כלי פיתוח המשחקים הטובים ביותר: כיצד להכין משחק משלך

כשאתה חוצה את דרכך בשובר הקופות האחרון, אין ספק שאתה תוהה אם אתה צריך להניח את הבקר ולבנות משחק בעצמך. עם זאת, הפעלת רעיונותיך היא משימה מפחידה וזו הסיבה שהרכבנו מאמר זה על הכלים הטובים ביותר לפיתוח משחקים..


פיתוח משחק נתפס כדיסציפלינה מאתגרת להגיע אליה, הדורשת שליטה בשפות תכנות אדירות ושנים של לימודים. אולם יותר ויותר, כלי פיתוח משחקים ידידותיים למשתמש מקלים על ביצועם. למישהו עם רעיון למשחק יש כיום דרכים רבות מתמיד להעלות את החזון שלהם למסך, ללא קשר לרקע טכני, בזכות מנועי משחק קלים לשימוש.

להלן ניתן לך סקירה כללית של תוכנת פיתוח המשחק הטובה ביותר שקיימת כיום. כלים מסוימים נמצאים בשימוש נרחב על ידי מפתחים מקצועיים, אחרים מושקעים למתחילים. סצנת הפיתוח של היום היא מגוונת ביותר ואפילו ניתן להשתמש במנוע המשחק הפשוט ביותר לבניית משחקים מצליחים עם קצת מאמץ ויצירתיות. עם זאת, ראשית, בואו נעשה תיאוריה.

מה עושה משחק טוב?

המשחקים הם תחום עצום. בדיוק מה שעושה משחק טוב זה עניין של טעם. אם אתה רוצה למכור בסופו של דבר את המשחק שלך, תצטרך לוודא שדי אנשים ירצו לשחק אותו. להתחיל בקטן אינו בעיה בתנאי שיש לך רעיון שאיש לא ניסה, או דרך לשפר את הז’אנר הקיים, או להבדיל מהתחרות.

נקודת המוצא הטובה ביותר יכולה להיות להניח את הרעיון שלך על הנייר (או עורך טקסט). זה יעזור לך להבהיר את הרעיונות שלך ולברר מה צריך לעשות וזה חשוב במיוחד אם אתה עובד כחלק מצוות. אתה עשוי לגלות כשפרטים מבולבלים שאתה נתקל באי-עקביות ומוצא דברים שצריכים בירור.

העלאת הרעיון שלך לנייר יכולה לעזור לך לבנות תמונה של האתגרים שצריך להיפתר ולהעניק לך תחושה של העבודה הנדרשת. RPG שגודלו פי 10 מהגודל של Final Fantasy VII אולי נשמע כמו רעיון נהדר, אבל התחילו עם העיצוב ותבינו את הסולם העצום של המשימה שאתם מציבים לעצמכם..

יצירת נכסים וספריות

יצירת נכסים היא משימה גדולה, ככל הנראה גדולה ממה שאתה חושב. יש לצייר גרפיקה ואז להנפיש. זה לא רק דמויות ורקעים של המשחק, תצטרך גם תפריטים, אייקונים, כפתורים, מסכי עזרה, צילומי מסך לחנויות מקוונות ועוד. תצטרך גם אפקטים קוליים ומוזיקה.

רוב הכלים כאן מציעים ספרייה של נכסים בתשלום וחינם. אם אתה משתמש באלה, עם זאת יתכן שקשה לגרום למשחק שלך להיראות בדיוק איך אתה רואה אותו.

כלים חינמיים כמו Paint.net ו- Audacity יכולים לעזור לך כאן אם אתה רוצה לעבור מעבר לספריות ולהביא דברים למראה ונשמע איך אתה רוצה אותם. Paint.net הוא כלי גרפי בחינם נהדר, לא חזק כמו משהו כמו פוטושופ, אך מתאים ליצירת הוויזואליות שלך.

יהיה עליך גם לעצב צלילים. אלה שתמצאו ברשת עשויים להיות בפורמטים שונים (וכך גם אלה שתיצרו בעצמכם אלא אם כן אתם מאוד ממושמעים ומפתחים מערכת). החוצפה יכולה להועיל כאן כמאפשרת לך להמיר בין פורמטים לקצב סיביות בקלות, כמו גם לחתוך ולהדביק אפקטים קוליים בהתאם לצרכים שלך..

שיפור המשחק שלך

כשאתה מעלה לראשונה את הרעיון שלך אתה עלול לגלות שדברים לא עובדים בדיוק כמו שדמיינת. איטרציה ושיפור הם המפתחות ליישום הדברים, רצוי עם משוב רב ככל האפשר מהבוחנים. ביצוע שינויים קטנים וללמוד מה עושה ולא עובד יעזור לכם להפוך את המשחק שלכם למשהו שאנשים יהנו ממנו.

קבלת מכניקת משחק הליבה במקומה היא לרוב יחסית פשוטה. חיווט התפריטים, טבלאות ניקוד גבוהות, תכונות מדיה חברתית, דרישות לפלטפורמות שונות, מערכות תשלום במשחק וכל השאר הם משימות משמעותיות שיכולות לאכול הרבה זמן. מה שיעזור זה שיהיה לך פלטפורמה שעושה הרבה מההרמה הכבדה עבורך או (כמו שעושה טווינה למשל) שומר על דברים קלים ופשוטים.

הפצת המשחק שלך לבודקים היא גם שימושית, אז וודא שיש לך משהו שתוכל לבנות ולשתף בקלות (ובבטחה) או לעבוד עם פלטפורמה המאפשרת לך לפרסם את המשחק שלך בחינם. ניתן להמציא יישומי שולחן עבודה ואנדרואיד בקלות. ישנן מספר דרכים לעשות זאת אך שירות אחסון בענן הוא אפשרות נהדרת.

ל- iOS יש מערכת הסמכה מטריפה שעלולה לגרום לכאבי ראש למפתחים מנוסים ו- Testflight, מערכת ההפצה המטרידה שלה באופן דומה, מחייבת התקנה של חשבון בתשלום, אם כי היא עובדת טוב ברגע שהיא מוגדרת.

קטן יותר טוב

עבור הפרויקט הראשון שלך שמתחיל קטן יותר ייתן לך יותר סיכוי לחצות את קו הסיום מאשר אפוס של מיליון דולר. משחק ארקייד פשוט אולי לא נראה מתנפץ באדמה, אך יאפשר לכם להתמודד עם פלטפורמת הבחירה שלכם, ולקבל מושג מה מעורב בבניית, וגימור, פרויקט שלם. הסיום של משהו הוא אבן דרך ענקית ואסור לכם להתחיל לצפות שהמשחק הראשון שלכם יהיה המגנום האופוס שלכם.

מבחינה קודית, עבודת דו-מימדית היא בדרך כלל אינטואיטיבית יותר מעבודת תלת-ממד ויש בה פחות שיכול להשתבש. מסגרות וכלים מודרניים יכולים למתן את זה במידה מסוימת, אבל התחלה קטנה יותר עשויה להיות הדרך הטובה ביותר למצוא את רגליך.

מנועי המשחק הטובים ביותר וכלי פיתוח

כעת נסתכל על הכלים עצמם שבחרנו לאחר ששיחקנו איתם די הרבה זמן. כולם היו מהנים לשימוש וכל אחד מהם מציע דברים שונים למפתחים פוטנציאליים. הזמנו אותם מהפשוטים ביותר והמתקדמים ביותר אז אנא זכור זאת כשאתה מחליט למה ללכת.

חוטים

Twine הוא כלי מקוון בחינם המאפשר לך ליצור משחקים בחלון הדפדפן שלך. המשחקים הם סיפורים אינטראקטיביים פשוטים, בדומה לבחור ספר הרפתקאות משלך (אם אתה זוכר אותם). אתה מוסיף טקסט ותמונות ויוצר קישורים שישלחו אותך לחלקים אחרים של הסיפור. קטעי הסיפור נצפים כ”מעברים “- קופסאות עם חצים מקשרים ביניהם, המציגות את הזרימה הכללית. אתה יכול גם להוסיף אודיו ווידאו כדי להעניק ליצירה שלך אווירה מסוימת.

איך עובד חוטים

מסך העיצוב הראשי נראה כמו פיסת נייר גרף שכל המעברים שלך מחוברים באמצעות חצים המייצגים את כיוון הקישורים. אתה יכול לגרור אותם ולמקם אותם כדי לקבל מושג כיצד הסיפור שלך משתלב יחד. זה יעשה יותר ויותר שימושי ככל שהסיפור יהפוך מורכב יותר, במיוחד אם תנקוט בגישה לא ליניארית בה השחקנים חופשיים לשוטט קדימה ואחורה בין המעברים..

אתה יכול ליצור משהו ליניארי שזורם בדרך כלל קדימה, או ליצור אזורים קשורים זה בזה ששחקנים יכולים לחקור בשעות הפנאי.

יצירת קטע זה פשוט כמו הקלדת טקסט בעורך. אתה מקליד ישירות לדפדפן והמילים הופכות קסומות לחלק מהמשחק שלך ללא צורך בקידוד כלשהו.

ביסודו הבסיסי ביותר, מעבר חוט מורכב מטקסט וקישורים לקטעים אחרים. זה כבר מספיק כדי לבנות לעצמך סיפור הרפתקאות מלא-לבחור-בעצמך. עם זאת, אתה יכול ללכת רחוק יותר אם תרצה.

בהישג יד, אם תיצור קישור לקטע שטרם יצרת, הוא ייעשה באופן אוטומטי ויופיע בתרשים. כך תוכלו לעבור ממיקום למיקום ולהוסיף תוכן תוך כדי. ברגע שאתה נכנס לתנופה של זה, זה מרגיש אינטואיטיבי לבנות את ההרפתקה שלך כמו שהיא משחקת אותה.

הפונקציונליות הליבה בלב Twine היא כה פשוטה עד שתוכל להרים אותה תוך דקות ספורות וליצור מיד תוכן. מכל הכלים שבחנו בהם זה ללא ספק היה המהיר ביותר להתחיל לעבוד איתם.

זה נותן לך בחירה בין שלושה “פורמטים של סיפור”, המאפשרים לך להפוך דברים מורכבים פחות או יותר, תלוי כמה שליטה בסיפור שאתה רוצה. אתה יכול להשתמש ב- CSS רגיל כדי לשנות את המראה, אם כי זה קל בעין מבלי שתצטרך לעשות זאת.

אתה יכול להוסיף משתנים, כך שלשחקנים יכולים להיות דברים כמו מלאי, בריאות מוגבלת ומזומנים במשחק אם אתה רוצה ליישם אותם. אתה יכול גם להכין קוביות קוביות, מה שמאפשר לשחקנים שלך להילחם במפלצות או לדמות קזינו למשל. אם ברצונך שתכונות לא יהיו זמינות דרך ווים המותאמים אישית של Twine, אתה יכול להשתמש ב- Javascript אם כי זה יכול להסתבך אם תצעד רחוק מדי מהפונקציות שסופקו.

הוצאה לאור עם חוטים

לאחר שתסיים את עבודות המופת יהיה לך דף HTML, שתוכל לארח באתר האינטרנט שלך, או אולי חבילה כ- webapp לנייד. מכיוון שאתה יכול להוסיף קוד מותאם אישית ניתן לעשות כאן כל דבר שניתן לעשות בדף אינטרנט רגיל, אם כי השמחה של הכלי הזה היא הפשטות שלו, כך שאולי הכי נמנע ממנו.

אתה יכול גם לפרסם את המשחק שלך בחינם ב- Philome.la, בתנאי שיש לך חשבון טוויטר, כך שתוכל להשיג אותו מול אנשים בלי שתצטרך לשלם דבר.

בעיקרו של דבר, Twine היא דרך גרירה ושחרור לבנות דפי HTML ולקשר ביניהם בקלות עם כמה ווים קודיים פשוטים כדי להוסיף פונקציות נוספות אם תרצו. זהו כלי פשוט להפליא ללמוד ולהשתמש בו. כל שעליך לעשות הוא להקליד להוסיף קטעים ולחבר ביניהם. למרות היותו פשוט, יש כאן מרחב רב ליצירתיות.

סנפיר

משחקי הצפה מכוונים למשתמשים צעירים יותר ומציעים לעזור להכין ילדים לקריירה בענף משחקי הווידיאו. זה כולל ממשק ברור מבוסס אריחים ומספר הדרכות שמעבירות אותך צעד אחר צעד במשימות שונות. הרבה גרפיקה בחינם מסופקת כך שתוכלו בקלות להפיק משהו שנראה טוב וילדים בהחלט יאהבו להשוויץ את היצירות שלהם לחברים שלהם.

המדריכים מכילים שפע של גרפיקה ואנימציה. ילדים ללא ספק יהנו להתאים אישית את כולם כבר מההתחלה. בנוסף למדריכי הלימוד, ישנן תבניות המאפשרות לך להתחיל בהגדרת הדברים לסוגה שבחרת. אתה כמובן חופשי להשתמש בצלחת ריקה אם תרצה, אבל התבניות מאפשרות לך דרך קלה להתחיל.

איך עובד Gamefroot

יש עורך ברמה עוצמתית המאפשר לך לצייר שטח מבוסס אריחים במהירות. הרחבת משחק פלטפורמה זה משב רוח כאן. הוספת והחלפה בין רמות הופכת גם לקלה, אתה פשוט לוחץ על סמל פלוס בכל פעם שאתה רוצה להוסיף אחד חדש. קיים היצע נדיב של נכסים בחינם ויותר זמינים אם תבחר לשלם עבורם.

היגיון המשחק מוצג כפיסי פאזל משתלבים זה בזה אשר ניתנים לתמרון כדי להתאים את המשחק. זו נראית מערכת די חזקה, המאפשרת לך לבצע שינויים במתמטיקה המניעה את המשחק תוך הקשה הרבה יותר לשבור דברים מאשר עם קוד.

אמנם זהו ניסיון מעניין לגרום להיגיון במשחק להיראות כיף, אבל זה נראה לנו קצת מבולבל מבחינה ויזואלית. ילדים עשויים להסתדר עם זה אפילו שאנחנו מתחילים להבין שאנחנו מתבגרים, ומתבלבלים בקלות מדברים חדשים.

עם זאת, בסך הכל המצגת נחמדה וידידותית, וכאשר היא עובדת הכלי הוא שמחה לשימוש. עם זאת, הממשק שלו יכול להיות מתסכל ויש לו קצוות גסים ברגע שמתחילים להיכנס אליו.

מצאנו כמה באגים ומוזרים שהפכו את זה למעט פחות אינטואיטיבי ממה שהיה יכול להיות. הניסיון להוסיף אנימציה העביר לנו הודעה: “נכס זה שייך למשתמש אחר וצריך לשכפל אותו” ואז העלה חלון שאומר “כפילות” שמעולם לא נסגר. היינו צריכים לטעון מחדש את הדפדפן, לאבד את כל העבודה שלנו עד לאותה נקודה. בעיות מסוג זה הן בדיוק מה שאתה לא רוצה לראות בכלי הוראה, אם כי זה יביא הביתה לילדים עד כמה יכול להיות טכני מעצבן.

מצאנו כי נעשו מספר פעולות נפוצות שעשויות לצפות למצוא בכלי תכנון. Ctrl + C ו- Ctrl + V לא אפשרו לנו לשכפל נכסים. גרירת נכסים לשכבות שונות לא העבירה אותם לשם. כפתור הלשונית לא העביר את הסמן בין שדות קופצים.

אחת מהמדריכים (הרפתקאות דיונון) פשוט לא הצליחה לעבוד כאשר עקבנו אחר ההוראות וכללה צילומי מסך שלא נראה כי הם תואמים את התוכן שנטען במדריך. במדריך אחר התבקשנו להקליד טקסט בדיאלוג מאפייני כפתור.

לחיצה על “e” תוך כדי הקלדת הטקסט פירושה שכאשר סגרנו את הדיאלוג, עברנו למצב מחיקה, כלומר התפלאנו למצוא את עצמנו מוחקים במקום לבחור כאשר לחצנו על דברים. יכולנו לשחזר את הכפתור שלנו באמצעות הפונקציה לבטל, אך הטקסט שהוקלד אבד.

הדרכה אחרת ביקשה מאיתנו ללחוץ על כפתור בסרגל הצד, אך סרגל הצד הכיל שלוש גרסאות של הכפתור, שאף אחת מהן אינן תואמות מדויקות לתמונת ההדרכה. לכלי הוראה קל לשימוש, סוג זה הרגיש מרושל.

בדיקת המשחק במהלך הפיתוח גם הצריכה שישבנו בכל פעם במסך ההתיזה שהוסיף כמה שניות מתסכלות למחזור הבנייה-מבחן-חוזר שכל מי שניסה לבנות משחק יכיר אותו.

פרסום עם Gamefroot

ניתן לפרסם משחקים באתר Gamefroot ולהשתף אותם עם חברים ובני משפחה. אינך יכול עדיין לפרסם לפלטפורמות סלולריות, אך השאלות הנפוצות טוענות כי הדבר יוצע בעתיד. אם ברצונך למכור את המשחק שלך באופן מסחרי, זה לא הכלי עבורך. עם זאת זוהי דרך נהדרת ללמוד ולהתאמן בייצור משחקים למרות הממשק שלה.

בנה 3

Construct הוא כלי מקוון שנבנה כדי להפוך את הדברים לפשוטים, כרגע בגלגולו השלישי. המשחקים מתוכננים בעזרת כלי גרירה ושחרור פשוטים. במקום לתכנת אתה משתמש בגליונות אירועים כדי להגדיר את התנהגותם של דברים בעולם.

איך עובד הבנייה

יצירת אובייקטים היא מקרה של לחיצה ימנית על עולם המשחק, בחירת תמונה לשימוש ואז הוספת “התנהגויות” מהרשימה הקיימת. “אירועים” מתווספים כדי להגדיר מה קורה כאשר אובייקטים מקיימים אינטראקציה, או כאשר מתקבלת קלט שליטה. זה מאפשר מהר מאוד לגרום לדברים לעבוד מבלי שתצטרך לגעת בקוד. התנהגות מכוונת באופן ספציפי יותר אם כי עשויה להיות מסובכת יותר, וכאן תוכלו להיתקל במגבלות המערכת.

קונסטרוקציה נראית במקומות קלים. הצורך להציב חפצי עכבר ומקלדת לעולם ישירות הרגיש קצת אידיוסינקרטי, ואולי היה מוסתר טוב יותר במסך אפשרויות.

תכונות נבונות אם כי זה מסתדר היטב בהשוואה לכמה מהכלים הפשוטים ביותר שבדקנו. אתה יכול להשתמש בדברים כמו המצלמה והמיקרופון וגם ליישם תכונות מרובות משתתפים. ישנם מגוון של אפקטים חזותיים שניתן ליישם ואלה עבדו ממש טוב בבדיקה.

בעורך היה חוסר קל של רפיון בתפריטים, רק מעט עיכוב שגרם לו להרגיש קצת יותר איטי לנווט ממה שהיה יכול להיות. זה גם התרסק בשלב מסוים ולא חסכנו את העבודה שלנו באותה תקופה, וזה היה די מעצבן.

למהדורה החינמית יש מגבלות מסוימות – על בדיקת הפרויקטים לדוגמה התבשרנו כי חרגנו ממגבלות הגרסאות החינמיות, כך שלא יתבייש לדחוף את האופציות בתשלום מייד מההתחלה. זה היה קצת מרתיע לראות חלונות קופצים מזהירים בהדגמות ובמדריכים.

פרסום עם קונסטרוקציה 3

למרבה הפלא נראה ש- Construct לא הניב פגזים גדולים. שפע מהמשחקים שלה מופיעים ב- Steam אבל שום דבר שלא שמענו עליו. ובכל זאת, בהחלט יש פוטנציאל לשפוט לפי כמה מחומר ההדגמה שלו, אז אולי זה רק עניין של זמן עד שמישהו יכה זהב.

נראה שיש לזה מוניטין של פלט באגי. Construct מפרסם ל- HTML5 אשר בתיאוריה אמור להיות מסוגל לרוץ בכל מקום, אך נראה שיש הרבה אנשים שרואים באגים ובעיות ביצועים. זה מנוגד למה שחווינו – הביצועים עבורנו היו יוצאים מן הכלל – אם כי הבדיקה שלנו נעשתה במחשב חדש למדי. מצאנו שהוא מתמודד בצורה מושלמת גם כשהמון אובייקטים היו על המסך.

Framerate נראה מוצק בסלע, נראה כאילו הוא מכה ב- 60FPS והיה חלק יותר מחמאה רוב הזמן. בדיקות המעבד הכלולות שלו הראו שהוא יכול לדחוף מעל 80000 עצמים על המסך תוך שהייה מעל 30FPS במערכת הבדיקה שלנו i5-7600. בדיקות ספרייט מלאות ממוקדות ה- GPU העניקו לנו ספירה של מעל 7000 ב- 30FPS. ההדגמה הטכנולוגית של החלקיקים שלה דחפה 800 חלקיקים ב- 60FPS, וחשוב מכך היא נראתה נפלאה למדי, יותר בתנועה מאשר במסך המסך שלמטה.

משחקי הפלט והמדגם גם הרגישו ממש מוצקים מבחינת היענות ויש להם תחושה איכותית כלפיהם. הרגשנו לפעמים יותר כאילו אנחנו משחקים עם אמולטור קונסולות מאשר מערכת בניית משחקים בהתאמה אישית.

משחקי הדגמה של Construct, במיוחד מאמץ הפלטפורמה, קיווי סטורי מרגיש כמו דברים שאולי שילמתם כסף (בשנות ה -90 בכל מקרה). התוכן הכלול בכמה מהפלטפורמות האחרות מרגיש כאילו הוא בנוי לילדים או למטרות חינוכיות, וזה לא בהכרח פורץ עסקות, אבל זה באמת מרגיש כמו משהו שנעשה על ידי אנשים שיודעים משחקים מבפנים בחוץ..

Construct ניתן לנסות בחינם, אם כי המהדורה החינמית אכן מגבילה את הכמות של סוגים מסוימים של תוכן במשחק שלך. זה עולה 99 דולר לשנה עבור המהדורה האישית המלאה. מאוד נהנינו להשתמש ב- Construct: זה היה פשוט לשימוש ומסוגל להביא לתוצאות איכותיות, ופשרה טובה בין המגבלות של כלים פשוטים יותר לבין הכוח של תוכנה ממוקדת יותר קוד..

יצרנית RPG

יצרנית RPG קיימת כבר זמן רב: היא הושקה בתחילה בשנת 1992. זהו מנוע משחק JRPG מלא ומשמש לביצוע כמה להיטים גדולים למדי כולל תמיד, לפעמים מפלצות וירח..

ההתחלה עם זה לא קשה בדיוק, אך דף ההורדה מציג מספר אפשרויות מבלי להבהיר מה לבחור. לאחר ההתקנה, ההדרכה מרגישה כמו רשימת בדיקה של תכונות ולא הדרך החלקה ליצירה שקיבלנו במקום אחר.

הדברים מרגישים כאילו ניתן יהיה לייעל אותם – הוספת יציאות מחייבת אותך לבחור את המקום הראשון לסמן נקודת כניסה, ואז נקודת יציאה, אך במקום להפוך אותה אוטומטית לדבר דו כיווני, אתה צריך לחזור ולחזור על התהליך כיוון אחר. ההדרכה מסתיימת בחלון מוקפץ מחוץ למרכז ובו כתוב “סיום ההדרכה” שלמרות שהוא מדויק מבחינה טכנית, הוא מסכם את התחושה המושלמת.

עם זאת, ברגע שנכנסנו לעורך הראוי החוויה שלנו החלה להשתפר. אחרי שהסתפקנו באמת התחלנו להעריך את הכוח העומד לרשותנו. יש כמות עצומה שניתן לעשות רק על ידי בחירת אפשרות בתפריט. התאמת הרמות, הוספת אויבים ושינוי מראה הדמות הכל ממש קל לעשות.

מבחינת הממשק זה נראה קצת מיושן. הדברים הם בצד הקטן והמסורבל. עם זאת זה מתקזז במידת מה קל לעשות דברים. זה מאוד כלי שמאפשר לך לעשות דברים.

למשחקי RPG Maker יש מוניטין רב בכך שהם נראים זהים וזה מובן למדי כשרואים כמה מפות וסביבות מותאמות במיוחד בכבדות. מכשירי RPG נוטים להיות בצד הגדול, ולכן מיקומי חותכי העוגיות הזמינים במייצר RPG חייבים לפתות את המפתחים למשחקים שלהם. את כולם ניתן להתאים אישית אם אתה מכניס את הזמן לתוכו.

איך עובד RPG Maker

יש יוצר תווים נגיש המאפשר לך לאכלס את המשחק שלך על ידי בחירת דיוקן כנקודת מוצא, ואז התאמה אישית של מאפיינים שונים. כמובן שהדמויות הללו יוצבו באותה צורה כך שבעוד שהם עשויים להיות יחודיים, הם ייראו מוכרים מאוד לשחקנים של משחקי RPG Maker אחרים.

הסביבות המוכנות כוללות מגוון טוב של אריחים ויש לכם גם מבחר טוב של אפקטים קוליים בומבסטיים הזמינים לשימוש. שוב, מוצגים לך דברים שנראים ונשמעים בצורה מסוימת, אך יש לך אפשרות לשנות כל מה שתרצה.

בקיזוז פוטנציאל לאותם גוונים, יש כמות עצומה של נכסים זמינים אם אתם מחפשים אותם. יש טון של DLC זמין ב- Steam. הקהילה מייצרת גם שפע של תוכן בחינם. התוכנה ניתנת להרחבה רבה עם שלל תוספים זמינים.

קרבות ברירת המחדל כוללים את כל האפשרויות שציפית לראות ב- JRPG. האמנות המסופקת בסדר, אם כי אנימציה בסיסית. ובכל זאת, זה מרגש לראות את המשחק שלך מתעורר לחיים בצורה כה קלה.

פרסום עם RPG Maker

אתה יכול לפרסם בפלטפורמות הגדולות, כולל אנדרואיד ו- IOS, כך שתוכל לשתף את היצירה שלך עם כולם (למעט בעלי קונסולות). יש אפשרות שימושית להצפין את ההפעלה שלך כך שהאקרים לא יוכלו לשים את היד על הנכסים שלך בקלות רבה מדי. בנייה לפלטפורמות שאינן חלונות נראתה מעט מסורבלת, אז חקור את הדרישות עבור יעד הבנייה שלך אם יש לך משהו ספציפי בראש.

במחיר של 80 $ עבור הגרסה המלאה, RPG Maker אינו זול, אך טוב מאוד במה שהוא עושה. אם אתה רוצה להקציף סוג מסוים של משחק במהירות אתה לא באמת יכול להשתבש. אמנם זה יכול להתאמה אישית מאוד, אך הוא מעביר אותך בכיוון מסוים אשר אחראי לתחושת חותך העוגיות של חלק ניכר מהתפוקה שלה. עם מספיק מאמץ אם כי אתה בהחלט יכול לייצר משהו טוב ומקורי.

בסך הכל, RPG Maker הפתיע אותנו לטובה. היו לו כמה קצוות גסים, אך בדרך כלל היו פשוטים לשימוש, והוא כלי נהדר לכל מי שרוצה ליצור RPG.

יוצר משחק

Game Maker Studio מאת YoYo games הוא כלי רב-תכליתי המאפשר לך ליצור משחקי 2D במגוון ז’אנרים. אתה יכול לפרסם את המשחקים שלך ברוב הפלטפורמות, כולל הקונסולות.

זה מגיע עם טפיחות הדרכות הכוללות גם קטעי וידאו של YouTube וגם הוראות כתובות, כך שתוכלו למצוא כאן את כל מה שתעדיפו. שמנו לב לחוסר העקביות המוזר בין תוכן ההדרכה לבין הגרסה העדכנית ביותר של התוכנה, אך שום דבר שעצר אותנו במסלולינו.

איך עובד יצרנית המשחק

בדומה לחבילות דומות, אולפן יצרנית המשחקים מאפשר לכם ליצור באמצעות כלי הגרירה והשחרור שלו ובעל שפת סקריפט קניינית, GameMaker Language, כשאתם צריכים להוסיף פונקציונליות מורכבת יותר. נראה שיש איזון טוב בין פשטות הממשק לכלי הקוד. יש לך הרבה מקום לעבוד עם החלקים היותר פשוטים של התוכנה ואז להיכנס לקוד לפי הצורך.

כשאתה נתקל במגבלות הצד הגרור-ושחרר של הדברים, תידחף באופן טבעי ללמוד את הדברים הקשים יותר, כך שבמובן מסוים המגבלות האלה יכולות לגרום לך ללמוד עוד על התוכנה ולקבל צרכים חדשים..

ה- IDE, או סביבת פיתוח משולבת, מכילה עורכים להיבטים שונים של המשחק. יש עורך חדרים, עורך ספרייט, עורך אריחים, עורך תמונות ועורך אובייקטים.

עורך התמונות הוא שמחה לשימוש, פשוט מספיק להתחיל איתו מבלי לדעת דבר, ועם מגוון כלים טוב שעושים את מה שצריך ללא מהומה. יש לו גם תכונה “עור בצל” שימושית, המאפשרת לך לצייר מסגרות אנימציה על גבי תמונה גלויה בחלקה של הקודמת.

עורך הספרייט מאפשר לך לתפעל ידיות של אובייקטים, כמו גם להוסיף אפקטים של סינון לתמונות בודדות. שימושי לשכלול מראה המשחק שלך.

ל- Game Maker מנהל משאבים ששומר על כל הקטגוריות במשחק שלך בקטגוריות ומקלה למצוא את מה שאתה צריך שכמובן יתקשה ככל שהפרויקט שלך יגדל..

אם אתה מתעמק ב- GameMaker, שפה את הקישור החזותי הברור בין אובייקטים קוד לאירועים או אובייקטים שהם מייחסים להם, מעניק תחושה טבעית של ארגון לפרויקטים. חיבור מסוג זה הוא דבר שקודדים עשויים להצטרך לעבוד כדי להבין בכלים אחרים, אבל כאן אתה פשוט צריך להביט בזה כדי להבין את הזרימה.

כמו גם משחק פלטפורמה מבוסס אריחים, הדוגמאות כוללות משחק צינוק מבוסס פרספקטיבה, יורה בזירה ומשחק עטלף וכדור, כך שיש הרבה מה לחקור ממש מחוץ לקופסה..

ביצועים יכולים להיות סוגיה, בוודאי באחת מהדגמות שנבדקו, קצב המסגרות לא נראה מושלם. אם תרצו לדחוס את המסך עם שדונים יתכן שתצטרכו לעשות הרבה אופטימיזציה בכדי להשיג את רמת הביצועים שאתם צריכים.

נראה שיש אנשים שמציינים חוסר יציבות ב- Steam, אך זה לא התרסק במהלך הבדיקה שלנו. תקלה אחת קלה היא שיש להוריד הורדות של רכיבים נפרדים וזה היה איטי באופן מוזר מספר פעמים.

פרסום עם Maker Game

כמו כן יש גרסה חינמית להסתובב איתה יש גרסאות הממקדות לכל פלטפורמה שתוכלו לחשוב עליה, כולל גרסת 1500 דולר מדהימה למדי המאפשרת לכם לפרסם ישירות ל- PS4 ו- Xbox One. לא בדיוק שינוי קטן אז, אלא אם כן אתה במקרה אלון מאסק.

מבחינת המורכבות Maker Game תופס קרקע אמצעית נחמדה בין הפשטות של Gamefroot, תוך שהוא קל יותר לעבוד איתו מאשר כלים מתקדמים יותר כמו Unreal ו- Unity..

בהחלט אין ספק שתעודות הסטודיו של Maker Maker מגיעות ליצירת משחקים איכותיים. התוכנה הפיקה כמה קלאסיקות אינדי, כולל אבני חן כמו Hyperlight Drifter, Hotline Miami ו- Nuclear Throne, כך שאם לא תייצר להיט עם זה אתה רק את עצמך אשם..

מאוד נהנינו להשתמש בו והיינו ממליצים לכל מי שרוצה לעשות משחק איכותי שאינו זקוק לתכונות המתקדמות, או המורכבות, של Unity ו- Unreal..

אחדות

לאחדות יש מוניטין עצום בפיתוח משחקים, ויחד עם Unreal, הוא אחד הכלים שתמצאו בשימוש הנפוץ ביותר בקרב אנשי מקצוע. הוא משלב ממשק עיצוב נגיש עם יכולות סקריפט חזקות, ומאפשר לך לנהל את העיצוב והארגון באמצעות כלי גרירה ושחרור ואז להיכנס לקוד כשאתה זקוק לשליטה רבה יותר.

איך האחדות עובדת

ניתן להתחיל בפרויקטים של אחדות במצב דו-מימדי או תלת-ממדי המשפיע על הגדרות שונות, כגון תאורה, אפשרויות המצלמה והאם קיימים כלים כלשהם כמו ספרייט-פקר. יש ממש הרבה שקורה בממשק והרבה ממנו צריך להבין לפני שמשחקים עם זה. זה יכול להיות מהמם, אבל זה הסחר שאתה מבצע בין כוח לפשטות.

כמו גם פרוייקטים דו-מימדיים ותלת-ממדיים טהורים תוכלו ליצור פרויקט דו-ממדי באמצעות גרפיקה תלת-ממדית, אם אתם מעדיפים לשמור על עיצוב פשוט תוך כדי שהוא ייראה מודרני יותר. הוספת אובייקטים תלת-ממדיים היא קלה ככל שניתן לצפות. אתה יכול ליצור פרימיטיביות כמו כדורים, קוביות ומטוסים, ואז למרקם אותם ולתפור אותם יחד לבניית חפצים גדולים יותר.

חפצים זקוקים לדברים שונים המחוברים אליהם בכדי לשלוט במראה שלהם ובהתנהגותם כמו מעניקים, קולידרים ותסריטים. אחדות בהחלט נותנת לך הרבה מה לשחק איתם, אם כי אם אתה עושה משחק דו מימדי גרידא, הממשק יכול להרגיש כמו להרוג יתר.

מיצוב נכסים והנפשת ספרייט מטופלים באמצעות העורך. כמו כן, ניתן להוסיף מגוון של פיסיקה והתנהגויות התנגשות לאובייקטים במשחק. מי שמחפש יצירת משחק גרירה ושחרור גרידא, אולי תרצה לחפש במקום אחר. יוניטי כן זקוקה שתעשה קצת קידוד כדי להפיק את המרב. סוגים רבים של התנהגות מיושמים באמצעות חיבור סקריפט קוד לאובייקט.

ברגע שתתחיל בקידוד, יוניטי תעביר אותך ל- Microsoft Visual Studio, שבאופן אופייני של מיקרוסופט בדרך כלל עובד טוב, אך יכול להעלות בעיות מעצבנות מדי פעם. בבדיקה שערכנו, החליטה שפרטי חשבוננו זקוקים לרענון ודרשה מספר טלפון כדי לאמת את כתובת הדוא”ל שלנו. לא מה שאתה רוצה כשאתה מתמקד בפיתוח.

אולם אם זה עובד, Visual Studio הוא תוכנת איכות מעולה. יש לו תכונות השלמת קוד נחמדות ומגוון כלי ניקוי באגים וניתוחים. ניתן לכתוב קוד ב- C # או ב- JavaScript כמו UnityScript. אם אתה מתחיל עם יוניטי, אנו ממליצים להשתמש ב- C # מכיוון שהיא פופולרית יותר ו- UnityScript מוצא משימוש..

פרסום עם אחדות

האחדות פורשת לכל הפלטפורמות הגדולות וניתן להשתמש בהן לבניית משחקי שולחן עבודה מלאים כמו גם כותרות סלולריות שניתן למכור בחנויות האפליקציות שלהן. זוהי בחירה מצוינת לפיתוח חוצה פלטפורמות מכיוון שאתה יכול להעביר משחקים לפלטפורמות שונות, אם כי זה יכול לדרוש כיוונון רב.

מעיד על אילן היוחסין של האחדות עושרם של להיטי הנפץ שנוצרו עמה. קופייד, אורי והיער העיוור, ערים: סקלינות ובפנים הם רק חלק מהתארים המצליחים לזכותו. ברור שאפשר להשתמש בו להכנת משחקי להיט.

מפתחים מנוסים העובדים על חוד החנית של טכנולוגיית הגרפיקה ימצאו את האחדות כמגבלת. לדוגמה, ניהול זיכרון ואיסוף זבל מטופלים אוטומטית. מי שרק מתחיל את הדרך, יגלה שהם יכולים לעבור דרך ארוכה מאוד ואנחנו ממליצים בחום לכל מי שיש לו את השאיפה לעשות משחק איכותי מסחרי.

Unity ניתן להשתמש בחינם, כאשר גרסאות בתשלום מציעות תכונות נוספות, כגון הסרת הלוגו של Unity בעת ההפעלה וגדול קיבולת המולטיפלייר, אם כי רב משתתפים זמין כבר מההתחלה. תצטרך לשלם גם אם תרוויח הכנסות של מעל 100,000 $. כל הטוב ביותר להשיג זאת; זה אולי קשה אבל בהחלט לא בלתי אפשרי.

מנוע לא מציאותי

הובא אליכם על ידי יוצרי Gears of War, (ניחשתם נכון), Unreal, Unreal Engine הוא כלי רב עוצמה ההופך את בניית הכותרות לקליבר גבוה ככל האפשר. זה חדשני כמו שאתה עשוי למצוא בכלי זמין לציבור, והוא משמש בשימוש נרחב על ידי אולפנים מקצועיים.

איך המנוע הלא מציאותי עובד

לא מציאותי מרגיש מאוד מעוצב. לעשות דברים זה בדרך כלל נעים, יותר מאשר אחדות, הרגשנו. תנועה בתוך התצוגה המקדימה במשחק היא חלקה ואינטואיטיבית. השימוש בכלים והתפריטים מרגיש חזק אך בטוח, אתה לא מרגיש שכל העניין הולך להתרסק אם אתה טועה.

הממשק מציג בפניכם המון נתונים ותפריטים מלאים באפשרויות למראה מאיימות, אך Unreal מצליח לעבוד ותוכלו בדרך כלל למצוא את מה שאתם מחפשים איפשהו בין הרעש..

אתה יכול ליצור פרויקטים חדשים באמצעות תבניות המיועדות למגוון סוגי משחק. ניתן ליצור פרויקטים הן בגרסאות Blueprint והן באמצעות גירסת קוד. תבנית ה- FPS מתחילה אתכם עם אקדח עובד, אופי נשלט ושלל קוביות לצילום. יש תבניות דומות למשחקי נהיגה, משחקים מבוססי חקר וכמה אחרים.

ניתן לקחת נכסי תלת מימד היישר מהספרייה המקיפה ולהכניס אותם למשחק שלך. מיקום נכסים הוא רק שאלה של גרירתם לאורך הצירים. סיבוב וקנה מידה הם גם פשוטים.

הספרייה מכילה תוכן בחינם וגם בתשלום. לאחרונה הוא הוסיף טונה של נכסים חינמיים של “פרגון”, שעלו ככל הנראה 12 מיליון דולר ליצירה, כך שתוכלו להסתובב עם תוכן איכותי ביותר שנעשה על ידי מפתחים מקצועיים ולהוסיף אותו ליצירות שלכם. זה סיכוי מרגש.

באופן מפתיע עבור כלי כה חזק, Unreal לא מאלץ אותך לבצע קוד כזה במידה שאינך רוצה. “הדפסות התוכנה” החזקות מאפשרות לך להוסיף פונקציונליות בהתאמה לאובייקטים במשחק. לתבניות הפרויקט יש גם את פיזיקת הבסיס לז’אנרים רבים המשחקים המובנים מההתחלה.

אם בכל זאת תחליט לקוד (ואתה באמת צריך אם תרצה להפיק את המרב מ- Unreal) אתה תשתמש ב- C ++. זו ככל הנראה שפת הקידוד הפופולרית ביותר בה משתמשים אולפני משחק, כך שלימוד זה יהיה שימושי מאוד אם אתה חובב שרוצה להיכנס לענף המשחקים. היא נחשבת לשפה מאתגרת: עוצמתית, אבל עם המון היקף לטעות בדברים נורא.

אם אתה מתענג על אתגר מסוג זה או לא, אולי יגיד לך אם Unreal הוא הכלי עבורך. בדומה ל- Unity, Unreal משמש בדרך כלל עם Visual Studio במערכת Windows או Xcode ב- Mac. שוב, כמו יוניטי, אתה יכול להשתמש בעורך אחר אם אתה מעדיף אך תיעוד יתמקד לעתים קרובות ב- Visual Studio.

פרסום עם מנוע לא מציאותי

ל- Unreal יש גישה נהדרת לסייע למפתחים קטנים יותר ומערכת התשלומים מבטאת את זה, בהיותך בחינם עד שאתה מרוויח 3000 דולר לרבעון שאחריו אתה משלם 5 אחוזים מכל דבר מעבר לזה. זה הופך אותו לבחירה נהדרת עבור כל מי שמתחיל כיוון שלא תצטרך לשלם אגורה אלא אם כן יש לך מכה בגודל הגון על הידיים.

ככלי מקצועי אתה יכול לפרסם בכל הפלטפורמות העיקריות, כולל קונסולות. כדאי לציין שאתה אכן צריך להירשם אצל מיקרוסופט, סוני או נינטנדו כדי להשיק משחקים בפלטפורמות שלהם ועשויים להיות כרוכים בתשלום מעבר למה שאתה משלם כדי להשתמש ב- Unreal, או בכל אחד מהכלים בסבב שלנו לצורך העניין..

מחשבות אחרונות

יש כאן כמה אפשרויות מעולות וכל האפשרויות האלו הן כיף מאוד לשימוש ויאפשרו לך להשיג תוצאות במהירות. רובם מסוגלים לייצר משחקי להיט וזוג מהם הם כלים מלאים ומקצועיים המשמשים לבניית כותרות משולשות A על בסיס קבוע..

אם קידוד אינו דבר שאתה מעוניין בו או אם ניסית אותו ולא הסתדרת איתו, טווינה היא בחירה מצוינת להפקת רומן חזותי. Gamefroot, Maker Maker ו- Construct הם כלים נהדרים אם אתה רוצה משהו בעיקר גרור ושחרר עם הסיכוי להשתכשך בקוד כשמתחשק לו. יצרנית RPG היא דבר משלה, אם אתה רוצה לעשות את סגנון המשחק הזה זה כמעט כל מה שאתה רוצה.

אם יש לך ניסיון בקידוד ואתה רוצה להתעמק בזה, אחדות וחוסר מציאות הן שתיהן אפשרויות נהדרות. אלה הכלים החזקים ביותר, אבל אם אתה רוצה להפעיל משהו במהירות ובקלות, האפשרויות האחרות הן ידידותיות למתחילים.

עייננו בכמה כלים אחרים אך לא יכולנו לסחוט אותם לרשימה המועדפת עלינו. הגרד היה טוב מאוד אבל נראה יותר כמו כלי הוראה שמשהו נרצה להקדיש לו זמן רב ביצירתו. שום דבר לא בסדר בזה, אבל זה לא עשה את הרשימה שלנו. פליקסל נראה מעניין אבל נראה מעט מיושן. סטנסיל גם נראה די נחמד אבל לא נהנינו להשתמש בו כמו חלק מהאחרים שהוזכרו כאן.

אם ניסית אחד מאלה ומצאת אותם לטעמך או אחרת, אנא הודע לנו בתגובות. אנו מצפים לשמוע גם על היצירות שלך. תודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map