כיצד להגן על פרטיותך כעת, כאשר ספקי האינטרנט האמריקאים יכולים לרגל לקוחות

כפי שאתה בוודאי יודע כעת, הסנאט האמריקני הצביע על כללים חדשים של נציבות התקשורת הפדרלית (FCC) שיאלצו את ספקי שירותי האינטרנט לבקש אישור מלקוחות לפני שמוכרים נתונים לגבי הרגלי הגלישה שלהם לצדדים שלישיים. לדברי תומכי הפרטיות בכל מקום – שלא לדבר עלנו כאן ב- Cloudwards.net – זה הולך לפתוח את הדלת לכל מיני ריגול של ספקי האינטרנט..


כללי ה- FCC, שאושרו לראשונה על ידי הסנאט כבר באוקטובר, חייבו של ספקי האינטרנט להציג בפני הלקוחות אפשרות לבחור או לבטל את מכירת הנתונים שלהם לצדדים שלישיים, כולל סוכנויות פרסום ושיווק. עם זאת, עם החלפת המשמר בינואר, כאשר הבית הלבן וכל גבעת הקפיטול עברו לידיים רפובליקניות, מחוקק אחר לגמרי השתלט על עצמו.

האופוזיציה הרפובליקנית

סנאטורים רפובליקאים רבים הרגישו כי כללי ה- FCC החדשים פוגעים בצמיחה הכלכלית ויפגעו ביוצרי העבודה. הסנאטור שהגיש את ההצעה להפסיק את כללי ה- FCC, ג’ף פלייק מאריזונה, עשה זאת מכיוון שהוא רצה “להגן על הצרכנים מפני התעלמות יתר של הרגולציה באינטרנט”. יו”ר ה- FCC החדש, אג’יט פאי, לא רק הסכים עם זה, אלא גם הרגיש שהחוקים החדשים יבלבלו אנשים.

“צרכנים אמריקאים לא צריכים להיות צריכים להיות עורכי דין או מהנדסים כדי להבין אם המידע שלהם מוגן”, אמר פאי, שחושב שזה לא נכון לקיים שתי סטים שונים של סטנדרטים המסדירים את התנהגות ספקי האינטרנט מצד אחד ואתרי מדיה חברתית כמו פייסבוק מצד שני. יש לציין כי פאי היה מינוי שנוי במחלוקת מאוד ל- FCC, מכיוון שהוא מתנגד בתוקף לניטרליות נטו כמו גם להסדרת מונופולים תקשורתיים..

תגובה דמוקרטית

בינתיים, הדמוקרטים בעלי מספרם הקשה של הסנאט מסתמכים ברובם על רטוריקה כדי להילחם בפגיעה בכללי ה- FFC. לפי הסנאטור אד מרקי ממסצ’וסטס, ספק שירותי האינטרנט כרגע מייצג “מידע שנמכר ברווח” ו”פולש לפרטיות המנויים. “

על ידי ביטול החוקים, הרפובליקנים אפשרו לספקי האינטרנט לעשות ככל שהם רוצים באמצעות נתוני לקוחות, מה שמעלה כל מיני צופים מפחידים. כפי שמציין הסנטור ביל נלסון מפלורידה, לספקי האינטרנט אין רק גישה לאתרים בהם אתה מבקר, הם יכולים גם לעקוב אחר התנועות שלך בזכות ה- GPS בטלפון שלך, למשל.

עם זאת, הכוח הגדול ביותר שלהם הוא שהם יכולים להסיק מידע אחר מהעובדות הללו, מרגע שאתה קם כל בוקר לשאלה אם אתה מרגיש לא טוב בכל יום נתון.

אזרחים באמצע

פחות משבוע לאחר שהסנאט קבע את הכללים, בית הנבחרים עקב אחריו ואישר את ההחלטה. אלא אם כן הנשיא טראמפ יטיל וטו על הצעת החוק החדשה, החל מה -4 בדצמבר 2017 ספקי שירותי האינטרנט יכולים למכור נתוני לקוחות לכל מי שהם רוצים. עם זאת, כמו שטראמפ הוא, ובכן, טראמפ, זה לא צפוי לקרות, מה שאומר שעד סוף השנה זו תהיה עונה פתוחה על לקוחות ספקי האינטרנט בארה”ב, שזה כמעט כולם.

מאחר שהרפובליקנים רוצים למסור את השלטון למסור נתונים לתאגידים גדולים והדמוקרטים מתעצמים מתוקף מספרם הגדול, נראה כי אזרח ארה”ב הממוצע יצטרך לקחת את העניינים לידיים כשמדובר בהגנה על הנתונים שלהם. כאן נכנס לתמונה בטנה כסופה דקה-רזה: ההגנה על עצמך מפני כל סוג של חטטנות נמצאת בהישג ידו של מישהו.

פרטיות תחת התקפה

למרות שכאן ב- Cloudwards.net אנו מעדיפים לא להיות פוליטיים – אנו רוצים להתמקד בבחירת שירותי האחסון והגיבוי המקוונים הטובים ביותר בענן עבור הקוראים שלנו, לא לומר להם כיצד לחשוב – אנו מרגישים שאנחנו צריכים להדגיש עד כמה נורא ממשלת ארה”ב ההחלטה הייתה כשמדובר בזכותו הטבעית של כל אדם לפרטיות. 

לספקיות האינטרנט אין שום זכות – אין – אפילו להסתכל בנתוני הגלישה האישיים שלך, קל וחומר למכור אותם לורד-יודע-למי להרוויח כמה דולרים.

בעולם ההולך וגדול זה לא רק היסטוריית גלישה שעומדת על כף המאזניים: למרות שזה יהיה מביך עבור שחקן כדורגל מקצוען אם ייצא שהוא אוהב סרטוני חתולים חמודים או שר ממשלה שיש לה כמה טעמים אקזוטיים בפורנו, זה כלום לעומת הר המידע הכלכלי והרפואי שנוסע באינטרנט באופן יומיומי.

כיצד להגן על פרטיותך

יש המון כלים להגנה על פרטיותך, אך הדרך הטובה ביותר להגן על עצמך היא להשיג VPN. אם אינך יודע מה זה, יש לנו מאמר כיצד פועלים VPN. יש לנו רשימה של מה שאנחנו חושבים שהם ה- VPN הטובים ביותר ולמרות שאינך מסכים עם הבחירות שלנו, סמוך עלינו כשאנו אומרים שאם אתה גר בארצות הברית, אתה צריך להתחבר לאחד לפני שדצמבר יסתובב. אתה עשוי לגלות שהנתונים האישיים שלך הם מצרך בדיוק כמו כל דבר אחר, אחרת.

הגדרת VPN היא קלה ובהתאם לספק שאתה הולך איתו אין צורך לשבור את הבנק. חלק מהספקים שאנו אוהבים יציעו לכם מחיר רב אם תירשמו לשנה שלמה, אחרים יתנו לכם את האפשרות לנסות זאת לפני שתחליטו. יש לנו ערימה גדולה של ביקורות, אז התבונן בהן בשעות הפנאי שלך – יש לך עד דצמבר, אחרי הכל – אך וודא שאתה מחליט בשלב מסוים אלא אם כן אתה אוהב ספקי אינטרנט שמטפטפים אותך – כאילו ה- NSA לא היה מספיק גרוע.

מחשבות אחרונות

ארה”ב קיבלה החלטה מפחידה באמת שתשפיע על כל אמריקני עם חיבור לאינטרנט; עם זאת, מפחיד באותה מידה התקדים שהם קובעים לשאר העולם. בכל מחוקקים ברחבי העולם – מבריסל לדלהי, מבואנוס איירס ועד מוסקבה – ייבחרו נציגים שנחשבים כי הנתונים הפרטיים של אזרחיהם בשוק הפתוח זה רק רעיון מתנפח..

אף על פי שהפוליטיקה האמריקאית הנוכחית יכולה להיראות כמו בדיחה לכולנו, יכול מאוד להיות שתוך כמה שנים רק הצחוק שלנו ייפסק לגמרי, כמו שנינו נאלצים להירשם עם ספק VPN רק כדי חסום את ספקי האינטרנט לרגל אחרינו. השנים הבאות נראות כאילו הן יהיו תקופות חשוכות לחופש ופרטיות באינטרנט לכולם.

איך אתה חושב שההפעלה של כללי FCC תשפיע על אנשים? הודע לנו בתגובות למטה, תודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map