כיצד לעצור את Windows 10 מרישום נתונים אישיים

מערכת ההפעלה Windows היא בקלות אחת מחלקי התוכנה הנרחבים והשכיחים ביותר שפותחו, וכך גם נהלי רישום נתונים של Windows 10. בראשית ימי ענף המחשבים האישיים, חלונות ואפל היו שני המתחרים הגדולים, וכמעט כולם שמעו את השמות, ביל גייטס וסטיב ג’ובס..© digitalpimp.

בעוד שאפל נקטה בגישה לנסות ליצור את התוכנה האיכותית ביותר האפשרית, האסטרטגיה של מיקרוסופט הייתה “לייצר המוני” תוכנה, שתביא אותה לזמינה במערכות נוספות..

ככאלה, חלונות נחשבים לעתים קרובות כמערכת הפעלה נחותה – המלאה באגים ווירוסים. למרות שיש ויכוחים הוגנים ביחס ליתרונות של אחת ממערכות ההפעלה, יש גרעין של אמת ברעיון שמערכת חלונות נחותה.

רישום נתונים של Windows 10 – פגמים וחסרונות

ראשית כל, שמעולם לא שמע על כך שמערכת חלונות נכשלת בכל פעם שהיא נחשפת ל:

 • נגיף
 • תוכנות פרסום
 • תוכנות זדוניות
 • טרויאני

וקוד זדוני אחר (שרובו נכתב עבור Windows), בהשוואה למערכות הפעלה אחרות. אבל וירוסים אינם הבעיה הגדולה ביותר.

תאמינו או לא, גרסאות רבות של Windows מכילות הגדרות ברירת מחדל, מוסתרות בכוונה מהמשתמש הממוצע, שנועדו לקצור המון סירות של נתונים אישיים..

נראה שיש הרבה ספקולציות מדוע ההגדרות הללו קיימות מלכתחילה; מיקרוסופט טוענת שאיסוף נתונים מסייע בשיפור חוויית המשתמש, עם זאת, אני נשאר ספקן לגבי טענה זו.

למרות שטרשת נפוצה טוענת שהם אוספים מידע אישי כדי לשפר את התוכנה או השירות שלהם, הסיבה הסבירה יותר היא המעורבות ושיתוף הפעולה של מיקרוסופט עם ה- NSA.

סביר להניח שהוחדרו רבות מהגדרות אלה לקוד לפי מבחן ה- NSA, כחלק משערוריית האזנות הסתר שלהם (PRISM) שיצרה דלתות אחוריות ל:

 • מיקרוסופט
 • גוגל
 • תפוח עץ

Windows 10 הוא הפולש הגרוע ביותר לפרטיות עד כה, ונועד לגנוב מידע אישי יותר מכל גרסה קודמת אחרת של Windows. סוגי הנתונים שהם אוספים ירתעו אותך ויתדהמו, ונכון לכבות ולהקטין הגדרות אלה כדי להגן על פרטיותך..

הגדלת הפרטיות במהלך ההתקנה

הדרך הקלה ביותר למנוע מ- Windows 10 לאסוף נתונים היא להשבית את ההגדרות הפוגעניות הללו מההתחלה. לרוע המזל, רבים מהם מופעלים כברירת מחדל, כך שתצטרך להתאים אישית את תהליך ההתקנה, ובטל את הסכמתך לאפשרות ההגדרה של Express..

מיקרוסופט מבצעת את העובדה כי להרבה משתמשים אין מושג לגבי ההבדלים בין:

 • התקנה בהתאמה אישית
 • הגדרת אקספרס

ומכיוון שרוב האנשים עצלנים, הם עוברים בדרך של הכי פחות התנגדות. החדשות הטובות הן שלא צריך הרבה ידע טכני כדי להשבית את ההגדרות הפולשניות, שכוללות אפילו קבצים המאוחסנים באמצעות שירות OneDrive של מיקרוסופט..

כמו כן, Windows 10 יאסוף:

 • נתוני קשר
 • קלט מגע
 • מידע על לוח השנה
 • פעילויות גלישה
 • נתוני מיקום
 • משיכות מקשים
 • נתוני Wi-Fi

עם זאת, הבין שכמה מההגדרות סוחרות פונקציונליות לצורך פרטיות ואבטחה. לעניות דעתי, החילופים הללו הם מינימליים ולא ישפיעו באופן משמעותי על חוויית המשתמש שלך.

כתוספת הטבה, השבתת חלק מהגדרות אלה, מגדילה את ביצועי מערכת ההפעלה, על ידי כיבוי תהליכי רקע שאחרים יקללו את הזיכרון ואת כוח המעבד..

אם כבר התקנת את Windows 10, אל תדאג – נעבור גם על ההליך הידני. יתר על כן, גם לאחר השבתת הגדרות ברירת המחדל במהלך ההתקנה, יש צורך לאמת שהן אכן מושבתות.

לאחר טעינת אמצעי ההתקנה של Windows 10, המסך הראשון יספק אחת משתי אפשרויות:

הגדרת אקספרס או אפשרות ל התאם אישית את ההגדרות.

בפינה השמאלית התחתונה של המסך הכחול, חפש את האפשרות “התאם אישית הגדרות”.

במסך הבא תוצג בפניך דף המכיל ארבע אפשרויות הפעלה / כיבוי. יש להגדיר כברירת מחדל את כל ההגדרות כ- “פועל”, אך אנו רוצים להשבית את כל הארבע, ולוודא שהן מוגדרות כ- “כבוי.”

הבעיות ביותר בהגדרות אלה, לדעתי, הן נתוני המיקום. זה פשוט לא עסקיהם שבהם אני משתמש במחשב Windows 10 שלי! מדוע לכל הרוחות הם היו זקוקים למידע הזה?

לחץ על “הבא” כדי להמשיך בהתקנה.

בדף הבא, ישנן מספר הגדרות נוספות שאתה מאי רוצה להשבית.

אני ממליץ להשבית את כולם, אך השתמש בשיקול דעתך ושיקול דעתך. בפרט, הייתי ממליץ להשבית את הדברים הבאים להגברת האבטחה:

 • גלישה חזויה באינטרנט
 • חוש Wi-Fi
 • התחברות אוטומטית ל- Wi-Fi פתוח

קישור התקנת Windows 10 שלך לחשבון Microsoft

לחץ על “הבא” כדי להיכנס לשלב הבא בהתקנה. כעת יש לך אפשרות לבחור: השתמש בחשבון משתמש מקומי או כניסה באמצעות חשבון מיקרוסופט חדש או קיים. שוב, יש כאן קצת פיתרון, אבל זה הרבה יותר בטוח להשתמש בחשבון משתמש מקומי.

לרוע המזל, שימוש בחשבון מקומי יבטל את היכולת לסנכרן הגדרות ונתונים ספציפיים של מיקרוסופט בין מכשירי Windows. ישנם שירותים רבים של צדדים שלישיים, כגון SugarSync, שיספקו את אותם תכונות – כמה מהם אפילו בחינם.

אם ברצונך להגדיר משתמש מקומי, לחץ על “צור חשבון חדש” במקום להקליד את שם המשתמש והסיסמה הקיימים שלך.

כמו כן, הקפד לבחור באפשרות שכותרתה “כניסה ללא חשבון Microsoft.” חשבון מיקרוסופט הוא ההגדרה האחרונה שהיינו צריכים להשבית במהלך ההתקנה, אך אנו רחוקים מלהסתיים. המשך בתהליך ההתקנה והיכנס למערכת Windows 10 החדשה שלך.

השבתת קורטנה

קורטנה היא גרסת חלונות של סירי של אפל, ושמה מגיע מדמות בסדרת משחקי הוילו. לרוע המזל, קורטנה מהווה גם איום אבטחה, שיחזיר הרבה מידע פרטי לשרתי מיקרוסופט.

שוב, השתמש בשיקול דעתך, אך אני ממליץ לכבות אותה.

כדי לכבות את Cortana, לחץ על כפתור Windows והקלד טקסט כדי להרים את חלון החיפוש. יופיע סמל הגדרות, המכיל את ההגדרות של קורטנה. לחלופין, אתה יכול לבחור להגביל את הפונקציונליות של Cortana, במקום לכבות אותה לחלוטין.

אפשרויות משוב

יש גם את ההגדרה אפשרויות משוב מעיקות. בגירסאות ביתיות של Windows 10, הגדרה זו אינה יכולה להיות מושבתת לחלוטין, מוגבלת רק.

כאשר היא מוגדרת להגדרה הבסיסית ביותר, היא תעביר מידע מוגבל רק למיקרוסופט באופן אנונימי. למרבה הצער, רק למהדורות Enterprise ושרת יש אפשרות להשבית תכונה זו.

כך תשבית את זה:

עדכוני Windows

כברירת מחדל, Windows 10 משתמש במערכת P2P לצורך עדכונים. אני חושב שזה די חכם מצידם של מיקרוסופט מכיוון שזה מוריד את הנטל המוטל על שרתי העדכונים שלהם.

אבל זה גם לא בטוח מאחר שהאקר יכול לנסות לכווץ מחדש את המערכת ולהוריד עדכון זדוני. בנוסף, משתמשים אחרים יכולים לראות את כתובת ה- IP שלך בנחיל P2P.

כדי להשבית תכונה זו ולהוריד עדכונים משרתי Windows מאומתים, נווט שוב ​​לתפריט ההגדרות ודפדף בין:

אם תרצה, ניתן להוריד עדכוני P2P ממחשבים המחוברים לרשת LAN המקומית המתאימה לרשת ביתית עם התקנות אחרות של Windows 10..

עם זאת, שיטה זו עלולה להיות מסוכנת בחיבורי אינטרנט ציבוריים – כגון Wi-Fi בבית קפה מקומי.

השבתת OneDrive

OneDrive הוא פיתרון האחסון בענן של מיקרוסופט, והוא לא מאובטח לשמצה בגלל פגמי אבטחה ומעורבות NSA. כדי להשבית אותו ב- Windows 10, לחץ על החץ למעלה במגש המערכת, ואז לחץ על OneDrive ולבסוף על הגדרות.

שקול להשבית את ההגדרות הבאות:

 • “הרשה לי להשתמש ב- OneDrive כדי להביא כל אחד מהקבצים שלי במחשב זה”
 • “התחל את OneDrive באופן אוטומטי כשאני נכנס ל- Windows”
 • “השתמש ב- Office כדי לעבוד על קבצים עם אנשים אחרים בו זמנית.”

מסיבה זו או אחרת, אם אינך יכול להיפרד מ- OneDrive, זה בסדר להשאיר אותה מופעלת. עם זאת, השימוש ב- OneDrive יכול להיות שמשמעותו של נתונים אישיים במסד נתונים של NSA – עמוק בתוך מעי Ft. Meade.

לסיכום…

ככל שגירסאות ישנות של Windows מתיישנות ומאבדות תמיכה, משתמשים יותר נאלצים לשדרג ל- Windows 10.

אבל ריבוי תהליכי והגדרות הרקע שמעבירים את המידע האישי של האנשים חזרה לשרתי מיקרוסופט, שאולי בסופו של דבר נמצאים בידי סוכנויות ממשלתיות כמו ה- NSA, צריכים להפסיק.

הדרך הטובה ביותר להגביר את האבטחה והפרטיות היא להשבית את הגדרות רישום הנתונים של Windows 10 במהלך ההתקנה, אך ניתן לבטל אותן גם באופן ידני לאחר שדרוג או הגדרת Express..

מרבית שירותי האינטרנט כבר עברו לענן, אך לא כל שירותי הענן מאובטחים. OneDrive, למרות שיש לזה יתרונות, הוא ככל הנראה אחת האפשרויות הכי פחות בטוחות – בגלל איומי פרטיות של ה- NSA.

אחרי הכל, אתה אף פעם לא יודע מי עשוי לצותת!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map