כיצד להתקין כונן רשת ענן בדרך הקלה

כל פתרונות האחסון הטובים ביותר בענן כיום מגיעים עם לקוח לתיקיות סינכרון. אמנם תיקיות סינכרון עשויות להיות מנגנון דה-פקטו לאחסון קבצים באופן מקוון, אולם לפעמים השימוש בכונן מקומי הממופה לענן יכול להיות נוח בהרבה. זה נכון במיוחד לשמירה על נראות תוכן ענן תוך צמצום שטח צרך בכונן הקשיח בו זמנית.


עם זאת, בהתחלה, להבין כיצד להגדיר כונן רשת אחסון בענן יכול להיות הצעה מטרידה, לפחות עד שתגלה כמה קל הכל יכול להיות. במדריך זה נעזור לך לגלות בדיוק את זה.

נבדוק אילו ספקי אחסון בענן מציעים ללקוחות כונני רשת בנוסף לתיקיית הסנכרון הרגילה, ובנוסף נראה לך כיצד למפות את אחסון הענן שלך לאות כונן כאשר הספק המועדף עליך אינו עושה זאת. מכונן pCloud וכונן Egnyte, ל- Mountain Duck ו- CloudBerry Drive, מאמר זה ישפר את האפשרויות שלך לעבודה עם קבצים המארחים בענן..

סינכרון תיקיות לעומת כונני רשת

מרבית פתרונות האחסון בענן מציעים כיום הורדת לקוח שולחני שיוצרת מה שמכונה “תיקיית סינכרון” במערכת הקבצים שלך. תיקיות סינכרון שימושיות להעתקה אוטומטית של תוכן התיקיות ועריכות קבצים לכל המכשירים המחוברים לחשבון הענן שלך.

החיסרון לסנכרון תיקיות, כפי שרבים קוראי Cloudwards.net התייחסו אליו, הוא שכדי לעבוד, עליהם לאחסן קבצים הן בענן והן בכונן הקשיח. לאלו שרוצים להשתמש באחסון ענן כדי לפנות שטח בכונן הקשיח הגישה הזו לא עובדת, ברור.

כדי לפתור בעיה זו, רוב פתרונות אחסון הענן לקחו להציע תכונה שנקראת סינכרון סלקטיבי. בעזרת סנכרון סלקטיבי, באפשרותך לכבות את הסנכרון עבור תיקיות ספציפיות, ובכך, תיקיות אלה יישמרו רק בענן ולא בכונן הקשיח שלך..

אמנם מועיל ובאופן כללי לא קשה לניהול, אך החיסרון לסנכרון סלקטיבי הוא שלא תוכל עוד לתיקיית תוכן במערכת הקבצים שלך לתיקיות שעבורם כיבית את הסנכרון. כדי לראות אילו קבצים יש, תצטרך להפעיל שוב את הסנכרון עבור התיקיה או להתחבר לממשק האינטרנט עבור פתרון האחסון בענן שלך..

ובכן, זה כמעט תמיד נכון. ל- Dropbox Professional יש כעת תכונת “סנכרון חכם” שמאפשרת לראות קבצים גם אם כיבית את הסנכרון לתיקייה. זו אחת הסיבות שאנחנו מדרגים את Dropbox כאחסון הענן הטוב ביותר לסנכרון, למרות פגמיו הרבים, אחרת.

עבור כל השירותים האחרים, חידושי הסנכרון והסנכרון הסלקטיבי מציגים בעיית שימושיות. כדי להתגבר על סוגיה זו, אחת הגישות הטובות ביותר היא להשתמש בכונן רשת אחסון בענן.

כונן רשת אחסון בענן (או כונן וירטואלי)

כונן רשת הוא כונן ממופה. זה נראה כמו אות כונן רגילה במערכת הקבצים המקומית שלך, אך במקום מקום בכונן הקשיח במחשב, אות הכונן מצביעה על כונן קשיח של שרת.

עבור עסקים, לעתים קרובות כונן רשת מצביע על שרת מקומי המחובר דרך רשת מקומית (LAN). לעסקים קטנים יותר או לשימוש ביתי, ייתכן שתגדיר כונן רשת למכשיר NAS (אחסון מחובר לרשת) שאתה מתחבר אליו ישירות באמצעות WiFi.

אולם במקרה של אחסון בענן של צרכנים, בנושא המאמר הזה, שרת זה ממוקם במרכז הנתונים המרוחק שמנוהל על ידי חברת הענן ואתה מתחבר אליו דרך האינטרנט. חברה זו עשויה להיות חברת אחסון ענן מסורתית כמו Dropbox או Google Drive, או שירות תשתיות ענן כמו אחד המוזכר במדריך ה- IaaS הענן הטוב ביותר שלנו..

ייתכן שתשמע כונני רשת המכונים כוננים וירטואליים, כוננים ממופים, כוננים רכובים או אפילו כונני ענן. הכל אותו דבר. אנו מעדיפים להשתמש בכונן רשת (כמעט כל הזמן).

באופן כללי, ישנן שתי אפשרויות להשיג כונן רשת אחסון בענן במחשב שלך. אתה יכול למצוא שירות אחסון בענן שמציע לקוח כונן רשת או שאתה יכול למפות את שירות הענן לאות כונן בעצמך, המכונה גם “הרכבה”.

לצורך הרכבה, הגישה החכמה היא להשתמש בתוכנת צד ג ‘המיועדת להקל על התהליך. כלים אלה ירכיבו אות כונן במערכת הקבצים שלכם ויקשרו את אחסון הענן שלה באמצעות אישורי המשתמש שלכם. דוגמאות לכך כוללות Mountain Duck ו- ExpanDrive.

האפשרות הראשונה, למצוא פתרון אחסון בענן עם לקוח כונן רשת מקומי, בדרך כלל קל יותר לשלב וזול יותר. עם זאת, ישנם רק כמה שירותי אחסון בענן עם לקוחות כאלה, כולל pCloud, Tresorit ו- Egnyte. בואו נסתכל על אלה ראשונים ואז נדבר אחר כך על תוכנת כונן רשת

ספקי אחסון בענן עם תכונות כונן רשת

דווקא מפתיע, בהתחשב בשימושיות של כונני רשת, שרוב שירותי אחסון הענן מציעים רק לקוחות סינכרון. שמות גדולים רבים בענף אחסון העננים, כולל Dropbox, Google Drive ו- OneDrive הם בין אלה שלא.

למרבה המזל, כמה מהמעטים שכן עושים זאת בין האפשרויות המועדפות עלינו. pCloud ו- Tresorit, למשל, הם לא רק שניים מפתרונות אחסון הענן האישיים המועדפים עלינו, הם גם שני הפתרונות המאובטחים ביותר לאחסון ענן..

Egnyte Connect, המציע יכולות כונן רשת באמצעות לקוח Egnyte Drive שלה, נחשב למה שאנחנו מחשיבים את הסנכרון ושיתוף הקבצים הארגוניים הטובים ביותר שקיימים, ומעל את Box Box Business, IBM Connections, Citrix Sharefile ושאר התחום. (אל תיבהל מהדיבורים המפוארים שלנו, “סנכרון ושיתוף קבצים ארגוניים הוא שם מפואר לאחסון ענן לעסקים).

בואו נסתכל במהירות על כל אחד מהשלושה, החל מ- pCloud.

כונן pCloud

אנו מודים בכך שהיינו חלקיים ב- pCloud, אך יש לנו סיבות טובות. ראשית, הודות לתוסף הקריפטו שלו, הוא מאובטח מאוד. קריפטו, כפי שנפרט בסקירת ה- pCloud שלנו, יוצר תיקיית ידע עם אפס בשרת המשתמשת במפתח הצפנה נפרד הידוע רק לכם, כלומר אף אחד אחר לא יכול לקרוא את הקבצים שלכם ללא אישורך..

בעוד Sync.com מעניק לך הצפנת ידע אפס בחינם, אך ההצפנה הזו פועלת תמיד. מתוקף נותן לך את הבחירה בהצפנה מנוהלת או עם אפס ידע, pCloud הוא השירות המגוון יותר.

הסיבה לכך היא שהצפנה פרטית מקצה לקצה פירושה ש- Sync.com לא יכול לפענח את הקבצים שלך כדי לאפשר דברים כמו תצוגה מקדימה של תמונות או הזרמת מדיה. pCloud יכול, מה שבתורו הוביל לכך שאנו נותנים לו ציונים ראשונים כאחסון הענן הטוב ביותר עבור תמונות וסרטונים.

מעבר לכל זה, pCloud מדורגת כאחת העסקות הטובות ביותר בתחום אחסון ענן. אם נפח האחסון של 10 ג’יגה-בתים בחינם ש- pCloud מציע אינו מספיק, אתה יכול להשיג שטח אחסון מרשים של 2 ג’יגה-בתים במחיר של 8 $ בלבד לחודש..

לאחר שנרשמת לשירות, אתה יכול להתקין את הכונן הווירטואלי שלך pCloud על ידי התקנת לקוח pCloud, תהליך שנמשך כל 30 השניות. כונן pCloud זמין אפילו עבור לינוקס, בנוסף ל- Windows ו- MacOS.

נוסף, כונן pCloud יופיע כאות כונן במערכת הקבצים שלך. לחץ על הכונן ותוכל לעיין בתיקיות ובקבצים המאוחסנים מרחוק על ידי pCloud.

אמנם כבר לא מופעל כברירת מחדל, אתה יכול להגדיר כל תיקיה בכונן pCloud למצב “במצב לא מקוון”, אשר יאחסן עותק גם בכונן הקשיח, כך שתוכל לגשת לתוכן שלה ללא גישה לאינטרנט. כדי לתמוך בשיתוף פעולה, אתה יכול גם ללחוץ באמצעות לחצן העכבר הימני על כל תיקיה כדי לאפשר לאחרים להציג ולערוך גישה לקבצים.

בסך הכל, למעשה, ביצוע העבודה באמצעות קבצים באמצעות כונן pCloud זה הרבה יותר קל מאשר להשתמש ביישום האינטרנט של pCloud, מכיוון שאתה יכול לפתוח ולערוך במהירות כל קבצים במחשב שלך באמצעות כל התוכנה הדרושה לך..

דריישוב דרייב

Tresorit למעשה מספקת יתרונות אבטחה אפילו יותר מאשר pCloud. לדוגמה, אתה מקבל אימות דו-גורמי בנוסף להצפנת אפס-ידע. החברה ממוקמת גם בשוויץ, בעלת חוקי פרטיות חזקים יותר מרוב המדינות האחרות בעולם. זה מכוסה גם על ידי ה- GDPR שהוטבע לאחרונה.

עם זאת, כמו Sync.com, הצפנת אפס-ידע תמיד פועלת באמצעות Tresorit, כלומר תצוגה מקדימה של קבצים והזרמה באמצעות ממשק האינטרנט שלה היא ללא הפסקה. יותר מרתיע, השירות אינו זול, כפי שצוין בסקירת Tresorit שלנו.

אחסון בענן של 250 ג’יגה-בייט עולה מעל 10 דולר לחודש, יותר ממחיר אחסון של 2 טרה-בתים מ- pCloud. תוכנית האחסון Tresorit 2TB, למעשה, עולה 24 $, וזה חבל מכיוון שזה שירות פנטסטי אחרת.

אין אפילו תוכנית חינמית. עם זאת, אתה יכול לפחות לנסות את Tresorit ותכונה זו של כונן רשת עם תקופת ניסיון ללא תשלום של 14 יום לפני שתתחיל.

Tresorit Drive מאוגד בנוחות בהורדת הלקוח הרגיל של שולחן העבודה, ולכן אין צורך בהתקנה נוספת כמו ב- pCloud. כדי לאפשר את השירות, פתח את לקוח שולחן העבודה, עבור אל “הגדרות” ואז “מתקדם”. בחר “הפעל קובץ ישיר פתוח” ואז “הפעל את כונן Tresorit.”

TresoritDrive

קדימה, אתה יכול לגשת לתוכן הקבצים שלך ב- Tresorit באמצעות אות כונן ממופה במערכת הקבצים שלך, בדיוק כפי שאתה מצפה.

אגניט דרייב

אמנם Egnyte Connect עשוי להיות אחד מהכי כיף להשתמש בפתרונות אחסון בענן שטרם נבדקנו ב- Cloudwards.net, אך זה לא עבור הצרכן הממוצע. זה לא מכיוון שקשה להשתמש בו, למרות שיש לנו מדריך לתחילת העבודה אם רוצים טיפים.

במקום זאת, הסיבה לכך היא שאגניט מכוונת בעיקר לשימוש עסקי, ובעיקר לעסקים בינוניים עד גדולים בזה. עם זאת, החברה הוסיפה לאחרונה תוכנית “צוות” לאחד עד שלושה אנשים, לאחר שדרשה לפחות חמישה רישיונות במשך זמן רב.

עלות תוכנית הצוות היא 10 $ לעובד ומקבלת לך שטח אחסון של 1TB. Egnyte Business, בינתיים, מעניק לך אחסון בנפח של 5 טרה-בית, 10 טרה-בתים או ללא הגבלה, תלוי באיזו תוכנית אתה הולך.

לא נעבור את כל הסיבות שלדעתנו Egnyte היא פיתרון אחסון ענן טוב יותר לעסקים מאשר Dropbox Business, Box Business וכל השאר מאחר ויש לנו סקירה של Egnyte Connect לשם כך. עם זאת, ניתן לך טעימה:

 • סינכרון קבצים מהיר ברמת הבלוק
 • Google Docs ו- Office Online
 • ספריית אפליקציות גדולה של צד שלישי
 • תכונות שיתוף קבצים מאובטחות
 • תכונות מנהל חזקות

מאפיין נוסף הוא כמובן הצעת הכונן הממופה של Egnyte. Egnyte החליף את לקוח ה- Map Drive המקורי ב- “Egnyte Drive” בשנת 2016 וזה היה שיפור לא קטן, והוסיף שיתוף קבצים בלחיצה אחת, שילוב SSO והחלקת פעולות באופן כללי.

קל לקבוע את התצורה של אות כונן עבור כונן Egnyte מלקוח שולחן העבודה.

הכונן הווירטואלי של Egnyte שלך ​​יופיע אז תחת “מיקומי רשת” (עבור משתמשי Windows) קדימה, ממנו תוכלו לגשת אליו ממש כמו כל כונן אחר..

אמנם שלושת שירותי אחסון הענן שהוזכרו לעיל מצוינים בדרכיהם שלהם, אך אף אחד מהם אינו יכול להיות בדיוק כוס התה שלכם. לאלו שרוצים, למשל, להפוך את Google Drive לכונן ממופה, לאחר מכן נבדוק כיצד לעשות זאת.

כיצד למפות כונן רשת אחסון בענן

ישנם מספר אפליקציות של צד שלישי בהן ניתן להשתמש כדי להקים את שירות הענן שלך לפי בחירה ככונן מקומי במחשב שלך. יש כל כך הרבה, למעשה, שלא נעבור על כולם כאן.

עם זאת, נבדוק את השימוש באחד מלקוחות הכונן הרשת הפופולריים יותר בענן, Mountain Duck, ונעבור בין כמה חלופות להרים של ברווז, למקרה שלא תחשוב שזה כל מה שיצא להיות.

הרכבת אחסון עננים עם ברווז ההרים

Mountain Duck מיוצר על ידי מפתחים של תוכנת העברת הקבצים הטובה ביותר שלנו, Cyberduck, ולמעשה, משתמשת באותו בסיס עם קוד פתוח. עם זאת, זה לא בחינם כמו Cyberduck: רישיון ל- Windows או MacOS עולה 39 דולר.

Mountain Duck עובד עם השלושה הגדולים ב- Dropbox, Google Drive ו- OneDrive. הוא תומך גם בחיבורי API לקומץ שירותי IaaS המובילים, כולל Rackspace Cloud Files, Amazon S3, Microsoft Azure, Google Cloud, Wasabi ו- Backblaze B2.

Mountain Duck תומך גם ב- WebDAV, שיאפשר לך לעלות על כל שירות אחסון בענן התומך בפרוטוקול זה. זה מוסיף את pCloud, Amazon Drive ועוד קומץ אפשרויות אחרות לרשימת האפשרויות “ההרכבה”.

כדי להגדיר את ברווז ההר, הורד את גרסת הניסיון או עותק רשום, פתח אותו ולחץ על “התקן”.

ההתקנה צריכה לארוך מספר שניות, לאחר מכן תצטרך להפעיל מחדש את המחשב. בהמשך, תוכל לגשת לברווז ההר באמצעות סמל שורת המשימות.

כדי להגדיר כונן רשת ענן חדש, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על סמל זה ובחר “סימניה חדשה.” זה יפתח חלון חיבור.

לחץ על התפריט הנפתח שלמעלה למעלה כדי לבחור את אחסון הענן שלך או ספק ה- IaaS. כדוגמת ההגדרה שלנו, אנו נבחר Dropbox.

דלג על השדות הבאים. השלב היחיד הנוסף שעליך לבצע בנקודה זו הוא בחירת אות כונן באמצעות התפריט הנפתח בסמוך לתחתית חלון החיבור..

לאחר מכן, לחץ על כפתור “התחבר”. במקרה של Dropbox, Google Drive ו- OneDrive, זה יפעיל את דפדפן ברירת המחדל שלך כך שתוכל להעניק הרשאת Mountain Duck לגשת לאחסון שלך..

כל שלושת השירותים משתמשים ב- OAuth, כך שאישורי ההתחברות לא חייבים להיות מאוחסנים על ידי אפליקציית Mountain Duck או במקום אחר. לאחר שתאשר את החיבור, תקבל קוד OAuth.

הזן קוד זה לשדה האימות שהיה צריך להיפתח בשולחן העבודה שלך לאחר שפגע ב”חיבור “.

לאחר שתלחץ על Enter, היישום יוסיף את שירות הענן שלך למחשב שלך באמצעות האות שהוקצתה, ותסיים.

קדימה, פשוט לחץ על אות הכונן כדי לגשת לקבצי האחסון בענן שלך. לא תצפו עוד בפני לקוח Dropbox למטרה זו, ותוכלו לראות את כל התיקיות והקבצים שלכם, ללא קשר לסינכרון לכונן הקשיח שלכם או לא..

ל- Mountain Duck יש עוד כמה תכונות שתוכלו לשחק איתן, נגישות באמצעות לחיצה ימנית על סמל שורת המשימות ובחירת “העדפות”. אלה כוללים הפעלת Cryptomator, שירות קידוד פתוח מקצה לקצה.

אנו מעדיפים את Boxcryptor (קרא את סקירת Boxcryptor שלנו) כתוכנת הצפנת ידע של צד שלישי לאפס אחסון בענן, אך Cryptomator מבצע את העבודה וזה מבוסס על תרומה.

אלטרנטיבות ברווז ההרים

למרות שאנו חושבים ש- Mountain Duck מתאים לחשבון, כפי שהובטח, הנה כמה יישומי כונן רשת אחרים שעובדים טוב גם להתקנת שירותי ענן..

כונן CloudBerry

יצרני CloudBerry Backup (קרא את סקירת הגיבוי של CloudBerry) מוכרים את תוכנת הרכבה של הכונן שלהם, CloudBerry Drive, תמורת 39.99 דולר. ניתן להוריד גם גרסת ניסיון, וזה טוב למשך 15 יום. רק Windows נתמך כרגע.

שלא כמו גיבוי CloudBerry, כונן CloudBerry אינו תומך בחיבורים לשירותי אחסון בענן כמו Dropbox או Google Drive. רק חיבורי IaaS בענן זמינים, כלומר אפשרויות הכונן הווירטואלי מוגבלות לא מעט יותר מאשר ב- Mountain Duck.

אפשרויות ה- IaaS הן הגונות, עם Rackspace, Azure, Amazon S3 ו- Wasabi כלולות.

NetDrive

NetDrive כולל אפשרויות קישוריות רבות יותר מ- CloudBerry Drive, כולל שירותי אחסון בענן כמו Box, Google Drive, Dropbox, OneDrive ו- Amazon Drive. זה תומך גם בפתרון אחסון ענן אישי מוביל (מה זה?) ב- Owncloud וב- WebDAV.

רק כמה שירותי IaaS בענן יש קישוריות API המשולבת עם NetDrive, עם זאת: Amazon S3, Rackspace Cloud Files (OpenStack) ו- Google Cloud.

אתה יכול לנסות את NetDrive באמצעות ניסיון חינם למשך 7 ימים. אם אתה אוהב את השירות, מנוי לשנה עולה 20 $ עבור מכשיר אחד, או שאתה יכול לשלם 50 $ עבור רישיון לכל החיים. אותם מפתחים יוצרים כלי סינכרון בין ענן לענן בשם CloudSync, מתחרה של Otixo (קרא את סקירת Otixo שלנו).

ExpanDrive

ExpanDrive תומך במגוון נחמד של שירותי ענן. אפשרויות אחסון בענן כוללות את Google Drive, G Suite, Amazon Drive, Box, OneDrive ו- Dropbox. עבור IaaS, תוכלו למצוא Rackspace Cloud Files, Amazon S3 ו- Backblaze B2 תמיכה. פרוטוקול WebDAV כלול גם כן.

בדומה להרים ברווז, ExpanDrive משתלב עם Cryptomator כדי להגן על הקבצים שלך באמצעות הצפנה פרטית מקצה לקצה ויש לו גרסאות הן ל- Windows והן ל- MacOS. עם זאת, ExpanDrive יקר יותר, במחיר של $ 50 לרישיון יחיד.

מחשבות אחרונות

דרו יוסטון, מייסד Dropbox, עשה מהפכה באחסון ענן באמצעות דגם תיקיית הסנכרון שלו. עבור מרבית האנשים, זו ככל הנראה הדרך הקלה ביותר להוסיף קבצים לאחסון ענן ולגשת אליהם בהמשך. עם זאת, תיקיות סינכרון יכולות להיות בעייתיות גם עבור אלה המעוניינים לפנות שטח בכונן הקשיח, אפילו עם סינכרון סלקטיבי. במקרים אלה אנו ממליצים על חלופה של כונן רשת.

למרות שבחירת ספק אחסון בענן עם לקוח מובנה של כונן רשת, כמו pCloud או Egnyte, עשויה להיות הגישה הקלה ביותר, לרוב פתרונות אחסון הענן אין תכונה זו. במקרים אלה, או למי שמעוניין להתקין כונן וירטואלי של IaaS, תוכנת כונן רשת עובדת הכי טוב, כאשר Mountain Duck הוא הבחירה המובילה שלנו..

ציינו גם פתרונות תוכנה אחרים שתוכלו לנסות, כולל CloudBerry Drive, NetDrive ו- ExpanDrive. אבל כן, לא הצלחנו להזכיר גם כמה אפשרויות אחרות. ספר לנו אילו אתה חושב שעלינו לכלול בהמשך, ולמה, ושחרר לנו הערות או שאלות נוספות שיש לך. תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map