כיצד להצפין הודעות טקסט בשנת 2020

שירות ההודעות הקצרות החל לפעול באופן מסחרי בתחילת שנות ה -90 והשימוש בו נסק. כיום סוג אחר של העברת מסרים לוקח חלק מבסיס המשתמש – העברת מסרים מיידיים באמצעות אפליקציות סמארטפון, כמו WhatsApp, שיש בה 1.5 מיליארד משתמשים, ו- Facebook Messenger, שהיה 1.3 מיליארד..

מספרים כאלה אינם מפתיעים. אפליקציות העברת הודעות מאפשרות לך להגיע למישהו באמצע העולם באופן מיידי. אתה יכול לשלוח טקסטים, כמו גם תמונות, שמע ווידאו. קל להתקנה במערכות הפעלה של סמארטפון וחלקן זמינות למערכות הפעלה ממוחשבות.

כולנו יודעים שאנחנו צריכים להגן על הסיסמאות שלנו, להימנע מאתרים חשודים ולהשתמש בתוכנות אנטי-וירוס ותוכנות נגד תוכנות נגד תוכנה, אך בנוף המשתנה של ימינו, שמירה על פרטיותנו היא בעלת חשיבות עליונה. עם תוכניות ממשלתיות כמו PRISM וסוכנויות ארה”ב שקוראות את הנתונים שלך, אפילו הטקסטים שלך עשויים להיות לא בטוחים, אז אנחנו הולכים להראות לך כיצד להצפין הודעות טקסט.

אין ממה לחשוש אם אינך נוטה לבצע עבודה מיותרת הקשורה לתוכנה. אנו הולכים לתת לך רשימת יישומים שכבר מצפינים את ההודעות שלך לפני העברתם או דורשים עבודה מינימלית. בשלב הבא, נראה לך כיצד להצפין את הודעות ה- SMS שלך אם תרצה לעשות זאת. לקבלת אבטחה טובה יותר לנייד, אנו מציעים להשתמש גם ב- VPN לנייד.

אפליקציות ההודעות המאובטחות הטובות ביותר

כדי להתחיל לשלוח הודעות מוצפנות, תזדקק לאפליקציה שתוכל לבצע זאת. מי שנמצא ברשימה שלנו נוקט בגישה דומה לאבטחה ופרטיות. פרוטוקולי ההצפנה פועלים ברקע ומאפשרים לך להתמקד בהודעות שלך, כך שזה בעצם זהה לשלוח הודעת טקסט רגילה. עם זה מחוץ לדרך, בואו נסתכל עליהם.

אות

העברת הודעות מאובטחות

כמו שאר האפליקציות ברשימה זו, אות זמין למערכות לינוקס מבוססות אנדרואיד, iOS, Windows, Mac ו- Debian. יש גם סיומת של Chrome. מכיוון שהוא קוד פתוח, כל אחד יכול להסתכל על קוד המקור שלו, כלומר מומחי אבטחה יכולים לנתח אותו בגלל פגיעויות. זוהי הבחירה הטובה ביותר לפרטיות, על פי עיתונאים ומומחים אחרים, כולל אדוארד סנודן.

Open Whisper Systems מסבירה באתר שלה: “איתות מיוצר עבורך. כפרויקט קוד פתוח הנתמך על ידי מענקים ותרומות, Signal יכול לשים את המשתמשים במקום הראשון. אין מודעות, אין משווקי סניפים, אין מעקב מצמרר. פשוט פתח טכנולוגיה לחווית העברת הודעות מהירה, פשוטה ומאובטחת. כמו שזה צריך להיות. “

מכיוון שהוא ממומן ככה, אתה יכול, ככל הנראה, לסמוך עליו יותר מחברות אפליקציות שמתות לקבל את המידע שלך למכור לך מודעות.

פרטיות האות מאובטחת באמצעות הצפנה מקצה לקצה, מה שאומר שתוכן הצ’אט לא גלוי לאף אחד מלבד הצדדים בשיחה. השיחות מוצפנות גם הן, כך שאיש אינו יכול להאזין לה. האפליקציה משתמשת בפרוטוקול Signal, שפותחה מערכת Whisper מערכות שפתחה בשנת 2013.

המידע היחיד שהוא יכול להפיק הוא התאריך והשעה שמשתמש נרשם ב- Signal והתאריך האחרון אליו התחבר המשתמש.

באפשרותך גם להגדיר את ההודעות המוצפנות שלך להיעלם לאחר פרק זמן. אם כן, הם יעשו זאת עבור כל הצדדים בשיחה.

הודעות פג תוקף

אנו נשתמש ב- Signal כדוגמה שלנו כיצד להגדיר אפליקציה להודעות פרטיות:

שלב 1: השג את אפליקציית האותות מחנות Google Play או מחנות האפליקציות של אייפון. לא משנה מה אתה משתמש, ההליך יהיה דומה. תצטרך להקיש על “קבל” כדי לתת לסיגנל את הרשאות הדרושות לו כדי לתפקד.

בעוד שתשתף את אנשי הקשר שלך עם Signal, השרתים שלה מכורים רק את הנתונים עבור אנשי קשר המשתמשים בהם. לאחר מכן, זה מוחק את הנתונים, כך שאיש אינו יכול להשיג אותם.

שלב 2: האפליקציה זקוקה למספר הטלפון שלך כדי להירשם ולאמת את חשבונך. האימות מתרחש אוטומטית כשאתה מקבל הודעת SMS עם קוד.

מספר אות-שלב-טלפון

אתה יכול לתת גישה לאותות ל- SMS לקרוא את הקוד ולאפשר לו לשלוח הודעות SMS.

sms-signal-allow-sms

שלב 3: איתות ישאל אותך אם ברצונך להגדיר אותה כאפליקציית ברירת המחדל להודעות שלך.

sms-signal-default-sms

אתה יכול לשלוח את הטקסט שלך לכל אחד, אך אם הוא לא ישתמש בסיגנל, הוא יישאר לא מוצפן. איתות יגיד לך שזה “SMS לא מאובטח” כשזה יקרה.

sms איתות-שלב-לא בטוח

תצטרך להזמין את האדם שאליו ברצונך ליצור קשר להשתמש בסיגנל לפני שתוכל לשלוח הודעה מוצפנת.

אות-שלב-הזמנה לאות

שלב 4: לשליחת הודעה מוצפנת, הקש על העיפרון בפינה הימנית התחתונה ובחר משתמש איתות. תראה “שלח הודעת איתות”, המציין שהיא מוצפנת. וואלה, זה כל מה שנדרש כדי להשתמש בהודעות מוצפנות.

הודעה-מאובטחת שלב-הודעה

יתכן ששמת לב שרשימת אנשי הקשר שאתה יכול להזמין להשתמש בהם איתות ארוכה בהרבה מרשימת האנשים שכבר משתמשים בה. הסיבה לכך היא שלא הרבה אנשים עושים זאת, וזה אחד החסרונות הגדולים ביותר שלה.

שמישות היא גורם חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון, וזה משהו שהאפליקציה הבאה ברשימה שלנו מציעה.

WhatsApp

הודעות מאובטחות של WhatsApp

יותר ממיליארד אנשים משתמשים ב- WhatsApp בכדי לשלוח הודעות, אך חלקם עשויים שלא לדעת שפייסבוק קנתה אותה בשנת 2014. בהתחשב בשערוריה עם קיימברידג ‘אנליטיקה, אספקת נתונים לענק המדיה החברתית עשויה לא להיות האינטרס הטוב ביותר שלך..

עם זאת, WhatsApp משתמשת בהצפנה מקצה לקצה כברירת מחדל – למעשה, בפרוטוקול של Signal – אך אינה מצפינה את המטא נתונים איתה. גם פייסבוק לא יושבת, מכיוון ש- WhatsApp הוציאה תיקון בזמן שמנע שימוש במנצל..

מטא נתונים זה מראה כיצד אתה משתמש ביישום. WhatsApp זמין עבור אנדרואיד, iPhone, Mac ו- Windows.

מברק

העברת הודעות טלגרם מאובטחת

טלגרם הוא מבוסס ענן, כלומר אתה יכול לגשת להודעות שלך ממכשירים שונים ולשמור נתונים בענן. זה מאפשר לך לשלוח הודעות, קבצים מוצפנים ולהשתתף בצ’אט בזמן אמת עם קבוצות של עד 100,000 חברים. האפליקציה היא ברובה קוד פתוח והחברה חושפת את החלקים החשובים ביותר בהצפנה שלה, המכונה mtProto.

כדי להשתמש בהצפנה מקצה לקצה, תצטרך להשתמש בצ’אט סודי. “צ’אטים חשאיים מיועדים לאנשים שרוצים יותר סודיות מהפלה הממוצעת”, נכתב באתר השאלות הנפוצות באתר הטלגרם. צ’אטים חשאיים מאפשרים לך גם להגדיר את ההודעות שלך להרס עצמי לאחר זמן מוגדר והן ספציפיות למכשיר, כלומר אינך יכול לגשת אליהן ממכשיר המוצא.

הטלגרם ניתן בחינם וזמין עבור מערכות ומכשירים רבים, כולל אנדרואיד, iOS, Windows ו- Mac.

תרימה

העברת Threema העברת הודעות

Threema חורג מהתכונות הסטנדרטיות, כגון הצפנה מקצה לקצה, שיחות קוליות והודעות. אתה יכול להשתמש בתרמה באופן אנונימי מכיוון שהוא אינו מחייב לספק את מספר הטלפון או את כתובת הדוא”ל שלך. במקום זאת, אתה מקבל מזהה ת’רמה אקראי ושמונה ספרות כשאתה מפעיל את האפליקציה בפעם הראשונה.

זה חלק אחד בזהות שלך. השני הוא זוג מפתחות – מפתח ציבורי ומפתח פרטי הנחוצים להצפנה. כשמישהו שולח לך הודעה, הם מצפינים אותה באמצעות המפתח הציבורי שלך. רק המפתח הפרטי שלך, שנשאר במכשיר שלך, יכול לפענח אותו. אתה אפילו לא צריך לתת לו גישה לספר הכתובות שלך כדי להשתמש באפליקציה.

זה עוזר כי Threema ושרתיו מבוססים בשוויץ, שיש בה כמה מחוקי הפרטיות הטובים ביותר. חלקים מהאפליקציה, כולל ספריית ההצפנה שלה, הם קוד פתוח. כדי ליהנות מהיתרונות שלה, תצטרך לרכוש את Threema במחיר של $ 2.99. זה זמין עבור אנדרואיד, iOS ו- Windows Phone.

חוט

העברת חוטים מאובטחת

החלופה המאומצת על ידי Snowden ל- Signal, Wire, מאפשרת להירשם באמצעות אימייל במקום מספר הטלפון שלך. זה גם מספק קידוד מקצה לקצה. מכיוון שהיא ממוקמת באירופה – החברה נמצאת בשוויץ, עם שרתים באירלנד ובגרמניה – היא נמצאת תחת שיפוט חוקי הפרטיות שם, ובמיוחד התקנה הכללית להגנת מידע..

זה גם קוד פתוח.

זה עובד בכל הפלטפורמות והדפדפנים העיקריים, והתכנית האישית שלו היא בחינם. מנוי ה- Pro ממקד לעסקים על ידי מתן ועידות אודיו ווידאו וכן בקרות ניהול מלאות. זה עולה 4.60 דולר למשתמש בחודש.

וויקר

מסרים מאובטחים של וויקר

Wickr משתמש בהצפנה מקצה לקצה, אינו יכול לגשת להודעות או לרשימת אנשי הקשר שלך ואינו דורש את הדוא”ל או את מספר הטלפון שלך כדי להירשם. האפליקציה אפילו לא מאחסנת מטא נתונים המשויכים לתקשורת שלך.

הדבר היחיד שהחברה יכולה לספק לרשויות הוא תאריך יצירת החשבון, תאריך השימוש האחרון, מספר ההודעות שנשלחו או התקבלו וסוג המכשיר המשמש ליצירת החשבון..

שים לב שוויקר מבוסס בארה”ב ובסמכותם של חוקים השולטים בה. משתמשים שגרים באירופה יכולים לבטל את הסכמתם להעברת הנתונים האישיים שלהם, אך זה נוח. עם זאת, ייתכן שתכונות מסוימות של וויקר לא יעבדו אם תעשה זאת. Wickr הוא קוד פתוח, אז בדוק בעצמך את הקוד ב- GitHub.

Wickr Me מיועד למשתמשים אישיים ולא יעלה לך אגורה. Wickr pro עולה 25 $ למשתמש לחודש והוא מתאים לצוותים מכיוון שהוא מגיע עם תכונות שיתוף פעולה רבות. עבור ארגונים, Wickr Enterprise תעשה את העבודה. יהיה עליך ליצור קשר עם החברה לקבלת הערכה. עיין בתרשים ההשוואה שלה כדי לראות איזה מתאים לך.

אלטרנטיבת ה- SMS

הצפן הודעות טקסט

סקרנו באמצעות אפליקציות השולחות הודעות דרך האינטרנט, אך אולי תרצו לשלוח הודעה בזמן שאין לכם נתונים על התוכנית שלכם או גישה ל- WiFi. SMS ישן רגיל יסיים את העבודה, אך יהיה עליך להצפין תחילה. אתה יכול לעשות זאת באמצעות אפליקציה בשם בעל כינוי: SMS מוצפן.

האפליקציה משתמשת ב”אלגוריתמים מתקדמים “- אלגוריתם ECDH להסכם מפתח ובאלגוריתם AES / CBC / PKCS5P המוסיף עם 256 ביטים אלגוריתם מפתח כדי להצפין ולפענח את כל ההודעות – שמבטיחים את הפרטיות והביטחון של ההודעות שלך. מערכת ההצפנה נסובה סביב מפתחות הצפנה ציבוריים ופרטיים, וזו דרך בטוחה לטפל בה.

כדי לשלוח הודעות, האדם שאתה מנסה לשלוח אליו צריך להתקין SMS מוצפן. לאחר מכן תצטרך להחליף מפתחות ציבוריים כדי להקים ערוץ SMS מוצפן.

אתה יכול לקבל גישה לתכונות נוספות, אם כי האפליקציה לא מציינת מה הן, תמורת 1.87 דולר.

מחשבות אחרונות

שמירה על פרטיותך אינה עניין של מה בכך, במיוחד אם אתה לא רק משוחח על חתולים וסרטונים ויראליים. ממשלות מנסות תמיד להביא את הנתונים שלך למסווה של הגברת האבטחה. זה קו דק וקל לחצות אותו. מה שאתה יכול לעשות זה לקחת את העניינים לידיים שלך ולהגן על המידע שלך על הצד הטוב ביותר שאתה יכול.

האפליקציות שצייננו יעזרו לכם לעשות זאת. האות נמצא באור הזרקורים, אך הוא דורש את מספר הטלפון שלך ויש לו מעט משתמשים. זה אולי לא מקובל על חלקם, וזו הסיבה שאפליקציות אחרות, כגון Threema, Wickr ו- Wire, מופיעות ברשימה. חלקם מתאימים גם למשתמשים מרובים. אם אתה רוצה להשתמש ב- SMS, יש לנו כיסוי זה ב- SMS מוצפן.

איך אתה מרגיש לגבי פרטיות? האם אתה מתכוון לעבור ליישום טקסטים מאובטח יותר או שאתה מתכוון להישאר עם WhatsApp, Facebook Messenger או SMS רגיל? ספרו לנו בתגובות למטה. תודה שקראת.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me