כיצד לשנות את הגדרות הפרטיות של Windows 10

אם אתה משתמש במחשב, רוב הסיכויים שאתה משתמש ב- Windows. אם אתה משתמש ב- Windows, סביר להניח שאתה משתמש בגירסה העדכנית ביותר של מערכת הפעלה זו, 10. יש המון אחיזות בנוגע למערכת ההפעלה המזינה בכוח זו, אבל ב- Cloudwards אנו רוצים להכין לימונדה, כך במאמר זה אנו נראה לך כיצד לשנות את הגדרות הפרטיות של Windows 10 לטעמך.


בכמה צעדים פשוטים נעבור את כל התהליך. כל מה שאתה צריך זה למצוא את תפריט ההגדרות שלך ותשתף הרבה פחות עם הרבה פחות אנשים. לפני שנגיע לפיצוחים, בואו נסתכל במהירות על ההיסטוריה של Windows 10 והפרטיות.

פרטיות של Windows 10: הסיפור עד כה

ל- Windows 10 היו בעיות פרטיות מאז השקתו. ואז ועכשיו, בחירת האפשרות “התקנת אקספרס” תגדיר ברירות מחדל להתקנה אשר ישתפו את כמות המידע המרבית עם מיקרוסופט.

בתגובה לסוגיות מסוג זה, צרפת הורתה למיקרוסופט להפסיק לעקוב אחר משתמשי Windows 10 ולאסוף את הנתונים שלהם, והאיחוד האירופי הביע גם את חששותיהם..

לאחרונה, מיקרוסופט שיפרה את הפרטיות על ידי הצגת מציג הנתונים האבחוניים של Windows, אפליקציה המאפשרת למשתמשים לפענח נתונים שמערכת Windows 10 שולחת למיקרוסופט. זה מאפשר כמות חסרת תקדים של תובנות לגבי המתרחש מאחורי הקלעים עם נתוני המשתמשים.

כיצד לשפר את פרטיות Windows 10

כדי לגשת להגדרות הפרטיות שלך פתח את תפריט ההתחלה והקלד “פרטיות” ולחץ על התוצאה “הגדרות פרטיות”. בחלון זה יש המון מגבלות משנה, אך רובן שולטות במידע המסופק ליישומי Windows Store. זה כולל אפליקציות שמותקנות מראש (דואר, לוח שנה, תמונות וכו ‘) כמו גם כאלה שאתה מקבל מהחנות.

כמעט כל הקטגוריות מציעות מתג המאפשר לך לכבות את הגישה לתכונה הזו עבור כל היישומים. אם אינך מעוניין לכבות את הגישה לחלוטין, ישנן אפשרויות בתחתית כדי לכוונן את האפליקציות שיכולות להשתמש במידע. יישומים אלה כוללים: “מצלמה”, “מיקרופון”, “התראות”, “משימות”, “פרטי חשבון”, “היסטוריית שיחות” ו- “מכשירי קשר”.

Windows 10 מקצה אוטומטית מזהה פרסום לכל משתמש במכשיר המקושר לכתובת הדוא”ל הרשומה. מזהה זה יעזור להתאים מודעות עתידיות במיוחד עבורך, אז אל תתפלא אם אתה רואה את האוכל או הלהקה המועדפים עליך במודעות. אתה יכול לכבות אותו בקטגוריה “כללית”. אם תחליט להפעיל אותו שוב, תעודת הזיהוי תאופס ותקצה לך מזהה חדש.

אפשרות הפרטיות של “מכשירים אחרים” מאפשרת לאפליקציות לשתף ולסנכרן באופן אוטומטי מידע עם מכשירים אלחוטיים שאינם משויכים במפורש למחשב האישי שלך. “אפליקציות רקע” מאפשרות לך לקבוע אילו אפליקציות יכולות להופיע ברקע.

אפליקציות “אנשי קשר”, “לוח שנה”, “דוא”ל” ו”הודעות “מקבלות גישה ליישום People, במילים אחרות, כל אנשי הקשר שייבאת ל- Windows. הם דורשים שזה יעבוד כמתוכנן, אך אתה יכול להפעיל את הכיבויים האלה, ללא קשר.

משוב של Windows 10

מיקרוסופט משתמשת במשוב מהתוכנה המותקנת כדי לזהות דברים שצריך לתקן ולשפר. Windows 10 מעלה משוב זה באופן קבוע למיקרוסופט. הנתונים אנונימיים. הגדרת ברירת המחדל עבור גרסאות הצרכן היא “מלאה.” המשמעות היא שבנוסף לנתונים הבסיסיים בלבד, Windows שולחת נתונים על השימוש בדפדפן, באפליקציה ובתכונות.

אתה יכול לשנות את כמות הנתונים שאתה שולח על ידי הגדרת זה ל”בסיסי “. זה כולל את כל הנתונים הדרושים לשמירה על אבטחה ומעודכנת של Windows. שם, אתה יכול גם לקבוע באיזו תדירות Windows מבקש את המשוב שלך. אם “חוויות מותאמות” מופעלות, מיקרוסופט תציע לך טיפים, מודעות והמלצות בהתאמה אישית כדי לשפר את המוצר והשירותים שלה עבורך..

ב”אבחנת אפליקציות “אתה יכול להגביל אפליקציות המשתמשות במידע אבחון. מידע כזה עשוי לכלול שמות של אפליקציות הפועלות, שם חשבון המשתמש שהשיק אפליקציה, מעבד, דיסק ושימוש ברשת.

אם “מיקום” פועל, Windows, אפליקציות ושירותים אחרים יכולים להשתמש בו כדי לעזור בפעולות כמו הגדרת אזור הזמן הנוכחי שלך או חישוב המיקום שלך במפה. כמו כן, ההגדרה ‘מצא את המכשיר שלי’ תרשום את המיקום התקופתי של המכשירים שלך על גבי מפה. מתג הראשי יבטל את כל מאפייני המיקום עבור כל המשתמשים. אתה יכול גם לכבות את הגיאוגרפיה שם. אתה יכול לכבות את המיקום עבור Windows ואפליקציות ספציפיות מהרשימה בתחתית הדף.

איסוף נתונים של Windows 10

Windows אוספת את מילותיך המוקלדות וכתובות היד כדי לספק לך מילון מותאם אישית, שיעזור לך להקליד ולכתוב ולספק לך הצעות טקסט. נתוני ההקלדה כוללים דגימה של תווים ומילים שאתה מקליד, אם כי הם מסירים את כל הנתונים שעלולים לזהות אותך. הגדרות אלה נכללות בקטגוריית הפרטיות “דיבור, דיו והקלדה”.

עבור לקטגוריה המתאימה וכבה את שירותי הדיבור והצעות הקלדה אם אינך רוצה לשתף מידע זה. זה גם משבית את קורטנה (עוד עליה בהמשך).

כיבוי כיבוי המאסטר ב”פרטי חשבון “יבטיח שאף אפליקציה לא תוכל לגשת לשם, לתמונה ולמידע אחר. אם אתה מחובר לחשבון Microsoft, אתה יכול להשתמש ב- OneDrive כדי לסנכרן את ההגדרות שלך למחשבים אחרים. הגדרות אלה כוללות נושא, העדפות שפה, סיסמאות שמורות, אפליקציות שהתקנת מהחנות של מיקרוסופט ואחרות. אתה יכול לכבות את זה על ידי מעבר ל”הגדרות ” > “חשבונות” > “סנכרן את ההגדרות שלך.”

עם זאת, OneDrive הוא שירות הצטרפות ולא ביטול ביטול הסכמה, כך שאם אינך מתחבר אליו, הוא לא עושה דבר (קרא את סקירת OneDrive שלנו למידע נוסף על שירות אחסון ענן זה). ככה Windows לא תוכל להוריד קבצים אוטומטית ליישומים שמבקשים אותם. זה מוסדר בקטגוריה “הורדות קבצים אוטומטיות”.

Windows 10 ו- WiFi

כשאתה מחובר לרשת WiFi לא מהימנה, הגדרות החיבור שלך מוגדרות אוטומטית ל”ציבוריות “והמחשב שלך אינו גלוי למכשירים אחרים. כדי לבדוק ואולי לשנות את זה לעבור ל”הגדרות ” > “רשת & מרשתת” > “סטטוס רשת” > “שנה מאפייני חיבור.”

כשאתה מחובר לרשת WiFi פתוחה, הבעלים של אותה רשת יכול לראות כל חיבור שאתה מבצע וליירט את התוכן שלך. עם זאת, ללא קשר למה מוגדר בהגדרות ה- WiFi, המחשב שלך לא יתחבר לרשתות פתוחות באופן אוטומטי.

אם אתה עדיין מתחבר, הדבר הטוב ביותר הוא להשתמש ברשת פרטית וירטואלית, או VPN למידע רגיש מכל סוג (קרא את המאמר הטוב ביותר ל- VPN עבור Windows אם ברצונך לדעת יותר). מה שכן, השימוש בו בכל הזדמנות זו הדרך הטובה ביותר להבטיח את פרטיותך.

הפעלת Cortana מאפשרת ל- Windows 10 להעלות מידע כלשהו מהמכשירים שלך, כמו אירועי לוח שנה, שמות של אנשים בפגישות שלך, שמות וכינוני אנשי הקשר שלך, המקומות המועדפים עליך, אפליקציות בהן אתה משתמש והעדפות המוסיקה שלך. נתונים אלה עוזרים לקורטנה להמלצות בהתאמה אישית.

כדי לוודא שזה לא המקרה, עבור לקטגוריית Cortana בהגדרות. שם תראו מתגים הקובעים אם קורטנה תגיב לקלט קולי, קיצורי מקשים ומתי נעול המסך. העבר אותם ל’כבה ‘.

מחשבות אחרונות

למרות שמיקרוסופט אוספת מידע רב מהמחשב שלך והייתה לה הרבה מחלוקת בעבר בנוגע לפרטיות ואיסוף נתונים של Windows 10, החברה עשתה כמה צעדים בשיפור שניהם: תחושת WiFi אינה עוד (היא יכולה לשתף את סיסמת ה- wifi שלך ), מזהה הפרסום נמצא בשליטתך וניתן לכבות את קורטנה החטטנית.

נוסף על כך, יש כלי אבחון שעוזר לך לראות את הנתונים שמיקרוסופט אוספת לעצמך, יחד עם הגדרות הפרטיות של Windows 10 השולטות באפליקציות עצמן. זה לא נעצר שם, יש הרבה נתונים שמועברים למיקרוסופט וזה נוגע לשירותים מקוונים ולא לחלונות. בדוק את זה בהצהרת הפרטיות שלהם.

כשמדובר ברשת, עליכם לדאוג גם לפרטיותכם תוך כדי השימוש בה. הזכרנו את ה- VPN, אך תוכלו גם להשתמש בכלים שונים כדי להגן על פרטיותכם. גבעולי התוכנה האחרים, גוגל, אינם חסרים תקלות, אך תוכלו לקרוא כיצד להשתלט על פרטיותכם בשיתוף קבצים עם גוגל. אם אתה זקוק לעזרה בבחירת אחסון הענן הנכון, שיכול גם להשפיע על פרטיותך, הקפד לקרוא את פריימר האבטחה בענן שלנו.

האם ידוע לך על הגדרות אחרות שעוזרות להגן על הפרטיות, אך פספסנו? האם אתה משתמש בכלים ייעודיים אחרים כדי למנוע חדירה? ספרו לכולנו על כך בתגובות. תודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map