האם משחק מקוון בטוח?

תוך כדי משחק מקוון אתה עשוי מדי פעם לקבל חשד זוחל שמשהו לא הולך כמו שצריך. מה קורה עם הנתונים שאתה מכניס למשחק הטאבלט ההוא? האם האקרים יכולים לאתר אותך דרך חשבון World of Warcraft שלך? עם כל הסיפורים המוזרים שזזזים באינטרנט, אינכם יכולים שלא לתהות, האם המשחקים המקוונים בטוחים?


התשובה היא, כמו לעתים קרובות, “זה תלוי.” כדי להתקרב מעט לתשובה בפועל, נצטרך להסתכל על כמה סוגים שונים של משחקים, אך גם בהיסטוריה קצרה של הפרות נתונים במשחקים. יש יותר מאלה שחברות משחק היו רוצות להודות, אז בואו נסתכל על הגדולות ביותר.

עם זאת לפני שנדאג לכך, נציין כי לא מדובר במאמר שמכוון לאנשים המחפשים להימנע ממפגשים לא נעימים באינטרנט: מצערים, מסריחים ותסריטאים המעסיקים מטרה הם עובדה של החיים בזמן המשחקים ברשת. אם הייתה דרך קלה לפתור את הבעיות הללו – מלבד כפתור ה”השתק “הישן והטוב – היינו שמחים לחלוק אותו איתך.

גניבת זהות

הבעיות בהן אנו יכולים להתמודד די בקלות, לעומת זאת, בדרך כלל חמורות יותר מילד בן שלוש עשרה שקורא לך בשמות. אחד הנפוצים שבהם הוא גניבת זהות, שם פושעי רשת גונבים את הנתונים שלך ומשתמשים בהם למטרות שלהם. כשמדובר במשחקים מקוונים, האקרים כאלה הם לרוב אחרי פרטי כרטיס אשראי.

יש לציין שמשחקי שמות גדולים בדרך כלל חפים מדברים מסוג זה, אלא אם כן הם נפגעו מהתקפה מתואמת כלשהי שהאבטחה שלהם, המצוינת בעיקר, לא יכולה להתמודד איתה. העבריינים הגדולים ביותר הם בדרך כלל משחקי מזדמנים או ניידים, שחלקם נותנים רושם שהם משווקים רק לשוק כך שהחברות שמאחוריהן יוכלו לגנוב את המידע של הלקוחות..

הקונמן הרפורמי פרנק אבגנייל, שחייו שימשו בסיס לסרט Catch Me If You Can, הזהיר בעבר את משתמשי הפייסבוק להירשם למשחקים בפלטפורמת המדיה החברתית. מכיוון שלא תמיד ברור עם המשחקים האלה איזו גישה יש להם לחשבון שלך, יכול מאוד להיות שהאנשים שאתה משחק איתם גולשים דרך ההודעות שלך כדי לבדוק אם השארת להם כל התעניינות המעניינת עבורם להשתמש.

סיכון גדול נוסף הם משחקי מובייל ממקומות שוק מדיה דיגיטלית כמו חנות Google Play. מכיוון שבדרך כלל אין בקרות קפדניות המציגות מה בדפים הללו, הונאות התרבו. מרבית המשחקים הניידים הללו יאספו נתונים על ידי כך שייתן לאפליקציה הרשאות להסתכל דרך כל הטלפון שלך, בעוד שרבים אחרים יחכו שהמשתמשים יבצעו מיקרו-עסקה ואז יתחילו עם פרטי כרטיס האשראי..

למרות שניתן לטעון שמיקרו-עסקאות הן בפני עצמן פליליות, הקונים הכי נזהרים בכל מה שקשור למשחקים חופשיים, מכיוון שהם עשויים לגלות שהשטר בסופו של דבר גבוה בהרבה מהמובטח.

הפרות נתונים

System.security.breach
© ג’ף קייזר

אף על פי שהכוונה הלא נכונה מהווה חלק גדול מדי ממשחקי המובייל הללו, צרכנים חכמים עשויים לרצות להימנע אפילו מחברות בונפיד, מכיוון שהאבטחה שלהן היא פשוט גרועה מאוד. קח למשל משחק משחק פנטזיה: בשנת 2016 המידע של 15,000 משתמשים בעבר ובהווה נגנב בהפרת נתונים שביצעו פושעי רשת..

אף שרוב הנתונים המעורבים היו רק כתובות דוא”ל, זה אומר שההאקרים הצליחו להוסיף עוד 15,000 שמות לאחת מרשימות הזבל שלהם. שפושעים רוצים ללכת אחר אוצר מידע כזה אינו מפתיע, אבל השיטות שלהם היו: משחק פנטזיה של אופנה נפרץ באמצעות זריקת SQL, שהיא scriptkiddie 101.

העובדה שהאבטחה של המשחק לא עמדה במשימת ההתגוננות מפני התקפה מאוד בסיסית זו מראה כי רבים מהלילות הנוצרים שיוצרים את המשחקים הללו מדליקים על אבטחה כדי להרוויח רווח. דוגמה גדולה ומעורפלת יותר הייתה האק Gamigo בשנת 2012, שם נגנבו הסיסמאות ושמות המשתמש של כשמונה מיליון משתמשים מאחת מחברות המשחקים המקוונות הגדולות בעולם..

אף על פי שהנזק היה מוגבל באותה תקופה, זה ככל הנראה היה נוחות קרה לכל האנשים שגילו שהם נמצאים כעת בכל רשימות הספאם בעולם..

בפועל, כל זה אומר שמשחקים ניידים נמנעים באופן הטוב ביותר על ידי מודע האבטחה מכיוון שהסיכון להונאה או להעביד את המכשיר שלך לבוטנט פשוט גבוה מדי. כמו בהרבה דברים באינטרנט, “חינם” פירושו שאתה המוצר הנמכר. לקבלת דוגמאות נוספות לפרקטיקות מסוג זה, עיין במאמר שלנו בנושא ספקי ה- VPN החינמיים הגרועים ביותר.

שחקנים גדולים

כשמדובר במשחקים ניידים, כאן ב- Cloudwards.net אנו ממליצים שתתרחק או לפחות לעולם אל תירשם לשום דבר. יש הרבה משחקים מזדמנים שדורשים מעט מלבד HTML5 כדי להפעיל, כך שאין סיבה להדביק את המחשב שלך בתוכנה זדונית.

עם זאת, לא סתם המגזר הזה סובל מהפרות נתונים: אפילו כמה מהשחקנים הגדולים בסביבה נפגעו פעם או פעמיים. הגדול ביותר, או לפחות המביך ביותר, היה הגרזן של רשת פלייסטיישן בשנת 2011 כשלא רק הנתונים (כולל מידע על כרטיסי אשראי) של כ -2.5 מיליון לקוחות סוני נגנבו, אלא שהרשת כולה השחיקה במשך מספר ימים, כדי לאתחל.

מנכ”ל סוני התנצל בפומבי בפני לקוחות החברה, אך הנזק נגרם, כמובן. משתמשי קיטור הם בדרך כלל חבורה יותר מזל: האבטחה של Valve די צמודה והם מנעו התקפות רבות בעבר.

אחת הפעמים הבודדות שמישהו הבחין במשהו הייתה במהלך חג המולד 2015, אז עמוד החנות יופיע בשפות זרות. לא נגנב הרבה זמן באותו זמן, אם כי Steam איבדה מיליוני מפתחות משחק רק כמה חודשים אחר כך.

כיצד להגן על עצמך תוך כדי משחק מקוון

השאלה אם המשחק המקוון בטוח היא קשה די לענות. כפי שניתן לראות מהדוגמאות לעיל, כל חברה גדולה או קטנה נפגעה בזמן כלשהו. עם זאת, ככלל האצבע, עדיף להימנע ממשחקים מזדמנים להורדה בחינם ומשחקים מזדמנים אחרים להורדה, כמו גם מכל מה שמוצע בפייסבוק..

כשמדובר בפלטפורמות וכותרות גדולים יותר, ההגנה הטובה ביותר היא כמובן שעדיין לא לשחק שום דבר ולקרוא ספר במקום, אבל זה כנראה לא אופציה עבור רובם. באופן כללי עדיף לא לאחסן את פרטי כרטיס האשראי שלך בחברה – למרות שזה אומר שתצטרך להזין אותם עבור כל רכישה, הטרדה הקלה הזו פירושה גם שאין מה לגנוב – כמו גם תיקון סיסמא חזקה שיכולה לא ניתן לנחש בקלות.

גיימרים יכולים לשקול הרשמה עם כל אחד מחמשת שירותי הענן המובילים שלנו לגיימרים, שכולם מציעים אבטחה מוגברת, אנונימיות כמו גם טונות של משחקים. למרות ש- GaaS עדיין בחיתוליו, כאן ב- Cloudwards.net אנו צופים עלייה בפופולריות של סוג בידור מסוג זה ונראה כי חמשת השירותים במאמר זה נמצאים בחוד החנית..

ואחרון חביב, קיימת דרך אחת לצרכנים להגן על עצמם תמיד מפני פשעי רשת – כמו גם ספקי שירותי אינטרנט של ריגול ו- NSA – וזה מנוי לשירות VPN. למרות שבדרך כלל אלה עולים כסף (למעט חמש ספקי ה- VPN הטובים הטובים ביותר שלנו), אתה מקבל תמורה לכסף מכיוון שאיש לא יוכל לעקוב אחרך ברשת.

סיכום

כאן ב- Cloudwards.net יש לנו רשימה של שירותי ה- VPN המועדפים ביותר שלנו, למרות שאנחנו תמיד מעודדים אנשים לדפדף בביקורות ה- VPN שלנו כדי להבין מה הכי מתאים להם. משחק מקוון אולי לא הדבר הבטוח ביותר לעשות, אבל זה אפשרי הכי כיף; על ידי הגנה על עצמך לפני שאתה נכנס לרשת, אתה יכול להיות סמוך ובטוח שאף אחד לא יכול לבוא אחר הכסף שלך או מידע אישי.

האם יש לך אסטרטגיית אבטחה שונה מזו המתוארת לעיל? ספרו לנו בתגובות למטה. תודה שקראתם ונשארו בטוחים.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map