מדוע האם אחסון בענן הוא רעיון טוב?

במהלך השנים האחרונות התרחקנו בהתמדה ממערכות מקומיות לענן לצורך אחסון ועיבוד הנתונים שלנו. במאמר זה, Cloudwards.net עומד לבחון היטב מדוע זה רעיון כל כך טוב. קח סרטים, למשל; אנחנו כבר לא מנגנים אותם מכוננים קשיחים.


במקום זאת, אנו זורמים אותם דרך האינטרנט דרך ספקים כמו Netflix וזה לא רק סרטים שעוברים לענן, אלא גם יישומים אישיים וארגוניים..

הודות למגמה זו, הענן הוא אחד משווקי הצמיחה החישובים החמים ביותר כיום, והוא משנה את הדרך בה אנו חיים ומתקשרים כחברה.

יש לכך השפעה משמעותית גם על עסקים, הודות לגורמים כמו:

 • היקפי הנתונים ההולכים וגדלים
 • היחס המשתנה של העובדים
 • ההעדפות הגוברות של הלקוחות

בהתחשב בעולם המשתנה סביבנו, הגיוני לדעת יותר על אחסון ענן וכיצד תוכלו ליהנות ממנו.

שירותי אחסון בענן שאנו אוהבים:

מה זה אחסון בענן?

אחסון בענן מתייחס למרחב המקוון בו תוכלו לאחסן נתונים.

שטח מקוון זה שוכן במספר שרתים מרוחקים ששוכנים במרכזי נתונים מאסיביים, הבנויים על טכנולוגיית וירטואליזציה, מה שאומר ששטח האחסון משתרע על פני שרתים שונים ואולי אף מספר מיקומים.

אבל, כמשתמש, זו רק יחידה אחת אליה אתה יכול לגשת בכל עת. שרתים אלה הם בבעלות, מתוחזקת ומופעלת על ידי חברות צד ג ‘אשר עלולות או לא לגבות תשלום עבור השימוש בהן.

התכונות החשובות ביותר של אחסון בענן הן:

 • שירות הניתן על ידי ספק חיצוני
 • כל הנתונים נשמרים מחוץ לרשת שלך
 • ניתן לגשת אליו דרך האינטרנט או באמצעות כלי סנכרון מובנה
 • משתמשים מורשים יכולים לגשת לנתונים מכל מכשיר ומיקום
 • זה מבוסס על טכנולוגיית וירטואליזציה

בגלל כל התכונות הללו, שיתוף נתונים עם אחרים הוא קל מתמיד, ואתה יכול אפילו לעבוד עם אנשים רבים ברשת, מה שהופך אותם למושלמים עבור העולם הגלובלי שלנו.

בואו נסתכל בצורה יותר ברורה על קדימות האחסון בענן.

היתרונות של אחסון ענן לעסקים

ברגע שתתחיל להשתמש בענן לאחסון נתוני חברה, אלה חלק מהיתרונות שתקבל תוך מספר ימים.

1. אין תחזוקה

חברות רבות, ללא קשר לגודלן, מעדיפות לאחסן נתונים בתוך שרתי פנים ומרכזי נתונים.

הנהלת חשבונות

אמנם גישה זו אינה אופציה רעה ככזו, אולם היא כוללת תקורה נוספת.

שרתים דורשים תחזוקה מתמדת, והמשמעות היא שהחברה צריכה להעסיק צוות IT גדול כדי לנהל אותם, וזו הצעה יקרה. בזכות אחסון בענן, עסקים יכולים לחסוך כסף רב בתחזוקה מכיוון שהשרתים שלהם נמצאים כעת תחת שליטת ספקי צד ג ‘.

במקום זאת, הם יכולים למקד את המשאבים בהיבטי הליבה של העסק שלהם, בלי לדאוג לצוות ה- IT או לתקציביו האדירים.

2. גמישות רבה יותר

העובדים של היום רוצים שיהיה להם איזון טוב יותר בין חיי העבודה וניתן להשיג את המטרה הטובה ביותר על ידי מתן אפשרות לתקשורת טלוויזיונית.

 על פי סקר זה, 79% מהנשאלים כבר עובדים מחוץ למשרדיהם בחלק מהזמן, בעוד 60% נוספים היו מחליפים מקום עבודה אם היו מציעים גמישות זו..

שירותי אחסון בענן כמו גוגל דרייב מציעים בדיוק סוג כזה של גמישות לעובדים.

עם נתונים המאוחסנים באופן מקוון, קל לעובדים להיכנס לפורטל ענן, לעבוד על הנתונים הדרושים להם ולהתנתק כשתסיים. זה גם גורם להם לעבוד בצורה יעילה יותר, וחוסך כסף ליזמים.

3. שיתוף פעולה ותקשורת טובים יותר

בסביבה העסקית של ימינו, מקובל לעובדים לשתף פעולה ולתקשר עם עמיתים לעבודה הממוקמים ברחבי העולם.

לדוגמה, יתכן והם יצטרכו לעבוד על אותה הצעת לקוח יחד או לספק משוב על מסמכי הדרכה.

כלים מבוססי ענן כמו Dropbox ו- גוגל דרייב הפוך שיתוף פעולה וניהול מסמכים לרוח.

מוצרים אלה מאפשרים למשתמשים לגשת לגירסאות העדכניות ביותר של כל מסמך, כך שהם יכולים להישאר בשינויים העליונים, שיכולים לעזור לעסקים לנהל טוב יותר את זרימת העבודה שלהם, ללא קשר למיקום הגיאוגרפי או להתפשטותם.

4. הגנת נתונים

סיבה חשובה נוספת לעבור לענן היא להגנה טובה יותר על הנתונים שלך, במיוחד במקרה של אסון טבע.

דרך להגנת נתונים

לדוגמה, ההוריקן סנדי עורר הרס במרכזי הנתונים בעיר ניו יורק, ואילץ אתרים רבים להשבית את פעילותם במשך ימים. עדיף להעביר נתונים לענן, כדי למנוע שיבושים כאלה כי שם הנתונים שלך יאוחסנו במספר מיקומים.

יתירות זו הופכת אותה כך, גם אם אזור אחד מושפע, הפעולות שלך לא צריכות לסבול והנתונים נשארים נגישים לא משנה מה יקרה – זו מערכת שנקראת דה-כפול.

5. תקורה תחתונה

הזכרנו את זה בעבר, אבל הענן יכול לחסוך עסקים רבים כסף.


איש עסקים מוסיף שרת לרשת שלו

הקמת מרכז נתונים פנים דורש השקעה של אלפי דולרים, וזה לא נדבר על עלויות התחזוקה שהיא נושאת. על ידי מיקור חוץ של אחסון נתונים לספקי ענן, עסקים חוסכים בעלויות הון ותחזוקה, כסף שבתורו ניתן להשתמש בכדי להרחיב את העסק.

בנוסף, בהתחשב באבטחה, צמצום הפיגור, זמן העלייה וסביבות מבוקרות שיש לספקים כמו AWS, יצירת מרכז נתונים פנימי נראה כמו טירוף מוחלט בשנת 2017.

היתרונות של אחסון ענן עבור אנשים פרטיים

לא רק עסקים משתמשים באחסון ענן; אנשים משתמשים גם בענן כדי לאחסן את הנתונים שלהם במקום בטוח ומאובטח. למעשה, דוח של סטטיסטה מראה כי עד שנת 2017, יותר מ- 1.8 מיליארד אנשים ישתמשו באחסון ענן אישי.

וקל לראות מדוע.

1. אבטחה

הודות לשימוש בתכונות אבטחה מתקדמות כדי להגן על הנתונים שלך, הענן הוא למעשה המקום הבטוח ביותר לשמור קבצים, ואינו מונה HDD מקומי מוצפן לחלוטין, כמובן.

זו הסיבה שאתה יכול לאחסן כל דבר, אפילו סיסמאות, בענן בלי לדאוג.

ישנם אפילו כלים לניהול סיסמאות כמו 1Password שעוזרים לשמור על המון סיסמאות לאתרים שונים בצורה מאובטחת.

היתרון הברור של אחסון בענן הוא שהם אינם תלויים במכשירים, ומאפשרים לכם להתחבר מכל מקום. בנוסף, מרבית ספקי הענן מגנים עליך מפני מדיניות המעקב של ה- NSA, ומספקים פרטיות רבה יותר.

2. הגנה על נתונים

ממש כמו עסקים, אזרחים פרטיים עשויים להיתקל באובדן נתונים, למעט במקרה שלהם הכוננים הקשיחים בדרך כלל נותנים, או שהסמארטפון שלהם נגנב.

אחסון בענן הוא דרך מצוינת להגן על עצמך מפני חירום נתונים, על ידי כך שתאפשר לך לגשת לנתונים ממכשיר אחר אם הראשי יאבד או נגנב, ותוכל לשנות סיסמאות ללא דאגה..

כאן ב- Cloudwards.net, איננו יכולים להפריז בחשיבות שיש עותקים מיותרים של נתונים המאוחסנים בענן איפשהו. יש המון שירותי גיבוי לבחירה, ואנו ממליצים לכל אחד ולכולם לנצל ספקים אלה.

3. שיתוף

שיתוף קבצים דיגיטלית מהיר וקל, בזכות הענן, כל שעליך לעשות הוא פשוט להעלות קבצים ולשתף אותם עם חבריך ובני משפחתך.

SugarSync, למשל, היא אפליקציה מגניבה שמסנכרנת קבצים במכשירים שונים, כך שלראות לחברים שלך שתמונה יפה שצילמת היא עניין של לחיצה על כפתור בודד.

מוטב, הענן מספק דרך לשתף קבצים בצורה מאובטחת, על ידי החלת הרשאות צפייה, עריכה או תגובה. זה יכול גם לשתף קבצים מוצפנים.

4. שטח

היתרון הגדול של אחסון ענן ליחידים הוא השטח הנוסף שמקבל במחשב המקומי כשאתה מעביר את כל התמונות, המסמכים והווידיאו לענן..

אתה גם לא צריך להוציא הרבה כסף על מחשבים עם כוננים קשיחים גדולים. אחסון מקוון הוא אלטרנטיבה כלכלית לקניית דיסקים קשיחים חיצוניים, כמו גם להיות בטוח יותר באופן כללי, במיוחד אם אתה טירון אבטחה.

יש כל כך הרבה ספקי אחסון בענן בחוץ, עם רק מעט מחקר, למצוא אחד שמתאים לך נכון הוא סנטר, לאמיתו של דבר, מדוע לא להתחיל כאן?

לסיכום…

בקיצור, לאחסון ענן יתרונות רבים הן לאנשים פרטיים והן לעסקים. למרות שיש כמה חסרונות, היתרונות של אחסון בענן עולים עליהם בהרבה, והדבר ניכר בעיקר בקצב המהיר בו כולם מעבירים את הנתונים שלהם לענן..

דיווחים רבים אישרו זאת ומנבאים כי שוק אחסון הענן יצמח ל -3.5 מיליארד דולר עד 2020, מה שמסמן קצב צמיחה שנתי אדיר של 31%. מיליארדי אנשים ואלפי חברות בוחרים באחסון מקוון מכיוון שזה נוח, נוח, מאובטח וחסכוני.

האם אתה מוכן גם להפיק את המרב ממה שמציעות אחסון בענן? אם כן, שתף אותנו במחשבותיך בקטע ההערות שלהלן.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map