תיבת SugarSync VS: עם מי זה עדיף?

עולם העסקים הוא תחום משתנה. העובדים כבר לא נמצאים בבניין אחד, ואפילו לא בעיירה אחת. התקשורת וההתרחבות התקשתה על קבוצות לעבוד יחד. הענן הפך ליותר מסתם מקום לאחסון וגיבוי של קבצים. אמנם נכון שניתן לשמור מסמכים בחשבונות אלה כדרך לא לאבד אותם אף פעם, אך ניתן להשיג הרבה יותר.


שירותים אלה מתפתחים כדי לאפשר ללקוחות שיתוף פעולה מרחוק, שיתוף וסנכרון נתונים בין מכשירים לפי הצורך תוך שהם מציעים שיתוף פעולה מלא בין עובדים. עם יותר ויותר חברות ענן המופיעות בזירה מדי שנה, זה יכול להיות קשה להבין מי הכי טוב.

אמנם לא השווינו בין כל השירותים בעולם, אך אנו מציינים שניים מהשמות המובילים בשיתוף, סינכרון ושיתוף פעולה מקוונים זה בזה. מי עושה את זה יותר טוב: SugarSync או Box?

SugarSync לעומת Box

SugarSync

SugarSync החלה בעסקים כ- Sharpcast. שירות זה היה כלי לסנכרון תמונות בין מכשירים מרובים, כולל ניידים ושולחניים. המייסדים גיבו תומאס ובן סטרונג הקימו את החברה בשנת 2004.

SugarSync לעומת Box
© SugarSync

עם זאת, שניהם עזבו בשנת 2008. בשלב זה, לורה יאיס מונתה להוביל את עסק ההשתוללות והחברה הוסברה מחדש כסוכריית Sync. כיום, חברת SugarSync מנוהלת על ידי מייק גרוסמן, והטוטס הם הבחירה בקרב לקוחות גדולים כמו SanDisk, קוריאה טלקום, BestBuy, France Telecom-Orange ו Lenovo..

קופסא

Box הוקמה זמן לא רב לאחר שארפקאסט ערך את הופעת הבכורה שלו. בשנת 2005 יצרו אהרון לוי, דילן סמית ‘ודן לוין את שירות אחסון הענן במאמץ לעזור לחברות להאיץ את פעולתן. זה היה במקור קונספט שתוכנן על ידי לוי כפרויקט למחלקת עסקים בה נרשם.


© Cloudwards.net

כיום, Box נמצא ב 92% מכלל עסקים Fortune 500 ומונה מעל 32 מיליון משתמשים. לטענתם, 275,000 חברות משתמשות בתוכנה שלהם ומתמקדות בצמיחה רבה יותר בזירה הארגונית.

1

קלות שימוש

איש אינו מעוניין לשבת שעות מנסה להבין כיצד להשתמש בתוכנת תוכנה חדשה. ככל שהוא קל יותר להשתמש, כך הוא יהיה פופולרי יותר בקרב הצרכנים. החלטנו לראות איזו חברה ידידותית יותר למשתמש, SugarSync או Box.

SugarSync

כשמדובר בשימוש, SugarSync אינו בהכרח עבור מנהלי מיקרו. מרבית הצרכנים מגלים שהממשק אינטואיטיבי וקל לעבוד איתו. המערכת פרושה כך שגם משתמש מתחיל יוכל להבין כיצד להעלות, להוריד ולהעביר מידע. הכפתורים הברורים בחלק העליון של הממשק הופכים את זה לפשוט מאוד.

יתכנו כמה שיהוקים בכל מה שקשור לשיתוף, מכיוון שתכונה זו אינה מצוינת בבירור, אך היא עדיין קלה יותר מחלק מהתחרות. משתמשים יכולים להגדיר פנקס כתובות של שמות שיאפשר בחירה מהירה של מי שיאפשר גישה לקבצים.

SugarSync מגיע גם עם תיקיית שולחן עבודה מקומית, המכונה Magic Briefcase, המאפשרת לצרכנים לסנכרן מידע בין הכונן הקשיח לחשבון הענן. עם זאת, תכונה זו יכולה להיות נקודת בלבול מכיוון שהשירות מאפשר גם ללקוחות לבחור אילו קבצים הם רוצים לגבות באופן אוטומטי.

יש קצת עקומת למידה עם התוכנה הכוללת, וזו הסיבה שצרכנים מסוימים לא אוהבים להשתמש בה.

קופסא

כשמדובר בממשק המשתמש, התיבה ממש פשוטה לשימוש. כמו SugarSync, המערכת נקייה וישר קדימה. אפילו טירונים יוכלו לנווט בין העלאה, הורדות ושיתוף. ל- Box יש גם תוכנות שמורדות ישירות לכונן הקשיח של הצרכן.

משתמשים יכולים להוסיף קבצים ליישום לצורך סנכרון קל ללא דאגות. כשניסינו את המרחב המקומי בפעם הראשונה, היו קצת קשיים בסנכרון תיקיה. עם זאת, זה עבר הרבה יותר חלק לאחר שהבנו כיצד לבחור אפשרויות.

ללקוחות ארגוניים, מי מיועד מיועד Box, תהיה גם גישה לפורטל מנהל. אזור זה מקל על יצירת קבוצות עבודה, מעקב אחר פעילות וקביעת הרשאות משתמש. זה פשוט ומוכן לשימוש ישירות מהגדרת החשבון.

גילינו שרוב הצרכנים מרוצים מהמוצר ומצאנו קל לשימוש למרות הקשיים הקלים שנתקלנו בהם בעת השימוש בתוכנה המקומית לראשונה. Box מבצע את הסיבוב הזה מכיוון שהתוכנה קלה יותר לשימוש בסך הכל והתוכנה המקומית אינה מבלבלת.

סיבוב: נקודת קלות שימוש לעסקי קופסאות

לוגו SugarSync
לוגו עסקי תיבות

2

מהימנות

משתמשים צריכים לדעת כי המידע הדרוש להם יהיה זמין כאשר הם נכנסים לחשבונות שלהם. בעבר היו חברות שאיבדו מידע ללא סיבה אחרת מלבד כישלון במערכת ספק הענן. האם SugarSync או Box יותר אמינים?

SugarSync

שירותי ענן רבים נשאלים על אמינותם, ו- SugarSync אינו יוצא מן הכלל. שלא כמו חברות אירוח אתרים, קשה יותר לגלות באיזו תדירות פעולות אלה אינן נגישות בגלל תחזוקה או בעיות אחרות. 

התקשינו למצוא דירוגי זמן uptime. שמנו לב כי היו כמה דיווחים ביוני 2014, אך אין תלונות אחרות.

לא היו תלונות עד כמה שהן אמינות עם שמירת מידע ברגע שהוא מאוחסן בשרתיהם. גילינו שברגע שמידע היה במקום, הוא נשאר שם אלא אם כן המשתמש הוסר. שירות זה מציע גרסאות על מנת לעזור לשמור על עותק של כל המסמכים שנמצאים בחשבון.

על ידי שמירה על חמש הגרסאות האחרונות, משתמשים יכולים לנוח יותר בקלות, בידיעה שהמידע שלהם יהיה נגיש בלחיצת עכבר.

קופסא

כאמור, למצוא דירוגי זמן uptime קשה עבור ספקי אחסון בענן. עם זאת, Box מפרסמת את שערם בדף הבית. הצלחנו לאשר כי לחברה אורך זמן ההספק של 99.99% עם השבתה של 0.01% לתחזוקה הכרחית כמו תיקון אבטחה.


© Cloudwards.net

זמן עבודה אינו הדבר היחיד שהופך את השירות לאמין. נשמעו תלונות נגד חברות כמו Dropbox על שאיבדו קבצים. לתיבה יש מוניטין טוב למדי לשמירה על קבצים ובטיחות מפני אובדן.

בשנת 2013 הייתה תלונה על כך שחשבון “התגלגל” לחשבון ארגוני למרות שלא היה לו שום קשר אמיתי. הקבצים אבדו זמן מה, אך החברה עבדה קשה כדי לשחזר את הנתונים. דוברות חברת הענן הבטיחו ללקוחות כי מדובר בשגיאה חד פעמית ולא היו תלונות דומות לפני או מאז.

המנצח הוא תיבה עבור זמן הפעילות המדהים והמוכח שלהם ומחויבותם לשחזור קבצים שאבדו.

סבב: נקודת אמינות לעסקי קופות

לוגו SugarSync
לוגו עסקי תיבות

3

מהירות

מהירויות העלאה והורדה חשובות. למשתמשים אין זמן לשבת ולחכות לנתונים שיגיעו אליהם, במיוחד אם הם מנסים לשחזר מידע. החלטנו לראות מי עושה את זה הכי מהר: SugarSync או Box.

SugarSync

מהירות היא שיקול חשוב עבור צרכנים רבים. עבור SugarSync, זהו תחום בו הם עשויים לפשפש מעט. גילינו שהמהירויות להעלאה וגם להורדה יכולות להיות מעט איטיות לפעמים.


© SugarSync

בעוד שמשתמשים יכולים להתאים את כמות רוחב הפס שהיא משתמשת בתהליך זה, יתכן וזה לא מספיק, במיוחד במהלך ההעברה הראשונית. תמיד לוקח יותר זמן לבצע את השמירה הראשונה מאשר לגיבויים הבאים.

החלטנו לראות מה אחרים אמרו על מהירותו של SugarSync ומצאנו כמה תלונות ושאלות בפורום העזרה. הלקוחות לא היו מרוצים משיעורי ההעברה הכוללים שהם חוו. חלק מהצרכנים חוו עיכובים של עד שעה לשמירת קובץ 100MB. לשם השוואה, לתיבה לוקח מספר דקות בלבד לבצע את אותה משימה.

קופסא

הזמן הוא המהות בכל מה שקשור להעלאה. התיבה הצליחה בצורה מדהימה כשנבדקה באזור זה. לא הייתה התנהגות איטית והתיקים הועברו במועד. השימוש ביישום שולחן העבודה אורך זמן רב יותר משירות מבוסס האינטרנט.


© Cloudwards.net

המשוב של הצרכנים שמצאנו היה דומה לחוויה שלנו. לרוב המשתמשים לא הייתה בעיה להעלות או להוריד מידע לכוננים הקשיחים שלהם וממנו. לא בדקנו אם יש דרך לשנות את רוחב הפס כמו SugarSync מכיוון שלא הרגשנו צורך לעשות זאת.

שוב, בוקס לוקח את הסיבוב הזה ביכולתו להעביר קבצים במהירות.

סיבוב: נקודת מהירות לעסקי קופות

לוגו SugarSync
לוגו עסקי תיבות

4

תכונות

תכונות יכולות ליצור או לשבור חברה. חלק מהצרכנים רוצים הרבה פעמונים ושריקות, ואילו לאחרים לא אכפת להם כל כך. כדי לעזור למשתמשים לקבל את ההחלטה הטובה ביותר, החלפנו את SugarSync נגד המתחרה הבכירה, בוקס, כדי לראות למי יש את האפשרויות הטובות ביותר..

SugarSync

תחום אחד בו SugarSync באמת בולט הוא התכונות. שירות זה אינו רק פעולת עצמות חשופות והצרכנים זוכים ליהנות מעובדה זו. חלק מהתכונות שלהם כוללות גרסאות ושחזור קבצים, אפליקציות סלולריות טובות, בכל מקום וגישה. יש לו גם העלאה ושחרור של העלאה, ניהול קבצים, סנכרון קבצים במכשירים מרובים, שיתוף קבצים וגיבוי אוטומטי.

בנוסף לתכונות, הממשק פשוט לשימוש ויש תוכנה מוגבלת להורדה לכוננים קשיחים מקומיים. יש אפליקציות סלולריות למכשירי אנדרואיד ואפל, עם זאת, אין יישומים לטלפונים של Windows או Blackberry.

ל- SugarSync כמה שכבות אחסון זמינות. שירות זה אינו מציע מקום פנוי. היא אכן מציעה ניסיון לתקופה של 30 יום ללא תשלום שיאפשר למשתמשים לנסות זאת לפני שהם מתחייבים לתכנית חודשית או שנתית. עם זאת, אתה צריך למסור מספר כרטיס אשראי או חשבון PayPal בעת ההרשמה כדי להפעיל את החשבון.

קופסא

בדומה לתחרות, ל- Box יש הרבה תכונות שמשתמשים יוכלו ליהנות מהן. כלול יכולת ליצור קבוצות, לשתף קבצים, לערוך מסמכי גוגל וקבצי Microsoft Office מבלי לצאת מאפליקציית האינטרנט ולהוסיף מספר משתמשים. קופסא גם אפליקציות למכשירים ניידים, דפדפני אינטרנט ושולחנות עבודה, עם קונסולת ניהול עבור לקוחות ארגוניים, הגדרת הרשאות ואבטחה למשתמשים וסנכרון קבצים מאפליקציית שולחן העבודה..


© MedXT

בנוסף, Box מעוצב תוך התחשבות בצרכנים ארגוניים. על מנת לענות על הצרכים ההולכים וגדלים, הם מציעים כלי שיתוף פעולה אשר לא רק מאפשרים לעובדים לעבוד יחד על פרויקט, אלא גם לאפשר לאותם משתמשים לעבוד עם לקוחותיהם או לקוחותיהם לפי הצורך.. 

לצרכנים ארגוניים יש את היכולת לגלגל את תכונות האבטחה שלהם ליישומי הענן. מה שאומר שלקוחות אלה יכולים ליצור כללים בהתאמה אישית כדי להגביל את הגישה למסמכים רגישים. מנהלי מערכת יכולים גם להגביל את הגדרות המשתמש לפי הצורך. 

למנהלים יכולת לנהל קבוצות עבודה ולהפעיל עדכוני תוכנה בבת אחת. מנהלים יכולים לפקח על הפעילות ולסמן כל התרחשות חשודה מהקונסולה. Box תומך במכשירים ניידים של אנדרואיד ואפל, אך בשונה מ- SugarSync, לשירות זה יש יישומים עבור טלפונים של Windows ומכשירי Blackberry.

תכונה נוספת שמציעה Box היא אחסון בחינם של 10 ג’יגה-בתים למשתמשים אישיים. SugarSync אינה מציעה אפשרויות שאינן משלמות. ישנן מספר תוכניות לבחירה, החל משימוש פרטני לתמיכה ארגונית מלאה. Box, בשל מגוון התכונות הידידותיות לארגון, תמיכה במכשירים ניידים ואחסון בחינם – זוכה שוב.

סיבוב: תכונות נקודה לעסקי קופסאות

לוגו SugarSync
לוגו עסקי תיבות

5

אבטחה

הצבת מידע בחברת ענן תפעל רק אם המשתמש יודע שהנתונים שלהם לא יהיו נתונים לשיתוף עם אף אחד אחר. על פרוטוקולי האבטחה להיות במקום הראשון בכדי להשיג אמון צרכני. אז למי ההגנה הטובה ביותר: SugarSync או Box?

SugarSync

אבטחה היא כנראה אחד התחומים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון. על פי אתר האינטרנט של SugarSync, הם משתמשים בהצפנת AES של 256 סיביות כדי לשמור על בטיחות הנתונים. בנוסף, השירות משתמש בהצפנת SSL 3.3 Transport Layer Security (TLS) כדי להגן על קבצים במהלך העברה לשרתים וממנה..

פעילות רשת בטא של SugarSync 2.0

החברה מציינת כי הם משתמשים באותה רמת אבטחה כמו מוסדות פיננסיים בכדי לסייע בשמירת מידע על המשתמשים. עם זאת, כמו חברות ענן רבות, זו אינה מאפשרת למשתמשים לשמור על שליטה על מפתחות ההצפנה, מה שעלול לגרום לצדדים שלישיים לקבל גישה קלה יותר.

זה עלול לגרום לבעיות עבור לקוחות ברמת הארגון. בוקס הודיעו לאחרונה כי הם יציעו תכונה זו בזמן הקרוב.

קופסא

כמו המתחרה שלהם, Box משתמשת באבטחת SSL והצפנת 256-AES כדי לשמור על מסמכים בטוחים בזמן שהם שוכנים בשרתים שלהם. החברה מרחיקה לכת לקודד שמות קבצים, מה שמאפשר למנועי חיפוש לאינדקס את הנתונים. מרכזי הנתונים מנוטרים מסביב לשעון עם ביקורת מתמדת בכדי לשמור על הכוננים הפיזיים.

SugarSync לעומת Box
© תיבה

צרכנים שומרים על שליטה מי רואה מה אפילו כאשר הקבצים משותפים לקבוצות אנשים. מנהלי מערכת יכולים לאבטח את הקבצים ל”קריאה בלבד “במידת הצורך, מה שימנע מהורדת הקובץ. בקרוב, ללקוחות ברמת הארגון תהיה אפשרות לשמור על מפתחות הצפנה, שיוסיפו רמת אבטחה שלא נראתה בתחרות.

אישורים נוספים המוחזקים על ידי Box כוללים Safe Harbor ו- SAS70 Type II. Box זוכה בשל המגבלות והיכולת של לקוחות ארגוניים להחזיק מפתחות הצפנה.

סבב: נקודת אבטחה לעסקי קופות

לוגו SugarSync
לוגו עסקי תיבות

6

סיכום

בעוד שבוקס מעד לפני כמה שנים בכך שהכליל בטעות חשבון עם פרטי צד שלישי, מאז ומעולם לא דווח על דבר כזה והחברה אכן שיחזרה את המידע למשתמש. הם הלכו מעל ומעבר לעזור ללקוח שלהם.

למרות שאנו בדרך כלל לא משווים בין שירות לקוחות בין חברות המתמודדות ראש בראש, מצאנו שיש הרבה תלונות על מחלקת קשרי הלקוחות של SugarSync, מה שהוביל אותנו להישען לעבר Box אפילו בזירה זו..

צרכנים מסוימים עשויים שלא להיתקל בבעיות המהירות שעשינו עם SugarSync והם עשויים להעדיף להשתמש בתכונות שלהם, ולמצוא את התיבה כבדה מדי. האפשרויות של Box תוכננו לשימוש על ידי לקוחות ברמת הארגון. עם זאת, בוקס אכן מציעה פיתרון אחסון אישי למי שמעוניין שעדיין יש לו תכונות טווח מלא אך לא כולן.

בחירת חברת הענן הטובה ביותר היא צעד חשוב לכל צרכן או חברה. ישנם כמה אזורים שמשתמשים ישקלו על פני אחרים. עם זאת, הרגשנו שקופסה מציגה את SugarSync בכל תחום.

הזוכה: קופסה

גרסת שמע

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map