כיצד לנגב כונן קשיח בכל מערכת הפעלה

ישנן סיבות רבות לעצב כונן, כולל הגדרת מחשב חדש, תיקון שגיאות כונן או צורך בהתקנה נקייה של מערכת ההפעלה שלך. אבטחה נכנסת לפעולה, מכיוון שתרצו להיפטר מכל מכשיר אחסון של נתונים שנזרק, במיוחד אם הוא רגיש.


במדריך זה אנו נלמד אותך כיצד לעצב את הכונן הקשיח שלך ב- Windows, macOS ו- Linux. עיצוב הפך למונח המשמש להחלפה עם מחיקה, מחיקה ומחיקה, אך הם אינם.

מחיקת קובץ אומרת למערכת ההפעלה כי כעת ניתן לטפל בשטח שאותו תפס לכתיבת נתונים חדשים, אך הנתונים הישנים עדיין קיימים. באופן דומה, פורמט פשוט או מהיר אינו מחיקה בטוחה, אלא מפנה מקום למערכת קבצים ולנתונים חדשים.

מחיקה לעומת מחיקת קבצים

גרוע מכך הוא העברת קבצים לפח המיחזור ב- Windows או זבל ב- macOS. זה אפילו לא מסיר את הקובץ, מכיוון שהוא פשוט יוצא מחוץ לתצוגה עד שהוא יימחק לצמיתות אחר כך. ניתן לשחזר קבצים שנמחקו בקלות באמצעות תוכנת שחזור נתונים.

ניגוב כונן, לעומת זאת, מסיר את כל מה שיש – מאוחסן, נמחק או אחרת. אתה יכול לעשות זאת עם תוכנת השמדת נתונים בשיטות חיטוי נתונים, אם כי גרסאות אחרונות של macOS ו- Windows כוללות את אותן תכונות במידה מסוימת.

המחיקה מתבצעת בדרך כלל רק לאחר שתסיים את אמצעי האחסון או אם אתה רוצה את העיצוב הכי בטוח שאפשר. זוהי הדרך הטובה ביותר להבטיח שהנתונים שלך ייעלמו ואינם ניתנים לשחזור. פירושו שלא ניתן להחלמה הוא נעלם לנצח, לכן הקפד להשתמש באחד משירותי הגיבוי המקוונים הטובים ביותר לפני שתעשה זאת.

Windows ו- macOS מציעים סניטור נתונים עם אפס כתיבה עם אפשרויות עיצוב, כל עוד תבחר לוותר על פורמט מהיר. שיטת הכתב-אפס מתבצעת על ידי מילוי כל חתיכות הנתונים באפסים. ניתן לעשות זאת במעבר אחד או בכפול, תלוי ברמת האבטחה הרצויה. לא ניתן לבטל את התהליך ומגן על הנתונים מפני גישה ושחזור לא רצויים.

לפני שנתחיל, חשוב שתגבה את הנתונים החשובים שלך. אם אתה זקוק לעזרה בבחירת ספק גיבוי מקוון, עיין במדריך הטוב ביותר לגיבוי ענן שלנו.

עיצוב כונן ב- Windows

באפשרותך לעצב ידנית כונן במערכת Windows באמצעות כלי ניהול הדיסק או שורת הפקודה. לשם הפשטות, אנו הולכים להראות כיצד לעשות זאת בעזרת הכלי לניהול הדיסק. זה חלק מכל גרסה של Windows (למד כיצד לבדוק את הגרסה שלך כאן) וניתן לפתוח באמצעות ניהול מחשב, Cortana או שורת פקודה..

זכור כי תצטרך לחלק את הכונן שאתה מעצב אם מעולם לא נעשה בו שימוש או שנמחק לפני כן.

מדריך זה למחיצות עבור חלונות יעזור.

שלב 1: ניהול דיסק פתוח. זה ייראה ככה.

ניהול הדיסק 1

שלב 2: נווט אל הכונן שיש לאתחל. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני ובחר “פורמט …”

ניהול הדיסק 2

שלב 3: חלון בפורמט חדש אמור להיפתח עם אות כונן תואמת. אם זהו כונן חדש, Windows תקצה אות כונן. בתיבת תווית הנפח, תן לכונן שלך שם, אחרת הוא ייקרא כברירת מחדל “נפח חדש”. היצמד למערכת הקבצים החדשה לטכנולוגיה וגודל יחידת הקצאת ברירת המחדל, אלא אם כן יש לך צורך ספציפי לעשות משהו אחר.

שלב 4: התיבה “בצע תבנית מהירה” כבר תיבדק. ישנן כמה סיבות לבטל את הסימון. פורמט רגיל (לא מהיר) יחפש שגיאות בכונן, וכן יבצע אפס כתיבה חד-פעמי. זה טוב לכוננים משומשים, מכיוון שהוא מספק רמת הגנה בסיסית מפני שחזור נתונים לא רצוי.

ניהול הדיסק 3

שלב 5: בשלב זה, הפורמט יתחיל. הזמן שלוקח לסיום תלוי בגודל הכונן המפורמט ובמהירות המחשב. לאחר סיום הכונן החדש יופיע במחצית התחתונה של חלון ניהול הדיסק, יחד עם מצב “בריא”.

ניהול דיסק 4

זהו זה עבור Windows. בשלב הבא, נסתכל על macOS.

עיצוב כונן ב- macOS

עיצוב כונן ב- macOS אינו דומה לכך ב- Windows. ההבדל הגדול ביותר יהיה במערכת הקבצים, מכיוון שמערכות ההפעלה משתמשות במערכות קבצים מקוריות שאינן תואמות זו את זו. עם זאת, באפשרותך לעצב את הכונן באמצעות מערכת קבצים התואמת את שניהם אם אתה צריך לעבוד על פני פלטפורמות.

בדומה ל- Windows, אם אתה מתמודד עם אמצעי מדיה חדש שמעולם לא מעוצב, יהיה עליו לחלק אותו. עיין במדריך זה למחיצות במחשב Mac לקבלת עזרה.

שלב 1: כדי להפעיל את כלי הדיסק, נווט ליישומים. משם, עבור אל כלי שירות ובחר בכלי שירות לדיסק. אתה יכול גם ללחוץ על Command + שטח כדי להעלות זרקור, ואז להקליד “כלי השירות לדיסק.” אתה אמור לראות את הכוננים שלך משמאל ומידע עליהם בצד ימין.

Macdiskutility1

שלב 2: לאחר שבחרת את הכונן לעיצוב, בחר באפשרות ‘מחק’ בחלקו העליון.

Macdiskutility2

שלב 3: בחלון המחיקה, תן שם לנפח ובחר בפורמט הקובץ. כברירת מחדל, macOS ישתמש במערכת הקבצים של אפל. אם אתה מתכנן להשתמש בכונן הן ב- macOS והן ב- Windows, בחר בפורמט הקובץ exFAT. אחרת APFS זה בסדר, אלא אם כן אתה זקוק למשהו ספציפי.

Macdiskutility3

שלב 4: לבסוף, לחץ על כפתור “אפשרויות האבטחה”, ואז בחר בין “המהיר ביותר” ל”הכי בטוח “. בחירה ב”מהירה ביותר “תעשה פורמט מהיר, אשר מוחק קבצים ומשאיר נתונים שלמים וניתנים לשחזור בקלות. הזזת המחוון ימינה תאפשר כתיבה אפסית אחת. העברת המחוון כל הדרך ימינה ל”הביטחון ביותר “תגרום לו להחליף את הכונן שבע פעמים.

העומד בתקן האמריקני של ההגנה 5220-22-M וצריך להיות האפשרות שתבחר אם ברצונך ש- macOS תמחק הכי בטוח..

Macdiskutility5

שלב 5: לחץ על “מחק” והמתן תוך כדי עיצוב הכונן.

עיצוב ל- Linux

בעת עיצוב ל- Linux, הקילומטראז ‘שלך יכול להשתנות על פי התפוצה בה אתה משתמש. ישנם קומץ כלים לרוב הטעמים. זוג מהם דורשים היכרות עם שורת הפקודה. ישנם גם כלי עזר פופולריים, כמו GParted, וההפצה של לינוקס בה אתה משתמש אולי הגיעה לאחד.

רוב הגרסאות של לינוקס מגיעות עם שני כלים למחיקת כונן מאובטחת: הפקודה dd וכלי הגריסה. אתה יכול להשתמש ב- dd או בגרוס כדי לנגב את הכונן, ואז ליצור מחיצות ולעצב אותו בעזרת כלי הדיסק.

כדי למחוק כונן באמצעות הפקודה dd, חשוב לדעת את אות הכונן ואת מספר המחיצה. כמו כן, וודאו שהכונן אינו מוסבר. לשם כך, השתמש בפקודה unmount. כדי להשתמש בפקודה dd, פתח את שורת הפקודה והזן את הדברים הבאים:

 • sudo umount / dev / sdXY -l
 • sudo dd if = / dev / urandom של = / dev / sdX bs = 10M

שים לב ש- X ו- Y מייצגים את אות הכונן ואת המחיצה שלך, בהתאמה. התהליך יבצע מספר מעברים בכונן, ויכתוב אפסים אקראיים על גבי הנתונים שלך.

כדי למחוק כונן קשיח עם הכלי לגרוס, הזן את הדברים הבאים (כאשר X הוא אות הכונן שלך):

 • גרסת sudo -vfz / dev / sdX

כלי הגריסה יבצע שלוש מעברים בכונן שלך, ויכתוב תווים אקראיים על גבי הנתונים שלך.

שתי השיטות הן עתירות זמן, ולכן עדיף לתכנן זאת או לתת להם לרוץ בן לילה.

כעת כשהכונן נמחק, הוא מוכן לעיצוב.

כדי להתחיל GParted:

 • sudo apt-get להתקין gparted
 • gksu gparted

ברגע שיש לך את זה, לחץ על “התקן”, ואז לחץ על “צור מחיצה.”

עיצוב כונן קשיח לינוקס - -

כברירת מחדל, GParted תיצור מחיצה המשתמשת בכל המרחב הלא מוקצה. זה בסדר, בהנחה שאינך זקוק למחיצות מרובות עבור מערכת אתחול כפול או ספריית שורש עבור לינוקס.

 • כעת, לחץ על כפתור “החל” כדי ליצור את המחיצה. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על המחיצה החדשה ובחר “פורמט.”

מחשבות אחרונות

ניגוב ועיצוב אינם אותו דבר והם נעשים בצורה שונה בהתאם למערכת ההפעלה שלך. למרות שמדריך זה עוסק יותר בהגנה על נתונים שאינך זקוק עוד או שאתה רוצה, חשוב גם להגן על הנתונים בכוננים הנוכחיים שלך..

לשם כך, הקפידו לקרוא כיצד להצפין את מדריך הכונן הקשיח. האם יש לך טיפים או טריקים למחיקת כונן קשיח שלא כיסינו? ספרו לנו בתגובות למטה. תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map