מה זה ביטקוין? מדריך למתחילים מהיר

למרות שבדרך כלל חדשות כלכליות מוגבלות לדפים העסקיים של פרסומים מחניקים, החודשים האחרונים מדברים אפילו על שדרני חדשות רגילים, לרוב מפוזרים על המילים הלא מוכרות, על חדש – נו, מה זה? – לוקחים את העולם בסערה: ביטקוין. במאמר זה נראה אם ​​נוכל להתקרב מעט יותר למה בעצם bitcoin ומה העתיד שלו עשוי להיות.

עם זאת, אם אתה מעוניין בעיקר במה שהוא לא, נוכל לחסוך לך את הבעיה בקריאה ואילך: bitcoin אינו בשום דרך, צורה או צורה, מטבע ממשי. למרות שניתן להשתמש בו כדי לקנות מוצרים ממספר ספקים (פחות ופחות, אנו רוצים להוסיף), האופן בו היא נסחרת ונמכרת הופכת אותה לסחורה יותר בפני עצמה.

עם זאת, נרצה גם להתרחק מהדבי דאונטרס שנדמה שהם חושבים כי ביטקוין הוא תחילתו של הסוף; אף כי עתידו כמטבע מוטל בספק, bitcoin הוא מבשר על מספר פיתוחים וטכנולוגיות חדשות ומרתקות, שהן חדשות טובות לכולם, כמו גם דרך בה קומץ אנשים התעשר מאוד מאוד, וזה טוב חדשות עבור, ובכן, אותו קומץ אנשים.

Cryptocurrency ו- Blockchain

ביטקוין הוא נושא מורכב ולבחור התחלה קשה כמו להסביר מה קורה. במאמר זה נתחיל בהתייחסות למונח cryptocurrency, שהוא המטריה ש- bitcoin נופל תחת. מלבד ביטקוין, ישנם מטבעות דיגיטליים אחרים כמו Ripple, Ethereum ו- Litecoin, רק אם שלושה מהם רבים.

בקיצור, cryptocururrency הם מטבעות דיגיטליים לחלוטין שעליכם להיות מסוגלים להחליף עבור סחורות ושירותים שנרכשו באופן מקוון. לדוגמה, כמה מספקי VPN הטובים ביותר מאפשרים לך לשלם להם באמצעות ביטקוין ודומיו (אם כי שוב, פחות ופחות), וכך גם Steam עד לפני מספר שבועות..

קידומת “הקריפטו” מקצרת במקרה זה “קריפטוגרפיה” ולא קצת נגזרת של המילה “סוד”. הסיבה לכך היא שקריפטו-מטבעות מסתמכים על סייבר כלשהו כדי שיהיו קיימים וימנעו מהם לשכפל או לגנוב אותם.

לביטקוין יש הבחנה שמדובר בקריפטו הראשון שהפך אותו לגדול (עוד על ההיסטוריה שלו בהמשך), אבל לכל אלה שפועלים כיום יש את אותם הבסיס הטכנולוגי, משהו שנקרא blockchain. כניסה למלוא התוספות והפתיחות של blockchain היא מעבר לתחום של מאמר זה, אז בואו נשאיר את זה קצר ונאמר שהוא בעצם ספר דיגיטלי שעוקב אחר כמה יחידות cryptocurrency שנסחרות..

ספר זה מאוחסן בצורה כזו שלא ניתן למחוק רשומות ישנות ואף לא יכול לתמרן על ידי אף אחד אחר. זוהי טכנולוגיה חדשה ומהפכנית שיש בה הרבה אנשים מלבד אוהדי הביטקוין הנרגשים, כולל בנקאים, רואי חשבון, מנהלי קרנות גידור ופוליטיקאים (אם כי נראה כי הקבוצה האחרונה הזו מעוניינת בעיקר במתארים “זולים” ו”קלים “וכנראה ניצחה לא יהיו כל כך מעריצים של העובדה שלא ניתן למחוק מידע).

הביטחון המובנה של blockchain הוא נהדר לא רק כדי לשמור על ביטקוין או מה יש לך בטוח, אלא גם מסיבה אחרת: יצירת וניהול מטבעות מסורתיים נמצאים בידי הרשויות המרכזיות (בדרך כלל בנקים מרכזיים). מכיוון שהבלוקצ’יין כל כך שקוף, ניתן להסדיר את cryptocur Currency על ידי האנשים שבבעלותם.

או לפחות בתיאוריה, אבל יותר מכך בהמשך. בואו נסתכל תחילה על ההיסטוריה של ביטקוין ואיתו, כמעט כל המטבעות הדיגיטליים האחרים.

עבר ביטקוין

הרעיון של יצירת מטבע דיגיטלי בלבד ישן כמו מדע בדיוני, כאשר הרבה אנשים זורקים רעיונות ברשת מאז ימי הגאוגרפיה. למעשה, ביטקוין רחוק מהראשון מסוגו, הוא רק היחיד שהיה לגמרי מבוסס ומוצלח דיו בכדי לגרום לו לעבור כמה מאות משתמשים בערך..

זה בעיקר בגלל שזה היה הקריפטו הראשון שפתר חידה אחת חשובה מאוד: מה מונע מפושעי סייבר לגשת למאגר שלך ולהמציא עם המטבע שלך, או גרוע מכך, לגנוב את הקוד ובעצם ליצור כמה שהם רוצים, להפוך את העבודה הקשה שלך. לתוך כל כך הרבה קטעים ובתים חסרי ערך?

אחרי הכל, עיקר המאמץ העוסק בעיצוב מטבע רגיל הוא לוודא שאנשים לא יוכלו להעתיק אותו בקלות רבה מדי, בעוד שבנקים, חנויות ואפילו אנשים מוציאים זמן רב וכסף כדי להבטיח שאיש לא יגנוב את המזומנים שלהם (התקנת כספות) , סידור תובלה מזוינת, בניית חומות אש לבנקאות מקוונות וכו ‘).

האדם שהבין את זה במקרה זה נקרא סאטושי נקומוטו וזה כמעט כל מה שאנחנו יודעים עליו. למרות שיש המון ספקולציות לגבי הגבר – הוא אולי אפילו לא יפני, אך שמו, כי אם להתנשף, לפעמים אנשים באינטרנט משקרים! – עם כמה ניחושים פראיים כולל אלון מאסק מטסלה (הוא הכחיש), כמו גם שורה של חובבי קריפטו וכלכלני מאבריק..

ההמצאה הגדולה של נקומוטו הייתה סוג של טכנולוגיית blockchain שהפכה את “ההוצאה הכפולה” – הוצאה של ביטקוין פעמיים על ידי ניצול הקוד – לבלתי אפשרית. הקוד שלו גם איפשר למשתמשים “לכרות” את ביטקוין, או להפעיל תהליך מחשב שיוצר ביטקוין חדש.

ככל שנוצרים יותר ביטקוין, זה דורש כוח עיבוד מוגבר בכדי להרוויח יותר, כלומר הכרייה הפכה למפעל רציני מאוד, אכן, במיוחד מאז שקומוטו קידד מגבלה של 21 מיליון סה”כ ביטקוין לקוד..

כל הביטקוין שנוסף לספר החשבונות היה שם כדי להישאר ולא ניתן היה להתמודד איתו. מטבעות הביטקוין עצמם היו פיסות קוד שלא ניתן היה להעתיק איתם מתעסקים, כלומר, נקומוטו יצר מטבע דיגיטלי שהיה במובנים מסוימים אפילו בטוח יותר מאשר רבים מהמטבעות הקשים בשימוש, הישג מרשים.

כאן יש לציין כי ברגע שכריתת ה”בלוק “הראשון של כמיליון ביטקוין, נעלם נקומוטו, ולעולם לא יישמע ממנו. הוא השאיר לתומכיו לכרות את מיליון הביטקוין הבאים ואז הדברים באמת המריאו. נכון לעכשיו, נקומוטו, מי שיהיה, יושב על ערמה בשווי מיליארדים.

ביטקוין הווה

נקומוטו סיים את כריית החסימה הראשונה של ביטקוין בינואר 2009. למטה יש לנו גרף שמראה את עליית מחירו של bitcoin בשוק הפתוח, החל מתחילת 2009 עד אמצע 2017 (יהיו לנו הנתונים לגבי העלייה המטאורית באמת הניע ביטקוין למונח ביתי כמה פסקאות למטה).


© CoinTelegraph

כפי שאתה יכול לראות, השנתיים הראשונות כמעט ולא קרה כלום. ביטקוין נתפס לרוב כתחביב על ידי רבים, כאשר רק מעטים התייחסו אליו ברצינות. קבוצה זו הייתה בעיקר תומכי פרטיות, שראו בביטקוין דרך להחליק ממך את החלק האחרון של מידע שמאפשר לזיהוי..

מכיוון שבסופו של דבר אנשים צריכים לשלם עבור דברים באינטרנט, ניתן בקלות לאתר את רכישות רבות על ידי בדיקת פרטי התשלום שלך, בדרך כלל כרטיס האשראי שלך או מידע בנקאי אחר. ביטקוין היה אמצעי התשלום הראשון והבטוח האנונימי בסביבה וכמה אנשים יכלו לראות קדימה אל העתיד, והבינו שזה יהיה להיט נהדר.

מחיר הביטקוין בקושי כיסה את עלות הכרייה שלו (אתה זקוק לחומרה די רצינית בשבילה, שלא לדבר על עלות החשמל) עד ​​סוף 2013, אז התחיל לראות עליית מחיר קטנה. זאת למרות שביטקוין כבר הפך לשמצה ככל שהשמן ששמן את המנוע של דרך המשי, השוק הבלתי חוקי שפרח משנת 2011 עד שנסגר על ידי ה- FBI בשנת 2013.

תמיד קשה לומר מדוע מחיר סחורה עולה או יורד. למרות שיש המון חוקים כלכליים כלכליים שאומרים לנו מתי צריך לקרות משהו, אף אחד מהם לא אומר שזה יקרה. במקרה של ביטקוין נראה כי המחיר שעולה היה שילוב של תהילה, ריבית ועתיד מזהיר כמטבע האינטרנט.

גבוה יותר ויותר

עם זאת, הגחמות של ביטקוין מרהיבות למדי: החל משווי פחות מהפרוטה, ביטקוין בסוף 2013 הגיע לשיא של 1,242 דולר, רק כדי להתנפח שוב, להקפיץ פעם או פעמיים, להתיישב בטווח בין 400 ל -600 דולר עבור חמשת החודשים האחרונים של 2016. ואז, כאשר השעון הכה בחצות הלילה ב -1 בינואר 2017, החל הכיף האמיתי.


© Bitcoin.com

הגרף שלעיל מציג רק את מחיר הקריפטוק מאוגוסט ואילך, אך הוא בעצם ששת החודשים המעניינים ביותר בתולדות הסחורה. ביטקוין צבר קרקע במהלך ששת החודשים הראשונים של 2017 עד שהוא היה בסביבות 4,400 דולר בתחילת אוגוסט; אחרי זה זה התחיל לעבור בכל המקום, תחילה עם ירידה מאסיבית מחמש גרנדים לקצת יותר מחצי מזה בספטמבר, ואז עליית המחירים המטורפת שדיברו כולם.

ביטקוין טיפס כל כך מהר במהלך חודשים ספורים בלבד – מאותו צניחה של קצת יותר מ- 2,000 $ לגבהים של מעל 20,000 $ – עד שפרשנים רבים עוררו טוליפמניה, היסטריה חברתית שהתגנבה מעל הרפובליקה ההולנדית במאה השבע עשרה, כשאנשים קנו ו מכרו נורות צבעונים במחירים מטורפים.

בסופו של דבר אותה בועה, שהתבססה על סחורות מתכלות מאוד, פרצה וגררה את כל המשק, אחד החזקים בעולם באותה תקופה. זה היה אחד המשברים הכלכליים הקשים ביותר בהיסטוריה המודרנית הקדומה, והוא עמד כשיעור במאות מאז.

עם זאת, בועת הביטקוין עדיין לא מתכוונת להתפוצץ, למרות כמה נפילות גסות שהיא לקחה: רבים, כולל מחבר זה, חשבו שהמסיבה נמשכה מספר ימים לפני חג המולד, כאשר ביטקוין צנח מ 20,000 $ ל מתחת ל 15,000 $, אך באופן פלאי היא תיקנה את עצמה והביאה בשנה החדשה במחיר כמעט מוחזר.

ביטקוין עתיד


© זאק קופי

עם זאת, השווקים אינם ניתנים לחיזוי וכבר היו לנו כמה פחדים בשנת 2018, והשנה אפילו לא בת שבועיים בזמן הכתיבה. כרגע זה מתחת לסימן של 14,000 דולר, אם כי עד שתקרא את זה זה יכול להיות גבוה או נמוך בהרבה מזה.

למרות שהתנודתיות הזו עשויה להיות חדשות נהדרות עבור אנשים שקנו בהתחלה – אין להם מה להפסיד, אחרי הכל – או שיש להם כמה מיליון דולר לזרוק את הבעיה, יש חשש שהרבה בחורים חולמים על ניקוד גדול עלול להיבקע.

כעת, השערות על מצרך זה משהו שאתה עושה בתצפית משלך, כמובן, המטרה שלנו היא יותר לספק משקל נגד לקהל השמים שהוא הגבול שנראה שצץ כמעט בן לילה, חלקם טוענים bitcoin יכול להכות מיליון. למרות שזה יכול להיות, אירועים מהעשור האחרון צריכים ללמד אותנו שמחיר ההשקעה יכול ליפול כמו גם לצלול, ולכן תמיד הימנע מהשקעת כסף שאתה לא יכול להרשות לעצמך להפסיד.

מלבד רוח הקהל של המשקיעים שנמחקים אמור להתרסק ביטקוין – וכמה מאותם משקיעים גדולים מספיק כדי שהכלכלה כולה תוכל להרגיש את הבליטה – לעלייה מאסיבית בערך של ביטקוין יש תופעת לוואי מעניינת, כלומר שהיא האטרקטיביות כמו שיש למטבע פחת.

ביטקוין משתנה כל כך קשה כרגע שכמעט בלתי אפשרי לקבוע מחיר על סחורה או שירות כלשהו מבלי שהוא מיושן רק שעה או שעתיים אחר כך. למרות שזה עשוי להיראות אטרקטיבי בהתחלה, כמוכר זה יכול לעבוד גם נגדך אם המטבע המדובר איבד רבע מערכו תוך יום אחד בלבד (יש גם עניין של דמי טיפול גבוהים עבור ביטקוין).

כפי שאמרנו קודם, Steam הפסיקה לקחת תשלום בביטקוין, כמו גם כמה ספקים אחרים. אף על פי שלא ברור איזו צמצום יש בכל רחבי הסביבה – לפני שהטירוף התחיל אלפי חנויות ביטקוין מקובלות דיגיטליות ופיזיות כאחד – נראה שיש הסכמה כי לעת עתה לפחות ניתן יהיה לשחק את התפקיד של ביטקוין כמו כסף..

ביטקוין ופוליטיקה

שינוי חשוב נוסף השנה הוא שעכשיו מדינות מסוימות פונות נגד ביטקוין, לעתים קרובות מכיוון שהן חוששות כי ספקולציות משתוללות עלולות לערער את יציבותן של הכלכלות שלהן, לפעמים רק בגלל שהן לא אוהבות את כל העניין “אנונימי” (מסתכל עליך, סין).

כרגע הממלכה התיכונה, כמו גם דרום קוריאה, נוקטים בפעולה נגד כל cryptocur מטבעות, כולל איסור על הצעות מטבע ראשוניות (ICO, האופן בו חברות מנסות לגייס כסף באמצעות שחרור cryptocurrency משלהן), כששמועות מסתובבות שמדינות אחרות הן תוך מחשבה על אותם מדדים.

שוב, קריאת עלי תה היא תחביב מסוכן, אך אין להכחיש שאנו עוברים לתקופות מעניינות כשמדובר בביטקוין ובקריפטו מטבעות..

סיכום

באיזו תו נסיים את המאמר הזה, כמו שבאמת כל מה שאנחנו יכולים לעשות מהנקודה הזו הם עלי תה, וזה לא מה שעיתונאים אמורים לעשות. לא משנה מה שקורה בפועל עם ביטקוין, cryptocururrency בהחלט כאן כדי להישאר, כמו גם טכנולוגיית הבלוקצ’יין איתה הם נוצרו..

למעשה, לא משנה מה אתם חושבים על cryptocurrencies, אינכם יכולים להכחיש ש- blockchain הוא מחליף משחק אמיתי שישנה את הדרך בה אנו לא רק אוגרים כסף, אלא גם נתונים. אף שאף אחד מספקי אחסון הענן הטובים ביותר שלנו לא משתמש עדיין בטכנולוגיה חדשה זו בפתרונותיהם, ייתכן שהיום הזה לא יהיה רחוק.

עם זאת, בין ספקי הגיבוי המקוונים הטובים ביותר שלנו, Acronis הרחיקה לכת עד להטמעת טכנולוגיית blockchain. קרא עוד על מוצר אחד בסקירת Acronis True Image שלנו. אתה יכול גם לגבות ישירות ביטקוין, לקרוא את המדריך המקושר שלנו למידע נוסף בנושא.

מה אתה חושב על cryptocururrency? האם אתה משקיע בביטקוין, או שאתה מעדיף לשים את הכסף שלך במקום אחר? ספרו לנו בתגובות למטה. תודה שקראת.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me