כיצד לבצע גיבוי ושחזור של היסטוריית הצ’אט של WhatsApp בשנת 2020

יתכן ששמעת לאחרונה כי כבר לא ניתן יהיה לגבות צ’אטים WhatsApp. למרות שזה לא לגמרי נכון, WhatsApp מבצעת שינויים באופן הגיבויים, כך שאם ברצונך לשמור על היסטוריית הצ’אט שלך, תצטרך לנקוט כמה צעדים יזומים..

WhatsApp הודיעה כי החל מה- 12 בנובמבר 2018 היא תמחק גיבויים של צ’אטים שנשמרו ב- Google Drive שלא נעשה בהם שימוש במשך יותר משנה. למרות שזה נשמע כמו עסקה גרועה, הודעות WhatsApp שלך לא יחשבו ככובע האחסון שלך ב- Google Drive בעתיד.

עם זאת, WhatsApp תמשיך לגבות אוטומטית את ההודעות שלך אם כבר הגדרת אותה באמצעות Google Drive, כך שההודעות העתידיות שלך יהיו בטוחות.

המשמעות היא שייתכן שתצטרך לנקוט בפעולה כדי לשמור היסטוריית צ’אט ישנה של WhatsApp. עם זאת, ייתכן שלא תאהב את הרעיון של WhatsApp – שנמצאת בבעלות פייסבוק – שתשתף את ההודעות הפרטיות שלך עם גוגל, שגם לה יש מוניטין של נוהלי נתונים פולשניים.

אנו נראה לך כיצד לגבות הודעות WhatsApp לטלפון ולכונן Google שלך, לשחזר צ’אטים ולהגן על היסטוריית הצ’אט שלך מפני מחיקה, ובנוסף לתת לך חלופות לכונן Google לחוויית גיבוי בטוחה יותר..

מה זה WhatsApp?

WhatsApp היא אפליקציית העברת הודעות פופולרית המשמשת ברחבי העולם. זה שולח הודעות דרך האינטרנט, כך שהצ’אטים לא נחשבים ככובע הטקסט שלך, וזה שימושי אם אתה לא נמצא בתכנית טקסט בלתי מוגבלת..

WhatsApp מאפשרת לך גם לבצע שיחות טלפון ווידאו, מה שאומר שאתה יכול לדלג על תוכנית טלפון לחלוטין אם כל אנשי הקשר שלך משתמשים ב- WhatsApp. ניתן לשתף קבצים של עד 100MB עם אנשי קשר אחרים ב- WhatsApp, מה שהופך אותה לאפליקציית תקשורת מגוונת.

לאפליקציה יש הצפנה מקצה לקצה, וזה נשמע טוב, אבל WhatsApp בבעלות פייסבוק, וכולנו יודעים כמה אותה חברה אוהבת להתערב בנתונים האישיים שלך. אם אתה מחפש אלטרנטיבות בטוחות יותר, עיין במאמר שלנו בנושא הצפנת הודעות טקסט.

גיבוי WhatsApp

אם ברצונך לגבות את WhatsApp בפעם הראשונה, פתח את האפליקציה ועבור לתפריט, לחץ על “הגדרות”, “צ’אטים” ואז על “גיבוי צ’אט.”

Whatsapp_chats

תראה כפתור שאומר “גבה.” לחיצה עליו תגבה את ההודעות שלך. WhatsApp ינסה תחילה לשמור את הגיבויים בכרטיס ה- SD שלך, אם יש לך כזה. אם לא, WhatsApp ישמור את היסטוריית הצ’אט שלך בכונן הקשיח. WhatsApp תיצור גיבויים אוטומטית בשעה 14:00 בכל יום.

Whatsapp_backup

אם אתה משתמש באפליקציה בטלפון אנדרואיד, אתה יכול לשמור עליה את נתוני WhatsApp שלך ב- Google Drive. שים לב כי WhatsApp אינה משתמשת בהצפנה מקצה לקצה כדי להעביר את הקבצים מהטלפון שלך לכונן Google. אם ברצונך ללמוד עוד אודות שירות אחסון הענן, עיין בסקירת Google Drive ובמדריך Google Drive שלנו.

כדי להגדיר גיבויים אוטומטיים של כונן Google לנתוני WhatsApp שלך, תצטרך להיכנס לחשבון Google שלך ​​בטלפון שלך, להתקין את Google Play ושיהיה לך מספיק מקום פנוי ליצירת הגיבוי..

לאחר שעשית זאת, נווט לאותו תפריט “גיבוי צ’אט” באפליקציה כמו קודם ובחר בלחצן האומר “גיבוי ל- Google Drive.” אתה יכול להגדיר את WhatsApp לגיבוי הנתונים שלך לכונן Google כשאתה לוחץ על כפתור “גיבוי” או לגיבוי אוטומטי מדי יום, שבועי או חודשי.

Whatsapp_Frequency

אתה יכול גם לבחור לאפשר ל- WhatsApp לגבות את ההודעות שלך דרך WiFi וסלולרי או לאלץ אותה לגבות את הצ’אטים שלך דרך WiFi בלבד..

שים לב שכל גיבוי WhatsApp אוטומטי חדש ל- Google Drive מחליף את הגיבוי האחרון, כך שאם אתה מוחק בטעות משהו, עליך לשחזר את הודעות WhatsApp שלך לפני שהגיבוי הבא יחליף את היסטוריית הצ’אט שאתה צריך..

שחזור הודעות WhatsApp

כדי לשחזר את הודעות WhatsApp מגיבוי, תצטרך להסיר את ההתקנה ולהתקין אותה מחדש. לאחר התקנת WhatsApp שוב, פתח את האפליקציה ואמת את מספר הטלפון שלך. ואז WhatsApp יבקש ממך לשחזר את היסטוריית הצ’אט שלך מכונן Google. כל שעליך לעשות הוא ללחוץ על כפתור “השחזור” שצץ.

WhatsApp גם שומר אוטומטית את שבעת הימים האחרונים של הגיבויים לטלפון שלך. אם אתה משתמש בכרטיס SD, אתה יכול למצוא את נתוני הגיבוי הללו בתיקיה בשם “WhatsApp / מסדי נתונים.” אם לא תמצא את נתוני הגיבוי בתיקיה עם אותו שם באחסון הפנימי שלך.

גיבויים של WhatsApp משתמשים בשמות הקבצים הבאים: msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt12. זהה את הגיבוי של WhatsApp שאתה רוצה לפי התאריך שלו, ואז שנה את שם הקובץ ל “msgstore.db.crypt12” על ידי מחיקת פרטי התאריך מהאמצע. זה מאפשר ל- WhatsApp לדעת שאתה רוצה לשחזר מקובץ זה.

סיומת .crypt12 היא החדשה ביותר בסדרה ארוכה של סוגי קבצים ש- WhatsApp השתמשה בה. אם לא השתמשת באפליקציה זמן מה, יש סיכוי שאתה עדיין משתמש בגרסת WhatsApp ישנה יותר. אם זה המקרה, יתכן שתמצא שהקובץ הוא .crypt11 או .crypt10. אל תשנה אותו ל- .crypt12. השאר אותו כפי שתמצא או WhatsApp לא תוכל לקרוא אותו.

לאחר שמצאת ושינוי שם לקובץ, הסר והתקן מחדש את WhatsApp והקש על כפתור “שחזור” כאשר הוא צץ..

שמירת הודעות WhatsApp ישנות

אם גיבית אוטומטית את היסטוריית הצ’אט שלך ב- Google Drive, אך לא השתמשת באפליקציה יותר משנה מאז ה- 12 בנובמבר 2018, חשבון Google שלך ​​ימחק את קובץ הגיבוי שלך WhatsApp. אם אתה רוצה לשמור את קובץ הגיבוי, יהיה עליך לגבות אותו ידנית.

ראשית, התחבר לחשבון Google שלך ​​ואז Google Drive. נווט לקובץ הגיבוי שלך ב- WhatsApp ולחץ עליו באמצעות לחצן העכבר הימני. לחץ על “צור עותק.” תופיע גרסה שנייה של קובץ הגיבוי. אתה יכול להעביר את הקובץ למיקום חדש ב- Google Drive כדי להבטיח שגיבוי הצ’אט לא יימחק או להוריד את קובץ הגיבוי לשולחן העבודה שלך על ידי לחיצה ימנית על ידי בחירה באפשרות “הורד”.

אתה יכול לעשות את אותו הדבר באמצעות אפליקציית Google Drive בטלפון שלך.

מדוע כדאי להשתמש בשירות גיבוי אחר

הבעיה בשמירת הודעות WhatsApp בשולחן העבודה שלך היא שקבצי הגיבוי של הצ’אט מועדים לאותן בעיות שכל הקבצים במחשב שלך חווים. כאשר הכונן הקשיח שלך נכשל, הקבצים מגיבוי WhatsApp שלך ייעלמו לנצח.

אתה יכול להשתמש ב- Google Drive כדי לעקוף זאת, אבל אז אתה פותח את היסטוריית WhatsApp שלך לבדיקה מגוגל. אתה עלול לאבד גישה מהירה להודעות שלך אם אתה מחליף מערכות הפעלה, מכיוון שאתה לא יכול לגשת לקבצי Google Drive שלך ​​באותה קלות בטלפונים שאינם אנדרואיד..

אם אתה רוצה את האבטחה והנוחות של אחסון בענן עם השקט הנפשי שמגיע משימוש בחברת גיבוי מקוונת שלא קוראת את הנתונים שלך, יש לנו כמה הצעות. בחרנו שלושה מספקי הגיבוי המקוון הטובים ביותר שלנו אשר יקלו על העבודה עם WhatsApp.

אני נוסע

IDrive הוא אפשרות גיבוי מקוונת נהדרת עבור אנשים שרוצים להכניס את הודעות WhatsApp שלהם לאחסון בענן. אתה יכול לגבות מכשירים ללא הגבלה עם מנוי יחיד, מה שאומר שאתה יכול לשמור על כל מה שבטלפון שלך בטוח, כמו גם על שולחן העבודה שלך. אתה יכול לקבל חשבון 5GB בחינם לנסות את השירות לפני שאתה מתחייב לתכנית חודשית.

IDrive-Client-Backup-Slider1
© Cloudwards.net

IDrive-Client-Restore-Slider2
© Cloudwards.net

IDrive-Client-Scheduler-Slider3
© Cloudwards.net

IDrive-Client-Sync-Slider4
© Cloudwards.net

IDrive-Client-Disk-Image-Slider5
© Cloudwards.net

קודם

הבא

למרות ש- IDrive אינה מערכת הגיבוי הענן הקלה ביותר לשימוש, היא מפצה אותה עם מחיר טוב ותכונות מעולות, כגון גיבוי וגרסאות רצופות, המאפשרת לך להחזיר קבצים למצב קודם. זה גם שומר על עד 10 גרסאות קודמות של הקבצים ששמרת, מה שהופך אותם לחזקים יותר מגיבויים מקומיים של WhatsApp.

IDrive מצפין גם קבצים עם AES 256-bit, השומר על המידע שלך מפני עיניים סקרניות. אם ברצונך ללמוד עוד אודות קבלת חשבון IDrive, קרא את סקירת IDrive שלנו.

אחורי גב

Backblaze הוא אפשרות טובה נוספת לגיבוי קבצי WhatsApp שלך. השירות בתשלום מגיע עם אחסון בלתי מוגבל, כך שלעולם לא ייגמר לך שטח, לא משנה כמה קבצים תגבה. אתה יכול לנסות זאת באמצעות תקופת הניסיון ללא תשלום של 15 יום. ל- Backblaze יש רק שכבה אחת בתשלום, שעולה 5 $ לחודש, אך אתה יכול לחסוך כסף על ידי רכישת תוכניות לשנה או שנתיים.

Backblaze-Slider1
© Cloudwards.net

Backblaze-Slider2
© Cloudwards.net

Backblaze-Slider3
© Cloudwards.net

Backblaze-Slider4
© Cloudwards.net

Backblaze-Slider5
© Cloudwards.net

קודם

הבא

עם זאת, חשבונך מקבל גיבוי עבור מכשיר אחד בלבד, אז לא היה לך מזל אם אתה רוצה לגבות גם את הטלפון וגם את המחשב שלך. תוכל ללמוד עוד על שירות הגיבוי בסקירת Backblaze שלנו.

תמונה אמיתית של Acronis

הבחירה השלישית שלנו לגיבוי קבצי WhatsApp שלך היא Acronis True Image. יש לו אפליקציות אנדרואיד ו- iOS מעולות, מה שמקל על גיבוי קבצים מהטלפון שלך. זה כולל גם כלי שיבוט שימושי להעברת קבצים לסמארטפון חדש.

Acronis-True-Image-Backup-Set-Slider1
© Cloudwards.net

Acronis-True-Image-Destination-Slider2
© Cloudwards.net

Acronis-True-Image-Active-Protect-Slider3
© Cloudwards.net

Acronis-True-Image-Settings-Slider4
© Cloudwards.net

Acronis-True-Image-Tools-Slider5
© Cloudwards.net

קודם

הבא

שתי תכונות בולטות הן Acronis Notary, המשתמשת בטכנולוגיית blockchain כדי להבטיח שהגיבויים שלך יהיו קריאים, ו- Active Protection, הסורק את הקבצים שלך אחר סימנים של תוכנת ransomware..

אתה יכול לבדוק Acronis באמצעות ניסוי חינם של 30 יום. התוכניות מתחילות ב 49.99 $ למכשיר אחד. אם אתה מעוניין ללמוד עוד אודות קבלת חשבון עם שירות הגיבוי, סקירת Acronis True Image שלנו מכסה את השירות מלמעלה למטה.

מחשבות אחרונות

ישנן דרכים מהירות וקלות רבות לגיבוי ושחזור של נתוני WhatsApp שלך, אך אין פירוש הדבר ששיטות אלה בטוחות באותה מידה. אם אינך רוצה שלפייסבוק או מגוגל תהיה גישה בלתי מוצדקת להודעות הפרטיות והיסטוריית הצ’אט שלך, כדאי להשקיע במערכת גיבוי בענן שתשמור על נתוני WhatsApp שלך..

קבלת חשבון גיבוי בענן עשויה לעלות לכם קצת יותר ממה שתרצו, אך השקט הנפשי שתקבלו מהידיעת המידע שלכם הוא מאובטח הוא יתרון שקשה לתמחר. באופן כפול אם אתה מבצע עסקאות או העברת הודעות דרך WhatsApp.

אם יש לך שאלות לגבי גיבוי או שחזור של הודעות WhatsApp שלך, שאל אותן בקטע ההערה שלהלן. אנו נענה לך ונעדכן גם את המאמר. תודה שקראתם.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me