תוכנת דוגמנות התלת מימד הטובה ביותר: החיים בפלסטיק הם פנטסטיים

הדפסת תלת מימד היא טכנולוגיה פופולרית יותר ויותר המאפשרת לך לעצב אובייקטים במחשב האישי שלך ולהדפיס אותם בביתך. זוהי דוגמא נוצצת לטכנולוגיית המידע המפלגת דמוקרטיזציה של תהליך היצירה. כלי הדוגמנות התלת מימד הטובים ביותר נותנים לך את ההזדמנות ליצור דברים עם הטכנולוגיה המשבשת שאחרת היית נאלץ לשלם פרמיה עבור.


במאמר זה נבחן כמה מכלי דוגמנות התלת מימד הנגישים ביותר, הן מבחינת המחיר והן מבחינת השימושיות. קוראי נאמנות Cloudwards.net ימצאו שיש חפיפה עם המאמר שלנו על תוכנת הגרפיקה התלת מימדית הטובה ביותר, אז בדקו זאת גם אם אתם רוצים לדעת יותר על תלת מימד באופן כללי.

כמו כן, אם אתה זקוק למקום קל לאחסון העיצובים שלך, עיין במאמר האחסון הטוב ביותר בענן שלנו.

אין הגבלה מה אתה יכול לעשות עם הדפסת תלת מימד. ובכן, יש, אבל נגיע לזה בהמשך. תוכלו ליצור ריהוט, פריטי נוי ומכונות פונקציונליות. אנשים מדפיסים מל”טים ואפילו כלי נשק. ניתן להדפיס דגמים למשחקים או לקישוט הדירה שלכם או להכין כלי שולחן לפי המפרט שלכם.

המגבלות ככל הנראה תלויות באיכות המדפסת ובחומר בו אתה משתמש.

כנפיים בודהא

איכות ההדפסה צפויה להשתפר עם הזמן והעלויות צריכות לרדת. עם התפתחות הטכנולוגיה נוכל בסופו של דבר להדפיס את פריטי הבית והריהוט שלנו באופן שגרתי. אלה חדשות טובות לכולם, למעט אולי חנות הרהיטים המקומית שלך.

אתה יכול להוריד דגמים להדפסה מהאינטרנט, אבל ליצור אותם בעצמך זה הרבה יותר כיף. אם אתה רוצה לשבת על כיסא שתכננת, אין שום דבר שיעצור אותך, רק זכור לוודא שהוא מספיק חזק כדי לתמוך בך.

איך זה עובד

כמו בכלים גרפיים תלת-ממדיים, אנו בונים אובייקטים הבנויים מנקודות במרחב תלת-ממדי הנקרא קודקודים. ניתן לקשר את הקודקודים הללו כדי ליצור קצה. קצוות היוצרים לולאה יוצרים מטוס, ומישורים מהווים את משטחי החפצים.

תכונות רבות המשותפות לכלים גרפיים תלת-ממדיים אינן נחוצות כשאתה מתמקד בהדפסה. האנימציה בחוץ. טיוח צריך רק להראות לך מה זה, אין צורך בתאורה מפוארת או מפות בליטה.

ספירת מצולע גבוהה הולכת להיות מעבר ליכולות של מרבית מדפסות התלת מימד ואתה רוצה להתמקד בעצמים בודדים ולא בסצינות גדולות..

BlenderCyberDude

עם זאת, יש מעבר כלשהו בין כלים אלה לבין תוכנת גרפיקה תלת מימדית, בה התבוננו במאמר קודם. ההבדל במודלים תלת-ממדיים הוא שיש הרבה אילוצים לגבי מה שאתה יכול לעשות. הדברים שתוכלו ליצור על המסך לא תמיד אפשריים בעולם האמיתי.

ההדפסה יכולה להיות איטית והיא אינה בחינם. החומרים עולים כסף. כדי להבטיח שדברים יודפסו כראוי, תרצה להגביל את המורכבות של מה שאתה יוצר. עם זאת, מה שאנחנו רוצים הם כלים פשוטים וברורים המאפשרים לנו למודל באופן המשקף את האילוצים בעולם האמיתי.

מה אתה יכול להדפיס

מדפסות תלת מימד שונות ביכולותיהן אך בדרך כלל אובייקטים פשוטים יותר טובים. מדפסות מסוימות עלולות להתקשות בפרטים קטנים או בעקומות מורחבות.

תצטרך גם לקחת חלק בכוח המשיכה והחוזק. בניין רב קומות הנתמך על ידי טור בודד של בלוקים שיצרתם ב- Minecraft לא יעבוד בחיים האמיתיים וכנראה שגם הוא יפיל בקנה מידה קטן, כך שתצטרכו לחשוב על יותר מאיך שהוא נראה על המסך..

יש ניסוי וטעייה במדפסות תלת מימד שכן כל אחת מהן יכולה להיות שונה. גם חומרי הדפסה יכולים לעשות את ההבדל הגדול. ישנן הרבה מתכות, פלסטיק ואחרות לבחירה והן משתנות בקשיחות, חוזק, מראה ועלות. חלקם מתאימים לחלקים נעים, חלקם לא.

בחירת החומר שלך תקבע גם את רמת הפירוט שתוכל לעבוד בה. עובי הקיר מתייחס למרחק המינימלי בין משטחי חלקי הדגם ובדרך כלל יהיה בין 1-3 מילימטרים, אך יכול להיות נמוך יותר אם יהיה לך מזל מספיק כדי לעבוד עם זהב, כסף או טיטניום.

עלות הדפסת תלת מימד

מבחינת עלות החומר, החומרים הזולים יותר כמו נימה של חומצה פולילקטית או נימה ABS זמינים בסביבות 25 $ לקילוגרם. נימה וניילון פוליקרבונט יעלו קרוב יותר ל 100 $ לק”ג ומתכות יקרות יעלו לך זרוע ורגל.

בדרך כלל יהיה מבוזבז בעת ההדפסה, לעתים קרובות, ואתה לא יכול למחזר את הפסולת או היצירות שלך.

המדפסות עצמן נעות בין כמה מאות דולר לסביבות 1,500 $ עבור דגמי צרכנים. אם אתה באמת רציני, אתה יכול להוציא למעלה מ 10,000 $. דגמים אלה מאפשרים לך להדפיס חלקים בגודל של מטר ומעלה. דגמים זולים יותר מודפסים בדרך כלל במידות מתחת ל -30 סנטימטרים.

אם אין לך מדפסת, אתה עדיין יכול ליצור דגמים שכן ישנם שירותים המאפשרים לשלוח להם קבצי אובייקט תלת ממד ולעשות את ההדפסה בשבילך. שירותים, כגון Sculpteo, מקבלים קבצים בפורמטים רבים ושונים וישלחו את הדגמים שלך לכל מקום בעולם.

אתה יכול אפילו להרוויח כסף בלי שיהיה לך מדפסת. ישנם אתרים בהם תוכלו למכור את עיצובי התלת מימד שלכם, כמו גם שירותים שידפיסו דגמים מעיצובים שלכם וימכרו אותם בשמכם. שירותים כמו CGTrader ו- Shapeways שווה לבדוק אם אתם מקווים להרוויח כמה דולרים נוספים בכישוריכם.

כלי הדפסת התלת מימד הטובים ביותר

יש לייצא כלי תלת-ממדי לפורמט STL המשמש את המדפסות להדפסה. המרת קבצי STL לפורמטים אחרים וממנה תהיה מועילה, כמו גם התאמת דגמים לתיקון בעיות הדפסה. התיקונים כוללים איתור כאשר לדגם יש קצוות שאינם סעיפים או תכונות אחרות שניתן להציג במחשב, אך אינם עובדים במציאות. היכולת לפשט את הגיאומטריה היא גם יתרון.

היכולת למדוד אובייקטים תלת-ממדיים היא גם שימושית, מכיוון שאתה יכול להבטיח שהאובייקטים שאתה יוצר הם בקנה המידה שאתה צריך או אפילו ליצור מחדש אובייקטים שכבר יש לך כך שניתן יהיה לשנות אותם בכלי העיצוב שלך. מדידות בעולם האמיתי מועילות גם למעצבי רהיטים או כלי עבודה.

בנוסף לשימוש בתוכנה לעיצוב הדגמים שלך, אתה יכול להשתמש בשירותים ובכלים אחרים כדי להבטיח שהם יכולים להדפיס. MakePrintable, למשל, ינתח את הדגמים שלך כדי לבדוק שהם עובדים ויכולים להדפיס נכון.

ישנם גם כלים כמו MeshLab, אשר יכולים להמיר אובייקטים בין פורמטים ולייצא ל- STL לאחר תיקון רשתך כדי לוודא שהיא ניתנת להדפסה..

למאמר זה, אנו רוצים שהכלים שלנו יהיו בחינם או יקבלו ניסיון ללא תשלום. זול עדיף כי אין צורך להוציא כאן הון. אנו מחפשים כוח, כמו גם תוכניות שיכולות לעזור לנו להעלות את הרעיונות שלנו על המסך בקלות ולהימנע מלהפוך את כל מה שהמדפסת שלנו לא יכולה להתמודד איתם.

1. כנפיים תלת מימד

Wings 3D הוא כלי בחינם ופתוח זמין עבור Windows, Mac ו- Linux. השימוש בו פשוט. אתה יכול להוסיף אובייקטים על ידי לחיצה ולחיצה ימנית מתפריט פרימיטיביות, הכולל את הסט הרגיל של מצולעים תלת-ממדיים רגילים. יש לו תוספות, כגון ספירלה וקש הטורוס, שעשויות להיות מאתגרות עבור מרבית המדפסות.

שולחן כתיבה

מניפולציה של חפצים היא פשוטה. אתה יכול לעבור בין ארבעה מצבים, המאפשרים לך לשלוט על עצמים שלמים, פנים, קצוות או קודקודים. לכולם יש שימושים ומאפשרים לך לתפעל דגמים בדרכים שונות. אתה יכול להפריש, לפוע ולרתך. יש גם מראה וירטואלית לשמירה על דגמים סימטריים.

ניתן להחליף את התצוגה בין נקודת מבט פרספקטיבית או הקרנה אורתוגרפית, וזה שימושי אם אתה עובד מתכנית. מהנדסים ומעצבים נהגו לעבוד ככה יעריכו את התכונה.

באמצעות כנפיים 3D

ממשק המשתמש של הכנפיים 3D הוא פשוט, אך פשוט. טקסט על המסך מסביר את ההשפעה של לחיצה על לחצני מקש ועכבר במהלך הפעולה הנוכחית. זה מקל על החקירה תוך כדי המשמעות שאינך צריך לזכור הכל תוך כדי היכרות עם הדרך שלך.

חוסר המורכבות שלו מקל על ההתמודדות. העבודה עם הפונקציות העיקריות של מניפולציה בתלת מימד קלה יותר כשיש מעט כדי להסיח את דעתך. כפתורי המסך הם אינטואיטיביים ומשדרים היטב את הפונקציות שלהם.

WingsRobot

כנפיים 3D הוא פשוט, אבל הוא עושה את העבודה. הוא נמצא בפיתוח מזה 17 שנה וההתמקדות שלו ביסודות הדוגמנות הביאה לכלי מצוין וקל לשימוש. זה לא נפוח בהשוואה לאחרים, מה שהופך אותו למתאים נהדר למי שמחפש ליצור חפצים פשוטים להדפסה.

ההתמקדות בגיאומטריה פשוטה ומעט מצולע היא התאמה מושלמת להדפסת תלת מימד. בכנפיים תלת מימד חסרים כמה פעמונים ושריקות, אך הם פחות רלוונטיים כשאתם מתמקדים בהדפסה. בדקנו את זה בעבר בסבב המלא שלנו של כלי הגרפיקה התלת מימד הטוב ביותר.

WingsPrimitives

זה גם מייצא לפורמט .stl הנדרש. הדגמים שלה מבוססים על רשת סגורה ולא יאפשרו לכם לייצר דגם שאינו סעפי, בתנאי שתמנעו משימוש בפונקציית “החור”. זה אמור לשמור על המדפסת היקרה שלך נקייה מתאונות לא נעימות.

אינך מקבל הרבה תוכן מתחילים בחינם עם Wings 3D, אך יש הורדות זמינות באופן מקוון. הכלי פשוט די בכדי שתוכל למלא את איזור ההתחלה הריק שלך בכל מיני יצירות מוזרות ונפלאות.

לומדים להשתמש בכנפיים תלת מימד

התיעוד הכלול הוא בסיסי ובמדריך המקוון יש לא מעט פערים. למרבה המזל, מה שיש ברור, ובהתאם לתחושה הישירה של Wings 3D, אומר לך מה שאתה צריך לדעת. אומרים לך כיצד לבנות אובייקט תלת מימד באמצעות מגוון טכניקות מניפולציה פשוטות.

שולחן כנפיים

מחוץ לתיעוד, תוכלו למצוא שפע של הנחיות ברשת. לא חסרים סרטונים ביוטיוב המסבירים כיצד לבנות ולעצב סוגים שונים של דגמים.

כנפיים 3D פשוט ופשוט, אך מסוגל. במקום שיש לו מאות פונקציות, זה מאפשר לך לבצע בקלות את הפעולות הדרושות כדי לבנות ולשנות אובייקט תלת ממד. אנו ממליצים לכל מי שמעוניין לחקור את עולם הדפסת התלת מימד.

2. בלנדר

בלנדר הוא כלי נוסף שקיים מאז שהפרות חזרו הביתה. זה התחיל כפרויקט קוד סגור בשנת 1998, אך שוחרר כקוד פתוח לאחר קמפיין מימון המונים בסך 100,000 $.

הבלנדר הוא בחינם ובעל קהילה נאמנה המייצרת עבורו חפצים כמו גם מציע עזרה ותמיכה. האתר Blend Swap, למשל, כולל קטע ייעודי לאובייקטים הניתנים להדפסה בתלת מימד ומאפשר למשתמשים לשתף את עבודתם תחת רישיון Creative Commons..

BlenderObject

בעזרת בלנדר

ממשק המשתמש הוא בוננזה אמיתית של כפתורים וקטעים הניתנים להרחבה, שרבים מהם לעולם לא תיגעו בהם. מי שאוהב לשחק ולחקור ימצא שפע של צעצועים, אך המורכבות עשויה להרתיע אנשים שרוצים ללמוד במהירות פעולות תלת מימד בסיסיות..

באופן מבלבל, חלק מהתפריטים בעלי אותה תווית למרות שהם בעלי תכנים שונים. ישנם מספר תפריטי “תצוגה” הפזורים סביב פריסת ברירת המחדל, למשל. למרות העמימות הללו, ממשק המשתמש נשאר קריא וניתן להתאים אותו אישית לתוכן ליבך.

BlenderMonkey

לומדים להשתמש בבלנדר

למרבה המזל, ישנן הדרכות מקוונות לכל מה שקשור לבלנדר וכמה העוסקים בהגדרה וייעול של הכלי להדפסת תלת מימד. הנה אחד שמצאנו, אם כי התוסף שהוזכר אינו נכלל בגירסה האחרונה. אנו ממליצים להסיר את החלונות שאינך זקוק להם כדי לשמור על דברים כמה שיותר נקיים מהבלאגן.

ברגע שלומדים את פעולות הליבה, הבלנדר הוא כיף גדול לשימוש ומאפשר לך למשוך ולדחוף חפצים באמון גובר. אמנם אתה יכול לתמרן קצוות, פרצופים וקודקודים, כמו בתוכנות אחרות, אתה יכול גם להשתמש בכלי הפיסול כדי לתפעל את האובייקט בצורה אינטואיטיבית יותר, שמרגיש יותר כמו ללמוד מיומנות אמנותית מאשר טכנית..

BlenderOutput

למרות שלתוכנה אין הדרכה מובנית, יש מדריך מקוון מפורט המשלים את הדרכות YouTube הרבות שיש.

מה יכול הבלנדר לעשות?

אם מסתכלים על מה שאנשים אחרים יצרו באמצעות בלנדר, ברור שהשמיים הם הגבול כשמדובר במה שתוכלו ליצור איתו.

בלנדר כולל כלי לכל אירוע, שרבים מהם יעמדו יתר על המידה אם אתה פשוט מייצר רהיטים. אם אתה רוצה להשאיר את העצמות חשופות, כנראה שזה לא מתאים לך. זה נהדר אם ברצונך לבצע עבודות קרוסאובר, כגון ליצור עיבוד יפה למראה של משהו שאתה מדפיס או להשתמש בדגמים להדפסה באנימציה.

השימוש בכלים המתקדמים של בלנדר עשוי להוביל לדגם שלא יודפס. הכלי של remesh יועיל אם זה יקרה. אתה יכול להשתמש בו כדי לפשט את המודל שלך או להסיר חורים שעלולים להיווצר.

BlenderCat

התוכנה אינה מושלמת. יש לו את הקישור החסר המוזר בתיעוד ואנחנו מצאנו קישורים בכלי שמצביעים על דפים ללא תוכן. עם זאת, מדובר במצוקצרים קלים מכיוון שהקהילה פעילה ואמורה להיות מסוגלת לעזור אם תבקש זאת.

בלנדר הוא אחד הכלים המתקדמים ביותר שאנו מסתכלים עליהם ויש להם הרבה מה להציע להדפסת תלת מימד, כמו גם פיתוח משחקים ואנימציה. אם אתה צריך לעשות יותר מאשר להדפיס, זה כנראה הבחירה הטובה ביותר עבור מגוון היכולות שלה. אנו רואים בו אחד הכלים החינמיים הטובים ביותר הקיימים. הורד אותו ל- Windows, Mac או Linux.

3. סלאש תלת ממדי

בהשראת האופן שבו ילדים יוצרים חפצים מורכבים במיינקראפט, 3D Slash הוא עמל של אהבה ליוצר סילבין הואט. בהתבסס על פיסול באבן, זהו כלי קל לשימוש המתאים אידיאלי להדפסת תלת מימד.

קופסת 3D

אתה מתחיל בקוביה גדולה ובכלי הפטיש שנבחר. לחיצה על הקוביה מסירה ממנו בלוקים ומאפשרת לפסל אותה. אתה יכול לשנות את גודל הקוביה שהוסרה ולעבוד ברמות פירוט עדינות יותר אם תרצה. ישנם גם כלים לשחזור קוביות, כמו גם לבנות ולהסרה של חלקים גדולים יותר. זו גישה שונה מהכלים האחרים, אך עובדת טוב.

שימוש בסלאש תלת מימד: הרס יצירתי

כיף 3D הוא כיף גדול לשימוש. סיסת החסימה שלך לא רק מסירה נתח, אלא גורמת לפיסות סלע מפוצלות לכל מקום. יש אפילו צליל “דינק” משביע רצון שגורם לך להרגיש שאתה מפסל על פסל אמיתי.

כלים מסוג 3Dslash

צליל הרוק המתנפץ שמלווה את המקדחה יספק את כל מי שנטה להרס וירטואלי והופך את 3D Slash למקל משכנע הגון בנוסף לכלי שימושי. ילדים יאהבו את זה, לפחות, כמו הסופר הבוגר לכאורה שלך.

ישנם כלי צביעה המאפשרים לך לצבוע בלוק אחד בכל פעם או לחתוך אותו על אזורים שלמים בבת אחת, ולכולם השפעות משלהם. אפקטים של אנימציה וסאונד אולי נשמעים טריוויאליים, אך הם עושים שימוש במישוש 3D Slash ומביאים תחושה חזקה של חיבור לעבודה שלכם..

עם זאת, אתה לא מוגבל להתחיל בקוביה. אתה יכול ליצור טקסט תלת ממדי לעבוד איתו ולשבב ב-. תכונה מגניבה מאפשרת לך לייבא תמונה דו-ממדית, שהופכת אז לצורת חסימת. כמו הרבה מ- 3D Slash, זה עובד הרבה יותר טוב ממה שציפית.

מערכון פשוט שציירנו המרה בקלות לשני צבעים, כאשר הצבע הפעיל הופך להיות הבלוקים. צילום מסך של אתר חדשות שיובא ל- 3D סלאש עבד גם הוא טוב, והעניק לנו עיבוד תלת ממדי של הכותרות, ואף שהתמונות היו מטושטשות, ניתן היה לזהות אותו כעיתון..

3d slash-חדשות-זמנים

אתה יכול אפילו לייבא אובייקטים תלת-ממדיים מכלים אחרים. הצלחנו מוגבלת בניסיון לייבא את הראש המצולע הגבוה שלנו מסקולפטריס. זה עבד, אבל 3D Slash הפך אותו למספר עצום של חסימות בגודל של ביומה של Minecraft. תכונה זו שווה לבחון, אך תצטרכו לשחק בסביבה כדי לראות מה עובד.

גרסת 3D סלאש בחינם

אמנם קיימת גרסה חינמית של 3D Slash, אך יש לה כמה מגבלות עיקריות. אתה יכול להשתמש בשמונה צבעים בלבד, למשל, אם כי זה לא בהכרח משנה אם אתה מדפיס עם חומר בצבע אחד.

הגרסה החינמית מחייבת גם רישום שהוביל אותנו דרך כמה מסכים מבלבלים שלא היו ברורים וישאירו ילדים, ואולי גם המורים שלהם, מגרדים את הראש.

רישום 3Dslash

באופן מעצבן, אינך יכול לשמור את עבודתך בגרסה החינמית, אם כי זה אכן שומר על פרויקט בודד פתוח בין הפעלות. תצטרך לשלם כמה דולרים אם אתה רוצה לחסוך פרויקטים או להדפיס אותם באמצעות קובץ .stl. זה לא ישבור את הבנק במחיר של 2 דולר לחודש, אבל הגרסה החינמית מכילה שפע כדי להעסיק אותך.

3D Slash מהנה וקל לשימוש, הוא כלי מושלם למורים עם מדפסת תלת מימד בכיתה שרוצים לגרום לילדים ליצור דברים להשתמש בהם. מבוגרים שרוצים להסתובב עם פיסת תוכנה פשוטה אך מהנה, גם לא צריכים להעלות את אפם.

הגישה של 3D Slash היא דרך עוצמתית ומהירה לייצר דגמי תלת מימד. זה כלי אידיוסינקרטי להפליא עם שקיות אישיות ואנו ממליצים להסתכל עליו.

3D Slash זמין עבור Windows, Mac, Linux ו- BlackBerry.

4. Sculptris

Sculptris, מאת Pixologic הוא גורם יציב של ה- ZBrush המתקדם והיקר יותר. בעוד ש- ZBrush מכוון למשתמשים מנוסים יותר, Sculptris שואפת לתת למתחילים כניסה לעולם הדוגמנות התלת מימד..

לימוד Sculptris

לאחר שהוטרדנו מהשד המבעיק שהביט בנו במהלך ההתקנה, פתחנו את מדריך ה- pdf כדי למצוא איך נראה קורבן לרצח בעירום. לאחר שהתגברנו על ההלם, מצאנו מדריך מצוין של 47 עמודים המשמש מדריך נהדר לסקולטריס ודוגמנות תלת מימד בכללותם.

פסל-שד

מדריך גדול יותר משיעור עם עצמות חשופות, המדריך הוא קצר מספיק למתחילים לעבוד במשך מספר שעות, אך מספיק זמן כדי להסביר את הכל בפירוט. אנו דרגנו את זה ככלי הטוב ביותר בו הסתכלנו מבחינת תיעוד.

בעוד שרוב הכלים מתחילים במסך התזה של אפשרויות ואחריו רשת ריקה המחייבת אותך לגלול דרך אפשרויות וכפתורים כדי להתחיל, Sculptris מציג בפניך כדור גדול במרכז המסך וטקסט הנחייה מימין. כמה כפתורים וכלים יושבים באופן לא פולשני בצד שמאל למעלה.

באמצעות Sculptris

הפריסה קריאה, מסוגננת ומציעה הרבה לעבוד איתה מבלי להיות צפופה או מאיימת. אין תפריטים מורכבים לניווט.

לחיצה על הכדור מוסיפה נפח בכל מקום בו תלחץ, ומאפשרת לך להתחיל לעצב אובייקט בגיאומטריה מורכבת. לחיצה ימנית מסובבת את הדגם שלך.

הקלט משתקף, כך שההגדרה הראשונית מקלה על הוספת עיניים, אף ופה לתחום שלך ותוך זמן קצר לקבל משהו שדומה לפרצוף. אוקיי, המאמצים הראשוניים שלנו נראו כמו אחותו המכוערת של סגן וורף, אך ראוי לציון כמה קל לייצר משהו מורכב למדי.

Sculptris מכוונן את המורכבות של האובייקט שלך בזמן שאתה עובד עליו, ומוסיף מצולעים לפי הצורך, כך שהתחושה הזוויתית של כלים רבים בתלת מימד אינה דבר חשוב כאן. השימוש בו מרגיש יותר כמו יציקת חימר.

הפעולות הרבות שתוכלו לבצע בדגם שלכם די דינמיות. המודל לא משנה רק קודקוד או פינה אחת בכל פעם, אלא כל מה שמסביב אליו אתה לוחץ, מתכוונן תוך כדי ביצוע שינויים. זה מרגיש אורגני יותר מהמניפולציה מבוססת הקודקוד שמצאנו במקומות אחרים.

פסל-מתכת-איש

ישנם סרגלים בגודל וחוזק לכל כלי וכמה אפשרויות אחרות, אך הן ברורות וקלות להבין. לעיתים רחוקות אתה מוצא את עצמך זקוק לחפש מה שמשהו עושה במדריך.

באופן חיוני, הפער בין כוונה לפעולה הוא קטן. אם אתה רוצה לתפעל את המודל שלך בדרך מסוימת, אתה יכול בדרך כלל לעשות זאת. זה עשוי לקחת כמה ניסויים, וגם להשתמש בתכונה לבטל, אבל אתה יכול לתרגם את הרעיונות שלך למסך.

לוקח זמן להבין את הכלים השונים, אך אין כל כך הרבה וניתן להבין אותם בעזרת כמה לחיצות על העכבר..

הדפסה עם Sculptris

למרות שזרימת העבודה שלו אידיאלית ליצירת דגמי תלת מימד להדפסה, בעיה אחת גדולה עם Sculptris היא שהיא לא מייצאת לתבנית .stl מחוץ לקופסה. ניתן להמיר את פורמט ה- .obj ל- .stl על ידי כלים ושירותים אחרים, אך לא מדובר בפורץ עסקות, אך הוא יוסיף שלב נוסף לזרימת העבודה שלך אם אתה מבצע הדפסה משלך..

ראש פיסול

כשמדובר בייצור רהיט ארגזי עם צדדים באורך ספציפי, או כל דבר אחר שיש לו קצוות ישרים, Sculptris הוא לא הכלי הטוב ביותר. עם זאת, לכל דבר אורגני זו התגלות. בעוד שמיומנות ותרגול בוודאי יביאו תגמולים, הכלים מספיק אינטואיטיביים לכל מי שיש לו יכולת אומנותית להתחיל להשיג תוצאות מייד.

הוא כולל כמה חפצים מתחילים שאפשר להסתובב איתם, כולל ראש ודמות הומנואיד. ישנם חומרים רבים לשימוש, שנראים טוב ויעזרו לכם ליצור מחדש את המראה של כל החומר בו אתם משתמשים להדפסה.

חומרים שפלים

Sculptris, פשוט לשימוש ומיועד לחינוך, הוא כלי נפלא ללימוד ויצירת אובייקטים. אם אתה רוצה משהו פשוט, הוא חלק וחיובי יותר מ- Wings 3D, אם כי התפוקה למראה אורגני עשויה להיות מאתגרת יותר עבור המדפסת שלך.

Sculptris זמין בחינם עבור Windows ו- Mac.

5. SketchUp

SketchUp מתמקד בבניית סצינות גדולות יותר, כמו פריסות חדרים או תוכניות חוץ, ולא דגמים בודדים.

זה מגיע בגרסת מקצוען תמורת 695 דולר, עם תקופת ניסיון בחינם, ובגרסה חינמית מבוססת דפדפן, וזה מה שאנחנו מסתכלים עליו. גרסת הדפדפן כוללת אפשרויות ייצוא מוגבלות, אך מאפשרת לך לייצא לפורמט .stl.

סקיצה-דירה

הדבר הראשון שראינו לאחר ההרשמה היה מוקפץ שאמר לנו שיש בעיה בתמיכת האחסון של הדפדפן. זו לא הדרך הטובה ביותר להתחיל, אבל המשכנו להמשיך. בסיור הראשוני היה עלינו ללחוץ על כמה מסכים של חצים מסומנים המפנים על הכפתורים, ואז לעשות הסכמה חובה לתנאי השירות.

לאחר מכן מצאנו את עצמנו בנקודת פתיחה יוצאת דופן. במקום קוביה או כדור, SketchUp הציג בפנינו גבר חסר פנים ומזוקן. זה רעיון חכם. SketchUp מושלם לבניית חפצים בעולם האמיתי והג’נטלמן הנ”ל מספק מדריך למבט מהיר בקנה מידה.

סקיצה-מוקדמת

לימוד רישום

ממשק המשתמש נראה נחמד, אך אינו אינטואיטיבי. הצלחנו לצייר ריבוע מספיק בכלי הציור, אך בחירת כלי המילוי ולחיצה בצורתנו לא עשתה דבר. היינו צריכים לפנות למדריך.

למרבה הצער נראה שלא היה כזה. הדרכות וידיאו הן בסדר היום כאן. למזלנו, גילינו את חלון המדריכים השימושיים, אשר נותן לכם רשימה של הפעולות הניתנות לסיום בעזרת הכלי שבחרתם.

זה הופך את ההבנת הדברים לקלים בהרבה. הגרסה המקוונת צריכה לטעון כל עמוד, מה שמאפשר לו להרגיש קצת מגושם, אך זו עדיין דרך טובה ללמוד.

באמצעות סקיצה

ברגע שהמצאנו את הבסיס, מצאנו הרבה דברים שאוהבים ב- SketchUp. לדוגמה, מלבנים וצורות דו מימדיות אחרות יכולים להיות מצויירים בקלות בחלל התלת ממד המסופק. לאחר מכן ניתן למשוך אותם ולמתוח אותם לצורות תלת מימד.

קוביות סקיצה

קל לשרטט כמה מלבנים ואז למשוך אותם לתוך סט גורדי שחקים, מבנה או קירות לחדר. לא לוקח זמן להקים חדר או אזור חיצוני.

לרשותכם גם כלי מדידה רבים, כך שאם אתם זקוקים לדיוק זהו כלי נהדר לשימוש. האדון המזוקן הניצב בסביבת העבודה מוכיח התייחסות נהדרת לגודל ומעיד על חוזקו של SketchUp – יצירת חפצים בעולם האמיתי – מה שהופך אותו לאידיאלי להדפסת תלת מימד..

החלפה והתקרבות היא פשוטה. סיבוב הנוף באמצעות כפתור העכבר האמצעי נחמד וחלק, אך תנועה עם כלי ההליכה מרגישה מגושמת. המעבר לכלי הפאן הניב תוצאות טובות בהרבה.

ישנם מרקמים רבים שניתן ליישם על משטחי אובייקט בכדי לגרום להם להיראות כמו שצריך מבלי להוסיף הרבה פרטים בתלת מימד. כנגיעה נחמדה, יש קטגוריה של מרקמים המוקדשים לחומרי הדפסת תלת מימד, כך שתוכלו לגרום לדברים להראות איך הם יופיעו לאחר שהם יודפסו.

טקסטורות סקיצות

זהו כלי טוב ומהיר לעיצוב ותכנון המתאים היטב להדפסת תלת מימד, אם כי ההתמקדות שלו באובייקטים גדולים יותר אינה אידיאלית אלא אם יש לך גישה למדפסת גדולה ויקרה..

מחשבות אחרונות

למרות שהדפסת תלת מימד היא תחום צעיר, יש כבר הרבה אפשרויות תוכנה נהדרות עבור דוגמניות תלת מימד. אמנם כלים אלו אכן מיומנים לתגמל אך הם אינם קשים לשימוש כפי שאתה עשוי לחשוב. אין שום דבר שעומד בינך ומביא את הרעיונות שלך למסך ומחוצה למדפסת שלך.

כשעושים מחקר למאמר זה, הופתענו מכמה כלים שהיו זמינים מעבר לכל אלה שהכרנו. רבים מהם הם קוד חופשי ופתוח, כאשר קהילות משגשגות פועלות לשיפורן.

הכלים שבחנו בהם שונים זה מזה ומציעים מגוון של גישות. סלאש תלת מימד הוא פשוט, אבל יש כלי רב עוצמה מתחת לחיצוניותו המקסימה. אנו ממליצים עליו למבוגרים המעוניינים להכין פסלים פשוטים על בסיס בלוקים וככלי להוראה לילדים.

הכלי המתאים לתפקיד

כנפיים 3D פשוט ופשוט לבניית גיאומטריה. זה קל לשימוש ומושלם לבניית דגמים המתאימים להדפסת תלת מימד.

Sculptris הוא אינטואיטיבי, אומנותי והופך את יצירת הדגמים המורכבים לקלים ככל האפשר. אנו ממליצים למי שמעוניין להכין דגמים אורגניים יותר, כמו פרצופים או יצורים.

הבלנדר מכיל שפע של כלים תוך שהוא לא מאתגר יתר על המידה. זוהי פיסת תוכנה רב-תכליתית וחזקה עם הרבה מה להציע וההצעה המורכבת ביותר כאן.

SketchUp הוא כלי נהדר ללעג במהירות לסצנות גדולות ולעיצוב אובייקטים פונקציונליים. יש לו גם תכונות נהדרות עבור דוגמניות.

בית סקיצה

אף שהכלים כאן מסוגלים לייצר תפוקה ברמה מקצועית, לא היינו מרגישים לא בנוח לשים שום דבר בידי מתחיל. לאנשים המנוסים עם אחד מהם הם מספיק ברורים בכך שניסיון אחר ייתן לך דרך חדשה להסתכל על דברים ואולי גם כלי אלטרנטיבי שימושי..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map