהל ובצע את הפקודה הבאה:

DISM / Online / Enable Feature / All / FeatureName: Microsoft-Hyper-V

הפעל את Hyper V בשורת הפקודה

בשני המקרים, עליכם להפעיל מחדש את המחשב.

אתה יכול להוריד מדריך חלופי ממיקרוסופט המסביר כיצד להפעיל את Hyper-V במערכת Windows 10 כאן.

באמצעות Hyper-V

לאחר הפעלה מוצלחת, תוכלו להפעיל את מנהל Hyper-V.

היפר V התחל

זה מחייב אותך להיות מחובר לשרת Hyper-V כברירת מחדל. לחץ על “התחבר לשרת” ובחר “מחשב מקומי.”

מנהל Hyper V

לאחר מכן תראה את המסך הבא.

לוח מחוונים של Hyper V Manager

בצד שמאל, שם המחשב שלך מופיע כשרת מקומי. במרכז תקבל סקירה של מכונות וירטואליות קיימות במכשיר. העיצוב של הסקירה עשוי להיות גדול מדי עבורך, אבל אם אתה מתחבר לרשת עם כמה מאות שרתים, זה הגיוני. בצד ימין תראה את הפקודות שתוכל לבצע תחת “פעולות”.

כדי ליצור VM חדש, לחץ על “quick create.” חלון חדש ייפתח עם שתי אפשרויות התקנה מוגדרות מראש. זה נהדר מכיוון שלא תצטרכו לספק את קובץ ה- .iso כמו שהייתם מציעים אורקל או VMware.

היפר V מהיר ליצור

בחר במערכת ההפעלה המתאימה, לחץ על “צור מכונה וירטואלית” והמתין להורדה.

מנהל ההורדות של Hyper V

אם תרצה לבצע תצורות מפורטות יותר, בחר “חדש” בתפריט הראשי במקום “צור מכונה וירטואלית.”

מחשבות אחרונות

אם אתה רוצה להגדיל את הפרודוקטיביות שלך, להשתמש בתוכנה חלופית או סתם להתנסות במערכות הפעלה חדשות, VM הוא הכלי עבורך.

באמצעות Hyper-V, מיקרוסופט יצרה פיתרון רב עוצמה שיכול בקלות להתחרות עם VM VirtualBox ו- Fusion. היישום נהדר מכיוון שכמשתמש ב- Windows אינך צריך להוריד או לקנות אותו בנפרד, אתה רק צריך להפעיל אותו. עם זאת, הוא פועל רק במכשירי Windows, וזו הסיבה שמשתמשים של מק ו- Linux משתיקים.

האם השתמשת בעבר ב- Hyper-V? איך אהבת את זה? נודיע בתגובות ותודה על הקריאה.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map