מדריך מתקדם לשימוש בוורדפרס: WP Wizardry

וורדפרס היא אחת הפלטפורמות הצפופות ביותר לבניית אתר האינטרנט שלך. במדריך מתקדם זה לשימוש בוורדפרס, אנו הולכים להשוויץ בדיוק מדוע. לאורך קטעים אלה, אנו נסקור אפשרויות אופטימיזציה מתקדמות, פיתוח וורדפרס וכמה טיפים כלליים על הפלטפורמה כשאתה עושה את דרכך לקראת שליטה מלאה בה.


שלא כמו המדריכים הקודמים שלנו, לא יהיו כאן הרבה הדרכות. כשמגיעים לסוף המתקדם של וורדפרס, הדברים נעשים הרבה יותר מבולגנים. הנה, אנו מחפשים לצייד אותך בידע בסיסי בנושאים מורכבים אלה, ולא להתעמק בהם באופן מלא. אחרי הכל, כיסוי פיתוח נושא מלא לבדו היה לוקח מאמרים מרובים של יותר מ 5000 מילים.

אף על פי כן, מדריך זה נועד לדחוף אתכם לאזור הנוחות שלכם באמצעות וורדפרס, תוך שימוש בכלים הרבים המקוונים להעברת הידע שלכם על הפלטפורמה והמורכבות שבה. אם אתה מחפש גישה בסיסית יותר ל- WordPress, עיין במדריכים האחרים שלנו לפני שאתה עובר דרך זו.

 • מדריך למתחילים לשימוש בוורדפרס
 • מדריך ביניים לשימוש בוורדפרס

מיטוב מתקדם

במהלך שלושת מדריכי הוורדפרס שלנו, סקרנו צורות שונות של אופטימיזציה, החל מעריכת תמונות בסיסית ועד תוספים מתקדמים יותר כמו WP-Optimize. בקטע זה אנו נכנסים לעומק האופטימיזציה, נוגע באיך תוכל להאיץ את האתר שלך ביתר שאת באמצעות CDN, מטמון וטעינת תמונות פרוגרסיביות..

תוכן דינמי עם CDN

הדרך הטובה ביותר להפחית את זמני הטעינה באמצעות וורדפרס היא באמצעות תוכן סטטי. תוכן סטטי, כמו פוסט בבלוג, נטען הרבה יותר מהר על דף על פני תוכן דינמי, כגון קובץ CSS, אותו ניתן לאחזר ולקרוא בכל פעם שהוא מקבל שאילתה..

רשת CDN או מסירת תוכן, עושה בדיוק את זה. זה מסנן דרך התוכן הדינמי שלך, שומר אותו במטמון ומגיש אותו סטטי. ספק CDN (שהוא נפרד מספק שירותי אירוח אתרים) מחזיק כמות עצומה של שרתים ברחבי העולם בכדי לגרום לזמני טעינה להתמקד.

נניח שמרכז הנתונים הקרוב ביותר של מארח האינטרנט שלך אליך נמצא בלוס אנג’לס. למישהו שנמצא בארצות הברית יהיה זמן תגובה מהיר יותר על פני מישהו שנמצא באירופה. ההשהיה מהעברת נתוני האתר שלך תהיה ארוכה מכיוון שהיא צריכה לנסוע מרחק רב יותר.

CDN מקל על סוגיות אלה. לרשת (כל עוד היא מוניטין) יהיו שרתים ברחבי העולם, כלומר המשתמש האירופי יקבל גרסת מטמון של האתר שלך משרת קרוב יותר. המהירויות שלך יתחלפו באופן בינלאומי, ויבטיחו לך לספק את אותה חוויה לכל קהל, לא משנה היכן הוא נמצא.

בנוסף, CDN מוריד את המשאבים של מארח האינטרנט שלך. מכיוון ששרת האב אינו מקבל שאילתה בכל פעם שהאתר שלך נטען, ה- CDN יסייע במניעת דוקרני טראפיק והתקפות DDoS כדי לוודא שהאתר שלך נשאר במצב מקוון.

לכל CDN זמין יש שיטת יישום שונה במקצת, כך שלא נוכל לדרוס את הכל. במקום זאת, נתמקד ב- Cloudflare, אחד ה- CDN הפופולרי ביותר ותכונה נפוצה שראינו במהלך ביקורות הביקורות שלנו בנושא אירוח אתרים. עם זאת, חלק מהספקים כוללים גרסה חינמית של Cloudflare לכל אתר, כך שאינך צריך להתקין אותה שוב אם זה המקרה..

ראשית, עבור אל Cloudflare והירשם לחשבון בחינם. לאחר הגעת לוח המחוונים שלך, לחץ על “+ הוסף אתר” בפינה השמאלית העליונה. היכנס לתחום הוורדפרס שלך ולחץ על “התחל סריקה.”

לאחר מספר דקות, Cloudflare יביא את רשומות ה- DNS שלך וכן שתי אפשרויות. כדי לנצל את ה- CDN, בחר “CDN והגנה” מבין השניים. לרשומת הרשומה שלך (התחום שלך) אמור להיות ענן כתום מוצג בעמודה “סטטוס”. רשומות אחרות, כגון רשומות MX המשמשות לדוא”ל, אינן צריכות להשתמש ב- CDN, אז אל תדאג אם יש לך מקום ריק במצב.

המשך דרך ההגדרה לאחר שהבטחת שרשומות ה- DNS שלך מדויקות. עם זאת תמיד תוכלו לחזור ולשנות את החלק הזה, אז אל תדאגו יותר מדי אם צריך לשנות משהו אחר כך. במסך הבא תבחר את התוכנית שלך. Cloudflare הוא מעט יקר, אך התוכנית החינמית אמורה להסתדר עם רוב המשתמשים.

כעת, לאחר ש- Cloudflare למעלה, עליך להגדיר את התצורה. בעיקרו של דבר, עליך להפנות את הדומיין שלך לכיוון Cloudflare אשר, בתורו, יצביע על אירוח האינטרנט שלך. Cloudflare פשוט פועל כפרוקסי, כשלצערי לוקח קצת זמן להתקנה.

עבור לרשם הדומיינים שלך והצב את הדומיין שלך כלפי שרתי השמות של Cloudflare. לתמונת המסך שלהלן השתמשנו ב- InMotion (קרא את הסקירה שלנו ב- InMotion Hosting) אך התהליך צריך להיות פשוט למדי, לא משנה היכן הדומיין שלך נמצא.

כעת, כאשר התחום שלך מופנה אל Cloudflare, עליך להפנות את Cloudflare למארח האינטרנט שלך. היכנס ל- Cloudflare ולחץ על הכרטיסייה “DNS” בלוח המחוונים שלך. רשומת הרשומה שלך, שהיא התחום שלך, צריכה להצביע על כתובת ה- IP של השרת של מארח האינטרנט שלך. אתה יכול למצוא זאת בקלות ב- cPanel (קרא את אירוח אתרים הטוב ביותר שלנו עם cPanel) אך פשוט פנה לתמיכה אם מארח האינטרנט שלך אינו תומך בממשק זה..

לאחר מכן, Cloudflare מוגדר לשימוש באתר וורדפרס שלך. ובכל זאת, ישנו תוסף ייעודי שיכול להפוך את ניהול Cloudflare לפשוט בתוך לוח המחוונים של וורדפרס. פשוט התקן והפעל את ההנחיות והיית צריך להיות בסדר. הדבר היחיד שתצטרך הוא מפתח API של Cloudflare שתוכל למצוא כאן.

התוסף הזה די נהדר, במיוחד אם יש לכם תוכנית בתשלום. אתה יכול לראות את רוחב הפס שמירת Cloudflare, את הבקשות הנכנסות ל- CDN ואת מספר המבקרים הייחודיים שהוא הציג. חברים בתשלום יוכלו גם להגדיר את חומת האש של יישומי האינטרנט והגנת DDoS מתקדמת בתוך התוסף.

טעינת תמונות מתקדמת

במדריך הקודם שלנו דיברנו על אופטימיזציה של התמונות שלך לשימוש באינטרנט באמצעות התאמות גודל ורזולוציה וכן כמה תוספים לחתוך את כל השומן האפשרי. עם זאת, אתה יכול לעשות יותר כדי לצמצם את זמן הטעינה עם תמונות.

המפתח לגלח כמה שברים של אלפיות השנייה עם תמונות הוא טעינת תמונות מתקדמת. אולם אין זה דומה לטעינת תמונות מגיבה, מכיוון שלעתים קרובות ניתן להתבלבל בין השניים. טעינת תמונות מתקדמת מתייחסת כאשר התמונה נטענת בדף ואילו טעינה מגיבה עוסקת בפריסה הכוללת של האתר שלך.

בעיקרו של דבר, תמונות המוגדרות לטעינה בהדרגה לא יועלו בפועל בדף עד שמשתמש יגלול מטה אליהן. זה מצמצם את המתח על השרת על ידי טעינת רק מה שמופיע “מעל הקפל” ​​כשמישהו נוחת באתר שלך.

אתה יכול להגדיר את כל התמונות שלך לטעון בהדרגה דרך HTML, אך זהו תהליך מפרך למדי. במקום זאת, אנו ממליצים להתקין תוסף טעינה עצלן לטיפול בעבודת הרגליים עבורך. רוב התוספים יכולים לעצל גם תגובות וסרטונים, אז קחו זאת בחשבון. להלן כמה מהמועדפים שלנו:

 • עומס עצל A3
 • BJ Lazy Load
 • מגילה אינסופית – טעון עוד של אייאקס

ניתן לבצע אופטימיזציה לפני העלאה גם כן. כאמור במדריך הקודם שלנו, אנו ממליצים על קבצי png עבור כל גרפיקה או צילום מסך, שכן הפורמט אינו נשבר באותה קלות תחת דחיסה. לעומת זאת, תצלומים מתאימים הרבה יותר כמו .jpgs.

ברוב המקרים, תמונות הן קבצים מאסיביים, ואפילו לאחר שינוי גודל זה לוקח זמן לטעון בדף אינטרנט. רוב היישומים לעריכת תמונות ייצאו קו .jpg ממוטב בסיסי, קובץ קטן מעט יותר ששומר על כמה שיותר פרטים באמצעות דחיסה..

Jpgs מתקדמים מעט גדולים יותר, אך משתמשים בשיטת טעינה שונה. במקום לנסות לטעון את כל התמונה שורה אחר שורה, .jpg מתקדמת יטען קבוצות של שורות לאורך פרק זמן ארוך יותר, ויעניק את תפיסת התמונה בדף שלך, אך יאפשר יותר זמן לטעון אותה. זה כמו לטעון סרטון YouTube ב- SD למשך כמה שניות לפני שהוא קופץ אוטומטית ל- HD (אם כי הטכנולוגיה שונה).

זה בהחלט אמצעי אופטימיזציה משני לשימוש בטעינה עצלה. לא תחסוך מקום בשרת שלך וזמן הטעינה הכולל של העמוד שלך לא ישפיע. עם זאת, זה יכול לפתור את סוגיית התמונה המופיעה באקראי לדף לאחר הטעינה.

במיוחד. Jpgs מתקדמת פועל בצורה הטובה ביותר עבור קבצי תמונה גדולים. Jpgs קטנות צריכות להיות בסדר בתבנית הבסיס מכיוון שהן נטענות די מהר בכל דף אינטרנט. אם ברצונך לצלם תמונות ברזולוציה גבוהה, jpgs מתקדמת יבטיח שאין כתם שחור בדף שלך בזמן שהתמונה נטענת.

מבט על מטמון וורדפרס

במדריך הקודם שלנו, אנו תדריך את זיכרון המטמון של וורדפרס ומדוע חשוב לזרז את הדברים באתר שלך. עם זאת לא חקרנו מדוע זה המקרה. כאן, נבדוק במטמון וורדפרס ביתר פירוט מדוע הוא מאיץ את האתר שלך ומדוע, בחלק מהמקרים, זה יכול לשבור את הנושא שלך.

נתחיל בהבנה ממש מה זה. כשמישהו מקליד את כתובת האתר שלך ופוגע ב- “enter”, מתחיל להעביר קבצים מהשרת אל מכונת היעד. בעיקרו של דבר, מישהו מבקר באתר שלך, וורדפרס מחפש את כל הקבצים במסד הנתונים ושרת האינטרנט אוסף את הנתונים לדף HTML שיועבר למשתמש..

עם זאת, יש בעיה בגישה זו. וורדפרס מייצרת תוכן באופן דינמי שמשמעותו בכל פעם שמשתמש נוחת באתר שלך, תוכן טרי נטען, גם אם הם היו שם בעבר. זה בעיקר מיותר מכיוון שסביר להניח שפוסט בבלוג ועיצוב כללי של האתר שלך לא ישתנו ביום יום.

כאן נכנס למטמון. זה יוצר גרסה סטטית של התוכן שלך ומספק את זה במקום זאת, כלומר כשמבקרים חוזרים מגיעים לאתר שלך, הם יראו גרסה במטמון שצריכה להיות הרבה יותר מהירה. זה עושה שימוש חוזר בנתונים, ממזער את הזרימה בין שרת למשתמש.

קיימים שני סוגים של מטמון: צד לקוח וצד השרת. המטמון בצד הלקוח אינו בשליטתך. הוא משמש ברוב הדפדפנים המודרניים כדי להאיץ את זמני הטעינה על ידי שימוש חוזר בנתונים שהורדת בעבר. האתר שלך (כל עוד הוא משודך לדפדפן מודרני) כבר מבצע מטמון בצד הלקוח.

התחום שלך הוא בצד השרת. ישנם פרוטוקולי מטמון שונים המרכיבים את כל המרחב של מטמון וורדפרס. להלן תיאור קצר של כל אחד מהם:

 • מטמון דף: צורת המטמון הטהורה ביותר. זהו התהליך המאחסן סטטי קבצי HTML ומגיש אותם מהמטמון. המשמעות היא פחות ביצוע של סקריפטים של PHP ושאילתות מסד נתונים של MySQL
 • מטמון מסדי נתונים: הכוונה היא במטמון לתוצאה של שאילתת מסד נתונים מסוימת. במקום בוורדפרס תחפש משהו במסד הנתונים בכל פעם, התוצאה נשמרת במטמון וורדפרס תטען את זה במקום זאת. עם זאת, יהיה עליך לנקות את המטמון בכל פעם שאתה מעדכן את מסד הנתונים
 • מטמון אובייקטים: מטמון אובייקטים מובנה בוורדפרס מה- go-go. זה דומה למטמון במטמון, אך מסתכל על התוצאות של שאילתות חוזרות. לא תצטרכו להתעסק כאן כמו שוורדפרס תאחסן אוטומטית חפצים במטמון מהמערכת שנקבעה
 • מטמון אופקוד: וורדפרס משתמשת ברשימה של סקריפטים של PHP בליבה. בכל פעם שמפעיל סקריפט PHP, עליו להיות מורכב על מנת ליצור קוד הפעלה. מטמון Opcode בעצם לוקח את התוצאה של מהדר PHP למטמון במטרה לצמצם את מספר ההוצאות להורג.

תבינו שמטמון דורש אחסון כלשהו. אירוח משותף (עליו תוכלו ללמוד במדריך הטוב ביותר שלנו לאירוח אתרים) מספק בדרך כלל אחסון בדיסק הקשיח, כלומר המטמון שלכם יתפוס מקום בכונן הקשיח. VPS ושרתים ייעודיים יכולים לנצל זיכרון RAM ייעודי, זיכרון מהיר בהרבה שיאיץ את הקובץ השמור שלך. הקפד לקרוא את סקירת DreamHost שלנו כדי ללמוד על תוכנית VPS של WordPress שהיא מצוינת.

כעת, מטמון נראה כמו חלום בתיאוריה, אך יכול להיות קצת כאב בפועל. אתרי אינטרנט מודרניים כוללים תכונות דינמיות רבות שמתעדכנות גם מבלי לשנות דבר אחד. לדוגמה, עדכון האינסטגרם שלך יתעדכן כל העת למרות שאתה לא מבצע שינויים באתר שלך.

התוכן הדינמי המעודכן כל הזמן יישבר תחילה כשמטמון, לא מתעדכן בכל פעם שמישהו נוחת באתר שלך. המטמון מתייחס לכל מה שאחסן בעבר, כלומר אלמנטים כאלה לא יטענו מחדש.

אלמנטים כאלו נשברים רק אם הם משתמשים ב- PHP לביצוע מכיוון שמטמון Opcode מאחסן את הפלט. הפיתרון הטוב ביותר הוא להסתמך על תוספים או ווידג’טים המשתמשים ב- JavaScript או AJAX כדי ליצור פלט שכן אלה פועלים מצד הדפדפן. בכך, גם כאשר מטמון דפים, הדפדפן יפיק תכונות דינמיות.

אם אתה מסתמך על תכונה ספציפית המשתמשת ב- PHP, הפיתרון הטוב ביותר הוא פשוט לכבות את המטמון בדף המסוים הזה. זה יכול להשפיע על המהירויות שלך, אך עדיף שיהיה אתר איטי פונקציונאלי ואז מהיר שבור.

נתנו כמה המלצות במדריך הקודם שלנו לתוספי מטמון. לעיון מהיר, הנה שלושת המועדפים שלנו:

 • מטמון סופר WP
 • מטמון סה”כ W3
 • אופטימיזציה של מהירות הדבש

אפשרויות עיצוב מתקדמות

עם ידע בנושאים, תוספים וסרגליים של ילדים, אנו מעוניינים להיכנס לכמה אפשרויות עיצוב מתקדמות יותר בוורדפרס. אנו הולכים להגדיר את השפות המשמשות לפיתוח ב- WordPress וכן נעבור בקצרה כיצד ליישם אותן בפלטפורמה.

לפני שנצלול לפיתוח תוסף משלך, אנו רוצים להגדיר כמה מונחים. אם אתה מכיר HTML, CSS, Javascript ו- PHP, אל תהסס לדלג קדימה. לגבי מתחילים חדשים, אנו נבדיל את הארבעה, אך וודא שאתה לומד את השפות אם אתה מעוניין בפיתוח תוסף או נושא..

HTML

HTML, או HyperText Markup Language, מטפל בכל תוכן האתר שלך. שפה זו היא אבן הפינה של אתר האינטרנט שלך. דפדפני האינטרנט מביאים קבצי HTML כשאתה ניגש לאתר שלך ומתרגמים את הסקריפט לתוכן שלך.

דרך טובה להגיע להבנה בסיסית של HTML היא לעבור לעורך הטקסט בוורדפרס. כאן תראה פונקציות בסיסיות כמו הטמעת סרטונים, הוספת שינויים בטקסט והוספת תמונות.

זהו המבנה הבסיסי של אתר האינטרנט שלך. אם נעשה אנלוגיה לבניין, HTML יהיה הבניין עצמו, ללא תלות במה שעשוי להיות בתוכו.

CSS

CSS או גיליונות סגנון מדורגים, מטפלים במראה הכללי והסטיילינג של אתר האינטרנט שלך. זה אומר כיצד מוצגים פוסטים, כיצד מופיעות תמונות בדף, הצבעים, הגופנים וכו ‘. כל מה שקשור לאיך שנראה האתר שלך מטופל על ידי CSS.

למרות שניתן לעשות סטיילינג כלשהו באמצעות HTML, כמו שינוי גופן, CSS מטפל במראה הכללי של האתר שלך החל על כל הפוסטים או הדפים. זה מספק שליטה רבה יותר על הצבעים האוניברסאליים, הפריסה והגופן של אתר האינטרנט שלך, נפרדים מכל הגדרות בודדות.

המשך עם אנלוגיית הבניין שלנו, CSS יהיה עבודת הצבע והמראה הכללי של הבניין, כמו גם החדרים שבתוכו. HTML מטפל בתוכן, CSS מטפל בסטיילינג.

JavaScript

בעזרת גימור הטכנולוגיות המרכיבות כל אתר אינטרנט, JavaScript מטפל בהיענות לאתר שלך. זה לא משמש רק לתמונת פרלקס מסודרת (למרות שהיא משמשת למטרה זו) אלא כל אינטראקציה שיש למישהו עם האתר שלך.

המשמעות היא שימוש בסרגל החיפוש, לחיצה על תמונה או ביצוע קישור. JavaScript הוא המאפשר לאתר שלך להגיב על קלט המשתמשים, לא משנה כמה הוא בסיסי. לצורך פיתוח תוספים ועיצוביות, לא תצטרך לעשות הרבה עם JS.

מבחינת הבניין שלנו, JavaScript מושווה בקלות רבה יותר לדלתות, מעליות וכו ‘. הוא הופך את לוח הבטון הפתגם למשהו פונקציונלי.

PHP

PHP, או Hypertext Preprocessor, היא שפת סקריפט בצד השרת המשמשת בפיתוח אינטרנט אחורי עם MySQL. זה משמש לתמרון דפי אינטרנט שנוצרו עם HTML. לכל אתר תהיה שפת סקריפטים אחת בצד השרת כדי לבצע סקריפטים ב- HTML.

זה יכול להיות Java (לא JavaScript, דברים שונים), PHP או Python. בשונה משלושת הגדולים שרצים דרך דפדפן האינטרנט, סקריפטים של PHP מבוצעים בשרת עצמו. בדרך כלל זה אומר לאחסן ולקחת נתונים ממסד נתונים של MySQL.

רוב אתרי וורדפרס משתמשים ב- PHP, ולכן הכי חשוב שתלמדו אותו באמצעות Java או Python אם אתם מתכוונים לפתח על הפלטפורמה. עבור הבניין שלנו, PHP יהיה האדריכל והקבלן שגרם לזה לקרות.

כתיבת התוסף שלך

סקרנו רשימה מסיבית של תוספים בין שלושת מדריכי הוורדפרס שלנו. הנה, אנו הולכים לפרט כיצד תוכלו להכין בעצמכם. עם זאת, עליך לשים לב שלא מדובר במדריך ל- PHP. אם אין לך שום ידע ב- PHP, ייתכן שתוכל לעקוב אחר המדריך הקטן שלנו כאן, אך לא יהיה לזה יישום מעשי רב עד שתלמד את השפה..

בואו נתחיל במה שהוא למעשה תוסף. בעיקרון זה רק סקריפט PHP שמשנה משהו באתר שלך. ערכות נושא משנות את מראה האתר שלך והתוספים משנים את אופן פעולתו.

זה נשמע מספיק בסיסי אבל לשניים למעשה יש הרבה קרוסאובר. כאמור במדריך הביניים שלנו, לכל נושא יש קובץ פונקציות.php המטפל בהתנהלות האתר שלך. תוכל לערוך את הקובץ הזה בכדי להשיג את מה שאתה הולך עם תוסף, אך זה לא תמיד מעשי.

שינוי כמו אורך ההודעה או גודל הפרק יכול בקלות להיות שונה בקובצי העיצוב שלך, אך משהו אינטנסיבי יותר, כמו רשימת תפוצה, מתאים יותר לתוסף משלו..

יצירת תוסף זה למעשה מת פשוט עם וורדפרס. גש לאתר שלך דרך FTP והלך בדרך “public_html > wp-content > תוספים. ” צור מדריך חדש וקרא לו מה שאתה רוצה. ללימוד זה, אנו נקרא לזה “myplugin.”

פתח את NotePad או כל עורך תסריטים והזן את הדברים הבאים:

<?php

  / *

  שם התוסף: התוסף שלי

  URI של תוסף: http://my-fake-plugin.com

  תיאור: >-

 אני יכול להוסיף תוספים לוורדפרס

  גרסה: 1.0

  מחבר: מפתח התוספים

  URI המחבר: http://plugin-developer.com

  רישיון: GPL2

  * /

?>

שים קובץ זה בתיקיה שיצרת זה עתה וקרא לו בשם “myplugin.php.” מבין כל האפשרויות כאן, רק שם התוסף נדרש, אך כדאי להוסיף כמה שיותר פרטים אם אתה מתכוון להפיץ את התוסף באופן מקוון.

לאחר העלאת הקובץ תוכלו להיכנס ללוח המחוונים של וורדפרס ולהפעיל אותו. כמובן שזה לא יעשה כלום, אבל זו רק הדגמה כדי להראות לכם איך התהליך עובד. תלוי בעצם לכתוב את התסריט.

זה לא תמיד פשוט כמו להקליד את התסריט שלך ולזרוק אותו לתיקיה. לפעמים עדיף לפרק את התוסף למספר קבצים בהתאם לצורך. אם אתה חדש בתהליך הפיתוח, אנו ממליצים לעיין בסקריפטים של תוספים פופולריים כדי לראות כיצד הם מובנים.

לפני שנעבור לנושאים, אנו רוצים לרשום הערות על דברים שכל התוספים זקוקים להם. וורדפרס מספקת שלושה ווים כדי לוודא שהתוסף שלך מאחסן מידע רק כשהוא מופעל ולוקח איתו את כל הנתונים האלה כשהוא מבוטל או מסיר את ההתקנה..

 • register_activation_hook (): זו הפונקציה הפועלת כאשר התוסף שלך מופעל בתוך WordPress. זה הוו שמכונה כאשר התוסף פעיל ומבצע את הפונקציה הראשונה בסקריפט.
 • register_deactivation_hook (): כמו הקרס שלמעלה, זה מעורר את וורדפרס להפעיל פונקציה כאשר התוסף מושבת. בדרך כלל לא תמחק כאן נתונים, אך תקצץ את השומן המיותר כאשר הפלאגין אינו פעיל.
 • register_uninstall_hook (): זו הפונקציה הפועלת כאשר התוסף שלך נמחק בלוח המחוונים של וורדפרס. זה אזור טוב למחוק את כל הנתונים שנותרו על ידי התוסף. על התוסף להיות מסוגל לפעול בנפרד מהוו, בכדי שהוא יתקין כראוי. אם אינך יכול להגיע לשם, יהיה עליך ליצור קובץ uninstall.php.

איננו יכולים להיכנס לפרטים הקטנים של פיתוח תוסף משלך מכיוון שהוא דורש כל רעיון שיש לך ולעתים קרובות ניסיון כלשהו בתחום סקריפטים. אם יש לכם את שניכם, אנו ממליצים שתבדקו את ספר התוספים של וורדפרס בכדי ללמוד את התוספות והיציאות של המערכת..

כתיבת נושא משלך

יש תוסף לכל דבר, והפיתוח די מעורב אם אתה זקוק למשהו שתמצא במאגר התוספים. עבור רבים פיתוח נושא הוא הרבה יותר פרקטי. עם זאת, תזדקק לידע על CSS ו- PHP כדי לבצע פיתוח נושא משלך.

מחוץ לידע זה, פיתוח נושא הוא די פשוט. אנו בונים על המידע שבמדריך הביניים שלנו בנושאי ילדים, אז וודאו שקראתם לפני שתמשיכו (הקישור למעלה).

ישנן שתי אפשרויות לפיתוח נושא משלך: באמצעות עבודת מסגרת או מאפס. אנו ממליצים לראשון מכיוון שתוכלו להתחיל לפעול די מהר תוך שמירה על שליטה על עיצוב האתר שלכם.

זה אותו תהליך של שימוש בערכת נושא לילד בוורדפרס. במקרה זה, המסגרת היא נושא ההורה ונושא ילדכם מטפל בכל הסטיילינג. הפעל את התהליך במדריך הקודם להתקנת מסגרת נושא ויצירת קובץ style.css ופונקציות.php כדי לקשור את השניים יחד.

כל מסגרת שונה, ממש כמו כל נושא. חלקם מגיעים עם תג מחיר וחלקם מגיעים עם תכונות שונות משל אחרים. הקפד להסתכל סביבך כדי למצוא אחד המתאים ביותר לצרכים שלך. הנה שלושה מהמועדפים שלנו:

 • בראשית
 • גנטרי
 • ליבת היברידית

פיתוח נושא משלך בלבד טכנית דורש שני קבצים: index.php ו- style.css. עם זאת, נושאים רבים כוללים מספר קבצים נוספים לציון הכותרת העליונה, כותרת התחתונה וסרגל הצד של דף אינטרנט. להלן תיאור קצר של הקבצים שיש לרוב העיצובים:

 • index.php: ליבת הנושא שלך. זהו האזור העיקרי שיציין היכן ממוקמות כל אפשרויות העיצוב שלך. בכינויו הוא אינדקס עבור הנושא שלך
 • style.css: זהו המראה הכללי של האתר שלך. כאן תגדירו את הצבעים, הגופנים, המרווח וכו ‘של התוכן הראשי
 • header.php: הסקריפט ליצירת כל פרטי הכותרות, כולל לוגו, תפריט ראשי וכו ‘
 • sidebar.php: כל המידע על אופן הפעולה של סרגל הצדדי בנושא שלך. עיין במדריך למתחילים שלנו (מקושר למעלה) למידע נוסף על סרגל צידי
 • footer.php: הסבר עצמי כמו השלושה האחרונים, זה מטפל בחלק הכותרת התחתונה של האתר שלך

המטרה שלך היא להתחיל עם קובץ אינדקס, באמצעות מסגרת כמו Bootstrap כדי להתחיל ולהרחיב עליו על ידי פריצת הקובץ לקבצים נפרדים לכותרות עליונות, כותרות תחתונות וסרגל צדדי. כמו תוספים, תרגיל טוב הוא לעבור על קבצי הנושא הכלולים בוורדפרס כדי לראות כיצד הם מובנים.

במקרים רבים, אימוץ מסגרת לבניית הנושא שלכם הוא הדרך הטובה ביותר ללכת. זה יוציא את כל הסקריפטים הבסיסיים מהדרך כך שיהיה לך אתר פונקציונלי ויאפשר לך לחזור ולבצע שינויים בעיצוב הכללי של זה.

אם אתה רוצה לנסות לעצמך, התכונן לטיול הארוך. זה לא קשה כמו פיתוח תוספים במובנים רבים, אבל הרבה יותר זמן. עיין בספר העיצוב של WordPress כדי ללמוד הכל על הפורמט והמבנה של הנושא שלך.

טיפים כלליים של וורדפרס

עם המורכבות של וורדפרס, קל ללכת לאיבוד בכל ההיבוב. כקשת לסדרת שלושת החלקים שלנו בנושא וורדפרס, אנו הולכים לתת לך כמה טיפים כלליים לשימוש ב- CMS כדי שתוכל להפעיל את האתר שלך כראוי.

תשאיר את זה פשוט

מעל לכל, חשוב לשמור על וורדפרס בצורה פשוטה ככל שתוכל. המון תוספים, סטיילינג בהתאמה אישית ועיצובים פוסטים מורכבים לעתים רחוקות משתלם שום דבר חיובי עבור האתר שלך. התוצאות הן לרוב זמני טעינה איטיים, חוסר תאימות של תוספים ודפי אינטרנט מקולקלים.

הפעל את האתר שלך עם רק התוספים החשובים ואפשרויות הסגנון. עם כמות הנתונים שמעבירה וורדפרס, כל תוסף או אפשרות אקסטרווגנטית רק מוסיפים לזמן הטעינה שהוא כבר ארוך למדי. אם אתה רוצה משהו נוצץ, היה מוכן לעשות אופטימיזציה רצינית או להשתמש במקום זאת בונה אתרים.

אם אתה נמצא בקידוד של הדברים, זה אומר לא להתמכר לעצמך. שמור על קוד נקי ונסה לא לעשות משהו מפואר אם אתה מפתח תוסף או נושא משלך. בסופו של דבר, זה פשוט מקשה על סקריפט וורדפרס לבצע.

עדכן לעתים קרובות

איננו יכולים להדגיש נקודה זו מספיק. וורדפרס היא פלטפורמה שמתפתחת כל הזמן עם הרבה חלקים נעים. עדכון על תוסף או פיצ’ר אחד עלול לגרום לחוסר התאמה עם אחר המוביל לאתר שבור או מושבת.

ברגע שעדכון ייכנס פנימה, יישם אותו באתר שלך. במקרים מסוימים זה יכול לגרום לאי תאימות, לכן הקפד לגבות את האתר שלך (אותו נסקור בסעיף הבא), כך שתוכל לחזור למקרה שזה יקרה.

עם זאת עדיף להמשיך ולעדכן. ישיבה על ערימת שינויים מאסיבית רק תאט את האתר שלך, וגם אם אתה נתקל בפריח של תוסף עם עדכון של אחר, אתה יכול להמליץ ​​על המפתחים כדי שיוכלו להריץ תיקון חם..

גיבוי ללא הרף

לאחר ביצוע כל העבודות באתר וורדפרס שלך, זה היה מזיק לאבד אותה לפרץ או לשרת מפוצץ. אמנם זה לא סביר, עליך לגבות את האתר שלך לעתים קרובות ככל שתוכל להשתמש באחד משירותי הגיבוי המקוונים הטובים ביותר.

ישנם המון תוספים של וורדפרס שמשתלבים עם גיבוי מקוון ואחסון ענן בכדי להעניק יתירות לאתר שלך. אחת האפשרויות הטובות ביותר לכך היא UpdraftPlus המאפשרת לך לאחסן את הגיבויים שלך ישירות ב- Dropbox (קרא את סקירת Dropbox שלנו) או ב- Google Drive (קרא את סקירת Google Drive שלנו).

אין זה סביר כי נתוני האתר שלך יימחקו לחלוטין אך בהחלט יתאפשרו. זה מס קטן לשלם עבור שקט נפשי שבוודאי ישלם דיבידנדים במקרה הקטסטרופלי שאחד מהנתונים שלך יאבד.

מחשבות אחרונות

עם זה, ריכזנו את הקורס לשלושת החלקים שלנו ללימוד וורדפרס. למרות שסיקרנו רבות במהלך המדריכים הללו, יש עוד הרבה מה ללמוד על הרציף. הקפד לקרוא את קודקס הוורדפרס כדי ללמוד כל מה שלא מכוסה כאן.

אפילו עם כל הידע של וורדפרס, זה מאמץ לשווא אם אין לך מארח אינטרנט יציב לביצוע האתר שלך. הקפד לבדוק את אירוח אתרים הטוב ביותר עבור וורדפרס כדי להבטיח שכל העבודה הקשה שלך תואמת לשרת יציב.

אילו עוד שאלות וורדפרס יש לך? נודיע בתגובות למטה וכמו תמיד תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map