כיצד לשכפל את הכונן הקשיח שלך ב- Windows 10

שיבוט כונן קשיח הוא תהליך העתקתו בדיוק, בתים-לפי-בתים, לכונן קשיח חדש. זוהי טכניקה משומשת מאוד למשתמשים המחפשים לשדרג את הכוננים הקשיחים שלהם, שכן האלטרנטיבה היא גיבוי הנתונים שלך (לא התהליך המהיר ביותר, אפילו באמצעות אחד מספקי הגיבוי המקוונים הטובים ביותר שלנו) ואז התקנה מחדש של מערכת ההפעלה שלך ותצורה מחדש..


למה לשכפל את הכונן הקשיח שלך?

על ידי שיבוט הכונן הקשיח אתה נמנע מהטרחה של התקנה מחדש של Windows. לא תצטרך לשנות את ההגדרות ששנית. אם היית צריך לחכות בסבלנות בזמן ש- Windows תתקין את העדכונים הבלתי נגמרים שלה, דע שאם אתה שיבט לפחות לא תצטרך לעבור את זה שוב.

שיבוט הוא הדרך הטובה ביותר להעביר את הנתונים שלך בעת שדרוג הכונן הקשיח. היום אני אראה לך כיצד לשכפל כונן קשיח ב- Windows 10 באמצעות תוכנה חופשית. באמצעות כלי שנקרא Macrium Reflect, תהליך זה אורך בדרך כלל רק שעה או פחות.

כונני SSD היו יקרים מאוד רק לפני מספר שנים, וכעת כשהמחירים צנחו משתמשים רבים רוצים לשדרג את ה- SSD של 64GB / 128GB ל- SSD של 256GB / 512GB במקום זאת. אתה יכול להשתמש בשיטה זו כדי לשכפל כונן קשיח מסורתי לכונן SSD חדש ב- Windows 10, או לשכנע SSD קטן יותר ל SSD גדול יותר..

מה אתה צריך

אני מניח שיש לך כבר שני כוננים: הישן שאתה מתכוון לשבט, ואת אותו אחד נקרא “היעד”. זכור, הכונן החדש חייב להיות בגודל זהה או גדול מזה של הישן.

אם יש לך כונן קשיח חיצוני או כונן הבזק, כדאי לבצע גיבוי לפני שתתחיל בתהליך זה. אתה יכול לחסוך זמן על ידי העברת קבצי מדיה שיש לך לכונן חיצוני גם כן.

שיבוט כונן קשיח יוצר העתק של בייט-בייט, כולל מערכת ההפעלה, מנהלי התקנים, המסמכים שלך וקבצים חשובים אחרים. העברת ספריות מדיה גדולות לפני כן תחסוך לכם לא מעט זמן בתהליך השיבוט, אך היא אופציונלית לחלוטין.

בעוד אני משתמש במקריום לאורך כל המאמר הזה, יש גם כמה אלטרנטיבות בהן תוכלו להשתמש. אחד כזה הוא Clonezilla, LiveCD. אתה מאתחל את Clonezilla מתקליטור / DVD או כונן הבזק, שלא כמו Macrium, שבו אתה יכול להשתמש מתוך Windows. אני משתמש במאקריום במאמר זה מכיוון שהוא מקל מאוד על שיבוט כונן קשיח עבור Windows 10 וחופשי לשימוש, לאתחל.

שיבוט לעומת הדמיה

לחלונות יש כלי מובנה ליצירת תמונת מערכת, אך זה לא בדיוק כמו שיבוט. תמונה היא תמונת מצב דחוסה של כונן דיסק או מחיצה בכונן הדיסק. אם אתה מרגיש שההדמיה היא הדרך לעבור במצבך, עיין במאמר שלנו בנושא תוכנות גיבוי ושיבוט מבוססות תמונה הטובות ביותר.

נניח שרק רצית לשכפל את כונן C: \ במערכת Windows 10 ולא את הדיסק כולו – במקרה זה, מוטב שתיצור תמונה של כונן C: \ עם הכלים המובנים ב- Windows 10. אתה יכול להתקין את הכונן הקשיח או ה- SSD החדש שלך, לאתחל את המחשב באמצעות CD / USB לשחזור מערכת Windows ולבחור את התמונה שיצרת משחזור.

השיבוט מעתיק את הכל, כולל טוען האתחול. זה לא דחוס. ניתן לאחסן תמונות מרובות בדיסק קשיח, אך דיסק משובט יתפוס את כל השטח הפנוי. זהו העתק מדויק של הכונן הנוכחי שלך.

כיצד לשכפל דיסק קשיח ב- Windows 10 באמצעות Macrium

בין אם אתה שיבט דיסק קשיח מסורתי ל- SSD או שיבט כונן קטן יותר לכונן גדול יותר, Macrium יענה על הצרכים שלך.

שלב 1. הורד והתקן את מקריום לשימוש ביתי. לאחר שתסיים את ההתקנה, פתח את האפליקציה.

שלב 2. צור דיסק שחזור. אם משהו ישתבש, תוכל לתקן את זה באמצעות מדיה התאוששות זו. הכנס כונן תקליטור / DVD או USB ריק ומחלונית הגיבוי של Macrium Reflect, לחץ על “משימות אחרות” ואז לחץ על “צור מדיה להצלה.”

מכיוון שאנו משבטים כונן קשיח ב- Windows 10, בחר “שנה גרסת PE.” בחר “Windows 10.0 PE” ולחץ על “אישור.”

אלא אם כן יש לך הגדרה מורכבת, אתה אמור להיות בסדר עם שאר ברירות המחדל. לחץ על “הבא” עד שתבחר בתקליטור / DVD או כונן הבזק בו אתה משתמש לדיסק שחזור, ואז לחץ על “סיום”.

אתה יכול לאתחל מחדש בשלב זה כדי לבדוק את מדיות השחזור שלך. אתה יכול ללחוץ על F12 או Del במסך ה- BIOS כדי לבחור את דיסק השחזור וכשהוא יסיים אתחול אתה תחזור למקומיום רפלקט. הפעל מחדש והסר את דיסק השחזור והמשך עם השלב הבא.

שלב 3. בחר את הדיסק שברצונך לשבט מהחלון הראשי של Macrium Reflect ולחץ על “שיבוט דיסק זה.”

שלב 4. דו-שיח חדש נפתח ומבקש ממך לבחור את דיסק היעד. אלא אם כן מותקנים מספר דיסקים קשיחים, דיסק היעד אמור להיות היחיד הזמין. הקש “הבא.”

שלב 5. בשלב זה, אם דיסק היעד גדול מהדיסק שאתה משבט, יהיה מקום נוסף פנוי. לחץ על “מאפייני מחיצה משובטים” ובחר “גודל מקסימלי” כדי להשתמש בשטח הפנוי הזה.

שלב 6. לחץ על “הבא” עד שתוכל ללחוץ על “סיום” ולאמת את ההגדרות. ודא שנבחר “הפעל גיבוי זה כעת” ולחץ על “אישור” ו”המשך “אם תתבקש.

פעולת השיבוט מתחילה בנקודה זו והזמן שלוקח ישתנה, תלוי בכמה נתונים אתה משבט.

לאחר סיום הפעולה, באפשרותך לאתחל את הדיסק הקשיח החדש שלך על ידי ניתוק הכבלים מהקודם שלך ולהשאיר רק את הדיסק החדש מחובר. המערכת שלך צריכה להופיע בדיוק כשהיא מופעלת מחדש..

כמובן, לא תמיד הדברים יתנהלו כמתוכנן.

שימוש במדיה לשחזור מקריום

אם נתקלת בבעיות כלשהן, באפשרותך לאתחל ממדיית ההתאוששות שיצרת קודם. בדרך כלל ניתן לתקן את מרבית בעיות האתחול של Windows מתוך מקריום בכמה שלבים פשוטים.

שלב 1. ברגע שאתה מאתחל את אמצעי ההתאוששות שלך ועומסי Macrium, לחץ על החלונית “שחזור” ולחץ על “תקן בעיות אתחול של Windows.”

שלב 2. תראה רשימה של התקנות חלונות, ואם אלה נכונים פשוט לחץ על “הבא”.

שלב 3. מקריום בוחר אוטומטית את המחיצה הפעילה כאן. הקש “הבא.”

שלב 4. אתה יכול לבחור אילו אפשרויות אתחול לתקן, אך עדיף להשאיר את כולם נבחרים. זה יפתור את רוב הבעיות שאתה עלול להיתקל בהן, לכן לחץ על “סיום”.

שלב 5. אתחל מחדש, ואתה צריך לקבל את פניך Windows 10 בריא ומתפקד.

אם יש לך בעיות בתהליך זה, תוכל לעיין בתיעוד המצוין של מקריום אך אנא אל תהסס להגיב להלן. אנחנו כאן לעזור.

אלטרנטיבה: שימוש בקלונזילה במקום מקריום

Clonezilla הוא LiveCD, אז נצטרך CD / DVD או כונן הבזק להתקנת Clonezilla עליו. לאחר שנתחיל לקלונזילה, אנו נעקוב אחר מספר ההנחיות להתחיל לשכפל את הכונן הקשיח שלך. השלב הראשון הוא הורדת Clonezilla ויצירת LiveCD שנשתמש בו כדי לשכפל את הכונן הקשיח.

שלב 1. הורד את Clonezilla LiveCD. הקפד לבחור “.iso” כסוג הקובץ ולא “.zip.”

שלב 2. השתמש ברופוס כדי להעתיק את קובץ ה- ISO לכונן הבזק, או אם בחרת להתקין את Clonezilla על CD / DVD השתמש בכלי כמו ImgBurn.

שלב 3. ודא ששני הכוננים הקשיחים מחוברים למחשב שלך. אנו נקרא לכונן שאתה משבט את כונן “המקור” והכונן החדש ייקרא ככונן “יעד”.

שלב 4. הכנס את המדיה של Clonezilla והפעל מחדש את המחשב שלך. כאשר המחשב יופעל מחדש, תראה מסך הפעלה של BIOS דומה לזה שמתואר למטה – עליך ללחוץ על F12 או על כל מקש שמוצג כדי להיכנס לתפריט האתחול..

שלב 5. בתפריט זה תראה רשימה של כל הכוננים המחוברים. זה יציג את הכוננים הקשיחים שלך, כמו גם את המדיה שהתקנת להם את Clonezilla. בחר את מי שהתקנת אליו ואת Clonezilla ולחץ על מקש Enter.

שלב 6. כעת תוצג בפניך המסך המתיז Clonezilla Live.

פשוט לחץ על Enter כדי להפעיל את Clonezilla.

שלב 7. בחר את השפה שלך ולחץ על Enter כשאומר “אל תיגע בלוח המקשים.” ברירות המחדל בסדר כאן. לחץ על Enter כשתגיע למסך האומר “התחל את Clonezilla.”

שלב 8. בחר שיבוט “התקן מכשיר” באמצעות מקש החץ שלך.

שלב 9. בחר “מצב מתחיל” ואפשרויות ברירת המחדל ולחץ על מקש Enter.

שלב 10. בחר במצב “מקומי”, מכיוון שנשכפל דיסק אחד מחובר פיזית למשנהו.

שלב 11. תבחר תחילה את דיסק המקור ולחץ על Enter. התפריט ישתנה בהתאם לכמה הכוננים שיש לכם, אך אם יש לכם שניים זה פשוט למדי.

שלב 12. בחר בדיסק היעד ולחץ על Enter.

שלב 13. ברירות המחדל בסדר כאן, אז הקש Enter כדי לדלג על בדיקת / תיקון מערכת קבצי המקור.

שלב 14. לחץ על enter ו- Clonezilla מבקש ממך לוודא שהכל נכון. כל עוד זה נראה לך נכון, הקלד “y” ולחץ על Enter.

שלב 15. תרצה לשכפל גם את טוען האתחול, כך שתוכל לאתחל מכונן היעד שלך. כשתתבקש, הקלד “y” ולחץ על Enter.

לבסוף מתחיל תהליך השיבוט. אתה יכול לפקוח עין על סרגל ההתקדמות כדי לראות כמה זמן ייקח.

Clonezilla יפעיל אבחנות מסוימות בסיום, ותוכל ללחוץ על “enter” ואז לבחור “אתחול מחדש.” במסך ה- BIOS תצטרך להקיש על F12 או Del כדי לבחור את הכונן הקשיח החדש.

זה אמור לאתחל כרגיל, כפי שהיה עושה הכונן הקשיח הישן, והכל צריך להיות במצב תקין. Clonezilla הוא כלי מעשי יותר מאשר Macrium Reflect, כך שיש יותר פוטנציאל לטעות. כמובן שאם נתקלים בבעיות כלשהן אנא אל תהסס להשאיר תגובה ואנחנו נעזור לך לסדר אותה.

סיכום

שיבוט כונן קשיח ב- Windows 10 קל בעזרת כלי חינמי כמו Macrium Reflect. זה רק קצת יותר קשה כשמשתמשים בקלונזילה. כך או כך, שיבוט כונן קשיח טוב בהרבה מלהצטרך להתחיל מחדש עם התקנה חדשה.

זה חוסך לך זמן וזו טכניקה נהדרת שיש בארסנל שלך, אם אתה או כל אחד מחברים או משפחה צריכים לשדרג או להחליף כונן קשיח בעתיד. אל תהסס לשתף מאמר זה אם זה היה מועיל, ויידע אותנו מה אתה חושב בתגובות למטה. תודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map