עשרת האנשים החדישים ביותר בענף ענן

טכנולוגיית מחשוב ענן לא הופיעה בין לילה. היה לו מישהו בחוץ לחדש ולדחוף אותו. כדי להכיר את אותם טכנאים שהעניקו לנו את הטכנולוגיה המדהימה הזו, ריכזנו עבורכם רשימה של עשרת האנשים החדישים ביותר בתחום מחשוב ענן..

דרו יוסטון


© Cloudwards.net אפילו כילד קטן, דרו יוסטון התעניין יותר באופן שבו תוכניות עבדו במקום להשתמש בהן בלבד. בגיל חמש עודד אותו אביו ללמוד תכנות עם BASIC כאשר המשפחה קיבלה את המחשב הראשון שלהם.

בעוד שיוסטון נהנתה מהמשחקים, הוא תמיד התעניין יותר באופן הרכיב התכנות. 

העניין הזה הלך אחריו דרך התיכון והמשיך ל- MIT. ב- MIT יוסטון הצליחה לצלול לאזורים שהכי מעניינים אותו. בזמן הקמפוס הוא הצליח להשתמש בסביבת אתנה כדי לעזור לגיבוי תחנת העבודה שלו גם כששכח להביא עמו כונן אגודל.

עם זאת, לאחר שהעלה את כל סביבת הפיתוח שלו לכונן הבזק מסוג USB הוא שכח זאת כשעלה לאוטובוס לניו יורק זמן קצר לאחר סיום הלימודים. שגיאה זו הובילה אותו ליצירת אחת התוכניות הפופולריות ביותר הקיימות כיום.

שורות הקוד הראשוניות שכתב כשהיה בדרכו לניו יורק הפכו לבסיס של Dropbox, אתר האחסון והשיתוף בענן המקוון בו השתמשו מעל 300 מיליון איש ברחבי העולם. בשלב זה יוסטון הוא עדיין מנכ”ל החברה שיצר ברגע של תסכול.

אמנם ייתכן שפתרון האחסון בענן שלו לא היה הראשון, אך זהו אחד השירותים הפופולריים ביותר, וזה מה שמרוויח אותו במקום ברשימה שלנו.

אהרון לוי


© Cloudwards.net אהרון לוי לא היה מרותק לקידוד כמו אחרים ברשימה שלנו, למרות שהיה לו מנה בריאה של התרגשות מהטכנולוגיה. במקום זאת, האינטרס שלו היה למצוא דרך לסייע לצרכנים ועסקים לפתח דרך אחידה לאחסון נתונים.

הרעיון הוליד בשנת 2004 במהלך פרויקט עסקי קולג ‘שעליו עבד לוי.

בפרויקט זה הוא בדק כיצד חברות משתמשות באחסון מבוסס ענן בכדי לשמור תוכן. לאחר דיונים מרובים עם נציגי משא ומתן מתאגידים שונים, הוא הבין שהקונצנזוס היה מקוטע כיצד להשתמש בכלי רב עוצמה זה.

נחוש לפתור את הבעיה, לוי וכמה מחברי ילדותו, השיקו את Box את פלטפורמת האחסון בענן. במקור, הקבוצה פנתה למשתמשים ולצרכנים פרטיים אל התוכנית הנוחה לשימוש, המאפשרת להם לאחסן תוכן תוך ניהול באמצעות ממשק אינטואיטיבי.

המיקוד עבר לאחרונה לפלטפורמה של לקוחות עסקיים, תוך שמירה על חזית ידידותית למשתמש. אהרון לוי עדיין מוביל את האישום בבוקס. הכישורים שלו לקרוא את השוק ולהבין מה חברות צריכות בפלטפורמת הענן שלהם הוא הסיבה שהוא עשה את זה לרשימה שלנו.

מארק בניוף


© Cloudwards.net לא כל תוכניות הענן עוסקות אך ורק באחסון. ישנם יוצרים ומייסדים של תוכניות מחשוב ענן שבהחלט משתלבים ברשימה שלנו. מארק בניוף, מייסד סיילספורס, הוא אחד כזה שיוצר.

בשנת 1999, לבניוף היה רעיון ליצור שירות שיחליף תוכנה ארגונית למסורת וישמש פלטפורמה לניהול מידע לפי דרישה. התוכנית שלו, אותה כינה “סוף התוכנה” תשתמש באינטרנט כדי לשנות את אופן התכנון וההפצה של תוכניות.

בעוד שבניוף האמין שתוכנה כשירות תחליף תוכניות מסורתיות, הוא בסופו של דבר יצר את המונח פלטפורמה כשירות כששגר את Salesforce.com. עם הזמן הוא הרחיב את החברה להיות יותר מסתם עסק לניהול קשרי לקוחות. כעת לקוחות יכולים להשתמש בטכנולוגיות סלולריות, חברתיות וענן כדי להשיק אפליקציות משלהם.

בנוסף לבניית Salesforce.com, בניוף הקימה “מודל 1-1-1” לעסקים. תחת מבנה זה של פילנתרופיה ארגונית, החברה שלו תורמת בחזרה לקהילה שהיא משרתת. על ידי מתן אחוז אחד מהמוצר. אחוז אחד משעות העובדים ואחוז אחד מההון.

נכון לעכשיו בניוף משמש כיו”ר ומנכ”ל Salesforce.com, משמש בדירקטוריון של סיסקו, והוא מחברם של שלושה ספרים. מארק בניוף היה הכוח המניע שמביא תוכנה כשירות לענן וזה מה שמציב אותו בעשרת האנשים המובילים ביותר שלנו ברשימת ענפי הענן..

פול מריץ


© Cloudwards.net מדעי המחשב תמיד היו עניין של פול מריץ, עד כדי כך שהוא קיבל תארים מאוניברסיטת נטאל ואוניברסיטת קייפטאון. עם קבלת התארים עבד אצל אינטל, החל משנת 1981, במשך חמש שנים וסייע בפיתוח כלים שיעזרו לכתוב תוכנה לפלטפורמת x86.

מריץ עזב את אינטל להצטרף למיקרוסופט והמשיך לעבוד עם החברה עד שנת 2000. במהלך תקופתו עם ענקית התוכנה הוא היה מפתח בפיתוח כותרות תוכנה מרכזיות רבות כמו Windows NT ו- Internet Explorer. התובנות שלו היו רגילות לא רק לקדם את מיקרוסופט, אלא גם את ענף המחשבים.

לאחר שעזב את חברת מיקרוסופט בעקבות ניסויי ההגבלים העסקיים בשנת 1999, הקים מריץ את חברת Pi Corporation שנרכשה אחר כך על ידי EMC שם עלה לדרגת נשיא ומנכ”ל חטיבת מחשוב ענן של EMC. נכון לעכשיו, מריץ היא מנכ”לית חברת GoPivital, Inc., החברה המספקת יישומים בהתאמה אישית המבוססים על טכנולוגיית מחשוב ענן.

בזכות שנותיו הרבות בענף טכנולוגיות המידע והחידושים שעזרו להוביל לבניית טכנולוגיית מחשוב ענן והמשך עבודתו בתחום זה, קראנו את פול מריץ לרשימתנו.

טום גונסר


© Cloudwards.net טום גונסר החל את הקריירה שלו בעבודה עם תקשורת נתונים אלחוטית ועסקאות מבוססות אינטרנט. כשהרגיש כי צריכה להיות דרך טובה יותר להתמודד עם ניירות אלקטרוניים וחתימות, הסתגר גונזר כדי לפתח מערכת זו..

הוא ייסד את DocuSign כדי להפוך רעיון זה למציאות. חברת DocuSign של Gonser נעשית בטכנולוגיית ענן והפכה לתקן העולמי לעסקות דיגיטליות. הוא השתמש בתהליך אוטומטי כדי להחליף את עט העט והנייר לביצוע עסק, מה שעלול להאט את החברות. התוכנה שלו מיועדת לניהול מאובטח של כל עסקאות המסמכים באופן דיגיטלי.

גונסר מעורב רבות בפעילות היום-יומית ב- DocuSign בכך שהוא משמש כמנהל האסטרטגיה הראשי של החברה. בזכות החדשנות שלו בניהול עסקאות דיגיטליות, טום גונסר הרוויח מקום ברשימה שלנו.

מארק בלק

 


© Cloudwards.net החל בקריירה שלו במודיעין הימי, מארק בלק התוודע היטב למערכות הנתונים הנדרשות על ידי בעלי ממשלה. לאחר שירותו במלחמת המפרץ, בלק עזב לעבוד אצל BTG כמהנדס פתרונות ובהמשך בפרויקטים של תוכנה כשירות..

לאחר שעזב את BTG, בלק המשיך לעבוד עם ביטחון פנים כארכיטקט הראשי שלהם ממיקרוסופט. כאן הוא הבדיל את עצמו באמצעות פיתוח, תוקף וביצוע אסטרטגיות IT שהיו קשורות למגזר הציבורי לביטחון פנים.  

רשת עולמית זו סייעה לשנות את פני מחשוב ענן ואבטחת סייבר. כעת, בלק עובדת עם ג’וניפר נטוורקס כאדריכל הראשי. עבודתו על פתרונות תעשייתיים גלובליים, אבטחת סייבר פדרלית ופתרונות אדריכלות טכנית זיכתה אותו במקום ברשימה שלנו.

יונג צ’ו


כמבשר טכנולוגי עבור מיקרוסופט, יונג צ’ו, יש לו הזדמנויות רבות המשרתות לקוחות בתחומי ניהול חשבונות תמיכה, תמיכה טכנית ומכירות טכניות..

לפני שהצטרף למיקרוסופט, צ’ו ביסס את עצמו כמומחה בתכנות מערכות, פיתוח יישומים וניהול IT. הוא גם הציע שירותי ייעוץ לחברות בתחומים אלה. צ’ו מארח גם בלוג בו משתמשים חדשים יכולים לבוא ללמוד על הענן וכל מה שיש לו להציע.

התובנות שלו אודות ענן היברידי וארכיטקטורת מחשוב ארגונית שימשו כדי לעזור למיקרוסופט להמשיך ולבנות את פלטפורמות הענן הארגוניות והאישיות שלהן. בזכות עבודתו עם מיקרוסופט, השכלתו במחלקות IT והביקוש הנוכחי כדובר באירועי TechNet ומיקרוסופט – הוספנו אותו לרשימה שלנו.

מיטש קופט


© Cloudwards.net היכולת לשתף קבצים ותיקיות היא רק מחצית המשוואה בכל מה שקשור למחשוב ענן. לפחות ככה מיץ ‘קופט תמיד ראה את זה

כראש הייצור ומייסד משותף ב- Code42, החברה שמאחורי CrashPlan ו- SharePlan, גיבוי ושיתוף הם רק חלק מהמשוואה.

מאז ומתמיד הוא ראה בביטחון את הגורם הגדול ביותר. למעשה, הוא ניצל את הידע והחדשנות שלו כדי להביא חוויה בטוחה ובטוחה יותר לפלטפורמת הענן. קופוט עדיין עובד עם החברה שעזר להקים.

עבודתו להציע חוויית אחסון ענן מאובטחת יותר כמו גם לחנך את הציבור כיצד לקבל חוויית אחסון ושיתוף בטוחים יותר היא שהנחית אותו ברשימה שלנו..

כריס פינקהאם


© Cloudwards.net אחד מפתרונות הענן הידועים הראשונים לא הגיע לכשעצמו, כריס פינקהאם, הייתה יד ביצירה ההיא.

פינקאם החל את הקריירה שלו בעולם המחשבים בכך שהקים יחד את ספק שירותי האינטרנט הראשון של דרום אפריקה בשם TICSA / Internet Africa. כעבור מספר שנים החברה נמכרה ל- UUNET ופינקהאם הלכה לעבוד עם אמזון. בעוד באמזון, פינקהאם הייתה אחראית על הנדסת התשתיות הגלובלית ותפעול אתר החברה.

במהלך תקופה זו הוא החל לעבוד על פרויקט צדדי שיהפוך לענן האלסטיות Compute Cloud המצליח ביותר.

למרות שעזב את החברה בשנת 2006 כדי להתחיל את הפעלת Nimbula, חברה המתמקדת בתוכנת מחשוב ענן, לא ניתן להתעלם מתרומתו לעולם אחסון הענן. בהמשך קנתה אורקל את נימבולה.

וילם ואן ביליון


© Cloudwards.net וילם ואן בילג’ון החל את הרפתקאתו במחשבים כשבוגר אוניברסיטת קייפטאון עם תואר במדעי המחשב.

הוא המשיך בתפקידים עם מכון המחקר הלאומי למדעים מתמטיים ו- LinkData. ואן בילג’ון עזר במציאת תוכנת פסיפס משותפת ויצר את מתג העסקה הראשון לתשלום עבור חומרה ומערכות הפעלה. חברה זו הייתה אחת משלושת הכותרות המובילות לעיבוד תשלומים כאשר היא נמכרה בשנת 2004.

לאחר שעבד עם פסיפס, ואן ביליון נסע לעבוד ב- Amazon.com. כאן, בעזרתו של עמיתו לעבודה כריס פינקהאם, הוא עזר בפיתוח ענן המחשבים האלסטיים של אמזון. הוא סייע בניהול מוצרים ושיווק של שירות הענן הציבורי החדש.

לאחר שעזב את אמזון בשנת 2006, הוא שיתף פעולה עם כריס פינקהאם כדי ליצור Nimbula כותרת תוכנת מחשוב ענן. לאחר רכישתה של אורקל בשנת 2013 על ידי אורקל, הוא הצטרף ל takealot.com כמנכ”ל משותף ו- CTO. תפקידו בפיתוח Nimbula ו- Cloud Compastic Cloud זיכה אותו במקום ברשימה שלנו.

סיכום

יש עוד הרבה מחדשים ומומחים לציין. ישנם שמות שנותרים חסרי פנים ועובדים מאחורי הקלעים בכדי להביא את הענן לקדמת הטכנולוגיה הממוחשבת.

עם זאת, אנו מאמינים כי עשרת גורואים המחשבים המצטיינים האלה מובילים את הטעינה בחדשנות וטכנולוגיית מחשוב ענן.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me