OneDrive לעומת Dropbox – מה הספק הטוב ביותר לאחסון ענן

Dropbox ו- OneDrive הם שני בחירות אחסון בענן המתחרות שעשויות להיראות דומות מאוד במבט ראשון. לכן, סביר להניח שאנשים רבים ככל הנראה מקפידים לבדוק כמה שטח אחסון הם מקבלים וכמה זה יעלה לפני שהם יבחרו..


עם זאת, ב- Cloudwards.net אנו יודעים שיש יותר מהצרכן הממוצע להסתכל מלבד הדברים האלה. כדי לעזור לקוראים שלנו לקבל את ההחלטה לגבי שירות אחסון הענן הטוב ביותר, ריכזנו את הקטע השוואה זה בראש בראש כדי לעזור לכם להאיר את ההבדלים החשובים ביותר בין Dropbox ל- OneDrive..

מסקנתנו היא שאמנם נראה כי OneDrive יציע ערך רב יותר על פני השטח, אולם הגישה של Dropbox לבקרת תוכן והצפנה הופכת אותה לבחירה הברורה למשתמשים המעריכים את האבטחה המקוונת שלהם..

הקרב: Dropbox מול OneDrive

מכיוון שפתרונות אחסון בענן יכולים להיות שונים בדרכים חשובות מאוד, חשוב לבדוק כיצד Dropbox ו- OneDrive נערמים. במהלך ארבעה סבבים, נפרט כל שירות בקטגוריות של תוכניות מחירים, סנכרון, בקרת תוכן והצפנה.

1

תמחור

ראשית, בואו נראה כיצד שני המתמודדים שלנו משתווים כשמדובר בתמחור.

Dropbox

Dropbox Basic מעניקה למשתמשים שטח אחסון בענן של 2GB בחינם. אמנם זה מפגר אחרי רבים מהמתחרים העיקריים של Dropbox – כולל OneDrive – אך Dropbox מאפשר למשתמשים להרוויח יותר מקום פנוי באמצעות הפניות. בחשבון חינמי, הפניות נטו 500MB כל אחת, עד 16GB.

לאנשים הזקוקים למרחב רב יותר, Dropbox Pro מגיע עם אחסון ענן של 1 TB, המחויב מדי חודש או שנתי.

העלות תואמת את מה שהייתי מצפה לאחסון ענן של 1 TB. הבעיה במבנה התוכנית של Dropbox היא שהם לא מציעים הקצאות אחסון קטנות או גדולות יותר. חוסר הגמישות הזה מציב אותו שוב עם כמה מהתחרות העיקרית שלו, כולל Google Drive ו- OneDrive (קרא את ההשוואה שלנו בין Dropbox לעומת Google Drive לעומת OneDrive).

משתמשי Dropbox Pro יכולים לנצל את תוכנית ההפניה, ולנצל 1GB של שטח אחסון נוסף לכל הפניה. שטח ההפניה מכוסה במהירות 32GB.

Dropbox אכן מציעה תוכנית עסקית סבירה, שמתומחרת ב -12.50 דולר למשתמש. כל משתמש עסקי העניק תחילה שטח אחסון של 1 טרה-בתים, אך Dropbox תעניק זאת לאחסון בלתי מוגבל על פי דרישה – וללא תשלום נוסף. עם זאת, עליך לרכוש לפחות חמישה רישיונות, כך שזו כנראה לא תהיה אפשרות לרוב הצרכנים הרגילים.

OneDrive

מיקרוסופט מעניקה אחסון בענן של 5 ג’יגה-בתים בחינם כדי להתחיל אתכם. אם זה לא מספיק, הם מציעים שלוש אפשרויות שונות עבור צרכנים רגילים.

הכללת תוכנית של 50 ג’יגה-בייט במחיר של 1.99 דולר לחודש היא נופך נחמד. משתמשים רבים אינם זקוקים לאחסון ענן של 1TB והם צריכים להעריך את אפשרות העלות הנמוכה יותר.

עם זאת, הירשם לתוכנית האישית או הביתית של 1TB ותקבל גישה גם לגרסאות שולחן העבודה של Office 365. כל אחד יכול כעת להשתמש ב- Office Online בחינם, אך גרסאות שולחן העבודה מאפשרות לך לעבוד מחוץ לדפדפן שלך..

יישומי Office 365 כוללים:

 • מילה: עיבוד תמלילים
 • Excel: גיליונות אלקטרוניים
 • Powerpoint: מצגות
 • OneNote: הערת הערות

תוכנית 1TB של מיקרוסופט מתומחרת מתחת למתחרותיה הקרובות ביותר, כולל Dropbox. Office 365 Home הוא עסקה טובה במיוחד למשפחות: תג המחיר של 9.99 $ הוא מה שרוב השירותים גובים עבור משתמש בודד.

בדומה ל Dropbox, גם מיקרוסופט מציעה תוכנית עסקית, המגיעה במספר טעמים שנעים בין $ 60 ל- $ 120 למשתמש, לשנה..

מיקרוסופט אינה מחייבת ספירת משתמשים מינימלית עבור התוכניות העסקיות שלה. עם זאת, בתוכנית העסק המתקדמת של OneDrive אם נרשמים לפחות לחמישה משתמשים, הקצאת האחסון שלך למשתמש הופכת ללא הגבלה. מעניין ש- OneDrive לא מרחיב את התועלת הזו לתכנית All-In-One של העסק.

מחשבות סביב סיבוב אחד

Dropbox הקימה שותפות עם מיקרוסופט בשנת 2015 כדי לאפשר למנויים לצפות ולערוך תוכן באמצעות Office Online. שילוב זה הוא חלק והכול מתרחש מתוך ממשק האינטרנט של Dropbox. עליכם להיות מקוונים כדי להשתמש בזה.

המנויים של 1TB OneDrive מקבלים גישה לגירסת שולחן העבודה של חבילת המשרדים הפופולרית של מיקרוסופט נותרה יתרון נחמד לבחירת OneDrive על פני Dropbox. עם זאת, כאשר OneDrive באמת מאיר מעל Dropbox, הוא גמישות ועלות. OneDrive מציע אפשרות של 50 ג’יגה-בייט ותכנית משפחתית. בנוסף, תוכנית ה- 1TB שלה זולה יותר בחודש בהשוואה ל- Dropbox Pro.

סבב: נקודת תמחור עבור OneDrive

לוגו של Dropbox
לוגו של OneDrive

2

סינכרון

סבב זה עוסק בקביעת מי משני הספקים שישמור על הקבצים שלך עדכניים ביותר, כמו גם לבדוק את מהירויות החיבור של שני השירותים..

Dropbox

DropBox מאפשרת לך לסנכרן תוכן בכל מכשיר בו התקנת את יישום Dropbox. פלטפורמות שולחן עבודה נתמכות כוללות:

 • חלונות
 • מערכת ההפעלה Mac
 • לינוקס (אובונטו, פדורה)

התקנת היישום בשולחן העבודה שלך יוצרת תיקיית סנכרון, שניתן להשתמש בה ממש כמו כל תיקיה אחרת במערכת ההפעלה שלך. העברת תוכן לתיקיה זו מעלה אותו למרכז נתונים של Dropbox

יש ל- Dropbox אפליקציות לנייד עבור:

 • אנדרואיד
 • iOS (iPhone, iPad)
 • טלפון של Windows
 • אוכמניות

בסך הכל, המכשירים הנתמכים על ידי Dropbox כוללים גם את הפלטפורמות הפופולריות וגם כמה כאלה שאינן נפוצות כל כך, כמו אובונטו ופדורה.

כדי לראות כמה טוב Dropbox מנהל את תהליך הסנכרון, ביצעתי כמה בדיקות במחשב הנייד של Windows כדי לאמוד את מהירות העברת הקבצים. בדיקות אלה כללו שליחת תיקיה דחוסה של 258 מגה-בתים לענן וממנו.

לשם ההקשר, מהירויות ההעלאה וההורדה שלי היו בממוצע 160/12 מגה-ביט לשנייה כאשר הבדיקות הללו נערכו, לפי speedtest.net.

ממוצע זמן העלאהממוצע זמן הורדה
Dropbox4:440:19
OneDrive3:550:14

אלה תקופות די טובות אבל עם Dropbox זה ממש משתפר. הסיבה לכך היא ש- Dropbox משלבת משהו שנקרא סינכרון מצטבר. סנכרון מצטבר הוא תהליך העברת קבצים בו מסונכרנים רק החלקים המשתנים של הקובץ. מכיוון שהקובץ כולו לא מועלה או מוריד בכל פעם שקובץ משתנה, הוא חוסך זמן ומשאבי מערכת כאחד.

כדי לגלות כמה ביצעתי בדיקה נוספת בה ביצעתי שינוי קטן בתיקייה הדחוסה במחשב הנייד שלי (מחקתי את אחד הקבצים שבתוכה). השינויים באו לידי ביטוי באחסון הענן של Dropbox שלי תוך 13 שניות בלבד.

כדי לסייע בניהול נוסף של ההשפעות על משאבי המערכת, Dropbox מאפשרת למשתמשים להצער את מהירויות ההעלאה וההורדה. ניתן לנהל את התהליך מסמל מגש המערכת.

אמנם אין זה סביר לבעיה שרוב האנשים יתקלו בה, כשאתה מעלה קבצים ל- Dropbox דרך הדפדפן שלך, יש מגבלת גודל קובץ של 20 ג’יגה-בתים. אין הגבלה אם תעלה משולחן העבודה או היישום הנייד שלך.

OneDrive

OneDrive מותקן מראש במכשירי Windows 10 והוא מתוכנן להיות חלק בלתי נפרד מחוויית Windows שכן מיקרוסופט עוקבת אחר המגמה של העברת שירותי הענן לענן..

התקנה זמינה גם ל- Mac OS X 10.9 ומעלה, וזה שימושי אם אתה רוצה לעבוד מפלטפורמות שונות עבור משימות שונות, או כמו MS Office אך מעדיף מכונות מק. מיקרוסופט אינה תומכת בשום וריאציה של לינוקס.

עם זאת, גישה לנייד רחבה עם אפליקציות ל:

 • אנדרואיד
 • iOS (iPhone, iPad)
 • טלפון של Windows
 • אוכמניות

כדי להשוות בין השניים ביצעתי את אותן בדיקות מהירות סינכרון ב- OneDrive כמו שעשיתי ב- Dropbox.

ממוצע זמן העלאהממוצע זמן הורדה
Dropbox4:440:19
OneDrive3:550:14

עבור העברות קבצים ראשוניות, OneDrive ביצעה את Dropbox בהפרש קטן.

הבעיה היא שבניגוד ל Dropbox, OneDrive אינו משלב העברות קבצים מצטברות בארכיטקטורת הרשת שלה. זה אומר שקבצים ששונו מוחלפים בכל שלהם בכל פעם שקובץ משתנה. זה יכול להשאיר משתמשים בודדים ומשתפי הפעולה שלהם לחכות אם הקובץ גדול במיוחד.

זה גם קושר יותר רוחב פס ומשאבי מערכת, שיכולים להשפיע על היכולת שלך לבצע משימות אחרות. מה שהופך את הדברים לעצבנים יותר עבור המשתמשים, מיקרוסופט אינה תומכת בהמתת מהירות הסנכרון. זו יכולה להיות בעיה אם אתה עובד מחיבור איטי או מעלה קבצים גדולים.

OneDrive מגביל גם העלאות גודל קובץ ל -10 ג’יגה-בייט, ללא קשר לשאלה אם אתה מבצע העלאות אלה מדפדפן האינטרנט שלך או מתיקיית הסנכרון של המכשיר. זה לא ישפיע על רוב המשתמשים, אבל זה משהו שצריך להיות מודעים אליו.

שתי מחשבות עגולות

Dropbox תומך במגוון רחב יותר של פלטפורמות מאשר ב- OneDrive, אך לרוב המשתמשים לא אכפת מאחר ושניהם תומכים ב- Windows, Mac OS, iOS ו- Android.

הנושא הגדול יותר – וסיבה ממש משכנעת לבחור את Dropbox על גבי OneDrive – הוא הכישלון הבלתי ניתן להסבר של מיקרוסופט לשלב העלאות קבצים מצטברים בארכיטקטורת ההעברה שלהם. זה יכול לגרום לסנכרון לגרור שלא לצורך. עבור אלה עם מגבלות על תוכניות הנתונים שלהם, זה גם צורך יותר מגה-בייט.

הכללת פקדי מצערת סינכרון על ידי Dropbox היא רק סיבה אחת נוספת לכך שהיא הבחירה הקלה בסיבוב השני.

סיבוב: נקודת סנכרון עבור Dropbox

לוגו של Dropbox
לוגו של OneDrive

3

שיתוף ובקרת תוכן

כמה קל שתי המתמודדות שלנו הופכות שיתוף קבצים ותוכן במכשירים?

Dropbox

השיתוף עם Dropbox מתבצע באמצעות ממשק האינטרנט. פשוט סמן את האובייקט או האובייקטים שאתה רוצה ולחץ על כפתור “שתף”.

כשאתה משתף תוכן אתה יוצר קישור המצורף לתוכן זה. להפצה, באפשרותך לשלוח בדוא”ל את הקישור לאנשים ספציפיים מתוך הממשק, או פשוט להעתיק ולהדביק אותו בכל מקום שתרצה (כלומר, Slack, Facebook, הודעת טקסט). כל מי שיש לו קישור זה יכול לגשת לתוכן הזה ולהעיר עליו תגובה.

אתה יכול לשתף תוכן ברמת הקובץ וגם ברמת התיקיה. עם זאת, ניתן לקבל הרשאות עריכה רק לשיתופי תיקיות. אם אתה משתף קובץ בודד, המוזמנים מוגבלים לצפייה.

אחד ההיבטים העיקריים של בקרת התוכן ש- Dropbox מקבל נכון הוא הכללת סיסמאות ותאריכי תפוגה של קישורים. לרוע המזל למשתמשים שאינם משלמים, אתה צריך להיות משתמש Dropbox Pro כדי לגשת לאפשרויות אלה.

מממשק האינטרנט של Dropbox אתה יכול לפקח בקלות על התוכן המשותף שלך משני עמודים שונים.

הכרטיסייה “שיתוף” מאפשרת לך להציג את התיקיות והקבצים ששיתפת ואילו משותפים איתך. הכרטיסייה “קישורים” מאפשרת לך לנהל אפשרויות קישור הקשורות לתוכן המשותף שלך.

יש עמוד שלישי שנקרא “אירועים” שבו אתה יכול לבחון פעילות כללית בחשבונך. זה כולל פעולות שננקטו על ידך והן על ידי אלו שהוזמנו לגשת לתוכן שלך.

אם אתה או אחד משתפי הפעולה שלך מבצעים שינוי קובץ לא רצוי או מוחקים בטעות קובץ, Dropbox מאפשר לך לשחזר גם קבצים שנמחקו וגם גרסאות קובץ קודמות קודמות..

אתה יכול לשחזר גרסאות קודמות שנמחקו וקבצים כל עוד הם נמצאים תוך 30 יום מהמחיקה או שינוי הקובץ. אם אתה משתמש ב- Dropbox Pro, יש גם אפשרות לרכוש את היסטוריית הגרסאות המורחבת (EVH), שמכה עד שנה..

אם אתה משתמש ב- Dropbox Business, תוכל לשחזר גרסאות קבצים קודמות שנמחקו או קודמות ללא הגבלת זמן וללא צורך לשלם עבור ההרשאה..

OneDrive

ל- OneDrive אחד מממשקי האינטרנט הנראים הכי טובים של כל שירות אחסון בענן. הוא מעוצב בצורה פריכה ומסודר היטב – מה שמקל על שיתוף של עצמים מרובים בו זמנית.

כמו ב- Dropbox, כשאתה משתף תיקיה או קובץ OneDrive יוצר קישור URL שמצביע אליו. אתה יכול לצרף הרשאות לקישור הזה המאפשר למשתמשים לערוך תוכן משותף או להגביל אותם לגישה לצפייה בלבד.

מתוך ממשק האינטרנט, תוכלו להעתיק את הקישור להפצה ידנית, לשלוח אותו באמצעות דואר אלקטרוני או לשתף למגוון פלטפורמות של מדיה חברתית כמו פייסבוק וטוויטר..

OneDrive אינו מאפשר לך להגדיר סיסמאות או תאריכי תפוגה בקישורים משותפים. זה גורם לדאגה, מכיוון שזה אומר שאלו איתם שיתפת קישורים יכולים להעביר אותם לאחרים ללא הסכמתך או ידיעתך..

ממשק האינטרנט של OneDrive מאפשר לך לבקר בתוכן משותף באמצעות כרטיסייה “משותפת”, שתעזור לך לא לאבד את הראיה של מה שיש שם בחוץ..

OneDrive משתלב אוטומטית עם Office Online. אמנם אתה יכול לבצע ביקורת על השינויים שאחרים ביצעו במסמך מסוים מתוך אפליקציית Office הרלוונטית, OneDrive אינו נותן למשתמשים דרך לבקר את הפעילות באופן נרחב יותר כמו ש- Dropbox עושה בדף האירועים שלהם..

OneDrive מאפשר לך לשחזר גרסאות קודמות של קבצים, רק עבור סוגי קבצים של Microsoft Office. אתה מתמודד עם כל השינויים שנעשו בקבצים שאינם Office, מה שהופך את ההכללה של אפשרויות בקרה וביקורת טובה יותר למסוכנת יותר

ניתן לשחזר פריטים שנמחקו מפח המיחזור למשך 30 יום ללא קשר לסוג הקובץ. עם זאת, אם התוכן בפח המיחזור שלך יעלה על עשרה אחוזים מההקצאה הכוללת בענן שלך, הפריטים הישנים ביותר יימחקו אוטומטית ולצמיתות לאחר שלושה ימים.

שלוש מחשבות עגולות

שני השירותים מקלים מאוד על שיתוף תוכן. עם זאת, אי היכולת להגן על התוכן ההוא צריך להיזהר מכך עם OneDrive.

אמנם אתה צריך להיות מנוי משלם כדי לצרף סיסמאות ותאריכי תפוגה לשיתופי תוכן עם Dropbox, לפחות האפשרויות קיימות. Dropbox מציעה גם יכולות ביקורת טובות יותר ושחזור קבצים וגירסאות שנמחקו וגמישים יותר.

סיבוב: נקודת שיתוף ובקרת תוכן עבור Dropbox

לוגו של Dropbox
לוגו של OneDrive

4

אבטחה

ואחרון חביב, כמה בטוח אחסון הנתונים שלך בשני השירותים?

Dropbox

Dropbox מצפין נתונים במעבר באמצעות אבטחת שכבת תעבורה (TLS) וקידוד AES 128-bit. 128 ביטים עשויים להיראות נמוכים כאשר הצפנה של 256 סיביות היא אפשרות אך לכל צרכים פרקטיים היא בלתי ניתנת לניתוק. כמו כן, ככל שההצפנה פחות מורכבת, זמן ההעלאה מהיר יותר.

ברגע שקבצים מגיעים למרכז הנתונים של Dropbox הם מפוענחים. לאחר מכן, תוכן הקובץ מוצפן שוב, והפעם באמצעות AES 256-bit. עם זאת, הם משאירים את המטא-נתונים בטקסט רגיל. זה עוזר בתהליכי אינדקס אך הוא גם מהווה חשש ביטחוני מכיוון שעדיין יש הרבה מישהו שיכול לספר עליך מטא נתונים בלבד.

באופן כללי, ל- Dropbox קיימות מדיניות נוקשה כנגד עובדים הגישה לנתוני משתמש. עם זאת, במקרים מסוימים, כגון בהנחיית צו, הם יפענחו את הנתונים שלכם ושיתפו אותם.

הם יכולים לעשות זאת מכיוון שהם שומרים על מפתח ההצפנה שלך. Dropbox לא מציעה אפשרות להצפנת ידע אפס (מקצה לקצה). אם זה דאגה או שאתה מעוניין ללמוד עוד מהי הצפנת ידע אפס, ל- Cloudwards.net מאמרים רבים בנושא – למשל מאמר זה על חלופות Dropbox מאובטחות..

Dropbox מאפשרת למשתמשים להגדיר אימות דו-גורמי כדי לגשת לנתונים שלהם, מה שמסייע בהגנה מפני סיסמאות חלשות, שניתנות לביטולן באמצעות התקפות כוח ברוטאליות.

לאחר הפעלתך, בנוסף להתחברות לחשבונך באמצעות הסיסמה שלך, בעתיד תתבקש להזין קוד אבטחה שנשלח לטלפון הנייד שלך, או להשתמש ביישום הנייד כדי לאמת את זהותך..

OneDrive

כמו ב- Dropbox, נתוני OneBox מוצפנים בזמן שהם עוברים באמצעות SSL / TLS.

עם זאת, נתוני מנוחה מוצפנים בשלב זה רק עבור חשבון OneDrive Business, וזה לא טוב בהתחשב בחלק מהדאגות מהפרת נתונים שציינתי לעיל, יחד עם העובדה שמיקרוסופט היא לעתים קרובות התקפת פריצות בהינתן מקום הימצאותה..

חשבונות עסקיים של OneDrive מוגנים באמצעות AES של 256 סיביות.

בנוסף, על ידי הודאה משלה, מיקרוסופט סורקת את הקבצים שלך בתכנים מעיקים. אף שמדובר במאמץ להפסיק את התפשטות פורנוגרפיית הילדים, ומיקרוסופט טוענת שלא להשתמש בסריקות למשהו אחר, משתמשים מסוימים עשויים לא להרגיש בנוח בתהליך זה..

על פי המדיניות הפנימית שלהם, חומרים המוגנים בזכויות יוצרים, כגון סרטים, לא יוסרו אלא אם מוגשת אליהם הודעה על הפרת זכויות יוצרים. יתר על כן, הם טוענים שלא להשתמש בסריקות כאלה למטרות שיווק.

ובכל זאת, בהתחשב במדיניות ההצפנה הרופסת שלהם והעובדה שהם סורקים את הנתונים שלך מלכתחילה, העצה שלי היא להשתמש רק ב- OneDrive לפרויקטים מתמשכים של עבודה שאינם רגישים באופיים..

סיבוב: נקודת אבטחה עבור Dropbox

לוגו של Dropbox
לוגו של OneDrive

5

פסק הדין

כאופטימיסט עם חוש לתועלת, אני מנסה למצוא את הערך בכל דבר. עם זאת, בהתחשב בעובדה ש- Dropbox משתלב עם מוצרי MS Office, אני מתקשה מעט להמליץ ​​למקרה שאולי תרצה להשתמש ב- OneDrive במקום זאת משום שהוא שולל את היתרון האמיתי היחיד שהיה לו.

האסטרטגיה של מיקרוסופט העומדת מאחורי OneDrive נראית כאילו היא מסתמכת על משתמשי Windows 10 שיחשבו שהיא אינטגרלית לחוויה, ולא אחת שבה היא מנסה להתאים למתחרים כמו Dropbox בתכונות ופונקציונליות.

חבל מכיוון שאם מיקרוסופט תבצע מספר שינויים, OneDrive יכול להיות מוצר מעולה. המכניקה של הממשק פנטסטית והיא נראית מעולה.

אולם לעת עתה Cloudwards.net ללא סייג ממליץ על Dropbox באמצעות OneDrive. אתה מסכים? הודע לנו בתגובות למטה, תודה שקראת.

הזוכה: דרופבוקס

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map